EL Lies ffie DE ZEEUW Levenswijding. KLÜDSTERBALSEM TWEEDE BLAD RVOETEN ppen onen tpparaten Nieuwe regeling voor de werkverschaffing. AKKER'S Lage electriciteitstarieven in Utrecht. Wat er deze week voorviel. Uit de Provincie. Iedër toy- iverend fel. 489 25 ct. p. Va pd. 18 ct. p. Va pd- VAN FEUILLETON ZUID-BEVELAND, Waarde. Donderdagavond hield de af- deeling Waarde van 'den Ned. Chr. Land- WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Voorkomt verkoudheid en keelpijn. 11 k e I e n tezit bent imachine, 12 sto Uw tsluitend ZATERDAG 4 FEBRUARI 1939, Nr 108. ZE ZAL NIET VOO R 2 APRIL IN WERKING TREDEN. De minister van sociale zaken heeft, zooals wij reeds in het kort meldden, aan de gemeentebesturen een brief ge richt, waaraan wij ontleenen: „Zooals u ongetwijfeld bekend is, heeft de regeering besloten het karakter van de werkverschaffing te wijzigen. De voorzieningen, welke terzake moe ten worden genomen, zullen, al staat voortvarendheid ten deze voorop, zich met een zekere geleidelijkheid moeten voltrekken, teneinde den overgang zonder schokken mogelijk te maken. Hierbij zij opgemerkt, dat slechts die arbeiders geplaatst kunnen worden (i n het algemeen slechts één uit een g e z i n), die volgens de gel dende bepalingen eveneens in de rijks steunregeling zouden kunnen worden op genomen, benevens zij, die behooren tot de groep van die kleine zelf standigen, voor welke de werkver schaffing reeds geldt. De eerste regelingen, die thans; te be ginnen met 2 April a. s., zullen geiden, zijn de volgende: le. De duur van tewerkstelling bij de werkverschaffing, welke thans van week tot week gewijzigd kan worden, zal voor taan telkenmale voor een periode van drie maandpn worden vastgesteld, behou dens de mogelijkheid, om in verband met arbeid in het vrije bedrijf de tewerkstel ling tijdelijk te onderbreken. 2e. De gemeentebesturen of namens hen de daarvoor aangewezen bureaux, zullen, inplaats van de inspecteurs, de perso nen, die geplaatst kunnen worden, aanwijzen en den duur van detewerkste 11 ing vaststellen, waarbij naar de vol gende regelen moet worden gehandeld: a. in gemeenten, alwaar de dezerzijds vastgestelde loonnorm voor de werkver schaffing op 24 cent of lager per uur is bepaald, dienen zij, die, werden zij in de ingevolge de steunregeling gesteund, in aanmerking zouden komen voor een steun van meer dan f 4 per week, voor een volle tewerkstelling gedurende drie maanden aangewezen te worden. b. In gemeenten, alwaar de dezerzijds vastgestelde loonnormen zijn bepaald op 25, 26, 27, 28, 29 en 30 cent per uur, ligt de scheiding op de wijze, als is aangege ven onder a. bij f 5 en in gemeenten, voor welke de loonnorm 31 cent of hooger per uur bedraagt, bij f 6. c. In gemeenten met meer dan één loon norm heeft aanwijzing plaats op gelijke wijze als onder a. en b. is aangegeven. Uit betgeen onder a. en b. sub 2' is ver meld, blijkt, dat volledige tewerkstelling plaats vindt, wanneer de eventueele weke- lijksche steun zou bedragen meer dan resp. f 4, f 5 of f 6. De hierbedoelde steun bedragen van resp. f 4, f 5 en f 6 zijn die, welke eventueel zouden kunnen worden uitgekeerd over de week, waarin de be langhebbende zich voor plaatsing aan meldt. 3e. De inspecteurs voor de werkver schaffing zullen ongeveer 14 dagen vóór 't verstrijken van een driemaandelijksche periode aan alle gemeenten in hun res sort opgeven, hoeveel personen uit elk der betrokken gemeenten maximaal bij één of meer werkverschaffingen kunnen worden geplaatst. 4e. De gemeentebesturen zenden een week vóór den aanvang van een nieuwe 4.) -o- Zóó vond men haar en voorzichtig werd ze naar haar eigen kamer gedragen. Men trachtte haar te troosten met de verzeke ring, dat haar moeder dadelijk en zon der pijnen gestorven was; dat het over spannen hart was blijven stilstaan bij de Plotselinge schrik van het vreeselijke on geluk. Haar vader kwam naast haar zit ten, zijn tranen mengend met de hare, ter- wijl hij hartverscheurende klachten uitte over zijn aandeel in het bittere ongeval. Gedurende heel dien vreeselijken nacht lag Hanni klaar wakker, innerlijk worste- ,nd en zich folterend met de bange vraag ei het heusch mogelijk kon zijn dat slechts enkele korte uren voldoende konden zijn °m alle zonnenschijn en vreugde te doen w ijken voor de somberheid van 's levens eerste groote smart. HOOFDSTUK III. Trevor's offer. September met zijn gulden heerlijkheid Van. ^Pend leven heerschte reeds over de wereld, toen Hanni voor het eerst m staat was om zich te begeven naa-r het vredig hoekje van 'tkerk- driemaandelijksche periode aan de in specteurs twee lijsten, de eene, gemerkt I, vermeldt de namen van hen, die voor een volledige tewerkstelling (gedurende drie maanden) en de andere, gemerkt II, van hen, die voor gedeeltelijke tewerkstelling (8 weken in drie maanden) zijn aange wezen. Kostgangers worden eveneens ge deeltelijk tewerkgesteld (acht weken per drie maanden). 5e. De gemeentebesturen kunnen in overleg met de betrokken inspectie de achtweeksche tewerkstelling geleidelijk over de driemaandelijksche periode ver doelen, zoodat zoo noodig en wanneer mogelijk, doch alleen in overleg met de rijksinspectie, de tewerkstelling ook in „dagen per week" kan worden vastgesteld 0e. Zoowel zij, die voor volledige, als zij, die voor gedeeltelijke tewerkstelling zijn aangewezen, moeten over de geheele betreffende driemaandelijksche periode als werkzoekende bij het orgaan der ar beidsbemiddeling ingeschreven blijven. 7e. De tewerkgestelden behoeven in de driemaandelijksche periode, waarin hun tewerkstelling is geregeld, van eventueele verandering in gezins- c.q. eigen inkom sten geen opgave te verstrekken, noch be hoeven zij, voor zoover geplaatst, in de z.g. niet-werkweken zich dagelijks te mel den. Wèl moeten deze gemeentebesturen bij1 de aanwijzing van de tewerkstelling voor de volgende driemaandelijksche peri ode, dus vóór zij opnieuw de lijsten aan de inspecteurs zenden, nagaan, of de be trokkenen nog wel ingevolge de bestaan de regelen in de werkloozenzorg mogen worden opgenomen, voor welk wekelijksch steunbedrag zij in aanmerking mogen ko men en of eventueel een redelijke wacht tijd moet worden doorgemaakt. Het bij de werkverschaffing in de loopende werk verschaffingsperiode van drie maanden verdiende loon moet bij de beoordeeling van een en ander buiten beschouwing worden gelaten. Een eventueele wachttijd wordt gekort op de eerstvolgende drie maandelijksche periode, m. a. w. als iemand een wachttijd van een week moet maken, mag hij in de driemaandelijksche periode ook maar evenredig korter wer ken. Wanneer de hierbedoelde gezinsinkom sten zoodanig verminderen, dat in do werkperiode een periodiek geplaatste „vol" zou kunnen worden toegelaten, zal, zoo er voldoende gelegenheid tot tewerk stelling bestaat, in overleg met de rijks inspectie de plaatsing van den betrok kene „ononderbroken" worden vastgesteld Wanneer een arbeider tijdens de z.g. ruötweken waarin hij geen hulp inge volge de steunregeling mag ontvangen uit zijn werkloozenkas kan trekken, be staat daartegen geen bezwaar. Met deze uitkeering behoeft .bij de vaststelling van de plaatsing in de volgende werkperiode geen rekening te worden gehouden. 8e. Wanneer een tewerkgestelde in een aangewezen periode van 3 maanden, voor het aanvaarden van vrij werk, zijn te werkstelling onderbreekt en hij meldt zich in die periode weer voor plaatsing aan, dan zal, zoo er gelegenheid bestaai, na overleg met den inspecteur, onverwijld herplaatsing geschieden. Bij de regeling van de tewerkstelling voor de volgende driemaandelijksche periode moet evenwel het in het vrije bedrijf verdiende loon in de beoordeeling voor de vaststelling van den eventueelen wachttijd worden betrok ken. 9e. Ook in den loop van een driemaan delijksche periode mag in overleg met de inspectie tot tewerkstelling worden over gegaan, mits er gelegenheid voor plaat sing bestaat, en de duur van de tewerk stelling wordt bepaald overeenkomstig de regelen in deze aanschrijving aangege ven. 10e. Biji de beoordeeling omtrent de voortzetting der plaatsing, dus telken male na een driemaandelijksche periode, dient in het bijzonder met de belangen van de groote gezinnen rekening te wor den gehouden. Voorts kan in het belang van deze gezinnen ook worden toegestaan de tewerkstelling (8 van de 13 weken) van een tweeden persoon, mits hiervoor door mij toestemming is verleend. lie. Ten behoeve van de beoordeeling der plaatsing dient vóór elke werkperiode door de betrokkene een aanvraag-formu- hof, waar haar lieve moeder was ter rus te gelegd. De dubbele schrik, van het on geluk en van haar moeders dood had de jonge levenskracht van het meisje gebro ken, en weken lang had ze op haar bed gelegen, er zich nauwelijks om bekomme rend of het leven, of de dood haar deel zou zijn. Ze was stilletjes uit huis geslopen nu, zelfs niet opgemerkt door haar vader, want ze had behoefte om alleen te zijn. Toen ze door het kleine bosch dwaalde, dat naar het kerkhof leidde, werd ze ge noodzaakt een oogenblik te rusten op een gevallen boomstronk. Daar, te midden van een aangrijpende stilte, ging haar jonge hart open voor de ongerepte schoonheid der haar omringende natuur. Ze zag het gouden zonlicht, dat sijpelde door 't dicht gebladerte boven haar hoofd; ze zag een eekhoorntje dat klauterde vroolijk tak-af, tak-op; ze genoot de fijne geuren en dn verrassende vergezichten, waardoor deze plek altijd zooveel aantrekkelijks voor haar had gehad, en die zij gevreesd had, nooit weer terug te zullen zien. Want daar waren dagen geweest dat haar le venslamp zoo flauw had gebrand, dat het scheen of ze zou worden uitge- bluscht. En nu ze heel die overvloeiende en strafende heerlijkheid weer mocht ge nieten, na gelegen te hebben aan de poor ten des doods, 't was onuitsprekelijk heerlijk. Eindelijk bereikte zij de voor haar nu heilige plek, en bij het gezicht van het nog versche graf, zonk zij neer lier volledig en juist te worden ingevuld. 12e. De tot nu toe geldende rouleerre- gelingen worden, te beginnen met 2 April 1939, ingetrokken. Wanneer het aantal voor plaatsing in aanmerking komende personen het aan tal, dat tot de werkverschaffing 'kan wor den toegelaten, overtreft, dient de rou leering om de drie maanden plaats te vinden, in overleg met de inspectie voor de werkverschaffing. Echter zal, tenzij de omstandigheden hoeveelheid werk, ge zinsinkomsten, vrij werk e.d. zulks niet toelaten, de plaatsing van het hoofd van een groot gezin ononderbroken wor den vastgesteld. 13e. Ten aanzien van de tewerkgestel den, die in kampen zijn gehuisvest, kan van vorenstaande rouleeringsregeling worden afgeweken. 14e. Alle bestaande regelen, zooals af trek van 50 cent voor niet-verzekerden, toekenning B-steun, levensmiddelen, het niet aftrekken van inkomsten verkregen door huishoudelijken arbeid, etc., blijven, totdat eventueel daaromtrent t.z.t. anders zal zijn beslist, volledig gelden." De vele administratieve bezwaren aan de voorbe reiding van de nieuwe regeling verbonden, maken het nietmogelijk de invoe ring vóór 2 April a. s. te doen plaats vinden. Hoe ipoedlger U er Kloosterbaleem op doet, hoe betert winterteenen, winterhielen, winterhanden ontstaan, doordat er vergiften zich hebben vastgezet in Uw weefsels. Deze schadelijke stoffen prikkelen van binnenuit Uw huid, Deze wordt rood, jeukt, zwelt en gaat open. Neem 's-avonda een heet voetbad en doe dan een verband met Kloosterbalaem erop. Dadelijk verdwijnt de Jeuk. Doe er ook 's-morgena Klooaterbalaem op en verras send anel zult Ge er vanaf zijn, zelfa als Uw winterteenen al zijn open gegaan. Onovertroffen als huidgenezend middel b(J gesprongen handen, kloven, schrale huid. Per pot- van 25 Gram f 0.621/J, pot van 50 Gram f 1.04 OM JALOERSCH OP TE WORDEN. Bij' de Provinciale Utrechtsche electri- teitsmaatschappij N.V. staat wederom een tariefsverlaging voor de deur. Deze verlaging heeft vooral betrekking op de kleine verbruikers en zij zal tot gevolg hebben, dat de tarieven in de provincie Utrecht de laagste worden van geheel Nederland. De kWh-prijs van het vastrechttarief wordt verlaagd van cent tot 3 cent. Om den consumenten tegemoet te komen, die om de een of andere reden geen vast rechttarief kunnen of wenschen te ne men, wordt het enkeltarief teruggebracht van 21 op 20 cent per kWh. In Amersfoort en Zeist, met welke ge meenten de bijzondere contracten loopen blijft bet daar geldende enkel-tarief van 19 cent per kWh gehandhaafd. Misschien kan eerlang over de rest van de pro vincie dit tarief met Amersfoort en Zeist gelijk komen. Voorts is ook tot een belangrijke ver laging van het dubbeltarief, waartoe het z.g. kleinkrachttarief behoort, besloten. op het zachte gras, uitschreiend haar groot verdriet. „Mijn liefste moeder, mijn liefste moeder", 'snikte ze, „hoe kan ik loven zonder u, zonder uw liefde, moeder. Lieve moeder, ach wist u, 'hoe mijn arme, leege hart 'hunkert naar één woord van uw lippen, één blik ran u." Lang, lang lag ze daar, uitschreiend haar bitter verdriet, tot ze niet meer hui len kon. Vermoeid en uitgeput stond ze eindelijk op en bedekte het graf eerbiedig met de uitgekomen schoone bloemen, die ze meegebracht had. Terwijl ze nog bezig was met haar droeve taak, hoonde ze voetstappen naderen. Ze hoopte heimelijk dat ze in haar beschut hoekje niet zou worden opgemerkt, want haar hart was te vol om een praatje te malken, en vrien delijke, hartelijke deelneming, hoe goed bedoeld, scheen haar thans ondragelijk. Maar een glans van blijdschap lichtte in haar door tranen verduisterde oogen, toen ze zag, dat het Trevor was, die vlak bij haar stond en staan bleef, bang haar te zullen Storen in haar stille eenzaam heid. In zijn hand droeg hij een ruiker met bloeiende, purperen viooltjes, welke hij met zorg had bijeengezocht, en hier nu bracht. Vol eerbied liegde 'hij ze neer aan den voet van de grafheuvel, aarzelde toen; een oogenblik, tot een treurige stem hem tegenhield en smeekte: Trevor, ga niet weg. Je had haar toch ook lief." „Ja, ik had haar ook lief", gaf bij terug Te midden van allerlei internationale onrust en beroering mochten we deze week met onze Vorstelijke familie blijde den eersten verjaardag van Prinses Be atrix vieren, Op dien dag en niet het minst bij den rijtoer, die Prinses en Prins met bun jarig dochtertje door de residen tie maakten, is weer op heerlijke wijze de liefde van ons volk voor het Oranje huis tot uiting gekomen. De blijdschap is nog vergroot, toen gisteren het heuge lijke bericht werd meegedeeld, dat dezen zomer weer een blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin mag worden verwacht. God zegene en gedenke onze Kroonprin- Buiten onze grenzen we schreven het reeds was de onrust en verwarring groot. Aan redevoeringen ontbrak het waarlijk niet. Chamberlains rede van vorige week Zaterdag getuigde van de herlevende be wuste kracht van het democratische En geland. De minister-president legde allen nadruk op de herbewapening van Enge land: de vloot wordt een geweldige macht; het tempo waarin vliegtuigen gebouwd worden, neemt steeds een sneller vaart; de vrijwilligers-organisatie wordt hecht en sterk. En daarna richtte hij tot de „te genpartij" het woord. Wij, aldus Cham berlain, hebben nog in het jongste verle den onze bijdrage tot den vrede geleverd; nu is het uw beurt. Billijke eischen en verlangens worden gaarne overwogen en, zoo mogelijk ingewilligd. Maar in die bil lijkheid ligt een grens. Maandag volgde daarop in groot con trast de schreeuwerige rede van Hitier. Daarin hoorden we voor het eerst de er kenning dat Duitschland voor vele, vooral economische moeilijkheden staat. „Het Duitsche volk moet uitvoeren of het sterft", zeide Hitier; „en het zal niet sterven, maar leven". Duitschland zal een onbeperkten concurrentiestrijd voeren: „do leiding is tot alles bereid". Een nood sprong dus! Het koloniale vraagstuk, dat ook aan de orde kwam, werd geh el 'n h«t "der van „het gebrek aan ruimte" voor Duitsch land geplaatst. Duidelijk deed Hitier uitkomen, dat de koloniën weer aan Duitschland moesten terugkomen. Maar tenslotte zou dat door vreedzame onderhandelingen kunnen ge schieden. De groote spanning in de rede kwam, toen de Führer het Italiaansche probleem aanraakte. „Als een land ten oorlog tegen Italië trekt, kan er geen twijfel aan be staan, dat Italië Duitschland aan zijn zijde zal vinden", zoo heette het. Hier is echter de vraag gewettigd, welk land er ook maar aan denkt Italië den oorlog te verklaren. Engeland niet, en Frankrijk zeker ook niet. De aanval zal zeker van Italië uitgaan (Tunis, Djiboetil). Later is in de bladen geschreven, dat deze toezegging van Hitier ook goldt voor het geval, dat Italië de aanvallonde partij zal zijn. Hitlers rede was doortrokken van een feilen strijd tegen de Joden. Ook tegen de Kerk heeft hij scherp gefulmineerd. Men kreeg sterk den indruk, dat Hitier een nieuwe, verscherpte campagne tegen haar aankondigde. De indruk van deze rede is verschillend. Men had over het algemeen ergere din gen verwacht. De Führer was iets makker en tammer dan bij vorige gelegenheden, waarschijnlijk als gevolg van de econo mische zorgen in zijn land. Alles hangt nu af van hetgeen Italië zal eischen. Dat hooren we misschien vanavond uit de rede van Mussolini. De verhouding tusschen Amerika en Duitschland wordt den laatsten tijd weer merkbaar slechter. Dit bleek ook weer uit enkele uitlatingen van president Roose velt. Als het van hem alleen afhing, zou den de Westersche democratieën automa tisch van de hulp der Vereen, Staten ver zekerd zijn, zoodra ze met de autoritaire staten slaags raken, „De grenzen van de Vereen. Staten liggen in Frankrijk", zou hij in do Senaatscommissie voor militai re zaken verklaard hebben. Afgewacht moet worden, hoe hot par lement over Hoosevelts politiek denkt. Dammen. Damuitslag der gisteren gespeelde match in de le kl. afd. B der Z.D.B. tus schen Goes I en Kruiningen I. M. JeremiasseM. v. d. Parel 11; M. de Jonge-J. Pasman 2-0; F. de Hartog J. Penneweert 20; G. Hoogesteger E. Westveer 20; K. Kraim'erI. Pas man 20; J. CrucqM. 'Goeree 20; J. SinkeA. Dek 20; L. Delkkerniet opgekomen 120; J. de JongeE'. de Bel 20; P. BliekA. v. d. Berge 0—2. Off. uitslag 173'. Hierdoor is Goes kampioen. Wemeldinge. <Door het bergingsvaartuig „Dorus Rijkers" is met ernstige maoh'ine- schade van de Oostersc'helde alhier bin nengebracht, 'het voor Amsterdam be stemde geladen tankschip „Catharina". Het Fransc'he motorschip „Castor", kapt. J. Ripp, van Strasbourgh, geladen met stukgoed en bestem'd naar Antwer pen, is gistermorgen met twee isleepboo- ten „Krammer" fen- „Zeehond" alhier binnengebracht. Genoemd schip was den avond te voren in het Brahantsch vaar water ter 'hoogte van de middenplaat ten gevolge van den heersc'henden mist om hoog geloopen en blijven zitten. Met be hulp ivan beide sleepfoooten is het schip vlotgebracht en behouden binnenge bracht. Het schip 'dat oogenschijnlijk geen bodemsc'hade heeft bekomen, 'heeft de reis voortgezet. Ovezand. Met ingang van Zaterdag a.s. treedt de herziene regeling vuilnisophaal dienst in werking. Na inschrijving is A. Koens aannemer geworden voor het op halen en vervoer naar de Joost Huipjes- weel. met schuchtere stem, en klemde toen de bevende handen van het meisje in de zijne. „Ik zou heel mijn leven moederloos geweest zijn, had ik haar tedere zorg en liefde niet ondervonden, en nu, nu zijn we beiden moederloos." Opnieuw welden de tranten op in Hanni's oogen, T'revor, die zijn onhan digheid betreurde, riep nederig: „Neem me niet kwalijk, Hanni, neem het me niet kwalijk, ik kwam om je te troosten, en nu heb ik je pijn gedaan." „Je hebt me inderdaad getroost door je liefdevolle gedachten over haar", zei ze zacht, terwijl haar oogen rustten op de purperen krans, „Ik had haar graag zulke bloemen gebracht, want het waren haar lievelingsbloemen, -maar ze groeien alleen maar in den pastorie-tuin. „Je zult ze allemaal hebben, allemaal hoor," ze^ de jongen 'warm. „Ik zal ivader vragen ze allemaal voor jou te be waren. Het zijn 'ook mijn lievelingsbloe men", voegde hij er zachtjes aan toe, terwijl hij blikte in de purperen diepte van die wondere - oogen, waaraan de viooltjes 'hem altoos weer herinnerden. „O, ja?" vroeg ze onwetend, „waarom dan?" „Dat vertel ik je later misschien nog wel eens, maar nu niet", antwoordde hij met een vluchtige glimlach. Plots be merkte hij hoe bleek ze zag, en uitgeput, en bracht haar naar een rustig plekje daar dichtbij. Hij verzocht haar te wil- arbeidensbond haar jaarvergadering in de Melkisalon. Voorzitter dhr A. Water man. Verslagen van secretaris en pen ningmeester volgden. Dhr Maas sprak namens het hoofdbestuur. Daarna volgde eten samenspraak, waarna Ds Hoogenraad een slotwoord sprak. Biggekcrke. Donderdagavond hield de Coöp. Koienvereeniging „Helpt Elkan der" U.A. onder leiding van dhr P. Janse haar jaarvergadering. Uit de verslagen van secretaris er penningmeester bleek, dat het aantal leden 132 bedraagt. Over 1938 zijn geleverd vanaf schip of wa gon: 211765 kg. kolen, 5700 kg. bruin kool, 3100 stuks' turf en uit den opslag: 46 H.L. kolen, 320 kg. bruinkool, 300 stuks turf. 'Ontivangen was f 5464.12, uit gegeven f 4588.64, verschil f 875.48. Het kolengeld op de Boerenleenbank bedraagt f 697.10, het batig saldo is f 178.38. De brandstof werd aan de leden geleverd „vrij thuis", terwijl een dividend van 4 pet. kon worden uitgekeerd. Hoek. De ivereeniging tot stichting en instandhouding eener Christelijke School aan den Molendijk hield 'haar jaarver gadering. Voorzitter d'hr D. de Putter. Door 'het 'hoofd der school werd ver'slag geleverd over 'hetgeen de school in 1938 wedervaren was. Tot bestuurslid werd 'herkozen de heer M. de Putter, terwijl in de plaats van den heer F. G. Tollenaar, die zich niet meer beschikbaar stelde ■gekozen werd de heer I. de Zwarte. Be sloten werd om weer een ouderavond te 'hou'dlen'. Ivorol-gebruikers zijn zelden verkouden en hebben zelden keelpijn, omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desinfecteert. len uitrusten, dan zou hij het werk wel verder afmaken. Ze was werkelijk 'te vermoeid om tegen te stribbelen; ze merkte zelfs niet eens, dat Trevor zijn jas had uitgetrok ken; hij legde deze onder haar hoofd, opdat ze beter zou kunnen rusten dan tegen de knoestige rug van een oude bank. Toen 'hij aan haar wenschen had voldaan, kwam 'hij 'terug en stond naast haar, op 'haar neerblikkend met een uit drukking van grtenzel'ooze teederheid. Dit meisje, dat zijn kameraad en metgezellin was geweest gedurende heel zijn leven, was door hem beschouwd als een levende vertolking van gezondheid en geluk, van glans en vreugde, en als zoodanig kon hij haar thans ternauwernood 'herkennen. Was 'hij maar een meisje geweest, 'hij zou haar beter hebben kunnen troosten in deze droeve crisis van haar jonge leven. Zijn warme hart verlangde Ihevig de zware last te verlichten die haar, door het verlies harer moeder dreigde te ver pletteren, maar ach, 'hij scheen als jon gen daartoe machteloos. Plots kreeg 'hij een gelukkige ingeving; 'hij zette zich naast haar neer, en begon te spreken op zachte wijze over haar dierbare moeder, die nu thuis geroepen was, daarbij her innerende aan de vele en teere bewijzen harer liefde 'en goedheid door 'hem on dervonden in zijn eenzame j'eugd en ook later. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5