Burgemeester Femhout be noemd tot burgemeester van Bussum. Ai s U een Radion-was ziet, heeft U geen vertrouwen meer in andere zepen en zeeppoeders. Want zulk een schitterende helderheid is alleen met Radion te krijgen. Radion met haar gecombineerde zeep- en zuurstofwerking verwijdert i al het vuil, maakt Uw goed absoluut schoon en daar- J door absoluut wit. U moet niet „denken", dat Uw was M wit is. Wees zeker van Uw zaak. Gebruik Radion. H Rechtszaken Laatste Berichten. Telegrammen. Burgerlijke Stand Influenza ws Gemengd Nieuws f kijk eens jan dit is nu aradion - wit MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Het Prinselijk Paar naar Zwitserland vertrokken. a helpt gezin. ik besteed veel zorg aan mijn was. maar met al mijn weken en wrijven krijg ik mijn «j^goed toch nooit |f™1 zo schitterend vsw wit. -<= weet je dat dan nog niet RADION IS GEWELDIG IN PRIJS VERLAAGO EN KOST NU MAAR IS CENT f en radion werkt toch zo veilig voel eens hoe zacht dit babygoed is Bij Kon. besluit vaan 17 Februari is be noemd met ingang van 15 Maart tot bur gemeester van de gemeente Bussum de beep M. tFernbout, met gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der ge meente Middelburg. De beer Fernhout is sedert 1933 bur gemeester van Middelburg. Vervolgens vroeg de penningmeester, of men zijn onmiddellijk aftreden wenschte. Algemeen geroep: „Ja!" Na eenige discussie verliet daarop de penningmeester de vergadering. Intusschen was de penningmeester weer ter vergadering gekomen en deelde mede, dat 'bij op zijn besluit om af te tre den, wenschte terug te komen, omdat hij met zijn accountant hierover wenschte te spreken. Wel wilde hij aftreden, zoodra de zaken geregeld waren. Na een rumoerig debat diende tenslotte een der leden een motie in, waarin het aftreden van den penningmeester geischt werd en tevens zijn bedanken als lid van de A. S. Talma-Stichting. Zoo deze wei gerde, werd het bestuur opgedragen den penningmeester te royeeren als lid. Bovendien werd gevraagd aanvulling van het bestuur met twee met name ge noemde heeren, Ds Den Houting van Hui- zum en P. Visser, directeur der Noord- Friesche Middenstandsbank te Leeuwar den. Aan het slot van de motie sprak de vergadering het volle vertrouwen uit in den voorzitter. Met luid applaus werd deze motie aanvaard. D'e beide genoemde hee ren werden gekozen. De vergadering machtigde den voorzit ter zoo spoedig mogelijk de boeken en be scheiden van Apeldoorn over te brengen naar een andere plaats, terwijl den heer Van den Bosch alle toegang tot de kan toren der vereeniging werd ontzegd. Dr de Groot met den notaris van Veenwouden en den heer P. Visser te Leeuwarden zijn later vertrokken naar Apeldoorn, waar zij' Zaterdagmorgen alle bescheiden van den penningmeester in be slag wilden nemen. Toen de leden van het bestuur Zater dagmorgen aan de T'alma-stiohting te Apeldoorn arriveerden, bleek, dat de heer v. d. B. het archief reeds in een taxi had geladen. De ex-penningmeester had hiertoe de assistente van de politie ingeroepen, die de archieven naar het politiebureau te Apeldoorn bracht. D'e heer v. d. R. heeft bij' de Justitie een aanklacht ingediend, daar naar zijn mee ning de moeilijkheden reeds dateeren van vóór zijn indiensttreding. Het tekort be draagt f280.000. Auto te water. Be stuurder verdronken. Gis teravond is de 30-jarige ongehuwde heer A ter B. uit Tubbergeu, met zijn auto in het kanaal in de buurtschap Fleringen gereden. D'e bestuurder is daarbij om het leven gekomen. D o o d e 1 ij k ongeluk te Zeist. Zaterdagavond is te Zeist een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Een auto reed in snelle vaart. De bestuurder haal de een melkkar in. Deze kar werd aange reden. De voerman sloeg eraf, gelukkig aan de zijde, waar de auto niet passeerde, zoodat hij met den schrik vrij' kwam. Zijn wagen werd echter versplinterd. Waar schijnlijk is bij deze aanrijding het por tier van de gesloten personenauto los of open geraakt. EYen verder moest een groentenwagen voorbij gereder worden. D'eze wagen werd geschampt, doch hierbij sloeg de metgezel van den auto bestuurder uit de auto en was op slag dood. De auto reeds inmiddels voort. D'e be stuurder werd later op den avond te D'oorn gesignaleerd. De auto kon in be slag worden genomen. 'Inval in een geheim zinnig pakhulis. Eenige dagen geleden viel het de politie te Rotterdam op, dat er iets geheimzinnigs gaande was in een pakhuis in de Banketstraat te Rotterdam. Het pakhuis werd in de ga ten gehouden! en Vrijdagavond gingen eenige 'rechercheurs eens poolshoogte ne men, waarbij zij evenwel ontdekten, dat er niemiaind in het pand was. Intussohen was bij het pakhuis een post geplaatst en daardoor gelukte het den huurder 's'nachts 'zijln pakhuis te zien binnengaan. Dddelijk verschafte de politie zich nu ook toegang tot het pand, waarbij bleek, dat de huurder de 37- jiarige K. was, dien men, in verband met overtredingen van crisismaatregelen, reeds kende. In het pakhuis werd geen geheime distilleerderij gevonden, maar een volle dige broedmachine, geschikt oimi 3200 eieren te laten uitbroeden. D'e machine was vrijlwel bedrijfsklaar, maar er waren geen eieren in. D'e politie heeft de broed machine, die een waarde heeft van f 1500 in beslag genomen. D'opve man door tram aan gereden en gedood. Gisteren werd een bejaard man door een motorwagen te 's-'Gravenhage aangereden en op slag gedood. Naar men vermoedt zijn de oorzaken van het ongeval doofheid van 'het slacht offer en onoplettendheid bij het over steken. Het slachtoffer is een 81-jarige man uit het Bestedelingenhuis. al wat je nodig hebt, toos, is een pak radion. loop even mee, dan laat ik je l het pak zien. jammer dat radion zo duur anders nam ik het rad 73-091 Rechtbank te Middelburg, Door de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg is benoemd tot beëedigd klerk ten Parlkette van den ambtenaar van 'het I 'Openbaar Ministerie bij' de Kantonge rechten in het Arrondissement Middel burg, de heer M. W. K. N. Hengeveld, vroeger wonende te Rotterdam, thans wonende te Middelburg. De benoemde werd beëedigd ter open bare terechtzitting van genoemde Recht bank op heden 20 Pebr. 1939. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt tegen den kapper B., die een bediende op verboden tijd werk liet ver richten en tegen den bakker H., die te vroeg versch broo'd afleverde. Op 81-jarigen leeftijd is overleden de heer J a o. de G r a a f f, die gedu rende 17 jaren ouderling der Ned. Herv. Kerk alhier is geweest. Ook was hij vele jaren bestuurslid van den Chr. Nat. Werkmansbond Schilderijententoonstelling. In de 'kunstzaal Van den heer Sturm iu de. Korte Kerkstraat is Zaterdagmiddag door den 'heer A. D. F. v. d. Wart, lid va-n Gedep. Staten, een expositie van werken van den heer D. Roskes geopend. Over bet tentoongestelde hopen wij mor gen nog het een en ander te schrijven. Reeds thans willen wij echter uiting ge ven aan onze groote wlaardeering voor wat hier is bijeengebracht en te genieten wordt gegeven. Elk doek brengt een eigen steanmling. Men imioet deze expositie voor al rustig bezien. Ze staat op een boog peil. Daarom is een bezoek ten zeerste aanbevolen. 't Zand. D'e A.R. Kiesvereeniging kwam in jaarvergadering bijeen onder leiding van den voorzitter, den heer J. Lorier De 'heeren K. Schout en A. Tange brach ten als secretaris en penningmeester hun jaarverslag uit. Het ledenaantal steeg tot 60. De aftredende bestuusleden, de hee ren Lorier en Bouoherie werden herko zen. 'Gestemd werd voor de candidaten- lijst Prov. Staten. 'Op de e.v. vergade ring hoopt voor de vereeniging op te tre den de heer Dregmans, burgemeester der gemeente Koudekerlke. Hoek. De 'Geref. Jeugdvereenigingen hielden hun gecombineerde jaarvergade ring. Na de gebruikelijke opening leverde de secretaris der J.V. het gecombineerde 'jaarverslag over het werk der vier ver- eenigingen in het afgeloopen jaar. Op de agenda stond verder vermeld in leidingen over: „Kain" en „Alice Nahon". Een van de hoofdnummers was het de- clamatorium: „Voor 't volle, rijke leven". Met genoegen kunnen de leider en de deelnemers hierop terug zien. Op keurige wijze werd aangetoond de waarde die de Jeugdvereenigingen hebben voor 't volle, rijke leven in kerk, staat en maatschappij. D's Vink sprak een slotwoord naar aanleiding van de oproep tot geestelijke en moree'le 'herbewapening, en wees er op dat dat van binnen uit moet gebeuren en dat wij1 in de vereenigingen daarvoor de wapens moeten, leveren, 't Was een zeer geslaagde avond. GOES. Geboren: Tanny Cornelia Zwa- nette, d. v. Jacobus Adriaan Pieterse en Zwanette Margaretha Pott; Martinus Cor nells Hendrikus, z,. v. Jan Hendrikus Roose en Janna Martina Bookelaar. Overleden: Jacobus de Graaff, 81 j., wedn. van Maria Jacomina Koeu. Van 1218 Febr. VROUWENPOLDER. Bevallen: A. Du- vekot geb. Osté, z.; M. Langebeeke geb. Dobbelaar, z. (levenl.) (M. G.) Van 11—18 Febr. IERSEKE. Ondertrouwd: Anthonie Kosten 26 j. jm. en T'annotje van den Berge 24 j. jd. te Krabbendijke. Huwel.-afk.: Pieter Gorstiaan van Put ten 26 j. jm. en Cornelia de Vos 24 j. jd. te Wemeldinge. Geboren: Cornelia, d. v. Cornelis Bu- tijn en Leunt je Barber a Gatharina van den D'orpel. Overleden: Matheus Wesdorp, 83 j., wed.r. van Jannetje Scheele. (I. G.) Van 815 Febr. WEMELDINGE. O'ndertrouwd: P. G. van Putten 26 j. jm. en G. de Vos 24 j. jd. (I. G.) DEN HAAG. Men mieldt ons van offi cieels zijide dat Priiruses Juliana, Prins 'Bfernhard en Prinses Beatrix met den nachttrein naar Zwitserland zijn ver trokken voor een verblijf van ruim drie weken. H. M. DE KONINGIN BEZOEKT HET PRINSELIJK PAAR. H. M. de Koningin heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan het Prinselijk Paar ten paleize Soestdijk. Later in den middag keerde H. M. per auto naar Het Loo terug. DE HOOFDINSPECTEUR VAN DE VOLKSGEZONDHEID OVERLEDEN. D'EN H'AA'G. D'e 'hoofdinspecteur van de Volksgezondheid, Dr J. J. T. Doijer, die als zoodanig op 12 .September 1938 is benoemd, is in den afgeloopen nacht 'hier ter stede op 58-jarigen leeftijd over leden. GASVERSTIKKING. D'EN HELD'ER. De 79-jarige alleenwo nende mevrouw D. werd in haar woning aan de Loopgracht levenloos gevonden. Het Heek, dat zij door gasverstikking om het leven was gekomen. De oorzaak moet gezocht worden in het feit, dat de slang van het gasstel was los geraakt. DE MISLUKTE STAATSGREEP TE PERU. LIMA. Omtrent de mislukte staatsgreep van generaal Rodrikuez wordt gemeld, dat 'de generaal misbruik heeft gemaakt ivan het vertrouwen dat de President in hem stelde en met een kleine politie macht gepoogd heeft de wettige regeering omver te werpen. De opstand heeft 6 dooden geëischt. Het schijnt, dat de op stand is mislukt door het onmiddellijk krachtdadig optreden van den officier van de wacht van het paleis. Eenige oogenblik'ken na het uitbreken van den opstand stelden de troepen van het garnizoen zich ter beschikking van den Minister van Oorlog. Overal in het land is. het rustig. EBILJETTEN. hijuende dag- >r., zet, volgens Nieuwsbl." al- verhaal voor, 3 Prinses Ju- in Hongarije aider den druk ndigiheden ge- e verlaten, int zekere Ala- feikiiug had als diere onderne- jh" is, verloor ouwd en bezit e, dat verleden dag geboren eatrix. Alajos an brief aan en, waarin hij aenzette, waar- us verkeeren. ïem antwoord drie scheeps- t Teis naar Ne- larbij zich te il, .die hem en m in Iinsulinde ronden zich in I f600 en een autoriteiten iin en, hoe dolge- ecen is en hoe ijle is over deze se trootnapvolg- edert haar be is haar huwe- itengewoon po~ Veelal het gevolg van verwaarloosde kou. Maak een eind aan gevatte kou door keel, borst cn rug in te wrijven met deze krachtige zalf. Verwijden congestie, vergemakkelijkt helpt spoedig. ilamatie herko jhten. irkliedenvereen. i" vierde Vrij- lestaan. De lei- Veenstra. Dhr n referaat over gaard". Ie sprak over r J. Schipper, werd een blik itgemoodigd de Rotterdam. Elen Gezelle werd Later op den isohe proza ten ize werd een 1. De opkomst -motor van de eerd, zoodat de eer normaal is. iat deze motor 't schijht dat zij lag heeft de v.v. jp Houtrust te- clubs bestaan von met 11O. Togo I van 'hier korfbalwedstrijd ngen. T.ogo ver- d de wedstrijd Volharding I Uitslag 2—0 erk. te Noorden, II. Te Gouderak, sveld. Dte Lindt, R. C. erk. >ude, A. Dubois gen, G. Smits te .ten. J. v. d. Berg te ravenpolder, A. uizen. Voor Op- Middelburg. Ds G. Tichelaar, imeente te Lisse and met zijn ge- 1 Mei a.s. eer- r. In de Ned. gesteld de heer 3 Utrecht, in kerkvoog- ïvergadering der •gden in de Ned. ar 10 en 11 Mei ide onderwerpen eschiedenis der recht der Kerk nten; De pacht- ïotabel der Ned. Griep) is geko- al" te Goes werd afgenomen voor stenografie en machmeschrijven, vaiu- wege den Ned. Bond ter verspreiding van het Systeelm)-I. Pitinaai, gevestigd te Arnhem. De examen-commissie bestond uit de dames H. G. LinssenHooyen en 1. KlaassVrijborg en dhr J. W. Roef- fen. Aan het examen namen deel 24 can- didaten, van wie 2 niet slaagden. Het diploma maohineschrij'ven, (vaar digheid mfet miiu. snelheid van 500 w. p. half uur) kon uitgereikt worden aan: Mej. J. H. de Jager, Goes, met aan- leekening voor Duitsch proza; mej. M. J. Simits, Wemeldinge, met aanteekening voor Framsoh en Eng. proza; mej. J. E. Strauib, Kloetinge, met aant. Etog. proza; mej. 'S. G. Timlmlerman, Goes, met aant. voor Fr. en Eng. proza; dhr P. A. Tref fers, 'sH. Arendskerke. met aant. voor Fr. en D'. proza; dhr Th. J. Visser te We meldinge, met aant. voor Eng. proza; mej. A. F. Wattez, Goes, met aant. voor Fr. en Eng. proza; mej. M. G. v. Wes ten, Goes, met aant. voor Fr. en Eng. proza; Imlej. S. Weststraite, Goes; dhr J. C. de Beste, Goes, met aant. voor D'. en 'Eng. proza; mej. 'Cl. Driedijb, Goes, met aant. voor Fr. en Eng. proza; dhr P. den Herder, Wolfaartsdijk; dhT P. H. Joosse. Goes; 'dhr H. de Kok, Goes; mej. D. G. Meulbroek, Ierseke; mej. J. Siepman, Goes, met aant. voor Eng. proza; dhr A. Siervogel, Goes, dhr Joh. Traas, 's H. Arendskerke, met aant. voor Eng. proza; m|ej. J. M. Dootjes, Goes, met 'aant. voor Eng., Fr. en Duitsch proza; dhr G. van Gelderen, Terneuzen, met aant. voor Eng., Fr. en Duitsch proza. Het diploma A stenografie Pitman (le ged. Pitman's stenografie) kon worden uitgereikt aan de dames: A. G. Breas te Goes en P. W. Kloosterman, eveneens te Goes. Uitgezonderd 'dhr Van Gelderen te Ter- neuzen, allen leerlingen van de P'itmian- söhool te Goes, directie N. Crucq en G. J. Bliek. Voor nieuwe cursussen wordt verwezen naar de advertentie in dit blad. Op do gehouden examens gehouden voor de Eerste Nederlaaidsche Modevak school Vereeniging slaagden voor Gdstu- miere de dames: G. F. Blok te Kruinin- gen, D, Meulbroek te Ierseke, D. v. Lan- geveld te Krabbendijke, A. Dirkse en M. M. de Hulster te Aardenburg, E. de Feij- ter te Waterlandkerkje en L. Valkier te Kortgene. Voor Coupeuse de dames F. M. de Ruij- ter te Axel, D'. Vermast te Ierseke, J. Ver- hage te Aardenburg, N. Valkier en J. v. Gilst te Kortgene. Voor Loerares Coupeuse de dames D. Meulbroek te Ierseke, M. de Koeijer te Aardenburg, P. Bun te Boschkapelle. EXAMEN MIDDENSTANDSDIPLOMA MEI 1939. Het '3e examen voor het Middenstands diploma Algemeens Handelskennis wordt, voor wat het schriftelijk gedeelte van het normaal examen betreft, afgenomen op Woensdag 3 Mei 1939 en voor wat het mondeling gedeelte en het speciaal exa men betreft, circa vier weken later. De examens worden georganiseerd: door het instituut voor 'Middenstands- ontwikkeling o.a. te Terneuzen; door de Onderwijscentrale van den Chr. M. B. o.a. te Middelburg. De 'inschrijving moet geschieden vóór 15 Maart 1939. PENNINGMEESTER GEDWONGEN TOT AFTREDEN. Conflict bij de Talma-stichtSng. Op verzoek van 38 leden van de Chr. Vereeniging tot Verzorging van Ouden van dagen (een landelijke organisatie, die verschillende rustoorden beheert) is te Veenwouden Vrijdag een buitengewone algemeene ledenvergadering gehouden onder leiding van Dr de Groot van Veen wouden, ter bespreking van moeilijkheden in het bestuur. Dle nog al woelige bespre kingen leidden er toe, dat de penning meester, de heer Van den Bosch, op staan- den voet werd geroyeerd. Deze 38 leden vroegen een uitvoerige uiteenzetting van het bestuur over den gang van zaken sinds de vergadering in September. D'e voorzitter deelde mede, dat men na September begonnen is een fonds te vor men en dat scherp omlijnde voorstellen aan de crediteuren en obligatiehouders zijn gedaan. Bij de pogingen om alles in orde te krijgen, werden de besluiten van eten voorzitter echter gesaboteerd. Hierna verdedigde de penningmeester, de heer Van den Bosch uit Apeldoorn, zijn eleid. Hij gaf toe, dat er gebrek aan sa menwerking in het bestuur is. De ac ïuld- vraag liet 'hij in het midden, maar hij J10^, of het wel noodig was, dat h'j af- rad. Hij kon den eisch om de admini- s ratie naar het noorden te brengen be grijpen, maar niet de haast, waarmee men mt wilde doen. Hij betoogde verder, dat e correspondentie wel tijdig was afge- aau, maar door ziekte was er eenigen achterstand in gekomen. (Rumoer.) voorzitter: „Maar u had wel tijd om dreigbrieven te schrijven".

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3