r Centrale Hengstenkenring te Goes. ovmcie Kerknieuws Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Finantiëele berichten Telegrammen. as bij het Neder- GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN Oostkapelle. Woensdagavond hield de afd. van den Chr. Boeren- en Tuinders- bond haar jaarvergadering, welke druk bezocht was. Voorzitter dhr A. L. Louws. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Bij Griep en Koorts, jen, iets opsüaanden vorden voortgezet. verneemt, is nu invoering van de (ving zijnde veldjas een shirt met das >ze veldjas verbon- eacht. Niet slechts ntoonbaar, hetgeen itair schaadt, maar ge van deze tenue reer weder gemak bij den man op, he leger is gebleken evinden zich thans j verschillende on- aanvullende proe met een veldjas, de tegenwoordige, enaaide zakken en taanden, omliggen- ran de kraag is het ortgezette proefne- ossing daarvan be thans enkele nieu- laten vervaardigen, g van het beoogde deed. O.m. is ook aag in beproeving, g geleidelijk schuin waardoor de hals 1 vrij is. Het crite- kraag is, dat hij jn bij het weTk te ijk van den militair illen nog wel eeni- en, daar het in de >ok gedurende den iplaats van op het regimentsnummer p den kraag, bij de houderbedekkingen Verder zal bij het een koppel worden molen te Stomp- bt worden, doch ten modern systeem 1 worden voorzien. EEK 1939. tat de boekenweek ■avond in den Am- ouwburg. In tal feestetalages, ten- gen e.d., en voorts n het fantastisch en", de aandacht istigd worden, ïkenweek voor mi- exlandsche boeken cadeau een drietal 'm' f V |g m 4 ff De commissie van letterkundigen koos hiervoor novellen van Anton Gooien, van Augusta de Wit (de dezer dagen overleden talentvolle schrijfster) en Joh. van der Woude. TeVlissingen en Goes zal het tooneelgezelschap van Joh. Doorn het special voor de boekenweek geschreven tooneelwerk ,.Het Visioen" opvoeren. Te Terneuzen o.a. heeft op initiatief van de firma Littooy en collega's in de boekenweek 'n letterkundige lezing plaats, waarvoor de bekende schrijver A. den Doolaard zijn medewerking heeft toege zegd. Damkampioenschap van Zeeland. Te Middelburg zijn in de voorronde, groep B, de volgende partijen gespeeld: D. Trielier-W. Lente O2; J. v. Eenen- naam-J. Strooband 20; W. Lente-J. v. Eenennaam 11. MIDDELBURG. Openbare les op de Ambachtsschool. Heden wapperde de driekleur van het gebouw der Middelburgsche Ambachts school ten teeken, dat aldaar de jaarlijk- sche openbare les plaats had en zij, die er een kijkje gingen nemen, ontwaarden in gangen en op trappen palmversieringen als bewijs, dat het een hoogtijdag was voor de school. En die mag er wel eens zijn in tijden dat het bestuur en directeur heel wat moei lijkheden te verwerken hebben maar daar over straks nog iets. Het bezoek aan de verschillende loka len, heeft ons doen zien, dat de vervan ging van den driejarigen door een twee jarigen cursus op de resultaten van het onderwij® wel invloed heeft, doch dat ook zoowel practisch als theoretisch in deze twee jaren heel wat kennis wordt bijge bracht. Het is juist daarom zoo te betreuren, dat een der afdeelingen, en wel die van het meubelmaken, tot het verleden gaat behooren. Tot nu toe was het mogelijk geweest het wettelijke minimum van 15 leerlingen voor dat vak te handhaven, al of niet met toevoeging van een over compleet op de afdeeling timmeren, doch thans waren nog acht leerlingen voor het meubelmaken over en moet deze afdeeling worden stop gezet met ingang van 1 April Er zijn tijden geweest, dat er weinig gevraagd werd naar nieuwe krachten in dit bedrijf; men zag er tegen op, jongens voor dit vak op te leiden, en nu er wel vraag is, ontbreken de goed onderlegden. Maar gelukkig kunnen wij ook andere klanken laten hooren. De afd. timmeren en bankwerken, zul len zich steeds meer moeten gaan richten resp. op machinale houtbewerking en op het autogenisch lasschen en dergelijke nieuwe methoden. De directeur doet dan ook alles om het in die richting te sturen, moge hij daar mee evenveel succes hebben als met zijn met goed gevolg beloonde moeite voor een tweejarigen machinistencursus. Om aan de eischen der huisvesting van de school in haar gereorganiseeTden vorm te voldoen zal, zooals bij velen reeds be kend is, een verbouwing der school noo- dig ziju en de plannen, die nog wel niet geheel aan de wenschen van bestuur, di recteur en personeel voldoen, al zullen zij er genoegen mee nemen, zijn thans naar Den Haag om de goedkeuring van de be voegde instanties te verkrijgen. Wij twijfelen er niet aan of ook aan de school in zijn dan wat gewijzigden vorm, zullen directeur en leeraren evenals nu bij de wijziging van drie in tweejarige, hun krachten blijven wijden en zullen nog vele jongens voor de verschillende vakken en bedrijven kunnen worden opgeleid en zich daardoor een plaats in de maatschap pij kunnen verschaffen. Vele ouders en verdere belangstellenden hebben een bezoek aan de school gebracht, waar de leerlingen met grooten ijver en toewijding aan den arbeid waren. De nieuwe brug. De nieuwe brug over de haven is hedenmorgen zonder eenig officieel ver toon voor het verkeer opengesteld. Er is hier een groote verkeersverbetering tot stand gekomen, terwijl de brug, meer dan de nu verdwenene, aan aesthetisohe eischen voldoet en het stadsschoen in deize omgeving verhoogt. Gisteravond 'hield de afdeeling Goes e.o. van den Prot. Chr. Bond van Spoor- llraanwegpersoneel liln de Qhr.Be waarschool haar jaarvergadering, die door vele leden met hun vrouwen was bezocht. De voorzitter, de heer J. West- s t r a t e te Biezelinge wees in zijn ope ningswoord op de vele zorgen allerwegen. Ook voor het spoorwegpersoneel zijn in het afgeloopen jaar niet alle billijke ver langens vervuld. Toch mogen wij opge wekt feestvieren, dankbaar voor Gods rijke zegeningen, ook voor het bezit van een vrijie, Chr. vakbeweging. De secretaris, de heer P. Dekker, meldde in zijn jaarverslag, dat het le dental steeg van 36 tot 38, dat verschil lende vergaderingen zijn gehouden en diat Plannen tot splitsing der afdeeling niet ztm uitgevoerd. De penningmeester, de heer A. J. de ®e) .kon een batig saldo boeken, i ©Imitaties werden overgebracht door den Bondssecretarisden heer Eykel- boom, en door den heer A. de Lange, voorzitter van den Ghr. B e sturen] >oiud o avond werd verder door zang en voordrachten gevuld, terwijl in de pauze 6en koffietafel werd gehouden. Aan het eind der vergadering dankte de voorzitter den aftredenden secretaris hartelijk voor het vele, dat hij voor de afdeelinig deed. A.-R. Kiesvereenifling. Gisteravond hield de A.R. Kiesvereen. onder voorzitterschap van den heer R. Zuidema een goed bezochte ledenverga dering. Er werd gestemd over de volgor de der candidatenlijst voor de Prov. Sta tenverkiezing. Verder werd de gemeente politiek besproken-.) Be Raadsleden -de heer en Eckihandt en Laport hadden ver schillende vragen, o.a. over het Schut tershof, de kermis, het gasbedrijf, het Bung. Armbestuur,, de belastingheffing, enz. te beantwoorden. D'e heer Van Donk beëindigde met dankgebed deze geani meerde vergadering. Openbare les Ambachtsschool. In de Ambachtsschool werd gisteravond een openbare les in het schilderen gege ven, die door ouder®, patroons en andere belangstellenden druk bezocht was. Na afloop van deze les volgde in een der daartoe ingerichte lokalen een lezing over de ontwikkeling der verfindustrie en de schilderkunst, welke lezing door de ver tooning van een gekleurde film geïllu streerd werd. Het was een belangwekken de en leerzame avond, die door de vele belangstellenden zeer op prijs werd ge steld. Borssele. Maandag vergaderde de A.R. Kiesvereen. onder voorzitterschap van den heer M. de Regt Jz. In verband met de a.s. Statenverkiezing werden de can- didaten besproken en werd over de volg orde gestemd. Verslag werd uitgebracht van de ver gadering van het Prov. Comité, Voorts werden nog eenige besprekingen govoerd in verband met de gemeente raadsverkiezing. Hoedekenskerke. Een verbete ring. Naar wij vernemen zal bij de aanlegplaats van den Provincialen boot- dienst naar Terneuzen een belangrijke verbetering worden aangebracht. Door de Spoorwegen zal aldaar een perron worden aangebracht, hetgeen voor hot drukke reizigersverkeer van en naar Zeeuwsch-Vlaanderen van groot belang moet genoemd worden. Arnemuiden. Een jubileum. Giste ren vierde een onzer meest geachte in woners zijn 70sten verjaardag, n.l. de oud-gemeente-veldwachter dhr N. Kievit. Op bet gebied der radio-distributie en ook op kerkelijk terrein is hij nog steeds zeer actief. Het heeft den jubilaris op dezen dag dan ook niet aan belangstelling ontbroken. Veere. Gemeenteraad. Gisteren vergaderde de Raad. Eerst werd het nieuwe raadslid D. Kassa beëedigd en geïnstalleerd en door den voorzitter gelukgewenscbt. Ingekomen was een klacht van de afd. G.B.T.B. over de vele last en schade van de duiven in den zaai tijd. De voorzitter zegt, dat er vele wil de duiven nestelen in de Groote Kerk. Ook zijn er een paar ingezetenen die postduiven houden. Dhr Gideonse zegt, dat het krioelt van de duiven. B. en W. zullen al het mogelijke doen om de last zooveel mogelijk te verminderen en zullen spreken met de duivenhouders. Ingekomen is goedkeuring van den Mi nister van Sociale Zaken van werkobjec- ten. Toegezegd is f 1290. ingekomen is een verzoek van het Bestuur der bijz. la gere school om verandering te brengen in privaten en waterleiding voor deze school. Dit wordt aangehouden tot de vol gende vergadering. Id. een verzoek van het bestuur van buitengewoon Ghr. on derwijs om voor het kind uit deze ge meente dat die school bezoekt subsidie te mogen ontvangen. Zal worden voldaan. Ook in de vervoerkosten zal worden te gemoet gekomen. Ingekomen is een verzoek van 't hoofd van den rijksgebouwendienst om bet huisje voor de P.T.T. meer achteraan te willen plaatsen. Toegestaan. Van den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen is toestemming ontvangen om de oude raadstoelen te ver- koopen. Een verzoekschrift van S. W. v. d. Hoofd om alsnog bouwvergunning te mo gen ontvangen bracht weer een breede bespreking. De voorzitter leest een brief voor van de commandant van de marine te Vlissingen, dat voor die grond een som is uitgetrokken op de begrooting.Het voorstel van B. en W. om afwijzend te be schikken wordt aangenomen met 4 tegeii 3 stemmen. Vastgesteld werd het voorschot voor 1939 der bijz. school op f 597.34. Ingekomen is een verzoek van enkele landbouwers tot verbetering Kioskeweg. Na breedvoerige bespreking hierover werd bepaald, dat steen beschikbaar wordt gesteld. Laden en lossen zal door werkloozen geschieden, maar vervoer is voor rekening der landbouwers. B, en W. wijzen aan tot stemlokaal de derde klas van de openbare lagere school. Bij de rondvraag vraagt dhr Gideonse inlichting over de luchtbescherming. De voorzitter licht den raad hierover in. Aa.gtekerke, Woensdagavond hield de Oranjevereen. onder leiding van haar voorzitter, dhr J. Jobse haar eerste jaar vergadering. De voorzitter memoreerde het in September j.l. gehouden feest. D'oor den secretaris, dhr Overweg, werd het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek dat de vereen, met 93 leden was opge richt, en thans was gegroeid tot 142 leden Volgens den penningmeester, dhr P. Wis se Sz., waren de inkomsten f 428, de uit gaven ruim f 402, goed slot ruim f 25. De aftredende bestuursleden, dhrn D. Overweg, J. v. Eijzeren en J. Maljaars, werden herkozen, terwijl in de plants van dhr A. de Visser werd gekozen dhr Abr. Willemse. In een bestaande vacature werd gekozen dhr S. Blaas. Serocskerke (W.). Dinsdagavond werd onder voorzitterschap van dhr P. H. Broerse jaarvergadering gehouden van het ziekenfonds „0. H.". Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental stationnair was gebleven. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat de ontvangsten bedroegen f 776, de uitgaven f 1146, nadeelig slot f370. Op 1 Jan. 1939 was in reserve f 1664. Uit de jaarverslagen bleek, dat de afd. 27 leden telt en dat bet kassaldo f 59,56 bedroeg. Door notlaris Batten Uit Middelburg werd een lezing gehouden over: „De Nieu we Pachtwet". Hierop volgde een drukke bespreking. Woensdagavond hield het Onder steuningsfonds „Onderlinge Hulp" zijn jaarvergadering. Voorzitter dhr G. Won- dergem. Dé voorzitter herdacht in zijn openings rede het 20-jarig bestaan der vereeniging. Ze is met 25 leden opgericht, waarvan er slechts 2 door overlijden zijn ontvallen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat dit jaar vier nieuwe leden zijn toegetreden. Er zijn er thans 57. Volgens den penningmeester is dit jaar ontvangen f 508,01 en uitgegeven f464,19. Batig saldo f43,82. BiBCldkeirkB- Woensdagavond kwam de A. R. kiesvereen. onder leiding van dhr G. Polderman in jaarvergadering bijeen. Uit het verslag van den penningmeester, dhr ID. Goppoolse, bleek dat de kas sloot met een tekort van f 1,70. Vervolgens werd stemming gehouden over de candidaten voor de Prov. Staten. Domburg. De Ghr. Jongemannenvereen. „Wees Getrouw" vierde Woensdagavond haar 5-jarig bestaan met een feestavond in „Rehoboth". De avond werd gevuld na een Bijbel-in leiding en de verslagen, met voordrachten, samenspraken enz. De knapenvereen. bracht een felicitatie over. Het ledental was in deze vijf jaar vooruitgegaan van 7 tot 19. N.- en St.-Joosland. Woensdagavond hield alhier in een der lokalen van de O.L. school de Oudercommissie den ge wonen jaarlijkschen Ouderavond met ouders van schoolgaande kinderen en andere belangstellenden. De voorzitter, de heer P. Meliefste, open de deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen, en in 't bij zonder tot de aanwezige autoriteiten. Vooral deed het hem genoegen, dat de heer Inspecteur weder blijk gaf van zijn belangstelling. De voorzitter herinnerde er verder aan, dat dit de laatste Ouder avond zal zijn, welke geleid zal worden door den heer C. Brakman, Hoofd van de O.L. school alhier, aangezien hij met pensioen hoopt te gaan. De voorzitter bracht den heer Brakman hartelijk dank voor de ondervonden medewerking van hem on voor de uitstekende leiding, al tijd op deze avonden gegeven. Hij sprak de hoop uit, dat hij nog lang van zijn rust zal mogen genieten. De heer Brak man dankte den voorzitter voor de tot hem gesproken woorden. Daarna werd het rijk beladen programma afgewerkt. Terneuzen. Dinsdagavond werd door leerlingen van de Muziekschool een mu ziek- en zangavond gehouden onder lei ding van de directrice, mevr. A. W. 't Gildevan Staveren. Het programma werd door de leerlin gen vlot afgewerkt. Naar men uit de ver schillende nummers kon bemerken, heb ben de leerlingen goed gestudeerd; enkele krachten gaven blijk van meer dan ge wonen aanleg. De directrice en de leeraar der school hadden van de leerlingen geschenken aan te nemen als bewijs van erkentelijkheid voor het ontvangen onderwijs. Mijnhardtj es maken U griep- en koortsvrij. Doos 30 en 50 ct. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hei- en Boeicop, J. J. Poot te Bunschoten. Bedankt voor Papendreoht, C. v. d. Wal te Dihksland. 'Emeritaat. Ds G. H. Brink, Ned. Herv. pred. te Nieuwveen, is voor nemens tegen 1 November a.s. eervol emeritaat te vragen. Silver sumsche haar de n d i e v e i. De Hilversumsche re cherche is er reeds spoedig in geslaagd de brutale inbraak op te lossen, welke daar in een haardenfabriek werd ge pleegd. 's Nachts omstreeks één uur was 4 er voor die fabriek aan 3e Tulpstraat een auto voorgereden en uit het gebouw wer den vijf haarden gestolen, zooals reeds eerder bericht werd. De recherche vond in de auto een leidraad en binnen korten termijn werd de verhuurder van dit vehikel opge spoord. Toen waren ook de inbrekers spoedig gevonden; het waren een 24-ja- rige en een 34-jarige Hilversummer, waarvan de laatste in de Tulpstraat, waar ook de haardenfabriek is gevestigd, woonde. Van hem moet bet plannetje dan ook zijn uitgegaan. De mannen ontkenden aanvankelijk. Ze beweerden met de gehuurde auto kazen naar IJmuiden te hebben getranspor teerd, maar de politie onderzocht het ver haaltje en er bleek niets van waar. De mannen weigeren te vertellen, waar de gestolen haarden gebleven zijn. D'e recher che speurt er nog naar. VRIJWILLIGE LUCHTAFWEER. Afweergeschut bij particuliere bedrijven. In de Eerste Kamer kwam gisteren na afhandeling van de Onderwijsbegroo- ting, die van Binnenlandsche Zaken aan de orde. De heer Pollema (C.H.) wees er daarbij op, dat hij het besluit van het provinciaal bestuur van Friesland om f60.000 beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van luchtafweergeschut op de electrische centrale te Leeuwarden, met bepaling, dat de bediening zal res sorteeren onder Defensie, in strijd acht met de totnutoe gangbare methode. Het antwoord op de door hem gestelde schriftelijke vragen ter zake acht hij ont wijkend. Sprekers eerste bezwaar is, dat de regeering niet buiten de Staten-Gene- raal om een dergelijke overeenkomst dient aan te gaan, en zijn tweede bezwaar, dat de regeering de gevaren onderschat, die daaruit kunnen voortvloeien. De stelling, dat wie geld heeft, de be scherming kan verkrijgen, en dat wie geen geld heeft, op die bescherming niet behoeft te rekenen, kan spr. niet als juist aanvaarden. De nationale verdediging mag nimmer in brokjes uiteenvallen. Spr. noemde het besluit van het Frie- sche provinciaal bestuur rampzalig voor onze eendracht Onder leiding van den burgemeester Mr P. J. Oud heeft een bespreking plaats gehad van vertegenwoordigers van het geheele bedrijfsleven te Rotterdam, Schie dam, Vlaardingen en omgeving, waarin door Z.E. den Luitenant-Generaal H. A. F. G. van Ermel Scherer uitvoerige in lichtingen zijn verstrekt over de moge lijkheid van plaatselijke vrijwillige lucht afweer in dat rayon. Het verloop van de vergadering bracht het resultaat, dat met belangstelling en instemming van de besproken plannen kennis werd genomen en het Comité ge machtigd werd de uitgestippelde richt lijnen verder door te trekken. Heden had op de Groote Markt te Goes onder groote belangstelling de jaarlijk- sche centrale 'hengstenkeuring plaats. Ze werd o.a. (bijgewoond door den directeur- generaal van den landbouw, Ir Roe- broek De uitslag is als volgt Categorie I. Hengsten geboren in 1936, kleine maatle pr. Willy K. 1891. Eige naar G. L. Lannoije, Aardenburg, f50; 2e pr. D'amiaan K. 1882. Fok.-eig.: P. Vermue Jaczn., Kloetinge, f 40; 3e pr. Talbot K. 1885. Fok.-eig.: Cyr. Verischue- ren, Stoppeldijk f 30; 4e pr. Avenir van „de Groeve" 825'55. Eig.: Alph. Mangnus, Boschkapelle, f25; 5e pr. 'Castro van Emly K. 1887. Eig.: Gebr. Al. en P. Ser- rarens, Ossenisse, f20; 6e pr. Souvenir van Clairon K. 1856. Fok.-eig.: R. O. Buysse, Graanw, f 17.50; 7e pr. Voila K. 1896. Fok.-eig.: Aug. Buijsse, IJzendijke, f 15; 8e pr. Carlo van Cam'bron 82870. Eig.: Alph. Mangnus en W. P. J. Staal, BosdhkapeHe-Stoppeldijk f 10; 9e pr. Do- rus K. 1890. Eig.: Jacs. de Putter Pzn., Axel f10. Cat. II. Hengsten geboren in 1936, groote maatle pr. Clairon K. 1862. Eig.: 'G. L. Lannoijse, Aardenburg, f50; 2e pr. Carlo K. 1855. Eig.: .H. Kerdk- haert en H. de Maat, Stoppeldijk, f40; 3e pr. Henk K. 1850. Eig.: J. Maljaaris Jzn., Oostkapelle, f 30; 4e pr. Herman van Zuidzande K. 1866. Eig.: F. D'hoore, Sluis, f 25; '5e pr. Elegant van Veldzicht K. 1868. Pok.-eig.: Joh. de Feijter, Schoon dyke, f 20; 6e pr. Roland van Bot- temaheer K. 1886. Eig.: Adr. Hartog, Colijnsplaat, f 17.50; 7e pr. Julian van den Berg K. 1861. Eig.: Mr M. G. v. d. Minne, Middelburg, f 15; 8e pr. Monar- que van Espoir K. 18'69. Fok.-eig.: L. J. M. Blondeel, Aardenburg, f 10; 9e pr. Al bion van Zuidzande K. 1864. Eig.: H. V. „Noord-Beveland", Kortgene, f 10; 10e pr. Ydo K. 1857. Eig.: 'Gebr. Al. en P. Serrarens, Ossenisse, f 10; 11e pr. Her man van N. en St. Joosland K. 1851. Fok.-eig.: A. A. van Nieuwenhuijzen, N. en' St. Joosland, f 10. Gat. III, Hengsten geboren in 1935, kleine maat le pr.. Pompier de Tombois K. 1808. Eig.: Gebr. Aernaudts, Sluis f 70; 2e pr. Aflban van Mars K. 1895. Eig. G. Buijsse, Biervliet, f 60; 3e pr. Ebert van Lamiswaarde 79630. Fok.-eig.: Em. C. Fassaert, Lamswaarde, f 45; 4e pr. Primus K. 1800. Eig.: A. X. Aer naudts, Sluis, f35; 5e pr. Bob K. 1894. Eig.: A. J. E. Temmerman-Daelman, IJzendijke, f25; 6e pr. Printempa d'Hulplanche K. 1871. Eig.: F. D'hoore, Sluis, f20; 7e pr. Walter van het Pavil joen K. 1893. Eig.: P. J. de Milliano e.a., Oostburg, f 15. Gat. IV. Hengsten geboren in 1935, groote maatle pr. Nico van Melo K. 1795. Eig.: H. Kerckhaert en H. de Maat, Stoppeldijk, f70; 2e pr. Kovacs van Kruiningen K. 1786. Eig.: M. Vermue, Lewedorp, f 60; 3e pr. Sidney K. 1801. Eig.: Wed. P. J. en G. L. Lannoije, Aar denburg, f45; 4e pr. Jaap van Lunters- hoek K. 1791. Fok.-eig.: Corn, de Feij ter, Boschkapelle-Vogelwaarde, f 35; 5e pr. Urbain van Frederica K. 1794. Eig.: Jac. Huijssen te Axel en L. den Exter te Sluiskil, f25; 6e pr. Uïrioh K. 1817. Eig.: Gebr. Verdonk, Nieuwdorp, f 20; 7e pr. Max K. 1870. Eig.: F. D'hoore, Sluis, f 15. Cat. V. Hengsten geboren in 1934 en 1933, kleine maatle >pr. Clairon van Hoek K. 1714. Eig.: Gebr. Verdonk, Nieuwdorp, f 75; 2e pr. Byou van Frede- ricapolder K. 1713. Eig.: H. Bonte, Koe wacht, f60; 3e pr. Prime ra van Firma K. 1726. Eig.: M. J. Stoutjesdijk en E. J. Kosten, Tbolen, f50; 4e pr. Clairon van Zaamslag K. 1822. Eig.: F. G. Diele- man, Waterlandkerkje, f 40; 5e pr. Cer vantes K. 1787. Eig.: Job. Wagenaar Izn., Kloetinge, f 30. Cat. VI. Hengsten geboren in 1934 en 1933, groote maatle pr. Floras van Oostburg K. 1810. Eig.: A. J. v. d. Meu- len-Becu e.a., IJzendijke, f75; 2e pr. Carlo van 'tKerkje K. 1728. Eig.: H. V. „Zuid-Beveland", Waarde, f 60; 3e pr. Harold K. 1746. Eig.: G. de Putter, Axel, f 50; 4e pr. Carlo van Schelp'kreek K. 1737. Eig.: P. Vermue Jaczn., Kloe tinge, f40; '5e pr. Herman van Herseur K. 1749. Eig. Alph. Mangnus, Boschka pelle, f 30; 6e pr. Aria's 'Clairon K. 1740. Eig.: G. Meisu, N. en St. Joosland en Adr. de Buck, Grijpskerke, f 15; 7e pr. Frans K. 1738. Eig.: P. Dieleman Mzn., Hoék, f 15. Nieuwe adj. Landbouwconsulent Naar het „D. v. Z." verneemt, is Ir v. Vliet, landbouwconsulent te St Oeden- rode, in gelijke functie overgeplaatst naar Goes. Deze verplaatsing staat in verband met het a.s. vertrek van den landbouwconsu lent Ir Ovinge, naar de Wieringermeer. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamscbe Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel G. N.V. te Goes vorige koers beden H. V. A. 400 419/20 Ned. Ind. Handelsbank II8V2 11814 Philips 199 203/4 Unilever 128 14 13lVa-2 4 K. U. 34 3414 Amsterd. Rubber 197 199b a Kon. Olie 30614 31114-2 Kon. Boot 111 116 Schcepv. Unie 104 107 Deli Mij. 2'27Va 228 r Nederland 1937 9814 987/s Nederland 1938 10014 10014 U. S. Steel 44Va 4514 Anaconda 221/s 223/s Bethl. Steel 507a 5l7s Cities Serv. 68/e 63/s Int. Nickel 3814 39 Cont. Oil 20 1914 Shell 10 10 Kennecott 273/e 275/s Radio 59/ia 514 Am. Enka 255/s 25V2 Car Foundry 2lVs 2114 Tidewater IOV10 103/_b Midpetco 1014 107/s Rep. Steel 153/a 157/s Waterworks 10 1014 Gen. Motors 3614 366/s De beurs was vandaag wat beter en bier en daar ging wat meer om, o.a. in de Kon. Olies. O'ok voor HVA was wat belangstelling, waardoor de koers een paar pet. hooger was. De N.I.V.A.S. heeft de limietes voor export met 5 pot. verhoogd. Een betere stemming in bet algemeen ging uit van Londen, waar men van de verhoogde oorlogsuitgaven een groote belangstelling voor de industrie verwacht en men bo vendien meent, dat de wereldvrede be vorderd wordt. Im, 'den scheepvaartboek was Kon. Boot vast met vrij1 veel vraag, op de verwachting viam een onveranderd dividend vam 7 pot. In de Amerikaansohe afdeelinig was wat vraag voor Steels. De Staatsfondsen waren weinig veranderd, alleen de Engelsbhe waren gedrukt we gens de verzwaring van bet buidget. Wisselkoersen. Amsterdam, 16 Febr., 2.30 u. Berlijn 74.6574.90. Londen 8.728.73Va. Parijs 4.9214 4.94. Brussel 31.38—£1.43. New-York 1.85141.8614. H. M. DE KONINGIN NAAR HET L00. DEN HAAG. Het ligt in het voornemen van H. M. de Koningin om Vrijdag naar Het Loo te vertrekken en daar eenige dagen te verblijven. BoternoteerirvB. DEN BLAAG. De Dëensche boternotee- ring is heden vastgesteld op f 1.01 per kg. De commissienoteering voor Neder- landsche boter is heden vastgesteld op f 0,87 per kg. A

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3