tfqrtep! Aspirin GRIEPen KOU DAMPO Influc Werk! Kerknieuws Gemengd Nieuws. Nu Is het opletten en on middellijk Ingrijpen, düs bij de eerste teekenen direct Aspirin nemen! MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. SCHOUWEN-DUIVELAND Dit jaar zal weer een cursus gehouden ZEEUWSCH-VLAANDEREN. „S HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BU GRIEP 1 den heer J. Hommes bleek, dat 1938 voor de Centrale een rustig jaar was. In het bestuur kwam geen verandering. Het aantal leden van de aangesloten vereeni- gingen bleef vrijwel constant. Door de meeste Kiesvereenigingen werd regelma tig vergaderd. Blijkens het verslag van den penning meester den heer R. Buitenhuis be droegen de ontvangsten f 1025.35 Y> en de uitgaven f 151.06, zoodat er een batig sal do was van f 874.29Va. Deze verslagen werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden de hee- ren Buitenhuis, D'ominicus en Zuidema werden met zoo goed als algemeene stem men herkozen. De voorzitter werd bij ac clamatie als zoodanig herbenoemd. Daarna kwam aan de orde de vast stelling van de candidatenlijst voor de Prov. Staten, waarvan wij gisteren reeds melding maakten, Mededeelingen werden voorts gedaan omtrent de te voeren propaganda. Voorschotten aan bijzondere scholen voor 1939. B. en W. stellen voor aan de vereen. „De Chr. Burgerschool" voor haar Ulo school en haar L. O. school, beide aan de Singelstraat, resp. toe te kennen f 1797,24 en f280; aan de vereen, voor Geref. On derwijs voor haar Ulo school aan de Nieuwe Haven f 1674,59 en voor de L. 0. sdholen Heerengracht en Gravenstraat ieder f280; aan de besturen der Ned. Herv. school aan den Zuidsingel, der R. K. school aan den Wal en de vereen, tot het verstrekken van L.O. op Geref. grond slag voor de school aan de Verwerijstraat ieder f 280. Alle besturen der bijz. scho len nemen genoegen met een maximum bedrag van f280 per school voor vak onderwijs. E rf p ach tsu i tgi f te gemee nt'egron d Op 30 Juli 1938 eindigde de huur van 185 m2 grond aan de Loskaai, op 31 Aug 1938 die van 4000 m2 watervlakte tus1- schen de Langeviele-binnenbrug en de Noordstraat, op 30 Sept. 1938 het erf- pachtsrecht van 1120 m2 gemeente-grond aan het Seisbolwerk. Van genoemde gronden en watervlak ten was de N. V. Houthandel v.h. G. Al berts Lzn Co huurster en erfpachtster. Van de zijde van B. en W. is tijdig de aandacht van de vennootschap gevestigd op den naderenden afloop van de desbe treffende overeenkomsten. Langdurige af wezigheid van den directeur en een zich niet vereenigen door de vennootschap met de bepalingen en voorwaarden, onder wel ke, naar de gedachten van B. en W., de voortzetting van huren en erfpacht zou moeten plaats hebben, werden oorzaak van zeer belangrijke vertraging. Tenslotte gaf de N. V. bij schrijven van 7 Jan. 1939 te kennen de huur van den grond aan de Loskade te willen beëindigen, de erfpacht van den grond aan het Seisbolwerk en de huur van de watervlakte voor vijf jaren onder gelijke voorwaarden als de gelden de verlengd te willen zien. D!e N.V. ver zoekt om eerlang al haar huren en erf pachten samen te brengen in één alge meene overeenkomst. Namens B. en W werd die wensch aanvaard, doch daarte genover het verlangen uitgedrukt, dat de vennootschap zich zou vereenigen met een voortzetting der genoemde verhurin gen en erfpacht tot 1 Oct. 1939, onder de voorwaarden en bepalingen der laatste overeenkomsten. Op die basis werd over eenstemming bereikt. Afdeeling Z. L. M. Maandagavond hield de afd. van de Z. L. M. haar jaarvergadering, waarop na afwikkeling der huishoudelijke zaken den directeur der Coöp. „Eiland Walcheren" het woord werd verleend. Dhr Ikkink drukte den leden op het hart hun artikelen bij de Coöp. te koopen. Uit het „Maandblad van Onderzoek" las hij de vele gevallen voor van knoeie rijen in kunstmest en veevoeder. Dhr Den Engelsen hield een belangrijke lezing over het voederen van rundvee en hoofdzakelijk het mestvee. Vele hem ge stelde vragen werden beantwoord. Tijdrede van Prof. G. Wisse. Dinsdagavond hield Prof. G. Wisse in de volle Gasthuiskerk een tijdrede over: „De Jodenvervolging". Spr. fundeerde zijn gedachten op Rom. 11 2536. Er is een Goddelijke factor in Israels geschiedenis, daar het drager was van de zuivere Godskennis en de bakermat van de Messiasgedachte, Tegenover deze gedachte van verlossing door genade, staat het idee van het heidendom, ook van het nieuwe Germanendom, dat zich zelf wil verlossen. De Joden zijn een riskant volk. Als zij aan hun roeping beantwoorden is er geen heerlijker volk, verzaken zij deze, dan worden zij een caricatuur van hun be stemming. Vandaar hun ontzettend lijden sedert zij den bloedkreet voor Pilatus over zich inriepen. De vervolgingen begonnen reeds in Egypte, om Christus' wil. Ook in Duitschland worden de Joden vervolgd, omdat Duitschland van Jezus verlost wil worden. Al gaat het onder 't oude voor wendsel, dat er bij) de Joden financieel voordeel te behalen is. Hoewel spr. het niet ten volle met het theologisch stelsel van Dr Kuyper eens is, kan hij zich wel vereenigen met de grondprincipes van zijim wereldbeschou wing en zeker met diens uitingen: Al wie den Jood met bitterheid aangrijpt, ont- eert Ghristus. Het is in 'Christus' naaim, dat wijl tegen Joden verguizing protestee ren. De Christen heeft tot taak den Jood te laten hooren, dat uit het bloed van Ghris tus gadelooze liefde voortspruit. Volgens Rosenberg zijn de Joden infe rieur en waren de aartsvaders een ver achtelijke hoop. Uit Tacitus blijkt, dat de cultuur van oud-Israël huizenhoog boven die der Germianen uitsteekt. Uit de roe ping, de Godskennis voor de volkeren te bewaren, is de heele cultuur voortgeko men, die rond de bijzondere openbaring is opgebouwd, zooals de Tien geboden, de wetten voor het sociale leven en de roemrijke historie van Israël. Israels ondeugden ten spijt, zal God de belagers van Israël bezoeken. Dit leert de historie. De toekomst van Duitschland is dus donker. Want God heeft nog een be doeling miet de Joden. In ons berichtje oveT het jeugdwerk van den G.B.B. in ons nummer van Maandag staat, dat de heer J. Schipper secretaris is van het N.V.V. Dit moet zijn C. N. V. GOES. Hedenmiddag werd aan den schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk over schot van den heer Jac. de Graaff. Ten sterfhuize memoreerde Ds Steinz wat de heer De Graaff voor familie, vrienden, vereenigingsleven en in den kring van den Herv. Kerkeraad, waarvan hij 17 jaar deel uitmaakte, geweest is. Bij' de groeve werd nog het woord gevoerd door de predikanten Steinz en De Vries, welke laatste met 'enkele Schriftwoorden en het Onze Vader eindigde. Nadat gezongen was Gezang 189 6 „Die hoop moet al ons leed verzachten", dankte de heer C. de Graaff voor de eer aan hun vader bewezen. Gisterenavond had onder leiding van Burgemeester van Dusseldorp, ten stad- huize wederom een bijeenkomst plaats met de afgevaardigden der instellingen en vereenigingen die te dezer stede op so ciaal en philantropisch gebied werkzaam zijn, teneinde meer bepaalde lijnen uit te stippelen bij de te volgen werkwijze om middelen te verkrijgen, waardoor, meer nog dan tot heden, steun kan worden verleend aan hen die daaraan het meest behoefte hebben. Na ampele bespreking werd een werk comité benoemd bestaande uit de dames Mevr. van Heelvan Dissel en Mevr. ReedijkSurie en de heeren A. Vermaire, I. Gunst, A. J. Klooté, H. v. d. Veen, J. G. Telgenkamp en M. de Borst Als advi- seerende leden werden hieraan toegevoegd de heeren: de Burgemeester, Mr van Dusseldorp, Joh Pilaar en A. de Roo. Het hieruit te vormen bestuur zal de verdere werkwijze regelen en uitvoeren, waartoe dezer dagen een vergadering zal worden belegd. Brcodprijsverlaging. Ook hier is de broodprijs met 1 cent per 8 ons verlaagd. Hansweert. Maandagavond had alhier een vergadering plaats van de vereeniging tot luchtbescherming. D'e opkomst was zeer gering. Slechts een 10-tal personen hadden aan den oproep gehoor gegeven. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur in zijn geheel ontslag had ingediend om dat het overtuigd was niets te hebben kunnen doen en ook niet in staat was iets te doen, gezien de geringe mede werking van hoogerhand. Tér vergade ring was niemand aanwezig die bereid bleek een bestuursfunctie te aanvaarden waardoor het tegenwoordige genegen was voorloopig aan te blijven met uitzondering van den heer P. Hoevens. In diens plaats kon geen ander benoemd worden. Wolphaartsdijk? Maandagavond hielden de Geref. Kleine Meisjesverg. en de Kna- penverg. alhier gecombineerd hun jaar feest onder leiding van den heer Van Wijk. D'e jaarverslagen getuigden van een flink ledental en trouwen arbeid. Op stellen werden geleverd over Bijbelsche- en Kerkgeschiedenis, ook voordrachten en samenspraken De secretaris van de ouderver. de heer A. Nagelkerke bedank te leiders en leidsters voor hun velerlei zorg voor de rijpende jeugd. Krabbendijke. Dinsdagmorgen werd de voerman G. Otte alhier bijna 'het slacht offer van den onbewaakten overweg. Toen hij ongeveer halftien met paard en wagen naar de 'haven reed, waar hij den onbewaakten overweg aldaar moet passeeren, werd ten gevolge van het slechte uitzicht en den zwaren mist zijn paard door den sneltrein gegrepen en totaal vermorzeld. De voerman zelf kwam er zeer goed af en liep een niet ernstige wonde aan zijn arm op. Hij heeft zich onder geneeskundige hulp van dokter Nieuwenhuijse gesteld. Het paard was verzekerd. Koudekerke. Maandagavond hield de AR. Kiesvereen. haar jaarvergadering. Voorzitter dhr J. Maas. De secretaris dhr Jac. Kroo bracht het jaarverslag uit waaruit o.m. bleek, dat het ledental nog met enkelen was toegenomen. Dhr Js. Aarnoutse, penningmeester, deelde mede een batig saldo in kas te hebben van pl.m. f35. De nummering der candidatenlijst voor leden van de Prov. Staten had plaats. Een groslijst voor leden van den gemeen teraad werd samengesteld. Van het zit tend raadslid F. de Rijke was bericht in gekomen, dat hij een eventueele candida- tuur niet meer wenschte te aanvaarden met het oog op zijn leeftijd. Vrouwenpolder. Maandagavond hield de Ver. voor Vreemdelingenverkeer V.V.V. alhier haar jaarvergadering onder voor zitterschap van dhr W. v. Hekken. In het jaarverslag werd dankbaar melding ge maakt van wat de afgetreden burge meester voor de V.V.V heeft gedaan. De financieele positie is ongunstiger gewor den. Nadat nog het plaatsen der strand tenten was besproken volgde sluiting. Biggiekerke. Dinsdagmiddag hield de Coöp. Boerenleenbank, onder leiding van den directeur, dhr L. Simonse Lz. Sr haar 19de jaarvergadering. In de vacature J. van Keulen (die als zoodanig ontslag had genomen) werd als lid van den raad van toezicht gekozen dhr L. de Pagter. Uil het verslag van den kassier bleek, dat de bank weer een goed jaar had gehad. De winst, groot f 510,80, werd bij het reserve fonds gevoegd. Het totale bedrag der re serve bedraagt thans f 10.247,25. Aagtekerko. Vereenigingslo- k a a 1 geopend. Dinsdagavond had de officieele opening plaats van het om gebouwde leegstaande schoollokaal in een vereenigingslokaal. Ds Panhuise riep een hartelijk welkom toe allereerst aan den burgemeester en verder aan kerkvoogden en notabelen, be sturen van vereenigingen en verdere aan wezigen. Spr. deelt vervolgens mede, dat reeds lang was uitgezien naar een geschikt lo kaal, dat voor het gemeentelijk leven fei telijk onmisbaar is. Nu het gebouw klaar is gelooft Spr. dat allen dankbaar zijn. Spr. hoopt dat het lokaal veel gebruikt zal worden en dat de avonden, die er plaats hebben op hoog peil zullen staan. De gemeenschap met den Heiland moet het stempel op alles blijven drukken. D'an alleen zal het goed zijn. Niet zonder reden heeft de kerke raad besloten aan dit lokaal een naam te geven, die wijst op datgene, wat verkre gen wordt, wanneer er gemeenschap is met Christus: n.l. vrede. Het is het Griek- sche woord voor vrede op zijn Hollandsch uitgesproken: „Irene", een woord dat staat in Rom. 8:1. Hierna verklaarde Spr. „Irene" voor geopend. Namens de vier Jongelingsvereen. werd het woord gevoerd door dhr A. de Vos, die Ds Panhuise dankte voor zijn arbeid. Als blijk van waardeering bood Spr. de reeds aangebrachte lamp aan. Hierna werd gesproken door den bur gemeester en door dhr J. Boogaard Cz. Het lokaal ziet er keurig uit. Verschil lende geschenken waren en werden er voor aangeboden. Het timmerwerk is uitgevoerd door dhr Overweg, het schilderwerk door dhr Jan- se, de electrische installatie is aange bracht door dhr P. Faasse. Het geheele werk is uitgevoerd onder leiding van den architect, dhr Neugebauer te St. Lau rens. Tot slot sprak Ds Panhuise namens den kerkeraad woorden van dank voor de aangeboden geschenken en bloemen en werd het lokaal opengesteld. Dammen. Maandagavond werd te Kamperland een damwedstrijd gespeeld tusschen „Kamperland" en „Kortgene". De uit slag is: J. NelisseC. Hollestelle 22; P. Bouterse'C. W. v. D'amme 13; G. ZwomerZ. C. -Salome 0—4; P. Koo'Ie O. Scherp 22; P. VerburgA. v. Hee 40; M. LeendertseJ. Vogelaar 22; Jac. de SmitW. Koster 22; N. Zwe- merJ. Koets 04; Ph. KooleD. Abrahamse 22. Kamperland 15 p. en Kortgene 21 p. Colijnsplaaf. De Geref. Mannenvereen. „Calvijn" hield Maandagavond haar goed bezochte jaarvergadering. Jaarverslagen werden uitgebracht. De vereen, telt op het oogenblik 15 leden. 14 vergaderingen zijn in het afgeloopen jaar gehouden. Dhr P. van Gilst hield een inleiding over: „Abraham". Bijdragen werden ge leverd door dhrn J. van Gilst en A. v. d. Wal. Verschillende afgevaardigden brach ten hun gelukwenschen over. Bruinisse. Gisteravond hield de afd. „Bruinisse" van de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming onder voorzitterschap van den heer L. Jumelet haar eerste jaar vergadering. De voorzitter deelde mede, dat de afdeeling thans 128 leden telt. D'e rekening sloot met een voordeelig saldo van f 5.94Va. worden in het verbinden van gewonden, waaraan 50 personen kunnen deelnemen. De heer M. de Raat, die te Zierikzee een cursus heeft gevolgd voor instructeur voor zelfbescherming bij luchtgevaar, heeft het daar door hem geleerde aan de aanwezigen uiteengezet. BIJ AANRIJDING GEWOND. De heer J. den Hamer, lid van den "emeenteraad van Ter neuzen, is, toen hij met zijn personenauto voor za ken te Gent vertoefde, aldaar aangereden door een vrachtauto. De personenauto is geheel vernield. De heer Den Hamer werd ten gevolge van de botsing uit de auto op de straat geslingerd, terwijl dhr Bareman, die naast hem zat, een been breuk opliep. Deze kon eenigen tijd later naar het ziekenhuis te Terneuzen worden vervoerd. De derde inzittende, de heer D. Scheele Rz., die achter in de auto zat werd slechts licht gewond. De heer Den Hamer kreeg een vrij diepe hoofdwonde en verschillende schaafwonden aan het gelaat. Zijn toestand is gunstig. Dan rug en borit flink met Dampo Inwrijven en Dampo diep Inademen. Wonderlijk zooei* dèt helpt! Veelal het g Maak een eind «n rug in te Ven de a Dom 30 et Tuba 40 et Pot 50 et „Koopt tandpasta uit eigen land, Dat geeft meer werk in Nederland." „IYOROL" De Nederlandsche tandpasta. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Benschop, J. C. Hooykaas te Dossen. Te 'Gouderak, C. C. T. Postma, cand. te Jaarsveld. Aangenomen naar Amersfoort, G. G. H. Blok te Workum. Bedankt voor Voorthuizen, J. W. v. d. Linden te Kootwijk. Voor Harmeien, J. H. van 'Grieken te Puttershoek. Voor Behingen, B. Nijholt te 'Slootdorp. Geref. Kerken. Beroepen te Drachten, J. G. Adema te Zuidhorn. Ghr. Geref. Kerk. Beroepen te 'Gouda, W. Laman te Mid- delharnis. Herst. Ev. Luth. Kerk. Drietal te Enk'huizen, G. C. G. Visser te Harlingen, W. F. ten Rouwelaar te Zwolle en G. Fafié, cand. en hulppred. te Vlissingen. Dr H. H.. Meulenbe'lt. t Te 's-Gravenhage is op bijna 80-jarigen leeftijd overleden Dr H. H. Meulenbelt, em.-pred. der Ned. Herv. Kerk. De over ledene diende de gemeenten te Houten, Baarn en 'Oostediout, waar hem met in gang van 1 Juli 1926 eervol emeritaat werd verleend. ALG. SYNODE DER NED. HERV. KERK De 124e vergadering. De jaarlij'ksche zitting van de Alg. Sy node der Ned. Herv. Kerk zal Woens dag 19 Juli a.s. in het gebouw der Sy node te 's Gravenhage aanvangen. De zitting zal worden geopend door het oud ste lid in jaien, dr H. W. Weeda, Ned. Herv. predikant te Oosterland (Z.). Weer een opzienbarende arrestatie te Roswinkel. Te Roswinkel is opnieuw opzien gewekt door de arrestatie van den 50-jarigen landbouwer A. G., een der meest gezeten en gerespecteerde inwoners. Hij is naar het Huis van Bewaring te Assen overge bracht, verdacht van verduistering van gelden ten nadeele van de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente, waarvan hij tot Oc tober van het vorige jaar administreerend kerkvoogd was. G. is een broer van den in begin De cember gearresteerden kassier der Boe renleenbank, den heer K. G.; A. G. was tevens bestuurslid van deze bank. Bij- den nu gearresteerde moet indertijd een tekort zijn ontdekt ten bedrage van pl.m. f 4000. D'e besturende leden van de kerkelijke ge meente, die deze onregelmatigheid con stateerden, stelden den eisch, dat dit di rect zou worden aangezuiverd. Dit is in derdaad geschied en het gebeurde bleef in kleinen kring als een geheim bewaard. Toen echter in December de broer van den inmiddels afgetreden kerkvoogd werd gearresteerd, werd een en ander rucht baar. Van bevoegde zijde vernam de „Tel.", dat de bankfraude los staat van deze ar restatie. Deviezensmokjkel aan de D'uitsche grens. Aan de Geldersche grens gaat de smokkelhandel in geld, in weerwil van de strenge straf fen, welke de Duitsche rechter den smok kelaars oplegt, nog steeds onveranderd door. Zoowel Duitschers als Hollanders maken zich aan dezen, smokkelhandel, waaraan blijkbaar een flinke som ver diend kan worden, schuldig. Er gaat geen dag voorbij of een van de sluikers wordt gepakt door de Duitsche of Hollandsche beambten en wee hem wien smokkelhan del van geld kan bewezen worden. Zoo moest dezer dagen voor de rechtbank te Groesfeld terecht staan een grensbewoner L. J., die door de Duitsche beambten was aangehouden, toen hij per auto bijna 20.000 mark aan bankpapier uit Neder land naar Duitschland bracht. De mar werd veroordeeld tot 3 jaar tuchthuis straf en een boete van 50.000 R.M. De eisoh luidde 5 jaar en 50.000 mark boete. Deze smokkelhandel werd den Duit- scher als landverraad aangerekend. Niet altijd echter gelden arrestaties en veroordeelingen echte deviezensmokke- laars. Zoo moest zich dezer dagen een Jood, zekere S. uit Remscheid, voor de Kleefsche rechtbank verantwoorden we gens overtreding van de deviezenverorde- ning en wederrechtelijk overschrijden van de grens. Met behulp van een Nederlan der probeerde hij, zonder voldoende pa pieren, naar Holland uit te wijken. Hij werd evenwel aangehouden door een Ne- derlandschen kommies en aan de Duitsche douane uitgeleverd. Men vond op hem 300 R.M. Hij werd oogenblikkelijk naar Kleef overgebracht, waar hij voor den rechter moest verschijnen, die hem voor dezen „deviezensmokkel" veroordeelde tot 2 maanden gevangenisstraf en 700 mark boete, subs. 1 week gevangenisstraf. Door een auto gedood. Gistermiddag werd de 7-jarige W. Talsm'a te Ternaard, toen hij' 'achter een paard en wagen vandaan kwam en den weg wilde oversteken, door een vracht auto gegrepen en op slag gedood. Inbraakin een uitge verskantoor. Voor de derde maal binnen korten tijd brachten ongenoode gasten in den nacht van Maandag op D'insdag een bezoek aan het uitgevers kantoor der firma Siezen en Smit in Am- sterdam-Nooid. Vermoedelijk zijn het ook thans ongeschoolde boefjes geweest, want evenals vorige malen wordt slechts zeer weinig vermist. Zoo werd de brandkast, waarin zich het geld bevond, ongemoeid gelaten. Benauwde nacht in een wei land. Het 11-jarig zoontje Arnoldus van den arbeider J. F. te Echteld, heeft een angstig avontuur beleefd, dat hem nog lang zal heugen. Zondagmiddag omstreeks halfeen ver liet de knaap de ouderlijke woning, zon der te zeggen waarheen hij zich begaf Toen de avond aanbrak en het kind m niet teruggekeerd was, werden de oudeo ongerust en begon men naar den knaa; te zoeken, doch zonder resultaat. Maan dag tegen den middag vond men den knaap, hongerig en verkleumd van de kou in een weiland. De jongen had zich 's Zondags naar hel weiland begeven om naar visch te kijken! Over een breede sloot, tusschen twee weilanden trof hij een zoogenaamde op haalbrug aan, die openstond. Hij is aan de sluiting van de brug gaan prutsen, met het noodlottige gevolg, dat de brn? plotseling dichtsloeg. De knaap kwam met beide voeten tusschen de brug en zat onwrikbaar vast. Hij moest nood gedwongen blijven liggen tot er hulp zou komen opdagen. Hoe hij ook schreeuw de om hulp, niemand hoorde hem. De zware brug knelde zich steeds vaster en vaster op zijn beide voeten, zoodat deze op verschillende punten ernstig waren ontveld. Zoo heeft de knaap daar be wusteloos gelegen, den geheelen Zondag middag, den daarop volgenden nacht en een groot gedeelte van den Maandag. Het kind was zoo uitgeput en over stuur, dat het naar huis moest worden gedragen. (Telegr.) Ernstig ongeval o,p de Nieuwe Maas. Tengevolge van deD mist is gistermorgen op de Nieuwe Maas bij Vlaardingen een ernstig ongeval ge beurd. Twee schepen kwamen met elkaar in aanvaring, waardoor de 28-jarige van Dusseldorp uit 'Gorinchem en de 43-jarige T. uit Schiedam ernstig werden gewond en in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. De motorboot van schipper V. uit Vlaardingen, waarop het ongeval plaats had, werd beschadigd. Vree tm'de geruchten in O o 1 tg ens p laat. Ls de heer R., die nu bijna acht jaar geleden op 50-jarigen leeftijd te O'oltgensplaat overleed en al daar hoofd der O.L. school was, niet op natuurlijke wijlze aam zajin eind gekomen? Het is deze vraag, waarmede de justitie te Rotterdam zich, naar de Telegr. meldt, op het oogenblik bezighoudt. Naar bet schijnt, zijn haar geruchten ter oore ge komen, als zou de heeT R. door vergif tiging om het leven zijn gekomen. Vrij dagmiddag heeft het parket in Ooltgens- plaat een onderzoeik naar de juistheid van deze geruchten ingesteld; omtrent het resultaat van dit onderzoek is mog niets bekend. In Maart 1931 werd hij ongesteld en na een ziekte van enkele dagen overleed hijl in zijn woning. Reeds aanstonds gig gen er onder de bevolking geruchten, dat de 'heer R., die tot zijn dood toe steels gezond was geweest, op misdadige vrijz0 om het leven zou -zijn gebracht. De be handelende geneesheer vond echter geen abnormale symptomen. Het lij'k van den heer R. is thans op gegraven en op de begraafplaats heb ben de gerechtelijke deskundigen sectie op de stoffelijke resten verricht, welke vervolgens weer ter aarde zijn Besteld Te Rotterdam zal het onderzoeik echter langs scheikundigen weg worden voort gezet. BOND VAN TUINBOUW Bij de heropt t e r een speci den heer Ir Do en de beide s Ovinge, rijksla Royackers, lam Ir Ovinge spi De heer O v wijzen, dat de steeds meer g( is de vraag ger boven de enkel een zestal de s 60 soorten zi bouw zelf dring te versoheidenh wassen. Ook he rol, de samensti en nagewas. 2 groote verschei briceeren, die z zondere eischei doen. Doch daa naar de praktij een of andere e nog noodig zijj voordeden der als een mooie de plant vindt i rel, heeft niet of stikstof, men ringere vrachtk groote moeilijkl wat men voor heeft. Men mo< de grond heeft behoefte. Ook 1 altijd dezelfde licht toe om te meststof voor d appelen enz. N prijs en om daa den de resultatej moeten zijn, Sp men proeven in een 50-tal proef In Groningen dere opbrengst; schil of minder t der opbrengst; 2 voor de samei Zuid-Holland: volkomen gelijk, voor den landbo is om over te g meststoffen. En de handel er zo een heele lijst s er op na te ho eens de enkelvoi verder gaan me dan achterlijk te Nadat Ir Ovin behandeld, bracl hem dank voor Vervolgens druk het vertrek van vriend der Zeeuv heeft hen steun Spr. besluit met te in zijn nieuw: schen. (Applaus. De heer O v i voor deze woorc genoegen in Zee Vooral ook de I waardeeren en 1 wenschen voor t voor den B. V. De heer Do ri krijgende, wijst stand in Zeeland verkavelir zooveel te doen snipering is zeer ten. Spr. beveelt dacht der boeren deling op een vo Hierna sprak I „Eeni er sche ges Spr. roemde h( dat over de Zeeu gegevens bevat, viaal archief o v geschiedenis. Wa gaat ver terug, jaartelling. Spr. schreven Romein: uit o.a. blijkt, da bewoners dezer n wat last had. Oj Germanen de Roi Posten terug. De ders, voelden echt streken en zoo v Friezen, onder k< kwamen de Fran derzettingen en ir vorming van de ?O0 ontstonden. JN oormannen. Hó ®-an het vraagstul het, volgens spr. zijn. Hoogstwaar: tegische heuvels i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2