Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand Radioprogramma. EERST Burgemeestc WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. SCHOUWEN-DUIVELAND BURGEMEESTER VAN OOTMARSUM ONTSLAG VERLEEND. DINSDAG 53c JAAR( verwijst naar do oirculiairo van do Pomo- logische vereeniging welke voorzichtig heid gebiedt bij' de aanplan.tin.gen. Velen zijn de meening toegedaan dat meer gewerkt moet worden voor afzet op de 'binnenlandsche mankt. De moeilijkhe den voor uitvoer zijn er niet minder op geworden. Omtrent de plannen van het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen in Nederland zal het (bestuur met geen voorstel tot 'beslissing komen voor deze vergadering. De heer Frelier van, Krabbendijke vraagt of de Prov. Commissie niet eerst wordt geraadpleegd. De heer D. Ganse man zag toch gaarne dat men niet ge dwongen werd een beslissing te nemen, maar dat vooral de goed- of afkeuring zou kounlen uit de ledenvergadering. De voorz. zegt dat ook dit geschieden zal. Eerst zal gezamenlijke bespreking met de Veilingen plaats hebben en dan zai verdere overweging volgen. Ook deelt stpr. mee dat er maatregelen in voorbereiding zijn om de afzet van fruit in 'het binnenland te bevorderen, b.v. invoering van een nationaal merk. Het fruit dat aan de eisohen voldoet, krijgt een bepaald merlk voor uitvoer. Verkoop van kisten welke niet meer voldoden aan d© juiste maat zal plaats hebben. 20.000 nieuwe kisten' werden aangekocht. Het bestuur besloot ook met ingang van 1 April a.s. tot opruiming van de boksen over te gaan en deze te benutten voor eigen leden voor stapel ruimte. Jaarverslag van den secretaris dhr W. Karelse. Geveild werd in het afgeloopen boek jaar voor een bedrag van f 916.898. Dit overtrof het vorige met f 82.000. De prijizen waren bizonder goed te noe men. De frambozen vooral werden goed betaald, danlki zij de hizondere cultuur- zorgen. Bramen was een nieuw artikel dat een goeden afzet vond tegen hoogen prijs. Vooar nieuwe bestrating werd ge zorgd. Sipr. brengt dank aan het 'ge meentebestuur van Kapelle voor de goe de klinkerbestrating van den Stationsweg en de medewerking inzake de los- en laadplaats. Een tentoonstelling gehouden door de vereen, van Oudleerlingen was een succes voor die vereeniging, maar was ook een hizondere reclame voor de veiling. Voor verwarming van de tribune werd gezorgd. De oude schuur werd af gebroken, zoodat de inrij verbeterde. Van het koelhuis werd minder gebruik ge maakt. Een gehouden cursus in sorteeren en verpakken bereikte het gewensohte re sultaat. Herkozen werden de heer A. v. d. Graaff (de oprichter) thans 75 jaar oud, met 94 van de 108 uitgebrachte st.„ en de heer Jok. de Jager met 61 st. Dhr W. Foley, ook aftredend, werd niet herkozen. In diens plaats werd gekozen dhr A. J. de Visser met 54 st. De voorz. dankte dhr W. Poley voor al hetgeen hij voor de veiling deed. Het bestuursvoorstel tot herziening der pensioens- en weduwenverzekeringen van het vaste personeel werd aangeno men. Biji voorkomende zalken verkreeg Ir B. Bosma het woord. Deze deelde mede, dat de heer W. J. Robijln (eerder keurmeester bij de N.A.K.) was gevoegd bij het Rijks- tuinbouwcoinsul entschapEr is geen plaats waar de tuinbouw meer belang stelling heeft en opbloeit dan te Kapelle en Omgeving. Kapelle met zijn bloeiende vereeniging van 'Oudleerlingen, waar steeds op een volle zaal kan gerekend worden als er voorlichting wordt gege ven. Ook het grondonderzoek had goede (resultaten. Ook (vestigde i&pr. de aan dacht op het selecteeren van aardbeien Dit werk valt niet mee, maar toch wordt gehoopt, dat in 1940 voldoende planten zullen aanwezig zijn. De Bramenteelt maakt opgang. Ge waarschuwd wordt -om goede waar aan te voeren, geen zure, maar zoete bra men. Dat zal de afzet verbeteren. De heer J. F. Jansen herinnert aan de grossiersbeweging (het incident van ver leden jaar met zijn treurigen afloop). Hier ging macht hoven recht, volgens spreker. Oolk de heer de Waard kwam op voor de telers, welke dit hebben gadegeslagen. De vóorz. 'dient van antwoord. Het geheele bestuur oordeelde niet anders te kunnen handelen. De heer D. Ganseman vra.agt of het niet mogelijk 'is, de imienschen, welke de boksen in huur hadden en nu veel onge rief hebben, te helmen. De voorz. zegt toe dit onder het oog te zien. Ook vraagt de 'heer Ganseman of het niet mogelijk is een tweede waschma- chine voor de aardbeien aan te schaffen. De voorz. zegt overweging toe. Dhr Aug. Slahbekoorn wijst op de vele aanteekeningen Sorfemient A gebreken, idem B gebrolkten, G gebreken, almaar ge breken en nog eens gebreken. Is er dan geen goed fruit? Kapelle heeft toch naam en wordt overal geprezen om zijln prima fruit. Helpen dan de voorzorgsmaatre gelen niet door bespuiting enz. De voorz. zegt dat 1938 niet mee viel. Zelf ondervond hij het ook. De maatstaf is steeds betere uniformiteit te verkrijlgen. Hierna sluiting. Lewedorp. Vrijdag hield de Chr. school- vereen. een goed bezochte ouderavond. Voorzitter dhr Fraanje, die in zijn ope ningswoord wees op de opvoeding naar Gods Woord. 'Dhr Janse, onderwijzer, gaf een natuurkundeles over de Bij. In de pauze werd het werk der kinde ren bezichtigd, waarna Mej. Fokke een schetsje voorlas, Het hoofd der school, dhr M. Fraanje, sprak het slotwoord, waarin hij er op wees, dat de Bijbelsche geschiedenis het hart van het onderwijs is. Een der aanwezigen dankte het onder wijzend personeel voor de moeite en zorg aan de kinderen besteed. Aagtekerke. Vrijdagavond hielden de vier Chr. Jeugdvereeniigdngen hum ge combineerd jaarfeest. Voorzitter Da Panhuise. Het programma, dat bestond uit zang en fluitnummers en voordrach ten, werd op vlotte wijze uitgevoerd. De vereenigingen 'hadden nog felicita ties in ontvangst te nemen van afgevaar digden van Domburg en 'St. Laurens. Het was reeds middernacht toen het hoofd der school de heer Birza dezen goed geslaagden avond sloot. Grijpskerke. Geen officieel afscheid van den Burge meester. Vrijdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van weth. G. Lou- werse, voltallig. D'e burgemeester was wegens voortdu rende ongesteldheid verhinderd tegen woordig te zijn. De voorzitter houdt een Nieuwjaarsrede en spreekt zijn leedwe zen er over uit, dat de burgemeester we gens ziekte niet tegenwoordig kan zijn, den wensch uitsprekende voor diens spoe dig herstel,De heer de Nood beantwoordt als oudste lid den voorzitter. Kennis wordt genomen van het Kon. besluit van 30 Dec. 1938, houdende eer vol ontslag aan den heer J. J. de Keij- zer, als burgemeester dezer gemeente, met ingang van 1 Maart 1939. Een verzoek van het bestuur der Bijz. school alhier, om een voorschot uit de gemeentekas op grond van art, 103 der L.O.-wet 1920, over 1939 wordt ingewil ligd, tot een bedrag van f 1389, berekend tegen fll per leerling. Op zijn daartoe gedaan verzoek wordt aan den heer J. J. de Keijzer, burgemeester, met ingang van 1 Maart 1939 eervol ontslag verleend als ambtenaar van den burgerlijken f tand. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur, vacature Goedbloed, wordt benoemd de heer P. Francke "Wz. D'e heer J. G. Ge- vaal wordt herkozen. D'e begrooting 1939 wordt verhoogd met f 500, waaronder f250 voor aanschaffing materiaal lucht bescherming. Van W. Blok e.a., is een verzoek in gekomen, in de naaste toekomst te wil len overgaan tot verharding van den van Keulensweg en den Joost Jacobsweg D'oor B. en W. wordt medegedeeld, dat in het algemeen voor wegsverharding, ook voor deze, veel wordt gevoeld. Aangezien de aanvragen in zulk een snel tempo bin nen komen, heeft het B. en W. goed ge dacht, voor te stellen, op deze aanvraag geen definitieve beslissing te nemen, maar te zijner tijd aan dit verzoek nadere aan dacht te schenken. Eerst moet de ver harding van den Loodh.weg afgewerkt. Algemeen wordt het gevoelen van B. en W. in dezen gedeeld, waarbij de heer de Nood wijst op de financieele gevolgen, al is hij ook voorstander van wegenverbete ring. Het voorstel van B. en W. wordt met alg. stemmen aangenomen. Een verzoek van de Wed, J. Francke, om op kosten der gemeente haar erf van een rioleering te voorzien voor afvoer van het water, afkomstig van het dorp, wordt op voorstel van B. en W. ingewilligd met 5 tegen 2 stemmen, met dien verstande, dat deze rioleering zich niet verder mag uitstrekken dan over een lengte van pl.m. 25 M. Het is de bedoeling deze werkzaamhe den te laten uitvoeren door de werkloo- zen. De straatverlichting te Buttinge zal worden verbeterd. Op een verzoek van den Alg. Ned. Po litiebond, tot het toekennen van een kin dertoeslag aan den gemeenteveldwachter van f 60 per kind beneden de 18 jaar, wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Afscheid Burgemeester. Ten slotte doet de voorzitter mededeeling, dat de burgemeester, die tot aller leedwe zen hier niet tegenwoordig kan zijn, het volgende schrijven als afscheid heeft ingezonden: „Tot mijn spijt moet ik U mededeelen, dat ik alsnog wegens zwakte de vergade ring niet kan bijwonen, en dat op me disch advies bij het neerleggen van mijn ambt geen officieel afscheid .zal plaats 1 hebben. Ik dank de wethouders, den Raad, voor alles wat zij in het belang van de ge meente hebben verricht, ook voor den steun en vriendschap tijdens mijn ambte lijke periode ontvangen; en dan gaan als vanzelf mijne gedachten ook uit naar alle wethouders en raadsleden, die niet meer in functie zn, hetzij ze nog in het land der levenden zijn, hetzij' ze reeds rusten van hunnen arbeid; zij allen zul len bij mij in dankbare herinnering blij ven. Ook den secretaris breng ik hier open lijk dank voor het zeer vele werk, dat hij in het belang van de gemeente heeft ver richt, en voor allen steun en bijstand die ik van hem tijdens mijn ambtelijk werk mocht ontvangen. Verder zeg ik alle andere ambtenaren, en allen die diensten in het belang der ge meente hebben verricht, hartelijk dank voor hun arbeid, waardoor zij' mijn taak hebben vergemakkelijkt. Alle besturen en instanties in de ge meente, op welk terrein ook, alle perso nen, die gearbeid hebben op geestelijk en maatschappelijk gebied, hetzij' onder de volwassenen, hetzij onder de jongeren, hetzij onder de kinderen, tot verhooging van het geestelijk en maatschappelijk peil, alsook op het staatkundig terrein in deze gemeente, zeg ik hartelijk dank. Moge op Uw aller werk Gods oumis- haren zegen rusten. Alle gemeentenaren zeg ik, mede na mens mijn vrouw, hartelijk dank voor allen steun en vriendschap ons betoond Alle gebrek en tekortkoming leggen wij voor het aangezicht des Heeren, en vra gen daarvoor vergeving. God de Heere, die ons gedragen en ge sterkt heeft om onzen arbeid ruim een en twintig en een half jaar onder U te verrichten, zij alle lof, aanbidding en dankzegging, Hem zij de heerlijkheid in alle eeuwigheid. Met hartelijke groeten en heilbede. De Burgemeester, (w.g.) J. J. DE KEIJZER" Naar aanleiding van dit schrijven vari den burgemeester, hetwelk gelijkluidend is gericht aan den gemeenteraad van Me- I liskerke, zegt de voorzitter zich gedron gen te gevoelen een enkel woord hierover te zeggen. Zeer wordt het door ons allen betreurd, aldus de voorzitter, dat de bur gemeester op deze wijze afscheid van ons moet nemen. Onwillekeurig gaan de ge dachten terug naar het jaar 1917, toen op 6 Juni van dat jaar kwam te over lijden burgemeester Bosselaar, en op 6 Augustus van meergenoemd jaar als op volger werd geïnstalleerd de heer J. J. de Keijzer. Zeer veel is sindsdien ver anderd. De secretaris was toen reeds in functie. Spreker is het eenige overgebleven lid van den Raad. Van de toen zittende raadsleden zijn er 5 overleden, en twee, waarvan hij alleen, als lid van den raad zitting heeft, nog in leven. Moeilijk en spannend was de periode, toen de tegenwoordige burge meester zijn ambt aanvaardde. Met waar deering zal steeds gedacht worden aan het vele goede, dat ook de burgemeester gedurende zijn ambtsperiode tot stand heeft mogen helpen brengen. Vervolgens wijst spreker op de milddadigheid, die den burgemeester zoo eigen was, en waarvan velen, zoowel in het openbaar als in het verborgen, hebben geprofiteerd. Met den wensch, dat God den Burgemees ter verder moge sparen, en onder Zijn voorzienig bestel een rustige levensavond hem en zijn echtgenoote moge worden ge schonken, beëindigt de voorzitter zijn rede. De heer Cevaal zegt met het gezeg de omtrent de vele goede eigenschappen van den burgemeester, ten volle accoord te kunnen gaan, daar in de gemeente maar weinig menschen zijn, die zooveel goede eigenschappen hebben als de bur gemeester. Op voorstel van den voorzitter word' aan den heer de Nood, als oudste lid in jaren, opgedragen, namens den Raad en den Secretaris de beste wenschen aan den Burgemeester over te brengen, die dit aanvaardt. Koudekerka. Vrijdagavond kwam de C. B. T. B. in jaarvergadering bijeen. Het jaarverslag van den secretaris maakte melding van gezonde, eendrach tige samenwerking tusschen bestuur en leden in het belang der organisatie, ter wijl de omzet van voederartikelen en van kunstmeststoffen was toegenomen. Ook de financieele positie der afd. is gezond. Dhr P. de Kam, de leider van het Prov. Boek- houdbureau, hield een lezing over het on derwerp: „De positie van den landbouw in de naaste toekomst". D's A. C. Heij sprak een opwekkend slotwoord. Spr. wees daarbij' op de nood zakelijkheid en de roeping van den Chris- tusbelijder om ook op maatschappelijk terrein zich in Christelijke organisatie aaneen te sluiten, gelijk ons reeds door Dr A. Kuyper in zijn standaardwerk „Pro Re^e", deel III, werd voorgehouden. Daarom is er voor den Ghristusbelijder in de christelijke organisatie een roeping naar buiten, maar ook naar binnen, op dat waarheid worde het woord der Schrift dat een ieder, die den Naam van Chris tus noemt, afsta van alle ongerechtigheid en zóó Gods Naam worde verheerlijkt. Axel. Een pluimpje voo.r tante Pos. Er wordt wei eens ge klaagd over de posterijen en het spreekt bijna vanzelf, dat abuizen ook daar niet te voorkomen zijln. Thans verneemt de „Tern. Grt." echter een staaltje van de zorgvuldige en spoe dige opsporing van onvolledige adressen. Dezer dagen arriveerde namelijk uit Califormië bij de Nederlaindsche poste rijen een brief miet het adres „Den heer J. M. Oggel, Noordstraat 38, Nederland, Europa". Een brief dus zonder plaats naam. Todh heeft de post na een dag of 5 den brief aan het juiste adres weten te be zorgen. Zij is van het daarvoor bestemde kantoor in Den Haag eerst gezonden naar Bodegraven, doch daar kon men geen adres vinden dat klopte met straat en naam, evenmin was dit het geval te Arnhem, waar mien ook probeerde, ook niet te Tilburg en evenmin te Aarden burg, maar toen was men toch al wat dichterbij gekomen, ,want thans is de brief aam het goede adres te Axel be steld. Bruinisse. Vrijdagavond werd de jaar vergadering gehouden van de vereeniging „School met den Bijhei". Voorzitter dhr W. v. d. Berg Dzn. Ontvangen was f 10.042,76; uitgegeven f 8763,51aldus een batig saldo van f 1279,25. Het hoofd der school, dhr C. Koelmans, gaf een overzicht over het afgeloopen schooljaar. Droeve gebeurtenissen (sterf gevallen) zijn de school niet bespaard ge bleven. I Bij de bestuursverkiezing werd dhr M. Krijger gekozen. De voorzitter wenschte hem geluk met deze benoeming, daar hij de plaats van zijn vader heeft mogen in nemen. Dhr J. M. Krijger wordt door den voor zitter met zijn 80ste geboortedag geluk- gewensc'ht. Veel heeft dhr Krijger ook in dagen van strijd voor de Chr. school ge daan. Hem wordt staande toegezongen Psalm 134 8. Dhr J. Kesteloo zou gaarne zien, dat er wat meer propaganda gemaakt werd om leden te winnen. De voorzitter antwoord de, dat zij, die kinderen op school hebben, wellicht allen, voor zoover de financien het toelaten, lid zijn van deze vereeniging. Hierna werd door dhr G. van den Berge een inleiding gelezen over; „De school strijd". OP GROND VAN UITLATINGEN IN ONNATIONALEN ZIN. Op 17 Januari j.l. heeft, zooals men weet, de Minister van Binnenlandsche Zaken, de heer H. van Boeyen geheel on verwacht een bezoek gebracht aan Oot- marsum. Hij was vergezeld van den waar nemend commissaris van de Koningin in de provincie Overijssel en een ambtenaar van zijn departement. De komst van den minister naar Oot- marsum hield verband met de klachten, welke waren ingebracht tegen den burge meester van Ootmarsum, Jhr. von Bön- ninghausen, die zich bij eenige gelegenhe den, o.a. tijdens een vergadering van B. en W. in de bewogen Septemberdagen en tijdens een jachtdiner, dat in October j.l. te Oldenzaal werd gehouden, in zeer ou- nationalen zin zou hebben uitgelaten. Hij zou o.m. hebben gezegd, dat, wanneer de Duitschers ons land zouden binnonmar- cheeren, hij één der eersten zou zijn, die mee zou trekken. De burgemeester ont kende met klem, deze uitlating te hebben gebezigd. Hij' gaf een andere lezing van het geval en deelde den minister mede, dat hij slechts in zeer pro-D'uitschen zin had gesproken. De twee wethouders daar entegen waren zeer positief in hun ver klaringen en de gemeentesecretaris deel de mede, dat hij zich de zaak niet precies kon herinneren. Na dit bezoek van den minister is aan de Rijksrecherche opgedragen een onder zoek in te stellen naar deze aangelegen heid. Dit onderzoek is zeer minitieus ge weest. De Rijksrecherche heeft tal van personen gehoord, o.a. degenen, die bij het genoemde jachtdiner aanwezig zijn ge weest; ook werd een onderzoek ingesteld naar 't geen de burgemeester heeft gezegd hij een bezoek, dat de boerendansers van Ootmarsum in den zomer van het vorig jaar aan Duisburg hebben gebracht. Daar op heeft deze week de minister van Bin nenlandsche Zaken den burgemeester ver zocht op zijn departement te komen. De burgemeester kreeg daar inzage van het proces-verbaal over deze aangelegenheid, waarbij' zeer positieve beschuldigingen te gen hem werden geuit. Gistermorgen heeft nu de burgemeester een brief ontvangen met een afschrift van het Koninklijk Besluit waarbij' hem, in gaande 1 Maart a.s., ontslag als burge meester is verleend. In Het (nat. soc.) Nationale Dagblad van Zaterdagavond is de brief opgenomen waarin de minister van binnenlandsche zaken aan Jhr E. L. M. Th. J. von Bon- ninghausen mededeeling heeft gedaan van zijn ontslag als burgemeester van Ootmar sum. Volgens 'het genoemde blad wordt hier in gezegd: Dit ontslag is U verleend, omdat de anti-nationale uitlatingen door u gedaan in de vergaderingen van burgemeester en wethouders en bij gelegenheid van een maaltijd na afloop van een jachtpartij op 22 October 1938 uitlatingen, welke door verschillende personen zijn bevestigd een Nederlandschen burgemeester onwaar dig zijn, en u ongeschikt maken het ambt van burgemeester nog langer te bekleeden. Tevens is in aanmerking genomen, dal uw beleid ook reeds vroeger tot opmer kingen heeft aanleiding gegeven". Brandstichtiing. Vrijdag brak te Rijsoord brand uit in een pand aan den Noldijk. Deze brand kon spoedig worden gehluscht. Aangezien een drietal vuurhaarden werden ontdekt, werd aan kwaadwilligheid gedacht. De bewoner werd door den officier van justitie te Rotterdam aan een streng verhoor on derworpen en ten slotte bekende hij, den brand te hebben gesticht. Hij1 is daarop in verzekerde bewaring gesteld. 'Geraffineerde oplich ter aangehouden. De recherche te Groningen heeft aangehouden den 20- jarigen ongehuwden J. R. K„ wonende te Groningen, verdacht van oplichting in zake motoren en een auto. Hij! belde een garagehouder op en gaf zich dan uit voor dokter en verzocht direct iaan een be paald adres een auto voor te laten komen en het contactsleuteltje aam. de dienstbode af te geven. Op slinlkiscbe wijze wist hij dan de dienstbode het contactsleuteltje afhandig te maken door aan te bellen en te zeggen, dat dit sleuteltje voor den buurman bestemd was. Toen hij eenmaal in het bezit was van de auto, ging hij er rniee aan den zwier en liet dan den wagen ergens onbeheerd staan. Deze truc ge lukte hem twee maal, doch toen rook de garagehouder lont en werd hij door de recherche gearresteerd. Voorts wist hij verschillende motoren te bemachtigen, waarbij tenslotte bleek, dat hij ook geen papieren in zijn bezit had. Verd. is ter beschikking van den officier van jus'itio gesteld. MIDDELBURG. Bevallen; J. Montena- rie geb, Boone z.; C. v. d. Ven geb. van den Berge z.; M. M. Radder geb. Meinsma z.; A. Sinke geb. Van der Reest z. Overleden: C. Bleuzó, 27 j„ man van G. C. J. Niesthoven; P. A. Meertens, 68 j„ wed. van G. J. M. Hackenberg; A. v. Bel- zen 72 j„ wedn. van W. de Hamer; P, de Bel 69 j„ wedn. van J. Schouten. Ondertrouwd: H. J. v. Heulen 28 j. jm. en P. D'ingemanse 23 j. jd.; D. de Vos 29 j. jm. en J. E. Boone 21 j. jd. Getrouwd: J. Hoogenboom 22 j. jm. en I. K. Schotel 19 j. jd.; L. J. Snoep 25 j. jm. en J. J. v. d. Velde 26 j. jd. (M. G) Van 1521 Februari. O.- EN W.-SOUBURG. Ondertrouwd: K. Meertens, 35 j. en R. S. M. van Zalen, 30 jaar. Getrouwd: J. Willeboordse, 22 j. en M. J. Damen, 21 j.; J. Stevense, 34 j. en ,T. M. v. Koeveringe, 33 J.- Bevallen: T. van Butselaar, geb. Bleijer- veld, z.; M. Sonius, geb. Adriaanse, z.; S. van Renen, geb. Davidse, d.; C. H. J. Bavinck, geb. van Bockel, z. Overleden: H. P. Handpoote, 75 j„ vr. van M. Dellebeke; P. W. v. d. Klooster, d„ 5 m.; M. C. D. de Ruijter, 59 j„ vr. V. P. Schouwenaar. (Nëbl.) WISSENKERKE. Geboren: 19, Jacoba Maatje, d. v. Willem Comelis Begthel en Willemina Cornelia Zwemer; 18, Ario Willem, z. v. Marinus Koole en Pieter- nella Begthel. (N. B.) Van 18—25 Februari. YERSEKE. Huw.-afk.: Anthonie Pietei Riedijk, 26 j. jm. en Elizabeth Jacoba Spijk, 22 j. jd. te Krabbendijke. Geboren: Willy Albert, z. v. Bertus Jan Vette en Elizabeth Louwerse; Cornelia Johanna, d. v. Jan Cornells Sinke en Eli zabeth Johanna Wisse; Martha, d. v Adriaan Bruijnooge en Stoffelina Krie kaard. Overleden: Gerardus Schardus, 62 echtgen. van Paulina de Waal; Marines Mieras, 83 J„ wedr. van Elizabeth Evers dijk. (I. C.) WEMELDINGE. Gehuwd: P. C. van Putten, 26 j. jm. en C. de Vob, 24 j, jd. Overleden: Hendrik Pasveer, 73 j., echt gen. v. M. P. Provoost, eerder van V. de Jong. (I. C.) Dinsdag 28 Februari 1939. HILVERSUM I. 1875 en 301,5 M. AVR O-Uitzending. 8,00 Orgel. Om 8,15 Ber. 8,20 Gram. 10,00 Morgenw. 10,15 Gram. 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Het Omroep-Slrijkorkesl 11,00 Wenken voor de huish. 11,30 Om roeporkest en het Grinke-trio. Om 12,15 Ber. 12,30 Gram. 1,00 AVRO-Amuse- mentsork, 1,30 Gram. 2,15 Het Grinjte Trio. 2,45 Kniples. 3,45 Het AVRG- Vaudeville-orkest en solist (opn.). 4,80 Kinderkoor. 5,00 Voor de kinderen. 5,30 Het AVRO-Salon-orkest. Om 6,25 Ber. 6,30 Gram. 7,00 Voor de kinderen. 7,0 Viool. 7,30 Eng. les. 8,00 Ber. ANP., Ra diojournaal, meded. 8,20 Gram. 8,30 Bonte D'insdagav.trein. 10,00 Radiotoo neel. 10,20 Het Renova-kwintet. 11,00 Ber. ANP., gram. 11.30—12.00 AVRO- Band. HILVERSUM II. 415,5 M. KRO-Uitz. 8,00'9,15 Gram. Ga. 8,15 Ber. 10,00 Gram. 11,30 Godsd. halfuurtje. 12,00 Bei 12,15 KRO-Melod. en solist. 1.00—1,20 Gram. 2,00 Vrouwenuur. 3,00 Modecur- I sus. 4,00 Gram. 5,00 KRO-orkest. 5.45— 6,0'5 Felicit.-L'ezosk. 6,35 Ber., sportpr. 7,00 Ber. 7,15 Cyclus „Naar de nieuwe meenschap". 745 Gram. 8,00 Ber. ANP meded. 8,15 Lijdensmedit.9,30 Het Sted. Orkest van Maastricht en solist. 10,30 Ber. ANP. 10,40 Reportage (opn.). 11,10 Gram. 11,30 Gregor Serban en zijn Roem. orkest. 11,50—12,00 Gram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: weer: te Vlissingen licht be wolkt; wind: matig W.-Z.W.; tempera tuur 4; minimum hedennacht 3. Verwachting geldig van hedenavond tol morgenavond ongeveer 19 uur: Toenemende bewolking met eenige re gen, later gedeeltelijk opklarend, matige tot krachtige Zuid-Westelijke tot Weste lijke wind, weinig verandering in tempe ratuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Uitgave: N. V, „Luctor et Em het bl Bureaux Lange Postrekening 444! Bijkantoor M I d J. J. F A N O Y, 1 Directeur - Hoofd Dit nummer be: De correspondent te M i d d e 1 b u wing over de a.s. bt gemeester. Het is een stuk i Liberalen, Vrijz. 1 Democraten vormei heid in den Raad er stad van ons gewei liberalen bui Van den tegenwo den heer Pernhout, deering gesproken, fel ijk magistraat, selen geweld aan te tijdigheid zooveel iri Maar toch. heer Fernhout wat traditie. Hij' was e! in de lange rij der. delburg in den loo; hestuurd, was hij d „Middelburg kei moest even w te, dat aan het hoe man van rechts, en uit het A. R. kampj Op welke grondel ters in 1933 besloo traditie te breken, te zeggen. In den g de officeel erkende dert de verkiezing v veel rechtschen als steld wordt, dat toen niet goed te rubri van de bezuinigingsj om andere redenen voegd. Misschien zei ting, dat Middelhui rechts overstag zou Na de verkiezing uit de cijfers, dat d cipieele fout had ge: kwam weliswaar in als afgevaardigde v; partij, en van dat burg's gemeenteraad de kleinste minderht als van ouds, links stemmen komt dit z< drukking dan in de Hoewel het links met zijin eersten ree goed heeft kunnen heer Fernhout, dan persoonlijkheid in st wijs te leveren, dat enteerde samenlevin; van links behoeft, Middelburg, nu hij met belangstelling a de komende benoem den weg, die legen indruischt, of dat zi houden met de sterk over wellicht in 1933 maar die nu niets laat. De meerderheid hc personen, het laatste zij van meening is maken op de vaste ziji bevreesd is, dat ger van den heer Fe over de overbrugg kunnen beschikken, burgemeester van M ste plaats noodig hat Men is geneigd te de Raad van ministt vergissing" van 193. len herstellen, en Mi lenr burgemeester zal Niet omdat de liber men van links op zi omdat Zeeland's h< hoogtijdagen, in wez is, en omdat het tri links en rechts moei, liberalen huize kan 1 Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 759. Licht op voor fietsers: Dinsdag 6 u. 2 min. De redeneering hi gevoelt het is zóó speld tusschen te kri. D'e „linkerzijde" 1 zetel meer dan de *}.s. rn0et er een bu vrijzinnigen huize. En van die meerdt tractie een van de 1 de acht leden en meester liberaal zijn. Voor sommigen lijk ■even vreemd, maar niet logisch leerden der zien dan hun ne In 1933 maakte de noeming van den heei nische „vergissing". lQg.n nstuurlijk mat ryrfo en vorige en v sens technische „verg

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6