Scherpe Wind VICKS HOESTBONBONS WILDE AUTOBUSSEN. Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Telegrammen. Burgerlijke Stand Ailoop Verkoopinp en Aanbestedingen n Ideaal Laxeermiddel FOSTERs MAAGPILLEN Bij een gevatte koude. Dankbetuiging Prinses Juliana en Prins Bernard. De Burgemeester van Amsterdam. In „Ons Ghr. Hist. Weekblad" schreef Jhr Mr de Geer bet volgende verhelde rend artikel over de kwestie van de „wilde autobulss'en": „In de laatste week vóór Kerstmis heeft de Tweede Kamer 'het noodwetje op de wilde autobussen aangenomen, dat, naar verwacht mag worden, nu binnen kort ook door de Eerste Kamer zal wor den bekrachtigd. Te meer, nu door de Tweede Kamer dit op zeer gelukkige wijze is geamen deerd. De kwestie, die blijkbaar nog niet voor ieder duidelijk is, m'oge bier nog eens in een paar woorden worden uiteengezet. Volgens Ge bestaande wet kan de Kroon verbieden, zonder vergunning bussen te „exploiteeren". In het Koninklijk Besluit, waarin van die bevoegdheid gebruik is gemaakt, wordt echter niet gesproken van „ex ploiteeren", maar van „herhaaldelijk ver voeren of doen vervoeren tegen vergoe ding". Dit gaat verder dan de wet, want daar onder vallen niet alleen ondernemingen, die bussen exploiteeren, maar ook parti culiere personen, die tegen geringe ver goeding voor slijtage en benzineverbruik anderen meenemen, zooals dit onder fo rensen, studenten enz. vaak voorkomt. Omdat het K.B. verder ging dan de wet, heeft de Hooge Raad het K.B. on verbindend verklaard. Er waren nu twee oplossingen: het K. B. kon in overeenstemming worden ge bracht met de wet of de wet kon in overeenstemming wónden gebracht met het K. Bi. D'e eerste oplossing was vanzelf het meest normaal. De wetgever had zijn standpunt nauwkeurig bepaald. En het K. B. moest zich daarbij: aanpas'sen. De Memorie van Toelichting op het nood wetje zeide dan ook: „Op zichzelf zou wellicht het meest voor de hand liggen den tekst van het Reglemlent woordelijk gelijk te maken aan dien van de wet." Een juiste opmerking, waarin alleen het woord „wellicht" overbodig is. Toch koos de Regeering de.tweede op lossing. Zij' bracht de wet in overeen stemming met het K. B. (beproefde dit althans) en diende daartoe een nood wetje in. De Regeering koos die oplossing, om dat, blijkens een vr'oeger arrest van d'en Hoogen Raad, bij het „exploiteeren" door een naamlooze vennootschap niemand strafbaar is, tenzij de bestuurders van de vennootschap uitdrukkelijk zijn straf baar gesteld, wat in de bestaande wet niet geschied was. Juist om in dat ge brek te voorzien, was het „exploiteeren" uit de wet in 't K.B. vervangen door „herhaaldelijk vervoeren of doen ver voeren". Nu zulk een vervanging ontoe laatbaar was verklaard, moest ook de wet-zelve niet langer van „exploiteeren" spreken, maar de ruimere uitdrukking bezigen', die door het K. B. reeds was aanvaard. De Tweede Kamer heeft toen gezegd: In het gebrek is op betere wijze te voor zien. Een noodwetje is nuttig; doch niet om nu de wet bij het K. B. aan te pas sen, maar om in de wet uitdrukkelijk strafbaar te stellen de bestuurders van vennootschappen 'en daardoor ook aan een K.B., dat zich aan de wet houdt en dus slechts van „exploiteeren" spreekt, strafsanctie te verkenen. Iu dien zin werd dan ook een amen dement voorgesteld en door de Kamer aangenomen. De term „exploiteeren" werd dus in de wet behouden, maar een bepaling werd ingevoegd, welke de bestuurders van een rechtspersoon strafbaar stelt. De opmerking, die ergens gemaakt is, dat de Kamer hiermee een „pijnlijke ver gissing" heeft begaan, daar er nu strijd zal blijven bestaan tusschen de wet (met haar „exploiteeren") en het K.B. (met zijn „herhaaldelijk vervoeren of dolen vervoeren"), is dan ook volkomen on juist. Immers de bedoeling der inge voegde 'bepaling is juist, den weg te effe nen voor een K.B., dat zich aanpast aan de wet zonder dat de strafrechtelijke aansprakelijkheid zoek raakt. Voor verwtondering, dat de minister van Waterstaat in het Kamerdebat nage laten heeft op die „vergissing" te wijzen en daarmee een zeer doeltreffend ver weer verzuimd heeft, Bestaat in het ge heel gelen reden. Want had de minister dit gedaan, dan zou hij' een uiterst slechte beurt gemaakt hebben. In zijn Memorie van Toelichting had hij' ge schreven, dat op zidh zelf „het meest voor de hand zou liggen den tekst van het reglement woordelijk gelijk te ma ken aan dien van wet", maar dat dit niet ging wegens .gemis van een straf sanctie voor de bestuurders van een ven nootschap; eten strafsanctie die 'hem nu verschaft werd iu de nieuw ingevoegde bepaling. Te verwachten is dan ook, dat de ver kregen oplolsising, die trouwens reeds vóór het Kamerdebat van zeer bevoegde zijde in het Weekblad „Nederlandsche Jurisprudentie" was aanbevolen, door de Eerste Kamer gaarne zal worden aan vaard." vormen Foster's Maagpillen, doordat zij zoo zacht en toch zoo afdoend werken. Geen 'last meer van verstopping en slechte spijs' vertering, of van de eruit voortkomende hoofdpijn, humeurigheid, lusteloosheid, maag stoornissen, enz. Alom verkrijgbaar a f 0.65 Na bespreking van het verzoek van S. de Visser e.a. om doortrekking van het voetpad en den Snouck Hurgronje- weg tot het verharde gedeelte van den Melseëweg, werd besloten het verzoek in te willigen, onder beding, dat adres santen voor gratis vervoer van het be- noodigde materiaal zorgdragen. Vervolgens werd de invoering van een steunregeling voor kleine boeren en tuin ders nogmaals in den breede besproken, waarbij de heeren v. d. Bosse en Arendse de wenschelijkheid van invoering van zodanige regeling bepleitten. M.a.st. werd besloten B. en W. opdrapht te geven over te gaan tot invoering van bedoel den steun, een regeling te dezer zake te ontwerpen en deze aan de goedkeuring van den Raad te onderwerpen. Bij de rondvraag werden door den heer Dingemanse nadere inlichtingen ge vraagd inzake de aangebrachte verande ringen in het gemeentehuis te Vrouwen polder en de aangeschafte schrijfbureaux, op welke vraag breedvoerig door den voorzitter werd geantwoord. Arnemuiden. Dinsdagavond werd on der^ voorzitterschap van den heer A. Buijs de 40ste jaarvergadering gehouden van de Muziekivereeniging „Arnes Ge noegen". Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat in 1938 meer uitgegeven dan ontvangen werd. Het af tredend bestuurslid 'A. Buijs Az. werd herkozen, terwijl de heer J. P. Israël wegens vertrek naar Driewegen zich niet meer herkiesbaar stelde. Daar het be stuur toch nog uit voldoende pertsonen bestaat zal deze vacature evenals öen reeds bestaande niet meer worden ver- ™d. Tot voorzitter werd gekozen Dr P. de Haas. Besloten werd op' 1 en 3 Maart n.s. een uitvoering te geven. Aagtekerke. Dinsdagavond vergaderde de afd. der Vereeniging tot Chr. Verzor ging van Krankzinnigen in Zeeland, on der voorzitterschap van den Burgemees ter. Door den secretaris en penning meester werden de jaarverslagen uitge bracht. In de vacature wijlen J. Moens werd tot bestuurslid gekozen de heer D. 'Overweg. Daar de heer L. Fianke wegens ouderdom niet meer in aanmer king wensohte te komen, werd in zijn plaats gekozen de heer J. Franke. Binnenkort zal ds Panhuis© voor de stichting Vrederust spreken. i V™uwflpolder. Geen visschers- a t ij n. Als een bijzonderheid kan ge meld worden, dat zekere de V. alhier een zeepaling gevangen heeft, die maar even een lengte had van 1.70 m en een gewicht van 17 kg. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND Staven!sse. Een vierling. Als een groote bijzonderheid kan worden ge meld, dat bij den veehouder W. Vermaas een koe het leven heeft geschonken aan een vierling. Alle kalveren zijn normaal gebouwd en goed gezond. NOORD-BEVELAND. Kamperland. Door de bakkers alhier is de broodprijs met 1 cent per 3 ons ver laagd. Met Mijnhardtjes steeds vlugge resultaten. Doos 30 en 50 ct. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schingen, B. Nijholt te Slootdorp. Të Weesp, Jac. Treffers te Woerden. Aangenomen naar Antwerpen (2e pr.- pl.), Jhr P. H. W. M. van der Meer de Walcheren, hulppr. aldaar. Bevestiging en intrede. Na des morgeus bevestigd te zijn door Dis I. P. van der Waal van Hengelo. '('O1.), met een predikatie over Richt. 6 14, deed Zondag j.l. Ds J. W. van Kooten, gekomen van Koudekerke (Z.), zijn intrede bij de Herv. Gem. te Hengelo (0.) sprekende naar aanleiding van Handel. 6 3031. De nieuwe leeraar werd toege sproken door Ds J. van Dijk van Olden- zaal, praetor van d'en ring, Dis A. van Kooten, emer. pred. en Ds I. P. v. d. Waal Ds E. Syperda, Ned. Herv. predi kant te Tjamsweer, heeft het voornemen tegen 1 Juni a.s. eervol emeritaat aan te vragen. Emeritaat. Ds J. D. Heersink pred. der Geref. Kerk te Oude-Pekela, heeft egen Augustus a.s. eervol emeritaat •gevraagd. Dis R. M eeu w enbu r g, Ned. Herv. predikant te Driel, 'hoopt a.s. Zon dag te herdenken, dat hij 40 jaar gele den te Breskens in het ambt werd bevestigd. Benoemd tot onderwijzer te Zierik- zee, in de school in 't Vrije, de heer M. G. Deurloo te Oud-Vosmeer. In bak met kippenvoer ge stikt. Het tweejarig zoontje van den heer A. van der Burg te Capelle aan den IJssel, is in een schuur bij de ouderlijke woning dood aangetroffen. Het knaapje was in een bak met kippenvoer gevallen en was hierin gestikt. Inval in een speelhol te 's-Gravenhage. Gisternacht om streeks 12 uur heeft de politie een inval gedaan in een perceel aan de Kaapstraat, in Den Haag, daar het vermoeden be stond, dat daar gelegenheid werd ge geven tot hazardspel. Zij verschafte zich toegang door de deur met een koevoet open te breken. Inderdaad werden op de tweede etage 17 personen aangetroffen, onder wie een vrouw, die midden in het spel werden verrast. Alle aanwezigen werden aangehouden en per arrestanten wagen naar het hoofdbureau vervoerd, vanwaar 14 na verhoor werden heenge zonden. Drie personen zijn in bewaring gehouden. Deze drie moeten n.l. beschouwd wor den als de organisatoren van de regel matig gehouden roulette-avonden. Voor dit doel beschikten de mannen over ver schillende perceelen in de stad. De politie heeft de speeltafel, de rou lette met volledig toebehooren, de kas, inhoudende f 100 en een portefeuille met f200 in beslag genomen. Gordijnroe als spaarpot. Dezer dagen waren te Zaandijk eenige j mgens aan het spelen bij een pakhuis. Met een ijzeren staaf probeerden zij, hoe sterk het ijs was. Door het stampen met den hollen staaf, rolden er plotseling enkele dubbeltjes uit de tooverbuis en na eenig peuteren kwamen er 15 stuks te voorschijn. Dit verhaal kwam de gemeentepolitie ter oore, die om de eigenaardigheid van het geval op onderzoek uittrok, itit onder zoek leidde tenslotte tot de volgende niet- alledaagsche oplossing. Omstreeks Kerstmis arriveerden in de gemeente een tweetal wereldreizigers met een wagentje, beschilderd met allerlei vlaggen. Het koos zich een standplaats op bovengenoemd gemeentelijk terrein. De Kerstdagen zouden zij elders bij fa milie doorbrengen. Te voren hadden zij alle waardevolle dingen opgeborgen, als mede hun brandkast, een oude gordijnen roe, waarin zij de met den verkoop van ansichtkaarten opgehaalde dubbeltjes be waarden, geledigd en weggeworpen. Deze methode van geld bewaren pasten zij toe, nadat er reeds eens in hun huisje was ingebroken en men het geld niet zoo gemakkelijk op zulk een eigenaardige en onopvallende plaats zou zoeken. Er gingen ongeveer 1200 dubbeltjes in den staaf. Was hij vol, hetgeen in de zomermaanden zoo nu en dan gebeurde, dan werd het geld op de spaarbank ge deponeerd. Den bewusten Zaterdag had men nogal wat haast moeten maken en zoo de on gewone brandkast niet heelemaal ge ledigd. Bij onderzoek bleek de buis nog circa 35 dubbeltjes te bevatten! Knaapje overreden door z ij n o- o m. In De Koog is gis teren een twee-en-een-half-jarig jongetje door een auto die werd bestuurd door een oom van het ventje, overreden. Korten tijd later is het aan de gevolgen overle den. De oom had met den kleine ge speeld en hem daarna weer op den grond gezet. Direct daarop was hij in zijn wa gen gestapt en had daarbij niet opge merkt, dat het jongetje achter zijn auto was gaan staan. Dit werd noodlottig, want de man moest enkele meters met zijn wa gen achteruit rijden met het gevolg, dat de kleine onder de wielen raakte en doo- delijk gewond werd. 'Vijfjarig meisje om het leven gekomen. Gistermiddag waren eenige kinderen aan het spelen op een houtstek van den heer Haan te Grijpskerk. Door tot nog toe onbekende oorzaak ging een partij' opeens glijden, met het gevolg, dat twee kinderen werden bedolven. Een vijfjarig meisje was op slag dood. Een zesjarige jongen kreeg een bloeduitstorting achter het oor. De kat-met-negen-staar- t e n voor dronken chauffeurs. Een kastijding met de kat-met-negen- staarten zal in Montana de straf 'zijn voor bestuurders van motorvoertuigen, die op dronkenschap betrapt worden, in- 'dien ten minste eten wetsvoorstel van senator Robert Pauline -aangenomen wordt. De eerste overtreding zal met vijf slagen gestraft worden; vo-or elke 'her haling vijf slagen meer. In de districts- gevangenteen moeten daartoe vertrekken ingericht worden. Een prettige-wandeling met een onaangenaam slot. Vorige maand maakte 'n 23-jarige dienst bode op straat kennis met een jongeman, met wien zij' een wandeling door het Park te Rotterdam ging maken. Toen het meis je thuis kwam, ontdekte zij, dat uit haar taschje twee rijksdaalders verdwenen wa ren. De jongeman liet zich nadien niet meer zien, maar Maandagavond zag het meisje hem op den Westzeedijk wandelen. Zij. volgde hem op eenigen afstand en toen 'hij in de Gouvernestraat was gekomen en het meisje daar een agent zag surveillee- ren, Vroeg zij den politieman, den jonge man aan te houden. D'at gebeurde; op het politiebureau werd de man ondervraagd en daarbij' bekende hij: de twee rijksdaal ders uit het taschje te heb en gestolen. DEN HAAG. Voor de vele blijken van belangstelling welke wij bij gelegenheid van den eersten verjaardag van onze dochter mochten ontvangen, is het niet mogelijk een ieder persoonlijk daarvoor dank te zeggen. Daarom veroorloven wij ons langs de zen weg, allen, zoowel onbekenden als vrienden, die ons hun gelukwenschen de den toekomen, of op eenige andere wijze van hun sympathie blijk gaven, onzen diepgevoelden dank te betuigen. De hartelijke ontvangst welke ons op onze rijtoer ten deel is gevallen en de vele blijken van aanhankelijkheid waar aan op zoo velerlei wijze uiting werd ge geven, hebben ons diep getroffen en zul len voor ons onvergetelijk blijven. (w.g.) JULIANA. BERNHARD. Jonge man onder trein verpletterd. D'e 26-jarige ongehuw de 'jongeman J. v. W. is gisteravond te Bunnik onder de electrische trein, die uit Utrecht 'kwam, geraakt en op slag ge dood. Hij' passeerde met zijn fiets een boerenoverweg, die door klaphekken is afgesloten van de spoorbaan. H'oewel de weg naar alle kanten vrij uitzicht 'heeft, is de jongeman op onverklaarbare wijze onder de trein geraakt. De conducteur van den trein merkte, dat er wat gebeurd was en liet stoppen. Daarop reed de trein terug en men ging met toortsten langs de baan op zoek naar het lichaam. Dit werd in deerlijk iverminkten toestand gev'onden. Het lichaam werd geïdentifi ceerd aan de papieren, die de jongeman bij1 zich had. Hij was onherkenbaar ver minkt. DR DE VLUGT ZAL NOG EENIGEN TIJD ZIJN HOOGE AMBT VERVULLEN De regeeringspersdienst deelt mede, dat de regeering op den burgemeester van Amsterdam, dr W. de Vlugt aandrang heeft uitgeoefend nog gedurende eenigen tijd zijn ambt te willen blijven vervullen. Burgemeester de Vlugt heeft zich naar aanleiding van dat verzoek bereid ver klaard nog gedurende korten tijd zijn ambt waar te nemen en zich in verband daarmee een herbenoeming te zullen la ten welgevallen. VERKEERSONGEVAL MET DOODELIJKEN AFLOOP. EEFD'E. Vanmorgen vroeg is alhier de 39-jarige heer H. G. Wuyster, crisis- ambtenaar te Warnsveld, tengevolge van de gladheid van den weg met zijn rijwiel geslipt. Op hetzelfde oogenblik naderde een vrachtauto. D'e bestuurder trachtte een aanrijding te voorkomen, doch zijn wagen slipte eveneens en kwam tegen een lichtmast terecht. D'e heer W. werd hier bij gegrepen en zoo ernstig gewond, dat hij spoedig daarop is o-verleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 3 kinderen. Bctsinci tusschen bus en trailer. BRUMMEN. In de T'orensche allee is gisteravond een bus- van de Geldersche Tramweg Mij', achter op een voor hem rijdende trailer uit Groningen -gereden. D'e bus werd ernstig beschadigd. Een van -de vijf passagiers kreeg lichte hoof dwon den. De chauffeur liep verwondingen aan de hand op. De conductrice, mej. P. uit Dieren, kreeg een hersenschudding. Het achterlicht van de trailer schijnt niet te hebben gebrand. SCHADUWEN VAN GISTEREN. „Wij: leven in een bezeten wereld", zoo schrijft Prof. Huizinga in zijn diagnose van het geestelijk lijden van dezen tijd. Wij doen dat echter n'en déplaise den Leidschen historicus-, reeds meer dan een eeuw. Ziehier ten minste hoe andere en oude re figuren van beteekenis er vele decen niën geleden over dachten, blijkens een opsomming in bet rondschrijven v:an een misschien niet geheel gedesinteresseerd Engelsch kantoor van effectenmake laars, dat graag wat minder pessimisme zou zien rondwaren onder zijn beleggers. William Pitt (omstreeks 1800): „Er is nauwelijks iets anders dan ruïne en wanhoop rondom ons te bespeuren". William Wilberforce (iets na 1800): „Ik durf niet trouwen; de toe komst is zoo donker en onzêker". Lord Grey '(in 1819): „Ik geloof, dat alles leidt tot een ineenstorting." Koningin Adelaide (ongeveer 1831): „I-k iheb slechts één wensch: de rol ivan Marie Antoinette in de komende revolutie met moed te kunnen vervul len." Disraelï (1849): „Voor industrie, handel en landbouw bestaat geen ho-op meer." De Hertog van Wellington (1851): „Ik -dank God, dat de aanblik van de ruïne, die ons dreigt, mij belspaard zal blijven." Lord Shaf tesbury '(1868)„Niets kan het Britsche Rijk van schipbreuk redden." En toch heeft, ondanks dit cumulatieve wanhopen, onze wereld en heeft ook het Britsche Rijk, dat al deze ongeluksprofe ten opleverde, sedert dien weer perioden van wedvaart, opbloei, kracht en zonne schijn na hagelbuien gekend. Zooiets geeft ook den „bezeten wereld"- burger van 1939 weer moed I '(Handelsblad.) maakr Uw keel droog en effent den weg voor verkoudheden." Verzacht en maak Uw keel vochtig met EXPEDITIE NAAR NIEUW-GUINEA. Een Eioed opgezet en- voorbereid plan. In aansluiting op hetgeen medio De cember gemeld i® omtrent de plannen van het Koninklijk aardrijkskundig genoot schap om een expeditie uit te rusten naar Nieuw-Guinea, kan nog het volgen-de worden gemeld, lezen wij in het Nieuws. Van het Indische gouvernement is reeds toestemming verkregen ten alle medewerking toegezegd. Het staat dan ook vast, -dat deze expeditie dit jaar, waarschijnlijk in October of November, naar Nieuw-Guinea zal vertrekken. Vernomen world t verder, -dat zij het gebied rondom de Wislsel-meren zal ex- ploreeren en zich voornamelijk zal bezig houden met anthropologische, zoölogi sche, botanische en geologische onder zoekingen, welke van groot belang ge acht worden voor de wetenschap aange zien de fauna en fl'o-ra dezer gebieden nog weinig bekend is. De leiding zal berusten bij' den beken den Nederlandschen ethnoiloog, Dr G. G. F. Leroux, algemeen conservator van de afdeeling volkenkunde van het rijksmu seum ivoor natuurlijke historie en privaat docent aan de universiteit te Leiden. D'e Indische regeering heeft voorge steld aan -de expeditie te dolen deelnemen door Dr J. Brouwer, 'officier van gezond heid eerste klalsse en békend anthropoloog en Dr C. van Steenis, de botanicus die zich door zijn expeditie naar bet Loe- ser-gebergte van Atjeh een reputatie heeft verworven. Als geoloog gaat mede Dr G. P. A. Zyl- mans vanEmmichhoven, van -den dienst van mijnbouw bij het departement van V. en W. Het ligt ivoorts in de 'bedoeling, hoe wel hieromtrent nog geen beslissing ge nomen is, dat eenige marine-officieren de expeditie zuillen vergezellen, voor wie dan een of meer marinevliegtuigen ter beschikking gesteld worden. Dit laatste staat in verband met 'de zeer voorloopige projecten van een vliegbasis te vestigen in enkele meren O-p Nieuw-Guinea. Van 30 Jan.6 Febr. WESTKAPELLE'. Bevallen: Jako. Ver- hage geb. Lievense d. (M. G.) Over de maand Januari. WAARDE. Geboren: 5, Katharina Ja- comina d. v. Jacobus Jan de Hamer en Janna Katharina Schouwenaar; 23, Mat- thijs z. v. Hubrecht Bom en Neeltje West- strate. Overleden: 14, Nicolaas Bom, 70 j., echtgenoot van Maria van den Berge; 28, Anna Braam, 88 j., weduwe van Adriaan Bramsen. HET NIEUWE KANTOORGEBOUW VAN DE P. Z. E. M. Hedenmiddag is namens de N. V. P. Z. E. M. door het architectenbureau Róthuizen, Goes-Middelburg, ter Prov. griffie te Middelburg aanbesteed de af bouw van het kantoorgebouw aan den Vlissingschen Singel in de gemeenten Middelburg en Koudekerke. Inschrijvers: E. J. Lindenberg en G. v. d. Klippe, Vlissingen, f 165.000; Fa. J. en P. v. d. Merwe te Dordrecht f 159.900; Fa. W. J. v. d. Weert en Zn te Goes f 159.300; G. Hollema te Middelburg f 157.600; Fa. de Bruijn en van Riet, Goes f 156.823; Fa. A. G. Sundcrmeijer en Zn., Rotter dam f 156.800; N.V. Aannemers-Mij. Con dor te Amsterdam f 155.900; Fa. Gebr. v. d. Poel, Lamswaarde f 155.100; N.V. Be- gam v. Ethen en de Bruijne te Amster dam f 154.600; >H. J. de Baan te Den Haag f 152.700; P. F. Voet en P. F. de Waal te Hontenisse f 152.500. Kuypers, Surhuisterveen f 152.400; J. Oordt, Friezenveen, H. Oordt, St Laurens f 149.800; S. Woudstra, Arnhem f 148.785; N.V. Kon. Beton- en Aannemers-Mij, v.h. Waning Go te Rotterdam f 148.740; A. J. Hubers te Dordrecht f 139.870. Middelburg. De hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat heeft hedenmor gen aanbesteed het verbeteren van het wegvak Biervliet-Verbindingsweg van be zuiden de kom van Biervliet tot den Ver bindingsweg West-Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren. Vele inschrijvers hebben niet alleen volgens bestek, dat binnenlandsch mate- teriaal voorschreef, doch ook voor het ge bruik van buitenlandsch materiaal inge schreven, wat wij dan als tweede cijfer noemen. Inschrijvers waren: P. J. van de San de, Breskens f 43.850 en f 41.850; J. Haring-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3