OpqepaAt^ftep* Aspirin Binnenland. Economische relaties tusschen Nederland Waar zijn de gunstige resultaten en Japan. Nu is het opletten en on middellijk Ingrijpen, düs bij de eerste teekenen direct Aspirin nemen! Uit de Provincie. VLISSINGEN. WALCHEREN. HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BU GRIEP! Bénard zal ditmaal gene raal Franco ontmoeten. Havas wijst er op, dat 'het de feitelijke erkenning van de reohtlsche Spaanscihe re geering door Frankrijk in sluit. FRANKRIJK KOOPT MEER VLIEG TUIGEN IN DE VER. STATEN, Van gezaghebbende zijde wordt verno men, dat Frankrijk een overeenkomst heeft gesloten betreffende den aankoop van 115 lichte bommenwerpers bij een firma in Baltimore. REGEERINGSCRISIS IN HONGARIJE. De oorzaak? Het Hongaarsche kabinet-Imredy heeft zijn ontslag ingediend. Dit ontslag heeft rijksregent Horthy aanvaard. Imredy, wiens gezondheidstoestand de laatste da gen te wenschen had overgelaten, was zoover hersteld, dat hij zich naar admi raal Horthy kon begeven. Het onderhoud van beide heeren duurde bijna een uur. Pas gisteravond laat werd bekend, dat Imredy, als gevolg van dit gesprek, zijn ontslag had ingediend. Imredy bracht den rijksbestuurder ver slag uit over den binnenlandschen toe stand, die nog verre van rooskleurig is. De aangekondigde Joden wetten, die intus- scben zijn verscherpt, dreigen den econo- misehen toestand van het land nog meer te ontwrichten. Van verschillende zijden is hiertegen oppositie ontstaan, die naar men vreesde vooral in het Ho'o- gerhuis tot uiting zou komen en de re geering wellicht een nederlaag zou be reiden. Imredy 'heeft deze blijkbaar niet willen afwachten. HEDEN MOETEN DE DUITSCHE JODEN DEN TWEEDEN TERMIJN MILLIARD BOETE BETALEN. De tweede termijn ten bedrage van 200 millioen mark van de den Duitschen Jo den wegens moord op von Rath opgeleg de „boete" van 1 milliard mark moet vandaag worden voldaan. Reuter verneemt, dat de betaling on geveer op dezelfde wijze zal geschieden, n.l. door het overdragen van contanten, gebouwen, land, juweelen, aandeelen en andere voorwerpen van waarde. 25 MILLIOEN KG VLEESCH ALS OORLOGSRESERVE NAAR ENGELAND Naar United Press verneemt, staat het thans vast, dat de Britsche regeering op het oogenblik onderhandelingen voert over den aankoop in Zuid-Amerika van 25 mil lioen kg vleesch in blik om te dienen als oorlogsreserve. Dit moet als een extra- voorraad worden beschouwd. Naar verluidt ligt het in het voornemen de genoemde hoeveelheid in Zuid-Ameri ka te koopen, omdat men niet gelooft, dat de Britsche dominions in staat zijn spoe dig en in voldoende hoeveelheid te leve ren. Men hoopt, dat de Zuid-Ajmerikaan- sohe staten hiertoe wel in staat zijn, zelfs zonder dat de driemaandelijksche leverin gen, die ongeveer 10 millioen kg bedra gen, onderbroken worden. Bij het opslaan der te bestellen reserve- hoeveelheid zal men, om veroudering en bederf te voorkomen, steeds een klein deel er van gebruiken en later dit deel weer aanvullen uit nieuwe zendingen. Korte Berichten. Te Breslau is een inwoner gear resteerd, die erin geslaagd was, groote hoeveelheden boter en eieren te hamste ren, welke bij in twee winkels had ge kocht. Ook de beide winkeliers bevinden zich in hechtenis. Zooals bekend, is in het geheele Duitsohe rijk de boter gerant soeneerd. DE VEERTIGSTE JAARBEURS. Uitstekende vooruitzichten. DE5 KONINGIN NAAR DEN HAAG. De Koningin Is gistermiddag omstreeks kwart over drie per auto van Soestdijk vertrokken. De reis ging over Utrecht naar de residentie. De secretaris-generaal der Nederl. Jaarbeurs, de heer 'Graadt van Rog gen is ten opzichte van de komende jaarbeurs, die van 14 tot en met 28 Maart te Utrecht gehouden za'l worden, hoopvol gestemd. De Beatrixhal is weer geheel verhuurd voor de metaalnijverheid, machines en electrotechniek. Dte groep Bouwmaterialen is „overbe volkt"; hier is zeker plaatsgebrek. Tex tiel en confectie hebben de bijzondere be langstelling en dit houdt verband met de veranderde handelspolitiek. Van over de grenzen wordt er ditmaal deelgenomen door België, Canada, Duitsc'hland, Frankrijk en Italië. Het is merkwaardig, te conlstateeren, dat de economische toestand, hoewel in het jaar 1938 niet zoo gunstig als in 1937, toch geen invloed heeft uitgeoefend op de deelname aan de Jaarbeurs. Datzelfde kau gezegd worden van de verandering der politieke constellatie in Europa, 'hoe wel wat dit laatste betreft, bet Jaar- beursbestuur in de toekomst nog wel eenige moeilijkheden verwacht niet in zake de deelname, maar met 'het oog op de prijzen welke gemaakt zullen wor den. De veertigste Jaarbeurs kan in ieder geval met goeden moed geopend worden. Zoo lang bet Jaarbeursbestuur kampt met gebrek aan expositieruimte, is het bewijs wel duidelijk geleverd, dat de „ouwe getrouwen" bij iedere beurs terug- keeren. Dat doen ze toch ook niet om vliegen te vangen. Ook komen er steeds nieuwe exposanten 'bij, die het probee- 'ren willen op de beurs. MINISTER PATIJN TE LONDEN, Beleefdheidsbezoek aan lord Halifax. Onze minister van buitenlandsche za ken, mr J. A. N. Patijn, die thans te Londen vertoeft, waar hij de onthulling zal bijwonen van het monument voor Grotius, heeft een bezoek gebracht aan lord Halifax, in diens werkkamer in het Hoogerhuis. Het geldt hier een beleefdheidsbezoek, daar lord Halifax morgen eveneens aan wezig zal zijn bij de onthulling van het monument in de Hollandsche kerk. DE ZOUTCONVENTIE. D'e minister van oeconomische zaken maakt bekend, dat hij aan de vaste com missie van den Oeconomischen Raad heeft verzocht, hem te willen adviseeren ovei het nemen van een algemeenen maatre gel van bestuur, ten aanzien van de ver lenging van de algemeen verbindend verklaring der zoutconventie. BEZWAREN TEGEN HET ONTWERP-KINDERBIJSLAGWET, De Kamer van Koophandel te Amster dam heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer, waarin zij, herinnerend aan haar schrijven van 8 Februari 1938 aan den minister van Sociale Zaken naar aanleiding van de toen gepubliceerde voorontwerpen voor een werkloosheidswet kinderbijslagwet en wet inzake beperking van den arbeid van gehuwde vrouwen constateert, dat het ontwerp-kinderbij- slagwet, dat thans aan de orde is, een nieuwe last op het bedrijfsleven legt ter verwezenlijking van een sociaal en alge meen maatschappelijk doeleinde. Zij1 verzoekt de Tweede Kamer haar goedkeuring aan dit wetsontwerp te ont houden. REGELING VAN MARKT- EN STRAATHANDEL. Een wetsontwerp spoedig tie verwachten? In de dezer dagen gehouden jaarverga dering van den Nederlandschen Bond van Marktkoopliedenvereenigingen sprak de voorzitter, de heer H. Zoutendijk, de ver wachting uit, dat spoedig een wetsontwerp tot regeling van de markt- en straathan del het departement zal verlaten. De noodtoestand waarin de marktkoop lieden en venters, vooral in de provincie plaatsen en op het platteland, verkeeren, maakt het noodig, dat alles in het werk gesteld wordt om betere hulpverleening te verkrijgen. Binnenkort zullen over 'dit vraagstuk belangrijke besprekingen wor den gevoerd. EMIGRATIE NAAR ZUID-AFRIKA. Het aantal Nederlanders steeds meer beperkt. „Ondanks de welwillende houding, die de Afrikaanscbe pers en vele vooraan staande Afri'kaanders tegenover de immi gratie van Nederlanders aannemen, wordt het aantal onzer landgenooten, dat de Unie binnenkomt, maandelijks kleiner. Uit de gepubliceerde cijfers blijkt, dat in het 3e kwartaal ivan 1938 het totaail aantal immigranten 1618 bedroeg, waar van 1116 Britten, 182 Nederlanders, 146 Duitschers en 174 personen van andere nationaliteit. Wanneer Zuid-Afrika Nederlandsche immigranten met sympathie begroet, moet het ook de mogelijkheid Scheppen, dat zij de Unie binnenkomen, d.w.z. dan dient de regeering der Unie de vreemdelingen wet zoodanig te wijzigen dat Nederlan ders niet 'langer gelijkgesteld worden met JAPANSCHE KLACHTEN EN EEN INDISCHE REPLIEK. Naar aanleiding van de zeer ongewone klachten, welke door den nieuwbenoem- den Japanschen gezant in Den Haag op doorreis te Soerabaja zijn geuit over de wenschelijkheid, dat Indië meer tegemoet koming op economisch gebied aan Japan moet betoonen, b.v. door verleening van meer concessies en de toelating van meer Japansche employé's, vernam de „Tele graaf", dat Japan tot dusverre niet na kwam de verplichtingen, welke het op zich heeft genomen bij het z.g. Hart-Ishizawa- agreement, waarbij dat land zich verbond om jaarlijks 200.000 ton Java-suiker af te nemen en voorts om den suiker-aan plant op Formosa niet uit te 'breiden. Wat de suikerafname betreft is Japan reeds voor een hoeveelheid van een half millioen ton in gebreke gebleven, terwijl de suikeraanplant op Formosa vrij be langrijk is uitgebreid. Indië daarentegen garandeerde Japan een flink aandeel in den import, hetgeen steeds is nagekomen, hoewel bet nadeelig verschil in de han delsbalans met Japan thans minstens f20 millioen bedraagt. Inzake de toelating van Japansche em ployé's beeft de Indische Regeering met het oog op de werkloosheid dezelfde be perkingen getroffen als ten aanzien van andere niet-Nederlanders, terwijl Japan wat concessie-aanvragen betreft, dezelfde kansen voor bona-fide aanvragen heeft als ieder ander. Het is echter opvallend, dat zonder redelijke aanleiding, talrijke Japansche aanvragen worden ontvangen voor bepaalde gebieden, waar concessie- verleening in het algemeen om bepaalde redenen minder wensohelijk, wordt geacht. Blijkens een Aneta-telegram van 11 de zer heeft de nieuwbenoemde gezant van Japan te 's-Gravenhage, de heer Itaro Isbii, in een interview met een vertegen woordiger van de „Ind. Crt" te Soerabaja verklaard, dat, in tegenstelling met de po litieke verstandhouding, de economische relaties tusschen Nederland en Japan verre van ideaal zijn. De gezant stelde zich voor, om, zoodra hij' zich te 's-Gra venhage zal hebben gevestigd, stappen te doen tot verbetering daarvan, waartoe hij reeds over een schema beschikt dat ech ter nog niet rijp is voor publicatie. Voor zoover de verleening van conces sies in Indië aan Japanners betreft, meende de heer Ishii, dat het Indische Gouvernement de deuren iets wijder moet openzetten. Italianen, Portugeezen, Argentijnen enz. De stamverwantschap mag niet alleen bij officieele gelegenheden tot uitdrukking komen." DE HEER C. DE RAAD LID VAN DEN VOLKSRAAD. Naar de „Stand." verneemt, heeft de heer De Raad gisteren aan den voorzitter van het stemkantoor te Batavia bericht, dat hij de benoeming tot lid van den Volksraad aanneemt. Formeel is een „voorloopig" aannemen van de benoeming niet mogelijk. Het ligt in do bedoeling van den heer de Raad, zich eenigen tijd onder medische controle te stellen en het noodige nadere overleg te plegen, teneinde daarvan te laten af hangen, of hij alsnog naar Indië zal ver trekken. Wij bespraken, aldus de „Standaard", met den heer D'e Raad nog de verschil lende supposities, welke in verband met zijn verdwijning gemaakt waren. 'tAlg. Indisch Dagblad berichtte dezer dagen nog weer, dat hij in verband met onregelmatigheden bij het Steuncomité te Semarang door de justitie gehoord zou zijn. D'aarvan is geen sprake. Er was geen financieele warboel bij dit steun comité. Alleen maakte wisseling van amb tenaren eenige toelichtingen noodig. D'e aanstelling van zijn schoonzoon als on bezoldigd ambtenaar van dit steuncomité, die ook in dit verband besproken is, is buiten den heer De Raad omgegaan. Het hoofdbestuur van de Ghr. Staatk. partij, welke den heer De Raad tot haar voorzitter en fractieleider in den Volks raad had gekozen, heeft dezer dagen te Batavia vergaderd en naar het Bat. Nwshl. meldt, is de mogelijkheid niet uit gesloten, dat mr G. C. van Helsdingen, die tot dusver de functie van voorzitter en fractieleider vervulde, in deze omstan digheden nog enkele jaren zal aatablijven als leider dezer partij. Een beslissing is echter nog niet genomen. Maar het aanblijven vam den beer Van Helsdingen brengt geen oplossing voor den Volksraadzetel. Wainlt de beer Van Helsdingen komt niet op1 de candidatenlijsf voor. Het was immers zdjin bedoeling, voorgoed te repa- trieeren; en wij hebben dezer dagen al bericht, dat de op den beer De Raad volgende candidaten op de lijst van de O.S.P. een benoeming waarschijnlijk niet zouden fcumlnlen aanvaarden, in verband met bun werkzaamheden. D'e vraag komt op, waarom zij dam bun naimlen toch op de lijst lieten plaatsen, wanneer deze candidatuur hun geen ernst was. De 'CjS.P. is du's in! een moeilijk par ket gekomen. De eenige oplossing is, dat de heer Van Helsdingen in dit bbbonder geval door den G.-G. als lid van den Volksraad wordt henoemd. Wij lezen in „de Standaard": In de (Roomsch-Kat'holieke Neerlan- diapers wordt geklaagd, dat „zelfs de gunstige resultaten, die in andere landen worden bereikt, waar men niet langer het doode geld, maar den menschenar- beid als de voornaamste brom van econo mische volkskracht beschouwt", niet in staat schijnen „de leiders van onze na tionale politiek tot bet stellen van groot- scbe daden te kunnen bewegen." Op welke laaiden beeft omen hier het oog? Waar zijn door „grootsche daden" de gunstige resultaten bereikt, die ons tot jaloersohheid zouden kunnen verwekken? Aan België zal men wel niet denken. Daar gebeurt trouwens heel wat minder dan hier te lande. Hetgeen ten onzent gedaan wordt voor wegen- en bruggen bouw, voor ontginningen en droogleggin gen overtreft de Belgische activiteit. Het aantal werkloozen bij onze Zuiderburen is ook niet kleiner dan hier. Het was in 1938 opgeloopen tot 432.000. Eo dat niet tegenstaande een geringere bezetting van de productieve leeftijdsklassen, als ge volg van den oorlog, van een lager ge boortecijfer en een ihoogere sterfte. Ook op Engeland kan de Neerlandia- pers niet het oog hebben. Voor ontgin ningen, droogleggingen en in het alge meen voor de „burgerlijke" openbare werken, wordt maar verhouding im Engeland minder besteed dan hier te lande. Wel geeft men veel meer uit, ook natuurlijk maar verhouding, voor mili taire voorzieningen. Een reusachtig be- wapeningsprogram wordt uitgevoerd. Uiteraard wordt daardoor thans de werkgelegenheid gunstig beïnvloed. Maar toch heeft Engeland inog twee millioen werkbazen. Gerekend met de sterkte der bevolking een aantal, dat vrijwel aan bet onze gelijk is. Aan de Scandinavische landen zal men vermoedelijk op 'de bureaux der Neerlam- 'diapers ook wel niet gedacht hebben. Denemarken heeft met groote moeilijkhe den te worstelen en heeft een tamelijk hoog werklooZencijfer. De vergelijking met dit land op het terrein van de open bare werken kunnen wij gemakkelijk doorstaan. Dat de goede conjunctuur in Zweden is te danken aan bet feit, dat d'e Regeerinig daarginds niet mieer „in geld denlkt", zal wel niemand beweren. De uitvoerpositie van Zweden is buitenge woon gunstig, terwijl bet land zeer dun bevolkt is. Misschien had mien het oog op de Ver- eenig'de Staten: een groot, rijlk land, ma tig bevolkt, met gebrekkige voorzieningen in diverse streken. Een jong laud, dat in veel mindere mate „af" is dan Nederland en waar nuttige openbare werken voor het grijpen liggen. Toch kan men bij ob jectieve beschouwing niet zeggen, dat Roosevelt's vérgaande maatregelen tot een enorm succes hebben geleid. Groote kapitalen zijn) beschikbaar gesteld. De j Staatsschulden zijn belangrijk gestegen. Maar bet aantal werkloozen is, weer ge- rokend met de bevolkingsverhoudingen, ongeveer tweemaal zoo groot als ini Ne derland. En Amerika is van den inter nationalen goederenruil in mindere mate afhankelijk dan ons kleine land. Wij tasten wel niet mis, wanneer wij veronderstellen, dat de Neerlandiapers vooral aan Duitsahland beeft gedacht. Daarop wijst ook de zonderlinge uit spraak, dat men elders „niet langer het doode geld, maar den mensohenarbeid als de voornaamste bron van economi sche volkskracht beschouwt". Andere be wonderaars van Duitsahlands politiek lieten zich wel in denzelfden geest uit. Maar is inderdaad het succes van Duitsohland's economische politiek wel zoo overweldigend? 'Te oordeelen naar recente uitspraken van vooraanstaande mannen zou men het niet zeggen. Het levenspeil van millioenen is zeer laag. Er is schaarschte. Tal van artikelen zijn niet, of slechts in geringe hoeveelheden voor het publiek te 'koop. Men is, zooals ook uit de maatregelen tegen de Joden, uit verschillende deviezenbepalingen, etc. blijkt, heel erg verlegen om „dood geld". Schept arbeid welvaart? Is arbeid brom van volkskracht? Deze vragen kun nen niet zonder meer bevestigend beant woord worden. Het is immiers van beslis sende beteekenis, welke arbeid wordt verricht, of de arbeid, die wordt ondernomen, een economisch nuttig ef fect sorteert., of bet volk geestelijk er door verrijkt en lichamelijk versterkt wordt. Wanneer men millioenen, al is het in het zweet huns aansohijns, aller lei onproductieve arbeid laat verrichten, dan teert men het volksvermogen in en wordt de welvaart ten slotte geringer. Het wil ons voortkomen, dat Duitsch- land ons hier aanschouwelijk economisch onderwijs 'geeft. Waarbij men dan no. mioet bedenken, dat vele gevolgen van een dergelijke financieele en economische pc lillek eerst na een aantal jaren worden ondervonden. Men denke hier aan he opteren van bestaande reserves, en he piriactisoh verhinderen van nieuwe reser vevorming voor vervanging van nu tk>- in gebruik zijnde, maar straks versleten machines, aan het aanwenden der geld© van spaarbanken, pensioen- en verzeke ringskassecn voor doeleinden, die geer, economisch nuttig rendement voor de volksgemeenschap opleveren. DAKPANNEN VOOR DE OESTERCULTUUR. Zeer gewaardeerde regeer ingssteun. Eenigen tijd geleden werd uit het Landbouw-Crisisfonds een bedrag van f 10.000 'beschikbaar gesteld voor aankoop van dakpannen, bestemd om oesterbroed op te vangen. Sindsdien zijn zoowel uit binnen- als buitenland groote partijen pannen aangevoerd, die door de zorgen van de Vissoherij-controleurs onder de geïnteresseerden werden verdeeld. Het beschikbaar gestelde bedrag is thans uit geput. De meeste kweekers hebben on geveer 1012.000 pannen ontvangen. De vraag rijst nu, of er wel genoeg pannen zullen zijn om zóóveel broed op te vangen, dat de oesterbanken weer goed bevolkt worden. Deze vraag moet volgens de „Telegr." ontkennend worden beantwoord. De Zeeuwsche kweekers moeten in staat zijn, zelf zaaioesters te kweeken of eigen zaaigoed te kunnen koopen, dus om zelf broed te vangen. En dan beteekenen de ongeveer 6 millioen pannto, die thans in Ierseke worden gelegd, nog zeer wei nig. D'e resultaten, vorig jaar met de pan nen verkregen, waren niet zeer gunstig. Niemand kan hieraan iets veranderen, temperatuur van het water en weersom standigheden spelen hier een groote rol. Vele kweekers hadden hun geld in pan nen belegd en het spreekt vanzelf, dat de teleurstelling over het minder goede re sultaat groot was. Daarom werd het be sluit van den minister om een bedrag van f 10.000 beschikbaar te stellen voor den aankoop van pannen met vreugde be groet. Men werd hierdoor aangemoedigd om voort te gaan met de pannencultuur en met optimisme zien de kweekers dan ook dit jaar weer tegemoet. Algemeen wordt de hoop uitgesproken, dat de regeering zal doorgaan met het verstrekken van pannen, omdat het voor kweekers een dankbaar aanvaarde steun is, waardoor zij in de gelegenheid komen de Zeenwsche cultuur weer op te bouwen. Ook de Staat heeft bij' een bloeiend oes- terbedrijf zeer veel belang, daar de gron den in de Ooster-Schelde weer hun volle pachtsommen kunnen opbrengen. Het doel van de oesterkweekers is een Zeeuwsche oester te kweeken van voor treffelijke kwaliteit, die met eere haar plaats op de wereldmarkt kan heroveren. Oneerlijke kok gepakt. Maandag verzocht de politie de opspo ring en aanhouding van een Belgischen kok, die op een Nederlandsch motor schip in de buitenhaven alhier een por tefeuille met 4000 Belgische francs in bankpapier, zoomede f 20 en eenige Em- gelsche ponden, alles toebehoorende aan den kapitein van dit schip, had ont vreemd, terwijl hij' zich teveüs van een mede-schepeling diens portefeuille, waa1 in oa. een Nederlandsch paspoort, had toegeëigend. Gebleken is, dat deze kux zich iper auto Vrijdagmiddag naar Vlake had laten brengen, nadat hij bij een bankinstelling alhier, een gedeelte van het Belgisch geld in Nederlandsch geld had weten oimi te zetten. De politie had niet alleen de grensposten, doch ook de politie te Lier (B.), de woonplaats van den kok, en die te Antwerpen, gewaar schuwd. Het Nederlandsche paspoort is den man tenslotte noodlottig geworden. Hij had zich n.l. op den in dit paspoort voor komenden naam, in het nachtregister van een klein logement te Antwerpen la ten inschrijven. De Antwerpsche politie was echter ook met dezen naafh op de hoogte, zoodat de kok gistermorgen door deze politie in zijn logement kon worden gearresteerd. Van het gestolen geld was nagenoeg niets meer over; de man verklaarde dit alles in twee dagen te hebben verbrast D'e oneerlijke kok zal als Belg, gear resteerd in zijinJ eigen land, voor dezen diefstal te Vlissingen gepleegd, niet kun nen worden uitgeleverd en dus in België terechtstaan. ZUID-BEVELAND Kruiningen. Dinsdagavond vergaderd' de Kolenvereen. „de Nieuwstraat" onder leiding van haar voorzitter dhr J. Krij ger. Uit het jaarverslag van den secr., dhr Ph. Meijaard, bleek dat waren aar- gekocht 3749 H.L. eierkolen, 182Va H.L anithraciet en 496 pakjes sloffen. De rekening van den Penningmeester, M. v. d. Berge, sloot met een ontvang van f 4774,34, uitgaaf f 4620,97, goed slot f 153,37. De burgemeester heeft in zijn kwa liteit van voorzitter vain het hoofdstem- bureau benioemd verklaard tot Hd van den gemeenteraad in de vacature de Groof, de heer L. J. Kost©nse. Arnemuiden. Het echtpaar L. Kraa- mer-Meijers vierde gisteren zijn 45-jarige eohtvereeniging. Dhr L. Kraamer, o.® bekend als „Lou de Post", is een gevierde persoonlijkheid in deze gemeente. Hij 18 vele jaren posthesteller geweest. SCHOUWEN-DUIVELAND' Bruinisse. Toen gistermorgen de z°oa van schipper Wiersma aan boord het motorschip Spes Huissein, ligg®'1" in de Vluchthaven alhier, den motor wil' de aanzetten, ontplofte de benzine. Eb werd daarbij deerlijk aan 'gelaat en han den gewond. Per taxi naar de woning van Dr de Koek alhier vervoerd, is nU daar verbonden, waarna het schip naar Dordrecht is vertrokken, waar hij waar schijnlijk in bet ziekenhuis zal worden opgenomen. Afweert Op d In de hebben de land zich stel van G zestigduizei einde daa schaffen en van het pr< I eeuwardei Na ernst van de in missie van kingen, kac voorstel f60.000 b een vrijw voor bet dc luchtafweer Bij de be de heer voorstel, he te houden Dit werd vi Het voo hierna aani Tegen stem Unie, de deputeerden Lindeboom, en Roorda ei Nama Gelijk be, dagen verkl sche groep niet het ree cialistisch dus Rosenbe gaan tot he Het „Hai hiermede: „Maar hc „Nederlands programma' terlijk naar copieerd, handgroet, die natuurg overeenkoms en stramme Hoe moet socialistisch! in slaafsche en in detail gezichtspunt delings naba Een klein „Vraag en bij vooruitbe WAARSCh BILISTEN, De vraag, voor koplam oorzaakt, is schillend bea: Terwijl men, schappelijke clusie is gei blindende w schijn is, h gele licht vov_ plicht gesteli geleidelijk ge tijd voltooid auto thans volge het int' rijs van 1926, motorrijtuige: als Nederlan voorschrift 'v buitenlandse! sche auto's wijzigingen aan te breng' Het blijkt bij den geml bilist de mee iedere kopla: dend werkt Fransch autt vrachtautobes ■over het tege ten te kenne: „groote" li oh door met zij. zijn meening aan te rijden ter gelegenhe Carlo kort weten van Inmiddels de Fransche met het Franschen maken, dat 'het recht rijden en gingen" derh worden. Dé K.N.^.„ bezwaar wille bezoek aan hchten te n land mogen Jos geel filter lamp te beves ee ver Wl d bet dat F] mo;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2