Het Prinselijl Persft EERST IH Gemeenteraad van Goes. (Slot.) De zwerftochten van Kees. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. Gemengd Nieuws. Politieberichten. Radioprogramma. V R IJ D A C 53e JAAR Buitenlandse Indische I Dhr V i s s c h e r wijst op de giftige propaganda, die door de N.8.B. onder de werkioozen is gevoerd. Spr. hoopt dat de Raad en de groote meerderheid der bur gerij zich tegen deze propaganda zullen verzetten. Zij vergiftigt de stemming en zou een ramp kunnen worden. Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. Rekening Burg. Armbestuur 1937 goedgekeurd. Conversie van geldleeningen aangeno men. Overname van stukjes grond aan de Zuidvlietstraat aangenomen. Wijziging begrootingen idem. Aantal opcenten op de gemeentefonds belasting wordt bepaald op 75. Nieuwe instructie voor den gemeente ontvanger wordt goedgekeurd. Bebouwing Ravelijn „De Grenadier". Dhr Chamuleau acht het niet on mogelijk, dat alle partijen kunnen worden bevredigend. Daarom zou Spre ker het voorstel vier weken willen aanhouden. Als dan het terrein wat wordt geëgaliseerd en uitgepaald, dan kan de Raad eens gaan zien. Spr. wil ook reke ning houden met de Geref. kerk en de geheele omgeving. We moeten oppassen wat we hier doen om geen onherstelbare fouten te maken. Nader overleg is ge- wenscht. De voorzitter geeft niet toe, dat de Raad de situatie nu nog niet kan be- oordeelen. Spr. ziet de noodzaak van aanhouding niet in. Dhr Grucq heeft ook geen behoefte aan aanhouding. Spr. legt echter ver band tusschen het Ravelijn en de open bare U.L.O.-school. Spr. vindt het jam mer, dat B. en W. het Ravelijn niet heb ben gekocht voor schoolbouw. Is het niet mogelijk, dit alsnog gedaan te krijgen? Desnoods een gedeelte van het terrein. Dle voorzitter betreurt het ook zeer, dat, het niet mogelijk is geweest dit terrein te koopen voor schoolbouw, maar dat zou de gemeente zooveel geld kost'en, dat er niet aan te denkon valt. II. en W. durven dit niet voorstellen, om dat de sanctie van hoogere colleges zou uitblijven. Dhr Vermaire vraagt, gezien de adressen, wie nu toch de eigenaar is van dit terrein: de Fa Schrijver of de vorige eigenaren. De voorzitter licht toe, dat de koopprijs verband houdt met de vraag of er tien dan wel dertien huizen ge bouwd mogen worden. Dhr R e e d ij k vindt de bezwaarschrif ten van adressanten onjuist. Maar art. 43 der Woningwet wordt toch te scherp toegepast. Tusschen B. en W. en adres santen is heel weinig verschil in den aard der bebouwing. Er wordt met te veel willekeur in particuliere belangen Ingegrepen. Het staat voor spr. niet vast, dat tien woningen beter zouden zijn dan dertien. Dat kan pas gezegd worden als de teekeningen er zijn. Spr. komt er verder tegen op, dat hier een weg door de gegadigden moet worden aangelegd, maar door de gemeente ten eeuwigen dage moet worden onderhouden. Op den Oostwal is ook rijverkeer verboden. Waarom kan dat hier ook niet? Spr. wil alleen een eenvoudig grintpad en geen weg. Dhr Hollestelle is voor aan houding. Dhr L a p o r t voelt veel voor school bouw hier. Woningbouw zal hier leelijk staan. Spr. zou er wel wat meer voor over hebben als de openbare U.L.O.- school hier kwam. Spr. vraagt in geheime zitting nadere gegevens over de gevraagde som. Dhr V i s s c h e r vindt de zaak zoo moeilijk, dat aanhouding gewenscht is en steunt het verzoek van den heer Laport. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten de punten „Ravelijn" en „school bouw" aan te houden tot een besloten zit ting aan het eind der vergadering. Aankoop van grond ter voltooiing van Bouwplan III. De vraagprijs voor dezen grond is niet laag. Maar het is het laatste stuk grond dat voor Bouwplan III noodig is. Daar om willen B. en W. en de fin. commis sie maar toegeven. Het voorstel wordt aangenomen. Opnieuw vaststellen der prijzen van de bouwterreinen, behoorende tot het grond bedrijf. Dit wordt aangehouden. Aan het Bestuur der R.K. Meisjes school voor U.L.O. worden gelden toege staan voor leermiddelen. Idem aan het bestuur der Chr. U.L.O.- school. Leden van stembureaux worden be noemd. Hierna besloten zitting. Na heropening der vergadering deelde de voorzitter mede, dat de beide voor stellen (dat tot regeling der bebouwing aan het Ravelijn en dat tot den bouw van een nieuwe openbare U.LO.-school aan de Voorstad) waren aangehouden tot de vol gende vergadering die waarschijnlijk Woensdag a.s. zal worden gehouden. Bij de rondvraag drong de heer Eek- hardt er op aan, dat het etaleeren op stoepen des Dinsdags en Zaterdags op en kele uren zou worden toegestaan. De heer Laport informeerde of het niet mogelijk was verlost te worden van het wekelijksche Dinsdagsche bezoek van den lawaaimakenden vlieger. De heer Vermaire had enkele klachten over slechte bestrating, vroeg naar de re geling voor het parkeerterrein bij de kerk en naar verkeersverbetering op den hoek NieuwstraatBeestenmarkt. De voorzitter zegde overweging van een en ander toe. wende bevolking behoort. Het oude ge meentehuis aan het Oranjeplein is, ter wijl het temidden van de stormen der tijden getrouw zijn 'diensten vervulde, ge tuige geweest van den groei en ontwik keling der gemeente. Weldra zal het nu aan zijn bestem ming worden onttrokken. Ik mag niet zeggen: oorspronkelijke bestemming. Im mers het complex, dat in 1857 op aan stichting van den schoolopziener werd gebouwd was bestemd voor school met onderwijzerswoning en bevatte slechts een vertrek Voor den gemeentedienst, de zoogenaamde gemeentekamer. Een ikamer, die voordien elders werd gehuurd voor de somma van f 48 's jaars. In den loop der jaren werd het nood zakelijk de onderwijzerswoning benevens een schoollokaal voor den gemeentedienst in te richten. En thans, sedert langen tijd is ook dit alweer meer dan onvoldoende, Zoadat over eenige maanden het gemeen telijk hart zal ophouden daar te kloppen. De architect is er in geslaagd een wel is waar eenvoudig doch aesthetisch ver antwoord gebouw te ontwerpen. Wij zijn er van overtuigd, dat het straks aan zijn bestemming volkomen zal beantwoorden. Moge het lange tijden, als het kan meer dan 80 jaren niet alleen een uiterlijk sie raad voor onze gemeente zijn, doch wat meer is het centrale punt, waar alle draden van het Souburgsche leven sa men komen en van waaruit de zaken der gemeente en hare inwoners op recht vaardige en naarstige wijze worden be stuurd en béhartigd. God zegene den arbeid van allen, die nu en in de toekomst daarbij een taak hebben te vervullen. Dhr de Priester dankte den Burge meester namens den raad. Na déze plechtigheid werden de aan wezigen ter plaatse rond geleid, waarbij architect, opzichters en aannemers toe lichting gaven. Hierbij bleelk, dat Sou burg een gemeentehuis krijgt, hetwelk aan de gestelde eischen. zal voldoen. Ten slotte werden de genoodigden in de di rectiekeet onthaald. Souburg. Gisteravond vierde alhier de Chr. Jongensclub „Samuël" haar 22e jaarfeest. Leider dhr L. Vader. Uit de jaarverslagen bleek o.a., dat het ledental stijgende is en dat er een batig slot is van f 21,23. Verder werd de avond ge vuld door Bijbelbespreking, voordrachten- wedstrijden en samenspraken. Gisteravond hield alhier de school- vereeniging de School met den Bijbel baar jaarlijksche jaarvergadering Voor zitter dhr A. J. Arendse. Uit hel jaarver slag bleek, dat het gemiddeld leerlingen- cijfer was 172, Het ledental der vereeni- Credletverleenlng door de Mij. voor Industriefinanciering. Blijkens het overzicht in zake de credietverleening door de N.V. Maatschappij voor Industriefinanciering (Werk fonds) op 1 Januari 1939, be droeg het aantal credieten 121 tot een bedrag van f7.570.110. Terugbetaald is f4.465.620, zoodat het bedrag van het aantal (75) nog uit staande credieten f 3.104.490 beloopt. Uit deze cijfers blijkt dui delijk, aldus de minister van Econ. Zaken, de beteekenis van deze credietverleening voor de ontwikkeling van onze nijverheid, terwijl de reeds terugbetaalde bedra gen, als een bewijs van de levensvatbaarheid der door de nieuwe investeeringen mo gelijk geworden werkgelegen heid kunnen gelden. 131. Verder ging de reis, via Marseille en Toulon langs de azuren kust naar Nizza, de hoofdstad van de Fransche Rivière, beroemd om het verrukkelijk klimaat. Vanaf de pro menade hadden de vrienden een prachtig uitzicht op de pier met het bekende paleis de la Jetée. 132. Ralph vertelde toen aan Kees waar ze heengingen. Naar Corsica, het eiland der vendetta, der bloedwraak en der romantiek. Kees juichte van blijdschap. ging was ook dit jaar iets vooruitgaande. De financiën vertoonden een zeer gunstig beeld. Kcudekerke. Loop der bevolking: Gevestigd: C. van der Heijden, dienst bode, B 471, van Vlissingen; A. Boone en gezin, zonder beroep, E 402, van Ritthem; W. Stroo, huishoudster, B 353, van Dor drecht; J. P. Versluijs met gezin, zonder beroep, E 49, van Amsterdam; U. Buiten kamp met gezin, fabrieksarbeider, B 386, van Vlissingen; G. de Priester, huishoud ster, E 354, van 's-Gravenhage; E. N. Simonides, onderwijzeres, A 56, van Ren- kum. Vertrokken: J. Fransoo, zonder beroep, van B 190, naar St Laurens; M. de Bree dienstbode, van A 94 naar Middelburg; L. A. Willemse, kantoorbediende, van E 145 naar Rotterdam; 'C. Herrebout met ge zin, huishoudster, van E 201 naar Ter- neuzen; J. W. van Kooten met gezin, pre dikant, naar Hengelo; G. van de Voorde, schilder, van E 83 naar Middelburg. (V. C.) Wiss en kerke. Dinsdagavond kwam de Herv. Meisjesvereen. Tryfosa in gecombi neerde jaarvergadering met de Knapen- vereeniging bijeen. De opkomst was buitengewoon groot. De eere-voorzitter, Ds Louwerse, heette inzonderheid welkom burgemeester Geuze en Mej. Hospers uit Zeist, lid van het hoofdbestuur van den Bond van Meisje®- vereeni gingen. Door de meisjesvereen. werd op keurige wijze in „Gedachten" het jaarverslag ver tolkt. D'e vereeniging neemt steeds in bloei toe en bestaat thans uit 28 leden. Door de knapenvereen. werden hierna eenige voordrachen ten beste gegeven. Hierop werd de bondsfilm „Op Weg" vertoond door Mej. Hospers. Colijnsplaat. Dinsdagavond vierde de Geref. Meisjesvereen. „Kiest u heden wien gij dienen zult", haar 42ste jaarver- I gadering onder leiding van de presidente mej. J. D'ijke. D'e jaarverslagen van secretaresse en penningmeesteresse stemden tot dank baarheid. Mej. L. van Gilst hield een in leiding over het leven van „Johannes de Dooper". Het verdere van den avond werd ge vuld met zang en voordracht en een sa menspraak. H°ofd plaat. Het 3-jarig zoontje van bakker Hamelijnck speelde met andere kinderen op het erf van mej. D. Vermoe delijk door het breken van de deksteen kwam het ventje in een beerput terecht. Gelukkig had hij zijn armpjes in de hoogte gestoken en kon spoedig toegesnelde hulp hem van een verschrikkelijken verstik kingsdood redden. Tholen. De prijzen der uien zijn zeer sterk aan het dalen, daar slechts f 1,90 per hl van 60 kg meer kan worden be dongen. Door velen, die uien speculatief hebben opgeslagen, worden groote verlie zen geleden. Door de St. Geref. partij alhier zijn candidaat gesteld voor de straks te hou den verkiezing voor leden van den ge meenteraad: l! C. v. d. Berge (aftr.)2. J. Bogert (aftr.); 3. Iz. Lindhout, 4. D. I Schot; 5. A. de Heer; 6. A. J. v. d. Weele; 7. G. Hansen en 8. C. v. d. Jagt NEDERLANDSCH SCHIP IN ATLAN- TISCHEN OCEAAN GETORPEDEERD DOOR EEN ONDERZEEBOOT? De „Radio Marine Corp." heeft een be richt van het s.s. „Fuisa" opgevangen, volgens hetwelk een schip, dat wordt aan geduid als PEGC, draadloos heeft ge seind, dat het op 200 mijl ten zuiden van de Azoren door een onbekende on derzeeboot is getorpedeerd. De letters PECG zouden de draadlooze roepletters van het schip kunnen zijn, ofschoon dit sein in de scheepvaartboeken niet voor komt. Volgens het bericht van de „Tulsa" zou het betrokken schip zich in zinkenden toestand bevinden. De „Tulsa" heeft het zinkende schip, dat S.O.S.-signalen uit zond om 13 uur Greenwichtijd, niet ge- identificeerd. D'e „Tulsa" tracht opnieuw in verbinding te komen met het schip. Het marinehoofdkwartier van Boston doet opmerken, dat roepletters, die met j een P beginnen, gewoonlijk gebruikt wor den door Nederlandsche sche pen. Het A.N.P. teekent hierbij aan, flat volgens inlichtingen van bevoegde zijde de roepletters PECG inderdaad zouden wij zen op de Nederlandsche nationaliteit van het betrokken schip. Overigens bestaat er geen schip met de roepletters PECG, zoodat het zeer waar schijnlijk is, dat de „Tulsa" het door het zinkende schip uitgezonden sein onjuist heeft opgevangen of wel, dat het sein zelf niet juist is uitgezonden, hetgeen, gezien de omstandigheden, waaronder de tele grafist moest werken, niet geheel uitge sloten geacht moet worden. Voorts doet men opmerken, dat een tor pedo-aanval door een onderzeeboot op de aangegeven plaats ook zeer onwaarschijn lijk moet worden geacht. Wat zou een on derzeeboot op deze breedte en zoo ver van iedere basis moeten zoeken? Het komt maar zelden voor, dat cnderzeebooten zich zoo ver den Oceaan in begeven. Ook oefeningen door onderzeebooten worden zelden of nooit op zoo grooten afstand van de kust gehouden. Wanneer de mogelijkheid van een tor pedo-aanval dus uiterst gering moet wor den geacht, zou men moeten denken aan een andere oorzaak van de scheepsramp. Het schip zou bijvoorbeeld op een wrak kunnen zijn gestooten, of er zou zich een ontploffing aan boord hebben kunnen voordoen. Kortom, het bericht laat ruimte voor alle mogelijke veronderstellingen. Het drama in Den Helder. Thans de moeder in het huis van bewaring. In het drama in Den Helder, waarbij een kind van drie maanden van het echt paar Z. zóó ernstig was geslagen, dat het aan de gevolgen daarvan is overleden, is een verrassende wending gekomen. Zooals men zich zal herinneren, werd in den laten avond van 16 Januari in het huis van Z. een dokter geroepen, om dat de baby plotseling was overleden. De dokter constateerde den dood. Hij merkte ook op dat een armpje van de kleine was gebroken. Z. gaf toen een verklaring, die nogal aannemelijk klonk: het kind had erg gehuild bij het naar bed brengen en toen had hij het een paar klappen gegeven en later nog méér, toen het huilen niet op hield. Toen was het kind stil geworden dood. De man werd gearresteerd en sindsdien vastgehouden in het Huis van Bewaring te Alkmaar, omdat hij de mishandeling had erkend. Thans is een verrassende wending in het geval gekomen, met het gevolg, dat de man op vrije voeten is gesteld, terwijl zijn echtgenocvte thans in het Huis van Bewa ring is ingesloten. Dit kwam zoo: Z. schijnt de belofte aan zijn vrouw gegeven te hebben dat hij de schuld op zich zou nemen. Deze belofte heeft hij nu verbro ken, daar hij vernomen had, dat zijn echtgenoote als huishoudster in dienst zou treden bij een jongen man. Hij was daarover zóó verbolgen, dat hij Maandag aan den rechter-commissaris mededeelde, dat de vrouw het kind had dood gesla gen en toen had voorgesteld om het in don tuin te begraven, iets waarin hij niet had willen toestemmen, zoodat overeenge komen werd om een dokter te halen en het bovenvermelde verhaal te doen. Deze beschuldiging heeft ertoe geleid, dat de vrouw voor den rechter-commis saris werd geleid, die haar aan een lang durig verhoor heeft onderworpen. Ten slotte erkende de vrouw de jujstheid van de beschuldiging, zoodat zij terstond werd ingesloten en de man werd vrijgelaten. O p slag gedood, Gister avond is op de Meent te Rotterdam een ernstig verkeersongeval gebeurd, dat aan een 16-jarigen jongen het leveu heeft ge kost. De jongen werd aangereden door een onbekend gebleven wielrijder, waar door hij op straat viel. Ongelukkigerwijze naderde op hetzelfde oogenblik een vrachtauto met volgwagen. Een der wie len van den volgwagen ging den nog op straat liggenden jongen over het lichaam. Het slachtoffer moet onmiddel lijk dood zijn geweest. Wielrijder door auto aangereden. Woensdagmiddag be gaf de 45-jarige S., wonende te Gronsveld, zich per rijwiel huiswaarts. Op den Rijks weg aldaar gekomen werd hij door een auto van achteren aangegrepen en tegen den grond gesmakt, waardoor hij een schedelbreuk bekwam. In bewusteloozen toestand werd het slachtoffer per auto naar het ziekenhuis te Maastricht over gebracht. waar hij eenige uren later aan de bekomen verwondingen is overleden. De man was gehuwd en vader van drie kinderen. Spoorwegboomen te vroeg geopend. Gisterochtend om 10 u. 40 waren de boomen van den spoorwegovergang aan de Linnaeusstraat te Amsterdam gesloten. Nadat een losse locomotief naar het Centraalstation was gepasseerd, werden de boomen geopend, en er bevonden zich reeds een groot aan tal personen en voertuigen midden op den overweg, toen in volle vaart een die- seltrein van Utrecht naderde, De bestuurder van den electrischen trein wist door krachtig remmen een ca tastrofe te voorkomen. De trein kwam vlak voor den overgang tot stilstand. Het is nog niet uitgemaakt, om welke reden de spoorwegwachter de boomen, daar het hier een te verwachten trein van de dage- lijksche dienstregeling betreft, heeft ge opend. De politie heeft de zaak in onderzoek. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Bureau van Politie te Middelburg des Dinsdags, Donderdags en Zaterdag van 6 tot 8 uur n.m.: driehoek 60 gr., fototoestel, dameshandschoen, paar heerenhandschoenen, sleutel. Bij vinders: collier, J. de Fouw, Veer- scheweg 159; meisjeshandschoen, J. Theune, Domburgsch Schuitvlot 16; por tefeuille, Pape, 'Heerengracht 12; heeren handschoen, D. ivan Helleman, Breestraat 5; heerenportemonnaie met inhoud, P. de Kuijper, Breestraat E 44; huissleutel, C. de Schipper, Eeissingel 48; mantelband, P. Hendrikse, Bastion 29; klomp vijgen, W. Vermeulen, Dwarskaai 20; heeren- handsCho'en, P. Mulder, Veersche Singel 158; portemonnaie, J. Jansen, Schoor- steenvegerssingel 56; heerenhandschoen, B. Poppe, Oud Arnemuidsch pad 38; rij wielbelasting merk (kosteloos), J. Snoep, Veersche singel 102; voetbalschoen, P. de Kuijper, Breestraat E 44; sjaal, A. Davidse, Varkensmarikt 11; heerenhand schoen, J. Marinisse, Nadorstweg 130; jongenspet, M. Zeeveld, K. Geere 29; fantasiebroche, Tonia van Geelen, Nieuw straat 26; boerenbroche, P. W. Dupurg, Beer houwerssingel 87: armband, J. v. d. Driest, Maisbaai 4: dameshandschoen, A. Dubois, Penninghoeksingel 49; portemon naie met inhoud, F. van Dalen, Singel- straat 30; tortelduif, J. J. Worell, K. Burg 13; vulpen, M. de Groot, Schoor- steenvegerssingel 34; regenjas-ceintuur, C. Koreman, Nederstraat 9; schoolschrif ten, J. van Belzen, Seisweg 82; sleutel tje, Brouwenaar en v. d. Kamer, Lange Viele; portemonnaie met inhoud, A. Schoenmakers, Jasmijnstraat 16; dames handschoen, P. Lambermont, Dam 4; rij wielsnelbinder, Jan v. d. Ouden, Juliana- straat 15; rijwielhandbeschermer, P. Spruijt, Zuidsingel 14; jasceintuur, Joh. v. Dalen, Singelstraat 30; das, Boone, Segeorssingel 60; paar dameshandschoe nen, M. Dobbelaar, Breeweg D' 241, 't Zand; damesschort, J. Nijpjes, Veersche- weg 82; huissleutel, Méj. Ludik'huize, Schuitvlotstraat 17; schakelarmband, A. Schot, Zandstraat 7; rijwielbelasting- merk, C. Bassie, Segeersweg 26; kinder schoentje, G. Visser, Breestraat 16; bood- schaptasch, A. J. Bouwens, Volderij- laagte 13; leesbril, K. van Sluijs, Kou- dekerksche straat D 5. Indien bij een der vinders voorwerpen w'orden afgehaald, geve men daarvan terstond kennis aan het Bureau van Politie. Vrijdag 24 Februari 1939. HILVERSUM I, 1875 en 301.5 m. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4,00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA, 10.40 VPRO, 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. (gm 8.16 Ber.). 10.00 Mor- genw. 10.20 Declam. 10.40 Esmeralda. 11.10 Verv. declam. 11.30 Orgel. 12.00 A V R O-Amusementsorkest '(om 12.15 Ber.). 12.45 Gram. 1.00 Orgel en harp. I..15 Gram. 1.30 AVRO-Amusementsork. (opn.). 2.15 Radiotooneel. 2.404.00 De Palladians en zang. 4.05 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgel. 6.00 Es meralda. 6.28 Ber. 6.30 Liter, causerie. 6.50 Gram. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Causerie „Wat kan de provincie doen op het gebied van de gezondheidszorg". 7.23 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Causerie „Le venswaarden van het verleden". 8.00 Zang en piano. 8.30 Reportage, 9.00 De Ramblers. 9.30 Gram. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avondw. 11.00 Zang en piano. II.30 Jassmuziek. 11.5512.00 Gram. HILVERMUM II, 415.5 m. Alg. Pro gramma, iverz. door de N'CRV. 8.00 Schriftl., medit. 8.15 Ber., gram. (9.30 9.45 'gelukwensehen). 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 „Quintolia" en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Orgel, 1.30 Verv. 'kwintetconcert en gram. 2.40 Chr. Lectuur. 3.00 Zang en piano. 4.00 Gram. 5.00 Het All Round Sextet en gram. 6.30 Ber., hierna voor tuinliefh. 7.00 Ber. 7.15 Liter, causerie. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP, herh. SOS-ber. 8.15 Ned. Baoh- vereeniging, het Utr. Sted. Orkest en so listen '(opn.) en gram. 9.30 Act. uitz. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Causerie „Gezins- en huwelijksmoeilijkheden". 10.35 Orgel. 11.15 Gram. 11.50—12. Schriftlezing. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: weer: te Vlissingen zwaar be wolkt; wind: Z.-Z.W. krachtig; tempera tuur 5; minimum hedennacht 4; neerslag afgeloopen etmaal 3. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: aanvankelijk gedeeltelijk opklarend, morgen weer toe nemende bewolking met eenige regen, meest matige wind uit Z. richtingen, wei nig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Uitgave: N. „Luctor et Et het Bureaux Lang Postrekening 44 Bijkantoor M i J.J. FANOY, Directeur - Hoof Dit nummer b Naar de „Telegr neemt, was door t overeenkomst gei persfotografen. D'e fotografen hartelust mogen beloofden dan m sport over te later Vroeg stonden voor het hotel en doening smaken balkon de komst c te zien filmen, het voor het Prinselijk ren klaar was. Eer het hotel om een e in de buurt. Hij schen auto met zi. Prinses wuifde ve scheid en wens goede vaart. Maar om half eerste dan de St. sleetje van 't Prin werd voor den 1 ijzers gespannen er de Prinses en freu sesje uit de deur in den wagen gez< haar een zwarten licht en de witte sr Het was een taf trof en van een cl len passant ontginf Prinses en zij ve: bedienden de persf wen, dat dit een pli Allen spoedden maal- de Prinses v wachten totdat alle den zijn. Het duurd kon ieder zeggg wenschte. D'e wenst allen kwam de Prin gratie en welwillen gelijk tegemoet. De zonnebril weer c Prinsesje, wandele Prinses werd het r duurde wel ruim ee grafen waren verza zich weer naar bii Tegen éénen kor skieën terug. De lunch wordt veerd, want 'de zo maakt het buiten gevolg schaart ziel het ha'lftwbe is, fotografen ook weer heeft hen weer lat samenzijn ongedw geschikt is om 1 Ruim twintig fol de tafel toe, maar was de prins, die stormloop snel Camera's en filmt richt en ontelbaar dat werd gemaakt. Prinses Juliana Prinsesje niet moe Feith ging Beatri end werd zij op den giczet. Maar het Pr zen op de tafels vee fotografen en schon blik. ..Trixie, Trixie", r aandacht van haar en zoo den fotograf ven ook het Prinses Na een halfuur v grafeerd, dat het 'c voordeed, dat de verklaarden, dat er was. Zij gingen heen ei verlaten. Dat was '1 het „gentlemen's ag Stand van gistermiddag 3 u.: 760. Licht op voor fietsers: Vrijdag 4 u. 53 min. Terwijl gisteren d een aanvang maakte van de begrooting Zaken, werd in de de Indische begrooti Wat betreft de 11 ting, bleek uit de sen, dat over het a Peil van de inheems

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 4