1/tohtuihsM'qrkf, Aspirin Levenswijding. Nederland en liel vraagstuk der Koloniën. één stap I Daarom op gepast en ook bij de ge ringste verkoudheid on- middellijk Aspirin nemen! FEUILLETON Uit de Provincie HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI Een bijzonder correspondent te New York seinde ons, dat de Douglas Aircraft Go. thans een bestelling van de K. L. M. van zes vliegtuigen heeft gekregen. De vliegtuigen hebben een capaciteit van 42 passagiers. De kostprijs is 2.4 millioen dollar. ONZE BOTERPOSITIE IN ENGELAND. De Minister antwoordt' op vragen van Van der Sluis. Op vragen, gesteld door het lid der Tweede Kamer, den heer Van der Sluis, over het verschil tusschen de Deensche en de Nederlandsche boterno- teering, heeft de minister van Economi sche Zaken o.m. het volgende geantwoord: De minister is bekend met de mededee- ling van den voorzitter van de Friesche Kamer van Koophandel, dat in 1938 de gemiddelde Leeuwarder commissie-notee ring voor boter 80.3 cent per kg bedroeg, terwijl de Deensche noteering, in Hol- landsch geld omgerekend, 91.3 cent be droeg. Hij deelt de meening niet, dat de naam van Nederlandsche boter in Enge land een belangrijke wijziging in ongun- stigen zin heeft ondergaan. Ongetwijfeld zullen kwaliteitsverbete rende maatregelen uitgaande van het onder rijkstoezicht staande Zuivel-Kwa- liteitscontrole-Bureau zooals reeds ge nomen zijn, en waarbij: ook een datum- stempeling en verbod van uitvoer van boter, ouder dan 3 weken, in overweging is, invloed kunnen uitoefenen op het prijs peil onzer boter in Engeland. Het prijs- probleem is evenwel daarmede allerminst opgelost. Er zijn tal van andere factoren, die het prijspeil beïnvloeden. Ten aanzien van dit vraagstuk zijn o.m. de volgende punten van beteekénis: De Dteensche boterproductie is meer ge lijkmatig over het jaar verdeeld dan de Nederlandsche productie (verschil in zo mer- en winterproductie), waardoor De nemarken in staat is de Engelsche markt regelmatiger van boter te voorzien. De afzet van 'Denemarken is reeds vele jaren lang ingesteld op de Engelsche markt, waardoor dit land zich een eigen 7.) -m— Hanni glimlachte toen ze het kriebelig geschreven, overhartelijke-gestelde brief je las, vol overdreven betuigingen van vriendelijkheid en liefde voor haar, het welk haar openhartig meisjesgevoel nu juist niet bijzonder aangenaam aandeed. Ze gaf den brief met een onderdrukte zucht terug en zei onderworpen: „Ik zal doen wat u het beste acht, va der. Maar het is reeds zoo lang geleden, dat ik tante en de nichten ontmoet heb, dat ze wel vreemden voor me zullen zijn. Maar als u wilt dat ik naar Brighton ga, ben ik bereid". „Dan zal ik nog vandaag schrijven en een en ander in orde maken", zei hij op een toon van bevrediging. „Nu moet ik aan het werk, want ik heb nog veel te regelen, voor ik kan vertrekken. Ik ben blij, dat je zoo verstandig bent, lieveling, met mijn plannen accoord te gaan". Hij gaf haar een vluchtige zoen, stond op en verliet de kamer, haar alleen latend met haar eigen droevige gedachten Twee weken later bezocht Hanni nog eens de rustige plek op het kerkhof, wel ke voor haar zoo heilig was geworden. Het graf, nu voorzien van oen statige positie op deze markt heeft weten te ver werven. Nederland daarentegen, welks af zetgebied voorheen meer op Duitschland was gericht, is eerst de laatste jaren be gonnen belangrijke hoeveelheden boter naar Engeland uit te voeren. Nederland bezit dan ook op de Engelsche markt niet een eigen positie in den zin, zooals de Deensche boter deze heeft. Het vordert, zooals vanzelf spreekt, eenigen tijd om ook de in him soort goede hoedanigheden van het Nederlandsche product door den con sument te doen waardeeren. Onder deze hoedanigheden treden de voortreffelijke eigenschappen van reuk en smaak op den voorgrond. De wijze, waarop onze boter wordt af gezet, vertoont zekere gebreken, welke zoo wel de aandacht van belanghebbenden als van den minister hebben. Burgemeesters. Bij Kon. besluit van 6 Febr. zijn met ingang van 1 Maart benoemd tot burge meester der gemeente Zoetermeer: Mr N. Vernède, met toestemming van ge lijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Rozenburg; tot burgemeester der gemeente Huizen: H. Vlug, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeenten Groot- Aminers, Langerak en Nieuwpoort. DE DUITSCHE PERS EN DE „KOGELGAATJES". De „Haagsche Post" schrijft: Het gerucht om de befaamde „kogel gaatjes" is in de Duitsche pers even plotseling geluwd als het was opgelaaid. Nadat tengevolge van een zeer nauw keurig onderzoek de „aanslagen der joodsch-marxistische ophitsers-internatio nale op het leven van Duitsche diploma ten" niet anders dan afkeurenswaardige kwajongensstreken waren gebleken, zwe gen de dagbladen der ons zoo vriend schappelijk gezinde (men heeft het van den Leider gehoord) Oostelijke buren in alle talen natuurlijk zonder ook maar één procent van hun lasterlijke beschul digingen in te trekken. Als wij op het onverkwikkelijke onder werp nog even terugkomen, doen wij dit alleen om te vertellen van een kijkje achter de schermen der Duitsche pers machinerie, dat een onzer lezers bij een bezoek aan de Duitsche „Ostmark" toe vallig heeft gekregen. Kort nadat de „aan slagen" in Amsterdam en Den Haag wa ren geconstateerd, kreeg hij op het re dactiebureau van een nationaal-socialis- tisch partijblad, welks hoofdredacteur een oude kennis van hem was, een nog niet gezet artikel in handen, dat op de bekende, beschaafde wijze de „kogel gaatjes" tot uitgangspunt koos voor een beleedigende en dreigende polemiek tegen Nederland. De haren rezen onzen landgenoot ten berge, toen hij de grove verwijten tegen zijn vaderland, zonder een schijn van bewijs uitgesproken, te lezen kreeg. „Maar daar is werkelijk geen woord van waarl" riep hij verontwaar digd uit. „Dat kan ik mij best voorstel len", was het antwoord van den hoofd redacteur. „Maar wat kan ik er aan doen? Ik heb het artikel kant en klaar van het ministerie van Volksvoorlichting en Propaganda ontvangen en ik moet het opnemen. Een journalist heeft het tegen woordig niet gemakkelijk!" De Hollander dacht er het zijne van. Maar wie beschrijft zijn verbazing, toen zijn vriend hem eenige dagen later een nieuw bevel aan alle Duitsche bladen toonde: „Over de aanslagen in Holland mag niets meer gepubliceerd worden". Blijkbaar was de Wilhelmstrasse (Von Ribbentrop) bij den Wilhelmplatz (Göb- bels) tusschenbeide gekomen. Maar welk een droevig en gevaarlijk perspectief: een man in Berlijn, die er behoefte aan heeft drukt op een knop en slaafsche pennen in het geheele groote rijk trekken ten strijd tegen een klein volk, dat geen ander verwijt treft dan dat er kwajongens (en niet eens in uniform!) met knikkers hebben gegooid. De stemming van een volk is op zoo'n manier gemakkelijk op het kookpunt te marmeren zuil, was bedekt met sneeuw en wedijverde in reinheid met de witte rozen, welke ze had meegebracht als een laatsten groet. Vragend vroeg ze zich af of niet mis schien de vorst ze zou hebben vernield, eer Trevor terugkwam. Hij zou natuurlijk naar deze gewijde ontmoetingsplaats ko men in de heimelijke verwachting, haar te zullen ontmoeten, maar zij zou ver, ver weg zijn, vertrokken juist op den dag voor zijn komst. O, het was hard om gedwon gen te worden het huis, dat men lief had te verlaten, en haar vriend, dien ze gaarne zou ontmoeten, in den steek te laten, maar moeilijker was> het van deze stille rustplaats te scheiden, welke alles was wat haar was overgebleven van haar lieve moeder, die zoo onverwachts van haar was weggenomen. Ze kon de pastorie niet voorbijgaan, zonder Trevor's vader even goedendag te zeggen. Den predikant met zijn vroeg grijsgeworden haar en voor naam voorkomen, had zij; altijd hoog ge acht en vereerd. Hij was vanaf haar kin derjaren haar trouwe vriend geweest en later haar verstandige leeraar geworden. Ze vond hem in zijn studeerkomer ver diept in het bestudeeren van oude ma nuscripten. Maar zoodra Hij zijn bezoek ster bemerkte stond hij op met een vrien delijken glimlach en vatte haar met tee- derheid bij de hand. Toen, terwijl hij haar zacht duwde in zijn groote kussenstoel bij het vuur, zag hij haar in het bedroefd gelaat en vroeg vriendelijk: „Is bet waar, lieve, dat je weg brengen. Giftige gassen zijn verschrikke lijk, maar giftige inkt kan nóg gevaar lijker zijn. Wie kan er nog twijfelen aan de onmisbaarheid van een onafhanke lijke pers? Commissie voor de mosselvisscherij. De minister van Economische Zaken heeft de heeren P. de Waal Kzn te B r u i- n i s s e en Fh. M. Wijne te F i 1 i p p i n e benoemd tot lid van de Commissie voor de mosselvisscherij en den mosselhandel. Burgemeester- seer etar i s. Bij Kon. besluit is met ingang van 15 Febr. 1939 ingetrokken de aanwijzing van de gemeente R i 11 h e m als gemeente, waarin de bediening van secretaris en die van ontvanger door denzelfden per soon worden bekleed en bepaald, dat met ingang van dien datum de bediening van secretaris door den burgemeester wordt bekleed. Competitiebericht van den Z. D. B. In de 1ste kl. afd. C Damcompetitie van den Z.D.B. wist het 1ste tiental van Kapelle-Biezelinge het ongeslagen kam pioenschap van hun afdeeling te beha len. Er werd met de volgende uitslagen gewonnen: Kapelle IGoes D.I.D. I: 12—8; Kapelle' INieuwdorp I: 164; Goes D.I.D. I Kapelle I: 812; Nieuwdorp IKapelle I: 9—11. De eindstand luidt: Kapelle I resp. gesp. 4, gew. 4, rem. 0, verl. 0, punten 8, bordpunten gem., voor en tegen 51—29 100 Nieuwdorp I resp. 4, 2, 0, 2, 4, 37—43, 50 D.I.D. I, resp. 4, 0, 0, 4, 0, 3248, 0 Patrimonium. In de vergadering van Patrimonium, die Dinsdagavond onder voorzitterschap van den heer W. A. den Hollander werd gehouden, sprak Dr K. Huizinga over: „Perspectieven rond den Pacific". De spreker behandelde de positie der landen rond den Grooten Oceaan en hun geschiedenis sinds 1850. Het overbevolkte Japan zoekt een bestaan voor zijn arme bevolking. Het tracht zich aan het hoofd der gele rassen te plaatsen om het over wicht der blanken te overwinnen. Ned. O'ost-Indië ligt, evenals ons land, op een belangrijk internationaal knoop punt. Door het bezit van rijke olievelden en door de nabijheid van het geweldig ver sterkte Singapore, loopt het grool gevaar in een conflict betrokken te worden. Het zou een nationale ramp beteekenen, als wij Indië verloren. Niet alleen zou de economische schade groot zijn, maar de uitbreiding van Gods Koninkrijk zou ern stig belemmerd Worden door de verstoring van het werk onzer zending. Gelukkig doen onze voormannen en on ze regeering alles wat mogelijk is, om de verdediging van Indië in goeden staat te brengen. MIDDELBURG. Mr P. Dieleman veertig) jaar advocaat Heden is. het 40 jaar geleden, dat Mr P. Dieleman als advocaat werd beëedigd De jubilaris vertoeft nog buiten Mid delburg. Zijn toestand is echter zeer veel verbeterd, zoodat zijn plan is binnen en kele dagen naar Middelburg terug te kee- ren. Op de te Brussel gehouden Interna tionale tentoonstelling van Neerhofdieren behaalde dhr A. A. Clement, lid van Nut en Sport alhier, een eersten prijs met zijn Wit Wéener ram oud, eigen fok. VLISSINGEN. Werkloozenzorg. De besturen van den Vlissingschen Be- stuurdersbond, den Chr. Besturenbond, den Ned. R. K. Volksbond en den Bestuur- dersbond voor Walcheren, hebben aan B. en W. alhier een tweetal verzoeken aan geboden. Het eerste betreft de veTbooging van de steunnormen voor uitgetrokken en dub- bel-uitgetrokken werkloozen in deze ge meente, terwijl bet tweede betreft het re- gaat? Wat zal Trevor wel zeggen, als bij komt en je niet vindt?" „Ik ga liever niet", antwoordde ze met bevende lippen, „maar mijn vader wil het, en dus moet ik gehoorzamen." Dan, plotseling zich gaan latend, ver borg ze het gelaat in haar handen en zij snikte gebroken: „Hebt u geen woord van troost voor me? Ik voel me zoo eenzaam en verlaten. Waarom zendt God mij smart op smart?" „Omdat Hij je liefheeft, kind", was het onverwachts antwoord. „Twijfel nooit aan Hem en denk nooit, dat Hij je verlaten heeft. Hij leidt je nu langs een zeer moei lijk en eenzaam pad, maar als je je vast klemt aan Zijn Vaderhand, zul je veilig en zalig zijn". „Ja, moeilijk en eenzaam is het zeker," zuchtte ze. „Morgen om dezen tijd zal ik ver weg zijn, onder vreemden, zonder iemand die me liefheeft of voor me zorgt." „Je Goddelijke en onveranderlijke Vriend zal voor je zorgen," herinnerde hij haar teeder. „Juist als we Hem het méést behoeven, is Hijl heel dicht hiji en ons het dierbaarst." „Als dat maar werkelijkheid voor me worden kom," hokte ze. „Maar als God mij dan liefheeft, zooals u zegt, waarom laat Hij dan toe, dat dit verdriet, dat mij zoo ongelukkig maakt, me overkomt?" „Om je karakter te vormen en te ster ken en om je dichter tot Hem te brengen, kind. D'enk er steeds aan, dat, wat er odk gebeure, God Liefde is en dat Hij' je glementeeren van den wachttijd voor werkloozen. Bij een ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat verschillende gemeen ten, welke evenals de gemeente Vlissin- gen, voor de Metaal-industrie zijn gerang schikt in de 2de gemeenteklasse, in een hoogere tariefklasse van de rijkssteunre geling zijn gerangschikt dan Vlissingen. De besturen verzoeken de medewerking van het gemeentebestuur voor dit verzoek door te zenden aan den Minister van So ciale Zaken. GOES. Luchtbeschermingsactie. B'e afdeeling Goes van de Vereeniging voor Luchtbescherming zal binnenkort een cursus voor de zelfbescherming ge ven, waaraan leden en ook niet-leden gra tis kunnen deelnemen. Deze cursus duurt vier avonden. Bouwmeestlersgiild, kring „Middelburg". Gisteren werd in Hotel Centraal alhier op verzoek van een daartoe eerder ge vormd comité, door den „Nederlandschen Bond van Bouwmeestersgilden" een ver gadering belegd om te komen tot oprich ting van een kring Middelburg. De voorzitter van genoemden bond, architect Ide Bloem, heeft een rede gehou den over: „Het bouwschap", zocals dat aanvankelijk is gedacht en thans in som mige deelen van ons land reeds in een vergevorderd stadium is gekomen. Wie overtuigd is van de individualis tische wanorde, waarin de geheele bouw wereld is terecht gekomen en ten onder zal moeten gaan, zal streven naar verwe zenlijking van de organische, economische orde, zooals die mogelijk is, als allen naast en met elkaar datgene doen wat noodig is te doen om uit den chaotischen toestand en beunhazerij van thans te ge raken. Na deze rede is de kring „Bouwmees- tersgild Middelburg" opgericht met tien leden en een hospitant. Als voorloopige bestuursleden zijn gekozen de heeren Jac. C. van den Hout te Goes en J. B. van Wuijkhuyse te Middelburg, resp. voorzit ter en secretaris. ZUID-BEVELAND, Kloetinge. Donderdag a.s. des avonds 6 uur vergadert de Raad dezer gemeente. Aan de orde komen o.a. de volgende punten: Vaststelling instructie vau den gemeente-ontvanger. Voorstel om de ge- meenteherberg met ingang van 1 Mei J939 weer voor drie jaar aan K. Meulpolder te verhuren. Benoeming leden stembureaux. Vaststelling kohier woonforansenkelas- ting 1938. Oesterverzending!. lerseke1. Over de maand Januari 1939 werden verzonden naar: Nederland 175.704, België 924.115, Duitschland 203,414, Engeland 311.650, Frankrijk 6200, andere landen 86.325, te samen 1.707.408. In Januari 1938 bedroeg dit 1.410.262. 's-Gravenpclder. Gisteravond had in het lokaal der werkloozien een rookwed- strijd plaats van de Fa. Van Nelle. De vertegenwoordiger, 'dhr de Geest, sprak een openingswoord. Er waren 60 deel nemers. Ieder kreeg een pijp en een half ons beiste tabak. D'e le pr. werd behaald door G. Lokerse Jz. 2 u. 47 min., 2e pr. M. Braam Mz. 2 u. 46 min.; 3e pr. E. Coppen 2 u. 45 min., terwijl nog 5 troost prijzen werden uitgedeeld. Kruiningen. Vrijdag, des namiddags te 5 uur, vergadert de gemeenteraad. Aan de orde komen; Wijziging van de begrooting voor 1939. Voorstel van dhr J. G. P. Jansen Ver- planke overeenkomstig diens verzoek eer vol ontslag te verleenen als lid der com. tot wering van schoolverzuim. Benoeming van een gemeente-opzichter. Op de door B. en W. opgemaakte voordracht zijn ge plaatst: 1. M. J. Ie Clercq, 2. P. Wonder- gem; 3. G. J. Karelse. Benoeming van leden van stembureaux. WALCHEREN. Vrouwenpolder. Gemeenteraad. Maandagmiddag vergaderde de Raad. Af- nooit zal verlaten." „Ik zal trachten er aan te denken," zei ze zacht. 'Hij klemde haar bevende handen in de zijne en voegde er met warme liefde aan toe: „God zegene en bewaar je, lieveling". Hanni wilde juist vertrekken, toen de predikant plotseling vroeg: „Heb je nog een boodschap voor Trevor als hij komt?" Een oogenblik aarzelde ze, terwijl een blos haar bleeke wangen kleurde. Toen antwoordde ze: „Vraag hem, of hij' het graf van mijn moeder wil verzorgen, zoo lang hy thuis is". „Je kunt er op rekenen. Hij hield heel veel van baar. Ik weet, dat hij het niet zal nalaten", was bet zachte antwoord van den predikant. Het volgende oogenblik was ze verdwe nen, maar toen hij droevig te moede naar zijn oude boeken terugkeerde, bad hij vu rig: „Heere, vertroost en bewaar deze een zame kleine". HOOFDSTUK V. Uit liefde of om voordeel. „Wat verschrikkelijk vervelend is het, dat vandaag die nicht komt!" riep Vera Allister op een verdrietigen toon, ter wijl ze tevergeefs trachtte haar eenig avond-toilet zijn oorspronkelijke frisch- heid te hergeven. „Ja, verschrikkelijk vervelend", stemde haar zuster Beatrice toe, het japonnetje critisch beschouwend. AFSTAND VAN EENIG GRONDGEBIED, HOE KLEIN OOK, ACHT DE REGEERING ZELFS NIET DISCUTABEL In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake de Indische Be grooting zegt minister Weiter o.a.: Den leden, die voor Indië nog krachtiger door de regeering weersproken hadden willen zien de geruchten nopens een internatio nale conferentie tot herverkaveling van koloniaal gebied, wordt er op gewezen, dat buiten de door hen aangehaalde, aan duidelijkheid niet te wenschen overlaten de, ontkenning van de juistheid dier ge ruchten in de Memorie van Antwoord op de Algemeene Beschouwingen betreffende de Rijksbegrooting, de Indische regeering nog op vragen van het lid van den Volks raad, den heer Soetardjo, welke blijkens inhoud en toelichting berustten op de ver onderstelling als zoude reden bestaan tot „ongerustheid omtrent de gevolgen van de recente beslissingen in de internatio nale politiek voor het lot van Neder- landsch-Indië", heeft geantwoord dat voor bedoelde ongerustheid geen grond hoege naamd aanwezig was. Zij het ten overvloede, wil de Minister daaraan neg toevoegen, dat afstand van eemigi tot het grondgebied vam het Ko ninkrijk behocrend deel, hoe klein ook, door de regeering zelfs niet disputabel ge acht wordt. wezig met kennisgeving de heer M. Arendse, die later ter vergadering kwam. De voorzitter wenschte den raad en het gemeentepersoneel het beste toe voor 1939. Vervolgens stond spr. breedvoerig stil bij hetgeen 1938 voor deze gemeente is geweest, waarbij hij zijn voorganger, den heer Louwerse, dank bracht voor al hetgeen hij in zijn 21-jarige ambtsperiode voor de gemeente heeft gedaan. Weth. L. Maas beantwoordde deze rede. De voorzitter deelde mede, dat over 1938 een bedrag van ruim f51 verschul digd is wegens garantie voor de beide hulptelegraafstations, dat door de per sonen, die geld aan de gemeente hebben geleend, accoord wordt gegaan met ver laging van het rentepercentage tot 3% Met algem. stemmen werd besloten tot goedkeuring der door het Bestuur der Bijz. Lag. school te Vrouwenpolder in gezonden rekeningen van gedane uitga ven over de jaren 1935 tot en met 1937, tot resp. f933, f1254 en f1130. Idem Chr school Gapinge van 1934-'37 tot resp. f615, f597, f618 en f 645,57. De rekening 1937 en de begrooting 1939 van het Burg. Armbestuur werden aan gehouden tot een volgende vergadering. De voorzitter deelt mede, dat op 18 Januari j.l. ten gemeentehuize een onder houd heeft plaats gehad tusschen B. en W. en de hoofden van den luchtbescher mingsdienst eenerzij ds en den Commis saris der Koningin, den Secretaris-Gene raal van het ministerie van Binnenland- sche Zaken en den Inspecteur voor de luchtbescherming anderzijds, waarbij werd aangedrongen op het aanschaffen van gemeentewege van verschillende be- noodigdheden ten behoeve van de lucht bescherming tot een totaal bedrag van f350,—. Dhr Arendse vroeg of niet met minder kan worden volstaan. De voorzitter en Wethouder Maas meenden, dat men nog al gematigd in het stellen van eischen te dezer zake is geweest. Besloten werd het gevraagde bedrag toe te staan en over te gaan tot aanschaffing van een zuurstofapparaat, 20 stuks gasmaskers, 20 zaklantaarns, 6 paar rubberhandschoe nen, chloorkalk, verbandmiddelen, 4 gas- doosjes en de benoodigde armbanden. Het hoofdstembureau voor de verkie zing van leden voor den gemeenteraad werd samengesteld evenals de stem bureaux. „Ach, ik wou dat we ook eens zulke snoezige japonnetjes konden koopen als andere meisjes, inplaats van altijd je oudjes te moeten opknappen." „Ja, het is ontzettend, zoo'n armzalig maandgeld te hebben. Ik trouw nooit, nooit met een armen man." „Misschien wordt het nu wel beter, nu Hanni komt. Sedert haar vader zoo ruim schoots betaalt voor het voorrecht dat zijn dochter wordt opgenomen in onze char mante familie, schiet er misschien nog wel eens een nieuw japonnetje voor ons over." „Dat denk ik ook", zei Vera beslist. „Ik heb geweldig het land dat ze komt, maar ik geloof dat we ons fatsoenlijk te genover haar moeten gedragen, sinds ze zuk een welkome aanvulling meebrengt voor de familiekas." „Ik denk niet dat ze er van af zal we ten, dat het een louter zakelijke regeling is", lachte Beatrice. „Ze denkt natuurlijk dat wij haar met open armen ontvangen, uit liefde als bekende eij verwante." „Dan ben ik bang, dat ze verschrikke lijk teleurgesteld zal worden. Wij zijn nu juist geen toegenegen familie. Bovendien is ze in den rouw en zal geen lust gevoe len deel te nemen aan pretjes en we zul len niet weten met haar aan te vangen.' i (Wórdt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2