Jeeovitol W Sir Henry Deterding plotse ling te St Moritz overleden. Baby's Kou Kerknieuws goes. walcheren. die alle ouders weten moeten I schou wen-duiveland zeeuwsch-vlaanderen. Sir Henry Deterding, oud-directeur- generaal van de Kon. Nederlandsche Petroleum Mij., is Zaterdagmiddag, 72 jaar oud, plotseling aan hartverlamming te St. Moritz, (Zwitserland) overleden. De heer Deterding werd den 19en April 1866 te Amsterdam gebaren. Tot zijn 20ste jaar bleef hij in de hoofdstad, waar hij de lagere school en de 3-jarige H.B.S. doorliep, om daarna in dienst te treden bij de Twentsche Bank, waar hij in de ef- fectenafdeeling zijn eerste ervaring van het bankwezen opdeed. In 1886 deed hij mede aan het examen bij de Ned. Handel- Maatschappij. Van de 200 sollicitanten, die zich meldden, slaagden er 10 en daar van was de jonge Deterding no. 1. Zes we ken na zijn examen zat hij op de boot naar Indië, waar hij bij het agentschap der N. H. M. te Medan werd geplaatst. In 1891 werd hij op ongewoon jeugdi gen leeftijd als agent der Maatschap pij overgeplaatst naar Penang. In 1896 trad hij met den titel van inspecteur in dienst van de Kon. Maatschappij tot Ex ploitatie van Petroleumbronnen in Ned.- Indië. In 1900 stierf de heer J. B. August Kessler, de geniale grondvester van de or ganisatie der „Koninklijke". Tot zijn op volger werd Deterding aangewezen. Den 17en December 1902 volgde hierop zijn be noeming tot directeur-generaal dier Maatschappij, welke functie hij tot 1936 vervulde. In 1902/1903 volgde een aaneensluiting der Nederlandsch-Indische olieproducen ten en de oprichting der „Asiatic", waar door de samenwerking tusschen Ko ninklijke, Shell en de Rotschildgroep, vasten vorm verkreeg. De Koninklijke-Shell groep, met als dochtermaatschappij: De Bataafsche voor de winning en verwerking the Anglo-Saxon, voor het transport en „The Asiatic" voor den verkoop, was geboren. In 1902 werd hij benoemd tot directeur- generaal en verkreeg daarmee de opper ste leiding van het concern. Op grond van zijn vele verdiensten werd hij in 1928 door de technische hoogeschool te Delft benoemd tot doctor Honoris Cau sa in de technische wetenschappen. In 1936 heeft de heer Deterding zijn ontslag genomen en sinds dien is hij com missaris van de Koninklijke. ren: P. de "Wispelaere, J'ac. de Bruijne, H. M. Kerpesteiin, allen te Sluis; in den kieskring T h o 1 e n: tot leden de heeren: G. van den Berge, J. Franke, J. Wagenaar, Ph. L. Verduit; en tot plaatsvervangende leden de hee ren: P. J. Blaas, D1, W. Klomip, J. Over- beeke, allen te Tholen; in den kieskring Goes: tot leden de heeren: A. de Bruyne, C. Kloosterman, W. L. B. J. Dektker, P. Crucq; en tot plaatsvervangende leden de hee ren: P. 'Ghamuleau, A. J. Potter, P. A. E. Schrijver, allen t# Goes; in den kieskring Hulst: tot leden de heeren: E. Th Lockefeer te Hulst, P. J. de Koek te Hulst, Jos. Maertens te Huilst, Th. van den Dool -te Hontenisse; en tot plaatsvervangende leden de hee ren: L. M, van den Berge, A. Dijkstra, Hon,. G. J. Verwilghen, allen te Hulst. GEVOLGEN VAN DEN MIST. Vrijdagmorgen is te Bruinisse de mo- torkotter BRiU 85, schipper W. Hooger- heide, tijdens den imdst op de steenbe- stortingen ter bescherming van den voor oever van deni fitoofpolder gevaren. Het schip heeft daarbij! de schroef verspeeld. Het motormiosselvaartuig BRU 130, schipper W. de Koning, is oip den dam van de spuikom gevaren en blijven zit ten. De BRU 38, schipper S. Kik, mocht het na eenige vergeefsohe pogingen ge lukken, het schip weer vlot te krijigen en uit zijn benarde positie te bevrijden. Op de Oosterschelde voer de goe derenboot Stad Amsterdam 8 omhoog. Sieepbooten verleenden assistentie. De sleepboot Rivière voer eveneens omhoog. Later is de boot zonder hulp vlot geko men. De met stukgoed geladen motorboot Hendrika voer nabij1 de Steenbergsche vliet omhoog en is later door de sleepboot Leen vlotgesleept. Op de Westersehelde voer 'het motortanksohip Nussia 3 om hoog en is met hoog water vlotgekomen. De zeeboot Beaverbum voer nabij Saef- tmge omhoog en kwafau later met hoog water eveneens vlot. VLISSINGEN. Raadslid plotseling overleden. Zaterdagmiddag is alhier plotseling overleden de heer A. Cappon, lid van den gemeenteraad voor de -Chr. Hist. Unie. De heer Gappon, die den leeftijd van rnjna 60 jaar had bereikt, is door een nartverlamSmding getroffen. Leer 'Gappon kwam in den Raad 1 1984 als opvolger van wijlen den heer Van der Beke Callenfels. Als opvolger voor den gemeenteraad fcomrt op de lijst der Chr. Hist. Unie voor Leer H. van Rooijlen. District Zuid-Beveland Chr. Landarbeiders. Zaterdag hield het district Zuid-Beve- md van den Ned. Chr. Landarbeiders- oonci onder leiding van den heer P. Lui kenaar te Wolfaartsdijk in Melksalon- Bustraan zijn jaarvergadering, die door afgevaardigden van 23 afdeelingen werd 'bijgewoond. Na het openingswoord van den voorzitter volgde het jaarverslag van den secretaris, den 'heer J. v. d. Weele te Nieuwdorp. Door de oprichting van de afdeelingen Driewegen 'en Lewedorp steeg het aantal afdeelingen tot 25. Het aantal leden bleef gelijk, n.l. 1081. De ledenvergaderingen waren goed bezocht. De propaganda-vergadering is schitte rend geslaagd. In 1938 kwamen op vier plaatsen contracten tot stand. In 10 'ge meenten werd vrijwillige arbitrage aan vaard, terwijl in de overige gevallen ver plichte arbitrage moest worden opgelegd. Over het algemeen werd eenige loonsver- hooging bereikt. Spr. besloot zijn in dankbaren toon gesteld verslag met 'de hoop uit te spreken, dat dit jaar het aan tal gevallen van verplichte arbitrage zou verminderen en dat het aantal contrac ten en gevallen van vrijwillige arbitrage zou toenemen. 'Ook wekte 'hij op tot pro paganda onder on- en verkeerd ge-orga- niseerden. De penningmeester, de heer J. de Groot te Hoedekenskerke, kon een batig saldo boeken. De aftredende bestuursleden P. Luike naar en 'Ghr. Maas werden herkozen. Hierna leidde de'heer A. Vingerling de bespreking over de te voeren loonactie in. Twee van de vier contracten zijn niet opgezegd. Met den L.T.B. werd overeen gekomen vrijwillige arbitrage te aanvaar den. Met de werkgevers vereeniging in Oos telijk Zuid-Beveiand en met de landbou wers in het overig 'deel van het eiland zal binnenkort worden geconfereerd. De te volgen gedragslijn werd aan een ern stige bespreking, waaraan verschillende afgevaardigden deelnamen, onderworpen. Dte handel/wijlze van een groepje werk gevers ie oorzaak, dat het absoluut nood zakelijk werd geacht, dat de werktijd voor het geheele jaar wordt vastgesteld. De heer A. de Lange, voorzitter van 'dien Ghr. Besturenbond, bracht nog een tweetal punten 'in bespreking, n.l. het vrijstellen van de -verdiensten van doch ters van steuntrekkenden, die als dienst bode werkzaam zijn en de verstrekking van goedkoope levensmiddelen. Het blijkt, dat ook 'hierin niet overal naar de be doeling van den Minister wordt gehan deld. De C, B. B. -zal hierin diligent zijn. Nadat nog eenige interne zaken wa ren afgehandeld, -ging de heer de Lange in dankgebed voor. Nationaal Jongeren Verbond. Men meldt ons: Zaterdagavond had in de boven zaal va,n Hotel „Centraal" een vergade ring plaats, georganiseerd door het Na tionaal Jongeren Verbond, tot 'het oprich ten van eten propaganda-kern. Uit 'deze kern zal dan later een afdeeling worden gevormd. Na opening van de vergadering door den 'heer J. A. Dekker Wz., vertegen woordiger van het N.J.V. te Goes, werd het woord gevoerd door den heer K. J. van Duren Jr. te Rotterdam, waarin doel en streven van 'het N.J.V. werd'en behan deld. Hierna sprak de burgemeester van Goes een woord van aanbeveling. De ver gadering werd 'hierna besloten met de ivertooning van eenige films, betrekking hebbende op bet werk van 't N.J.V., o a. van de ■zeekampen 1937 en 1938, de vloot dag, de lucbtverdedigingsdag en de wan- deldag. 'Gedurende de vergadering gaf het grootste deel der aanwezigen zich als ilid of begunstiger op. Na afloop werd door ■d'en sprekej- namens het hoofdbestuur het voorl'oopi'g afdeel'ingsbestuur als volgt be noemd: J. A. De kik er, voorzitter, J. Min derhout, secretaris, D. Lodder, penning meester, W. J. v. Heeil, plaatselijk orga nisatie commissaris. ZUID-BEVELAND. Schore. Onder voorzitterschap van den heer A. Bierena hield de afd. Schore van de ziekenhuis verpleging Zuid- en Noord- Beveland Vrijdagavond een ledenvergade ring. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de afd. 587 betalende en 521 niet-betalende leden telt. De penningmeester deelde mede, dat de inkomsten f 1390 bedragen, de uitga ven f 1361, saldo f 29. Door de afgevaardigde wordt nu ver slag uitgebracht van de algemeene verga dering. De aftredende bestuursleden de heeren J. Mieras, A. Kole en J. v. Koeve- ringe werden herkozen. Ingekomen was een verzoek van een drietal leden om het 'Hoofdbestuur te ver zoeken art. 5b van de agenda van de alge meene vergadering 1938 „luidende dat 75 pet. wordt vergoed van alle bijkomende ziekenhuiskosten, ook vervoerkosten, tot een maximum van f 40" (met uitzonde ring van de vervoerkosten) te doen ver vallen, waar zij, tevens lid zijnde van de Maatschappij Ziekenfonds Noord- en Zuid-Beveland, bij dit art. geen belang hebben, een en ander later toe te lichten. Ten slotte wordt het salaris van den bode voor de vele werkzaamheden van f 25 tot f 35 verhoogd. 's-Heer Arendskcrke. Men meldt ons, dat ook hier, evenals te Kortgene en Kam perland, bij de groep, die op denzelfden kabel is aangesloten, 'n verzwakking van het electrisch licht en de radio intreedt, als de electrische verlichting en verwar ming in de Ned. Herv. kerk gaat functi- onneeren. Het is wel noodzakelijk, dat vanwege de P. Z. E. M. naar deze verschijnselen een ernstig onderzoek wordt ingesteld en dat b.v. door het aanbrengen van een Veel innemen maakt de maag van «treek. Wrijf deze aangename zalf 's avonds op keel, borst en rug. De pappleister- werking en de dampen helpen 1 meestal in één nacht. zwaarderen kabel verbetering wordt aan gebracht. Arnemuiden. Vrijdagavond werd in de School met den Bijbel een goed bezochte en welgeslaagde ouderavond gehouden. Na gebruikelijke opening verwelkomde de voorzitter, dhr P. v. Belzen, de aanwe zige ouders van schoolgaande kinderen en andere genoodigden, o.a. het college van B. en W. en oud-onderwijzer G. v. d. Louw. Door het bestuurslid G. Dekker werd ingeleid het onderwerp: „Jacob en zijn gezin". In de pauze werden ververschingen rondgediend en werd het werk der leer lingen bezichtigd. Na afloop gaf de onderwijzer Joh. Joosse een causerie over „Wilsvorming". Ds Scholing zag het als een eisch van het Chr. beginsel dat de ouders hun kin deren krachtens de afg-elegde doopbelofte zenden naar de school met den Bijbel, in welke school de Bijbelsche geschiedenis als eerste vak op het lesrooster staat. Ten besluite sprak de voorzitter een- slotwoord, waarna deze gezellige avond door dhr J. J. G. v. d. Graaff met dank gebed werd besloten. Oostkapelle. Vrijdagavond hield de Geref. Meisjes veroen. „Martha" haar eerste jaar vergadering ter gelegenheid van het 20- jarig bestaan. D'e presidente mej. G. Wondergem sprak een openingswoord. Verder berustte de leiding bij D's Hofland. De jaarverslagen waarin was opgenomen een 20-jarig overzicht werden in den vorm van een sa menspraak uitgebracht. Door mej. D. Jobse werd een inleiding Bijb. Gesch. „Jezus en Nicodemus" ten beste gegeven. Verschillende afgevaardigden felici teerden de Vereen. Een reciteer wedstrijd werd gehouden, waarna „de zingende no tenbalk" werd ten gehoore gebracht. Voor een wedstrijd waarbij de aanwezi gen mochten raden naar de juiste num mering van een 20-tal psalmen van welke één regel gespeeld werd, waren twee prij zen beschikbaar gesteld. Een tableau werd vertoond. Ds Hof land sprak een slotwoord. Westkapelle. Vrijdag 'hield de 'dijkwer- kersvereeniging „Hebt uw naasten lief als u 'zeiven" haar jaarlijksche ledenver gadering. De voorzitter, d'hr P. Wester- 'beke, verwelkomde inshet bijzonder den burgemeester. Spr herinnert er aan, dat de vereeniging t'hans 10 jaar bestaat. De niet mogelijk scheen. Spr. waardeerde 'gezindheid te verkrijgen, wat voor dien vereeniging is -er in geslaagd door eens- ook de goede verhouding, die er bestaat tusschen het bestuur ivan d'en Polder Walcheren en de vereeniging. In herinnering bracht spr. daarbij1 de uitnoo'diging van een 4-tal dijkwerkers door het bestuur van den Polder Wal cheren om ter gelegenheid van het jubi leum van H. M. de Koningin aan het défilé in Den Haag deel te nemen. Ook deelde spr. mede, dat het bestuur der vereeniging ter gelegenheid van 'het 40- jarig 'dienst/jubileum van den hoofdop zichter alhier den jubilaris eten 'huldeblijk heeft aangeboden, als blijk voor de goede verhouding, die er steeds bestaat tus schen chef en dijkwerkers. Uit het financieel verslag bleek dat de inkomsten met het goed slot van 1937 bedroegen f 32, de uitgaven f 13.72, al- zoo een saldo van f 18.28. Als bestuurs leden werden 'herkozen de heerten J. 'Ga briëlse en J. Verhage en gekozen de heer H. 'Cijsouw, in de plaats van den heer A. Gabriëlse, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. Daarop bracht de burgemeester de vereeniging in een hartelijke toespraak zijn beste wenschen met de 'herdenking van haar 10-jarig bestaan. De penningmeester, 'dhr J. Gabriëlse, bracht evenals de vorige (spreker den voorzitter in een hartelijke toespraak dank voor wat deze door zijn tactvol op treden in 'het belang der dijkwerkers in de 10 jaren heeft gedaan. Serooskerke (W.). Gemeente raad. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad. De voorzitter bood den Raad de beste wenschen voor 1939. De heer Adr. Melis dankte hiervoor. Een voorstel van B. en W. tot het ver- leenen van een voorschot op de gemeente lijke vergoeding overeenkomstig Art. 103, 6e lid der L.O.-wet 1920 voor 1939 tot eeji bedrag van: voor de school der Vereen, voor Geref. L. 0. f 1260 en voor de school der Vereen, voor Ghr. Volksonderwijs f 483 werd aangenomen. Leden der stembuyeaux werden be noemd. Een voorstel van B. en W. tot het ver- leenen van een crediet aan den Burge meester voor het aanschaffen van luchtbe- schermingsartikelen werd door den voor zitter toegelicht. Het crediet zal dienen te zijn f650. Dit werd toegestaan. B. en W. zijn voornemens dit bedrag te brengen op het dienstjaar 1938. B. en W. stellen voor om een evenredig aandeel te betalen in de tekorten van de Vereeniging „Wederzijdsch Belang" te weten voor 1938 f 76,02, voor 1939 f 58,28. D'e juistheid van het bedrag voor 1939 kan pas worden vastgesteld na 1939,. zoo dat de post van f 58,28 thans buiten be schouwing kan blijven. De post voor 1938 werd goedgekeurd. Vrijdagavond hield de Christe lijke zangvereeniging „Soli Dteo Gloria" al hier haar 32ste jaarvergadering. De voorzitter, dhr B. Goedbloed, herin nerde er aan, dat de vereeniging 35 leden telt, en dat dit jaar 69 repetities zijn ge houden. Spr. herinnerde verder aan de goed geslaagde deelneming aan het zang- concours te Zeist, waar de vereeniging de tweede prijs behaalde. Uit de verslagen, die nu volgden bleek, de goede geest, het ijverig werken en den bloei der vereeniging. Afgevaardigden van kerkeraad der Ge ref. Kerk en schoolbestuur brachten hun beste wenschen over. Voordracht en samenspraak wisselden elkander af. De hoofdschotel bestond uit een histo risch zangspel. 1. Troonsbestijging van Koningin Wilhelmina. 2. Novemberstorm 1918. 3. Overlijden van de Koningin-Moe der. 4. Huwelijk Prinses Juliana met Prins Bernhard. 5. Geboorte van Prinses Beatrix. 6. 40-jarig regeerings-jubileum van H. M. de Koningin. Ontwerper hiervan was de voorzitter, declamator K. Melis Bzn en organist D. Coppoolse ODz. De muziek was gedeeltelijk verzorgd door den Componist, dhr Van Os te Nij megen. Het geheel werd keurig uitge voerd. De eere-voorzitter, die de deelnemers dank bracht, vertolkte de waarde van dit zangspel, dat ons voornamelijk in dezen tijd het groote voorrecht van ons Oranje huis weer deed gevoelen. In de verschillende pauzen ontbrak het niet aan de noodige verrassingen. Het was reeds in de kleine uurtjes toen de eere-voorzitter de vergadering met dankgebed sloot. Souburg. A.s. Vrijdag, des namiddags twee uur vergadert de Gemeenteraad. Do agenda vermeldt o.a.: Onderzoek geloofsbrief van den tot lid van den Raad benoemden heer S. de 'Pagter. Stemming over het voorstel om in principe te besluiten tot verkoop van een perceel grotnd aan de Kanaalstraat in verband met het staken der stemimen hierover im de laatst 'gehouden vergade ring. Voorstel tot het verleenen van voor schotten op de exploitatievergoedingen over 1939 aan de schoolbesturen. (School voor C.V O. f 2054 en School met den Bij bel f 1371,97.) Voorstel tót het vaststellen van een nieuwe verordening tot verdeel-ing der gemeente in stemdistricten. De stuklken liggen ter inzage. Sedert de laatstgehouden verkiezingen z,ij!n eenige mieuwe straten aangelegd. De nieuw aangelegde straten zijn in W.-Sou burg: de Van Doornlaan en de Kerk- laan., die gevoegelijk onder stemdistrict III kunnen worden gerangschikt. Een nieuw aangelegde straat in Oost- Souburg is de Wilhelminastraat, die on der stemdistrict I behoort te worden op genomen. Daar dit stemdistrict al verre weg het grootste district is, 'hebben B. en W. gemeend hiervan een gedeelte te moe ten overhevelen naar district II. De be woners van de even-nulmmers in de Vlis- sinigsohe straat moeten voortaan stem men op stembureau II. |De Paspoort- 'straat valt in district I. Daardoor gaan plm. 170 kiezers van district I naar district II en plm. 80 kiezers van. district 11 naar district I. Koudekerks. Vrijdag vergaderde de Landbouwvereeniging afd. Z.L. M. on der voorzitterschap van dhr A. de Lange. De 'voorzitter heette in het bijzonder welkom den 'heer Ikkink, den nieuwen directeur der Goöp. Eiland Walcheren en ook den heer Janse, zijn assistent. Het verslag van dien secretaris gaf 'blijk van een opgewekt vereenigingsleven. De ont vangsten bedroegen over het jaar 1938 f 9793.137a, de uitgaven f 9367.18, al-zoo een batig saldo van f 425.95V2. Dhr W. Verhage -werd 'herkozen als bestuurslid. Ais bode werd benoemd dhr J. Koole Wzn. D'hr Ikkink besprak 'de werkwijze der Goöp. Door hem en zijn assistent werden verschillende vragen beantwoord aan gaande kunstmeststoffen en voèderarti- kelen. De voorzitter sprak den wensch uit dat de leden 'hun organisatie trouw mogen blijven en hun bedrijfsbenoadigdheden zullen aanschaffen via 'de Goöp. Eiland Walcheren. Domburg, De Landbouwvereeniging „Domburg", afd. der Z.L.M. vergaderde Zaterdagmiddag. De voorzitter, dhr P. de Visser Sz-n., heette allen welkom, inzon derheid d'hr H. J. Ikkink, directeur der Goöp. Eiland Walcheren. Spr. gaf een overzicht over het afgeioopen jaar en zeide, 'dat wanneer stemming werd ge houden voor opheffing van den regee- ringssteun en maatregelen, hij geen vrij moedigheid zou hebben daar voor te stemmen, daar helaas de steun nog niet 'kan worden gemist. Verder werd besloten aan de Provin ciale Veekeuring een bijdrage te verlee nen van f 2,50 en aan de geitenkeuring ter plaatse f2. De rekening sloót in ontvangst en uit gaaf op f 8204.36 met een batig saldo groot f 231.35. Het goed slot over 1938 is f 66.81. Besloten werd dit jaar voor het mus- sc'hengilde geen geld te innten. Ingeleverd zijn 1274 musschen en 50 eieren. Men is er van overtuigd, dat na de oprichting Op-I cm® Jeeovitol garandeeren wij minstens 600 internationale een heden vitamine A (groei- vitamine) en 100 inter nationale eenheden vitamine D (tegen rhachitis of Engelsche ziekte). vitaminen geijkte levertraan BROCAOES-STHEEMAN A PHARMACIA van het 'gilde de musschenschade 'be langrijk verminderd is. Uit het verslag van den secretaris blijkt, dat het ledental onveranderd is gebleven. De omzet gaat steeds vooruit. Geleverd zijn 29664 kg veevoeder, 127080 kg kunst meststoffen -en 5108 kg. zaai- en poot- goed. Alle deze artikelen werden van de Goöp. 'betrokken. Tot bestuursleden wedden herkozen de heeren P. de Visser Sz. en G. Louwerse. Op voorstel 'van den voorzitter werd met alg. stemmen de 'burgemeester Baron van Tuyll van Sero-o'skerken benoemd tot eere-voorzitter van de Vereeniging. De rondvraag leverde e'en zeer geani meerde bespreking op. Verschillende vragen, die werden gesteld, 'betreffende •voeding en 'bemesting, werden door den heer Ikkink beantwoord. Bruinisse. Vrijdagavond vergaderde het Groene Kruis. Uit het verslag van den secretaris, dhr Vijverberg bleek, dat de zuster 2467 ba- zoeken bij; de leden had afgelegd en 502 voor tuberculosebestrijding in totaal 44 gezinnen. Het mag als een verheugend teeken be schouwd worden, dat het aantal bezoeken resp. met 750 en 200 verminderd is. ver geleken met 'het vorig jaar. Het verslag van den penningmeester, dhr S. Hage gaf aan, dat de totale ont vangsten hebben bedragen 'f 2308,OOV2, de uitgaven f 15-83,63, zoodat bet saldo was f 724,371/». I I De voorz. richtte een bijzonder woord van dank tot zuster v. d. Berge en de bode van de vereeniging. Dhr 'C. Hoek vroeg,- of het bestuur ook stappen 'heeft gedaan om ook op Schou wen Duiveland te. komen tot het aanstel len van een schoolarts. D'e voorz. ant woordde daarop, dat deze zaak de volle aandacht van -het bestuur had. Dhr L. Jumelet vroeg inlichtingen aan gaande de salarissen der verpleegsters in de omliggende gemeenten, omdat hij ver nomen had, dat de verpleester hier te wei nig salaris had. De voorz. moest tot leedwezen van het bestuur meedeelen, dat inderdaad hier de verpleegster het minste salaris had van geheel het eiland. Door financieele om standigheden is het alsnog niet mogelijk tot verhooging over te gaan. Hij drong nogmaals aan op vrijwillige verhooging van de contributie. De burgemeester achtte verdubbeling der contributie (gewenscht. Eenige leden verdubbelden hierna vrijwillig hun con tributie. Na breedvoerige bespreking werd een commissie benoemd die mettertijd bij het bestuur een voorstel zal indienen. Hoek. De Christelijke Werkliedenver- eeniging 'kieild haar 21ste jaarvergade ring in de 'Chr. School op de Knol. De aftredende bestuursleden, -de heeren P. de Kra'ker en J. de Putter werden herkozen. D'oor den heer J. Geelhoed, hoofd der school, werd gerefereerd over „Jezus en 'het sociale leiven". De -vereeniging telt 41 leden en een donateur en 'had over 1938 een nadeelig slot wegens veel uitkeering bij ziekte. - Toen Zaterdagmiddag eenige jonge lui zich met priksleden op de Hoeksc'he kreek vermaakten, -zakte plotseling één hunner door het ijs. In een omme-zien van tijd lagen er zes te water.. Met moeite w'e-rden allen Idoor een paar heeren, waaronder 'de badmeester uit Axel, gered, al moest voor een paar jongens wegens verwondingen met het ijs en ook vanwege het -koude bad geneeskundige 'hulp inge roepen worden. Men was gewaarschuwd, -doch had blijkbaar gemeend niet naar goeden raad te moeten luisteren. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Rijnsaterwoude, J. H. de Vree, cand. te Dordrecht. Geref. Kerken. Aangenomen naar Middelburg, Dr N. J. Hommes te IJlst. Naar Kantens, II. Hek man, cand. te Dedemsvaart. Bedankt voor Rijnsburg, G. F. Hayer te Ede. Geref. Gemeenten. Beroepen te Katwijk aan Zee, M. Hei koop te Utrecht. Emeritaat. Naar gemeld wordt heeft D' s B. C. Koolhaas, pred. bij- de Ned. Herv. Gemeente te Utrecht, tegen 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3