rEN DE ZEEDW Levenswijding. len TWEEDE BLAD „Wie is kiezer?" ifi. Uit de Provincie FEUILLETON MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND hoofdstuk'XVI. NOORD-BEVELAND. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. Gemengd Nieuws adres. Groote i-, woon- en laagste prij- een complete eens kijken ft 74, MTjurg. n het aan. wen, zooals weer veer- ige gelaats- ;m, ook dit wat een ;e een pakje eln paar bij Y itraat 3 te Goes, Deurwaarder [AAHT 1939, op de hof- e van den heer Driewegen, om pen: SPAN, uit: Vosbles Ruin- Merrie 5 jr. Is: Vette Stier, Fokstieren en schets, Voorts, eugen en Big gen,. Boom- en eper, Tilbury, .K., Moes- en schmachine op en Sacksploe- ■rt, Sleepbord, net goten, Wa- erse Zwingen, Hamassement, 0 K.G. Withooi, arn, Melkgerei, etsen. VAN DINSDAG 7 MAART 1939, Nr 134. STEMMEN IN EEN ANDERE PLAATS In verband met de verkiezingen voor de Provinciale Staten (19 April a.s.) en voor de Gemeenteraden (in Juni a.s.) vestigen wij de aandacht onzer lezers op het volgende: Om kiezer te zijn voor de Prov. Staten ol Gemeenteraad moet men aan de vol gende vereischten voldoen: le, Op 1 Januari van het jaar, waarin de verkiezingen plaats hebben, binnen de Provincie, resp. binnen de Gemeente, zijn werkelijke woonplaats hebben en tevens Nederlander zijn of door de wet als Nederlandsch onderdaan erkend zijn. Tot nu toe moést men, om in een be paalde provincie of gemeente aan de verkiezingen voor de Prov. Staten of Ge meenteraad te kunnen meedoen, op 1 Januari van het jaar, waarin de verkie zingen plaats vonden, minstens 1 jaar binnen de provincie hebben gewoond. Dit is nu niet meer noodig. Thans is het voldoende, dat men op 1 Januari van het verkiezingsjaar binnen de provincie (ge meente) zijn werkelijke woonplaats heeft. Ieder, die dus op 1 Januari 1939 binnen de provincie (gemeente) woont, al is het slechts één dag, kan natuurlijk mits hij overigens aan de gestelde vereischten voldoet aan de verkiezingen voor de Prov. Staten en voor den gemeenteraad deelnemen. 2e. Vóór 16 Mei van het jaar, waarin de kiezerslijst is vastgesteld, 25 jaar oud zijn. De kiezerslijst wordt vastgesteld op 22 Februari naar den toestand op 1 Januari. Het zal dus voorkomen, dat iemand, die na 1 Januari naar een andere gemeente verhuist, niet op de kiezerslijst van zijn nieuwe woonplaats voorkomt. Hij is dan gerechtigd in zijn vroegere woongemeen- te aan de verkiezingen deel te nemen. De kiezerslijst ligt ter inzage ter ge meente-secretarie tot en met 16 Maart en wordt op 1 April van kracht. Personen, die dit jaar tusschen 19 April en 15 Mei 25 jaar worden, stemmen dus dit jaar reeds op 24-jarigen leeftijd. Voor de Prov. Staten is het mogelijk, dat men op den dag der stemming in een andere plaats in dezelfde provincie, dan waar men woonachtig is, kan stem men. Hiervoor moet men zich uiterlijk veer tien dagen vóór de stemming zal plaats vinden, in persoon ter secretarie van een gemeente aanmelden. Dit behoeft niet te geschieden in de plaats, waar men woonachtig is, noch in de plaats, waar men wil stemmen, maar kan geschieden in elke gemeente in de provincie, waar men toevallig ver blijft. PROV. COMMISSIE NED. BIJBEL GENOOTSCHAP. (Slot.) Uit de uitgebrachte rapporten bleek, dat ook voor het Indisch werk in vele plaatsen is gecollecteerd. Hier en daar is het programma nog niet afgewerkt. De voorzitter constateerde met dank baarheid, dat over 't algemeen de afdee- lingen actief zijn. De volgende vergadering werd bepaald PP Maandag 16 Oct. a.s. Er werd op aangedrongen ook eens een Proef te nemen met een vergadering te Middelburg. Het Dag. Bestuur der Prov. Commissie zal dit nader overwegen. Ten zeerste werd verzocht aan die af- deelingen die zulks nog niet deden, dit jaar de collecte voor het Indische werk te houden, liefst in den loop van dezen zomer of anders op 31 Oct. Na rondvraag volgde sluiting met 0- 28.) Ik knielde naast hem neer en legde mijn hand op zijn bonzend voorhoofd, maar bij deinsde terug, alsof ik hem geslagen bad, en kreet met heesche stem: „Raak me niet aan. Ik ben niet goed. Hou op, hou op, ik kan het niet dra gen Als hij sterft, is het mijn schuld. En als hij leven blijft als een kreupel zijn [even lang, zal mijn straf grooter zijn dan ik dragen kan" „Maar waarom zou je jezelf beschuldi gen van Trevor's ongeluk?" vroeg ik „Omdat het alleen mijn schuld is", was zijn beschaamd antwoord. Ik haatte hem °m zijn gezond en sterk lichaam en om Z1JH groote kracht en ik wenschte dat hij eens zou voelen wat het is, zwak te zijn, en krom, en vol pijn. Toen hij mij kwam z°eken dien .avond en mij in veiligheid wude brengen, voer de duivel in mij1, en in mijn ongelukkige trots, stiet ik zijn lelpende handen weg en duwde hem wreed van me. Het volgend oogenblik was dankgebed door ds v. Dijk te Wemel- dinge. Heil behoud der Zeeuwsche kleederdrachten!. Het bestuur der Vereeniging tot behoud der Zeeuwsche kleederdrachten heeft een provincialen wedstrijd met daaraan ver bonden tentoonstelling georganiseerd ter verkrijging van een aanplakbiljet en een sluitzegel ter bevordering van het streven der vereeniging. Het doel van dezen wedstrijd is het ook langs dezen weg opwekken van de belang stelling voor bet Zeeuwsch oostuum, en, meer in het bijzonder, het ter beschikking der vereeniging krijgen van ter vermenig vuldiging geschikte ontwerpen van een aanplakbiljet en een sluitzegel. Deze prijsvraag wil zich uitsluitend tot de bevolking zelve richten, haar wijzende op de schoonheid van 'het Zeeuwsche cos- tuum, haar opwekkende, waar noodig, het te blijven dragen. De prijzen voor den wedstrijd zijn: de zilveren en de bronzen legpenning der vereeniging of een andere penning, uit te reiken in een algemeen© vergadering. Voor de klasse aanplakbiljetten, waar in inzendingen worden verwacht van vol wassenen en beroepsschilders, teekenaars en grafici, die bun domicilie in Zeeland hebben, dan wel Zeeuw van geboorte, doch buiten Zeeland gevestigd zijn, is één zil veren en één bronzen legpenning als prijs uitgeloofd; voor de klasse, waarin inzen dingen van leerlingen van onderwijs-in- richtingen in Zeeland, die den leeftijd van 18 jaar nog niet overschreden hebben, worden ingewacht, is eveneens een zilve ren legpenning als eerste en een bronzen legpenning als tweede prijs uitgeloofd. Alle inzendingen moeten vóór 1 Mei a.s. in het bezit zijn van den secretaris, Mr W. K. H. Dieleman te Middelburg. Vereeniging „De Ambachtsschool". In de gisteravond gehouden algemeene jaarvergadering van de vereeniging „De Ambachtsschool" heeft na opening der vergadering door den voorzitter, dhr J. A. Vertregt, de secretaris, dhr S. Galjouw, zijn jaarverslag uitgebracht. Hieraan ontleenen wij het volgende: Over het .afgeloopen jaar kan allereerst melding gemaakt worden van den gere- gelden gang van het onderwijs, waarvan de resultaten bevredigend genoemd mo gen worden. In 1938 telde de vereeniging 2 eere leden, 34 leden en belangstellenden. Als tijdelijke leerkracht werd voor den cur sus 19381939 voor de eerste klasse bankwerken, dhr R. v. d. Wielen en voor de le klasse electrotechniek dhr W. J. Braam wederom voor een jaar aange steld. Wegens ongesteldheid van dhrn Slower en Kee moesten.de lessen dezer leeraren worden waargenomen. Dhrn B. van Miert en D. Beekes waren bereid dit te doen. De opleidingsduur voor scheepswerk- tnigknndige is twee-jarig geworden. De nieuwe cursus is aangevangen met 248 leerlingen en wel 132 in de eerste, 110 in de tweede en 6 in de vervolgklasse. Boven dien telde de cursus voor scheepswerk- tuigkundige 50 leerling-machinisten. Van deze leerlingen zijn 218 niet in Middel burg woonachtig. Er zijn 12 leerlingen, die vrijstelling van betaling van school geld genieten. De rekening die 'dhr Galjouw als pen ningmeester uitbracht, heeft een eindcijfer van f 70.845,98. Zoowel de rekening als het jaarverslag werden goedgekeurd. De vergadering herkoos tot bestuurs leden dhrn J. A. Vertregt en Mr J. H. G. He ij-se. I. K. van1 der Weele f Te Lunteren is op 55-jarigen leeftijd overleden dhr I. K. van der Weele, die te Middelburg geboren is en die o.a. alhier geruimen tijd als commies der P. T. T. werkzaam is geweest. Een muzikale wandeling en een serenade. Gisteravond trok het Chr. muziekgezel schap „Oefening na den Arbeid" door een deel der stad met zich voerende een doek met opwekking tot bezoek aan den ba zaar. Het vrij frissche weder was zeker oor zaak, dat er maar een matige belangstel ling was, althans op straat. Het gezelschap week even van de oor- hij verdwenen in den afgrond en sinds dat oogenblik ben ik in een hel geweest". Ik was te zeer geschokt om te spreken. Sprakeloos staarde ik Clive aan. 't Scheen mij te verschrikkelijk om waar te zijn, maar Glive kreet in hittere wanhoop: „Waarom vervloek je me niet om mijn zonde. Waarom klaag je me niet aan als moordenaar, als ik het tenminste ben. God weet dat ik het verdien". „Omdat je zoo rampzalig bent", stamel de ik zacht. En als wij berouw hebben en onze zonden belijden, heeft God beloofd ze te vergeven". 30 Mei. Vandaag mocht ik hem voor het eerst na het droeve ongeval zien. O, hoe hevig bonsde mijn hart, toen ik die groote, sombere kamer binnentrad en het bed naderde. Was dat Trevor, die daar lag, bewegingloos en krachteloos, zijn ge bruind gelaat wit als marmer, zijn bewe gelijke lippen vertrokken van pijn? Het waren Trevor's oogen die blikten in de mijne met een blijden glans; en het was Trevor's glimlach die even over zijn blee- ke gelaat flitste, terwijl hij met een zwak ke fluisterstem zeide: „Hanni, het doet me goed je weer te zien. Ik ben weer aan het leven terug ge schonken. God is goed voor mij geweest". Ik kon niet spreken en vreesde in tra- spronkelijke route af om enkele nummers ten beste te geven voor de woning van bet echtpaar W. Hendrikse in de Singel straat, dait zijn 25-jarig huwelijksfeest vierde. fDe directeur, dhr J. G. F. van Kamer, complimenteerde het zilveren paar, waar op dhr Hendrikse dank bracht voor deze attentie. Geref. Drankbestrijding. Zaterdagmiddag hield de Bond van afdeelingen van de Geref. Vereeniging voor Drankbestrijding in de provincie Zee land alhier zijn voorjaarsvergadering, on der leiding van den heer Van Donk, twee den voorzitter van den bond. Van den beer Feij uit Middelburg was bericht ingekomen, dat hij bedankte als voorzitter. In zijn plaats werd gekozen ds Vreugdenhil te Meliskerke. Ook be dankte de heer Feij als afgevaardigde van het Zeeuwsch Drankweercomité, In deze vacature werd gekozen de heer Goed- bloed uit Middelburg. Bij de rondvraag werden enkele zaken van huishoudelijken aard besproken. Kruiningen. Gisteravond werd hier on der leiding van bestuursleden van het Gewest Zeeland, een vergadering gehou den om te komen tot oprichting eener af- deeling van den Ned. Chr, Vrouwen bond. Het resultaat was, dat een afdee- ling werd opgericht met aanvankelijk 18 leden Tot leden van het bestuur werden ge kozen de dames J, Ligthart Schenk, J. Quaak, M. Wondergem, P. Almekinders en J. J. Waverijn. Na afdoening van de huishoudelijke werkzaamheden hield Mevr. Zuidema een referaat over het onderwerp „Bij' de tempelbouwers". lerseke. Verzending oesters Febr. 1939. Nederland 170.475 België 827.082 Engeland 452.000 Duitschland 192.700 Frankrijk 3.550 Andere landen 95.000 Te samen 1.740.807 Vorig jaar Februari 1.363.600. Gemeenteraad. Gisteren vergaderde de Raad in spoedeischende vergadering. Mede aanwezig de heer v. Itallie, die van voorlichting zal dienen over het onderwerp zijdeteelt. Uitoefening zijdecultuur. B. en W. stellen den raad voor om een be drag van f1000 uit te trekken om de zijdecultuur in lerseke te gaan uitoefe nen. Veel steuntrekkers en kleine pan- nenbo-eren kunnen er in de zijde-cultuur een 'boterham hij verdienen. Daarom heeft de voorzitter de heer van Itallie, voorzit ter van de Ned. Zijdeteeltvereeniging be reid gevonden een en ander van de zijde cultuur te vertellen. Natuurlijk hangt, aldus de heer van Itallie, van de vitaliteit van den kwee- fcer af of deze cultuur grooter of kleiner verdienste zal geven. Hoofdfactoren zijn: Kan de moerbeiboom hier gedeien, is het klimaat hier geschikt voor boom en rups en is er afzetgebied voor de zijde der cocons. Nu is den laatsten tijd bij onze regee ring een istrev-en merkbaar om de pogin gen een nationale zijdeteelt op te rich ten, te steunen. 'Onze invoer 'van zijde be droeg in 1937 f 1.336.000. Nederland kan dit nu eenmaal niet missen. We hebben dus ons best te doen om deze zijde zelf te maken, te laten maken door onze zijde rupsen. Is nu voor de uitoefening daarvan veel geld noodig? Heelemaal niet. Men moet natuurlijk beginnen met den aankoop van moerbeiboompjes. Ales te zamen zal f 1000 noodig zijn voor aan- koolp van deze. De beer Ph. Bom zou den Ouden Dijk willen beplanten met deze hoornen, daar hebben ze zon en wind volop en zullen ze groeien als kool. De heer Kooman is daartegen. De koeien en schapen zullen ze opeten. Hoeveel denkt de heer \an Itallie noodig te hebben om de zijde rupsencultuur eens grondig op pooten te zetten, vraagt de heer Kooman. Ant woord: 30.000 planten, f 1000 is maar krap genomen. Iets meer ware wel ge wen scht. nen te zullen uitbarsten, maar men had mij gewaarschuwd den kranke niet op te winden. Ik kon slechts zijn krachtelooze, vermagerde handen teeder in de mijne drukken, en neerbliken in zijn oogen in sprakelooze dankbaarheid en vreugde. Maar 'hij scheen het heel goed te begrij pen, want opeens zei bij zacht: „Het is jou gebed, en dat van vader, dat me gered heeft, geloof ik". „Ach, wat heb je vreeselijk geleden", stamelde ik eindelijk en mijn hart deed pijn bij het gezicht van zijn groote uitput ting en zwakte. „Ja, ik weet wat pijn beteekent", stem de biji dadelijk toe, maar dit zal mij hel pen in mijn levensarbeid". En weer kon ik geen woorden vinden, terwijl ik vocht tegen mijn tranen, maar kon slechtsi het donkere haar van zijn voorhoofd wegstrijken. Plots keek hij naar mij en deed een zwakke poging mijn vin gers aan zijn lippen te drukken en her haalde fluisterend: „Het doet me goed je weer te zien, Han ni. Ik dacht, dat we elkaar nooit weer zouden zien". „Ik weet niet, hoe ik zonder jou zou hebben kunnen leven", snikte ik, mijn zelfbeheersching geheel verliezend. Hij glimlachte maar antwoordde niet, Dhr Co melisse kan moeilijk over deze zaak vanavond beslissen, daarom zal bij zijn stem vanavond niet aan deze zaak kunnen geven. De beer Mol wil de kat eens uit den boom kijken. De voorzitter merkt op dat als we nu geen geld toe staan we voor dit jaar telaat zullen zijn. Daarom zag spreker gaarne hedenavond een principieele beslissing. De heer Verboom zou toch voorzich tig willen zijn en dit jaar eens in 't 'klein willen beginnen. Laten we nu eens be ginnen met f 200 toe te staan. Aangeno men met algem. stemmen. Medegedeeld wordt dat dokter A. W. Ampt door den gemeente-geneesheer als zijn plaatsvervanger is aangewezen, wel ke vervanging door B. en W. is goed gekeurd. In voorbereiding is de oprichting van een schippersschool. Doel is om jeugdige personen, die werkloos zijn, op te leiden voor schippersknecht, Zulks zal de ge meente per jaar f 250 kosten. Ingekomen zijn jaarverslagen van den gemeente-geneesheer en van den school arts over 1938. De scholen 1 en 2 en de Ned. Herv, school werden geïnspecteerd. Aan de pannententoonstelling zal een subsidie van f 15 worden gegeven. De heer Bom erkent het practisch nut van deze tentoonstelling niet. Z.i. kunnen de leden (de vereeniging telt 200 leden, die f 600 per jaar contribueeren) zelf wel een tentoonstelling bekostigen. De andere le den zien wel het nut in van deze ten toonstelling. B. en W. brengen een rapport uit over de levensmiddelendistributie. B. en W. kunnen niet adviseeren ver der te gaan met bet distribueeren van levensmiddelen door de winkeliers. Vleescb, tomatensoep en groente wordt reeds door de winkelierls verstrekt. Het beleid van B. en W. in deze zaak werd goedgekeurd. Dhr C. de Jonm, secretaris-penningm. Burger!. Armbestuur, werd op de meest oervo! le wijze ontslag -verleend. De hee- ren 'G. Daane en C. Hirdes herdenken hem als een nauwgezet, ijverig man, waarin ze veel verliezen. B. en W. stellen voor om den nieuwen secr.-penningm. van het Burg. Armbe stuur met 1 April a.s. met f 400 te be- loonen, met 8 twee-jaarlijksche verhoo gingen van f 25, max. salaris is dus f600. De heeren 'Schouwenburg, Bom en Mol achten f 400 voldoende en willen geen verhoogingen. Het voortstel van B. en W. werd aangenomen met 8 tegen 3 st., te gen de heeren Bom, Mol en Schouwen burg. 'Gelijk bekend is bestaan er reeds lang plannen .om een nieuwe haven te maken, ■een plan waar f 200.000 mee gemoeid is. Om nu een dergelijk plan te doen ont werpen kan men niet bij. den eerste den beste terecht komen. Een en ander zal moeten kosten ongeveer f 1600. Het uit gewerkte plan moet gezonden worden aan sociale zaken en het werkfonds. Grondboringen worden geschat op plm. f 150, dus samen een slordige f 1800. Met algem. stemmen aangenomen. Bij1 rondvraag klaagt de heer Corne- lisse over vernieling door de jeugd op den Dam. Precies 12 uur heeft sluiting plaats. WALCHEREN. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand Februari. Vertrokken: Dirk Johs. van Wijngaar den, maréchaussee, naar Zundert. Grijpskerke. De afdeeling van het Groene Kruis vergaderde Vrijdagavond. De con tributie werd verhoogd met 25 cent per jaar. Tot bestuurslid werd gekozen in de vacature J. J. de Keijzer, die naar elders vertrekt, de heer M. Francke Z.zn. Aan 32 gezinnen werden 83 artikelen in bruik leen afgegeven. Vrouwenpolder, Vrijdagavond werd al hier de jaarvergadering tevens Ouder avond der Chr. school gehouden. Voorzit ter de heer W. Maas. Uit het financiëel verslag bleek, dat er een goed slot was van f506,28. Als bestuursleden werden herkozen dhrn W. Maas, A. van Dis en W. v. d. Broeke. Door mej. A. J. Vroon werd een referaat gehouden over „De Bijbel en het kind". In de pauze werd druk gebruik gemaakt van de gelegen heid, om het werk der leerlingen te be zichtigen. en een aangenaam stilzwijgen viel tus schen ons, terwijl hij mijn hand in de zijne hield geklemd. Toen, al te spoedig, hoorden we voet stappen naderen, maar vóór de verpleeg ster binnentrad om mij weg te halen, smeekte hij' ernstig: „Treur niet, Hanni. Ik wensch dat je God zult danken dat Hiji me terug gege ven heeft van de poorten des doods. He! leven is zoo zoet". 6 Juni. Nu het dreigend gevaar gewe ken is en Trevor's herstel verzekerd schijnt, zegt vader, dat hij niet langer in Strathmore kan gemist worden, zoodat we met Gret'ha en Clive morgen teruggaan, Trevor achterlatend in de trouwe zorg van zijn vader en die van een verpleegster Hoe anders is onze vacantie geëindigd, dan we ons aanvankelijk hadden voorge steld, maar als ik me indenk hoe dit einde had kunnen zijn, kan ik slechts stamelen van onuitsprekelijken dank! Na drie jaren. Drie jaren zijn voorbij gegaan, die Hanni afwisselend vreugde en smart brachten. Sylvia en haar moeder onrnn- OPBRENGST LANDSMIDDELEN IN INDIE, De opbrengst van de landsmiddelen over de maand Januari bedroeg in totaal f 34.4 millioen, tegenover in Januari 1938 f36.9 millioen. Deze opbrengsten kunnen als volgt wor den gespecificeerd: Jan. 1938 Jan. 1939 belastingen 19.8 17.6 monopolies 2.9 2.9 producten 3.1 2.5 bedrijven 8.0 8.1 diversen 3.1 3.3 Hierbij dient rekening te worden ge houden met het volgende: verhooging van de landsopcenten voor de inkomstenbe lasting van 30 tot 50, en van de loonbe lasting van 3 tot 4 pet., benevens van de opcenten op waarderechten van 25 tot 50. De tijdelijke verlaging van het basis recht voor sommige goederen, welke ulti mo 1938 afliep, werd niet voortgezet, Ver der moet in -aanmerking worden geno men, dat het algemeen rubberuitvoerreoht voor 1939 verlaagd werd, van 5.8 cent tot 3.8 cent per kg. Kortgene. Het stoffelijk overschot van wijlen den heer L. J. Dorst is Maandag middag op de algemeene begraafplaats alhier ter aarde besteld. In den rouw stoet liep o.a. mede het college van B. en W., terwijl op de begraafplaats en kele raadsleden en de geheele kerkvoog dij aanwezig waren. Er waren kransen van de gemeente Kortgene, van de kerk voogdij en van de kleinkinderen. Bij de geopende groeve werd o.a. het woord gevoerd door Ds van der Most van Spijk, door den heer A. A. Schuit, welke sprak als burgemeester van Kortgene, als pre sident-kerkvoogd en als vriend van den overledene. Spr. memoreerde, dat de heer Dorst 32 jaar lid van den raad is ge weest, terwijl hij ruim 23 jaar de func tie van kerkvoogd bekleedde. Verder heb ben twee schoonzoons van den overledene voor de laatste eer, hun vader bewezen, bedankt. Poortvliet. Burgemeester Dronkers overleden. Zondag is in den ouderdom van ruim 64 jaar overleden de heer W. Dronkers, burge meester-secretaris dezer gemeente, tevens ontvanger-griffier van het waterschap Poortvliet. De beer Dtonkers was vanaf 1906 secretaris en sedert 1924 burgemeester dezer gemeente. Doodelijk verkeerson geval. Te Zaandam is gisteravond de 40-jarige wielrijder van R. door een vrachtauto uit Harderwijk overreden en vrijwel op slag gedood. Van R. reed' naar den linkerkant van den weg. Bij het hooren van het waar schuwingssignaal van de hem achterop rijdende auto werd hij blijkbaar zenuw achtig en plotseling stak hij over naar rechts. Het gevolg was, dat hij werd ge grepen en door de auto overreden. D'e man laat een vrouw en een kind achter. Brand te Amersfoort. Maandagavon werd een uitslaande brand gemeld in de blokken van de infanterie- kazerne, aan den Appelweg te Amers foort, waarin voorheen de onderofficiers woningen waren gevestigd en welke thans zijn ingericht tot kazerne. De brandweer rukte met volledig materieel uit, doch bij aankomst bleek, dat de militairen het vuur reeds nagenoeg hadden bedwongen. Een tweetal woningen van het blok is geheel uitgebrand. De oorzaak is onbe kend. Bommen ontdekt in een postpakket. De Engelsche bladen berichten, dat er wederom een bom en een brandbom, de tweede binnen 24 uur, door de autoriteiten der P.T.T. ontdekt zijn, _en wel in een pak, dat geadresseerd was aan een hoogen functionnaris van Scotland Yard te Londen. Deskundigen van het ministerie van binnenlandsche zaken, welke bet pak hebben onderzocht, verklaarden, dat de ontploffing waar schijnlijk zou hebben plaats gehad op het oogenblik dat het pak aan Scotland Yard zou worden afgeleverd. gen de vervulling hunner lang gekoester de verlangens, waaronder een huis in Mayfair gedurende bet Londenscbe sei zoen. Aan Hanni en haar vader brachten deze weken van vroolijkheid en opgewon denheid slechts weinig echte vreugde, en dikwijls verlieten zij- heimelijk de lichtzin nige, feestvierende kring om Clive's een zaamheid in Strathmore te verdrijven en daar te midden van de zeer aantrekkelijke omgeving enkele rustige en gelukkige da gen door te brengen. In 'Glive had gedurende deze jaren een groote verandering plaats gegrepen. Hij was sterker en gelukkiger geworden. Zijn dagelijksche studiën by den predikant wa ren een oprecht genot voor hem gewor den en een hechte band van vertrouwen en vriendschap was er gegroeid tusschen den ouden man en zijn volhardenden leer ling. Soms meende Hanni het geheim van deze sterke verknochtheid te doorgronden en ze verheugde zich van harte, toen ze bespeurde, dat Clive's ellende plaats voor vrede maakte en zijn bitter ontevreden natuur al meer werd een onderworpen en zachtmoedige geest. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5