RN" DE ZEEUW ;ven rden Levenswijding. en. Anti-Rev. Partijconferentie. tels, TWEEDE BLAD GOES. /an Soest ikingen. Hiram en de neutrale organisaties. I. Goes. FEUILLETON Uit de Provincip, GOES. ZUID-BEVELAND WALCHEREN. VAN MAANDAG 6 FEBRUARI 1939, Nr 109. 3CHTS SMIDS- JGENS JONGENS. leinkenszand. i)boek van WISSE belijdenis- jen >1.90 boekhandel Jltgeefster airo 10366 -31 FAN GENDT C. BLAU- Middelburg, lUARI 1939, uur, in de Jlt „De Ver- roote Markt heer L. DE het open- tNDEN, elburg, aan leg, aan het aan de Za- lan den La- aan den lint-Laurens, jWeg, en aan dadelijk te kaart ver- Notarissen leent. ERWTEN lEN. kkkerbouw- Id, dat de Vrwten van atureerd in luari tot en pil bedragen groene erw- lelaren zijn |en aan het kwaliteits- llOO kg voor ijn gedena- deze erw- voor veld- 11938, welke or telers of ktureerd en eitseischen, edragen. éri 1939. Tot de argumenten, die telkens weer opduiken ter verdediging van het samen gaan van Ghristusbelijiders en ongeloovi- gen iin moderne en neutrale vakorgani saties, behoort ook het beroep op Hiram, 'iyrus' koning en Salomo's tijdgenoot. De vraagstelling lijkt simpel en de slotsom als voor de band liggend: Als Salomo de vrijheid heeft om zdoh zelfs voor den tem pelbouw met den heiden Hiram te asso- oieeren, waarom zouden wijl ons dan van zullk een samenwerking met ongeloovigen moeten onttrekken? Hoe gevaarlijk zulke eenvoudige con clusies op zichzelf reeds zijn, kan ter stond blijken, wanneer wij bedenken, dat dezelfde Salomo zich verzwagerde met den Farao van Elgypte een argument voor bet gemengde huwelijk? dat Sa lomo im zijin harem vrouwen en bijwijven bijeenbracht wie vraagt een conclusie? De daden van de heiligen in 0. en N. Testament 'kunnen op zichzelf genomen niet normatief zijn voor ons handelen, maar slechts illustratief hij wat Gods wet als gehoorzaamheid of ongehoorzaam heid aanwijst. Gesteld iniu, dat oip zekere gronden uit de öchrift het neutraal samenwerken van geloovigen en ongeloovigen als ver- eischt of toelaatbaar kon worden bewe zen, levert dan inderdaad dit samengaan van Salomo met Hiram) een illustratie, die ons mé, genoemde gronden steun zou bieden vóór een samenwerken op neu trale basis en tegen de bestaande Ghr. organisaties? Wie bier niet op de klank afgaat, maar slechts de moeite wil ne men de desbetreffende Schriftgedeelten na te lezen, zal weldra tot een tegenge stelde slotsom komen. In 1 Kon. 5 en iets breedvoeriger iin 2 Krom. 2 wordt ons deze historie beschreven. Nadat blijkens 1 Kon, 5 1 Hiram van zijn kunt het diplomatieke verkeer met Israëls nieu wen koning had geopend en hem een blijik van sympathie had doen toekomen, wordt dit contact door Salomo verstevigd door een contract tot houtleverantie ten behoeve vian Salomo's temipel-bouwplain- nen. Het is voor geen tweeërlei uitleg vatbaar: Salomo gaat samenwerken met een heiden. Maar dat is mooit en nergens in kwestie geweest: Zoolang geloovigen met ongeloovigen in één wereld leven, is zulk een samenwerking onvermijdelijk. Niet het feit dier samenwerking, imiaar de basis ervam is in geding: Moet een Christen in samenwerking met anderen zich maar schikken naar de neutrale ba sis, die bet ongeloof hem biedt, of mag hij medewerking van anderen vorderen op de basis van eigen Christelijke belij denis? Zoo gezien, is Salomo's overeen komst wel verre van neutraal. Niet on duidelijk geeft hij1 als zijn doel te kennen: de bouw van een Huis voor den naam des Hoeren zijns Gods Cl K 5 vers 5, 2 Kron. 2 vers 4). Er is geen sprake van eenige concessie op dit punt. Hiram moge de voorkeur geve aan een Baals- tempel, als Salomo Hinams medewerking vraagt, behoeft Hiram van Salomo's kan' -oor zijin Baalvereering geen enkele tegemoetkoming te verwachten. Integen deel. In zijh voorstel heeft Salomo een beginselverklaring uitgesproken, die niet slechts hem zelf tot leidraad strekt, maar tegelijk ook elke gunst jegens Hiraxns goden uitsluit: Het Huis dat ik zal bou wen, zal groot zijn; want onze Go d is groot er dan alle goden (2 Kron. 2:5). Daar kan Hiram 'timiee doen. Hij weet nu, waar hij met Salomo aan toe is. Voorloopig 'krijgt hij' geen kans do grootste gemeene deeler van hun beider godsdienstige gevoelens te bere kenen. Salomo dringt de samenwerking wel zeer eenzijdig naar de richting van zijn eigen beginsel. En welke overwegin- 5.) ro zijn woorden vielen als balsem in 'het gewonde hart van het meisje, want tegen baar vader durfde zij niet spreken over de lieve doode, bevreesd, dat ze zon gaan de maken de bittere aanvallen van bet groote verdriet dat hij leed. Ook de dienstboden >en iknechten bewaarden een diep stilzwijgen over hun gestorven mees teres, met het oog op baar, en het was een verlichting voor Hanni om in 'haar gedachten terug te roepen de aangename herinneringen met zulk een sympathieke kameraad, als deze jongen was, die ge deeld had de zorg :en liefde van haar moeder. Opeens heerschte er een stilzwijgen tus- schen hen, tot Trevor peinzend opmerkte: „ik heb je erg gemist, Hanni, Wen je ziek was, en de laatste tijd kwam ik hier eken dag in de hoop je te vinden. Maar \andaag heb ik je vooral noodig omdat ik je goedendag moet zeggen." „Zoo gauw al", riep ze mat. „Ik dacht, dat de vacan'tie nog een week of langer zou duren". gen 'hem ook mogen hebben geleid, Hi ram besluit op Salomo's voorstel in te gaan. Hij is bereid op de basis van dit beginsel mee te werken. Hij stemt in met Salomo's 'betuiging en accepteert de,sa menwerking volgens de condities, door Salomo gesteld. (1 Kon. 5 79, 2 Kron. 2 11 en 12). Ja, meer nog, als Salomo, die blijkens 2 Kron. 3 e.a. persoonlijk den bouw leidt, een interieurkunstenaaT noo dig heeft ter uitvoering van verschillende détails, dan heeft Hiram reeds zooveel van Salomo's werken begrepen, dat hij hem een man zendt, die van moeders kant aan Israël verwant is en van wien verwacht imlag worden, dat hij tot deze teimipelkumst ook geestelijk in staat zal zijn (2 Kron. 2 13 en 1'4). Hiram zelf bindt reeds zijn medewer king en die zijner onderdanen aan ze kere grenzen en weet heel igoed, dat hij noch zijn volk de stijl van Gods tempel zullen mogen bepalen. Hiram moge 'hulp verleenen, zijn samenwerken blijft in alles gebonden aan het eigen beginsel, dat door den bouw van het Huis Gods wordt vereisoht. Zoo wordt dan deze geschiedenis illu stratief, maar in geheel anderen zin: In dien Hiram, de heidenkoning, geen be zwaar maakt de belijdenis van Israëls God te aanvaarden als grondslag der sa menwerking, en samenwerking op dien grondslag zeer wel mogelijk blijlkt, welk bezwaar kunnen dan geloovigen hebben om diezelfde belijdenis als basis voor sa menwerking te kiezen en ook ongeloovi gen uit te noodigen naar dat beginsel hun medewerking te verleenen? T. A. Middagzitting. In de des middags hervatte besprekin gen beantwoordde de inleider, de heer Schouten, de sprekers, We kunnen er met inspanning van al onze krachten slechts in slagen, de gevolgen der werk loosheid te temperen. Niet alle werkloo- zen kunnen aan het werk gesteld aan objecten, die geen economisch nut afwer pen. Aandacht zal cmoeten worden gegeven aan de vraag of gesaneerde gemeentebe sturen niet in lucratieve omstandigheden tomen t.o.v. de niet-gesaneerden. De kwestie van een winstbelasting heeft met spr.'s onderwerp niets te ma ken. De fiuaacieele toestand van het Rijk is van dien aard, dat de inkomsten met rond 50 millioen moeten vermeerderd worden. Men kan verwachten dat invoering der loonbelasting de vakbeweging zal doen roepen om loonsverhooging, ten einde deze nieuwe last te compenseeren. De overheid moet het instrument der belastingen niet gaan aanwenden om te komen tot rechtvaardiger verhoudin gen in de maatschappij, al moet de belas tingheffing wel de rechtvaardigheid die nen. Er zij'n symptomen, die er op wijzen dat er velen zijn, die in publieke collages roepen om uitbreiding van de sociale voorzieningen. De A.R. moeten hier de eenzaamheid niet schuwen, maar ook hier leven uit het geloof. Een gezonde impopulariteit is voor bet publieke leven beter dan dat men aan alle kanten geldt voor een barmhartig man. S>pr. gaf vervolgens nader aan de be- teefcenis van bet schema-Westhoff. Het geld moet rollen, maar dan in de goede richting. Dat in Duitsohland geen werkloosheid meer is, aobt spr. twijfelachtig. Niemand kan zeggen of dat, wat men daar doet, kan worden volgehouden, en daar gaat het toch om. Bovendien achten de Duitschers zelve de economische toestand 'beklemmend. In Nederland hebben we een begroo ting en kunnen we den minister interpel- leeren. In Duitsohland is arbeidsdwang en consumptiedwang. Dat is alleen mo gelijk met dictatuur. De menschenwaarde, waardoor bet dien mensch is geoorloofd God te dienen naar den eisch van Zijn Woord en de inspraak van zijin geweten, is dan weg. Niemand sluite het oog voor de groote moeilijkheden, maar ook sluite niemand het oog voor wat God ons nog gelaten heeft. Stoffelijk gezien hebben in het al gemeen de werkloozen in Nederland het beter, dan de werkenden in Duitsohland. Er gebeurt in Nederland al jaren enorm veel. We moeten ons met alle kracht ver zetten tegen het staatsabsolutisme. De heer K. Kruithof, als lid van het Centraal Comité het slotgedeelte van. de zitting presideerend, sprak tot den heer Schouten een woord van hartelijken dank voor zijin betoog, dat een vruchtbaar de bat uitlokte en voor zijn repliek. Spr. bad den referent voor al zijn arbeid Gods ze gen toe. (Applaus.) De heer J. Schouten dankte voor dit woord, en sprak den wensch uit, dat deze conferentie vruchtdragend moge blijken. Voorts wees Spr. op de beteekenis van de komende Statenstembus. BURGEMEESTERSBENOEMING. Bij Kon. besl. van 3 Februari is met ingang van 15 Februari benoemd tot bur gemeester der gemeente Ritthem, P. Daniëlse, thans secretaris dier gemeente. De heer Daniëlse is den 17 Mei 1908 te Middelburg geboren. Hij heeft aldaar de Hoogere Handelsschool doorloopen. Van 10 Mei 1930 tot 15 Juli 1933 was hij ambtenaar ter secretarie te Veere. Daar na werd hij secretaris en ontvanger der gemeente Ritthem. Hij bezit het diploma gemeente-administratie A en idem ge- meente-financiën, eerste deel. De heer Daniëlse is Ned. Hervormd en behoort tot de Chr.-Hist, Unie. Door zijn benoeming zal er een nieuwe gemeente ontvanger moeten benoemd worden. HAAMSTEDE IN HET LUCHT VERKEER. „Hoe belangrijk bet verkeer op Haam stede ook is, toch overweegt de K.L.M. om, indien geen nachtverliohting aange bracht wordt, ini den herfst en winter van dit jaar sommige diensten geen tus- schenlanding meer te Haamstede te laten maken. Vlissingen wordt een steeds be langrijker factor in het hinnenlandsche luchtverkeer en de K.L.M, wil haar Vlis- singschen passagiers 'niet langer uren van vertrek en aankomst opdringen, wel ke uit zakelijke overwegingen niet ge- wenscht zij'n. Wijl hebben den zomer nog voor ons en Haamstede heeft ruimschoots den tijd om een naohtverlichting aan te brengen. Zoo niet, dan moet Haamstede zich voor bereiden op een sterke inkrimping van het luchtverkeer," meldde de K.L.M. Naar aanleiding van bovenstaand be richt deelde de 'burgemeester van Haam stede, jhr. R. J. H. Röell aan de Tele graaf het navolgende mede: .„Geheel Walcheren en Vlissingen in het bijzonder, bevinden zich uit den aard der zaak in een bevoorrechte positie, aangezien ihet vliegveld Vlissingen be hoort aan defensie, dooh in gebruik en onderhoud is overgedragen aan het de partement van Waterstaat, dat de laatste jaren belangrijke bedragen ten koste heeft gelegd voor vergrooting, verbete ring der accomodatie en nachtverlich ting. In een geheel andere positie verkeert echter het vliegveld Haamstede, dat het eigendom is van de gemeente Haamstede Het gemeentebestuur, dat vooruitstre- vend is, ziet de noodzakelijkheid van een j goeue nachtverlichting ten volle in, dooh de hooge 'kosten vormen voor deze kleine gemeente van ruim 1500 inwoners een onoverkomelijk beletsel. Te meer waar de luchtvaartdienst en de vliegtechnische dienst van de K.L.M. 'als eisoh stellen, dat dan tevens het vliegveld van 36 h.a. op minstens 64 h.a. vergroot moet wor den In totaal is naar schatting met de plannen gemoeid een bedrag van ruim f 55.000, terwijl de K.L.M. ook dan niet bereid is het doorvliegen in de winter maanden van de Zeelandljju te garan- deerenl Nu defensie door het plaatsen van een militairen hangar een vermeerderd ge bruik van 't vliegveld zal gaan maken, zou het alleszins billijk, zijin, dat im'ede door de kosten van deze belangrijke ver beteringen, die oolk voor de militaire luchtvaart noodzakelijk zijn, wordt bijge dragen Door samenwerking van ge meente, defensie en provincie Zeeland kummen de nachtverliohting en de ver grooting van het vliegveld zeer zeker tot stand komen. Het zou te betreuren zijn, wanneer het geïsoleerd liggende Schouwen en Duive- land en Haamstede in het bijzonder, ge durende de wintermaanden 'gedeeltelijk zouden worden uitgeschakeld van het ge regelde luchtverkeer. Dambericht Z. D. B. Om, het kampioenschap van Zeeland Groep A (voorronde) werd te Goes de laatste wedstrijd gespeeld tussohen on derstaande heeren met als uitslag 02. J. SinlkeM. v. d. Parel, 02. Door dezen uitslag heeft M. de Jonge zich in de finale geplaatst met de nog niet bekend zijinde winnaars van Groep B. en den Kampioen 1938, dhr W. Boo gaard te Middelburg. De eindstand van groep A luidt als volgt: M. de Jonge, Kloetinge gespeeld 6, gewonnen 4, rem.ise 2, verloren 0, punten 10, M. v. d. 1 arel te Kruiningen resp. 6, 4, 2, 0, 10; J. Sinke te Kloetinge resp 6, 3, 1, 2, 7; P. Brasser te Lewedorpi resp. 6, 0, 6, 0, 6; I. Pasman te Kruiningen resp. 6, 1, 2, 3, 4; J. v. d. Parel te Krui ningen 6, 1, 1, 4, 3, L. Dekker, Kloetinge resp. 6, 0, 2, 4, 2. Een Koninklijke gift. Naar men ons meldt, heeft H. M. de Koningin een groot bedrag ter beschik king gesteld van het Leger des Heils, op dat deze organisatie zich zou belasten met het distrihueeren van een zoo groot mogelijk aantal dekens, die een welkome toeschuttinjg |zullen ziijln in deze koude dagen. Met den grootst mogelijken spoed heeft bovengenoemde organisatie zich gekwe ten van deze vereerende Koninklijke op dracht en met de hulp van plaatselijke instanties voor anmienzorg e.d. is een lijst opgemaakt, van degenen, die het eerst in aanmerking zouden komen voor deze welkome gift. Men deelde ons mede, dat de afdee- ling Goes op deze wijze de beschikking •heeft gekregen over een twintig heerlijke wollen dekens, die Zaterdagmorgen zijn bezorgd aan verschillende adressen. Kloertinge. Loop der bevolking over de i maand Januari 1939. 1 Ingekomen: I. L. van Daalen en gezin, 1 reiziger, van Breda, Zuidzijde Spoorweg B 171 p. H. F. Willems en gezin, stof feerder, van Schore, Molenweg G 87. E. Maartense, hulp in de huishouding, uit Goes, Vogelzangscheweg B 78. Cornelia de Regt, echtg. S. P. Poortvliet, van Wol- faartsdijk, Buijs Ballotstraat B 155. Da niël de Bat en gez., mont., v. 's-H. Arends- kerke, Heernisseweg B 45. J. P. v. Houte, zonder beroep, van Amsterdam, Buijs Ballotstraat B 151. C. M. Nelisse, dienst bode van Wissekerke, Buijs Ballotstraat fWff doetje qoed! Het gelaat van den jongen betrok, toen 'hij verklaarde: „Ik behoef de volgende week nog niet weer te Winchester te zijn en ik zou graag hij vader en bij jou tot het laatst toe gebleven zijn, Hanni. Maar mijn oom, aan wiens edelmoedigheid ik alleis te dan ken heb, 'had graag dat ik ihem een be zoek bracht voor de school weer begint. Hij is erg eenzaam sinds hij zijn twee zoons in den oorlog verloor en 'k heb den moed niet 'hem te weigeren." „Neen, neen, je moet natuurlijk gaan", zei ze dapper, haar best doend om het gevoel van verlatenheid, dat haar over viel bij de gedachte aan het spoedige vertrek, te onderdrukken. „Je zult me t'och niet vergeten als ik weg ben, Hanni?" ivroeg hij' bescheiden. ,We 'hebben samen zooveel gelukkige jia- ren doorgebracht, en scheiden valt zoo zwaar. Maar deze verandering moet wel komen, en we zullen maar moed houden en wachten op de lange vaeanties, wan neer we onze vriendschap kunnen ver nieuwen, tenzij er natuurlijk andere vriendschap tusschenkomt." „Ik zal je niet vergeten, en ik zal niet veranderen", zei ze met nadruk. „Maar jij zult in Winchester veel vrienden krij gen en als je thuis komt zul je niet meer geven om je vriendin". „Dacht je dat?" riep hij met een glimp van zijn oude, zonnige glimlach. „Wacht maar eens, en Hanni," voegde hij er ern stig aan toe, „bericht me dadelijk als er iets gebeurt met vader. Ik zal gelukkiger zijn als ik weet, dat i'k hem in jou zorg achterlaat". „Ik zal alles doen, wat ik kan", ant woordde ze haastig. „Hij is zoo'n 'beste man en we zullen elkaar troosten. Maar Trevor, ik ben zoo angstig over mijn eigen vadertje. Hij is zoo neerslachtig geworden na dat vreeselijk ongeval 'en sluit zich steedis op in zijn studeerkamer, buiten mijn 'bereik. Ik doe mijn best hem op te vroolijken, maar i;k zal nooit, nooit kunnen innemen de plaats van mijn moe der. Waarom kiest 'God juist altijd de dierbaarsten en de besten?" Trevor antwoordde niet dadelijk, maar stak zijn hand in z'n zak, haalde er een opgevouwen stukje papier uit te voor schijn en zei ietwat veriegen: „Ik schreef dit over uit de gedichten bundel die ik van jou kreeg vorig Kerst mis en bewaarde het voor jou. Ik dacht, dat het je misschien kon troosten. Je kunt het nu en dan lezen, maar nu moet je me toelaten je naar 'huis te brengen. Het wordt koud, en je mag niet weer ziek worden." Zoo gingen' ze door de zoete stilte van het kleine dennebosch. Toen Hanni het stukje papier dat ze van Trevor gekregen had, openvouwde, las ze deze woorden: „God zal bewaren onze geliefden, In den Hemel bewaart Hij hen die we beminnen, En ofschoon Hij ze wegrukt van ons en niet toelaat, Dat onze lippen zouden bezoedelen hun blankheid, Toch weet ik, dat wij hen zullen weerzien, verrezen, Ontdaan van aardsche smet geheiligd. HOOFDSTUK IV. Een treurig afscheid. Het was een wereld ivan betooverende schoonheid, die Hanni op zekeren mor gen van uit haar venster aanschouwde, eenige wékten voor Kerstmis. De tuinen lagen gedoken in een iSneeuwkleed van maagdelijke reinheid' en elke tak en twijg glinsterde in het zonlicht, als bespren keld met tallooze juweelen. „De winter is gekomen," zei ze zacht voor zich heen, „en Trevor zal nu ook s oedig komen. Het zal me benieuwen of 'hij in Winchester een verwaand heer tje geworden is, of dat hij geble\en is mijn oude, trouwe speelkameraad." Maar deze gedachten werden spoedig verdron- B 108/109. H. P. Fisser, directeur manu- facturenhandel, uit Goes, Patijnweg B 83i. Vertrokken: Ja. Heijnsdijk, zonder be roep, echtg. M. J. Fraanje, naar Urk. M. J. Stoutjesdijk, zonder beroep, naar Zoe- termeer, Zegwaartscheweg, B. W. van Keulen, zonder beroep, naar Bergen op Zoom, Z. Singel 22. J. de Vries en gezin, koopman naar Goes, Molendijk 6. Wemeldinge. Vrijdagavond hield de Ned. Herv. Meisjesvereen. „Ken den Heere in al uw wegen" alhier haar 60ste jaarver gadering. Ds de Bruijn sprak een ernstig woord naar aanleiding van het Schriftgedeelte uit Lukas 22 27: „Dienen". De jaarverslagen van secretaresse en penningmeesteresse werden in samen spraak gehouden. Hieruit bleek, dat de vereeniging zich in een bloeienden toe stand mag verheugen. De bondspresidente, Mevr. J. C. Sickesz- Snijder, hield een korte toespraak en bood namens het bondsbestuur de vereeniging een Jubileumbord aan. Verder werd de avond gevuld met sa menspraken, voordrachten, tableaux en een tooneelstukje. Kruiningen. Vrijdagavond werd in de Ghr. School een ouderavond gehouden onder leiding van het hoofd, dhr H. Al- mekinders, die, behalve het volledig be stuur en vele ouders en belangstellenden, welkom kon heeten den burgemeester en de beide predikanten. Eenige leerlingen der hoogste klasse zongen op verdienste lijke wijze een 8-tal liederen, waarna het hoofd der school eenige mededeelingen deed, o.a. dat Mej. Steketee is benoemd tot vaste onderwijzeres1 in de plaats van Mej. Verheul, die kweekelinge met akte was. Door het toenemend aantal leerlin gen kon deze benoeming plaats hebben, doch uit wachtgelders. De onderwijzer Koppejan behandelde het onderwerp: „Het angstige kind"; dhr Almekinders: „Onderwijsvernieuwing" en Mei. Steketee: „Op de onderste sport", In de pauze werd het schoolwerk be zichtigd. Ds Mortier sprak het slotwoord, daar bij wijzende op het groote voorrecht dat het onderwijs aan onze kinderen wordt gegeven in Christelijken geest. Ds Koolstra eindigde met dankzegging. KrabbenidljkB. Loop der gevolking over de maand Januari 1939. Ingekomen: M. A. T. de Kok, van Waar de. E. Spijk, van lerseke. H. II. A. Cu- riël en O. A. A. Curiël, van Utrecht. C. v, Weele, van 's-Gravenpolder. Vertrokken: Th. H. Meloen, naar Den Haag. C. van Boven, naar Wemeldinge. G. E. Barth, naar Kruiningen. Kapelle. Loop der bevolking over de maand Januari. Ingekomen: Chra. Kloosterman van Go- lijnsplaat naar Biezelinge, Vertrokken: A. Bakker van Kapelle naar lerseke A 406; P, van der Have van Kapelle naar Wye near Ashford (Eng.); M. J. IHollemans van Biezelinge naar Wieringerwerf, Raadhuisstraat 8; J. M. Ie Clercq van Kapelle naar Campina (Roemenië). Driewegien. Loop der bevolking over de maand Januari. Ingekomen: Johanna de Bart, van Oudelande B 83, naar Driewegen no. 93; Willem Korstanje, van Oudelande B 32, naar Driewegen no. 162; Dirkje van de Velde, van Ovezande A 1, naar Driewe gen no. 162. Vertrokken; Stoffel Meulpolder, van Driewegen no. 18 naar Ned.-Indië; Ma- rinus van Strien, van Driewegen no. 114 naar Oost- en W.-Souburg, Nieuwe Vlis- singscheweg 67. lerseke. Zaterdag is de mosselkweeker A. V. aan boord van de YE 155, kapitein A. Lamper, zoodanig gevallen, dat hij te Wemeldinge aan den wal moest gebracht worden, vanwaar de patiënt per auto naar huis is vervoerd. Aagfokerke. Vijdagavond vergaderden de Oud-leerlingen der Landbouwwinter- cursus, afd B. V. G. D'hr P. Kodde hield een inleiding over: „Het bewaren van aardappelen", dhr A. Willemse over: „Het bemesten van weiland". Op beide inlei dingen volgde een leerzame bespreking. Vervolgens werd rapport uitgebracht over de vraagpunten der B. V. G. gen door andere en Hanni verborg 'het gelaat in haar 'handen, terwijl ze zwaar zuchtte. „Hoe zullen we door de Kerst dagen heenkomen zonder Moeder? Ze deed altoos zooveel, om iedereen geluk kig te maken en ik kan zoo weinig 'doen. Anders was ons huis altoos vol ivroolijke gasten en nu zullen alleen vader en ik er zijn, om elkaar te troosten in onze een zaamheid. 0, ik wou dat die dagen maar voorbij' waren, want ik weet niet hoe we die verschrikkelijke leegte kunnen ver dragen." Een oogenblik later trad Hanni de prettige ontbijtkamer binnen. Ze had de spor'en van tranen zorgvuldig wegge maakt en een vriendelijke glimlach speel de om haar mond, toen ze haar gelaat tot haar vader ophief, om 'hem een mor- genzoen te geven. •Gedurende de maaitijd sloeg ze hem met bezorgdheid gade en trachtte zijn somberheid te verdrijven door te sprekien over allerlei onderwerpen, die 'hem waar schijnlijk 'het meest interesseerden. Het was anders zijn gewoonte haar het een en ander nit zijn morgenblad voor te lezen en haar te vraren wat haar plannen waren voor dilen dag. Vanmor gen echter scheen hij te zeer in beslag genomen door zijn correspondentie. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5