ASPIRIN 'N KNOOP ER M gold star Polen blijven tegen Duitschland demonstreeren. Zorg Aspirin in huis te hebben! Binnenland. Uit de Provincie. MIDDELBURG. 'n Droevig geval. Maar onein dig droeviger is het als U ver- feet dat Uw pakje Gold Star hag leeg is. Stel U voor, dat U het een avond zonder deze heerlijke shag zoudt moeten stellen! Vandaar die knoop. Nu snel naar den winkel om 'a versch pakje Gold Star Shag! MKT BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI Zaterdag en Zondag hebben wederom in ■verschillende Poolsche steden felle ant-D'uitsche betoogingen plaats gevon den, ondanks de voorzorgsmaatregelen der politie. In Danzig hebben anderzijds eenige honderden D'uitsche studenten het ver- eenigingsgebouw der Poolsche studenten bestormd onder de kreet: „Wij zullen het Poolsche gespuis uit Danzig wegvagen, zooals wij het Joodsche gespuis hebben weggevaagd." Zee Poolsche studenten werden gewond. In Berlijn neemt men de anti-Duitsche betoogingen, waarvoor van Poolsche zijde verontschuldigingen zijn aangeboden, niet al te ernstig op. Intus- schen ontvangt Warschau bezoek van den Italiaanschen minister 'Ciano. Ciano is door de Poolsche studenten toegejuicht. Zaterdag kwam 'het zoowel te War schau als te Posen, Krakau, Lwow, Wil na en Gdynia tot protestbetoogingen te gen de anti-Poolsche incidenten in Dan zig. De politie had in Warschau uitge breide maatregelen genomen. Vijf-en- twintig politiewagen ten bewaakten de Duitsche ambassade te Warschau. Des ondanks wisten studenten tot dichtbij het gebouw 'door te dringen. Zij wierpen steenen naar de ambassade zonder scha de aan te richten. Later werd gedemon streerd bij het graf van den Onbekenden Soldaat. Te Krakau deden Poolsche studenten in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een inval in een Duitsch verenigings lokaal. Tijdens een kloppartij met D'uit sche studenten werd de inventaris ver woest. Te Posen moesten het de ruiten van twee Duitsche winkels ontgelden. Te Wilna riepen demonstreerende stu denten: „Weg met de regeering, weg met Beek!" Zondagmiddag vond een meeting van 5000 studenten in Warschau plaats, waarin geëischt werd, de Duitsche stu denten voor één dag van de universitei ten te weren. Gedurende dien dag zou worden gecollecteerd voor het nationale Poolsche verdedigingsfonds. De leiding van de bijeenkomst had kolonel Tomas- zowski, chef van het universitaire le gioen. D'e onder-minister van oorlog, Glu- chowski en een aantal andere officieren woonden de meeting bij. Tomaszewski zeide o.a., dat Danzig een gezwel was aan. het lichaam van Polen, en dat dit gezwel moest worden geopend. Waarop de studenten riepen: „Maar Beck is een slechte chirurg!" Ciano te Warschau. De Itaiiaansche minister van buiten landsche zaken, graaf Giano, is verge zeld van zijn ec'htgenoote en een gevolg van tien personen voor een officieel be zoek te Warschau aangekomen. 'Op het station werd het gezelschap be groet door den Poolschen minister van buitenlandsche zaken, Beek. 240.000 JODEN HEBBEN DUITSCHLAND VERLATEN. Van semi-officdeele (Duitsche zijde wordt medegedeeld, dat tot November 1938 on geveer 140.000 Joden Duitschland hebben verlaten, terwijl sedert dien ongeveer 100.000 Joden uit het land zijn vertrok ken. De meesten van hen zijn naar de Ver- eenigde Staten gegaan, verder naar de staten van Zuid-Amerika, Engeland, Frankrijk, België, Nederland, Zwitserland en Ghina. DE TERREUR IN PALESTINA. Gisterochtend is in het centrum van Haifa een bom geworpen, naar een vrachtauto, tengevolge waarvan de Jood sche chauffeur en zijn helper werden ge dood. Militairen hebben in de districten Je ruzalem, Samaria en Galilea huiszoekin gen verricht, als gevolg waarvan 41 Ara bieren gearresteerd zijn, terwijl een groote hoeveelheid vuurwapens in beslag werd genomen. Te Haifa, Jaffa, Nazareth en Toel- karem zijn door de Arabieren straatbe- toogingen gehouden in verband met ver meende berichten, volgens welke de in stelling van een onafhankelijken Arabi- schon staat op handen zou zijn. DE ACTIE TEGEN DE NAZI'S IN HONGARIJE. 47 leiders naar concentratiekamp. Zeven en veertig leiders der Hongaris- ten, de nationaal-socialistische beweging, welke werd verboden, zijn naar een con centratiekamp overgebracht. Tot hen be- hooren journalisten, een professor, eenige lagere regeeringsambtenaren en eenige reserve-officieren die allen de kans loo- pen tot twee jaar gevangenisstraf te wor den veroordeeld. De politie heeft in de provincie twee honderd tot driehonderd personen gear resteerd. De politie beeft ook een hoeveelheid propagandamateriaal en een zeer groot aantal documenten in beslag genomen. De fondsen van de organisatie zullen worden verbeurd verklaard en voor liefdadige doeleinden worden aangewend. Het schijnt, dat de politie de meeste geheime codes en documenten, de orga nisatie betreffende, beeft in beslag geno men. Het gevaarlijkste was een geheime groep, het zwarte front, welke verant woordelijk is voor de bomaanslag, welke begin van de maand op de synagoge werd gepleegd. Volgens Reuter ziet men met belangstel ling de reactie van de Duitsche pers te gemoet. DUITSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. Men maakt zich ernstig ongerust over het lot van een Duitsch vliegtuig met passagiers en een bemanning van vier koppen, dat vermist wordt tusschen de Balearen en Genua. Officieel wordt medegedeeld, dat bet vliegtuig als verloren wordt beschouwd. Het toestel had tien personen aan boord, onder wie zes passagiers. NOORDERLICHT BOVEN ENGELAND. Vrijdagavond ds gedurende verschei dene uren im Engeland het Noorderlicht waargenomen. Alleen in Londen kon men tengevolge van de bewolking eerst laat van dit prachtige schouwspel genieten. Korte Berichten. Drie buitenlandsche journalisten hebben de mededeeling ontvangen, dat zij' voor 5 Maart te middernacht Italië moe ten verlaten. Het zijn: Paul Gentizon, die sinds 12 jaar correspondent is van „Le Temps" te Rome en die medewerkt aan verscheidene Zwitsersche bladen, Hodel, correspondent van de „Neue Zuer- cher Zeitung" en Pedrazzini, correspon dent van verscheidene Zwitsersche bla den. i Eén van de zes ballons van een ka belversperring te Stanmore in Middlesex, is gisteren door den bliksem getroffen en als een brandende massa neergestort. Ook nabij Chigwell in Essex is gistermiddag een ballon brandend neergestort. De kerkeraad van de Evangelische Kerk in Thuringen heeft een besluit af gekondigd, waarin bepaald wordt, dat in den vervolge geen bekeerde Joden meer lid van deze kerk kunnen zijn. BURGEMEESTERSAMBT EN LID VAN DE TWEEDE KAMER. In de vergadering van den Partijraad der R. K. Staatspartij kwam Zaterdag aan de orde een voorstel van den kring- raad Arnhem-Nijmegen inzake de al of niet wensohelijikheid van het aannemen van commissariaten door leden van de Staten-Generaal, alsmede van het gelijk tijdig waarnemen van het Burgemeesters ambt en Tweede Kamerlidmaatschap. De vergadering vereenigde zich met het prae-advies van het partijbestuur, het geen hierop neerkomt, dat het niet op zijn weg ligt, zich in algemeenen zin uit te spreken over de al of niet- wenschelijk- heid van bepaalde particuliere, al dan niet gehonoreerde functies door leden van der Staten-Generaal, terwijl het partijbe stuur de combinatie van het burgemees tersambt en het Tweede-Kamer-lidmaat- schap in het algemeen ongewenscht acht, met erkenning van plaats voor bijzondere uitzonderingsgevallen. AANDRANG TOT VERBOD VAN VLEESCHINVOER. Blijkens het verslag der Tweede Kamer over de voorgestelde bekrachtiging van het K. B. tot regeling van den invoer van vleesch waren eenige leden van oordeel, dat ook een gecontingenteerde vleeschin- voer bezwaarlijk te vereenigen is met de ten behoeve van de veehouderij getroffen maatregelen. In het belang van den landbouw dron gen zij aan op een totaal verbod van vleeschinvoer, zoolang de kalverteeltbe- perking wordt gehandhaafd. NATURALISATIES. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot naturalisatie van Maria Christina Wilhelmina Buys en 20 ande ren. KOLONISATIE- EN IMMIGRATIE MOGELIJKHEDEN IN ARGENTINIS. De stichting Landverhuizing heeft be sloten, een vaste vertegenwoordiging in Argentinië aan te stellen, teneinde haar voor te lichten over kolonisatie- en immi gratiemogelijkheden. Zulks is geschied na het bezoek en de besprekingen van den heer J. Verkuyl in Nederland. Het kan toor van deze vertegenwoordiging is on dergebracht bij de Coöp. Rural Lda. Ex celsior, Lavalle 552s Tres Arroyos. De heer Verkuyl heeft de leiding op zich ge nomen, daarin bijgestaan door den heer Gerardo Kraan. Het maandblad van de Nederlandsche kolonie in Argentinië spreekt den wensch uit, dat zulks de immigratie van Neder landsche boeren en boerenarbeiders sterk zal bevorderen. Niet alleen belast zich de dienst met voorlichting van de Neder landsche autoriteiten over immigratie mogelijkheden in Argentinië, maar deze zal ook eiken nieuw aangekomene met raad en daad ter zijde staan om een ge schikt bedrijf of een geschikten werkkring te vinden. Er zijn reeds enkele families en boerenknechts in de omstreken van Tres Arroryos geplaatst. COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREEN KOMST VOOR HET BAKKERS BEDRIJF GEVRAAGD. Bij de verbindendverklaring van een minimumprijs voor brood heeft de Minis ter van Economische Zaken den onderne mers de afsluiting van een collectieve ar- beids-overeenkomst in overweging gege ven, omdat ook daarvan een saneerende werking voor het bakkersbedrijf valt te verwachten. De R. K. en de Gbr. bakkersgezellen hebben zich thans tot de patroonsvereeni- gingen in het bakkersbedrijf gewend met de mededeeling, dat zij naar aanleiding van dezen wenk van den minister, over leg van patroonszijde hadden verwacht, doch nu dit uitblijft, op een conferentie aandringen. Daar een collectieve arbeidsovereen komst uiterlijk 1 Mei a.s. in werking zou moeten treden, dringen de samenwerken de gezellenbonden op spoedig openen van het overleg aan. BRESKENSCHE COURANT. Naar wij' vernemen gaat de twee maal per week verschijnende „Breskensche Courant" met ingang van 1 April over naar de „Vlissingsche Courant". Arnemuidsche garnalenvisschers in Scheveningen. Zaterdagmorgen arriveerde in de Scihe- veningsche haven een 15-tal garnalen- booten, afkomstig uit Arnemuiden. D'eze vletten, welke 's ochtends uit Hoek van Holland waren vertrokken, moesten door de weersomstandigheden Sohevemitaigen binnenkropen. Het was een aardig schouwspel deze bootjes achter elkaar te zien binnenko men. Men was druk bezig op de schepen met het zouten en koken der garnalen. Bij goed weer vertrekken zij' vandaag weer naar zee. Vereeniging Kinderzorg. Hedenmorgen hield de Vereeniging „Kinderzorg" in het gebouw der Stich ting haar jaarlijksche algemeene verga dering, onder voorzitterschap van Ds D. J. Vossers uit Vlissingen. In zijn openingswoord heette spr. allen welkom op deze flink bezochte samen komst. Spr. herdacht wijlen Mevrouw Midden koop, die 5 jaar directrice was en wijlen freule van Doorn, die van 'het begin af van „Kinderzorg" aan de Stichting ver bonden was en mej. Sprenger, het eere lid der vereeniging. In 1939 zal de Stichting veel te doen hebben. Dit ziet men nog niet altijd vol doende in. Wij mogen de verwaarloosde kinderen niet aan hun lot overlaten. De Herv. Kerk heeft een plicht tegenover de kinderen. Het moeilijke is het verschil in karakter van de kinderen onderling. Een der moei lijkste vragen is die der vrijheid, waarop de kinderen recht hebben, maar voor ieder hunner niet op dezelfde wijze is toe te passen bij de ruim 130 kinderen. Spr. meent, dat het werk in de Stich ting met goede resultaten is bekroond, wat soms na jaren, uit brieven van oud pupillen blijkt. Verschillende berichten van verhinde ring waren ingekomen, o.a. van den Com missaris der Koningin en Mevrouw Quar- les van Ufford. (Wordt vervolgd.) Centrale A.-R. Kiesvereeniging. Zaterdagmiddag vergaderde de Cen trale A.R. kiesvereen. in het Militair Te-, .huis, waarin dr K. Huizenga in zijlni oipie- nimigsWoord wees op de beteekemis van Jezus woord: Gij zijt het zout der aarde, voornamelijk voor het politieke leven. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden uitgebracht en goedgekeurd. De condidatenlijist voor de Prov. Staten werd als volgt samengesteld: 1. J. W. van 't Rolf, 2. J. Bossed aar, 3. W. A. den Hollander,, 4. U. !W. 'Goedbloed, 5. J. W. Kögeler, 6. A. Geschiere, 7. P. 'Me iliefste, 8. C. Louwerse, 9. B. J. v. d. Berg 10. "W. Pel. Medegedeeld werd, dat drie muimlmers van „Nederland Waakzaam" vóór de a.s. Statenverkiezing met een pagina door het Prov. Oomité zal worden gevuld, ter wijl de Centrale ook een extm nummer van „De Zeeuw" zal verspreiden. De heeren W. A. den Hollander en J. W. van 'tHoff werden als bestuurslid herkozen. De heer J. W. van 't Hbff sprak daar na een opwekkend woord als inleiding tot den politieketo strijd voor de a.s. Sta tenverkiezing. Spr. schetste de beteekenis van de Sta tenverkiezing en is van meening dat het thans, evenals 4 jaar geleden, gaat om groote politieke beginselen, die verder reilkien dan provinciale belangen. De antithese moet Sn onze dagen scherp worden gesteld want in wezen ligt tusschen rechts en links het heilig Woord ivan God, wat door de rechterzijde als richtsnoer voor denken en handelen wordt aanvaard en door de linkerzijde als zoodanig wordt verworpen. Dit is niet in strijd met den roep om moreele en geestelijke herbewapening, daar deze nooit verwezenlijkt kan wor den met verdoezeling der grenzen. Met kracht moeten we de A.R. begin selen propageeren, daar de belijdenis dat God regeert alleen redding kan brengen. Zij er bezieling en geestdrift om den ko menden verkiezingsstrijd in 't geloof te voeren. De voorzitter dankte voor het krach tig en principieel woord en wekte op tot getrouwheid. VLISSINGEN. Staten-Kieskring Vlissingen. Zaterdagmiddag kwam de Centrale A,.R. Kiesvereeniginlg in ledenvergade ring bijieen onder leiding van den voor zitter, den heer G. van de Putte. Daar werd de candidatenlijst voor de а.s. Statenverkiezing als volgt vastge steld: 1. H. van Mazij'k, Sluis, 2. A. JSchouit, Vlissingen, 3. H. G. V. Sorel, Vlissingen, 4. B. H. Ligteringen, Vlis singen, 5. J. L. Dre'gmans, Koudekerke, C. Davidse, Meliskerke, 7. A. Janse, Biggekerke, 8. P. I. Hatmtming, Vlissin gen, 9. P. J. Woltering, Vlissingen, 10. J. Jobse, Zoutelande. Gemeenteraad. Vrijdag vergaderde de Raad. Bij over te leggen stukken was een schrijven van Gedep. Staten, waaruit bleek dat dit college geen goed keuring wenscht te geven aan het besluit om een hertenkamp te stichten. De heer v. Oorschot vroeg of uitvoe ring nog tot de mogelijkheden behoort. D'e voorzitter zei, dat G. S. alleen be zwaar 'hebben tegen de kosten; weet men een anderen weg te vinden om de f 2100 te bekomen, dan is er geen bezwaar. B. en W. willen dit nader overwegen. De geloofsbrief van het nieuwe lid, den heer v. Rooijen, werd in orde bevonden. De voorzitter wijdde hierna eenige woorden aan de nagedachtenis van wijlen den heer Cappon. Bij het voorstel tot verbouw van het stalgebouw naast het stadhuis tot brand vrije archiefbewaarplaats zei de heer v. Oorschot, dat waar G. S. tegen zijn, men zich tot de Kroon zal moeten wenden. Spreker zei de houding van G. S. niet te begrijpen; een brandvrij' archief is im mers noodig. De heer Sorel was ook voor het voor stel en wees er op dat Vlissingen in de eerste gevaren-zone ligt. De voorzitter zei, dat het hier een prin- cipieele zaak betreft en hoopt dat G. 'S. dit inziende, tot andere gedachten zal komen. Na een zakelijke toelichting van weth. Rorije, die nog niet geloofde, dat G. S. bij hun eerste standpunt zuilen blijven, werd het voorstel aanvaard met algem. stemmen. Biji de vaststelling begrooting Visch- mijnbedrijf vroeg de 'heer König of nog niet tot bouw van een Vischmijn wordt overgegaan. Weth. Rorije zei, dat toen bekend werd, dat de Visschershaven groote voorzienin gen eischte, B. en W. overwogen hebben, of het niet beter was die haven te dem pen, waardoor een vischmijn overbodig •zou worden. Inmiddels is een commissie benoemd, om deze zaak te onderzoeken. De voorzitter zei, dat Binnenlandsche Zaken voor één jaar toestaat Oen assis tent te benoemen om de luchtbescherming te organiseeren. Deze assistent (secr.) moet op arbeidscontract worden aange steld. Inmiddels is deze persoon reeds be noemd (de heer Abrahamse). De heer Paap drong er op aan bet vol gend jaar nog eens te bekijken, of deze nieuwe functie dan nog noodig is. D'e heer De Ruiter vroeg waarom er geen oproep is geplaatst. De voorzitter zei, dat deze man als hoofd van een hulpdienst reeds inge werkt was; bovendien was de functie tijdelijk. De heer Marijs zei zich neer te leg gen biji de benoeming van den heer Abra hamse en vroeg of men biji Maatschappe lijk Hulpbetoon nu wel een andere con troleur noodig beeft. Weth. Rorije zei, dat in de vacature biji M. Hulpbetoon voorzien moet worden. Drie controleurs zijn absoluut noodig. Sollicitanten zijn opgeroepen. Tenslotte werd het voorstel aanvaard. Bij het voorstel inzake Waterlei ding Mij. Midden Zeeland zei de heer de Bart niet te begrijpen, dat de S. V. H. nog steeds water betrekt van Middelburg. De voorzitter zei, dat dit in de toe komst in orde komt. Bij de rondvraag drong de beer De Ruiter aan, om nu, de R.-K. kerk wordt afgebroken, om aan de posterijen te vra- WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊtÊmÉtÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊtÊmM 'a Extra Tractatie: Gold Star de Luxe, 12 et. gen om een klok op het Postkantoor te krijgen. De voorzitter zei er werk van te zullen maken. -Ook zal aan de P.Z.E.M. worden gevraagd op het Betje Wolfplein een klok te zetten. GOES. Uitgiifte In erfpacht van grond. De N.V. Veevoederfabriek „Zeeland" verzoekt den Raad om aan haar voor den tijd van 25 achtereenvolgende jaren in erfpacht af te staan den grond, waarop zich thans haar veevoederfabriek bevindt. Tevens verzoekt zij om den canon te be palen op f 0,25 per ca per jaar. Bedoelde grond, gelegen aan den West- havendijk, is in 1934 aan bovengenoem de vennootschap in pacht gegeven voor 10 jaar voor den pachtsom van f 0,40 per ca of in totaal f 340 per jaar. De vennootschap wenscht thans annu leering der pachtovereenkomst en uitgifte aan haar van meergemeld terrein in erf pacht, tegen een canon van f 0,25 per jaar. Tégen inwilliging van het verzoek bestaat bij B. en W. geen bezwaar. RING ZEELAND VAN CHR. ZANG VEREENIGINGEN. Zaterdagmiddag kwam de Ring Zee land van Chr. Zangvereenigingen in de Melksalon Bustraan in voorjaarsverga dering bijeen. De voorn, dhr Woltering, heette allen, inzonderheid de afgevaardigden uit Wal cheren, welkom. De secr. las daarna zijlm jaarverslag voor dat, door de| beantwoording der aan de aangesloten vereenigingen toege zonden vragenlijst, een uitgebreid over zicht gaf van den toestand der vereeni gingen. Het Rin'gbestuur deelde mede, dat be sloten is een concours te houden op He melvaartsdag 18 Mei a.s. en stelde Hein- kenszaind als plaats voor. De vereen, te Souburg had een voor stel ingediend oim daar ter plaatse het zangconoours te organiseeren. Na gehouden besprekingen werd het voorstel Souburg in stemming gebracht. Met 21 stemmen voor Souburg tegen 4 st. op Heinkenszand werd besloten dit jaar te Souburg bet concours te houden. De begrooting voor het concours werd daarna vastgesteld. De vereen. Hosatama te Ierseke maakte bezwaar dat de te zingen nummers op het concours vrij van auteursrechten moeten zijn. O'ok anderen meenden dat de keuze dan te zeer beperkt was. Het bestuur meende een vrij boog h®" drag, misschien voor enkele nummers, dat als auteursrecht wordt geheven, OP de onkostenrekenihg niet te kunnen ver antwoorden. Na gehouden bespreking en stemming en met goedvinden van geheel de vergadering werd besloten op het a.s. oonoours de vereenigingen vrij' te laten in de keuze van de nummers, al of niet vrij van auteursrecht. Dhrn Samderse '(Koiuldekerfce), Tam- minga (Goes), J. Kousemaker (Goes) vroe gen inlichtingen betreffende een voor kinderkoren te houden 'zangersdag. be voorz. zegt nader onderzoek toe. Met overgroote meerderheid werd bet bestuursvoorstel inzake tijdelijke verhoo- gifng der Ringcontributie aangenomen' Deze werd op 15 ct. per lid gebracht. Het voorstel Oosterland: zitting nemen van een lid in 't rinigbestuur uit Schou- wen-D'uiveland werd billijk geacht. Ech ter ml dan. een vereen, uit Sohouwen- Duiveland een candidaat moeten opge ven. Naar aanleiding van een tweede voorstel Oosterlafaid inzake vergoeding reis conoours aan ver af gelegen ver eenigingen, meende de vergadering da hierin tegemoet dient te worden men, daar de ve besloot de concour verdeelen. De vereen, zullei programma's 10 ot De vereen, te I dat vereenigingen mede te zingen op deze verplichting vergadering ging aoooord. De secr. wekte a om met Paschen a te Utrecht te gaan den is vrij logies sluiting, JAARVERGADEf KORFE Ln de Melksalon de Z. K. B. Zatei zijn. algeaneene vei Van de 22 aan waren, volgens c vaardigden aanw< (Roosendaal), Seal (Golijnisplaat), Ai harding (Ierseke), landia (Hansweert E.D.O. (Serooskerk V.K.V. (Veere), B.S. (Middelburg). De voorz., dhr 1 hartelijk welkotmi, heeren Grucq en d titieleider en reda Nieuws. Van de vereenij selnikerke) en We: ontvangen dat zij Z K JB De K.N.K.B. zal kende kolfhalbonc een schriftelijke cu leiding van scheid slagen werden bleek dat de korfbi deel van den Z.K.I wijl o.a. in Ooi Vlaainideren nog vereenoginigen die, richt. Met een toepas: voorzitter de prijz dailies, aan de ka tities uit., n.l. Zee competitie 1937- van de aomereomp' le klasse, Swift I til ie 1937—1938 2 I, Volharding II oompetitie 1938 in teiwmtpetitie 193 V.K.V. van de zo: klasse III. H.B.S. I van de '39 in klasse B, dompetitie 1938— De Zomeroo aanvang hiervan gesteld op 15 Apri De verschillende als volgt ingedeeld Afd. I Z. Zee la T.O.G.O. I, S.S.S. I Afd. II Z. Seoï B.K.G., Madjoe Ij Swift III en Ami noemde in deze a als de vij'f laatstg derlijk een oompet: twee vereenigingen in elk district, tege petitie zullen spel schap, zulks in vi reizen over de Sol Afd. III. Z.: V. joe III, E.D.O. en Afd III B Z.: V< II, SS.S. II, Wem! Afd. I B: Blauv K.I.K., T.K.V., Be; Wordt in Zev ging opgericht, di sluit, dan kan, ii afdeeling gesplitst, oog op de afstamde onderling Eventueele a konden, wegens h< van voldoende nog niet worden v; Uit het hoofdbes adspiramten-commi deze kwestie nader De heer Haasdo: als voorzitter her! den de heeren H. ser, A. de Vriend nieuwe bestuursled de plaats van me dervan en den hee zich niet imeer hei M. v. d. Vliet en Voor de besprek 1939 (bleek zooveel de voorzitter de tot een nader bel n verg; Lie Lan ee Doo verb van Kloetinge, G terdagmiddag zig weth. Van h«'id) en dhr Ting). Ingekomen is richting voor Rotterdam om sche bijdrage aan haar verleent De voorzitter nit deze gem oozookt. Voor hooge kosten dan ook voor hoogen tot f 1U,. Dhr Hoogstrate Het bedrag var lijk laag. De voorzitter i ze gemeente deze mede het '150. j f 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2