KOU SANOSTOL Influenza Laatste Berichten. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand ■it flink met Dampo Trpo diep Inadempn, ooals dit help tl 3 jaar tuchthuis- m 50.000 R.M. De 50.000 mark boete, tl werd den Duit- aangerekend, tlden arrestaties en deviezensxnokkn- dezer dagen een jtemscheid, voor de verantwoorden we- ie deviezenverorde- overschrijden van [van een Nederlan- ïder voldoende pa- uit te wijken. Hij puden door een Ne en aan de Duitsche rIen vond op hem [ogenblikkelijk naar vaar hij voor den fenen, die hem voor .cel" veroordeelde ngenisstraf en 700 pek gevangenisstraf. uto gedood, de 7-jarige W. Jtoen hij- 'achter een |daan kwam en den door een vraciht- fag gedood. een uitge- Joor de derde maal brachten ongenoode van Maandag op aan het uitgevers- zen en Smit in Am- oedelijk zijn het ook Jefjes geweest, want wordt slechts zeer verd de brandkast, [bevond, ongemoeid [cht in een wei- ontje Arnoldus Van Echteld, heelt een eefd, dat hem nog [treeks halfeen ver- trlijke woning, zon- een hij zich begaf, ak en het kind nog werden de ouders pn naar den knaap er resultaat. Maan- lag vond men den (verkleumd van de |'s Zondags naar het [aar visch te kijken! [oot, tusschen twee zoogenaamde op enstond. Hij is aan brug gaan prutsen, gevolg, dat de brug De knaap kwam kschen de brug en Hij moest nood- |gen tot er hulp zou hij ook schreeuw- |d hoorde hem. De ch steeds vaster en voeten, zoodat deze [ten ernstig waren [e knaap daar be- geheelen Zondag- [volgenden nacht en den Maandag, uitgeput en over- auis moest worden (Telegr.) geval o,p d e [Tengevolge van den pp de Nieuwe Maas ernstig ongeval ge nen met elkaar in de 28-jarige van |hem en de 43-jarige [tig werden gewond moesten worden schipper V. uit het ongeval plaats .'eruchten i JIs de heer R., die |leden op 50-jarigen at overleed en al- pchool was, niet op [zijn. eind gekomenl aanmede de justitie .ar de Telegr. meldt, pighoudt. Naar het Lchten ter oore ge- reT R. door vergif' gekomen. Vxijl- Iparket in Ooltgens- naax de juistheid [ngesteld; omtrent onderzoek is fd hij ongesteld en Iele dagen overleed Beds aanstonds g®1" (king geruchten, dat pijn dood toe steeds [op misdadige wb^0 In gebracht. De he ir voimd echter geen Ber R. is thans op- fbegraafplaats heb- I deskundigen sect10 lien verricht, welk0 aarde zijn besteld- t onderzoelki echter veg worden voort- Vtelal het gevolg van verwaarloosde kou. Maak een eind aan gevatte kou door keel, borst en rug in te wrijven met deze krachtige zalf. Verwijdert congestie, vergemakkelijkt ademhaling en helpt spoedig. BOND VAN OUO-LEERLINGEN VAN LAND- EN TUINBOUWWINTERCURSUSSEN. Middagvergadering. Bij de heropening sprak de v o o r z i t- t e r een speciaal woord van welkom tot den heer Ir Dorst, secretaris der Z. L. M. en de beide sprekers, de heeren Ir A. Ovinge, rijkslandbouwconsulent en Ir G. Royackers, landbouwkundige te Breda. Ir Ovinge sprak nu over: „Samengestelde meststoffen^'. (Dei heer Ovinge begon met er op te wijzen, dat de samengestelde meststoffen steeds meer gebruikt worden. D'aarmede is de vraag gerezen of ze te verkiezen zijn boven de enkelvoudige. Spr. besprak van een zestal de samenstelling, doch een 50 a, 60 soorten zijn aan de markt. De land bouw zelf dringt er echter toe om de groo- te verscheidenheid en de behoefte der ge wassen. Ook het bodemverschil speelt een rol, de samenstelling van den grond, voor- en nagewas. Zoo komt men er toe een groote verscheidenheid meststoffen te fa- hriceeren, die zooveel mogelijk aan de bij zondere eischen van gewas en grond vol doen. Doch daarmede is men er nog niet, naar de praktijk bewijst, en zal steun met een of andere enkelvoudige meststof vaak nog noodig zijn. Spr. noemt dan eenige voordeelen der samengestelde meststoffen, als een mooie korrel. Men zegt ook wel: de plant vindt alles bij elkaar in een kor rel, heeft niet verder te zoeken naar kali of stikstof, men heeft minder noodig. Ge ringere vrachtkosten. Nadeel is echter de groote moeilijkheid om precies te kiezen wat men voor een speciaal gewas noodig heeft. Men moet vaak toch bijvullen. Of de grond heeft aan één der stoffen geen behoefte. Ook heeft hetzelfde gewas niet altijd dezelfde behoefte en men komt er lic'ht toe om te redeneeren: ik houd die meststof voor de tarwe, die voor de aard appelen enz. Nog grooter bezwaar isi de prijs en om daarover heen te stappen zou den de resultaten ook in verhouding beter moeten zijn. Spr. komt dan tot de geno men proeven in de praktijk. In 1938 zijn een 50-tal proefvelden er mee behandeld. In Groningen verkreeg men geen meer dere opbrengst; in Friesland: geen ver schil of minder opbrengst; te Utrecht min der opbrengst; Gelderland 7 v. d. enkelv., 2 voor de samengestelde, 8 geen verschil; Zuid-Holland: geen verschil; Zeeland: volkomen gelijk. Spr. concludeert, dat er voor den landbouw dus geen enkele reden is om over te gaan tot de samengestelde meststoffen. En spr. gelooft ook niet, dat de handel er zoo graag voor zal zijn om een heele lijst samengestelde meststoffen er op na te houden met daarnaast nog eens de enkelvoudige. Men kan dus gerust verder gaan met de enkelvoudige, zonder dan achterlijk te zijn. Nadat Ir Ovinge nog eenige vragen had behandeld, bracht de voorzitter hem dank voor zijn leerzame voordracht. Vervolgens drukte spr. zijn spijt uit over het vertrek van Ir Ovinge. Hij is een vriend der Zeeuwsche boeren geworden en heeft ben steun verleend waar hij' kon. Spr. besluit met den heer Ovinge het bes te in zijn nieuwen werkkring toe te weh- schen. (Applaus.) De heer Ovinge betuigde zijn dank voor deze woorden. Ook hij is met veel genoegen in Zeeland werkzaam geweest. Vooral ook de B. V. G. 'heeft hij' leeren waardeeren en hij. eindigt met zijn beste wenschen voor allen en in het bijzonder voor den B. V. G. De heer Dorst, hierna het-woord ver krijgende, wijst op den achterlijken toe stand in Zeeland op het gebied van ruil verkaveling. Er zou op dit gebied zooveel te doen zijn. De geweldige ver- snipering is zeer nadeelig in alle: opzich ten. Spr. beveelt dit onderwerp in de aan dacht der boeren en eventueel ter behan deling op een volgende vergadering aan. Hierna sprak Ir Royackers over: „Eeni en: ander over de Zeeuw sche geschiedenis", Spr. roemde het archief te Middelburg, dat over de Zeeuwsche geschiedenis meer gegevens bevat, dan eenig ander provin- viaal archief over de eigen provinciale geschiedenis. Wat men van Zeeland weet, gaat ver terug, tot vóór de Christelijke jaartelling. Spr. begint echter met de ge schreven Romeinsche geschiedenis, waar uit o.a. blijkt, dat Julius Caesar met de bewoners dezer moerassige streken nogal wat last had. Op den duur drukten de Germanen de Romeinen van deze buiten posten terug. De Germanen, schaapher ders, voelden echter niet zooveel voor deze streken en zoo verschenen hier zelfs de friezen, onder koning Radboud. Daarna kwamen de Franken, waren er vaste ne derzettingen en in dien tijd kregen we de yorming van de duinen, die omstreeks *00 ontstonden. Dan volgt de inval der boormannen. Hiermede kwam Spr. ook aan het vraagstuk der vluchtheuvels, wat het, volgens spr. ongetwijfeld niet geweest zijn. Hoogstwaarschijnlijk zijn het stra tegische 'heuvels geweest, waarmede men als voorposten, de vaste nederzettingen beschermde. Spr. zette dan uileen hoe de Noormannen, bij hun herhaalde inval len, alles wat opgebouwd was, verwoest ten. Men noemt voor de inpolderingen 1200, uiterst 1100, doch ongetwijfeld gaan ze veel verder terug, toen waren ze ech ter niet zoo hecht en werden ze door het water, dat in bepaalde tijden zeer grim mig was, teruggedreven. Men kreeg vervolgens den tijd der ede len, de komst der monniken, die bij de bedijking een zeer werkzaam aandeel had den. D'aarna volgden weer de twisten tus schen Hoekschen en Kabeljouwschen, in welken tijd de waterkeeringen weer ver waarloosd werden en groote stukken land verloren gingen, die niet meer herwonnen konden worden. Met de gouden eeuw kwam er weer geld voor inpolderingen. De huidige vormen ontstonden en 't is op merkelijk, dat van de ouderdom der dij ken ook de kwaliteit van den grond af hankelijk is. Als symptoom noemt Spr. het kaliverbruik der oudere polders, en het koolzure-kalk gebrek. Spr. zet echter uiteen, dat dit laatste gebrek niet nood wendig samengaat met het kaligebrek. Merkwaardig is, dat wegens kaligebrek hier de opbrengst nooit meer daalt dan 30 pet. In Limburg wordt dit 100 en meer procent. Dit komt doordat hier nog wel i kali is, maar door de temperatuur, niet i geheel beschikbaar voor dadelijk gebruik. Men moet dus allereerst zorgen voor aan vulling van koolzure kalk, want grond zonder koolzure kalk is als een mensch zonder hoofd, en daarnaast voor aanvul ling der kali. Hierna sluiting. "Wij: vermelden nog, dat het laatste deel der morgenvergadering en de middagver gadering zijn gepresideerd door den vice- voorzitter, den heer Le Clercq. Kring Walcheren der Z.L.M. De Kring Walcheren der Z.L.M. hield gisterenmiddag een goed bezochte ver gadering te Middelburg. De voorzitter, Mr M. C. van der Minne, wees er op hoe onverstandig het is uit de gelederen der organisatie te treden. Men moet juist trachten één compacte massa te vormen, o.a. door coöperatie. Welkom heette spr. vooral Mr Bouman, die een inleiding zou houden en den nieuwen directeur van de Coöpe ratie Eiland Walcheren, den heer Ikkink. De secretaris, de heer M. Kleine- pier, bracht daarna het jaarverslag over 1938 uit. De oogsten liepen ook op gelijk soortige gronden in verschillende gebie den, vrij sterk uiteen, hoofdzakelijk door de weersomstandigheden. De granen waren best en gaven een hoog beschot; de aardappels waren on regelmatig; de witte en bruine boonen bleven ver beneden normaal; de wortel gewassen waren van matig tot goed, het vlas onregelmatig. De grasgroei was matig. De melkopbrengst was aanmerke lijk lager dan vorig jaar. De gezondheids toestand van het vee liet veel te wen schen over. Ook de prijzen van het vet- vee waren minder dan vorig jaar. Het ledental bleef stationnair. De kring was vertegenwoordigd bij de teraarde bestelling van den heer A. de Smidt. Deze land- en tuinbouwonderwijzer heeft, als een der eersten veel bijgedragen tot de ontwikkeling van den boerenstand. De kring herdacht, dat dhr C. Franse gedurende 25 jaren bestuurslid was. De verschillende georganiseerde cursussen liet de secretaris de revue passeeren, totaal namen er een 185 personen aan deel. Spr. herinnerde aan de woorden van H. M. de Koningin, gesproken op 27 Ja nuari j.l. en wekte op in 1939 te trachten dit woord in toepassing, te brengen. Dan zal God ook bij vernieuwing Zijn zegen schenken op aller arbeid. De voorzitter bracht den secretaris dank voor zijn uitvoerig verslag en richt te zich dan tot den heer Franse om hem hartelijk dank te brengen voor alles wat hij in 25 jaar voor de Z.L.M. heeft gedaan. De heer Franse dankte hiervoor. De rekening, aanwijzend een nadeelig slot van f 14,13, werd goedgekeurd. Eveneens de begrooting 1939. De voor zitter wees er op, dat men de groot ste zuinigheid in acht zal moeten nemen. De heer J. Goedbloed bracht als marktzetter verslag over de botermarkt uit. De boterprijs was goed, de prijzen der eieren waren niet zoo hoog als men wel had gewenscht. De aanvoer was zoo wat gelijk aan 1937. Het lijkt spr., dat er meer aanvoer door kooplieden is. Het bericht over de t.b.c. bij het vee, acht spr. niet goed voor den boteromzet. De heer Kleinepier zeide, dat men tegenwoordig alles moet doen om te komen tot t.b.c.-vrij melkvee. De heer Goedbloed vroeg waarom dit minder noodig is voor de fabrieks- boter. De heer Kleinepier antwoordde, dat de fabrieksboter beter op tempe ratuur wordt gebracht. Maar ook de boe- renboter is goed als op zindelijkheid wordt gelet en de t.b.c. bestrijding met kracht ter hand wordt genomen. De heer Goedbloed werd herbenoemd als marktzetter. De heer Ikkink dankte den voorzit ter voor zijn woorden van welkom en heeft reeds in de dorpsvereenigingen ge merkt, dat er een geest van samenwer king is. Het is zijn streven de coöpera tie tot grooten bloei te brengen. Hierna hield mr Bouman uit Goes een inleiding over „De huidige po sitie van den landbouw". Men heeft thans, aldus spr., een stel maatregelen, die den boer pregies voor schrijven wat hij mag en wat hij niet mag. Er wordt meer van den landbouwer geëischt dan vroeger. Het is een eerste vereischte, dat hij zijn vak kent. Alleen met technische kennis komt de boeren stand er niet meer. De tijd is voorbij, dat de boer zich afzijdig kan houden van hetgeen in de maatschappij voorvalt. Spr. behandelde dan het verloren gaan van de vrije markt met de wereldprijzen, en het daarvoor in de plaats treden van de richtprijzen, vastgesteld door de regee ring. De landbouw is dan ook voor een groot deel voor zijn uitkomsten afhan kelijk van de regeering, die uitgaat van het bestaansminimum voor de prijsrege ling. Dit beginsel wordt zoowel ten op zichte van den graanbouw als van de veehouderij consequent doorgevoerd. Niet alleen bij de veehouderij, maar ook ten aanzien van den graanverbouw zijn de prijzen slechts gericht op het in stand houden en niet op het rendabel maken van het bedrijf. Toch is het resul taat van dit alles voor wat betreft de productieprijzen, wel zeer onbevredigend geweest en het is begrijpelijk, dat men op deze basis niet verder zelf wil gaan „ordenen". Het streven om den landbouw te orde nen wordt bevorderd door verschillende factoren, in de eerste plaats door de be staande ordening van andere groepen van de bevolking en ten tweede door het feit, dat men steeds meer gedwongen wordt om zelf de eigen landbouwproducten te verbouwen. Het is van onschatbare waar de als een land zich in oorlogstijd of wanneer er een oorlog dreigt, zelf van het noodige graan en vet kan voorzien. Daarnaast zal ook de uitvoering van het plan-Westhoff tot gevolg hebben, dat de noodige landbouwproducten meer in eigen land worden verbouwd. De regee ring heeft dit plan in beginsel aanvaard. De regeering wil de uitvoering der crisismaatregelen overdoen aan de land bouworganisaties. Het is zeker juist, dat men in navolging van andere volksgroe pen ook de landbouw, voorzoover moge lijk, tot een beschut bedrijf maakt. Het is nu maar de vraag op welke wijze. Gezien de ter zake reeds gepubliceerde plannen staan de algemeene organisaties tegenover de overname niet erg geest driftig, omdat zij geen waarborg hebben, dat de boer er beter van zal worden. Pe overname door den landbouw van de crisismaatregelen op een basis, die maar ternauwernood de productiekosten vergoedt, zal dan ook wel van alle kan ten bekeken moeten worden, voordat men tot dien stap overgaat. Zooals he t voorstel er thans ligt, is het onaanvaardbaar. Op deze met groote aandacht gevolg de inleiding volgde een gedachtenwisse- ling tusschen den inleider en den voor zitter, waarbij Mr van der Minne zich tegen overneming der maatregelen van de regeering door de organisaties kantte. Inzake jeugdorganisatie kon de spre ker mededeelen, dat reeds o.a. te Bigge- kerke en Meliskerke bereikt is, dat een aantal jongeren zich organiseerden. De heer Kleinepier meent, dat op de cursussen wat te bereiken is en de heer Ikkink gaf inlichtingen over de wijze van werken in Overijssel onder de jon geren. OPRICHTING AFDEELING ZEELAND DER NED. HEIDE MIJ. Er heeft zich een voorloopig comité ge vormd tot oprichting van een afdeeling Zeeland der Ned. Heide Mij.. Deze afdee ling zal zich ten doel -stellen de verbete ring van den bodemcultuur in de provin cie Zeeland, in den ruimsten zin van het woord. De oprichtingsvergadering wordt ge houden op Dinsdag 7 Maart a.s. te Goes. MIDDELBURG. HET A.S. VERTREK VAN BURGEMEESTER FERNHOUT. Zooals wij reeds meldden, gaat burge meester Fernhout wegens zijn benoeming te Bussum, een gemeente van 28.000 in woners, Middelburg met ingang van 15 Maart verlaten. De heer Fernhout werd op 30 Juni 1884 te Buitenpost geboren. Zijn vader was aldaar Gereformeerd predikant. Na het gymnasium te Utrecht bezocht te hebben, was de heer Fernhout werkzaam op de gemeente-secretarieën te Achttien hoven, Westbroek en Zeist. In Mei 1910 werd hij benoemd tot burgemeester-secre taris van Tienhoven. In Juni 1914 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Mij drecht en Wilnis en in Mei 1919 tot bur gemeester van Kampen. Tot 1933 bij1 zijn benoeming tot burgemeester van Middel burg, is hij te Kampen werkzaam ge weest. Te Middelburg viel hem hij zijn 25-jarig ambtsjubileum in 1935 een hartelijke hul diging ten deel. D'e heer Fernhout 'heeft ook in ver schillende vereenigingen in Zeeland zitting gekregen. Hij is o.m. voorzitter van de afdeeling Zeeland van de vereeniging van Nederlandsche gemeenten en van den Prov. Zeeuwsehen brandweerbond, voorts lid ivan het bestuur van bet Zeeuwsch Genootschap der wetenschap pen en van de groep van bet comité voor het streekplan Walcheren, bestuurslid van de Prov. Schoonheidscommissie enz. In 1934 is de heer Fernhout benoemd tot officier in de orde van Oranje Nas sau. De heer Fernhout is gebleken te zijn een man van hoofsche manieren, een wel sprekend man, die bij' verschillende ge legenheden keurig gestyleerde redevoe ringen kon uitspreken, iemand, 'die voor treffelijk leiding wist te geven aan de Raadsvergaderingen en daarbij van fijnen humor allerminst afkeerig was. Hoewel hij zijn overtuiging kloek be leed en onbeschroomd voor de A.R. be ginselen opkwam, was hij toch iemand, die anderer levens- en wereldbeschou wing zooveel mogelijk wist te respectee ren, zoodat 'hij bij mede- en tegenstander deswege hooggeacht werd. Men zal burgemeester Fernhout te Middelburg met leedwezen zien vertrek ken. De gezondheidstoestand van mevr. Fernhout, wier gestel niet tegen de Zeeuwsche lucht kon, maakte een verblijf in een ander deel van het 'land gewenscht. Moge zij daar herstel van gezondheid vinden Gemeenteraad van Goes. Hedenmiddag vergaderde de Raad. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig dhr Goeman. Ingekomen stukken. Besluit van Gedep. Staten, waarbij zij hunne beslissing omtrent de gemeente- begrooting voor 1939, verdagen. 'Goedkeuring van Raadsbesluiten. Goedkeuring van de uitbreiding van het leerplan van de avondnijverheidsschoal van de Vereen. „De Ambachtsschool". Verzoek van het bestuur van den Ned. Ouderraad hij het O.L. Onderwijs om te besluiten tot bet instellen van een ouder raad. Voor 'kennisgeving aangenomen. Verzoek tot het plaatsen van een ge bouw op de algemeene begraafplaats. Naar B. en W. om advies. Verzoek van de afdeeling Goesc'he Kap pers om bij verordening de sluiting van de kapperswinkels te willen regelen door de kapperszaken op Maandagmorgen ge sloten te houden en adres: van een aan tal niet 'bij die afdeeling aangesloten kappers om het 'verzoek niet in te willi gen. Naar B. en W. om advies. Verzoek van de N.V. Veevoederfabriek „Zeeland" om grond in erfpacht te mo gen ontvangen. Naar B. en W. om ad vies. Verzoek van een aantal werkloozen om toestemming te verleenen tot het mogen houden van een collecte of op andere wijze in den nood der werkloozen te voor zien. De voorzitter zegt, dat dit adres gedeeltelijk behoort tot de competentie van het Rijk. Het verzoek om een col lecte behoort tot die van B. en W. Zij hebben dit verzoek afgewezen, omdat daarin ook zat een stuk propaganda voor een politieke beweging. Zij zouden dat zelfde hebben gedaan met verzoeken van andere politieke partijen. Helaas kan voor 'de werkloozen niet genoeg worden gedaan. Toch is spr. in hooge mate erkentelijk aan hen, die hier in het mogelijke doen. Juist de laat ste dagen wordt overleg gepleegd naar aanleiding van de radio-rede van H. M. de Koningin of nog niet meer kan worden gedaan. Spr. is hartelijk dankbaar, dat zoovele groepen en instellingen hier mee willen helpen en wekt de geheele burgerij: op de handen in elkaar te slaan. Dhr L a p o r t zegt, dat de ondertee kenaars, misschien beter gezegd, de koet sier voor welks karretje deze menschen zich hebben laten spannen, verwachten een prompte weigering. In zoover is hun visie op den Raad wel juist. Het lijkt Spr. niet ondienstig om ook de drie motieven te noemen, waarom deze prompte weige ring komt. le. Dr Colijn heeft ten behoeve van de Joodsche vluchtelingen een beroep ge daan op de particuliere liefdadigheid. Dr 'Golijn deed niet een beroep op het belas tinggeld der burgerij'. Dat doet de N. S. B. wel; waarbij deze organisatie zich wendt tot den gemeenteraad, terwijl ze weet, dat de gemeentebesturen over de steunnormen niets te zeggen hebben. 2e. Omdat Dr Colijn een woord sprak ter aanmoediging van de vrijwillige offer vaardigheid, gaf hij' uiteraard niet een te optimistisch beeld van hetgeen noodig was. Hij: hield rekening met de meest on gunstige omstandigheden, n.l. met het feit dat voor de vluchtelingen kampementen moeten worden gebouwd en ingericht, dat logies in bepaalde inrichtingen moet wor den betaald enz. Hij' zou daarbij rekening houden met de ervaring inzake de Belgi sche vluchtelingen tijdens den wereldoor log. Destijds heeft geen sterveling het in het hoofd gehaald een vergelijking te gaan maken tusschen de kosten ten behoeve van de Belgische vluchtelingen en de in komsten der werkoozen. En daarvoor is ook nu geen reden. Dergelijke dwaasheden kunnen alleen, voorkomen in het brein van menschen, die door partijhartstocht ver blind ieder middel aangrijpen om eigen partij'groep in 'het oog van een bepaald deel van het publiek aantrekkelijk te ma ken. 3e. Alleen de N. S. B. maakt deze ver gelijking. Daarmede heeft ze het belang der werkloozen toch al heel slecht gediend Immers men berekent, dat b.v. een werk loos gezin van man, vrouw en vier kinde ren aan ondersteuning zou behoeven f 63 per week. Hoeveel zouden dan volgens de N. S. B. de niet-werkloozen moeten ver dienen? Zouden dan niet alle bedrijven ten ondergaan? De N. S. B. spot en solt met de werkloozen, om daaruit politieke winst te behalen. De Raad zal aan" deze malligheid zeker niet. meedoen. Dhr Crue? noemt het adres een spe culatie op de ellende en de kortzichtigheid van sommigen. Het doet Spr. genoegen, dat vele ondeerteekenaars hun handteeke- ning hebben terug genomen toen ze merk ten dat ze hij den neus zijn genomen. Spr. ■hoopt, dat er voorzien kan worden in het Haar dagelijksch lepeltje Sanostol! Het volwaardige levertraanproduct met dien fijnen sinaasappelsmaak en den zeldzamenvitaminenrijkdom A, B, C en D! Sanostol is noodig voor Uw kind, maar óók voor Uzelf De reeds welbekende flacon f. 1.40. De voordeelige, 2 X zoo groote „familieverpakking" slechts f. 2.75 „Het lékkere levertraan-productF BROCADES-STHEEMAN 8. PHARMACIA gebrek aan Meeding en dekking, maar niet door middel van een collecte. Dhr Eckhardt dankt den burge meester voor het spoedig voldoen aan den oproep van H. M. de Koningin. Verder hoopt Spr., dat de Raadsleden bij de a.s. verkiezingen zullen denken aan de rnoree- le en geestelijke herbewapening en een wacht voor hun lippen zullen zetten. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel C. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 41472 417 Ned. Ind. Handelsbank 117% 11772 Philips 199% 19672 Unilever 131Y* 131 A. K. U. 35 35V2 Amsterd. Rubber 198 197 Kon. Olie 308% 30972 Kon. Boot 115 115 Scheepv. Uhie 105 10572 Deli Mij, 223% 224 Nederland 1937 99 98% Nederland 1938 lOOVs 100"/«> S, Steel 447/s 45% Anaconda 21% 22 Beth. Steel 5113/ib 527s Cities Serv. 67s 6% Int. Nickel 397e 39% Cont. Oil 19% 0 19% Shell 10 10 Kennecott 27% 27% Radio 5% 572 Am. E'nka 25% 2572 Car Foundry 217/s 22% Tidewater 10% 10% Midpetco 10% 10% Rep. Steel 157a 15% Waterworks 10 107s Gen. Motors 36% 36% De markt was; goed prijshoudend en voor sommige fondsen zelfs tamelijk vast, maar de omzetten hieven oo'k heden weer zeer klein. H.V.A.'s waren ongeveer 3 punten hooger; speciaal vast waren Fok kers op 375/79 pet. wegens eenige vraag, waartegenover vrijwel geen aanbod be stond. De Rübherafdeeling was 1 a 2 pet. 'lager; de prijs van het prö'duct was on veranderd. Amerikanen waren fractioneel hooger en de koersen trokken na de opening iets aan, maar ook in de hoofdfondsen bleef het stil. De buifentandsche valuta's, vooral Pond en Dollar, waren weer vast; toch had dit weinig invloed op de obligatie- af'deéling, die prijshoudend was. Wisselkoersen. Amsterdam, 22 Febr., 2.30 u, Berlijn 75.00—75.25. Londen 8.76—8.78. Parijs 4.94%4.97. Biussel 31.45—31.50. New-York 1.86%—1,87%. GOES. Geboren: Marinus Jacobus, z.v. Franciscus Knopjes en Cornelia Dirkje Torhijn. MIDDELBURG. Ondertrouwd: D. A. Steketet 20 j. jm. en A. H. Kurnol 23 j.jd. Getrouwd: I. Adriaansen 31 j. jm. en J. Duine 31 j. jd. Bevallen: M. D'avidse geb. Meijers d.; A. A. de Meij geb. Bottenberg z. Overleden: S. M. van der Bel 92 j., geh. met A. P. vanHoute. (M. C.) Van 1620 Febr. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. Kool wijk 27 j. en B. D. de Bree 25 j. Bevallen: A. W. Montfoort geb. de Lege d.; C. S. van der Linden geb. Troch z.; E. L. M. de Keijser geb. Herteleér d. Overleden: P. de Voogd, 58 j., vrouw van J. Koole. (V. C.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3