Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws.* Laatste Berichten. Finantiëele Berichten Telegrammen. ;hprijzen irieperig? THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. ZEEUWSCH'VLAANDEREN. MIDDELBURG. „Koop Nederlandsche waar, dan helpen wij elkaar." If JL gumenten van ité. Nederlandschen Lgende mee: Op Koninklijk Ne- ité is zij het oorden. o.m. verkoopprijzen aanpassen aan varkensprijzen. sn beteekent dan comité alleen voor den slager, geheel onjuist. Dort uit het feit in geslaagd is ;hen de inkoop varkens en de >esch '(de bruto- te stellen dan loor het bureau n de door het statistiek gepu- nhandelsprijzen itscalculatie van ie Slagersvak- .eze brutowinst- 2Vi cent per er dan in 1937. n zeerste nood- 'as het slagers- je concurrentie kt. De cijfers i, die het Eco- én middenstand op het oogen- ,r een ieder, die bedrijf thuis is, schrikwekkend slechter dan in cijfers van ge- met een nega- van f 448 per iet is trouwens stering van de ien botertje tot ledrijf. verrichte here- endien, dat de jk op en neer wa. i en diep inademen, i Apoth. en Drogisten. >p en geneest f 0—2; D. Hu- A. Provoost-I. -G. de Blaeij rg 14 punten, bmeente-secreta- ade volontair de Jnachtig te Vlis- benoemd ter ge- bkerke. bevolking over amersveld, z. b., leg B 53b; Job. |rerke (Z.) naar Verhuist en ge- |rg naar Noord rijnen en gezin, jiddelburg naar Tsnberg en gezin, laar Noordweg fee en gezin, tiddelburg naar |raven en gezin, 96a naar Vlis- Iwersknecbt van pwepolder. vierde de Gbr. „De Schakel", jaarfeest. Uit Iresse bleek, dat |De avond werd |tg, zang, voor- Het was een lagavond hield lat. Werkmans- Igadering onder 1 Duyne. Uit de ndental station- Ijl de penning en boeken. Door lelinleiding over I hield dhr Stra- een gloedvolle van den Gbr. Kerk". D'e J. V. genwoordigd en pen over. ieenteraad. (Dinsdagmiddag la. st. werd be- Jder beide Bijz. li939 te betal'en 1 vast te stellen Ite Vrouwenpol- J te Gapinge. loorzitter mede, 1 door de ëe' Lterleiding Mij- Joorziening van Irinkwater, ern- I bet oog is g®" Aats gehad met [istributiebedrUf Vrouwenpolder, ruim 95 pM- Ide aansluiting I "W. M. Z. ac- Imde N.V. zidh let in de ai01- Vrouwenpolder bestaand waterleidingbui zennet van de gemeente over te nemen voor de som -an f 14UUU. Een en ander heeft B. en W. aanleiding gegeven den Raad voor te stellen te besluiten de ge meente, ingaande 1 April 1939, te doen toetreden tot de N.V. W. M. Z. De aan deze toetreding verbonden voorwaarden en kosten zijn de volgende n.l. bet nemen van twee aandee.'en ad f 100 in genoem de N.V. en het stellen van een garantie van gemeentewege ten bedrage van f 2070 voor bet jaar 1940 en oploopend tot f3160, welke garantie in 1952 en vol gende bedrijfsjaren door de gemeente verschuldigd zal zijn. Gerekend wordt, dat de waterleiding de gemeente in de toekomstige jaren niet meer zal kosten, dan thans bet geval is, terwijl door bet besluit tot toetreding tot de N.V. W. M. Z. e'en thans bestaande onbillijkheid, n.l. dat slechts een afdeeling der gemeente van de waterleiding profiteert, terwijl alle ingezetenen aan het- tekort' helpen beta len, zal ophouden te bestaan. M. a. st. werd tot toetreding tot de N.V. W. M. Z. besloten. De voorzitter deelde mede, dat was in gekomen een adres van A. Aarnoutse 'en 75 anderen, allen inwoners der af-d. Ga pinge, houdende verzoek terug te komen op het d.d. 20 December j.l. genomen be sluit tot eventueele invoering van een straat- of 'baatbelasting ter -dekking van het vermoedelijk nog ongedekte gedeelte van rente, aflossing 'en reserveering der aan de verbetering van de bestrating van den Galpingschen weg verbonden totaal- kosten. De voorzitter deelde naar aanlei ding van dit adres mede, dat B. en W. voorstellen het adres voor kennisgeving aan te nemen, op grond, dat bet 'hen al te dwaas voorkomt, op een eenmaal van alle zijden bekeiken besluit, waarmede het staan of vallen van de uitvoering van de voorgenomen werkzaamheden gemoeid is, terug te komen. Invoering van een matige baat- of straatbelasting is een ge biedende eiscb. De heer Dingemanse gaf in den uitvoerig betoog in overweging terug te komen op het genomen raads besluit. Z.i. is het niet meer dan billijk, dat de afd. Vrouwenpolder mede aan de eventueel uit te voeren werkzaamheden helpt betalen. Hij 'deed een beroep op de gemeenschapszin in deze zaak. Weth. Maas zeide, dat het betoog van den heer Dingemanse hem zeer verbaast. In de vergadering van 20 Dec. j.l. behoorde de heer Dingemanse toch tot de zes voor stemmers. Thans blijkt hem, dat de heer Dingemanse geheel 'en al is om edraaid, hetgeen spr. niet begrijpen kan. Na ver dere breedvoerige bespreking werd met 5 tegen 2 stemmen besloten hnt a 'res voo kennisgeving aan te nemen. Hierna slui ting. Grijpskerke. Maandagmiddag kwam de Goöp. Boerenleenbank alhier in jaarver gadering bijeen onder voorzitterschap van dhr J. Geldof Cz. De kassier deed' rekening en verant woording over 1938. De spaargelden klommen met ruim f 30.000. De winst ad f 326,66 werd bij' de reser ve gevoegd. Als bestuurslid werd herkozen dhr K. Ooppoolse, als lid van den Raad van Toe zicht dhr P. S. Ge-schiere; eveneens de plaatsvervangende bestuursleden P. K. Geschiere en G. Louwerse. Aagdekerke. Gevonden een zadeldek van een rijwiel. Inlichtingen gem. veldwach ter Aagtekerke. (Belangloos bericht.) Ritthem. De melkcontrolevereen. „Ver betering zij ons doel" hield Maandag avond haar jaarvergadering onder leiding van den voorzitter K. Louwerse. In zijn openingswoord wees- de voorzitter o.a. op de moeilijkheden van de melkboeren in het afgeloopen jaar door het mond- en klauwzeer en den drogen zomer. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat bet aantal leden der vereeni- ging stijgende is en bet aantal gecontro leerde koeien 144 bedroeg. De penningmeester sloot met een batig saldo van f26. Als bestuurslid werd ge kozen dhr J. Wisse. De controleur D. Verstraate, gaf een uitvoerig overzicht van de melkstaten. Hieruit bleek dat bet vetgehalte iets was teruggekropen. Tholen. Maandagavond j.l. kwam de A.R. tkiesver-eemging alhier in vergade ring bijeen. In 'behandeling kwam de candidaatstelling voor den gemeente raad. Als candidaten werden gesteld de heeren 1. T. Dijkslag, 2. J. Wagenaar, 3- H. Jansen, 4. PI. de Heer, 5. M. v. Oostende, 6. M. Verkammen. Dinsdagmorgen hield de Boeren leenbank alhier -haar jaarvergadering. De 'yoorzitter, de heer W. L. Klompe her innerde aan het verscheiden: van den eere-voomtter, de heer Stoutjesdijk. Uit het verslag van den kassier bleek, dat de netto- winst -over 1938 bedroeg f 2683.18. De voorzitter wees op dit goe de winstcijfer, wat een bewijs is, dat men vertrouwen stelt in de Bank. Spr. bracht dank aan den kassier, de heer D'. v. d. Velde, voor zijn accuraat beheer. Terneuzen. Door auto over deden en gedood. Dinsdagmid- deg is de 60-jarige P. van Kerkvoort bij het verlaten van zijn woning, gelegen an§s den Provincialen weg onder de buurtschap Driewegen onder deze ge beente aangereden en gedood. D'e man was zeer hardhoorend en heeft waar schijnlijk de auto niet gehoord. VEREEN. VAN OUD-LEERLINGEN DER R. L. W. S. TE GOES. De middagvergadering werd geopend door den voorzitter met een woord van welkom tot den spreker, Dr Ir Dorst te Leeuwarden, de consulenten en hun assi stenten en. de leerlingen der R. L. W. S. Daarna hield de heer Dorst zijn lezing over de aardappelteelt in Brazilië," Uru guay en Argentinië, waarvan wij' gisteren reeds verslag gaven. Spr. resumeerde, dat Brazilië een aar dige afnemer is van Nederlandsche poot- aardappelen. Dit kan zoo blijven. Het kan zelfs nog in beteekenis toenemen. Maar dan zullen wij vooral moeten letten op Duitscbland, dat in enkele jaren aldaar zijn uitvoer zag stijgen van 0 tot 15 pet. Ook zal gelet moeten worden op het vin den van goede soorten. Uruguay en Argentinië zijn geen, ge regelde klanten op onze consumptie-aard- appelmarkt. Alleen ingeval van misoogst Voor pootaardappelen zijn gunstige pers pectieven. Maar dan moeten wij zorgen voor wit-vleezige soorten. Nadat nog een vraag was beantwoord, dankte de voorzitter den beer Dorst voor zijn belangrijke lezing. De tweede spreker, de heer J. Nypels te Heer (L.), was niet verschenen (hij had zich een dag vergist), zoodat de vergade ring nu reeds met een opwekkend slot woord van den voorzitter werd geslo ten. Kringvergadering van de Z. L. M. Maandagmiddag 'j.l. werd te [Sint Maartensdijk de jaarvergadering gehou den van den Kring Tholen en St. Philips- land van de Z. L. M. Na gehouden 'schriftelijke stemming bk-ek de aftredende secretaris, dhr W. L. Klompe van Tlhol'en, met groote meerder heid herkozen te zijn. D'e rekening werd in ontvangsten vast gesteld op f 690.281/2 en in uitgaaf op f 620.89. Door den voorzitter werd een uitvoerig overzicht gegeven over het jaar 1938. Hieruit vermelden we het belang rijkste en wel: De verkoop- en pachtprij zen, van de -gronden zijn, gezien de prijs der producten veel te hoog. De vraag is gewettigd, of ingrijpen der overheid niet wenschelijk en noodig zou zijn. De 'land bouwproducten werden door vele plagen geplaagd o.a. bladluizen, zwammen, co loradokever enz. De opbrengsten van de voornaamste landbouwproducten, n. 1. aardappels en suikerbieten was niet loo- nend. Alles -bij elkaar is er geen plaats voor optimisme. Steunmaatregelen, hoe zeer verguisd, kunnen belaas niet wor den gemist. Hierna hield dhr De Ronde een 'lezing over het onderwerp: „Aaltjesziekte in aardappelen." Directe bestrijdingsmidde len zijn niet békend. Men moet zijn toe vlucht nemen tot indirecte maatregelen, a'ls b.v. aaitjesvrij pootgoed, rationeele vruchtwisseling, het totaal verwijderen van het perceel van aa'ltjeszieke 'planten, resistent pootgoed enz. Vervolgens hield dhr Ir Dorst uit Goes een lezing over het onderwerp: „Ordening in 'den Landbouw". Spr. zette uiteen, dat de Z. L. M. niet enthousiast staat tegen over het denkbeeld om de crisismaatrege len over te nemen. FRUIT-, GROENTEN- EN AARD APPELEN-EXPORTEURS. Klacht over te weinig medezeggenschap. Maandagmiddag kwam de Alg. Ned. ■bond van fruit-, groenten- en aardappe len-exporteurs in jaarvergadering bijeen te 's-Gravenhage. De voorzitter, de beer H. J. Kruide nier Jzn., wees er in zijn openingswoord op, dat zich voor d'en export weinig gun stige perspectieven openen. - De plannen tot verbetering van 'den toestand in den tuinbouw aanroerend, zeide spr. dat -de export, met welken de tuinbouw staat of valt, bij die plannen dient te worden in geschakeld. Gelukkig is gebleken, aldus de voorzitter, dat de tuinbouw tot sa menwerking bereid is. De secretaris van 'den bond, Mr L. Schendering, spraik over „onze taak voor 1939". Spr. herinnerde 'aan de 'ver gaande verplichtingen, waaraan de exporthandel is onderworpen -door de maatregelen, ten behoeve van land- 'en tuinbouw genomen. Den exporteurs is de verplichting opge legd, aangesloten te. zijn bij de Ned. groenten- en fruitcentrale. Daar wij als bedrijfsgenooten zijn ingeschakeld, aldus spr., wenschen wij ook als bedrijfsgenoo ten volledige medezeggenschap. Er zijn weinig takken van handel, die reeds aan zoo ver gaande ordening zijn onderwor pen. Al deze lasten zijn door ons gedra gen ten behoeve van de producten, wij erkennen de noodzakelijkheid en billijk heid van vele maatregelen, wij hebben dan ook echter recht op een behoorlijk gewaarborgde rechtspositie. Hoewel de exporthandel vertegenwoor digd is, in het bestuur der Ned. groen ten- en fruitcentrale, ligt het zwaarte punt nu eenmaal bij het dagelijksch be stuur. Het bestuur heeft op het nemen van besluiten geen invloed. Zelfs is de ontwikkeling nog verder gegaan, door dat bij enkele bestuursbesluiten bet da gelijksch bestuur der Ned. groenten- en fruitcentrale zijn bevoegdheid aan den voorzitter heeft gedelegeerd, zoodat over de levensbelangen van den exporthandel wordt beslist door één man. Deze ont wikkeling is, gezien uit het gezichtspunt van de rechtspositie van onzen export handel, zeer onbevredigend en uiterst be denkelijk. Wij wenschen ons in géén enkel op zicht te mengen in aangelegenheden, die uitsluitend op het terrein der productie liggen: wij moeten echter volledig mede zeggenschap opeischen voor alle maat regelen, die betrekking hebben op han del, afzet en export, aldus spr. Ten slotte behandelde spr. de moeilijk heden, waarmede de tuinbouw nog altijd worstelt. Spr. wekte zijn hoorders op tot een ruim begrip voor de nooden van den tuinbouw. Wij zijn, aldus Mr Schender- ling, onzerzijds gaarne bereid met d'en tuinbouw 'samen te overwegen, wat ge daan ikan worden. Er schijnen echter sommigen te zijn, die van de gelegenheid, dat de tuinbouw ieder jaar met ettelijke millioenen door de regeering gesteund wordt en de han del aan handen en voeten gebonden is, gebruik willen maken om den handel van zijn plaats te verdringen door den export gedeeltelijk zelf ter hand te ne men. 'Spr. zou hun daar groot, gelijk in geven als de handel in zijn taak tekort schoot, maar daar dit geenszins het ge val is, zegt spr.: „Dat nemen wij niet!" Tenslotte hield spr. een krachtig plei dooi voor aamenwerking op basis van ge lijkheid met den tuinbouw. doetje qoed! Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oldeholtwolde, P. Inberg te Grollo. Aangenomen naar Curasao, C. Th. Teen stra, cand. te Zwolle. Bedankt voor Koog-Zaandijk (Evang.), T. v. d. Brug te Wolvega. Serooskerke (W.). Ds Ph. A. Warners hcropt Zondag 16 Apiil afscheid te nemen van de Ned. Herv, Gemeente te Seroos- keike (W.) en op 23 April zijn intrede te doen te Koudekerke na bevestigd te zijn door D's P. Warners van Doetinchem. Geslaagd voor kantoerstenograaf, afgenomen van de Ver. van Leeraren in iStenogr. „Groote", dhr J. Minderhoud te Souburg. Verdwenen sieraden terecht. Zooals gemeld werden bij den heer B. te Naar den uit een bureau eenige kostbaarbeden vermist. Op een dienstmeisje, dat baar betrekking had opgezegd, viel, doordat eenige kleeding- stukken van haar mevrouw in haar kof fer waren gevonden al spoedig de ver denking, maar bij bet verhoor door de politie ontkende ze alle schuld. Maan dagavond laat echter kon ze haar leu gens niet meer volhouden en bekende zij zoowel de sieraden die een waarde van ongeveer f 200 vertegenwoordigen, als de kleedingstukken te hebben gestolen. De sieraden beeft zij op weg naar het station weer uit de koffer gehaald en in een kweekerij verstopt. Gisteren had zij ze weer willen opgraven en mede nemen naar Zeddum. De politie heeft de siera den in de kweekerij gevonden en zal ze aan de familie B. teruggeven. Het meisje is voorgeleid voor den of ficier van Justitie. Een kostbare post zegel. Naar we vernemen heeft de beroemde foutdruk van Nederland uit gifte 1926 „9 cent zonder waarde-in- schrift", welke Maandag in de eerste zit ting van de 145e postzegelveiling van de firma J. K. Rietdijk postzegelhandel te Den Haag onder den hamer kwam, opgebracht heeft f 580 plus 10 pet. opgeld is f 638. Auto door sneltrein ge grepen. Op den onbewaakten overweg te Zalk, nabij Zwolle, is gisterenavond een auto, bestuurd door den heer van der Bent uit Zwolle, door den sneltrein GroningenZwolle, die ter plaatse dezen overweg kruist, gegrepen. De heer van der B. keek, toen hij den overweg naderde, naar links. Hij was in de veronderstelling, dat van dien kant een trein naderde. Desondanks reed hij langzaam den overweg op, zonder te bemerken, dat de sneltrein uit Zwolle naderde. Eerst op het allerlaatste oogen- blik werd hij dit gewaar en had nog juist gelegenheid om uit den wagen te sprin gen en zich in veiligheid te stellen. Een oogenblik daarna vermorzelde de trein de auto, welke over een afstand van 300 meter werd medegesleurd. Hoewel de heer van der B. ongedeerd bleef, was hij der mate overstuur, dat men hem naar een ziekenhuis moest overbrengen om weer op verhaal te komen. Kind verdronken. Gister middag is het driejarige dochtertje van den arbeider D'. te Bergercompagnie in een onbewaakt oogenblik bij de ouderlijke woning te water geraakt en verdronken. Over tramrails uitgegleden. Gisteravond is te Rotterdam een onbeken de jongeman, van naar schatting 19 k 20 jaar oud, toen hij het kruispunt Maas havenPutschelaan wilde oversteken, op de daar liggende tramrails uitgegle den en gevallen. Hij kwam zoo ongeluk kig terecht, dat hij een schedelbasisfrac- tuur opliep. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is hij overleden. Paard sloeg op hol. In Maal- broek (gem. Maasniel) sloeg het paard voor een wagentje waarop de twee ge zusters F. uit GebroekMaasniel waren gezeten, op hol. Beide meisjes sloegen van den wagen, waarbij de oudste, een meisje van 22 jaar, zoo ongelukkig te recht kwam, dat zij na enkele oogenblik- lcen overleed. Haar 14-jarig zusje klaagde over in wendige pijnen, maar kon naar de ouder lijke woning worden overgebracht. Ill scheepsruim, gevallen en gedood. Gisteravond is aan boord van het bij de Nederlandsche Dok-Maat schappij te Amsterdam liggende s.s. „Crijnssen" de 26-jarige W. uit Rotterdam, ambtenaar van een classificatiebureau, in het ruim gevallen en vrijwel op slag gedood. Onderscheiding. Bij Kon. Besluit van 9 Februari is toegekend de aan de orde van Oranje Nassau verbonden eere-medaille in zilver aan M. Smalüegiange te Krab be n d ij k e, bedrijfsleider 'bij defamilie Lenshoek te Kloetinge. Een afscheid. 'Gisteren beeft de beer A. M. J. Daane voor het laatst dienst gedaan als contro leur der bevolking, 'daar hem ingaande heden eervol ontslag uit den gemeente dienst was verleend. Het afscheid heeft gisteren plaats ge had in 'de leeskamer op het stadhuis, waar zich alle ambtenaren van de secre tarie hadden vereenigd, en waar de ge meentesecretaris, Mr M. G. W. van der Veur, den scheidende hartelijk heeft toe gesproken. Namens allen bood spr. een oorkonde aan. De heer Daane heeft 3 jaar bij de dis tributie 'en 19 jaar op 'het stadhuis ge arbeid. Een jubileum. Hedenmorgen heeft het werk bij de gemeentebedrijven een korten tijd stil gestaan, voor zoover dit mogelijk is, ten einde het personeel in staat te stellen in het kantoor op den Dam getuige te zijn van een huldiging van den heer N. Riksen, opzichter bij de gasfabriek, die heden 25 jaar in dienst is. Toen de heer Riksen, wiens echtgenoote door een ongeval verhinderd was tegen woordig te zijn, met zijn vader door den directeur Ir B. C. Roeters van Lennep, was binnengeleid en zij op de voor hen bestemde zetels hadden plaats genomen, nam de wethouder der bedrijven, de heer M. H. Boasson, het woord. Deze wees er op, dat de heer Riksen hier kwam in een tijd, die veel gelijkenis met den hui- digen heeft. Toen ook dreigende oorlog. De jubilaris heeft krachtig medegeholpen dien tijd door te komen en juist dit zal hem vaster aan het bedrijf hebben ge maakt en zijn liefde er voor hebben doen toenemen. Het ambtenarenreglement schrijft voor waarop de ambtenaar bij een jubileum als dit recht heeft. Daarom is het voor den jubilaris geen verrassing, dat hem een enveloppe met inhoud door spr. zal worden aangeboden en ook niet wat er in zit, maar spr. kan verzekeren, dat hij de enveloppe aanbiedt met bijzonderen dank voor alles wat de heer Riksen voor het bedrijf deed en voor de wijze, waar op hij dat deed. De directeur, de heer Ir Roeters van Lennep, sprak vervolgens den heer Rik sen toe, en herinnerde er hem o.a. aan, dat hij in 1914 kwam in een oude fabriek onder den heer van Heijningen, en daar werkzaam was tot 1919, .toen Ir Boelen directeur werd en de samenvoeging der bedrijven haar moeilijkheden medebracht, evenals de verbouwing, ja de bijna ge- heele vernieuwing der fabriek. Spr. werkt nu een jaar of 7 samen met den heer Riksen en heeft hem leeren waardeeren. Hij weet hem zijn volle vertrouwen te kunnen schenken. Namens de gezamenlijke werklieden bood spr. een groot bloemstuk en namens de ambtenaren een schemerlamp aan om te besluiten met den wensch, dat de heer Riksen nog lange jaren voor het bedrijf zal blijven, werken, De heer Riksen heeft allen dank ge bracht voor de woorden en de geschenken. Op zijn verzoek bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel G. N.V. te Goes, vorige koers heden H. V. A. 431 430Va Ned. Ind. Handelsbank 121 124 Philips 205 207 Unilever 137 136% A. K. U. 4040% Amsterd. Rubber 2O8V2 208% Kon. Olie 322 322 Kon. Boot 120% I20V2 Scheep. Unie 110% 111 D'eli Mij. 227 228% Nederland 1937 98% 99Ve Nederland 1938 lOO'/s 101 U. S. Steel 48% 48% Anaconda 223/s 235/e Beth. Steel 55V2 55% Cities Serv. 63/a 65/e Int. Nickel 403/s 40% Gont. Oil 20 2<T/e Shell 103/e IOV2 Kennecott 285/s 2816/ia Radio 5% 6 Am. Enka 27% 28% Car Foundry 23 23% Tidewater 107/io IOV2 Midpetco 11% 11% Rep. Steel 169/i» 16% Waterworks IOV2 10% Gen. Motors 37% 38 Er bestond heden eenige neiging tot winstneming, waardoor de koersen, 'die aanvankelijk wat hooger waren dan gis teren, terugliepen en per saldo ongeveer op 'bet vorige niveau bleven. To'en, bet bleek, dat er tamelijk veel verkooporders waren, werden de koopers terughoudender, zoodat middenbeurs de handel gering werd. D'e Nivas verhoogde de limites van sui ker bestemd voor Britsch Indië ander maal met 5 ets. De koersen der Suiker- aandeelen bloven evenwel onveranderd. De Tabaiksaandeelen waren een paar punten hooger; de Rubbers verdeeld. In de Amorikaansche hoeken was niet veel te doen en de koersen veranderden weinig. Voor de Nederlandsche en Indische Staatsfondsen was evenals gisteren eenige vraag. Wisselkoersen. Amsterdam, 1 Maart, 2.30 u. Berlijn 75.50—75.60. Londen 8.828.83, Parijs 4.98%—4.99%. Brussel 31.6331.72. New-York 1.88—1.88% „IVOROL" De Nederlandsche tandpasta TWEEDE KAMER. Interpellatie-verzoek niet toegestaan. 's-GRAVENHAGE. Na heropening der vergadering van de Tweede Kamer werd gestemd over het voorstel van den voor zitter om de interpellatie-aanvrage van den heer Rost van Tonningen niet toe te staan. Het voorstel werd aangenomen. Beleediging van een burgemeester. BREDA. De Rechtbank alhier heeft gisteren uitspraak gedaan in de civiele procedure tusschen den burgemeester van Bergen op Zoom, Mr Dr P. A. F. Blom en dert heer A. J., uitgever van het dag blad „De Avondster". In een der afleve ringen van het blad had de heer J. een artikel doen opnemen, dat door de Recht bank beleedigend voor den heer Blom werd verklaard. De Rechtbank heeft den heer J. veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van f750 aan den heer Blom en bevolen, dat het vonnis in het openbaar zal worden aangeplakt. Ook is de heer J. veroordeeld tot het betalen der proceskosten, groot f181. Doodstraf voltrokken. KERKRADE. Gisteren is de 32-jarige mijnwerker J. M. te Keulen terecht ge steld. De man bad vele jaren bet grens gebied van Zuid-Limburg onveilig ge maakt en in de maand Januari van dit jaar te Kellersberg nabij de grens van Limburg een 'herbergier aangevallen en met revolverschoten zwaar gewond, ter wijl hij bij' zijn arrestatie een moordaan slag pleegde op een politie-agent. Hij was op 26 Januari te Aken ter dood ver oordeeld. Doodelijk ongeluk. 'OMMEN. Gisteravond is op den weg OmmenBalkbrug zekere J. V. uit Om men, toen hij plotseling zonder richting aan te geven den rijweg overstak, door éen auto aangereden. Hij werd ernstig gewond en is kort daarna overleden. DE VLUCHT VAN DE HEEREN HEYMANS EN ROUS. BATAVIA. De sportvliegers Heymans en Rous zijn vanmiddag kwart voor vier op het vliegveld Tjilitjan geland. 'i,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3