OES DE ZEEUW Levenswijding. mm ifekst&ï&te Ais Uw kind hoest... TWEEDE BLAD Huwelijk en Echtscheiding. Uit de Provincie Gemengd Nieuws. Wat er deze week voorviel. Rechtszaken Straat 49 FEUILLETON MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. AKKER'S NG [FF zal 3BRUARI 1939, ^or dhr LOURUS te Biggekerke, no. 110, publiek en: diens VNDBOUWERS- ÏDEN: Aaltje, geb. 1922, No. sblesmerrie, geb. veulendragend 86), Nellie, Vos- 17, No. 86741 (Va- lederica K 1595), kbleshengst, geb. Lder Clairon van (oORNVEE, gecontr. Melk- jingeschr. in het 4 Vaarzen van li Springstier 16 fan 1 j., Os van ertje 10 mnd., 3 bhtige Geiten. Inwagens m. toe- kolslede, 4 Ploe- teerploeg, Eggen, |blok, Handblok, ven, Windmolen In Mangelmolen, adwiedmachines J'dewant, Klaver- Tonnen, Meel- |ken, Hooizaag, Bascule,, Plan- I Zakken, Staken, lekken, Melkge- |reedschap, Kam, i, Graanzeeften, ten, Blikken. De lp beestiaal om I, geen stalling. 1G TE KOOP \'DER te Schore: ■gebouwd WOON- ig en landbouw- lalweg te Schore lA. 20 c.A. lijk 1 April 1939. p.0, 16 en 17 Fe- i»ur. krt 1939. Itten in te leve- Februari a.s., ten tis J. C. KRAM evenals bij li ader e inlichtin- |n. VAN ZATERDAG 11 FEBR. 1939, Nr 114. BEDROEVENDE CIJFERS. In '38 te Amiiardam 884 echticholdlngen. In het jaar 1938 werden, naar wij in het Hbld lezen, in het register van den burgerlijken stand van Amsterdam, Cen traal Bureau Singel, ingeschreven 664 echtscheidingen tegen 711 in het vooraf gaande jaar (hetgeen dan ook oen record was). Het aantal gesloten huwelijken in 1938 bedroeg 5769; de verhouding tot het aantal echtscheidingen was dus 8,7 1. Van die 604 echtscheidingen haddon nog niet of ten hoogste 1 jaar geduurd 2 jaar geduurd 3 jaar geduurd 5 jaar geduurd 10 jaar geduurd 15 jaar geduurd 20 jaar geduurd en langer dan 20 jaar geduurd 87 huwelijken 29 huwelijken 40 huwelijken 86 huwelijken 175 huwelijken 113 huwelijken 101 huwelijken 83 huwelijken derhalve was 55 pet. nauwelijks 10 jaar gehuwd. In 435 gevallen was de man ouder dan de vrouw; slechts in 126 gevallen de vrouw (een verschil van één jaar of min der buiten beschouwing gelaten). Onder deze cijfers zijn begrepen 70 mannen en 11 vrouwen, die njeer dan 10 jaar ouder waren en 135 mannen en 32 vrouwen, die hoewel nog geen 10, toch meer dan 5 jaar met de andere partij verschilden. In 127 gevallen waren man en vrouw beiden nog niet of ten hoogste 30 jaar oud; in 104 echtscheidingen één van hen; 111 keer waren beide echtelieden boven de 45; 84 maal één. In 35 pet. van het totaal waren dus beiden of één der echtgenooten nog niet of hoogstens 30 jaar; in 30 pet. beiden of één boven de 45. 524 van de 664 gescheiden echtparen waren nog nimmer gehuwd geweest; van de overige 140 waren 49 mannen en 53 vrouwen bij het aangaan van het tot een mislukking gekomen huwelijk eveneens ongehuwd; 24 mannen waren weduwnaar, 20 vrouwen weduwe, terwijl 67 mannen en toevallig ook 67 vrouwen reeds een keer gescheiden waren. Merkwaardig zijn ook nog deze cijfers: 297 partijen hadden geern kinderen: 173 partijen hadden één kind, 114 partijen hadden twee kinderen, 80 partijen hadden drie of meer kinderen;70 pet. had dus gieeni af ten hoogste één kind; slechts 12 peil meer dan twee kinderen. In 160 gevallen waren beiden Protes tant, in 67 gevallen waren beiden R. K., in 54 gevallen waren beiden Irs., in 96 gevallen behoorde geen der partijen tot eenig kerkgenootschap. Wat de overigen betreft: in 139 gevallen was één der echt genooten R. K., de ander niet; in 116 ge vallen een Protestant en de ander niet behoorend tot een kerkgenootschap; in 41 gevallen een van beiden Israëliet. En tenslotte in 512 gevallen of wel 77 pet. werd de echtscheiding uitgesproken bij' verstek; hier kwam de huwelijksont binding dus zonder eenig verweer bot stand, terwijl van die 512 gedaagden 274 door het teekenen van een verklaring van berusting de afwikkeling nog eenvoudiger maakten !1 Of het ook dringend noodzakelijk is, dat aan deze practijken een einde wordt gemaakt 1 G. Efe,. Snel en goed riQP) kou, B*ijn. heioen hierbij altijd een poeder of cachet va., idijnhardt. Mijnhardts Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets,genaamd,,Mijnhardtjes"2st. lOct. Doos50ct 10) -o- „Neem me niet kwalijk, nicht Hanni", zei ze erg verlegen, „maar ik dacht je zoudt wel honger hebben en daarom heb jk je wat eten gebracht. Maar je kunt hier onmogelijk eten. Die vervelende schoorsteen rookt altijd. Kom in Mama's kamer. D'aar is het nog warm, want daar hebben ze zich allemaal gekleed. Daar zal het wel behagelijker zijn. Kom maar." „Wat vriendelijk van je", stamelde Hanni, toen de welriekende geuren van de gerechten haar indachtig maakten, dat ze dien dag bijna geen voedsel had ge had. Haar jonge gids volgend, kwam ze nu jn een groote kamer, schaars gemeubi leerd, maar met een klein, helder vuur, waardoor ze geheel opvroolijkte. Het ineisje met de blonde lokken zette vlug een lage armstoel voor haar gast gereed en Plaatste het eten op een tafeltje naast naar. Toen schonk ze dampende koffie in had Wac^tte tot ze Felloeg' gegeten „Voel je je nu beter?" vroeg ze, terwijl ze de overblijfselen van den maaltijd weg- Dammen. Uitslag van den gespeelden damwed- etrijd in de 2e kl, aid. B, tusschen Goes II en Kruiningen II: J. MangeM, v. Nieuwenhuize 02, J. de JongeJ. v. d. Parel 02, P. Bliek>M. Blok 20; H. Steinineier L, li any ons 20, niet opgekomenA. Zweerts 0—2, A. Remijnse—-A, Bouwer 2—0, P. Rorodjn—M. do Back 0—2, M. Kik—A. v, d. Berge 2—0; J. Bohage— P. PoiiTiowoort 0''2, D, Schipper—M. Gotree i1, Officieele uitslag 0-11. Ned. Chr. Landarbeldersbond. De afd. Middelburg van den N.G.L.B. hield Vrijdagavond haar jaarvergadering, De secretaris de heer A. Tange deelde in zijn jaarverslag mede, dat de afd, 5 le den aan de afd, St, Laurens verloor, die men hielp oprichten. Het ledental be draagt nu 24. Dé penningmeester, de heer J, Joosse, meldde een goed slot van f 9,99. Aan de werkloozen is f 579.60 uitgekeerd. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Namens den Ghr, Besturenbond sprak de heer G. W. van der Kuip een woord van gelukwensch, waarna de heer A. Flipse naar aanleiding van het a.s. ju bileum van den Bond op de beteekenis der Chr. vakorganisatie wees, Hij bracht hulde aan den voorzitter, den heer J. Volmer, voor zijn toegewijden arbeid. Kloetinge. Slot Gemeenteraads ver s 1 a g. Bij de rondvraag deelt de voorzitter op een desbetreffende vraag mede, dat B. en W., 'hoewel de post over schreden is, als het noodig mocht zijn, nog meer kolen zullen verstrekken. B. en W. zullen dan met een begrootingswijzi- ging komen. "Wat het beschikbaar stellen der goedkoopere levensmiddelen betreft, deelt spr. den heer Blomaard nog mede, dat, als de gemeente daar in wil dee- len, ze dan de rijkssteunregeling moet volgen. Nu is de gemeente géheel vrij. Ze krijgt geen subsidie. Dhr Lankester vraagt of het dan zulk een bezwaar is toe te treden tot de rijks regeling. D'e voorzitter mebkt op, dat de Raad reeds tweemaal besloot, dit niet te doen. Dhr Lankester meent, dat het toc'h ten voordeele der werkloozen zou zijn. De voorzitter: in dit geval wel. In an dere gevallen mogelijk weer niet. Dhr Lenshoek zou willen, dat B. en W. eens onderzochten wat beter is. Dhr Lankester zou die regeling willen die het beste voor de werkloozen is. De voorzitter wijst op de 200 werkloo zen, die bij de werkverschaffing aan den Noorddijk geplaatst zijn. Ook dit zou dan volgens de rijksregeling gebeuren en niet zoo vlot hebben plaats gevonden. Wth. Straub vraagt, of bet wel een voordeel' voor de werkloozen zou zijn. Ze hebben thans, wat de kolen betreft, meer gehad. Dhr Blomaard zal zich met den be- staandien toestand vereenigen indien de verstrekking van brandstoffen royaal wordt uitgeroerd. Wemeldinge. Alhier werd onder lei ding van Mevrouw de Bruijn een Her vormde Yrouwenvereeniging opgericht, die den naam ontving van „D'orcas". Aanvankelijk traden een dertigtal leden toe. Naast Mevr. J. W. B. de Bruijn de Vries, als presidente, werden in het bestuur benoemd de dames: T'. S. van MoortWisse, vice-presidente; C. M. Dronkersde Koster, secretaresse en H. J. MeyaardJ eremias'se, penningmees- teresse. Men hoopt eenmaal in de veer tien dagen bijeen te komen en te werken voor foehoeftigen in en buiten de ge meente. Hoek. De af deeling Hoek van den Bijz. Vrijw. Landstorm hield haar laatste schietbijeenkom'st voor den wedstrijd. Het brevet voor scherpschutter werd uitge- borg en zich op het haardkleedje liet neervallen. „Ja, veel heter", was Hanni's dank baar antwoord. „Wat ben je goed voor mij geweest. Hoe heet je?" „O, ik ben Gretha, de robbedoes maar", antwoordde het meisje lachend, terwijl ze haar blonde vlechten met een achteloos gebaar achteruit streek. ,Het spijt me vreeselijk, dat Mama en de meisjes niet hier waren om je te verwelkomen, maar ze wilden dolgraag uit vanavond. Ik wou dat ik je met vader van den trein had kunnen halen, maar Mama wou niet dat ik mijn muziekles verzuimde. Ze behan delen me allemaal als een klein kind, maar dat ben ik niet meer. Ik ben al vijftien, en zou nu alles kunnen, als ik er slechts de gelegenheid toe had." „Dat geloof ik zeker", stemde Hanni toe, terwijl ze het meisje in de eerlijke, bruine oogen staarde, die haar aan die van Trevor deden denken. „Wat zou je het liefste doen, als je mocht?" „Ik dweep met muziek en met talen", was het vaardige antwoord. „Maar wat geeft het, over mijn lievelings-ideeën te praten? Vader zegt, dat het er niet aan zit, geld voor mijn opleiding uit te geven en daarom moet Vera mij les geven, om geen onkosten te maken. Maar ze is zelf niet erg knap en heeft geweldig het land aan lesgeven, zoodat ik niet veel vorde- reikt aan de heeren C. F. Dieleman, J. v. d. Hooft en P. de Jonge. De uitslag van dezen schietwedstrijd was als volgt: J. v. d. Hooft 289 p.; L. M. Maas 288 p.; J. de Putter 278 p.; J. de Kraker '276 p.; C. F. Dieleman 274 p.; J. 'Openneer 272 p,; P. de Jonge 262 p.; J, Hennebout 255 p.; Joh. de Ritter 251 p.; J. v. Doeselaar 248 p.; J. v. d. Peijl 241 p.; P. Fladdet 235 p.; W. H. Lou- werse 218 p. en W. de Bokx 213 p. Een koopman en zijn boek houder gearresteerd, Op 18 Augustus 1037 is er brand geweest in oen houthandel van den thans 39-jarlgen D. P, B. te Rotterdam, B. was verzekerd en diende een schaderekening in, die hem is uitbetaald, Later is de verzekerings maatschappij er achter gekomen, dat de rekening te hoog was opgevoerd en dat zij voor f 800 was benadeeld, De zaak werd in handen van de politie gegeven, welke B. wilde aanhouden, maar deze bleek het land te hebben verlaten. Dezer dagen keerde hij evenwel terug en toen hij zich te Rotterdam vertoonde, heeft de politie hem onmiddellijk gearres teerd. Voorts werd in bewaring genomen de boekhouder van B„ de 61-jarige P. F., verdacht medeplichtig te zijn ge weest bij de oplichting van de verzeke ringsmaatschappij. Beide mannen zijn naar het huis van bewaring gebracht. 'Mijnwerker veronge lukt. Gisteren is de houwer P. Koh- nen uit Schaersberg in de ondergrond- sche werken van de Oranje Nassaumijn 4 te Heerlen verongelukt. Terwijl de man bezig was met 't plaat sen van een betimmering, werd hij ver rast door een instorting, tengevolge waar van hij werd bedolven. Geestelijke en geneeskundige hulp wa ren spoedig ter plaatse, hetgeen echter niet meer mocht baten. Personenauto op onbe- waakten overweg door een trein gegrepen. Gistermorgen is een personenauto, bestuurd door den handelsreiziger J. d. V. uit IJsselmonde, op den onbewaakten overweg onder de gemeente Zevenbergsche Hoek, door een trein uit Breda gegrepen. De bestuurder kreeg lichte verwondingen. Nadat hem de eerste hulp was verleend, is de heer d. V. per auto naar zijn woning vervoerd. Zijn wagen werd geheel vernield. Het treinverkeer had eenigen tijd vertraging. Goede vangst der H i 1 - versumsche politie. De Hil- versumsche recherche heeft door de ar- tegen hoest, griep, bronchitis, asthma Flacon 90 ct, X 1.80. X 2.40. f 4.20. Alom verkrijgbaar ringen maak. Bovendien is ze erg on geduldig en ik ben erg opvliegend, zoodat je het resultaat wel kunt raden. Ben jij geleerd?" De kinderlijke vraag deed Hanni flauw tjes glimlachen. Ze schudde het hoofd en zei kalm: „Ik hou veel van talen. "We zouden sa men Fransch en Italiaansch kunnen le zen als je er idee voor had." „Och, wat lief van je!" riep Gretha en thousiast uit. „Meen je het werkelijk? Maar je zult nu misschien liever alleen willen zijn, nietwaar? Je ziet er te moe uit, dan alleen maar om geliefkoosd en vertroeteld te worden." De ongekunstelde wporden van sympa- pathie brachten Hanni de tranen bijna weer in de oogen, maar baar verlangend hart voelde zich verwarmd en getroost. „Je bent mijn trooster geweest van avond, Gretha", zei ze zacht, „en waar om?" Een vurige blos kleurde Gretha's open gelaat en schuchter antwoordde ze: „Omdat je een vreemde was, en een zaam en bedroefd waart en ik het zoo vreeselijk vond, dat Vera en Beatrice zoo door eigen genoegen in beslag genomen waren, dat ze aan jou niet konden den ken. Dat is de reden. Ik zal alles, wat ik kan, voor je doen, zoolang je bier bent, als jij het toelaat. En ben je er ze ker van dat het je in 't geheel geen last De parlementaire molen maalt weer. Eerste en Tweede Kamer-leden bleken weer van de vermoeienissen uitgerust te zijn. De Senatoren namen bij het al gemeen begrootingsdebat het regeerings- beleid onder de loupe, waarop de Minis ters Colijn en De Wilde van antwoord dienden. Vooral eerstgenoemde trok te velde tegen de minderwaardige erltiek van de N.S.B.-ers, Ook in de Tweede Kamer namen deze Heden een houding aan, die in strijd was met alle fatsoen, waarom ze dan ook behoorlijk op hun nummer werden gezet. Het ging daar, ln ons Lagerhuis, om het wetsontwerp Inzake de vrijheid van vereoniging en vergadering, dat de N.S.B.-ers als tegen hen gericht beschouwden en waarover ze dus hun gal meenden te moeten uit spuwen, Deze heeren zullen het overigens wei nig waardeeren, dat ze als kleine groep zoo de gelegenheid hebben om oppositie te voeren. In fascistisch geregeerde lan den zorgt men wel, dat niemand aan het woord kan komen, die het met het regime niet eens is. In België heeft men weer eens, dank zij de houding der liberalen, die in meer derheid altijd de Vlamingen ongunstig gezind zijn, een kabinetscrisis. De benoe ming van den Vlaamschen nationalist dr Martens aan de Vlaamsche academie, is voor de liberale ministers aanleiding geweest om de samenwerking op te zeggen. Voor België, dat momenteel ook met niet geringe financiëele en economi sche zorgen zit, komt deze crisis wel heel ongelegen. In Spanje zijn deze week belangrijke dingen gebeurd. De strijd in Catalonië is vrijwel ten einde. Of de oorlog in cen traal Spanje nog zal worden voortgezet, dan wel of onderhandelingen gaande zijn tusschen de republikeinsche regee ring en Franco, is nog niet zeker. In ieder geval hebben de president en en kele ministers met vele duizenden vluch telingen de wijk over de Fransche grens genomen. Afgezien nog van den moreelen slag, welken het leger van Negrin door de nederlaag in Catalonië heeft gekregen, heeft het ook geweldige materiëele ver liezen geleden. Bovendien kan van nu' af het geheele Franco-leger zich op het middenfront concentreeren, terwijl zijn vloot het laatste restant MW.e mdsche Zeekust scherper kan controleeren. Een heel belangrijke vraag, die wij reeds meer stelden, is, wanneer de Ita- liaansche vrienden Spanje zullen verla ten, m.a.w. wanneer het Franco lukken zal deze kwijt te raken. Vanuit Rome wordt gemeld, dat ze niet zullen vertrekken vóór de strijd be ëindigd is, zooals hij moet eindigen: met de overwinning van Franco. Nu is de formuleering „de overwinning van Franco" vol gchoimzlnnighodon. Het is opmerkelijk, dat Mussolini tegen de verwachting in, zijn rode, die hij Zaterdagnacht in don Grooton Fas- cistischen Raad te Rome hoeft gehouden, niet woroidkundig heeft gemaakt, Acht Mussolini het gunstlgo oogonblik nog niet aangebroken om openlijk met zijn eischen aan het adres van Frankrijk en Spanje voor don dag te komen? Of heeft hij uit Berlijn en uit Londen het advies gekregen kalm aan te werk te gaan? Is Mussolini misschien onder den indruk van het optreden van prosident Roosevelt of van de solidariteit tusschen Engeland en Frankrijk? De verklaring van Chamberlain, dat iedere bedreiging van vitale belangen van Frankrijk, van welke zijde zij ook mocht komen, de onverwijlde samenwerking van Engeland moet uitlokken", was dui delijk. Zij kwam op een oogenblik waar op er inderdaad sprake was van bedrei ging van vitale belangen van Frankrijk door Italië. De Italiaansche en de Duitsche pers doen het voorkomen, alsof Chamberlains verklaring „niets nieuws" bevat. Dit is een gemakkelijke voorstelling van zaken. In de practijk zal echter moeten blij ken, welken invloed zij zal hebben op het gedrag van de twee mogendheden van de as-RomeBerlijn. Ten slotte noemen wij nog het eiland Minorca. De groote zorg van Engeland en Frankrijk is steeds geweest, dat Italië op de eilanden van de Balearen blijven de vestiging zouden zoeken. Daardoor zou een bedreiging der verbindingslijnen tot stand komen, welke Bonnet eenige ma len als onduldbaar heeft aangeduid. En geland is echter bereid gebleken Franco aan het bezit van Minorca te helpen, mits er alleen Spaansche troepen heen werden gezonden. Aan die voorwaarde is voldaan. Maar de Italiaansche pers is er verbitterd over. Zoo komt Franco na zijn overwinning nu al tusschen twee vuren te zitten. loert altijd het gevaar van erger gevolgen en daarom mag een hoestje nooit verwaarloosd wor den. Als Uw kind hoest, geef 't dan dadelijk AKKER's Abdijsiroop, bestaande uit extracten van oude kruiden, welke verzachtend, slijm- oplossend en genezend werken, benevens de krachtigste hoest- bedwingende stof „codeïne". Door deze veelzijdige werking noemt men Akker's verstèrkte Abdijsiroop ,,'s-Werelds beste Hoestsiroop". restatie van twee jongelieden, beide in Hilversum woonachtig, klaarheid ge bracht in een reeks van brutale inbraken, welke in den laatsten tijd aldaar zijn ge pleegd. Kort achter elkaar werden gear resteerd een 19-jarige jongeman, reeds eerder wegens inbraken veroordeeld en zijn 21-jarigen kameraad. Zij ontkenden beide iets van de inbraken te weten, maar de recherche wist door een uitvoerig on derzoek een prachtig bewijsmateriaal bij" een te brengen. Het is komen vast te staan, dat de ver dachten schuldig moeten zijn aan niet minder dan tien inbraken. Behalve de re cente reeks van vier hebben de jonge mannen o.m. ook ingebroken in de villa van Mr v. V. te Hilversum, waar siera den ter waarde van ruim f 1500 verdwe nen, in de woning van gezagvoerder Bijl van de „Nieuw Amsterdam", en in de kantoren eener tapijtfabriek, waarbij ze levensgevaarlijke klimpartijen hebben ge demonstreerd. De inbrekers zijn naar Amsterdam overgebracht en ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Van den buit der diverse inbraken heeft de politie niets kunnen achterhalen. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 10 Februari 1939. Handel in valsche kalverschetsen. J. J. v. D„ 25 jaar, landbouwer te Sluiskil, had zich te verantwoorden we gens „valschheid in geschrifte" en 't „op zettelijk gebruik maken van een valsch geschrift". zal veroorzaken als je me af en toe eens met mijn lessen helpt?" „Ik zal het zelfs graag doen", ant woordde Hanni met een glimlach, „en ik zal je hulp vaak noodig hebben, geloof ik. Gretha, je hebt vanavond wonderen voor mij gedaan." Het gelaat van bet meisje straalde toen ze fluisterde: „Ik ben heel, heel blij. Maar nu moet je naar bed gaan, want je bent heelemaal op. Mag ik je goedennacht kussen, nu er niemand anders is om het te doen?" Hanni glimlachte zacht toen het meisje haar stevig omhelsde. Getroost en gesterkt zocht ze haar ka mer op en was spoedig ingeslapen. Toen Hanni den volgenden morgen aan het ontbijt verscheen, vond ze daar alleen haar oom en Gretha, de andere familiele den sliepen zich nog uit van de pret van den vorigen nacht. Het was reeds tegen den middag toen mevrouw Allister te voorschijn kwam, er bleek en vermoeid- uitziend. Zij begroette haar nicht gewild-vriendelijk en zei over- hartelijk: „Mijn lieve Hanni, ik ben blij je te kun nen verwelkomen. Zoodra ik thuiskwam gisteravond ben ik naar je komen zien, maar je sliep zoo lekker, dat ik er niet aan denken kon je te storen. Ben je hee lemaal uitgerust van de lange reis?" Hanni beantwoordde deze en de verdere 1 Verdachte werd bij de dagvaarding ten laste gelegd: 1. dat hij in den zomer van 1938 te Sluiskil, gemeente Terneuzen, twee zoo genaamde kalverschetsen van 1938 identiteitsbewijzen voor het jaar 1938 valschelijk heeft opgemaakt door opzette lijk in twee blanco formulieren van een dergelijk bewijs, welke formulieren naar hij, verdachte, wist onecht waren en val schelijk waren vervaardigd en valschelijk waren onderteekend met handteekenin- gen, die zeer veel gelijkenis vertoonden met en moesten doorgaan voor die van den voorzitter en den secretaris van het Bestuur der Stichting Landbouw Crisis Organisatie voor Zeeland, in strijd met de waarheid in te vullen; 2. dat hij in September 1938 te Sluis kil opzettelijk die beide bovenomschreven valsche kalverschetsen, tezamen met twee kalveren heeft verkocht en afgeleverd aan Pieter Moens als waren die kalverschet sen echt en onvervalscht, zulks terwijl daaruit nadeel kon ontstaan; 3. dat hij in 1936 of 1937, te Sluiskil, een hem, verdachte, betreffend en voor België afgegeven bewijs van Nederlan derschap heeft vervalscht. Verdachte erkende de feiten. Het O1. M. eischt 6 mnd. gevangenis straf met aftrek van het voorarrest. De verdediger van verdachte, Mr A. v. d. Weel zegt, dat verdachte bekend heeft. Thans blijft over welke straf aan hem moet worden opgelegd. Verdachte heeft de blanco schetsen niet vervaardigd of doen vervaardigen. Pleiter ziet in ver dachte niet de hoofdschuldige. Volgens pleiter heeft verdachte reeds zwaar moe ten boeten voor hetgeen hij heeft mis dreven. Verder bepleit hij de uiterste cle mentie'. vragen van haar tante rustig. Toen tra den Vera en Beatrice binnen. Het jongste meisje begroette haar onbekend nichtje tamelijk hartelijk, maar Vera deed koel en onverschillig, wat Hanni's troostelooze hart verkilde. „We hebben een schitterend feest ge had gisteravond" juichte Beatrice, cri- tisch het slanke meisje opnemend, dat er zoo bleek en treurig uitzag in haar diepe rouw. „Ik denk dat je 't hier wel erg saai zult vinden, als je niet uit kunt gaan", zeide Vera geeiwend. „Maar ik veronderstel, dat je niet veel plezier en pret gewoon bent als je zoo levend begraven bent op bet platteland." „Mijn leven is tot nu toe vol vreugde en genoegen geweest" stamelde Hanni met bevende lippen. Op dat oogenblik trad Gretha binnen met gloeiende wangen teruggekomen van haar stevige morgenwandeling langs de boulevard. Ze wierp een blik naar haar zusters en riep minachtend uit: „Stel je voor, zuo'n magnifique morgen als deze in bed te liggen. Je weet niet wat voor heerlijks je gemist hebt. De vloed is vree selijk hoog vanmorgen." „Wat ben jij weer een wildebras Gretha en wat zie je er slordig uit", zei Vera ge prikkeld. „Ik schaam me bijna je aan onze nicht voor te stellen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5