DE ZEEUW Levenswijding. doet je goed! TWEEDE BLAD N.S.B.-censuur op ie radio rede van H. M. de Koningin. feuilleton Uit de Provincie MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN VAN MAANDAG 20 FEBR. 1939, Nr 121. Het Dagblad van de N. S. B. heeft zich niet ontzien de radiorede van H. M. de Koningin verminkt te publiceeren. „Afgezien van het feit, dat de aanhef der rede eenigszins bekort is aldus „Eenheid door Democratie" is de „na tionale" redactie blijkbaar gevallen over de volgende alinea's: „Laten wij in dit ernstige tijdsgewricht werkelijk eerlijk zijn tegenover ons zelf en ook als volk de oogen niet sluiten voor onze tekortkomingen en feilen als mensch en als gemeenschap. De verdeeldheid en voortschrijdende splitsing en versnippering, die ons in hèt dagelijksohe leven tegemoet treden met de daarmee gepaard gaande vervreemding onderling, zijn slechte heelmeesters voor de krankheden van onzen tijd. Waar juist nu het verlangen naar samenwerking en het sluiten der gelederen bij; talloos velen opkomt en de noodzaak gevoeld wordt, elkander de hand te reiken, moet aller streven er in de eerste plaats op gericht zijn, elkander te begrijpen en begrepen te worden". Inderdaad, in de kr.ingen, welker optre den het gevaar van onderlinge vervreem ding in ons volk wel het meest in de hand pleegt te werken, zal men zeker de verma ning der Koningin, dat vervreemding en splitsing „slechte heelmeesters" zijn, maar liever niet hebben willen hoorenl Ongeveer in het midden van de rede is een groot stuk geschrapt. De Koningin heeft in haar toespraak herinnerd aan het vuur, dat allerwegen aan den dag trad bij het vervaardigen van wanten, en bivak mutsen voor de gemobiliseerden na het uitbreken van den wereldoorlog, en aan het vervaardigen van uitzetten voor jong geborenen ter gelegenheid van de geboor te van Prinses Beatrix. Hare Majesteit ging toen verder: „Al bestreken deze behoeften slechts een zeer bescheiden oppervlak op maat- schapelijk gebied, de eenheidsgedachte, die daarbij; op den voorgrond trad, geeft een helder beeld van wat hier aan de orde Behalve; dezen zin heeft het „Nat." Dag blad de geheele volgende alinea weggela ten, waarin de Koningin den geestelijken nood schetste van hen, die door werkloos heid getroffen zijn, en, herinnerend aan hetgeen in de oorlogvoerende landen voor de oorlogsslachtoffers is gedaan, de vraag stelde, of er geen aanleiding is, voor deze slachtoffers der crisis hetzelfde te doen. „Sedert het uitbreken van den wereld oorlog is er veel op maatschappelijk en staatkundig tererin ontwricht", zoo ging de Koningin dan voort, „en zijn ons, door de omstandigheden, beperkingen van onze vrijheid op gelegd, waardoor ons geduld op menigerlei gebied op de proef is ge steld. Want, al verandert onophoudelijk het beeld van den toestand en daarmede ook den aard der offers, die van ons ge vraagd worden, de onvrijheid is er niet minder om". Ook dit is voor de N. S. B.-redactie te pijnlijk geweest; men zoekt in die kringen immers juist zijn heil in een steeds ver der doorgedreven onvrijheid? Dus kwam het blauwe potlood weer voor den dag. Maar nu klopte het verband niet meer, want onmiddellijk na den hier geciteerden zin ging de Koningin verder: „Deze prikkelbaar makende en benauwen de toestand is oorzaakGeen noodl Het^woordje „Deze" werd veranderd in „De", zoodat de zin niet meer op de vorige behoefde te slaan, en klaar was men" 17.) _-o_ Ze keerde zich om en stond op het punt ue kamer te verlaten, toen ze tegengehou den werd door de vraag: „Kun je mij misschien vertellen, Han oi, waarcm de schrijftafel van je moeder uit deze kamer weggehaald is?" Het meisje hief haar hoofd op en ant woordde kordaat: „Ja, ik heb het wegge nomen, omdat ik meende, dat het hier niet langer gebruikt werd; het staat in nnjn kamer. Mag ik het niet houden, va- c f'i Het is toch versleten en ouder- wetseh". Het aandoenlijk vragen in haar beven- e slem en de smeekende blik in haar be- oerste oogen roerden het hart van haar ®r en hjj' nam zich voor aan het ver- 20 van zijn dochter te voldoen, toen zijn vrouw haastig in de rede viel; „Het schrijfbureau heeft hier meer nut l a0» slaaPhamer van je dochter. J at het zonder uitstel hier terug bren- Een oogenblik aarzelde de heer Allister. on 6 1 °9ve kUk in Hanni's oogen ver- da'^K- k®m een kwellend berouw, om- tred Z°° sckerP tegen haar was opge- De „Nederlander" teekent hierbij aan: „Wij hebben er een en andermaal op gewezen, dat de N. S. B. blaakt van Oran jeliefde, zoolang het in de kraam van de heeren te pas komt. Maar het bezoek van Prinses Juliana aan de Joodsehe Invalide, de gift van H. M. de Koningin aan de collecte voor de Joodsehe vluchtelingen werd in de N. S. B.-pers verzwegen. Dat kwam niet in die kraam te pas. En zoo kon ook het in vroeger jaren ongeloofelijk geachte feit van de vermin king van de radio-rede plaats hebben. Ddarin stonden dingen, die de N. S. B. niet aanstonden. Dus schrappen. Uit eer bied voor Oranje. En de „Leider" van deze tekst-besnoei- ers toonde zich eens te meer een groot man door aan 'die —1 verminkte rede een artikel te wijden,' waarin hij concludeerde, dat hij het met de Koningin of beter: dat de Koningin het met hem eens was!" Damkampioenschap van Zeeland. De voorloopige stand in de voorronde, groep B, luidt thans als volgtJ. Stroo- band: 6 gesp., 3 gew., 2 rem., 1 verl., 8 punten; W. Lente: resp. 6, 3, 2, 1, 8; J. Ronhaar: resp. 5, 1, 4, 0, 6; J. van Eenennaam: resp. 2, 2, 1, 6; C. van Biemen: resp. 4, '2, 1, 1, 5; D. Trieller: resp. 5, 1, 2, 2, 4; J. Boogaard; resp. 4, 1, O, 3, 2; W. Gijsouw: resp. 5, 0, 1, 4, 1. Solistenconcours. Zaterdag was het de tweede dag van het 9de Concours voor Solisten, Duetten, Trio's en Kwartetten, uitgaande van den Bond van Harmonie- en Fanfarevereeni- gingen in Zeeland. Waren er op 11 dezer 78 nummers ten gehoore gebracht door de verschillende deelnemers, thans bleef het door afwezigheid van eenige inge schrevenen tot 71, zoodat in totaal 149 nummers zijn uitgevoerd. Het kleiner aantal was mede oorzaak, dat de voorzitter, de heer C. F1 i p s e, het concours niet vroeger kon sluiten met dank aan allen, die aan het succes van beide dagen hun aandeel hadden. Was er ook nu in den middag maar matige belangstelling, in den avond was de zaal geheel met een aandachtig pu bliek bezet. De uitslagen van dezen tweeden dag waren: Derde af deeling solisten: Eerste prij zen: W. de Vriend, „Prinses Juliana", Baarland, trombone met 67 p.; Pieter Walhout, „Oefening kweekt Kunst", Bors- se.len, trombone, met 65 p.; Ant. van de Swaluw, „Excelsior", 's-Heer Arendskerke, sax-alto, met 65 p.; Hubrecht Bliek, 's-H. Arendskerke, sax-bariton, met 65 p.; C. de Jonge, „A.D.V.E.N.D.O.", Wolphaarts- dijk, clarinet mi b; Adriaan Wisse, 's-H. Arendskerke, clarinet si b; A. Poelman, „Oefening na den Arbeid", Ritthem, sax tenor; Joh. Wisse, „Eendracht maakt Macht", Kruiningen, sax-alto; C. van Weele, „Concordia", Krabbendijke, bugle; A. Goedhart, Ritthem, bugle; J. Kok, Krabbendijke, trombone; P. de Pun der, „Con-Affesziono", Kwadendamme, tuba, allen met 64 p.; 2e prijzen: J. A. Haartsen, „Voorwaarts", Koudekerke, clarinet si b; Jan Kole, 's-H. Arendskerke, sax-tenor; P. Vette, „Ons Genoegen", Nisse, cornet h piston, allen met 63 p.; L. Kole, Kruinin gen, bugle; C. Wieckardt, Baarland, bug- Ie; J. Osteé, Ritthem, bugle, allen met 62 p.; Pieter Zweemer, Borssele, cornet piston; E. van Loo, Wolphaartsdijk, cor- THEE Zich wendend tot zijn vrouw, zeide hij fluisterend: „Ik bezorg je over een paar dagen een veel mooiere. Dan kan Hanni die van haar moeder houden". Maar de trotsche natuur van mevrouw Allister weigerde zich gewonnen te geven tegenover het weerstrevende meisje en zij antwoordde met nadruk: „Ik dacht dat je dochter de wenschen van haar vader vol doende zou achten om die te gehoorzamen Bovendien moet ik de secretaire vanmor gen gebruiken". „Dan zul je het hebben, lieve", gaf de heer Allister toe, uit zwakheid den strijd opgevend. Toen, zich tot Hanni keerend, die ter zijde stond en naar buiten staarde zonder iets te zien, zeide hij kortaf: „Wil je zor gen dat mijn opdracht onmiddellijk wordt uitgevoerd?" Ze ging stilzwijgend weg, zonder een woord te spreken en vond Simmonds be zig met het uithalen van de laden der se cretaire en het afstoffen van den inhoud. Toen verloor Hanni haar zelfbeheer- sching en zich in de armen van de oude dienstbode werpend, kreet ze hartstochte lijk: „Ik haat haar, Simmonds, ik haat haar. Zij zal niet tevreden zijn voor zij mijn vader geheel van mij vervreemd heeft". „Stil, liefje, stil", fluisterde de oude vrouw kalmeerend. „Het was een droeve dag voor ons, toen onze lieve mevrouw van ons weggenomen werd, maar nog droeviger was het oogenblik toen meneer net piston (lage stemming); W. Tref fers, „Rillandia", Rilland, bugle, allen met 61 p.; A. J. A. Hoogvliet, Baarland, bugle; Andries Bruinooge, Borssele; J". Verburg, Nisse, trombone, allen met 60 p.; M. Sanderse Jz„ 's-Heer Arendskerke, clarinet mi b; Corn, van Schaik, 's-H. Arendskerke, clarinet si b; A. de Lange, Koudekerke, cornet piston, allen met 59 p.; Adr. Janse, 's-Heer Arendskerke, clarinet si b; Samuël Wagenaar, Borssele, bugle, W. Geene, Wolphaartsdijk, bugle (lage stemming), allen met 58 p.; G. Riemens, Baarland, bugle, met 56 p. Duet derde afdeeling tweede prijs: Adr. Janse en D. Nagelkerke, 's-Heer Arends kerke, resp. clarinet si b en cornet piston met 63 p. Tweede afdeeling solisten: eerste prij zen: J. de Wilde, Rilland, bugle; A. M. Dronkers, Baarland, bugle, beide 67 p.; J. Schipper, „Ons Genoegen", Baarland, met 65 punten; Rijk Goedhart, „Arnes Genoegen", Arnemuiden, sax-alto, met 64 punten. Tweede prijzen: C. van Damme Gz„ Baarland, bugle; J. C. Walrave „Oefe ning kweekt Kennis", Wemeldinge; C. Rijn, Wolphaartsdijk, bombardon si b (lage stemming), allen met 63 p.; P. Knuist, 's-Heer Arendskerke, clarinet si b; Jacob Kole, 's-Heer Arendskerke, tenor hoorn; M. Mallekoote, „Euterpe", Hein- kenszand, tuba, allen met 62 p.; A. Meij- aard, Wemeldinge, cornet èi piston (lage stemming) met 60 p.; G. Maas, Kruinin gen, bugle, met 57 p.; derde prijs: J. de Vriend, Baarland, bugle, met 54 p. Tweede afdeeling duetten: eerste prij zen: Gebr. D. en B. Goedhart, „Arne's Genoegen", Arnemuiden, met resp. sax sopraan en sax-alto, met 65 p.; A. Geus en P. de Punder, Kwadendamme, met resp. bugle en tuba, met 64 p.; tweede prijs: H. en D. van de Vrede, Krabben dijke, met resp. cornet piston en bugle, met 63 p. Eerste afdeeling solisten. Eerste prijzen: B. Leijs, Kruiningen, sax-sopraan; Jac. Blok, Rilland, Corhoorn, beide met 67 p.; tweede prijzen: Joh. Christiaanse, Koudekerke, trombone, met 63 p.; Joh. van Schaik, 's-Heer Arendskerke, tuba, met 62 p.; W. Mieras, Wolphaartsdijk, picolo (lage stemming); B. van Damme, Baarland, cornet piston, beide 61 p. Duet eerste afdeeling: G. Nijsse en M. Hoek van Dijke, Heinkenszand, resp. trombone en bugle, een tweede prijs met 62 p. Afdeeling uitmuntendheid solisten: eer ste prijzen: M. Geus, Kwadendamme, sax sopraan, met 68 p.; A. Leinse, Ritthem, bombardon si b, met 64 p.; tweede prij zen: C. van de Leek, Koudekerke, clari net si b, met 63 p.; J. G. Simonae, Wol phaartsdijk, clarinet si b (lage stem ming); M. Blok, Rilland, bugle; C. M. Wiskerke, 's-Heer Arendskerke, bombar don si b, ieder met 62 p.; J. van Iwaar- den, Kruiningen, trombone, met 61 p. Duet afdeeling uitmuntendheid: eerste prijs met 64 p., A. W. en J. J. Rijnberg, Rilland, resp. cornet piston en trom bone. Eere-afdeeling solisten: eerste prijs met lof: A. Verhage, Ritthem, tuba, met 74 p.; eerste prijs: A. Schout, Ritthem, alt hoorn, met 64 p.; tweede prijzen: D. Goed hart, Arnemuiden, sax-sopraan; J. J. Rijn berg, Rilland, trombone, ieder met 62 p. Tenslotte eere-afdeeling solisten serie B: J. Meijer, Ritthem, sax-sopraan, het maximum aantal punten, 80, dus eerste prijs met onderscheiding. Van de 149 prijzen waren er 80 eerste, waarvan twee met onderscheiding en 13 met lof; 68 tweede en slechts één derde. Wel een bewijs, dat er door bijna alle deelnemers uitstekend werk ten beste is gegeven. J.L Vrijdagavond werd door de Vereeniging „Do Ambachtsschool" in het met deze trotsche dame het huis betrok. Maar dit lot heb je te dragen gekregen en door nu de haat in je hart te koesteren, zal je dit pad steeds donkerder maken. Bovendien, wat zou je lieve moeder zeg gen, wanneer ze hoorde, dat er zulke woorden over je lippen kwamen?" „Ze zou er bedroefd om zijn", snikte Hanni berouwvol. „Waarom, ach waar om ben ik toch zoo slecht? Het scheen zoo gemakkelijk goed te zijn, toen mijn leven zich baadde in zonneschijn en ik mijn lieve moeder had om mij' te onder wijzen en te leiden, maar nunu „De lieve Heer zal zijn 'kind zoowel in de duisternis als in het zonlicht lei den," was het vertroostend antwoord van Simmonds. Het meisje droogde haar tranen en begaf zich naar 'het raam, waar Sim monds nog steeds 'bezig was haar droeve taak te vervullen. „Help mij, lieveling, anders komt de nieuwe meesteres zelf en neemt alles in beslag en ik geloof niet, dat 'ze aarzelen zal al deze kostbare herinneringen in het vuur te werpen. Je moet ze maar in je eigen la 'bergen, om ze in je vrije uren nog eens te voorschijn te halen." Er was niets bij' dat eenige waarde bezat, maar zij' vatte al deze herinnerin gen uit het verleden met eerbiedige 'han den aan. Een bundel oude brieven, bij elkaar gebonden door een verkleurd blauw lintje, een saamgevouwen papier, inhoudende een krul zwart haar, en een gebouw van de Ambachtsschool aan de Westwal hare algemeene- en bestuurs vergadering gehouden, waar o.m. de vol gende punten werden behandeld 1. Rekening en verantwoording afdee ling Ambachtsschool. De ontvangsten over 1938 .bedroegen f 5642.60, de uitga ven bedroegen f44436.09. Begrooting 1940 afdeeling Ambachtsschool. De ontvang sten werden vastgesteld op f 5153.57, de uitgaven op f45269.15. 2. Rekening en verantwoording 1938 afdeeling Avondschool. De ontvangsten over 1938 bedroegen f 937.65, de uitgaven bedroegen f 3313.94. Begrooting 1940 af deeling Avondschool. De ontvangsten werden vastgesteld op f 1144:24, de uit gaven op f 4034.20. 3. Rekening en verantwoording 1938 afd. Vakschool voor Meisjes. De ontvang sten bedroegen f 10278.95, de uitgaven bedroegen f 33779.33. Begroeting 1940 afd. Vakschool voor Meisjes. De ontvang sten werden vastgesteld op f 10316.65, de uitgaven op f 35704.27. 4. Rekening en verantwoording 1938 afd. Vakschool voor Meisjes (cursus Krabbendijke). De ontvangsten bedroegen f 172.61, de uitgaven bedroegen f530.85, Begrooting 1940 afd. Vakschool voor Meisjes (cursus Krabbendijke). De ont vangsten werden vastgesteld op f 187.50, de uitgaven op f 714.57. 5. Rekening en verantwoording 1938 afd. Vakschool voor Meisjes (cursus Ril- land-Bath). De ontvangsten bedroegen f 49.94, de uitgaven bedroegen f 99.55 Begrooting 1940 Vakschool voor Meisjes (cursus Rilland-Bat'h). De ontvangsten werden vastgesteld op f 60; de uitgaven op f225.15. Vereeniging Eigen Erf. Doordat ir Ovinge binnenkort de pro vincie gaat verlaten heeft hij- Zaterdag afscheid genomen van het bestuur der vereeniging Eigen Erf, van welke ver eeniging hij sinds 1935 voorzitter is ge weest. Hem werd dank gebracht voor het vele belangelooze werk, dat hij geduren de dien tijd voor Eigen E'rf heeft ver richt. Tot voorzitter werd daarna benoemd de heer J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge. Kapelle. 'Ook de heer Jacs. de Jonge te Biezelinge bedankte als lid van de commissie tot wering van Schoolverzuim. De 'heer Q. van de Vrie bedankte reeds eerder. Er schijnt weinig animo te zijn om in deze commissie zitting te nemen. De heer Joz. de Jager Az. bedankte even eens als lid dezer commissie. De Ghr. Jongelingsvereen. vierde met begunstigers en genoodigden op fees telijke wijze in haar eigen gebouw haar 49-jarig bestaan. D'e leiding berustte bij den voorzitter dhr B. de Jager. D'r J. D. Schmidt sprak een inleidend woord. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereen. 20 leden telt. Uitge geven werden 900 jeugdboeken en 1500 andere gewone leesboeken. Het muzikale gedeelte voor dezen avond was in handen van dhr M. v. d. Weijde. Een schaduwbeeldwedstrijd werd ge houden, hierbij' verkreeg mej. Verschure een le prijs, dhr J. P. Kooman een 2e en dhr G. Kole een 3e. Hersengymnastiek vormde ook een deel van het programma. De avond werd verder doorgebracht met voordrachten en zang. Wemeldinge. Donderdagavond hie'd de afdeeling Wemeldinge van den Ned. Chr. Landarbeidersbond haar jaarvergadering Na de opening door den voorzitter en afdoening van 'huishoudelijke punten sprak 'het hoofdbestuurslid, dhr Vinger- ander pakije met een goud-blonde haar lok, zacht als zijde. Een sokje en een klein schoentje, een onvoltooid borduur werk, waarin de naald nog 'stak zooals de borduurster het verlaten 'had op dien fatalen dag, en een gouden vingerhoedje er hij. Er waren tevens eenige dagboeken verguld op snee, enkele verkleurde por tretten, en eenige gedichten saamgebon den in een leeren étui. Op dat oogenblik klonk er een voetstap door de gang, gevolgd door een forsche tik. Simmonds opende de deur en ver baasde zich toen de heer des huizes bin nentrad. Maar een zachtere uitdrukking kwam op zijn verstoord gelaat, toen zijn blik viel op het stapeltje oude 'herinne ringen en het bundeltje brieven opnemend trok hij' er een uit en begaf zich naar het raam om dien te lezen. Zijn oogen werden vochtig, Voor hij hiermee klaar was. Toen hij; zijn ontroering meester ge worden was, zieide 'hij kalm: „Ik zal nu, hierover ontfermen; de rest mag jij dan behouden, Hanni. Ik geloof wel dat zij het zoo bedoeld 'heeft." Later op den dag arriveerden de twee jonge reizigers. Het eerste wat Hanni van de nieuw aangekomenen zag was een meisje, verscheiden jaren ouder dan zij zelf, met een donker, pikant gelaat, zwar te stralende oogen, en een betooverenden glimlach. En een veel jongere knaap, een bleek, teer, en eenigszins misvormd jon getje, wiens schitterende oogen te groot schenen in het schrale, bleeke gelaat en ling over „De noodzakelijkheid der orga nisatie", terwijl de heer J. Hoogerheide sprak over „Het nut van Christelijk ge organiseerd te zijn". Beide sprekers wek ten op om zooveel mogelijk leden voor de Christelijke organisatie te winnen. De avond werd gevuld met voordrach ten en samenspraken. In de pauze's wer den ierverschingen aangeboden. De ver eeniging kan terugzien op een moeien avond, die door vele van de leden, waar van sommigen met hun echtgenooten of verloofden, werd bijgewoond. Wolfaartsdijk. Zaterdagavond 'hield de afd. van de Vereen, voor Ziekenhuisver- pleging alhier haar jaarvergadering. Voorzitter dhr C. v. d. Velde. Deze memo reerde het 10-jarig bestaan der afdeeling. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental met 54 is toegenomen en thans 2086 bedraagt. Er zijn dit jaar 60 'leden der vereeniging opgenomen geweest in één der ziekenhuizen met een totaal aan(al ligdagen van 1367. Uit de rekening van den penningmees ter bleek, dat de ontvangsten (waaronder een batig slot van vorige jaren ad f 644.88) bedroegen f 5484.21, de uitgaven f4953.03, batig slot f 531.18. Beslocen werd van de overblijvende kosten bij op name in een ziekenhuis 10 pet. uit te keeren uit de a'fdeelingskas. De Centrale Werkverschaffing is al hier begonnen. Een 25-tal werkloozen is daarbij te werk gesteld. Het terrein der werkverschaffing is gelegen in den Zui- derlandpolder op de hofstede „Welgele gen", thans nog bewoond door den heer J. G. Koert, eigenaar de heer M. J. Mol, waar een aantal slooten en putten gedicht zal worden. De grond hiertoe wordt be trokken van een perceel in den Nieuw- SsbbingepO'lder waar een perceel hoog gelegen grond van pl.m. een H.A. afge graven wordt. Krabbendijke. Tot voorzitter van het Groene Kruis alhier is gekozen dhr J. Vader Jr., zulks in de vacature ontstaan door het bedanken van dhr J. Trelier. Tot secretaris is gekozen dhr I. J. Smalle- gange, in de vacature-J. Vader Jr. Kruiningen, Vrijdagavond vergaderde de Ohr.-Hist. Kiesvereen. alhier met ge noodigden ter herdenking van haar 20ja- rig bestaan onder leiding van haar voor zitter dhr J. J. Frangoijs, die een histo risch overzicht gaf over de afgeloopeu 20 jaar. Daarna sprak het Statenlid dhr M. de Looze een bezielende rede uit met als onderworp: „Na 20 jaren". Burge meester Harff van N.- en St. Joosland vertoonde eenige zelf opgenomen films. Dames zorgden voor ververschingen. D's Mortier sloot met dankzegging. Rilland-Bath. Vrijdagavond j.l. hield de vereeniging tot bevordering van de verkrijging van onroerend goed aan Land arbeiders, haar jaarvergadering, onder 'leiding van den eere-voorzitter, Burge meester P. J. Dominicus. Uit het jaar verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging thans 54 leden telt. Door de Vereeniging zijn tot nu toe 14 plaatsjes gesticht, terwijl 22 'leden los land in pacht hebben. Het kassaldo bedroeg op 1 Jan. 1939 f 1439.36. Met alg. stemmen werd het voorstel tot wijziging van art. 2 van 'het huis houdelijk reglement aangenomen. Zaterdagmorgen i.s de oudste inwo ner dezer gemeente, de heer W. Theuns, in den ouderdom van 91 jaar en 5 maan den overleden. Vrouwenpolder. Vrijdagavond hield de Geref. Meisj^svereeniging „Bid en Werl alhier haar 19e jaarvergadering. Presi dente was mej. Vroon. De vereeniging telt 30 leden, terwijl er een batig saldo is. D'e avond werd gevuld met samen spraken, voordrachten en zang. Afge vaardigden brachten hun gelukwenschen over, terwijl Burgemeester Maas ook zijn beste wenschen uitsprak. Biggekerke. In de vergadering van aandeelhouders van de weegbrug „Ons Belang" onder voorzitterschap van dhr L. Simonse Sr. bleek uit de verslagen van secretaris en penningmeester, dat in een al te helder brein verrieden, die te veel van het zwakke lichaam vergden. D'e begroeting van het meisje tegenover Hanni was vroolijk en beleefd en ken merkte zich door een volkomen zelfbeheer sching. De jongen daarentegen bloosde verlegen toen hij' de wit gekleede, beval lige gedaante beschouwde, en voor het eerst den sympathieken blik ontmoette van haar blauwe oogen. De maaltijd was deze keer veel gezelli ger dan den vorigen avond, want Sylvia lachte en praatte onophoudelijk, niette genstaande de haar vreemde omgeving. Hanni vroeg zich stilzwijgend af, wat de toekomst zou brengen nu deze vreemde lingen ongevraagd in haar oude vredige tehuis waren binnen gedrongen, maar zij verwonderde er zich over, da,t zij de nieu welingen met grooter belangstelling gade sloeg dan ze zich aanvankelijk voorstelde. Vooral de jongen riep haar sympathie wakker door zijn kinderlijke verlegenheid en zijn daarmee gepaarde teergevoelig heid. Bijna onwillekeurig stelde zij' tegen over zijn zwakheid Trevor's robuste man nelijkheid. Zouden zij ooit goede vrienden worden, of gezworen vijanden? Zij' vrees de voor het laatste, want haar held bezat een vurig karakter, en de oogen van dezen jongen schitterden onheilspellend, wat haar nu juist niet gerust stelde. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5