Tumult in de Tweede Kamer. In dezen GRIEP-tijd Belasting op De Spoorwegen en Zeeuwsch-Vlaanderen. Uit de Provincie Kerki staat Gij èlkoogenblik aan besmetting bloot. Neem daarom eiken avond een 'AKKERTJE'! Daarmede voorkomt Gij dat de infectie doorzet, want 'AKKERTJES"zijn échte GRfEP-hestrijders, die een GRIEP in weinige dagen verdrijvenf Onze correspondent te Terneuzen schrijft: Naar wij vernemen, bestaat bij de di rectie der Spoorwegmaatschappij Meche- len-Terneuzen het voornemen om het ge- heele personenvervoer op de lijn Terneu- zen-Sas van Gent-Zelzate te staken. Naar het schijnt ligt het in de bedoeling om deze bezuinigingsmaatregel reeds op 15 April a.s. te doen ingaan, zoodat van dien datum ai op dit baanvak alleen de goe derentreinen zouden blijven rijden. Een dergelijke maatregel kan echter alleen worden getroffen na verkregen toe stemming van den Minister van Water staat; naar men meent te weten is het zoo goed als zeker, dat deze goedkeuring zal worden verkregen, waardoor dus het stil leggen van het reizigersvervoer een feit zou kunnen worden. In Zeeuwsch-Vlaanderen hebben deze geruchten aan leiding gegeven tot ern stige bezorgdheid. Men vraagt zich af, of de be zuinigingsmaatregelen die de spoorwegmaatschappij meent te moeten invoeren, met deze beperking van den dienst een eindpunt hebben bereikt, dan wel of men in de toekomst ook op het andere baanvak (lijn Terneuzen-Hulst naar St. Nioolaas) de reizigerstrei nen wil doen vervallen. En zoowel het een als het an der is voor de bevolking van Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen een achteruit gang van beteekenis te noemen. Het zou dan ook te wenschen zijn, dat de Nederlandsche regeering in dezen aan het belang van Zeeuwsch-Vlaanderen bij een goede interlokale treinverbinding de betee kenis toekende waarop het inderdaad aanspraak mag maken. De spoorwegmaatschappijl Mechelen- T'erneuzen ontleent haar bestaansrecht op Nederlandsch grondgebied voornamelijk aan het goederenvervoer. Toen van Ne derlandsche zijde elk initiatief voor aan sluiting met Zeeuwsch-Vlaanderen uit bleef, hebben reeds in 1860 1 enkele autoriteiten in België de aandacht geves tigd op de goede kansen welke in Zeeuwch Vlaanderen (met de alleszins belangrijke haven van Terneuzen) voor een spoorweg te vinden waren; in dat jaar werd door F. J. Bouwens, ingenieur te Mechelen, een concessie-aanvraag gericht tot Koning Willem III teneinde op de ontworpen spoorwegplannen in 't Belgische grensge bied aansluitende verbinding te krijgen naar Terneuzen en Breskens in Zeeuwsch Vlaanderen. In 1864 werd door Isidore Deschamps te Gent concessie gevraagd en verkregen voor een spoorweg tusschen Terneuzen en Gent. In 1869 werd een reeds verkregen concessie voor het exploiteer en van een spoorweg tusschen Terneuzen en Sint Ni- colaas, voor zoover deze concessie Neder landsch gebied betrof, overgedragen aan een te Sint Nioolaas gevestigde maat schappij. Kort daarna is met het aanleg gen van beide lijnen begonnen; de spoor weg Mechelen-Terneuzen over een lengte van 68 km (waarvan 22 km op Nederl. gebied) en de spoorweg Gent-Terneuzen over een lengte van 37 km (waarvan op Nederl. gebied 16 km). De gevraagde con cessies waren verleend met het doel de stad en de haven van Terneuzen te ver binden met het net der Belgische spoor wegen. Thans, zeventig jaren nadat Zeeuwsch- Vlaanderen zijn spoorwegverbindingen kreeg, is de toestand nagenoeg ongewijd zigd gebleven. De grootste verandering kwam in het jaar 1931, toen de concessie van de spoorwegmaatschappijl Gent-Ter- neuzen (welke maatschappij werd opge heven) overgedragen is aan de spoorweg maatschappij Mechelen-Terneuzen, zoo dat sedert dien door één maatschappij het geheele personen- en goederenvervoer per trein in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen geschiedt. Het beheer dezer particuliere Belgische spoorwegmaatschappij heeft, wat het goe derenvervoer betreft, nimmer aanleiding gegeven tot ernstige bedenking. Met het personenvervoer is het echter anders gesteld. Dit vervoer heeft men van meet af, meer beschouwd als een „nood zakelijk kwaad" en een „blok aan het been", dan als een belangrijk onderdeel van den dienst. Ten tijde der concessie aanvragen bleek reeds ten duidelijkste, dat men vooral, zoo niet uitsluitend, van het goederenvervoer de winsten voor den spoorweg verwachtte; het was echter van Nederlandsche zijde zeer goed bezien, dat het laten rijden van afzonderlijke reizi gerstreinen tot voorwaarde werd gesteld hij het verleenen der gevraagde concessie: de Nederlandsche regeering was over tuigd, dat de spoorweg niet alleen voor het goederenvervoer een taak in deze streek zou hebben, maar óók voor het personenvervoer, dat in Zeeuwsch-Vlaan deren over weinig interlokale verbindin gen kon beschikken en dus aan het inleg gen van personentreinen behoefte had. Deze voorwaarde is steeds nageleefd, doch naar duidelijk te bemerken was: met alle beperkingen die daarbij mogelijk wa ren. Nimmer heeft het reizigersvervoer met deze treinen de zorg gehad, welke het belang van de streek vorderde. Tijdens en De heeren Rost van Tonningen en Woudenberg onder hevig verzet door boden naar buiten gebracht. Het Kamerlid H. Ruyter zou „land verrader" hebben geroepen. Zooals wij gisteren reeds meldden, heeft zich bij den aanvang,der vergade ring van de Tweede Kamer een gelukkig zeer ongewoon voorval afgespeeld. Het zal wel heel lang geleden zijn, dat bin nen de muren vain 's Lands vergaderzaal de gedachtenwisseling in een handge meen is ontaard. Voor het eerst sinds veler heugenis is dit gisteren gebeurd: de heer Rost van Tonningen is bij een weigering om op last van den voorzitter de vergadering te ver laten, onder hevig verzet door de Kamer- boden uit de zaal gebracht, evenals zijn partijgenoot, de 'heer Woudenberg, die hem te hulp kwam. Aan de orde was de behandeling van de interpellatie-aainvrage-Rost van Ton ningen met betrekking tot het spoedig weder doen opnemen van de gestaakte en andere strafvervolgingen in de zaak van de gewezen brigade der koninklijke ma rechaussee te Oss. De voorzitter herinnerde er aan, dat de minister bij de interpellatie-Drop reeds inlichtingen verstrekt heeft. Daar na versoheen de nota welke mondeling aal worden behandeld. Er is dus thans geen reden omn de interpellatie toe te staan. Zij zou slechts een onvoorbereid debat veroorzaken en wanorde in de re geling van zaken teweegbrengen. Hij' stelt voor de interpellatie niet toe te staan. De heer Rost van Tonnin gen (N.S.B.) zei, zich ten sterkste tegen dit voorstel te moeten verzetten. Hij beoogde, dat een interpellatie vóór de a.s. verkiezingen urgent is. Toen spr. heleedigende uitdrukkingen bezigde, waarschuwde de voorzitter hem, niet verder te gaan. De heer Rost van Tonningen (N.S.B.) vervolgde de toelichting van zijn verzoek, waarbij hij er op wees, dat er een einde gemaakt moest worden aan de zedelooze toestanden te Oss. De voorzitter hamerde opnieuw en zed, dat als de heer Rost van Tonnin gen zoo voortging, hij hem het woord moest ontnemen. De heer Rost van Tonningen (N.S.B.) ging in denzelfden trant door, waarop de voorzitter hem 't woord ontnami, hetgeen den heer Rost van Tonningen niet belette toch door te gaan. De voorzitter hamerde, ontzegde den spreker den toegang tot de vergade ring (applaus) en schorste daarop de be wogen vergadering. De heer Rost verliet daarop het spreekgestoelte. De heer Ruyter (R.K.) riep hem toe: landverrader! De heer Rost liep dreigend op de heeren v. d. Putt en Ruyter toe, waarop verschillende Kamerleden en boden zich tusschen de heeren plaatsten en den heer Rost grepen. Op dat oogenblik kwam de heer Wou denberg (N.S.B.) toegeloopen, greep den heer v. d. Putt (R.K.) bij den schou der en duwde hem opzij1. Een Kamerbode liep haastig op het kluwen toe, sprong op een bank en van daar op den heer Woudenberg. De Ka merbewaarder liep in het tumult een vuiistslag op, die vermoedelijk voor den heer Rost bedoeld was. Tenslotte werd de heer Rost door den griffier en eenige boden uit de vergader zaal verwijderd, waarna hij na eenigen tijd het Kaïmiergehouiw verliet. Veldwachters, die voor alle zekerheid waren ontboden, behoefden geen assis tentie te verleenen. (De heer Rost van Tonningen heeft het ANP medegedeeld tegen, den heer Ruyter een klacht bijl de justitie te zullen indie nen wegens heleediging. Verschillende Kamerleden zal hij daarbij! als getuigen doen dagvaarden.) Na heropening van de vergadering weTd het voorstel van den voorzitter (de interpellatie niet toe te staan) aange nomen met 3 stemmen tegen (voor de drie aanwezige leden der N.S.B.) na den wereldoorlog heeft men alles ge daan om de 1 toch reeds zeer beperkte i dienst te verkleinen. Reeds sedert ja ren is bet normaal, dat er tusschen Ter neuzen en Zelzate niet meer dan drie trei- ren per dag rijden, op het baanvak Ter- neuzen-Hulst-Clinge vier. Het is zonder meer duidelijk, dat het streekbelang bij een zoo gering aantal verbindingen per dag allerminst is gediend; deze achter stand spreekt te duidelijker, als men be denkt dat ook nog heden ten dage de trein het eenige openbare vervoermiddel is tus schen de gemeenten Terneuzen en Hulst. Alleen op den marktdag rijdt één autobus tusschen deze plaatsen; voor het overige is men aangewezen op den trein, die des avonds om 5.02 uur voor de laatste maal uit Terneuzen vertrekt. Nog in 1931 heeft de „Commissie tot meerdere toenadering Zeeuwsch-Vlaande ren Nederland" in haar rapport gewezen op de wensohelijkheid om eindelijk eens wat te doen voor het reizigersverkeer in deze streek. Aangedrongen werd op ster ke uitbreiding van den dienst der spoor wegen voor het personenvervoer, vooral des avonds. Tot eenig resultaat heeft deze aandrang nooit geleid; zelfs het nemen van een proef gedurende een deel van het jaar heeft men eenvoudig achterwege ge laten. De spoorweg, die ook voor het perso nenvervoer veel voor Zeeuwsch-Vlaande ren zou kunnen beteekeuen, heeft in dat opzicht weinig bevrediging gewekt. Voor de interlokale verbindingen in de streek zou hij van groot algemeen nut kunnen zijn, maar dan zou men de exploitatie ook moeten voeren op een wijze die het pu bliek trekt en aan speciale verlangens en wenschen tegemoet komt. Nu was de wij ze van exploitatie mede oorzaak, dat men een steeds terug looopend personenver voer kreeg. Die teruggang heeft tenslotte den omvang bereikt, die aanleiding gaf tot pogingen om het personenvervoer op één lijn maar heelemaal te staken een maatregel die men reeds bij den aan vang van de exploitatie hoogstwaarschijn lijk gaarne had willen toepassen doch waartoe de Nederlandsche regeering toen geen gelegenheid wilde bieden. Indien aan den dienst een behoorlijke uitbreiding wordt gegeven, zal een niet onbeteekenend reizigersvervoer voor den spoorweg worden 'herwonnen. Tevens zal men het reizen met den trein voor het pu bliek gerieflijker moeten maken, terwijl een belangrijke besparing op de exploita tiekosten (b.v. met motortreinen) zeer wel mogelijk' is. Door dergelijke maatregelen zal het verlies dat het reizigersvervoer thans oplevert, stellig in omvang afnemen. Vóór men maatregelen beraamt om het i geheele personenvervoer (zijl het dan nu nog maar in één richting) te staken, zou het gewensoht zijn, dat men eindelijk zijn oor eens leende aan de talrijke voorstel len tot verbetering van den reeds sedert jaren bestaanden, niet-bevredigenden toe stand. Daarbij dient men te bedenken, dat het personenvervoer altijd zeer stiefmoe derlijk door de betrokken maatschappijen werd behandeld en men steeds bedacht was op maatregelen om er in het geheel vanaf te komen. Doch met dit laatste is het Nederlandsche belang in Zeeuwsch- Vlaanderen allerminst gediend. Bij een juiste wijze van exploitatie heeft het per sonenvervoer in Zeeuwsch-Vlaanderen voor den spoorweg nog een toekomst. De spoorweg TerneuzenSelzaete wordt stopgezet. Naar de „Midd. Crt." 'meldt, zal met ingang van 15 April a.s. het personen vervoer op de lijn Tërneuzen-Selzaete van de Belgische Buurtspoorwegen-maat schappij Mechelen-Terneuzen worden stopgezet. Het vervoer zal dan zijn aangewezen op den autobusdienst, die sinds eenige jaren tusschen Terneuzen en Selzaete wordt onderhouden. MIDDELBURG. Vereenigingi voor Beroepskeuze. In het jaarverslag van de vereeniging voor beroepskeuze uit te brengen in de vergadering van 8 Maart a.s. wordt medegedeeld, dat het bestuur eind Juli aan alle hoofden van l.o.-inrichtingen opgave vroeg van die leerlingen, welke de school verlieten en geeen verder on derwijs zouden genieten. De medewerking welke het van deze heeren mocht onder vinden stelt het bestuur zeer op prijs, immers daardoor wordt contact verkre gen met de ouders. Ieder jaar blijkt dat dit werk niet nutteloos is, doch dat meer ouders- zoud'en kunnen komen om advies te -vragen voor hun jongen of meisje. Door medewerking van den heer Ooster huis te Vlissingen was het mogelijk een reclameplaat te hangen in het leegstaand pand in de Lange Delft. Dit heeft zeer gunstig gewerkt, verschillenden zijn •daardoor op de gedachte gekomen advies te vragen. Dit jaar werden 16 adviezen gevraagd, voor 13 jongens en 3 meisjes. Van de 16 personen waren er 4 woonachtig in Z.- Beveiand. D'e leeftijden waarop advies werd gevraagd, waren als volgt: 3 jonger dan 15 jaar, 12 van 15 tot 17 jaar en 1 ouder dan 18 jaar. Hiervan bezochten 7 alleen de lagere school, 5 genoten Mulo, 4 bezochten de, R.H.B.S. Er zijn 14 personen medisch gekeurd, en wel 2 door mevrouw arts R. Weijl- Snuijff en 12 door dr J. Broekhuizen. Het bestuur zegt beiden dank voor de prettige samenwerking. Een psychotech nisch onderzoek werd, hoewel op zeer be scheiden wijze, drie maal toegepast. Het led'ental der vereeniging ging niet vooruit. Verschillende vakorganisaties meenden als lid te moeten bedanken. Het bestuur tracht hierin verandering te brengen, daar de vereeniging immers' ook de arbeidende klasse wil dienen. Hoewel het werk geheel kosteloos geschiedt, moe ten er natuurlijk onkosten gemaakt wor den. Het werk werd regelmatig verricht in het belang van een groep jonge menschen in en huiten de gemeente. Moge aldus eindigt het verslag veler belangstel ling en steun de vereeniging blijvend in staat stell'en deze nuttigen arbeid voort te zetten. Feestavond van „Juliana". Het Tamboers- en Pijperscorps „Ju liana" gaf Woensdag een uitvoering in de volle Schuttershofzaal, welke geopend werd door den administrateur der Com missie van Bijstand, den heer G. P. de Jongh, die allen welkom heette en in 't bijzonder de afgevaardigden van ver schillende vereenigingen. De burgemees ter en de garnizoenscommandant zonden bericht van verhindering. Behoudens eenige mutatie kwam er niet veel ver andering in het ledental. De oefeningen werden trouw bezocht, ook dank zij de sfeer van gezelligheid, die de leiders we ten te scheppen. Spr. dankte de heeren Iz. de Lange en J. Minnaar voor hun leiding en uitte zijn bewondering voor het geduld der ouders, die thuis de oefe ningen aanhooren. De heer de Jongh bood den heer Min naar een bloemenmand aan, die door een der leden werd overhandigd. Nu gaf de band een achttal nummers, waaronder eenige soli voor trom of hoorn, die blijk gaven van flinke studie. Den heer Iz. de Lange werd door een der leden een dirigeerstok aangeboden, waarna het Pijperskorps een reeks van zeven nummers zuiver speelde. Het meest in den smaak viel de Kabouterimiarsch, waarbij- de kabouters op de tonen der muziek op 'het podium verschenen. Besloten werd met de klucht: „Gebroe ders Kalkoen". Gisteren is te Rotterdam overleden de heer P. P e r a, oud-administrateur ten stadbuize, chef 'van het bureau voor Onderwijs en Volksontwikkeling. De heer Pera was vroeger te dezer stede werkzaam ate chef van de afdee- ling comptabiliteit. GOES. Jubileum Mej. Breel. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat Mejuffrouw L. Breel tot hoofd der Chr. Bewaarschool te Goes werd benoemd. Dit jubileum werd gisterenmorgen op feeste lijke wijze in de school herdacht. Met de familieleden, -van de jubilaresse waren aanwezig het bestuur der Ghr. Bewaar school, oud-onderwijzeressen en afgevaar digden van andere bijzondere bewaar scholen. De heer L. Duvekot Czn. complimen teerde Mej. Breel namens het bestuur, waarhij' hij vooral deed uitkomen, dat haar arbeid èn door het bestuur èn door de ouders zeer gewaardeerd wordt. Hij sprak den wensch uit, dat Mej. Breel nog vele jaren als hoofd der Chr. Bewaar school te Goes mag werkzaam zijn. Hij overhandigde haar een couvert met in houd. Bij monde 'van Mejuffrouw A. Hille- brand werd mej. Breel gefeliciteerd na mens 't personeel der school en de leer lingen, terwijl zij fraaie cadeaux aan bood. Onder leiding van de onderwijzeressen zongen de kinderen feestliederen en ded'en daarbij spelletjes, die aller bewon dering hadden. Enkele tientallen bloemstukken en an dere geschenken werden tijdens deze bij eenkomst binnengebracht, hetgeen wel zeer duidelijk bewees, welk een groote plaats mej. Breel hij velen heeft inge nomen. Na afloolp ontving elk kind uit han den van de jubilaresse een kleine verras sing en daarna was er voor de ouders en belangstellenden gelegenheid haar ge- luik te wenschen, waarvan velen heb ben gebruik gemaakt. ZUID-BEVELAND. Hansweert. Gisteren herdacht de heer J. Meyaard, brievenbesteller alhier, het feit, dat hij 25 jaar geleden bij1 de pos terijen in dienst is getreden. Het kantoor personeel heeft hem een toepasselijk ca deau aangeboden. lerseke. De schippersknecht Jac. Ver- beke, aan boord van de YE 56, had bij het lossen van mosselen het ongeluk zijn hand ernstig te verwonden. Dr Polderman ver leende heelkundige hulp. Dhr V. zal eeni ge weken rust moeten nemen. Dammen. Nieuwdorp. "Woensdagavond speelde de Ellewoutsdij'ksche damclub een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Nieuw- dor'psche damclub. De uitslag is als volgt: P. BrasserP. Verhijke 20; A. Beuke- maA. Rij"k 20; J. HnissoonP. Maat 20; N. SchoolmeesterC. Baars 2'0; Jobs. ModderkreekeM. G. Venhij! 20; Johs. v. d. BergeL. Bosselaar 1—1; M. GeschiereM. C. Oele 20; >H. Deurloo N. Priester 20; C. Blankenhurgh G. v. d. Velde 20. Totaal 171 in 't voordeel van Nieuwdorp. WALCHEREN, Vrouwepolder. Loop der bevolking over de maand Februari 1939, Ingekomen: Mej. W. G. J. A. van Duij- ne, zonder beroep, A 58, uit Amsterdam. A. M. Bakker, landarbeider, A 79, uit Staphorst: J. de Visser en gezin, timmer mansknecht, A 87b, uit Serooskerke (W.) G. Vos, landb. kn., Gapinge B 50, uit St Laurens. Vertrokken: Mej. L. Verlinde, huishoud ster, A 58, naar Alphen a. d. Rijn, Hoorn 17. Aagtekerka Dinsdagavond hield de afd Aagtekerke van de G. B. T. B. haar jaar vergadering onder voorzitterschap van den burgemeester J. Bosselaar. Door den secretaris en penningmeester werden de jaarverslagen uitgebracht, waaruit bleek, dat er van een goed vereenigingsleven gesproken kon worden, en dat er een ba tig slot te boeken viel. De aftr. bestuursleden, dhrn J. Bos selaar en J. Moens werden herkozen. Hierna werden nog eenige crisis-maat regelen besproken. Woensdagavond vergaderde de ver eeniging „Het Groene Krujs". Voorzitter burgemeester Bosselaar. Door den secretaris werd het jaarver slag uitgebracht, waaruit bleek, dat de vereeniging op 31 Dec. j.l. 176 leden tel de en 1 donateur. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo was. Van het materiaal, hetwelk zich in een goeden staat bevindt, hadden het algeloo- pen jaar 106 uitleeningen plaats. Tot afgevaardigde naar de alg. verga dering werd gekozen dhr J. Jobse en tot plaatsvervanger dhr S. Verhage. Het bestuur stelde voor om in afwijking van het reglement in het vervolg in de maand Januari de jaarvergadering 'te houden, en niet zooals thans geschiedt, een November- en Februari-vergadering te houden. Dit voorstel werd m. a. st aangenomen. Verder deelde de voorzitter nog mede, dat de cursus Eerste Hulp bij Ongelukken niet meer gehouden wordt. Domburg. Loop der bevolking over 'de maand Februari. Ingekomen: Theodora Geertruida Ghijsen uit Leiden naar West straat D 60. Vertrokken: Gerardine L. Cochius, van Badhuisweg A 37 naar 's-Gravenhage: Jbr Age Eise van Humalda van Eysinga, van Vroon E 171 naar Wassenaar. Biggekerke. Gemeenteraad Woensdagmiddag vergaderde 'de gemeen teraad. E'en verzoek van de vereeniging voor Geref. schoolonderwijs: de vloerbe dekking van de speelplaats te vervangen door beton; kosten ongeveer f47 werd naar B. en W. verwezen om advies. Medegedeeld werd dat thans alle steun trekkers en werikloozen zijn te werk ge steld bij de rijkswerkinrichting te Sint Laurens en olp het werk 'van dhr Schon alhier. Het bedrag der voorschotten, vol gens art. 101 der Lager Onderwijswr voor de bijzondere scholen werd voor de school voor Christelijk Volksonderwijs vastgesteld op een bedrag van f 630 en voor de school voor 'Geref. schoolonder wijs op een bedrag van f500. Door den voorzitter werden hierop mededeelingen verstrekt over besprekingen, welke ten gemeentehuize zijn gehouden met den commissaris der Koningin, de secretaris generaal van Binnenlandsche Zaken en den inspecteur van den luchtbescher mingsdienst in Nederland, over het aan schaffen van materiaal voor den lucht beschermingsdienst. Voor onze gemeente werd noodig geacht de aankoop van materiaal voor een waarde van f 225. B. en W. ^telden voor de betreffende post op de begrooting met genoemd bedrag te verhoogen. en deze gelden af te voeren op 'de post onvoorzien. Na bespreking werd het voorste] z. h. st. aangenomen. Daar bij Kon. besluit is bepaald, dat de bediening van secretaris door den bur gemeester moet worden waargenomen, werden door wethouder Coppoolse den burgemeester de 'vereischte eeden afge nomen, waarna Hij hem feliciteerde en hem ook voor dezen arbeid de hulpe des Heer'en toewenschte. Dhr P. Janse betreurde den gang van zaken; de be slissing is gekomen van hooger hand, dus zal hij er zich bij neerleggen; doch ui' sociaal oogpunt bezien had hij gaarne gewild, dat een nieuwe secretaris had kunnen worden benoemd en er alzoo iemand aan werk en brood had kunnen worden geholpen. Benoemd werden de leden voor de stembureaux. Voor de ver kiezing der Staten dhrn A. de Voogd en J. Moens en voor de gemeenteraadsver kiezing dhrn P. Janse en J. Lampert. Hierop ging de vergadering over in ge heime zitting. Na heropening vroeg dhr P. Janse hij de rondvraag door wie, daar dhr Moor als zoodanig heeft bedankt, thans het werk als arbeidsbemiddelaar wordt ver richt. De voorzitter antwoordde, dat_d.it gebeurt door den volontair, dhr de Wolf. onder zijn toezicht. Door dhr A. de Voogd werd er op gewezen, dat hem reeds in den voorzomer van 1937 is toegezegd, dat in de kom der gemeente verkeersstreepen zullen worden aangebracht door middel van witte steen. De steen is aangekocht, maar het werk nog niet uitgevoerd. Spr. meende, dat wanneer e'en of ander voor stel uit den raad voortkomt den indruk wordt gewekt, dat B. en W. erg traag zijn genoemd besluit uit te voeren. G" wezen werd in dit verband o-p het ver- VOORLOOPIG VI KA BEZWAREN TE ONT! Voor de uitvoerin teitswet zal de min naar hij onlangs in de Tweede Kamer beschikken over ee aan zijm departemiei zullen voor het f 40.000 bedragen, van een belasting wordt voorgesteld. Blijkens het voor Tweede Kamer zijn den tegen dit voors geopperd. De minis halen op de eigem electriciteitswerken, van electrische en wordt verkrijgbaar electriciteitswerken van de wet belang Dit uitgangspunt niet, daar ook de fa] delaren in electrote alle verbruikers vai trotedhnisohe artikt deze wet hebben. V bijdrage gevorderd? In de tweede en de Electriciteitswet ineen belang. Ligt hand, dat de koste uitvoering van deze' het rijk worden ge van den minister in staatsrechtelijk o wonderenswaardigê' Het had vele lede. het zwaartepunt vraagstuk van 'de k< beid bestond en ba welkkingsbedrijven hand zullen neme" de regeerimg voor telijlke voorzieningl eerst dan is de tijdl vraagstuk der final Verscheidene ledf gestelde percentage hoog. Oppervlakkig van weinig beteekeil held vertegenwoordj bedrag. In 1936 tl brengst van de strcj millioen gulden, daarvan is f 251.00(1 dan het benoodigde den keuringsdienst een eventueel surplJ toch niet de bedoel middelen te verkrij| andere doeleinden gewend? Sommige leden h| gen, dat de eerste sdhieden over 19391 van de begrootingej drijven is op deze Ook zijn de contrat] ring over dit jaar dat verhaal over lj lijk is. leden jaar voorgeval se inzake verbeterir deze moest dreigen ten aan Gedep. Sta werkt stroefheid dei hand en dit betreurt! wethouder Colppoo'lf dachte van dhr de met de wenschen raad 'voortgekomen! wordt gehouden. Da wat lang 'duurt, zoc gen van de verkeei ■dat de gemeentewq den is met werk. Ge. den, dat eer het druj de verkeersstrep'en f bracht. SCHOI Bruinisse. Benoei Pensioenraad te D| Klooté, alhier. Ned. Hel Beroepen te Wapj te Goedereede. Te f v. Buuren, voorg. e] Geref. Aangenomen naaij (als miss.-pred. one] Midden Java), A. Pred. hier te lande. Geref. G<1 Beroepen te BruiJ Utrecht. D r P. J. c hl den ouderdom van r| ^.en-te Laken hij' Brif J; Gbrispeels, em. p] gische Nationale keil Gh rispeels we| Molenbeek in België| door de synodale coif nationale kerk toegei hebediening. Dat zel| bjl zijn ambt te MariJ Mei 191'4 deed hij z by Brussel, welke heeft .tot aan zijjn

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2