Gemengd Nieuws Politieberichten. Radioprogramma. NOORD-BEVELAND, THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. De zwerftochten van Kees. Onvoldoende Waakzaamheid. Woensdagochtend moest de 25-jarige stafoefeningen door dames, 'vrije oefenin gen door meisjes D en brug door hee- ren. De stafoefening door dames, was van dit gedeelte van het programma wel de beste, hoewel ook de overige oefenin gen behoorlijk werden uitgevoerd. De uitvoering werd besloten met het gezamenlijk zingen van het Avondlied. De zaal was vrijwel geheel gevuld en de aan wezigen hebben ongetwijfeld genoten. ZUID-BEVELAND Kapelle. Woensdagavond had de eind- les plaats voor de cursisten welke den Fruitteelt-cursus voor Volwassenen had den gevolgd onder leiding van den Tuin- bouwvakotqderwijzer dhr Jn de Jager J OZ.'Z. Behalve de Rijkstuinbouwcoinsulent Ir B. Bosma was ook Ihet dagel. bestuur van de vereen, van Oudleerlingen van den Tuitubouwcursus, van welke het initiatief uitging, tegenwoordig. Voornamelijk werd bij deze les door dhr de Jager behandeld Ziektebestrij ding, dierlijke parasieten en plantaar dige parasieten. Is Bosimla betuigde, aan het einde van deze les gekomen zijn tevredenheid over het gegevene; vooral kon Spr. een derge- lijken cursus zoo mooi vinden, omdat zulk een vervolgcursus speciaal diende om de ontwikkeling in de fruitteelt te be vorderen. Spr. adviseerde: ga voort op den ingeslagen weg. Aan. 15 personen welke dezen cursus trouw en met ambitie hadden gevolgd kon een getuigschrift overhandigd worden en wel aan Jan op 'tïïof Janz., Jac. Eversdijlk, J. W. van de Linde, M. Bruinooge, Jan Zuidweg Johz., M. van Liere, Petrus de Vos, M. v. d. Schraaf, P. J. Kloosterman, Janus' M. Glas, D. Schipper en J ami van Liere Az. (De voorz. van de vereen, van Oud leerlingen, dhr W. Glas, wensdhte allen geluk en spoorde aan tot nog imieerdere activiteit. Ook bracht Spr. dank aan het gemeentebestuur voor zooveel medewer king, het gratis afstaan van een der lo kalen van de openbare school en het ver strekken van verwarming en licht. De leerling dhr Jan Zuidweg Johz. dankte 4en onderwijzer, den heer de Ja ger, voor de gegeven lessen, het bestuur vain do vereen, van Oudleerlingen en Ir B. Bosma voor de nuttige wenken. Na mens de cursisten werd aan den onder wijzer een passende herinnering aange boden, welke met genoegen werd aan vaard. De heer de Jager dankte voor aller medewerking en inzonderheid Ir B. Bosma. Loop der bevolking over de maand Februari 1939. Ingekomen: 'Wed. H. A. Nijissen en gezin van Kloetinge naar Ka pelle, B 7 a; Ja. van Weele van Driewe gen mi. Biezelinge D 87; Ca. Otte van Nisse naar Kapelle A 247; Me. van de Velde v. Kruiningen n. Biezelinge D1 44; Pa. L. Louwerse van Kortgene naar Ka pelle A 333; P. Kloosterman en gezin van Scihore n. Kapelle D 45; W. Meijer va.n S'chore naar Kapelle iD 45. Vertrokken: Ca. S. Poortvliet v. Ka pelle naar Kloetinge D1 50'; K. F. Pb. van Zonneveld v. Kapelle naar 'sH!. Arends- kerke H 132; L. Murre en gezimi v. Bie zelinge tnaar Sohore D 40; J. Veerhoek van Kapelle naar Hilvarenbeek, Esbeek D 61; Je Wisse van Kapelle naar Goes, Vosmaerstr. 14; Ha Moerman van Ka pelle n. Colijnsplaat A 223. Kamperland. Een jubileum. Woensdag mocht onze veldwachter D. v. d. Vreugde Izijlni 25-jjarig jubileum als veldwachter in onze gemeente vieren. Reeds in de morgenuren werden den jubilaris verschillende bloemstukken aan geboden door ingezetenen. In den namiddag had een officieele huldiging plaats door het gemeentebe stuur en personeel en door de afdeelimg van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond. Burgemeester Geuze feliciteerde v. d. Vreugde met dit jubileum en schetste hem als een trouwe plichtsbetraohter en als een menseh van groote hulpvaardig heid. Als hliïk van waardeering werd een enveloppe met inhoud overhandigd. Vervolgens nam de gemeente-secretaris het woord en bood natmens de rijkspolitie en gemeentepersoineel een rooktafel aan. Hierna richtte de vice-voorzilter van den Alg. Nederl. Politiebond zich tot den jubilaris. Hij wees op zijn trouwe plichts betrachting als voorzitter der afdeeling en bood namens deze afdeeling een klok aan. Dhr v. d. Vreugde dankte allen voor hun waardeerende woorden en voor huin geschenken. Des avonds werd den jubilaris een serenade gebracht door de muziekvereen. „Ons Genoegen", waarna de heer A. C. J. Schipper namens de burgerij! het woord tot den jubilaris richtte. Hij wees op de goede samenwerking tusschen bur gerij en politie en bood namens deze een keu'kenameublement aan met een rook tafel. Namens de plaatselijke afdeeling van de Ned. Chr. Landarbeidersbomd werd een lamp aangeboden. Dhr v. d. Vreugde dankte ook voor deze hulde en sprak den wensch uit dat ook in de hem nog restende jaren er een goede verstandhouding en samenwerking mag blijven. Tholen. Raadsvergadering op Woens dag 1 Maart. De voorzitter, Mr A. J. v. d. Hoeven opent met gebed en deelt mede, dat wegens ziekte weth. Franke niet aanwezig is en spreekt den wensch uit, dat hij spoedig hersteld mag wezen, van dhr Potappel is er een schrijven dat hij ontslag neemt als raadslid, Het spijt den voorzitter, dat hij den heer Pot appel niet persoonlijk dank kan zeggen voor hetgeen hij voor de gemeente heeft gedaan. Daar het de eerste vergadering is die in 1939 wordt gehouden, volgt volgens ge woonte een jaaroverzicht. Hieruit stippen wij aan: dat de bevol king op 31 December 1938 telde 3028 inwoners. De uitkomsten van den land bouw, ofschoon het gewas goed is ge weest, zijn niet te roemen door de te lage prijzen, ook de tuinbouw gaf geen schit terend beeld, temeer, nu door de vorst zooveel is vernield geworden. De vissche- rij gaf een zeer slechte uitkomst, daar slechts 22000 kg. hot werd gevangen en 1210 kreeften, terwijl door de sterfte on der de oesters mede tengevolge van de vorst, ook deze bedrijven niet rendabel waren. Met de mossels ging het beter, daar nu reeds 80 pet. is kunnen geleverd worden en de prijzen en kwaliteit goed waren te noemen, in totaal zijn 16.674.000 kg. geleverd. De haven bracht f 2043 op, terwijl er plm. 370.000 personen en 67.000 auto's de brug in 1938 passeerden. De verlaging van de tarieven, ingegaan met 10 October j.l., zijn merkbaar in de in komsten der brug. Het gasbedrijf leverde af 167.000 kub. M. gas en zal vermoede lijk een winstcijfer opleveren van f 500; ook het woningbedrijf zal plm. f 500 goed slot hebben. Aan armenzorg werd een be drag besteed van f 6000 voor werkver schaffing tf 4500 en voor steun kleine boeren en tuinders f 823. Wij zien uit deze cijfersi aldus de voorzitter, dat op financieel gebied de gemeente er niet o'p achteruit is gegaan. Spr. eindigde met den wensch dat Gods zegen moge rusten op het werk van den Raad, de gemeente en haar inwoners. De heer Moelker dankte als oudste raadslid den voorzitter voor het over zicht en de goede wenschen. A'ls voorschotten worden toegekend aan de Chr. school Doelweg f 071.04 en die in het Boschje f267.75. Een verzoek van den kring Tholen der Z. L. M. om ver laging huur schoollokaal en van den heer M. C. Deurloo voor het geven van oen hakkerscursus gebruik van een lokaal dor school, wordt ter afdoening gesteld in handen van B. en W. Aan de ouder commissie der O.L. school wordt f 10 toe gekend voor het houden van een ouder avond. Een verzoek van C. Vroegop e.a. om maatregelen te treffen tegen den grooten hinder van roet uit den schoorsteen van bakker van Oost, ontlokt eenige discus sie. De heeren 'Overbeeke en Moelker be vreemdt het, dat juist 'de naaste buren niet teekenden; of de hinder wel zoo groot is, zouden zij wel eens nader wil len hooren. De voorzitter merkt op, dat ook hij als buur veel last heeft van het roet en ook de andere omwoners. B. 'en W. stellen voor de Hinderwet hierover te raadplegen en aan de hand hiervan een en ander in orde te maken. Aldus beslo ten. Besloten wordt aan de Provincie te verkoopen e'en stuk grond en eenige hoo rnen aan het Adamswegje voor verbete ring verkeersweg voor de som van f 454.84. De heer Overbeeke acht dit een belachelijk lage prijs en merkt op, dat men vanuit Middelburg alles voorschrijft Weth. van den Berge merkt op, dat de prijzen voor zijkantweg enz. door de Pro vincie uniform zijn vastgesteld. Aan A. Schot wordt voor de som van f 25 voor 1 jaar verhuurd het v.m.l. stuk grond van mej. wed. de Haan. Aan M. Schot wordt het stuk grond waarop de weeg brug staat verhuurd voor de som van f3.60 per jaar. Volgens concept ter in zage gelegd, wordt het kohier reinigings rechten 'enz. over het le kw. 1939 vast gesteld. Aan B. en W. wordt een crediet ver leend van f 300 voor het in orde maken en meubileeren der twee leege schoollo kalen voor in gebruik geven aan vereeni- gingen en B. 'en W. gemachtigd tot ver huur1., De huur wordt dp 25 ct. per dag of gedeelte hiervan als minimum vastge steld. De heer Overbeeke zag liever een openbare leeszaal ingericht. De voorzitter zegt dit in overweging te zullen nemen. De heer Bogert is er vóór, mits men het niet op Zondag verhuurt. De voorzitter zegt, dat dit niet zal plaats hebben. De jaarwedde van den gemeente-bouw meester wordt gebracht van f 1600 op f 1800 per jaar. Reclames schoolgeld enz. worden goedgekeurd volgens ter inzage gelegen concept. Hierna worden de leden der stem- bureaux aangewezen. 'Op voorstel van B. en W. wordt be sloten de voorwaarden tot verleenen van subsidie aan de vereeniging voor Zieken huis,verpleging voor het Eiland Tholen aldus te regelen: le. dat het verleende bedrag alleen ten goede mag komen aan de leden der gemeente Tholen; 2e. tenzij de andere aangesloten gemeenten een gelijkwaardige subsidie verleenen, of dat de contributie voor de leden uit de an dere gemeenten naar verhouding wordt verhoogd. Eenige wijzigingen der begrootingen 38 39 worden aangebracht. Nadat een commissie bestaande uit de heeren Moel ker, Borgert en Overbeeke, de geloofs brieven van het nieuwe raadslid de heer Klompe he-ft ingezien en accoord bevon den, wordt besloten tot diens toelating. Hierna sluiting. OUDSTE VROUW VAN IERLAND WERD 111 JAAR. Honoria O-Connon, het oudste vrouwtje van Ierland, is olp 111-jarigen leeftijd overleden. Het vrouwtje woonde nabij i Killarney, in een boerderij, gelegen op den hoogsten heuvel van Ierland. Tot aan 'haar dood hield zij zich be zig met het werk op de hoeve. Ongeveer een veertigtal jaren geleden leerde 'het oudje een steenen pijp roo- ken, iets dat ze tot haar laatste dagen trouw is blij ven doen. De overledene laat vier kinderen na, die samen 328 jaar oud zijn. 137. Toen ze buiten de stad een wande ling maakten, zagen ze voor de deur van een armzalige hut een man staan, die op een kruk lounde. Ralph maakte een praatje met hem en de man vertelde dat hij meegevoch ten had in den wereldoorlog en daarbij ge wond wa» geraakt. 138. De man noodigde daarop zijn be zoekers in de armelijke hut, die van rots blokken was opgetrokken en toonde hen een reproductie van een teekening voorstellende Columbus, waarvan de Corsikanen beweren dat hij op Gorsika geboren is en niet in Genua. Wij lezen in de „Rotterdammer": Een persbericht meldde ons, dat de studentengroepen uit het comité van waakzaamheid (tegen fascisme en natio- naal-socialisme) Zaterdag en Zondag een studieconferentie op Woudschoten hebben gehouden. Er waren 170 deelne mers en mannen als Prof. Kohnstamm, Dr Jan Romein, Prof. Van Gelderen en Dr Menno ter Braak hebben het woord gevoerd. Uit deze opsomming blijkt reeds vol doende, dat de vrijzinnigheid de leiding had. En daarom verbaast het ons te moe ten lezen, dat studenten van alle Neder- landsche universiteiten en hoogescholen aanwezig waren. Ons dunkt zoo, dat er wel studenten zijn, die er bezwaar te gen hebben op deze wijze den Zondag te vieren. Trouwens, onwillekeurig vraagt men zich af of studenten dermate gebondon zijn, dat men den Zondag voor do confe rentie noodig had. In elk geval toont het comité onvol doende waakzaamheid, waar het de be scherming der Zondagsrust betreft. Gevaarlijke projectielen op auto-kerkhof. Onder het gehucht Wilsveen aan den weg naar Zoetermeer bevindt zich ter hoogte van de protestantsche begraaf plaats een autokerkhof. De eigenaar was gistermiddag bezig met het sorteeren van een partij ijzer en koper. Hieronder be vonden zich ook een aantal patronen en andere gevaarlijke projectielen. Blijkbaar heeft de man niet gezien, dat verscheide ne dezer projectielen nog geladen waren, vermoedelijk door het stooten zijn een aantal van deze projectielen tot ontplof fing gekomen, met het gevolg, dat de autoslooper J. v. Haaften ernstig werd gewond. De man werd zoodanig in het gezicht getroffen, dat hij één zijner oogen zal 'moeten missen. Tevens bekwam hij ern stige brandwonden aan beide handen. Dr Perquin, die de eerste hulp verleende, heeft het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden doen vervoeren. Aangezien men nog meer explosies vreesde, heeft men de hulp ingeroepen van de artillerie-inrichting aan de Hem- brug, welke onmiddellijk een aantal per sonen naar de plaats van het ongeval ge zonden hebben. Uit het daarop gevolgde onderzoek bleek, dat nog meerdere ge vaarlijke springstoffen onder de partij wa ren: zij' is dan ook in beslag genomen. Zoowel van militaire zijde als van de zijde der Rijkspolitie wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de herkomst der gevaarlijke stoffen. Bakfiets zonder licht. Op den Maastrichterweg onder Roermond is de 48-jarige Vossen levensgevaarlijk gewond, doordat de chauffeur van een vrachtauto door een tegenligger verblind raakte. Het slachtoffer V. en nog een andere koopman D. liepen daar zij geen licht voerden met de bakfietsen aan de hand in de richting Roermond. De chauffeur van den achterop rijdenden vrachtauto, door een tegenligger verblind, merkte de onverlichte bakfiets niet op. Hij raakte met zijn wagen de achterste bakfiets en sleurde deze een eind mee. V. bleef zwaar gewond op den weg liggen. Dn Wiggelen- dam, die spoedig ter plaatse was, verleen de de eerste hulp, waarna het slachtoffer dat er zeer ernstig aan toe was, naar het St Laurentiusziekenhuis te Roermond werd overgebracht. Oude molen door den bliksem getroffen. In de Eg- mondermeer stond een mooie, oude mo len, de zoogenaamde Vissahersmolen, die daar sinds de drooglegging van het meer dienst heeft gedaan. Tijdens een onweer sloeg gisterochtend tegen 12 uur de blik sem itcu dezen molen, 'die onmiddellijk vlam vatte. De Alkmaarsche brandweer, die spoedig ter plaatse was, heeft niiet kunnen verhinderen, dat de molen in de vlammen opging. Het landschap zal door het verlies van dezen molen veel van zijn schoonheid verliezen. Op het nippertje landbouwer M. v. Dinther uit Oss per fiets den onbewaakten overweg aan de Ridderstraat aldaar ipasseeren. Daar het op dat oogenblik hevig regende bemerkte hij niet, dat het waarschuwingsbord op stop was gedraaid, en aangezien de spoorboomen geopend waren, stak hij zonder uit te kijken de spoorbaan over. Juist op dat oogenblik naderde een D- trein. De wielrijder had de tegenwoor digheid van geest zich over het stuur van zijin fiets te werpen, waardoor hij langs de lijn viel en met den schrik vrijl kwam. De politie stelt een onderzoek iiru naar de oorzaak van deze nalatigheid. De machi nist sohijint niets van het voorgevallene te hebben bemerkt. Middelburg. Gevonden voorwerpen. To bevragen aan het Bureau van Politie te 1 Middelburg des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m.: kin- derport. met inh., haakwerkje, radiator- dop, colbertjas, koperen gewicht, bus benzine, huissleutel. Bij vinders: 'sleutel aan koperen plaat, D. Schuilwerven, Zuidsingel 64; das, P. Schuilwerven, Oude Kerkstraat 17; da- mestasch, B. Leijnse, Nieuwstraat 17; muts, A. Wolff, Achtersingel 55; kinder- want en 'kinderschoentij,e, J. Lambermont, Dam 4; pakje inh. breiwerk, Mej. Leroy, Wal 40; polshorloge, Zeldentuis, kazerne S.D.O.A.; zakspiegeltje en huissleutel, I. Coppo-olse, Schoeweg 32; portemonnaie met ritssluiting, H. Roskam, Winterstr. 9; portemonnaie, Andries Vader, Noord- weg 41; vulpotlood, Janny de Voogd, Noord weg 30; rijwielbelastingmerk en damesvulpen in houdertje, N. de Munck, Achtersingel 75; vulpen, M. Ooms, Hen drikstraat 16; rijwielbelastingmerk, C. M. de Rijke, Gortstraat 35; paardendeken, A. Marijs, Beenhouwerssingel 4-9; das, A. Coppejans, Pottenmarkt 10; vulpotlood, P. Cornu, Noordweg B 181, St. Laurens; rijwielachterlicht, J. Riemens, Noordweg J B 181, St. Laurens; kinderhandschoen- tjes, A. de Bunder, Nieuwstraat 7; koop- mansportemonnaie, J. v. Leeuwen, Bel- linkstraat 23; rijwielbelastingmerk, J. Looise, Gapinge B 78; psalmboek, J. Dijkstra, Veerscheweg 181; gesloten en veloppe met adres A. de Bourgraa'f, Bres- kens, A. v. d. Horst, Nieuwstraat 47; 'handzaag, M. Moens, Karelsgang 13; schooletui met ritssluiting, Iz. Snijders, N. Oosterschestraat 9; paar dameshand- sohoen'an, W. Ghristiaanse, Brigdamme, St. Laurens B 150; kettinkje, J. Jonge- pier, Noordweg 13; kinderhandschoen, J. Schenk, Seissingel 34; dameshandschoen, A. Klaasse, Wihterstraat 12; rijwielbe lastingmerk, Vogel, Segeerssingel 2; kin- derwant, E. de Haan, Jodengang 26; duimstok, P. Koole, 't Zand D 69; hand- beschermer en dameshandschoen, J. v. Klaveren, Koningstraat 20; dameshoed, F. W. Arnoldus, Houttuinen 12; heeren handschoen, J. Zwartpoorten, Gravenstr. 15; rijwielbelastingmerk, Adri Goosen, Nieuwstraat 39. Indien bij een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan terstond kennis aan het bureau van Po litie. Gevonden voorwerpen. In de maand Februari 1939 zijn aan het bureau van politie te Goes onder staande voorwerpen als gevonden aan gegeven en zijn aldaar nadere inlichtin gen betreffende deze voorwerpen te be komen: Een zilveren broche, 9 portemonnaie's met en zonder inhoud, 9 handschoenen, 2 schroevendraaiers, een regenkapje, een paardendeken, een slinger van een auto, een broche (verguld), een combinatie- tang, een doosje met tabak, '4 mutsen, een kinderwantje, 2 sleuteltjes, 3 school- etui's met en zonder inhoud, een paar handschoenen, een gymnastiekschoen, een zadeldekje, een gulden, een etui met stalen, 3 rijwielbelastingmerken, 2 vul penhouders, een vulpotlood, een padvin- dersmes, een imitatiepolshorloge, 2 cein tuurs, een houten autostep, een bankbil jet van 10 gulden, een armband, een ko peren heerenring, een kindermanteltje, 2 doozen met kaartjes wol, een zakje met kippenvoer, een zakje met aardappelen en een dekzeil. Goes, 2 Maart 1939. De Inspecteur van Politie, R e n e m a n. Vrijdag 3 Maart 1939. HILVERSUM I, 1875 en 301.5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. (Om 8.16 ber.). 10.00 Mor gen w. 10,20 Gram. 10.45 Declam. 11.00 Zang, piano en gram. 11.30 Esmeralda. 12.00 AVRO-Aeolian-orkest (opn.). (Om 12.15 ber.). 12.40 Gram. 1.20 De Twilight Serenaders. 2.05 Declam. 2.30 Viool en piano. 3.00 AVRO-amusementsorkost. 4-.00 Gram. 5.05 Kinderuurtje. 5.30 VARA-or- kest en gram. 6.28 Ber. 6.30 överz. van beeldende kunsten. 6.50 Orgel. 7.00 VARA kalender. 7.05 Causerie: „De gemeente besturen en hun taak". 7.23 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Causerie: „Levenswaarden in het heden". 8.00 Cello en piano. 8.30 Causerie „De dienst aan het volk in de folklore". 9.00 50-jarig bestaan v. d. Alg Ned. Metaalbewerkersbond. 9.30 Gram. 9.40 Causerie: „Kent gij uw land?" 10.00 Fragmenten uit de operette „Der verlo rene Walzer". 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 Viool en piano. 11.30 Jaszmuziek. 11.5012.00 Gram. HILVERSUM II, 415,5 M. Alg. Progr verzorgd door de KRO. 8.00—9.15 Gram. (c.a. 8.15 ber.) 10.00 Gram. 11.30 Bijb. causerie. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.45 Strijkensemble. (1.15 1.30 Gram.). 2.00 Orgel en gram. 3.00 Gram. 5.15 KR O-orkest. 6.00 Land- en tuinb. causerie. 6.20 KRO-melodisten "n solist (c.a. 6.30 Ber.). 7.00 Ber. 7.15 Lucht vaartcauserie. 7.35 Gram. 7.45 Causerie „Intern, samenw. van Jaarbeurzen in <1 maand Maart". 8.00 Ber. ANP'. 8.15 De KRO New Style Artists en pianoduo. 9.00 Radiotooneel. 9.45 Verv. conc. 10.15 Gram. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Bela Kiss en zij i Hong. orkest. 11.0512.00 Gram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: weer: te Vlissingen betrokken: wind: matig Zuid; temperatuur 5; mini mum hedennacht 4; neerslag afgeloopen etmaal 0.6. Verwachting geldig van hedenavond *ot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het g^heele land: overwegend droog weer, zwaar bewolkt, zwakke 'ot matige Zuidelijke wind. Iets zachter des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 uur: 760. Licht op voor fietsers: Vrijdag 6 u. 7 min. HET WEER IN FEBRUARI. Volgens het voorloopig overzicht van het weer in Februari 1939, medegedeeld door het K. N. M. I. in De Bilt, was ge middeld over de vijf hoofdstations in Fe bruari de ochtendtemperatuur een halve graad boven normaal. In de eerste decade was de temperatuur 1 graad beneden, in de tweede en derde resp. 2.5 en 1.5 graad boven normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 3den en 12den, resp. 7 graden beneden en 5 graden boven nor maal. De gemiddelde maximum-tempera tuur was een halve graad en het gemid delde minimum 1.5 graad boven normaal. Het aantal dagen met een minimum temperatuur beneden het vriespunt be droeg te De Bilt 11 tegen 15 normaal. neerslag was over het geheele land bene den normaal. De hoeveelheid was in kro ningen ongeveer 10 pet., elders 20 tot pet. beneden normaal. Te De Bilt werden 83 uren zonneschijn waargenomen, tegen 77 uren normaal.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6