Hamaak-Nationaal Socialisme. Emigratie van loden. Afweergeschut te Leeuwarden. Kerknieuws Onderwijs. Huwelijksleeftijd in Neder land. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Bezoek van H.M. de Koningin aan Koning Leopold. Burgerlijke Stand Op de Centrale van het prov. electriciteitsbedrijf. In de namiddagzitting van gisteren hebben de Provinciale Staten van Fries land zich bezig gehouden met het voor stel van Ged. Staten dier provincie, om zestigduizend gulden uit te trekken, ten einde daarvoor afweergeschut aan te schaffen en dit te plaatsen op de Centrale van het provinciaal electriciteitsbedrijf te I eeuwarden. Na ernstig overleg en naar aanleiding van de in tweede instantie door de Com missie van Rapporteurs gemaakte opmer kingen, hadden Gedeputeerde Staten hun voorstel in dien zin gewijzigd, dat de f 60.000 beschouwd moeten worden als een vrijwillige bijdrage aan Defensie, voor het door de legerleiding te plaatsen luchtafweergeschut. Bij de behandeling van dit punt kwam de heer Sikkema (S.D.A.P.) met het voorstel, het voorstel van Ged. Staten aan te houden tot een volgende vergadering. Dit werd verworpen met 37 tegen 12 st. Het voorstel van Ged. Staten werd hierna aangenomen met 32 tegen 15 st. Tegen stemden de leden der Ghr.-Dem. Unie, de S.D.A.P., uitgezonderd de Ge deputeerden Geerts en mevr. Besuyen Lindeboom, voorts mevr. De Jong (V.D.) en Roorda (communist). Namaak niet op prijs gesteld. Gelijk bekend, heeft Rosenberg dezer dagen verklaard, dat nationaal-socialisti- sche groepeeringen buiten Dhitschland niet het recht hebben zich nationaal-so- cialistisch te noemen. Bij ieder volk, al dus Rosenberg, moet een beweging terug gaan tot het eigen nationale karakter. Het „Handelsblad" vraagt in verband hiermede: „Maar hoe moet het dan met die z.g. „Nederlandsche" nationaal-socialistische programma's die voor een groot deel let terlijk naar het Duitsche model zijn ge- copieerd, en met al die gebruiken van handgroet, uniform, groepsindeeling enz., die natuurgetrouw na-apen wat elders, overeenkomstig daar geldende neigingen en stramme tradities kon ontstaan? Hoe moet het nu met die nationaal- socialistische partijpers in Nederland, die in slaafsche bewondering de tactiek, stijl en in detail de opvattingen en politieke gezichtspunten van onze oosterburen blin delings nabauwt?" Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. WAARSCHUWING VOOR AUTOMO BILISTEN, DIE NAAR FRANKRIJK GAAN. De vraag, of wit dan wel geel licht voor koplampen minder verblinding ver oorzaakt, is in verschillende landen ver schillend beantwoord, schrijft de K.N.A.G. Terwijl men in Nederland na weten schappelijke proefnemingen tot de con clusie is gekomen, dat de minder ver blindende werking van geel licht slechts schijn is, heeft men in Frankrijk het gele licht voor koplampen van auto's ver plicht gesteld. D'e invoering daarvan is geleidelijk geschied en nu sinds eenigen tijd voltooid, zoodat iedere Fransche auto thans met geel licht rijdt. Inge volge het internationale verdrag van Pa rijs van 1926, betreffende het verkeer met motorrijtuigen, waarbij zoowel Frankrijk als Nederland zijn aangesloten, geldt het voorschrift voior het gele licht niet voor buitenlandsche auto's zoodat Nederland sche auto's die Frankrijk bezoeken, geen wijzigingen in 'hun verlichting behoeven aan te brengen. Het blijkt echter in de praktijk, dat bij den gemiddelden Franschen automo bilist de meening 'heeft postgevat, dat iedere koplamp met wit licht verblin dend werkt ien het gevolg is:, dat menig Fronsch autorijder, in het bijzonder de vrachtautobestuurder, zijn ontstemming over het tegenkomen van witte koplich- ten te kennen geeft, hetzij door met de „groote" lichten te blijven rijden, hetzij door met zijn wagen recht op de naar zijn meening zoo storende witte lichten aan te rijden. Dte vele Nederlanders, die ter gelegenheid van de Raflye de Monte Carlo kort geleden in Frankrijk waren, weten 'van een en ander mee te praten. Inmiddels heeft de K.N.A.C. zich tot de Fransche Automobiel Club gewend met het verzoek door publicatie den Franschen weggebruiker er op attent te maken, dat de buitenlandsche autotoerist het recht heeft met witte toplichten te rijden en dat de gesignaleerde „bedrei gingen" derhalve vermeden diei .en te worden. Die K.N.A.C. raadt diegenen, die elk bezwaar willen ontgaan, aan om bij' een bezoek aan Frankrijk hetzij eveneens gele jachten te monteeren '(die ook in Neder land mogen worden gebruikt), betzij een los geel filter voor het glas van de 'kop lamp te bevestigen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Gelselaar, P. L. Sch.oonh.eim, cand. te Utrecht. Naar Hoog- made, S. van Sinderen, cand. te Kralin gen. Bedankt voor Midlum, S. van Sinderen, cand. te Kralingen. Ghr. Geref. Kerk. Bedankt voor Zutfen, D. van Wilsum te Kornhorn. Vcor Dokkum, W. Ramaker te Kampen. Ds N. W. Posthu mu s f. Te Hilvarenbeek is in den ouderdom van 65 jaar overleden ds N. W. Posthumus, Ned. Herv. predikapt aldaar. De overledene diende de gemeenten te Ottoland, Hem, E'ijisden, Schoon- d ij k e en sinds 1923 Hilvarnbeek. i Emeritaat. Ds J. P. Ph Loeff, Ned. Herv. pred. te N o o t d o r p, die deze gemeente gedurende zijn gan- schen ambtstijd van bijna 42 jaar ge diend heeft, heeft tegen 1 Mei a.s. eer vol emeritaat aangevraagd. duizenden uitwijkelingen; maar de kans daarop is niet groot, tenzij de Arabieren er hun goedkeuring aan geven. i Te Leiden slaagde voor het docto raal examen medicijnen mevr. A. van Poelgeest, vroeger te Goes. NIEUWE DUITSCHE VOORSTELLEN. Het rapport, dat George Rublee, de di recteur van het bureau voor de vluchte lingen der commissie van Evian te Lon den beeft voorgelegd, brengt bet vraag stuk der emigratie van Duitsche Joden op een nieuw spoor. Het heeft lang geduurd, vooraleer Ru blee er in geslaagd is, voorstellen, die met begrippen van redelijkheid op eenigszins gunstiger voet staan, van Berlijn los te krijgen. Het valt te betreuren, aldus het Han delsblad, dat ook deze voorstellen geen grondslag kunnen vormen voor een inter nationale overeenkomst en slechts voor zien in een eenzijdige handeling vanwege de Duitsche regeering. Zij' hebben noch tans het voordeel, dat ziji de gelegenheid openen het emigratieproces op „orde lijke wijze" te doen geschieden, voor zoover hier dan nog van het nor male begrip „ordelijk" sprake kan zijn ten aanzien van een bevolkingsgroep, van wie een zeer groot percentage tot den be delstaf is vervallen en daartoe dreigt te vervallen. D'e nieuwe voorstellen deelen de voor emigratie in aanmerking komende Joden in twee categorieën in: kostwinners, die in staat zijn elders in hun levensonder houd te voorzien, en van hen afhankelijke bloedverwanten, die nog niet of niet meer in hun levensonderhoud kunnen voorzien. Eerstgenoemde groep omvat, volgens een in Sept. j.l. gemaakte schatting 165.000 personen tusschen 17 en 45 jaar, wien zou worden toegestaan over een aantal jaren, verdeeld in groepen te vertrekken. Laatst genoemde groep omvat volgens dezelfde raming 85.000 kinderen onder 17 jaar en meer dan 300.000 personen boven 45 jaar. Zoodra de kostwinners zich gevestigd zullen hebben en geld verdienen, wordt van hen verwacht dat zij „te zijner tijd zooveel van deze kinderen en bejaarde personen zullen laten komen als van hen afhankelijk zijn". De Duitsche regeering neemt op zich degenen, die van de kost- winnaars afhankelijk zijn, alsmede be jaarde personen, die voor emigratie niet meer in aanmerking kunnen komen, „r e- ■d e 1 ij k" te behandelen. Men mag dus verwachten, dat zij in geen geval weer het slachtoffer zullen worden van een nieuwe pogrom, noch zullen worden ge treiterd. D'e Duitsche regeering is tenslot te bereid toe te staan, dat in Duitschland uit Joodschen eigendom een fonds wordt gevormd ten behoeve van toekomstige einigr anten. De nieuwe Duitsche voorstellen zijn op het eerste gezicht beschouwd in staat, het leven der Joden in Duitsehland, na de er varingen van de laatste jaren (niet min der dan erbarmelijk, zoolang zij' gedwon gen zijn er nog te vertoeven) te verlichten, indien zij althans in staat zijn, minimaal in het levensonderhoud van zichzelf en dat hunner familieleven te voorzien. Zij behoeven niet meer in doodsnood te ver- keeren en het vertrek behoeft niet meer het karakter aan te nemen van een pa nische vlucht. 'Nog blijft voor de onderscheidene re geeringen de zeer moeilijke taak over, reeds alleen voor 150.000200.000 Joden en andere niet-Ariërs van Groot-Duitsch- land kolonisatiegebied te bekostigen. Per hoofd wordt een bedrag van plm. f2000 geraamd. Men is nog steeds bezig naar nieuwe kolonisatie-terreinen uit te zien, die voor ontsluiting in aanmerking komen en te vens klimatologisch aan de levensvoor waarden der emigranten tegemoet komen. Dezer dagen heeft de regeering van San Domingo zijtn grenzen geopend voor Jo den uit de beroepen en het zakenleven. Ook wordt melding gemaakt van een aan bod van den president der Philippijnen tot het toelaten van 100.000 Joden ten behoeve van den landbouw, onder beding, dat zij Philippijnsche burgers worden. Dr Weizmann meent, dat P'alestina plaats zou kunnen bieden aan honderd Het geboortecijfer van de bevolking van Nederland is en blijft over het verloop der laatste halve eeuw in zeer ernstige mate afnemen, schrijft de Maasbode. Volgens de betrouwbare gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek te 's-Gravenhage, waaraan de hier vol gende cijfers ontleend zijn, was het aan tal wettige geboorten jaarlijks per 1000 gehuwde vrouwen beneden 50 jaar als volgt: Jaren Wettige geboorten 187079 1880—89 189099 1900—09 1910—20 1921—30 193135 306 298 283 261 216 185 155 aantal geboren 'kinderen tevenls 'ver uit het laagst. D'e godsdienstige overtuiging der ge huwden heeft thans in Nederland den grootsten invlioed op hun kindertal. Kwijnt en verdwijnt het geloof hij hen, dan gaat dit in den regel gepaard met een afneming van 't aantal hunner na komelingen. En in 1936 was 't aantal wettig levend geborenen voor deze vrouwen gemiddeld in het Rijk nog slechts 146. De huwelijksvruchtbaarheid is dus in Nederland in deze periode tot ongeveer de helft verminderd. Daarbij' was de groep van vrouwen jonger dan 35 jaar, bij wie verreweg de meeste geboorten voorko men, gestegen van 44 pet. in 1879 tot 48 pet. in 1930. Het geboortecijfer is dus in ons land reeds op schrikbarende wijze gedaald. Nu hoort men tegenwoordig vaak be weren, dat de vermindering van het ge boortecijfer over de laatste jaren niet alleen voortkomt uit de kunstmatige ge boortebeperking, maar ook gedeeltelijk, omdat in dezen crisistijd minder en op lateren leeftijd gehuwd wordt dan voor heen. Doch volgens de officiëele gegevens blijkt deze verklaring onjuist en niet waar te zijn. Het aantal huwenden op 1000 inwoners was gemiddeld in Nederland sinds 1870 aldus: Jaren Huwenden 1870—79 16.20 1880—89 14.28 1890—99 14.62 1900—09 14.91 1910—19 14.65 1920—29 16.08 1928—37 15.— 1936 15.— 1937 15.4 In deze verhoudingscijfers betreffende het aantal huwenden is dus voor deze laatste jaren volstrekt geen vermindering op te merken in vergelijking met vroe ger tijden, maar daarin is wel een klei ne stijging te bespeuren. Ook het absoluut aantal gesloten huwe lijken blijft in ons land over den laat- sten tijd vrij regelmatig toenemen, ge- evenredigd naar de vermeerdering van de bevolking, waarvoor de volgende cij fers aangehaald worden: Jaar Bevolking 1 Juli Gesl. huwelijken GEWETENSGELD EN MOREELE HERBEWAPENING. De minister van Financiën heeft van een staatsburger, die onbekend wenscht te blijven, een bedrag van tweehonderd gulden ontvangen, zijnde kennelijk te wei nig betaalde belastingpenningen. Vroeger, zegt de „Limb. Koerier", heet te dat „gewetensgeld" en als verschijnsel is een herstel van een vergrijp jegens de gemeenschap dan ook alles anders dan nieuw. Maar het schijnt het soc.-dem. „Volksblad" gewaagde ervan dat men op deze dingen nu 't nieuw etiket wil plakken: „moreele herbewapening". Hier tegen is geen bezwaar, maar een beetje oppervlakkig is bet toch wel. Immers, de mooie leuze kan op die manier gemak kelijk ineenschrompelen tot een zinledige frase, indien men het koninklijke woo.d gaat gebruiken voor'duizend en één din gen, die onder fatsoenlijke lieden van zelfsprekende handelingen behooren te zijn. Massa diefstal van r ij - w i e 1 p 1 a a t j e s. Gistermorgen bij het uitgaan van het Gemeentelijk Lyceum te Den Helder, kwam een groot aantal leer lingen tot de ontdekking, dat een onge- wenschte bezoeker tijdens de lesuren een groot aantal rijwielbelastingplaatjes had gestolen van de fietsen. Bij nader onder zoek bleek, dat ongeveer 40 rijwielbelas- tingplaatjas ontvreemd zijn, alsmede een nieuw rijwiel. Opmerkelijk is het, dat dezediefstal veel overeenstemming vertoont met een soortgelijk geval, gepleegd aan een mid delbare school in Enkhuizen. Een vereeniging van kannibalen. In de tweede klas van een instelling voor middelbaar on derwijs te Amsterdam had een leerares verleden week het was nog vóór het overlijden van Paus Pius XI haar leer lingen schriftelijk laten vertellen, wat een „conclave" is. Een der antwoorden luidde, volgens het „ïïdbl.", „Een vereeniging van kannibalen, die den Paus kiezen wanneer hij dood is". 1925 7.365.732 54.768 1926 7.461.493 55.299 1927 7.565.871 56.551 1935 8.432.256 61.057 1936 8.515.713 63.484 1937 8.591.271 65.776 Oimldat iin deize laatste jaren niet min der getrouwd is dan vroeger, mag deze bewering1 valm .tuinder gesloten huwelijken niet gelden als de reden van de daling van 't geboortecijfer. Maar ook de gemiddelde leeftijd der huwenden wordt in ons land zoowel voor de maunen als voor de vrouwen steeds jonger, wat blijikt uit de hier volgende gegevens. Jaren Leeft. huw. Leeft. 'huw. maninien vrouwen 188089 30.20 27.46 1890—99 29.77 27.18 1900—09 29.21 26.81 1935 29.07 26.34 1936 29.08 26.33 De doorsnee-leeftijd der huwende man nen en vrouwen is hier gedurende de laatste halve eeuw zelfs ruim één jaar joinlger geworden. Dat er thans in Nederland meer op ouderen leeftijd gehuwd zou worden dan voorheen is dus ook niet waar. D'it kan dan ook niet de mede-oorzaak zijn van de huidige afneming van 't aantal geboor ten. Wel is de leeftijd dor huwende man nen over geheel deze periode in 't alge meen ongeveer twee en een half jaar ouder dan van de huwende vrouwen. Met betrekking tot de vier naar den godsdienst onderscheiden richtingen van ons volk, bestaat er een groot verschil in den leeftijd der huwenden, die echter volstrekt geen verband heeft met 't aantal hunner kinderen. D'aarvoor worden hier over 't jaar 1936 aangehaald de percentages der huwenden van de richtingen jonger dan 25 jaar zoo mannen als vrouwen, en hun aan tal wettige levendgeborenen per 1000 ge huwde vrouwen beneden 50 jaar: Huw. mann. Huw. vr. Geb. per Volksgroep ben. 25 j. ben. 25 j. 1000geh. vr. b. 50 j. Protestant 32.9 56.5 133 Katholiek 26.7 48.9 209 Geen kerk. gez. 37.2 63.8. 70 Israëliet 27.7 48.8 80 Terwijl van deze groepen die zonder kerkelijke gezindte, zoowel de mannen als vrouwen, veruit het meest op jongen leef tijd trouwen, is bój hun vrouwen het MADRID WEER GEBOMBARDEERD. MADRID. Gisteravond opende de artil lerie van Franco het vuur op Madrid. Dit is de derde maal sedert de regeering van Negrin zich te Madrid heeft gevestigd, dat de stad door zwaar geschut onder vuur is genomen. De minister van justitie heeft een cor respondent van Havas verzekerd, dat de regeering volkomen eensgezind is. Jaspar geopereerd. BRUSSEL. Vannacht is de Minister van Staat Jaspar plotseling overgebracht naar een ziekenhuis', waar hij' onmiddel lijk werd geopereerd aan een ingewands verstopping. Hoewel ernstig was van morgen de toestand bevredigend. B'EN HAAG. Naar van officieele zijde wordt medegedeeld, is thans vastgesteld, dat het bezoek van H. M. de Koningin aan Z. M. den Koning der Belgen, zal plaats vinden van 23 tot en met 26 Mei aanstaande. Dienstmeisje' tie Amsterdam, dal' uil' haar betrekkin® f300 had weggenomen, aangehouden. AMSTERDAM. Korten tijd geleden had een mevrouw een meisje zonder nader te informeeren in dienst genomen. Na een dag in betrekking te zijn geweest vertrok het meisje met medeneming van een por- temonnaie met f 300. D'e mevrouw deed aangifte bij de politie en gister werd het meisje te Apeldoorn waar zij', zooals zij beweerde met vacantie bij kennissen lo geerde, aangehouden. De portemonnaie met f 55 werd in haar bezit gevonden. Van bet overige geld bad zij goede sier gemaakt. Ook de politie te Den Haag zocht het meisje, dat zich op buitenplaatsen aan diefstal heeft schuldig gemaakt. Ook in andere deelen van Amsterdam is zij' in betrekking geweest en korten tijd later met medeneming van geld verdwe nen. JAPANNEEZEN BEZETTEN YOELIN, TOKIO. Een Japansc'h landings deta chement heeft Yoelin, de beste haven van Hainan bezet. D'e Japansche troepen beheerschen nu het geheele Noordelijke deel van 't eiland. De bezetting van Samah en Yoelin in het Zuiden beeft de volledige bezetting van bet eiland voltooid. Vooraanstaande Ghineesche burgers zijn bezig met de samenstelling van een vredescomité. DE REGEERINGSCRISIS IN HONGARIJE. BOEDAPEST. Gisteren zijn den gehee- len dag besprekingen gevoerd tusschen Rijksregent Horthy en minister president Imrèdy. Zijl weigerden evenwel nadere in lichtingen te verstrekken. Vanmorgen is de ministerraad bijeen geroepen. Om 11 uur zou het parlement bijeen komen. IMRèDY AFGETREDEN. BOEDAPEST. In niet offioieelen krinig 'wordt meegedeeld dait Imrèdy ia afges treden. KAMPEERTOCHTEN PER GOEDERENWAGON. Nieuw denkbeeld der spoorwegen. Zooals wij reeds meldden, ligt het in de bedoeling van de directie der Ned. Spoor wegen in den a.s. zomer een proef te ne men met het beschi'kbaarstellen van goe derenwagons voor verschillende jeugd- vereenigingen met de bedoeling kampeer- tochten in den lande te ondernemen. Een aantel goederen wagons zal voor kampeertochten beschikbaar gesteld wor den. Het zijn twee-assige wagons, lang zeven meter en breed twee en een halve meter met een deur in het midden en voorzien van een goede ventilatie. De wagons zullen speciaal voor deze gelegen heid worden ingericht en aangekleed en ruimte bieden aan acht jongens of meis jes met resp. twee leiders of leidsters. Iedere groep van acht moet onder lei ding istaan van één of twee gelleiders of geleidsters. Deze zullen evenwel niet in de kosten worden begrepen. De geleiders moeten volwassen personen zijn. De jeugd, die van deze kampeergelegenheid gebruik kan maken, mag niet ouder zijn dan negentien jaar, terwijl de minimumleef tijdsgrens in overleg met de organisato ren zal worden vastgesteld. Het vervoer <zal overdag een aanvang nemen, waarvoor een derde klasse-wa gon zal worden aangekoppeld. De reis zal evenwel het grootste gedeelte des nachts plaats vinden. Het vervoer zal n.l. zoo veel mogelijk worden gecombineerd met bet goederenvervoer, dat des nachts plaats vindt. Is het noodzakelijk, dan wordt evenwel een speciale locomotief voor den kampeertrein gezet. Op de plaats van bestemming gekomen, worden de wagons op een dood spoor op het emplacement geplaatst. Daar kunnen de kampeerders gebruik maken van de W.C. en het drinkwater op -de stations. Vatn hier uit kunnen de deelnemers kampeer tochten in 'de omgeving ondernemen. Bag gage en kampeerbenoodigdheden worden •voor dat doel gratis vervoerd. Wanneer men ter plaatse geimoeg heeft geprofiteerd van de fraaie omgeving, vertrekt men naar een andere streek in het Land. De kosten zullen één cent per kilometer bedragen voor iederen deelnemer of deel neemster, uitgezonderd voor den leider of leidster, die gratis worden vervoerd, met een minimum afstand van driehonderd kilometer. Wanneer acht jongens of meisjes met twee geleiders of geleidsters een tocht van zeven dagen over een af stand van driehonderd treinkilometer ma ken, komen de totale kosten op zes-en- dertig gulden. GOES. Overleden: Lodewijk Jacobus Adriaansen, 68 j. echtg. van Jans de Vleeschhouwer Kroes; Marinus Snijder, 68 jaar weda. van Jacomina Maria van Kamer. Van 613 Febr. WESKAP'ELLE. Bevallen: P. Brasser geb. Verhage d. Getrouwd: A. Lievense 27 j. jm. en J. Hengst 23 j. jd. (M. G.) Over de maand Januari. AXEL. Gehuwd: 26, Frans Jan Brevet (van Oostburg), 26 j. jm. en Wilhelmina Maria van der Burg 21 j. jd.; Abraham Markus Dieleman (van Terueuzen), 26 j. jm. en Wilhelmina Geertruida Wijna 25 j. jd. Geboren: 1, Garrelt Willem, z. v. Jan Jansen van Rosendaal en Suzanna Over- wijk; 3, Pieternella d. v. Jacobus Lcvi- nus Dieleman en Pieternella Dees, 10, Christina Elizabeth d. v. Abraham Cor nells de Smidt en Elizabeth Riemens; 11, Bt/tsy Magdalena, d. v. Govert Maar ten Carlebur en Elisabeth Jacomina Die leman (wonende te Dten Helder); 13, Je- mina d. v. Arthur Joseph Antheuuis eu Adriana Pieternella van Dtiel; 14, Jan Krijn z. v. Krijn Jan de Putter en Adri ana de Kraker; 15, Adriaan Jan, z. v. Jan Dieleman en Maatje Adriana Wie mes; 19, Hebrina Johanna d. v. Jan Lourens en Hebrina Zegers; 21, Adriaan z. v. Jacobus Dieleman en Cornelia Kos ter; 23, Walter Eduardus z. v. Johannes Charles Steel en Emma d'Hooghei Sietske d. v. Jacobus Pieter Visser en Hilda Anna Buma. Overleden: 3, Clementina Maria van de Vijver, 60 j., echtg. van Emilius Da vid; 4, Hendrik, 5 j., z. v. Jan Cornelis van Luijk, en Jozina Maria Wisse; 6, Jan, 15 j., z. v. Johannes Hermanus Boer en Suzanna Cornelia van Oort; 8, Marinus Jacobus Witte, 88 j., weduwn. van Cornelia Jansen van Rosendaal; 10, Sara van Hoeve, 92 j., wed. van Abra ham Koster; 15, Maria Agterhuis, 20 j., ongeh.; 20, Zulma Marie Leonie Suij', 30 j., ongeh.; 26, Jemina, 12 d., d. v. Arthur Joseph Antheunis en Adriana Pieternella van Dlriel. (Ax. Crt.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3