DE ZEEUW Levenswijding. h TWEEDE BLAD ARJA en de herbewapening. koop SUNLIGHT ZEEP De Indische begrooting. FEUILLETON MIDDELBURG. GOES. Half ziek Hangerig ZUID-BEVELAND WALCHEREN. RIJVING !eer Hen- endriks- hen Pol- ïigendom en heer eren ten ONKERS ïari 1939. f winter- aan de VAN DONDERDAG 23 FEBR. 1939, Nr 124. Voor enkele weken hebben wij het Ko ninklijke woord over geestelijke en mo- reele herbewapening mogen hooren en lezen. Het Nederlandscho volk is dank baar voor dit krachtige getuigenis van onze geëerbiedigde Koningin. En wij dan ken onzen God, dat Hij1 ons zulk een Ko ningin heeft gegeven en Haar reeds meer dan 40 jaren voor ons heeft gespaard. Dit Koninklijke woord moet ook weer klank vinden in de harten van onze jonge menschen. Want zij1 zullen straks de plaats moeten innemen van de ouderen, ook op politiek en sociaal gebied. Boven dien is de jeugd de aangewezen tijd om het geestelijk kapitaal te verwerven om er straks mee te kunnen woekeren. Zal er sprake kunnen zijn van moreele herbewapening dan moet er geestelijke herbewapening aan vooraf en mede ge paard gaan. Dat hebben wij zeker ook in onzen tijd van noode. Het eene hangt zóó nauw samen met het andere. Voor alles moeten wij terug tot de Wet en de Getuigenis des Heeren. Daarin zal het Ne- derlandsche volk en zullen ook onze jonge menschen elkaar weer moeten vinden. Het leven stelt aan de jeugd tegenwoor dig zware eischen. Zij- hebben 't druk met allerlei cursussen voor algemeene ontwik keling en vakbekwaamheid. En zij ge troosten zich de moeite en inspanning, die wordt gevraagd. Niemand zal dat kun nen misprijzen, integendeel aanmoedigen en prijzen. Hier rijst echter een vraag, n.l. deze: zien onze oudere menschen in de eerste plaats en vervolgens onze jonge menschen wel voldoende in, dat het leven ook der gelijke eischen stelt voor de geestelijke ontwikkeling en bekwaamheid voor het politieke en sociale leven? Zeker wij zien niet over het hoofd wat gedaan wordt in de jeugdvereenigingen. Wij zijn dankbaar voor wat daar geleerd wordt. Maar dat maakt het werk der Arjaclubs niet over bodig. Het laatste moet nog meer gezien worden als een noodzakelijke aanvulling en tusschenschakel tusschen jeugdver- eeniging en het rijke volle leven. Daarom doen wij1 nog eens een ernstig beroep op onze oudere en jongere men schen: helpt mede aan deze herbewape ning en laten wij1 de ernst van dezen tijd nog meer leeren verstaan. Spoort uwe zo nen en dochteren aan om lid te worden van de Arjaclub ter plaatse. Laten zij daar, waar het werk is neergelegd, het weer opnemen. Richt een club op waar geen club is. Wij1 leeren zoo de wapenen kennen en hanteeren in den geweldigen strijd der geesten. E'n de ILeere, onze God geve daarover genadig Zijn onmisbaren zegen! A. S. ANDERER OOGEN RUSTEN OP ONS MET JALOUZIE, MET BEWONDERING OOK. De Tweede Kamer heeft de behandeling van de Indische begrooting voortgezet. In een uitvoerige rede heeft Minis ter W e 1 t e r daarbij zijn beleid ver dedigd. Wat de binnenlandscbe politiek betreft, verklaarde Spr., dat Indië in de laatste decenniën een ontwikkeling heeft meege maakt, welke vroeger in eeuwen niet vol trekken werd. Van autocratisch bestuurd gewest is Indië geworden wat het thans is. Indië beeft een geweldige ontwikkeling meegemaakt. D'egenen, die de verantwoor delijkheid dragen, moeten echter beden ken, dat het nog maar een zeer dunne laag der bevolking is, welke door de Wes- tersche beschaving is geraakt. 'De inheem- 19) _0_ Op dat oogenblik werd de woorden wisseling gestoord door de plotselinge verschijning van een bevallige meisjes figuur, die over het fluweelig-groene park uit de verte kwam aangeloopen. „Daar komt Hanni aan', zeide Sylvia met tegenzin. „Wat zal ze willen? Goeie ujd, Clive, hoe kun je haar leuk noe men?" »Ik denk, dat het méér dan dat is", antwoordde hij met een wijsheid boven Z1in jaren. Ze ziet er aantrekkelijk uit." „wat een belang", spotte Sylvia. „Ik nooit, dat jij zoo bijzonder belang stelde in deugdzaamheid." .„Neen, ik heb zoo verbazend weinig er nog van gezien", antwoordde hij met een Ucht. „ik kan er nu studie van maken, Updaarvoor de gelegenheid heb." Hanni had hen bereikt, en zij vroeg ®et schuchtere vriendelijkheid: „Zouden e er van houden vanmorgen een ritje e tttn-ken? Vader vertrekt over eenigemi- sche bevolking weet zeer weinig van staatsinrichting en staatkunde. Wil het anders worden, dan is daarvoor een zeer langzaam proces van geestelijke rijpwor ding noodig, dat men niet kan forceeren. Naar zijn meening is alle politieke in vloed der bevolking, welke binnen het be staande kader mogelijk is, reeds toege kend. Elke verdere toekenning van poli- tieken invloed zou een verschuiving be- teekenen van verantwoordelijkheid van Nederland naar een kleine oligarchie van min of meer ontwikkelde inheemschen. De tijd daartoe is niet rijp. Politieke emancipatie mag slechts een gevolgzijn van een verregaande maat schappelijke emancipatie, welke primair is en blijft. Wat betreft het financieele beleid, dit wordt vooral beïnvloed door de bewape ning en de sociale maatregelen. Zien wij de bedragen, aan de defensie besteed, te gen den achtergrond eener verdwaasde wereld, dan zijn zij, bescheiden. Doch ook waarde heeft een goed be stuur. Daarop moeten wij onze aandacht blijven richten. Ande>rBr oogen rusten op ons met jalou- ziei,, met bewondering ook". Lichtpunten zijn, dat geen land in het oneindige zijn bewapening kan opvoeren en dat onze de fensie-uitgaven ten deele bestemd zijn voorhet inhalen van een achterstand. Overneming van schuld door Nederland als door sommigen bepleit, zou meebren gen, dat de autonomie van Indië niet ge handhaafd zou kunnen blijven. Auto nomie en financieele on zelfstandigheid sluiten elkaar uit. Door den heer Stokvis (S. 'D'.) was de volgende motie voorgesteld: „De Kamer, van oordeel dat het finan cieel beleid van Nederlandsch-Indië een poging rechtvaardigt, om door winning en verhandeling van aardolie rechtstreeks van gouvernementswege een. ruimer aan deel te verkrijgen in de opbrengst van de bodemrijkdqmmen, noodigt de Regeering uit op korten ter mijn de mogelijkheid te doen onderzoeken van een proefneming, beperkt tot het winnen van aardolie en van de verhande ling van het product in ruimen staat, al dan niet na een eerste bewerking, en gaat over tot de orde van den dag". Deze motie is met 49 tegen, 30 stemmen verworpen. Voor stemden de V. D., de S. D. A. P., de C. D. U. en de Commu nisten. Gemeene streek. Dezer dagen kwam een landbouwer te Zonnemaire, toen hij, des morgens op het erf kwam, tot de ontdekking, dat kwaadwilligen een regenput met drink water hadden onbruikbaar gemaakt, doOT daarin een groote hoeveelheid petroleum te gooien. Door de politie wordt een on derzoek ingesteld. Affiches-wed strijd. De uitslag van den affiches-wedstrijd, uitgeigaan van de vereen, voor veilig ver keer, luidt: le prijs J. Janse, leerling van de avondschool voor Nijverheidsonder wijs; 2e prijs G. Bruggeman, leerling van de Ambachtsschool; 3e prijs M. Buijsse, leerling van de Avondschool voor N. O.; troostprijzen behaalden J. van der Els- hout, leerling van de Handelsdagschool; G. Teilegen, leerling van de R. H. B. S.; C. Or 'el, leerling van de Avondschool voor N. C en I. Louwerse, leerling van het gymnasium. Cursusi voor autobestuurders. In het verkeerslokaal van de Vereen, voor veilig verkeer 'had gisteravond de opening plaats van den cursus, die gedu rende een achttal weken gegeven wordt in motorkennis en de verkeerswetgeving in den meest uitgeforeiden zin. Aan dezen cursus nemen een 30-tal Middelburgsche autorijders deel. Daar onder zijn taxi-chauffeurs, bestuurders van v. Gend Loos, van de P. T. T„ van de Stoomtram Walcheren, van verschil lende particuliere firma's, die bestelauto's hebben enz. De lessen worden gegeven door dhrn nuten en hij zond me om jullie te vragen." „In een rijtuig of in. een auto?" vroeg Sylvia begeeiig. „Ik houd veel van auto rijden." Hanni's bleek gelaat kleurde hevig, terwijl ze zacht antwoordde: „In een rij tuig. We hebben geen auto meer." „Dat spijt me geweldig", riep Sylvia. „Maar elk ritje zal prettig zijn dezen morgen. Kom je, Clive?" „Dank je; ik blijf, hier liever", ant woordde de jongen op een toon, die on- heusch klonk, maar verklaard werd door een blik van moeheid en pijn, die zijn schitterende oogen beschaduwden. Hanni drong niet aan, en de twee meis jes,, uiterlijk zoo verschillend van ge laatsuitdrukking, postuur en karakter, begaven zich tezamen naar huis. Clive keek hen met gefronste wekbrauwen na en vroeg zich af, wie zegevierend uit het conflict te voorschijn zou komen, dat hij als onvermijdelijk voorzag tusschen deze tegenovergestelde naturen. Toen ze uit het gezicht verdwenen wa ren, sloot hij zijn oogen en gaf zichzelf over aan een somber gepeins zooals hij vaak pleegde te doen. Zijn leven was eenzaam geweest en zonder liefde voor al sinds het ongeluk, dat hem beroofde van zijn gezondheid en kracht. Zijn wuf te moeder, teleurgesteld in de toekomst, Braam, leeraar aan de Ambachtsschool; L. Kouwen, rijksveldwachter-brigadier, belast met het verkeer; en A. Vos, werk zaam bij de Rijksverkeersinspectie. De cursus werd geopend door den voor zitter der vereeniging, Jhr F. Beelaerts van Blokland. Na afloop van de acht lessen zullen de deelnemers zich aan een examen kunnen onderwerpen. Loop der bevolking. Ingekomen: J. P. A. van Ballegoijen de Jong, zonder beroep, van Den Haag, Oost singel 64; L. W. Scbenck, geb. Verhoeven, zonder beroep, van Rotterdam, Zuidvliet- straat 2 c; G. Verhoeven, zonder beroep, idem; A. H. Schrijver, huishoudster, van Kloetinge, Eversdijkstraat 9; A. M. E. Freijzer, dienstbode, v. Hontenisse, Kreu- kelmarkt 15a; L. J. Crucq, kapster, van Amsterdam, Wilhelminastraat 26; J. Al- mekinders, dienstbode, van Heinkenszand Lange Vorststraat 33; A. P. G. Verton, koopman, van Nieuwerkerk, Westwal 26; P. M. de Coninck, dienstbode, van Den Haag, 's-H. H.kinderenstr. 47; A. M. van Vliet, adj. rijkslandb. consulent, van St Oedenrode, Stationsweg 20; N. P. Adri- aanse en gezin, smidsknecht, van Ierseke, Stoofstraat 10; J. C. van Eekelen en ge zin, betonwerker, van Scbore, Noordeinde 3; C. J. Hirdes, dienstbode, van Heinkens zand, Westwal 38; B. J. Geervliet, dienst bode, Rotterdam, Klokstraat 15 boven; A. de Pan, kapster, van Bussum, J. A. v. d. Goeskade 5; C. Koert en echtg., ass. ac countant, van Wolf aartsdijk, Ttilpstr. 38; M. Schoolmeester, dienstbode, van 's-H. Arendskerke, Groote Markt 1. Vertrokken: Wed. J. Behage, zonder be roep, van Spiegelstr. 3, naar Rotterdam; Ph. Weasels, zonder beroep, van Zaag molenstraat 8 naar Lemsterland; A. A. Baden en echtg., timmerman, van Voor stad 21 naar Bergen op Zoom: II. G. van Hoorn, soldaat, van 's-H.H kind.dijk 33 naar Ned. Indië; J. G. v. Stappen, dienst bode, van Singelstraat 5 naar Hoedekens- kerke; Ph. G. Meijer, leerl. verpleegster, van Oostwal 81 naar Amsterdam; J. Otte, dienstbode, van Beestenmarkt 10 naar Ovezand; P. K. Menheere, geb. Kaaijste- ker, zonder beroep, van A. J. Kade 13 n. Schoten (België); M. P. v. d. Kreeke, buishoudster, van M. Smalleg.buurt 55 naar Ede; V. S. M. v. d. Willigen en ge zin, opzichter, van Kamperfoeliestr. 2 D naar Axel; S. H. Schaalje, dienstbode, v. Scheldestraat 48 naar Amsterdam; E. K. Arentz, zonder beroep, van Papegaaistr. 15 naar Kruiningen. Met Mijnhardtjes vlugge verbetering. Doos 30 en 50 ct. Kloetinge. Dinsdagavond werd alhier een vergadering gehouden van de afd. van den Chr. Nationalen Werkmansbond. Dhr D'. Schipper hield een Bijbelinleiding Hierna sprak de bondspropagandist, de heer Strating, over; „Geestelijke bezin ning en onze sociale taak". Op dit mooie referaat volgde een druk ke bespreking. Nisse. Door de burgerwacht is weer een winterwedstrijid gehouden met K. S. 0'.- geweer. Er is geschoten in drie klassen 32 leden hebben dit jaar deelgenomen aan dezen wedstrijd. De eerste prijswinnaars in nun klasse waren: le klasse N. Otte, 2e klasse J. Kloosterman, 3e klasse D'. Jansen. Op de geluksbaan behaalden de volgen de personen ieder een tulband: G. Bos man, Joris Schipper, W. Harthoorn en M. Zonnevijle. De oud-burgerwacht commandant, dhr Jobs Pilaar te Goes, 'had een prijs voor dezen wedstrijd beschikbaar gesteld, die gewonnen werd door N. Otte. Kruiningen.. Extra trein voor vertraagde passagier. „Me neer" maakte een reis per spoor van een plaatsje in Groningen naar Kruiningen en wel in een gereserveerde wagen, dus veilig en vlug. Tot Roosendaal ging alles naar wensch, doch huiten medeweten van „meneer" had hem aan zijn lot overgelaten en toe vertrouwd voor het grootste deel aan de goede zorgen van een oude gedienstige vrouw, terwijl zij haar vroolijke leven van pret en avontuur ongehinderd voort zette. Van zijn vader had hij slechts de vage herinnering van een stevige om helzing bij een hartelijk afscheid, toen hij vertrok als kapitein van zijn groot schip op de laatste reis naar den anderen kant van de wereld. Maar nu was deze groote en wonder lijke verandering in zijn eentonig leven gekomen. Clive vroeg zich af of zijn toe komst eigenlijk nog wel zoo grauw en doelloos behoefde te zijn. Hij geloofde, dat hij in spijt van zijn zwakke lichaam een goede dosis geestelijke en intellec- tueele kracht bezat, waarmede, mits in goede banen geleid, nog wel eenig resul taat te bereiken was. Maar, wie zou hem helpen in zijn jacht naar kennis? Plots deed het geluid van een lichte voetstap hem opschrikken en terwijl hij zijn oogen opende, zag hij Hanni naast zich. „Jij hier?" riep hij ruw verwonderd uit. „Ik dacht, dat je met Sylvia een tochtje was gaan maken." Ze schudde het hoofd en een glimlach plooide haar lippen, toen ze hem zacht- dringend vroeg: „Zou je in huis willen komen om daar werd de wagen aldaar afgekoppeld, bleef daar langer dan gewenscht was staan, waardoor de aankomst ter bestemder plaatse werd vertraagd. Belangstellenden, die aan het station van aankomst informeerden naar den nieuw aangekomene, kregen na eenige te lefoongesprekken met Roosendaal te hoo ren, dat binnen een uur de lang verwach te zou arriveeren. En zoo is het gebeurd, dat een uur la ter „meneer" per extra-trein het station binnen stoomde, dank zij de goede zorgen der N. S„ en aldaar verwelkomd werd door de wachtende leden der stierenver- eeniging Kruiningen, welke hun nieuw aangekochte stier Tom in ontvangst na men en naar zijn nieuwe standplaats ver voerden. Ierseke. Het 11-jarig zoontje van dhr T. had Woensdag het ongeluk bij' het spel op het schoolplein te vallen en een arm te breken. De onderwijzer Courtin bracht den knaap, die nu in korten tijd twee maal 'hetzelfde ongeluk had, naar den dokter. 1 De zangvereen. Soli Deo Gloria is bij gebrek aan manneiyke leden opgehou den te bestaan. Driewegen. Dinsdagavond kwam de N. Herv. meisjesvereen. in jaarvergadering byeen onder leiding van Mej. de Bokx. Ds van Burgeier opende deze vergade ring. Verslagen werden uitgebracht. De penningmeesteres mocht een batig saldo boeken. De avond werd verder gevuld met een inleiding, samenspraken en een tableau. Verschillende feliciaties werden overge bracht. In de pauze had tractatie plaats. Krabbendijke. Woensdagavond werd in hotel Otte door de fa. N.V. van Nelle te Rotterdam een rookwedstrijd georgani seerd waaraan 60 deelnemers hebben doe1 "enomen. De eerste prijs bohaa'do dhr C. Clement die 2 u. 25 min. uit één pijp rookte; 2e pr. Dl van Luijk, 3e pr. Th. Meloen. De hoofdrijzen bestonden uit resp. f5, f3 en f 1.50 tabak. Verder wa ren er 5 troostprijzen, die resp. behaald werden door M. Meeuwsen, J. Schouwe- naar, J. Huissen, P. Nieuwenhuqse en W. van Oosten. Hansweertl. De goederenboot Telegraaf 18 met de Telegraaf 19 op sleeptouw naar Rotterdam, geladen met stukgoed, kreeg op de Westerschelde schade aan de schroef, zoodat de boot de reis niet kon vervolgen. De motorschepen Helena en Cornelia Maria 'hebben de schepen opge pikt en in de haven van Hansweert bin nen gesleept. Kapelle, In bet lokaal Obadja hield de afd. Kapelle van den Ned. Cbr. Landar- beidersbond baar jaarvergadering. De voorzitter, dhr Jn Nijissen heette in bet bijzonder de vrouwen welkom, even eens1 dhr Vingerling, hoofdbestuurder. De secretaris, dhr J. M. Veerhoek, deelde in zijn jaarverslag mee, dat de ver eeniging 50 leden telt en met een lid ver meerderde. Voor de afd. werd uitgekeerd in totaal in 1938 f 1281,80. De kas der af- deeling sloot met een goed slot van f 7,11. Aangespoord werd om aan te sluiten bij deze organisatie, elkander te steunen en gezameniyk op te trekken. Herkozen werden de aftredende be stuursleden Jn Nijssen en M. Abrahams© en gekozen in de plaats van M. de Putter die bedankt had dhr C. Hoogesteger. Afgevaardigden naar de jubileumver gadering te Utrecht werden benoemd. In de pauze werd getracteerd. Na de pauze leverde de voorzitter een inleiding over de organisatie en voerde dhr Vingerling het woord om het goede recht der organi satie te bepleiten. DE EERSTE STEEN VOOR HET NIEUWE GEMEENTEHUIS TE OOST SOUBURG GELEGO. Gistermiddag 3 uur had alhier de plechtige eerste steenlegging plaats voor het nieuwe gemeentehuis aan de Kanaal straat. Voor deze plechtigheid was groote belangstelling. De eerste Wethouder, dhr Cijsouw, heette allen hartelyk welkom, in het bij zonder dhr Dregmans, Burgemeester van Koudekerk© en dhr Daniëlse, Burge meester van Ritt'hem. S'pr. bracht ©en woord van hulde aan den Burgemeester, door wiens stuwkracht deze houw Zoo zeer was bevorderd. Reden waarom hem door den raad werd verzocht de plechtig heid te vervullen van de eerste steenleg ging, waarna spr. den Burgemeester ver zocht hiertoe te willen overgaan, Hierna metselde de Burgemeester den eersten steen. Na deze plechtigheid las de secre taris de oorkonde voor, welke in een loo- den bus zal worden ingemetseld, welke als volgt luidt; I „In de jaren onze's Heeren 1938'39 werd d'it raadhuis gebouwd. De eerste steen werd gelegd door den Edelachtba- ren Heer A. H. S. Stemerding, Burge meester van Oost- en West-Souburg, in tegenwoordigheid van den Raad der ge meente en den architect, de aannemers en de opzichters. D'e raad aanvaardde 'het ontwerp voor dit raadhuis op 4 Febr. 1938, met wel ken houw een aanvang werd gemaakt op 1 November 1938. Moge dit nieuwe ge bouw getuige zijn van een gestadigen groei en welvaart der gemeente. Burgemeester Architect, en Opzichters. Wethouders. Aannemers. Na deze voorlezing werd door de ver schillende genoemde personen, alsmede door d'an gehoelen raad de oorkonde ge- tecl end. Hierna sprak de Burgemeester een rede uit. Men mloet, aldus spr., de uitdrukking „eerste steen" niet al te letterlijk opvat ten, omdat reeds ongeveer 20.000 steenen zijn verwerkt, uitgenomen de betoncon structie voor den onderbouw. Toch is het een gezegde in zekeren zin in overeen stemming met de werkelijkheid, wanneer men in aanmerking neemt, dat van het opgaande muurwerk boven 'het trasraam het inderdaad de eerste steen is, dien zooeven dPor mü is gelegd. Wij, willen daaraan evenwel niet de meeste aandacht schenken, doch 'bovenal letten op de beteekenis van de symboli sche handeling die ons op dezen voor Souburg zoo gewichti'gen dag tezamen brengt. De rol hier -door mij vervuld moet dunkt my worden gezien als verricht na mens de gemeente in haar geheel. Zoowel in figuurlyken als in letter leken zin is dit 'het huisi der gemeente. Het ware wellicht dan ook juister Om te spreken van „gemeentehuis" dan van „raadhuis". Op dit voor Souburg belangrijke oogen- bli'k gaan de gedachten terug tot dien dag waarop voor het oude gemeentehuis den eersten steen werd gelegd. Twee steentjes in den gevel ter weers zijden van den ingang deelen mede, dat het de ambachtsheer Jhr J. H. Schorer was die op 7 November 1857 deze 'han deling verrichtte. Souburg was toen een dorp dat ongeveer 950 zielen telde en Voor de overgroote meerderheid in land bouw en veeteelt zijn bestaan vond. Hoe is -dit alles in de tachtig jaren veran derd! Het getal inwoners is verzesvou digd, terwyi nog slechts een klein deel daarvan tot do oorspronkelijk land'bou- r^JWS Us EN NOOIT ZEEP VfrIM ONBEKENDE HERKOMST te rusten? Ik vrees, dat je erg vermoeid bent en dit is nu juist geen gemakke lijke zitplaats." Hij keek haar verwonderd aan. Sylvia had zich nooit om hem bekommerd op deze manier. Maar door een meisje te worden beklaagd om. zijn zwakheid, in- plaats van bewonderd te worden om zijn kracht, was diep vernederend, en hij antwoordde daarom zich groothoudend: „Ik zit hier best, dank je wel. Je hoeft je om mü niet te bekommeren. Ik wensch niemand tot last te zijn." „En ik geloof, dat je een zachter kus sen noodig hebt, dan die harde boom. Daar is een heerlijke oude ligstoel bij het raam van de studeerkamer en het uitzicht is daar verrukkelijk. Ga je mee?" Onder het spreken bukte zij1 zich en raapte zijn stok op. Nu moest hij wei gehoorzamen. Terwijl hij zich aan haar zijde lang zaam voortsleepte over liet donzige gras, merkte hij bitter op: „Geen schitterend vooruitzicht op doze wijze door het leven te moeten gaan, vind je wel?" „Is het door een ongeluk gekomen?" vroeg ze deelnemend. „Zou je het mij willen vertellen?" Hij kon geen weerstand bieden aan den toon van hartelijk meeleven in haar lieve stem, en over zichzelf verbaasd, verhaalde hij haar de tragische historie uit het verleden, die bijna nooit over zijn lippen kwam. Ik wenschte, dat ik maar dood gegaan was", besloot hij hartstochtelijk, toen zijn verhaal geëindigd was. „Mijn leven is toch vernield." „O neen", riep ze smartelijk met tril lende lippen. „Je weet niet hoe groot de pijn is als men een dierbare zoo plots moet verliezen." Clive zweeg. Hij durfde niet te zeggen, dat toch niemand -er om getreurd zou hebben, om haar niet te wonden. Op dat oogenblik hadden ze de stu deerkamer bereikt en hij was blij zich in de kussens van den gemakkelijken ligstoel te kunnen neervleien. Maar toen Hanni een kleedje over zijn voeten spreidde, zag hij haar in het ge laat en vroeg plotseling: „Waarom ge beuren er toch zulke vreeselijke dingen?" Zij1 kleurde en tranen sprongen in haar oogen, terwijl ze zacht antwoordde: „Ik heb diezelfde vraag zoo vaak gedaan en slechts één gedachte troost mü: onze God is Liefde en Hy kan Zich nooit vergis sen". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3