Leestafel Gemengd Nieuws. Wetenschap en Kunst Rechtszaken Radioprogramma. WALCHEREN NOORD-BEVELAND. Voetbal. De zwerftochten van Kees. met 2 stemmen voor en 5 tegen. Alsnu komt in bespreking de verlen ging van 't contract met den gemeenschap- pelijken geneesheer. De raad gaat over in besloten zitting. Na heropening wordt het salaris van de schoonhoudster van het gemeentehuis van f 55 op f 75 gebracht, wegens vermeerder de werkzaamheden (het stempelen van de werkloozen in het gemeentehuis). De zekerheidsstelling van den gemeen te-ontvanger wordt opgeheven, daar de gemeente thans wegens fraude verzekerd is bij de N. V. Incasso-bank. Goedgevonden wordt, dat de tijdelijke aanstelling van den havenmeester wordt omgezet in een vaste aanstelling. Bij de rondvraag vestigt dhr Lous er de aandacht op, dat 'het Donkere Weegje des Zondags nog steeds door rijwielen wordt bereden. Arnemuiden. Maandagmorgen is J. S. alhier doordat de bagagedrager van zijn fiets losraakte, waardoor deze in aan raking kwam met het voorwiel, met fiets en al over den kop .geslagen. Met vrij ernstige 'vleeschwonden 'aan het gelaat stelde 'hij zich tonder doktersbehande ling. Vrouwenpolder. Het te Gapinge geves tigde varkensfonds „Onderlinge Hulp" hield in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk onder voorzitterschap van den heer C. Lamgebeeke Gz. Jr. haar goed bezochte jaarvergadering. Het ledental bedraagt thans 60 imiet een aantal van 70 varkens. De vereen, staat er financieel goed voor. De rekening 1938 geeft een goed slot aan. In 1938 hadden 3 onge lukken plaats, welke alle werden afge keurd. De vergoeding voor noodslaehtim- gen en ongelukken heeft geen verande ring ondergaan. Als bestuursleden wer den herkozen de heeren H. Luitwieler, J. Louwerse Jacz. en J. A. Vos. Voor het jaar 1939 werden de boekhouder L. A. Luteijin en de bode J. Goedbloed Jz,n. op nieuw als zoodanig aangewezen. Beslo ten werd de over 1938 .geheven contri butie ook voor 1939 te handhaven. Oostkapelle. Maandagavond hield de Chr. Besturenbond zijn jaarvergadering onder leiding van den heer P. Coraelisse. Uit de jaarverslagen bleek een bloeiend i vereenigingsleven. De kas heeft een saldo van f 10.05. In de plaats van den heer S. Roelse werd als secretaris gekozen dhr W. Franoke Az. Als bibliothecaris werd gekozen in de plaats van den heer A. Jobse, de heer A. Rotte. Verder werden voordrachten ten beste gegeven en werd de avond gezellig door gebracht. St. Laurens. Onder voorzitterschap van den heer L. Davidse vergaderde Maandagavond de plaatselijke werkloo- zenkas. Spr. heette in het hijzonder wel kom de (beide wethouders. Uit het jaar verslag van den secretaris-penningmees ter bleek, dat zeven leden in den loop van het vorig jaar hun. lidmaatschap hadden oipigezegd in verhand niet het overgaan naar den Ned. Chr. Landarfoeidersbond. De ontvangsten hebben bedragen f 636.95, de uitgaven f 410,24. Meliskerke. Onder voorzitterschap van den heer A. Flach hield de A.-R. Kies- vereen. haar jaarvergadering. Tevens werd het 20-jarig bestaan gevierd. Herdachf werd het overlijden van Weth. J. Jakobsen, die zoo vele jaren voor de A.-R. partij zitting had in den Raad. Dhr C. Davidse, secretaris bracht jaar verslag uit en gaf een historisch over zicht. De voorz. werd met algem. stem men herkozen.. Ds Vreugdenhil bracht verslag uit van- 'tProv. Comité en dhr W. de Buck van de Statencentrale Vlissingen. Gestemd werd voor de groslijst voor de Prov. Statenverkiezing. Ds Vreugdenhil eindigde met dankgebed. De vergadering was zeer goed bezocht. KorDgiene. De electromotor van de veer boot was, na Zaterdag gerepareerd te zijn, Zondag- en ook Maandagavond weer defect. Zoo blijft het tobben. Kamperland. Dhr Marinusse uit Mid delburg heeft Maandagmiddag met zijn auto een avontuur beleefd, dat nog goed is afgeloopen. Dhr M. wilde bij de woning van dhr P. v. Goudswaard aan den Kaai- dijk met zijn auto draaien. De weg ter plaatse is smal en het gevolg was, dat de auto halverwege van den dijk reed. Door krachtig te remmen wist dhr M. erger te voorkomen. Met vereende krachten werd de wagen naar den onderkant van den dijk gereden. Hier gekomen probeerde men een oprit te vinden om weer boven op den dijk te komen, hetgeen gelukt is. Waarom de wedstrijden van den K.N.V.B. steeds op Zondag? Het amateurisme. Waarom moeten de competitie-wedstrij den der Kon. Ned. Voetbalhond steeds op Zondag worden gespeeld? Waarom kan het in Engeland wel op Zaterdag middag? Het antwoord is eenvoudig: Omdat in Engeland de 'belangstelling van 'het 'publiek alleen bet beroeps voetbal be treft. Bij' ons, waar enkel amateur-voet bal gespeeld wordt is het onmogelijk op Zaterdagmiddag competitie-wedstrijden te spelen. Men denke zich een kantoorbediende of fabrieksarbeider in, die Zaterdags om 12 uur (vaak is 'het 1 uur) met zijn wer!k klaar is. Dan vlug naar huis eten en per trein of autobus naar een andere plaats. Gemiddeld misschien een uur rij den. (In de Zuidelijke competitie is het natuurlijk nog veel erger, omdat Zeeland, Noord-Brabant en Limburg in dezelfde afdeeling liggen). Voetbal is een winter sport en dan is bet vaak om 4 uur al te donker om te spelen, zoodat de wedstrijd niet later dan 2 uur mag beginnen. Voor amateur-voetballers is het dus onmoge lijk de huidige voetbalwedstrijden van Zondag naar Zaterdagmiddag te ver plaatsen. Er zijn echter meer oorzaken die naar het beroepsvoetbal drijven. De groote stadia in Amsterdam en Rotterdam ko men enkel bij internationale wedstrijden vol, bij competitie-wedstrijden zijn leege tribunes regel. Men kan nu eenmaal niet ongestraft een belangrijk deel van ons Nederlandsche volk negeeren. Trouwens, toen de Engelschen en de Schotten 'hier de laatste jaren kwamen spelen kon wel op Zaterdagmiddag gevoetbald worden. Wat was het toen vol in het Amsterdam- sche station en wat zag men er een Cal vinisten I Voorts is voor amateurvoetballers de scherpe training bijna niet vol te hou den. Hoe de stemming onder de internatio nale voetballers zelf is, bleek duidelijk bij een gehouden enquête inzake het huidige voet'bal-amateurisme. De meest bekende voetballers verklaarden, dat 'het amateu risme niet is vol te 'houden en dat men beter vandaag dan morgen naar het be- roepsspel kan overgaan. Volgens deze heeren heeft het ama teurvoetbal zijn tijd gehad. Zou men dan maar niet tegelijk de Zondagscompetitie begraven. Er zouden principieele en so ciale belangen mee gediend worden en de voetbalclubs zouden in het grootere pu bliek een schadevergoeding voor de uit te betalen salarissen genieten. Natuurlijk moet het aantal 1ste klas clubs dan be langrijk dalen, maar dat moet toch al, zooals de heer Lotsy onlangs zei. X. Politieke Gids 1939. Bij! de Uitg.-Mij. „De Graafschap" te Aalten, versoheen de vijfde jaargang van de Politieke Gids, samengesteld door I. Stap. Wijl begroeten dezen gids met blijd schap. Het is een handig boelklje, van ruim 200 bladzijden, dat gegevens bevat die voor het staatkundig- en partijleven van belang kunnen worden géactht. Wijl noemen slechts: Kort overzicht der politieke geschiedenis van Nederland in de 19e en 20e eeuw, Ministers sedert 1'842, Troonrede en Millioenennota 1938. Persstemmen over deze stukken; Ons Mi nisterie, Raad van State en Staatsraden, Leden der beide Kamers, vergelijkend overzicht van de stembusuiitslagen der laatste jaren, enz. Een prettige en betrouwbare gids, waarvan de bruikbaarheid in de practij'k ■gebleken is. Antirevolutionaire Staatkunde. Drie- maandelijksch orgaan van de Dr Abra ham Kuyperstichting ter bevordering van de studie der A.-R. beginselen. Het eerste kwartaalnummer 1939 bevat de volgende bijdragen: D'r F. P. van der Kooy, Beteekenis der economische voor lichting, inzonderheid met het oog op den uitvoer; G. J. Lammers, Enkele aan- teekeningen over het delegatiebeginsel in de crisiswetgeving; Ir B. ter Brugge, Om wenteling in de voortbrenging; J. P. B. Tissot, Ordening van het verkeer. - Laffe wraakneming? Op een bouwwerk achter de Van Speyk- straat te Groningen, waar geheid wordt, kwam men gisteren tot de ontdekking, dat een zwaar touw, een reep genaamd, waaraan een heiblok hangt, tot de op helft opzettelijk was doorgesneden. Gelukkig werd het ontdekt, voordat er met heien was begonnen. Een groote kans dat daarbij een ernstig ongeluk gebeurde, was daardoor voorkomen. Intusschen heeft de Groningsche re cherche een onderzoek ingesteld naar dit misdrijf. De recherche meent, dat niet vreemd aan het gebeurde is het feit, dat er vijandschap bestaat tusschen verschil lende eibazen, die bij die bouwwerken werkzaam zijn, welke een gevolg zou zijn van concurrentienijd. Bloedig oarnavalsdra- m a. Het Carnevalsfeest te 's Hertogen bosch is Maandagmiddag plotseling ern stig verstoord geworden. Toen de optocht om vier uur over bet marktplein trok, ontstond er in een café aan de Miarkt een hevige vechtpartij. De caféhouder M. 'had aan enkele dronken lieden, die ongunstig bekend stonden, den toegang tot zijn zaak geweigerd. Niettemin drongen zij toch binnen en eensklaps trolk een van hen een mes, waarmede bijl den caféhou der in de zijde stak. Met een luiden gil zeeg het slachtoffer hevig bloedend ineen. De recherche, die in groeten getale op de Markt aanwezig was, snelde toe en stelde een uitgebreid onderzoek in. Zij slaagde erin den zestigjarigen Bossche naar A., alsmede diens beide schoon zoons, die alle drie hij de vechtpartij betrokken moeten zijn geweest en van wie een den noodlottigen steek zou heb ben toegebracht, aan te houden. ZWENDELZAAK VAN 33 MILLIOEN. Alexandre Hubert, hande laar in cichorei, is met acht mede-beklaagden voor de ljury van Pas de Calais ver schenen wegens oplichting voor een bedrag van 33 mil- lioen francs. Het proces vindt plaats in Saint Omer. Hubert kocht bijna de heele cichorei-productie van Vlaanderen op. Zijn actief bestond uit vrijwel niets dan schuldbekentenissen door een zekeren Schoomberg getee- kend en afkomstig van een bank in Saint Omer, die in 1934 werd failliet verklaard. De handteekening van Schoomberg bleek vervalscht. 129. De trein bracht hen verder naar Ar- lès, waar ze het prachtige Romeinsche thea ter bewonderden met de beide marmeren zuilen die nog overeind stonden. Kees keek zijn oogen uit en ook Ralph was getroffen door de vele overblijfselen uit een oud en glorierijk verleden. 130. De Istres bezochten ze een merk waardige grot, gegraven door den abt Régis. De grot was donker en druipnat en toen Ralph zijn electrischen zaklantaarn ontstak vlogen vele vleermuizen op, hetgeen de vrienden verschrikte. Het slachtoffer is in hoogst bedenke- lijken toestand per auto van den G.G.D. naar bet Groot Ziekenhuis overgebracht. Wagen van goederen trein te Bussum ont spoord. Gisteravond is een der laatste wagens van een in de richting Hilversum rijdenden goederentrein even voorbij' het station NaardenBussum op de vrije baan ontspoord. Het ongeval werd ter stond opgemerkt en in korten tijd stond de trein stil. Het gevolg van deze ontsporing was, dat de treinen in de richting Hilversum over verkeerd spoor moesten worden ge dirigeerd; daardoor im/oesten andere trei nen te Hilversum wachten, hetgeen een vertraging van vijftien minuten in aan komst te Amsterdam opleverde. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Om kwart voor elf was de storing opgeheven. Automobilist te Doorn gearresteerd. De Doornsche po litie heeft thans den bestuurder van den auto, die Zaterdagavond hij de Bunzing laan nabij Zeist oen doodelijk ongeluk ver oorzaakte, gearresteerd. Toen de politie den man arresteerde, was hij nog steeds beschonken. Hij ont kent eenige schuld aan het ongeval te hebben en beweert, dat de andere inzit tende, die bij het ongeluk is omgekomen, de auto bestuurde. Pas na het ongeluk zou hij het stuur hebben overgenomen. De politie acht dit echter weinig aanne melijk. BOEKENWEEK 1939. 25 Februari4 Maart. De jaarlijks terugkeerende Boekenweek is in ons land reeds bijna een traditie geworden en een goede en aangename traditie. Een week lang beijveren over het geheele land de boekhandelaren zich om met tal van middelen het Boek in al zijn aspecten aan het publiek te toonen. Waarom dit toch eigenlijk noodig is? Dirk Coster schreef eens: „De mensc'h denkt dikwijls dat hij zijn leven best kan volbrengen zonder de hulp der bestaande literatuur, der bestaande boeken. Wat hebben ze met boeken, te maken? Ze heb ben hun leven, ze hebben hun zaken. Ze hebben er geen tijd voor. En ze zijn zelfs trotsch er op geen tijd er voor te 'hebben. Ze vinden dat een bewijs van mannelijke en zakelijke ernst. En die menschen ver gissen zich niet alleen op komische, maar zelfs op zielig onzakelijke wijze. Ze weten zelf niet, deze practischen en zakelij'ken, dat zij met huid en haar onder de sug gestie staan van die boeken, waar zij geen tijd voor hebben. Zij weten zelf niet, dat heel hun leven en zelfs hun daden door literatuur, door 'boeken, worden be paald en geleid. Het kan een paradox lijken. Doch men bedenke: iedereen leest toch. Zoo' geen goede, dan slechte onnoo- be'le boeken, zoo heelemaal geen boeken dan zijn groote krant, zoo geen groote krant, dan zijn stadskrant,of ten, minste nog het blaadlje, dat hij toe'krijgt op de petroleum, en zoo hij heelemaal niet leest, dan toc'h spreekt bij met vrienden die op 'hun beurt weer wandelende mis drukken van die kranten zijn. De 'mensch leest omdat hij het eenvou dig niet laten kan, omdat 'hij een inner lijk heeft en. iets, van dit innerlijk wil begrijpen. Hij grijpt naar namaak, surrogaat, on- noo'zel drukwerk, of hij grijpt naar het goede boek." Op dit goede Nederlandsche boek de aandacht te vestigen is nu het doel van de komende Boekenweek, want in de veelheid van het leven rondom wordt het hoek vaak vergeten. 'Ongetwijfeld zullen de boekhandelaren in 'de komende dagen hun beste beentje voorzetten, ook wat betreft de inrichting der etalages. Onze lezers wekken wij gaarne op aan deze etalages bijzondere aandacht te schenken. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding der Motor- en Rijwielwet en/of het Motor- en Rijwielreglement en Verkeersverordeningen J. F. F. H. te Middelburg, vrijspraak; R. A. S. te Kloetinge f 7,50 b. s. 5 d. h.; J. A. de R. te Biezelinge f3 b. s. 3 d. h.; J. J. v. D. te Krabbendijke f 1 b. s. 1 d. h.; A. M. S. te Schore f 1 b. s. 1 d. h.; A. C. K. te Kapelle f2,50 b. s. 2 d. h.; D. V. te Vlissingen f2 b. s. 2 d. h.; W. J. F. te O.- en W.-Souburg fl b. s. 1 d. h.; H. O. te Middelburg f 0,50 b. s. 1 d. h.; J. J. de K. te Koudekerke f 1 b. en f 6 b. s. 1 d. h. en 3 d. h.; J. K. te Kapelle fl b. s. 1 d. h.; M. G. M. te Middelburg fl b. s. 1 d. h.; J. F. F. H. te Middelburg f5 b. s. 3 d. h.; G. v. d. B. te Goes, terug aan ouders; J. C. M. te Vlissingen f 1 b. s. 1 d. h,; M. J. L. te Baarland f3 b. s. 3 d. h.; P. d, J. te 's-Heer Arendskerke f3 b. s. 3 d. h.; A. C. C. te St.-Laurens f5 b. s. 5 d. h.; G. K. v. d. B. te Vlissingen fl b. s. 1 d. h.; M. G. te Goes f5 b. s. 5 d. h.; W. F. H. te Krabbendijke fl b. s. 1 d. h.; M. G. te Arnemuiden f3 b. en f 1 b. s. 1 d. h. voor iedere boete; H. N. te Vlissingen fl b. s. 1 d. h.; J. J. te Oost- en West-Souburg f3 b. s. 3 d. h.; G. S. te Arnemuiden f3 b. s, 3 d. h.; J. W. P. te Yerseke f5 b. s. 5 cl. h.; W. v. L. te St.-Laurens f2 b. s. 2 d. h.; J. v. d. L. te Wolphaartsdijk f5 b. s. 5 d. h.; J. W. te Yerseke f3 b. s. 3 d. h.; J. V. te Oud-Beijerland f5 b. s. 5 d. h.; P. v. d. V. te Kapelle f5 b. s. 5 d. h.; K. B. te Amsterdam f7,50 b. s. 5 d. h.; J. A. H. W. te Amsterdam f 3 b. s. 3 d. h. Straatschenderij: M. W. te Oost- en West-Souburg f 10 b. s. 5 d. b. Als opkooper in het door hem gehouden register niet onverwijld aanteekening houden van alle door hem gekochte goe deren: J. V. te Kapelle f5 b. s. 5 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg; P. J. B. te Cfost- en West-Souburg f 10 b. s. 10 d. h.; C. J. O. te Vlissingen f8 b. s. 4 d. h.M. W. te Oost- en West- Souburg f 15 b. s. 10 d. h. Loopen over eens anders grond waar van de toegang is verboden: H. J. R. te Vlissingen, geen straf; A. H. D. te Vlissingen, geen straf; G. R. P. te Vlis singen, geen straf. Overtreding Arbeidswet: J. P. E. te Vlissingen f7,50 b. s. 5 d. h. Zonder de daarvoor vereischte vergun ning een inrichting voor de uitoefening van het kruideniersbedrijf vestigen: P. J. M. te Domburg, vrijspraak. Overtreding Melkbesluit: C. K. te Vlis singen, vrijspraak. Handelen in strijd met een der krach tens de Landbouw-Crisiswet vastgestelde voorschriften: J. de N. te Arnemuiden, f5 b. s. 5 d. h. Overtreding ventverbod: IJ. de V. te Goes fl b. s. 1 d. h.; P. J. C. te Oost en West-Souburg fl b. s. 1 d. h. Te Goes zonder vergunning van den bewoner en buiten noodzaak verblijven in de portiek van een woning: J. de R. te 's-Heer Abtskerke f 1 b. s. 1 w. t. s. Mosselen vervoeren zonder vervoer- vergunning: F. A. E. V. te Clinge f5 b. s. 3 d. h. DE BRIEVENDIEFSTAL OP HET HOOFDKWARTIER VAN DE N. S. B. D'e politierechter te Utrecht heeft gis termiddag uitspraak gedaan inzake den diefstal van brieven op het hoofdkwartier der N.S.B. te Utrecht. D'e 21-jarige kantoorbediende S. uit Bunnik, die de brieven stal, werd veroor deeld tot een boete van f 20 subs 10 da gen hechtenis (de eisch was f 10 boete subs. 5 dagen hechtenis), de gewezen boekhouder, de 35-jarige H. ten H. uit Maartensdijk, die den diefstal had uitge lokt, werd veroordeeld tot een boete van f 100 subs. 50 dagen hechtenis. De eisch was f 50 boete subs. 25 dagen hechtenis. De beide ingestelde civiele vorderingen zijn afgewezen. Het stroopersdrama te Waddinxveen. De rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in. de zaken van den 35-jarigen landarbeider H. R. en den 39-jarigen landbouwer W. H., beiden uit Waddinx veen en gedetineerd, die terzake van po ging tot doodslag en medeplichtigheid daaraan hebben terecht gestaan. Beide verdachten waren in den nacht van' 5 op 6 October aan het stroopen geweest, waarbij zij waren opgemerkt door den surveilleerenden rijksveldwach ter C. v. d. Hoef, die hen in het land was nagegaan en die er in geslaagd was hen tot op korten afstand ,te naderen zonder opgemerkt te worden. De rijksveldwach ter had hen toen aangeroepen met de woorden: Halt, politie Hierbij had hij een electrische zaklantaarn in de hand omhoog gehouden. De verdachten had den zich omgekeerd, waarbij de felle lichtstralen van den lichtbak, die H. droeg, den veldwachter hadden beschenen, ter wijl R. uit een dubbelloopsjachtgeweer op een afstand van ongeveer anderhalven meter, op den rijksveldwachter had ge schoten. Hoewel de veldwachter,, die he vig bloedde, dringend om hulp 'had ge roepen, hadden de verdachten zich van dat hulpgeroep niets aangetrokken en waren zij' naar huis gegaan. Ongeveer twee uur later heeft een bak ker, die zich naar zijn werk begaf, den veldwachter, die weer naar den ,weg ge kropen was, gevonden. Deze imian heeft dadelijk geneeskundige hulp gehaald, waaraan 'het te danken is dat de veld wachter er tenminste het leven heeft afgebracht, al staat het dan nog in het geheel niet vast, dat hij' ook weer het ge bruik van zijn arm zal herkrijgen. De rechtbank heeft verdachte R. we gens doodslag veroordeeld tot 8 jaar ge vangenisstraf. De eisch was 10 jaar. De verdachte H. werd vrijigesipToken. De eisch tegen hem was 8 jaar gevange nisstraf. Woensdag 22 Februari 1939. HILVERSUM I. 1875 en 301,5 M. VARA-Uitz. 10,00—10,20 v.m. VPRO. 6,30—7,00 RVU. 7,30—8,00 VPRO'. 8,00 Gram. Ga. 8,16 Ber. 9,30 Keuken- praatje. 10,00 Morgenw. 10,20 Voor Arb. in de Gontinubedr. 11,40 Voor de werk loozen. 12,00 Orgel. Ca. 12,15 Ber. 12,45 De Ramblers. 1,151,45 Esmer. 2,00 Voor de vrouwen. 3,15 Voor de kinderen. 5,30 Gram. 6,00 Orgel.. 6,28 Ber. 6,30 „Traditie en Idealen", lezing. 7,00 VARA- Kalender. 7,05 Felicitaties. 7,10 Vocaal concert. 7,30 Bijbelvertell. 8,00 Herh SOS-Ber. 8,03 Ber. ANP., VARA-Varia. 8,20 Fsmeralda. 9,00 Reportage met muz. 9,30 Zang en orgel. 10,00 Ber. ANP. 10,10 Piano. 10,45 Sportreporlage. 11,05 De Ramblers. 11,3512,00 Gram. HILVERSUM n. 415,5 M. NCRV-Uitz. 6,307,00 Onderwijsf. voor de Soheepv 8,00 Schriftl., medit. 8,15 Ber., gram. 9,30—9,45 Gelukw 10,30 Morgend. 11,00 Giam. 11,15 Cello met piano en gram. 12,00 Ber. 12,15 Amsterd. Salonorkest en gram. 1,45 Gram. 2,00 Reportage. 3,45 Gram. 4,00 Friesche declam. 4,30 Gram 4,45 Gelukw. 5,00 Voor de kinderen. 5,45 Gram. 6,00 Uitz. voor land- en tuinbouw, ber. 6,30 Taalles en causerie over het Binnenaanv.reglement. 7,00 Ber. 7,15 Liter, causerie. 7,45 Lezing over leerbew 8,00 Ber. ANP., herh. SOS-Ber. 8,15 Evangelisatie-dienst. 9,45 Concert (opn.). 10,00 Ber. ANP., act. halfuur. 10,30 Nieuw accordeonensemble. 10,45 Gym nastiekles. 11,00 Verv. concert. 11,30 Gram. 11,50—12,00 Schriftl. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. D'e weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: weer: te Vlissingen mist; wind: Z.-Z.-W, zwak; temperatuur min 0; mi nimum hedennacht min 2; neerslag afge loopen etmaal 0.3. Verwachting' geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: zwakke tot ma tige, later toenemende Z.-O. tot Z. wind, aanvankelijk half tot zwaar bewolkt, la ter toenemende bewolking, aanvankelijk weinig of geen regen, later toenemende kans op regen, vooral 's nachts zachter. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 774. Licht op voor fietsers: Woensdag 4 u. 49 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6