Land- en Tuinbouw Gemengd Nieuws. Radioprogramma. NOORD-BEVELAND. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De zwerftochten van Kees. Rechtszaken Openbare Verkoopingen en Verpachtingen nin meester herkozen de heer P. Me- liefsre. Oostkapelle. Woensdagavond gaf de Chr. Zangvereeniging „Sursum Corda" een openbare uitvoering in de Geief. Kerk. ■De voorzitter, dhr L. Wondergem, opende deze uitvoering op gebruikelijke wijze. Onder leiding van den directeur, den heer L. Francke, werden voor de pauze een achttal nummers gezongen, waaronder een kwartet en een dubbel kwartet. Na de pauze werden 7 num mers gezongen, waaronder een dubbel kwartet. Door deze uitvoering heeft de vereeniging getoond over goede krachten Ie beschikken en dit jaar flink te heb ben gestudeerd. Het gebodene stond op hoog peil en viel zeer in den smaak van het talrijke publiek. Op verzoek werden dan ook een drietal nummers herhaald. Domburg. Woensdagavond hield de Oranjevereeniging haar jaarvergadering. Bij de opening werd het „Wilhelmus" ge zongen. De voorzitter deed voorlezing van het telegram gezonden aan H. K. H. Prinses Beatrix en haar ouders ter ge legenheid van haar jaardag. De penning meester had in het ivorig jaar f 884.88 ontvangen en f 880.51 uitgegeven. Het ledenaantal was gestegen van 278 tot 296 en is dit jaar weer met 30 toegenomen. De bestuursleden, P. J. Elout, W. Triel ier Sr., Jo'h. van Eijzeren, werden her kozen. Inplaats van den. penningmeester J. de Pagter Wzn., die zich niet herkies baar stelde werd gekozen M. Reijnhoudt Jr., die deze benoeming in beraad hield. Den aftredenden 'penningmeester werd zeer veel dank gebracht voor zijn werk zaamheden. Vervolgens droeg de verga dering in verband met Prinses Beatrix' jaardag een feestelijk karakter. Des middags waren de 'kinderen aan genaam bezig gehouden. Kortgene. In „De Korenbeurs" alhier werd Dinsdagavond een rookwedstrijd gehouden. De heer de Gec'st, vertegen woordiger der Fa. van Nelle uit Rotter dam, had de leiding. Een 40-tal per sonen nam aan den wedstrijd deel. Degeen die zijn pijp het langst bran dend kon houden, was prijswinnaar. De uitslag was: 1. A. Post, 3 uur 8 min.; 2. S. Saaman; 3. G. Post. Troostprijzen: A. Sc'hrier, G. Clement, H. de Looff, P. Schrier en J. Flipse. Tholen. Dinsdagavond werd alhier on der zeer groote belangstelling een film avond gehouden voor de Thoolsche Oranjevereeniging. De opening geschiedde door den voorzitter, den heer M. G. v. d. Stel, die wees op de vreugde-stemming alom in den lande, nu ons geliefde Prin sesje haar eerste verjaardag mag vieren. Spr. wekte op tot trouw aan het Oranje huis. Vertoond werden eenige mooie films over gebeurtenissen rondom Oranje, tot slot werden een 'paar leuke films ge draaid. Het was een mooie avond. Sluis. Gemeenteraad. De weg naar de Belgische grens. De Raad behandelde een brief van de ver eeniging voor vreemdelingenverkeer. Deze brief behelsde het volger.de. Op 24 Jan. is een vergadering gehouden van bestuur en leden der vereeniging waar 'O.m. ter sprake is gekomen de voorgenomen aan leg door den rijkswaterstaat van een weg, welke in aansluiting op een, van Belgi sche zijde aan te leggen weg via Damme en Iloeke naar de rijksgrens, van die rijks rens af buiten de wallen van Sluis om, directe verbinding zou geven met den weg naar Draaibrug. In die vergadering was overeengekomen, dat stappen zouden worden gedaan bij de gevoegde Neder- landsche en. Belgische instanties om hen te bewegen den weg te leggen aan de Westzijde van het kanaal BruggeSluis, waardoor bereikt zal worden, dat het eindpunt van den weg zal kunnen ko men nabij het parkeerterrein aan de Kaai te Sluis. De aanleg van den weg, zooals hier voorgesteld, zou, mede in 'ver band met de belangen van Sluis als cen trum van het toeristenverkeer, in veel op zichten te verkiezen, zijn boven een aan leg aan de Oostzijde van het kanaal en vervolgens buiten Sluis om. De vereeniging verzocht daarom bij de ministers van waterstaat en van finan ciën stappen te doen. De voorzitter stelde voor naar aanlei ding van dezen brief een commissie van drie personen te 'benoemen, welke de be sprekingen zou kunnen, voeren. De heer van Mazijk zou er prijs op stellen in deze commissie leden van de V.V.V. te benoemen, waartoe hij voorstelde den burgemeester als voorzitter, den lieer W. Ie Mair, voorzitter V.V.V. en den heer J. Smoorenburg, bestuurslid V.V.V. Dit voorstel werd aangenomen. OPENING VAN DE NIEUWE LANDBQUWHUISHOUDSCHOOL TE THOLEN. In tegenwoordigheid van den Raad dezer gemeente, autoriteiten op land bouwgebied, Directeur-generaal ivan het onderwijs, 'prof. dr G. v. Poelje, de in- spectrice mej. Smit, hoofden van scholen, een vertegenwoordiger der gemeente Poortvliet (de verdere gemeentebesturen uit het eiland, ofschoon uitgenoodigd, schitterden door afwezigheid, alleen van de bur emeesters van St. Maartensdijk en Oud-Yosse.ueer was bericht van verhin dering ingekomen), werd Woensdag ten gemcentehuize van Tholen door Prof. v. Poelje de opening verricht der nieuwe landbouwhuishoudscbool. De burgemees ter, Mr A. J. v, Hoeven, riep allen het welkom toe. Spr. betreurde het, dat de voorzitter der Z. L. M., Mr P. Dieleman, door ziekte verhinderd was hier te en- woordig te zijn. Ook de Commissaris der Koningin kon niet aanwezig zijn, wegens vertrek naar het buitenland. Het ver heugde spr. dat Prof. van Poelje bereid i's, de opening dezer school te verrichten. Spr. memoreerde hierna uitvoerig de strijd die het heeft gekost eer tot op richting kon worden overgegaan, de fi nancieel',e bezwaren die te berde werden gebracht, de medewerking der Z. L. M. en die der Inspectn i van het onderwijs en Inspecteur van den Rijksgebouwen dienst en van den Raad dezer gemeente. Prof. van Poelje verkreeg hier het woord: Spr. zeide, dat hij, wien de be langen van 'het onderwijs i.z. van het landbouwonderwijs zoo na aan het hart liggen deze opening van een school in Zeeland, aan welk gewest hij1 door ban den des bloeds zoo nauw is verbonden', met genoegen heeft aanvaard. Ofschoon deze school klein is van omvang, is deze van groot belang, omdat zij komt te staan in een landbouwcentrum ten platte lande dat van zooveel is verstoken. Dit onder wijs is zoo buitengewoon nuttig en nood zakelijk, omdat de eischen van dezen tij'd meer en meer met zich brengen, dat ook de plattelandsmenschen meer ontwikke ling krijgen. Dit onderwijs brengt de meisjes juist dit, wat zij in het later le ven zoo zeer noodig 'hebben. Spr. sprak zijn beste wenschen uit voor deze 'school. Hij' hoopte, dat ze tot groot nut zal zijn van het Thoolsche land en de bevolking. Hulde 'bracht spr. aan den Raad en. bur gemeester dezer gemeente en de Z. L. M. voor bun initiatief en verklaarde hier mede, de school voor geopend. Namens de Z. L. M. voerde 'hierna Ir Dorst het woord, Mevr. D. W. Klompe namens de commissie van toezicht, Mevr. Kooiman-Krijger namens den Boerinnen- bond, de beer J. Groenewege namens den kring Tholen der Z.L.M., welke een elec- triscbe klok aan bood, mej. Kome als leerares, en tot slot mevr. L. 'Groenewege, welke in dichtvorm den lof der huishoud school bezong. Allen waren vol lof over de nieuwe school en brachten hulde aan 'den bunrgemeester van Tholen en Raad en. Z. L. M. en kringbestuur, enz. enz. voor de tot standkoming van deze mooie en in vele behoeften voorzienen.de inrichting. Na een woord van dank van den burge meester voor 't gesprokene, verliet men de raadszaal, welke voor deze gelegenheid aardig was versierd met bloemen en planten, om het nieuwe schoolgebouw, gelegen aan de Bosc'hstraat en zijnde de grootste helft der „School met den Bijbel" te gaan bezichtigen. In de school stonden een, 20-tal oud leerlingen opgesteld, welke het gezelschap vergastten op thee met gebak. De school maakt een zeer solieden indruk en de bouwmeester heeft eer van zijn werk. D'es n.m. te 4 uur had in de oude les lokalen in de O.L. school de sluiting plaats van den cursus in 'huishoude'ijke voorlichting voor ouderen. De voorzitter van de commissie van toezicht paf een uitvoerig overzicht van het ontsta n de zer cursussen 'en de groote behoefte die hieraan was ten plattelande, Het resul taat is schitterend geweekt, de deelname verblijdend. Spr. bracht hulde aan deze eerste vrouwen, die het hebben aange durfd ondanks de-vele moeilijkheden, wel ke het voor sommigen met zich bracht, dit leerzame onderwijs te volgen. Het speet spr. dat, hoewel alle burgemeesters en wethouders in het Eiland waren uit genoodigd er slechts één wethouder is opgekomen. Hierna sprak Je Directeur-generaal van het onderwijs, 1' of. van Poelje, wien het een hijzonder gen egen deed, dezen cursuis. te mogen sluiten. Vooral in moei lijke tijden als nu, heeft 'het zulk een groot nut, dat de plattelandsvrouwen leeren, met bescheiden middelen te ma ken, wat nuttig en voordeelig is voor het gezin. Geleerd is hier, met bescheiden middelen zoo goed te leven als onder dergelijke omstandigheden mo gelijk is. ,Spr. is dank schuldig aan lee- raressen en cursisten, dat zij zich lieten vinden de hand zelf aan den ploeg te slaan. Spr. hoopt dat men in andere deelen van het Eiland 'het hart niet te hoog mag dragen, doch mede wil werken, om het werk, dat men in het stedeke T'holen heeft aangevangen en, dat een ze gen za'l blijken te zijn voor de deelneem sters en een belang voor de volksgemeen schap, te steunen. De burgemeester releveerde in korte trekken de totstandkoming dezer cursus sen en de groote behoefte aan dergelijke voorlichting ten platte lande. Spr. .sprak 'den wensch uit, dat de t'hans geëindigde cursus het begin zij van meerdere in denzelfden geest. De Inspectrice, mej. Smit, weeis er op, ■dat vandaag gevierd wordt het 4-jarig bestaan ivan den huishoudelijken voor lichtingsdienst. Dat er gTOote behoefte aan dergelijke cursussen bestaat, bewijn zen de feiten 3500 cursussen hebben reeds plaats gehad met een aantal van 70000 leerlingen. Een practisch cadeautje een lap stof, uitgereikt door mej. Smit, was het slot dezer feestelijkheden. Allen bezichtigden hierna het werk der vrouwen, dat in een lokaal was tentoongesteld. VERTREK VAN DE DUIT- SCHE DIENSTMEISJES. Geen groote animo. Gisteren was het de laatste dag van de Duitsche dienst meisjes. Uiterlijk den eersten Februari immers hadden zij de keuze tusschen terug naar het eigen land óf hier blij ven in welk laatste geval de Duitsche autoriteiten haar niet langer als goede burge ressen wenschen te beschou wen. Verreweg het grootste deel heeft er de voorkeur aan gegeven, het land, waar zij sinds jaren hun brood ver dienen, niet te verlaten. En slechts enkele honderden meisjes hebben gehoor ge geven aan den oproep, naar Duitschland terug te keeren. 113. Weldra was de man overmeesterd en gekneveld. D'aarop vertelde Ralph aan Kees dat hij nog een tweede man verwachtte, en achter de gordijnen verborgen spiedden de vrienden in den tuin om te zien of deze ke rel ook in aantocht was. D'e tuin was door de maan helder verlicht, dus konden de vrienden goed zien. 114. Opeens zagen ze iets in den tuin be wegen en daar teekende zich eensklaps de gestalte van een man af, die omzichtig na derbij sloop. Het was een ongunstig uitziend individu, die regelrecht afkwam op de ka mer waar de vrienden ademloos zijn komst afwachtten. VESTIGINGSEISCHEN VOOR DEN TUINBOUW. Bij K. B. reeds in werking getreden. Bij Kon. Besluit van 17 Januari, be kend gemaakt op 30 Januari, zijn vastge steld eenige eiscben waaraan men moet voldoen om te worden toegelaten tot de groep telers van warmoerzerijgewasson, vroege aardappelen, fruit, markttuinders, klein- en groothandelaren, exporteurs, pachters en veilinghouders zoomede eeni ge andere beroepen in het komkommer- bedrijf. In hoofdzaak komen de eischen hierop neer, dat de aanvrager een leeftijd moet Lebben van 26 (eenige gevallen 21) jaar, financieel in staat is een bedrijf te stich ter en te beheoren in de branche waar voor hij toelating wenscht en dat hij kan aantoo-nen voldoende vakkennis te bezit ten. Dieze besluiten zijn reeds in werking getreden. De ontploffing teWeesp. In het burgerziekenhuis te Amsterdam, waar hij verpleegd werd in verband met de ernstige verwondingen, welke hij bij de explosie van 24 Januari j.l. in de Philips van Houten-fabrieken te Weesp had op- geloopen, is de chemicus Dr A. G. Boer, overleden. De heer Boer woonde in Bus- sum, hij was gehuwd. Zigeuners aan de Ne- derlandsche grens. Sedert en kele dagen vertoovep in de omgeving van Esscben, aan de Belgisch-Nederlandsche grens wederom groepen zigeuners, in ver band waarmede de grensbewaking in de buurt van Nispen weer bijzonder werd in acht genomen. Toen dan ook gisteren een troepje zigeuners een poging ondernam om ons land binnen te dringen, werd do- ze verijdeld door de waakzaamheid aan deze zijde van de grens, zoodat de zigeu ners weer aftrokken. Meisje aangevallen. Maandagavond is onder Merkelbeek de 20-jarige Mej. M. H. aangevallen door een man, die haar op den grond wierp, Op het hulpgeroep van het meisje," dat zich heftig weerde, kwam de heer J. te hulp, waarop de dader de vlucht nam, Toen de heer J. het meisje naar huis gebracht had, waarschuwde hij de rijksveldwacht, die e'en onderzoek instelde. Dinsdagavond wa ren de aanwijzingen zoodanig, dat men kon overgaan tot de aanhouding van den 20-jarigen O. uit Merkelbeek. Gistermor gen is hij voorgeleid voor den burgemees ter. 0. staat niet gunstig bekend en heeft reeds gevangenisstraf gehad wegens een zedenmisdrijf. Moordaanslag te Arn hem. Dinsdagavond heeft in de Paul- straat te Arnhem 'n moordaanslag plaats gehad waarvan een 25-jarige verpleegde van het asyl van het Leger des Heils het slachtoffer is geworden. Bedoelde verpleegde vertoefde sinds eenigen tijd bij een familielid in de Paul- straat en speelde op het uur van den aan slag met een kind van die familie. In het huis bevond zich ook een 50-jarige man een van degenen die indertijd een rol hebben gespeeld in de moordzaak Giessen Nieuwkerk. Wat er zich precies heeft afgespeeld is nog niet bekend, maar op een gegeven mo ment sprong laatstgenoemde man op en gaf den verpleegde met een mes steken in borst en armen. De getroffene, die he vig bloedde, is naar het gemeente-zieken huis overgebracht. De recherche heeft den dader gearresteerd; deze bleek onder den invloed van sterken drank te verkeeren. Hij; verklaarde, dat hij' zich had kwaad gemaakt, omdat hij meende, dat de ver pleegde het kind plaagde. Valsche paspoorten vervaardigd. Er zijn den laatsten tijd tal van valsche Nederlandsche pas sen in omloop gebracht, die bijna niet van de echte zijn te onderscheiden. Voor al buitenlandsche grensbeambten kunnen het onderscheid moeilijk zien. Een ver dachte die thans te Amsterdam gearres teerd is, heeft vermoedelijk een gering aantal valsche passen vervaardigd. Het vervalschen van passen brengt met zich mede, dat men eveneens de handteekeningen van de Nederlandsche autoriteiten, belast met de uitgifte, na maakt. Ook de stempels van den geldig heidsduur of verlengingen zijn vervalscbt. Het ijs in Friesland. De verwachtingen dat gisteren op het landijs gereden zou worden zijn bewaar heid gebleken. Op de grondijsvlakte ten oosten van Heerenveen, welke zich uit strekt tot Oranjewoud, werd gistermid dag druk gereden. Dat voorzichtigheid echter geboden is ondervonden drie zoontjes van den heer Biesma te Hee renveen, die zich buiten het landijs op de landslooten begaven. D'e twee jong- sien zakten erdoor en verdwenen in de diepte. Gelukkig bemerkte hun oudste broeder het ongeval. Hij' snelde te hulp en hoewel hij zelf tot den hals in het water kwam, gelukte het hem zijn beide broers te redden. 'Verdronken. Uit de binnen haven van de hoogovens te IJmuiden is het lijk opgehaald van den ongehuwden 42-jarig'en schippersknecht J. L. de Vries uil Geertruidenberg, die daar drie weken geleden te water geraakt en verdronken was. Nederlandsche dames in Duitschland gearres teerd. Twee Nederlandsche dames heb ben getracht, ten bate van in nood ver- kerende Duitsche Joden, ringen en arm banden over de Duitsche grens mede naar Nederland te nemen, hetgeen sinds 1 Ja- ruari j.l. verboden is. D'e D'uitsche douane heeft een en an der opgemerkt en de dames vastgehou den. D'e zaak is nu in behandeling bij de betreffende autoriteiten. Vreemde auto-handel. De politie te Amsterdam heeft een Am sterdammer, een goeden bekende, aange houden die er vreemde praktijken op na houdt. In den nacht van 15 Januari was een auto gestolen en deze man had zich er mede belast den wagen over de grens te bi engen en in België te verkoopen. Toen dat niet lukte, ging hij- naar den eige naar van de auto en deelde dezen mede. rlat hij wist, waar de auto was en dat hij den wagen voor tweehonderd gulden wel weer in zijn bezit wilde stellen. De eige naar ging hierop in, doch inmiddels was de auto in België in beslag genomen. De auto-..handelaar", w'en de tweehonderd gulden reeds ter hand waren gesteld, kon nu echter de auto niet meer leveren, wes halve hij op het bureau belandde. De po litie onderzoekt nu of de7e man ook iets ie mal-en heeft met het complot „auto handelaren", dat er zijn werk van maakt gestolen auto's ten ver' oop over de grens te brengen. Drcgiist man Ten pyramidon enz. verkoopen. De Kantonrechter te Amsterdam hooft een einde gemaakt aan de onzekerheid over de vraag of drogisten al dan niet ge neesmiddelen, zooals pyramidon, veranon, adalin e.d. mogen verkoopen. Hij heeft n.l. tien drogisten, die deswege terechtston den, ieder tot f 5 boete veroordeeld. Het betreft hier de wettelijke bepaling, waarbij de verkoop van zekere genees middelen in kleine hoeveelheden, vooral b.v. per buisje, is verboden. Over deze kwestie is langen tijd strijd geweest. De tien verdachten erkenden allen te weten, dat het hier geneesmiddelen be treft en hun verweer was steeds hetzelfde, zij zouden n.l. de artikelen niet als genees middelen verkocht hebben. Zij: bedoelden daarmee, dat er in den winkel met de klanten niet over gesproken was, dat het geneesmiddelen waren. De ambtenaar van het 0. M. zeide, dat de groothandelaren eigenlijk de grootste schuld hebben. Anderzijds wees hij' er op, dat de win keliers zelf ook schuldig zijn. Volgens den kantonrechter gaat het ar gument, dat de artikelen niet als genees middelen zouden zijn verkocht, niet op. Zij zijn stilzwijgend inderdaad wel als ge neesmiddelen verkocht. 10 't Zand (bij Middelburg), Huis, Loeff. 14 Goes, Woonhuis, Jonkers. 14 Meliskerke, Huis, Tuin, Loeff. 15 Wemeldinge, 'Huis, Boomgaard, Wei land, enz., Kram. 15 Wolfaaitsdijk, Woonhuizen en Eïf, en meubilaire goederen, Jonkers. 15 Wolfaartsdijk, Inspan, v. Dissel. 15 Middelburg, Landb.inspan, Paap. 17 Heinkenszand, Landb.-inspan, v. Werkum. 17 'Hofstede „Zwaak", J, G. Kram. 24 Baarland, Inspan, Jonkers. 27 Serooskerke, Wei- en Bouwl., Blau- pot. Hofstede „Zwaak", J. G. Kram. April. 14 Westkapelle, Inspan, Loeff. Vrijdag 3 Februari 1939. HILVERSUM I. 1875 en 301,5 M. 8,00 VARA. 10,00 VPRO. 10,20 VARA. 12,00 AVRO. 4,00 VARA. 7,30 VPRO. 9,00 VARA. 10,40 VPRO. 11,00—12,00 VARA. 8,00 Gram. Om 8,16 Ber. 10,00 Morgen wijding. 1,20 Declam. 10,40 Gram. 11,10 Verv. declam. 11,30 Gram. 12,30 Het AVRO-Amusementsork. 1,30 Gram. 2,00 Het AVRG-Aeolian-ork. (Opn.). 2,40 Cau serie „Huisbewoners' lief en leed". 3,00 De Twillight Serenaders, en pianoduo. 4,05 Gram. 5,00 Voor de scholen. 5,30 Het VARA-Orkest. 6,28 Ber. 6,30 Maandoverz. der beeldende kunsten. 6,50 Gram. 7,00 VARA-Kalender. 7,03 Medische causerie. 7,23 Ber. ANP. 7,30 Ber. 7,35 Causerie „Levenswaarden der Renaissance". 8,00 Viool en piano. 8,30 Causerie „Het dier in zijn wereld". 9,00 Gram. 9,30 Orgel. 10,00 Fragmenten uit de opera „Bastien el Bastienne". 10,30 Ber. ANP. 10,40 Avond wijding. 11,00 Resid.-orkest (opn.). 11,30 en 11,55—12,00 Gram. HILVERSUM II. 415,5 M. Algem. Progr., verz. door de KRO. 8,00—9,15 Gram. Om 8,15 Ber. 10,00 Gram. 11,30 Bijb. causerie. 12,00 Ber. J 2,15 Gram. 1,35 KBO-Orkest en KRO'- Melod. 2,05 Gram. 2,15 Orgel en gram. 3,15 Gram. 3,25 Zang en piano. 3,40 4,00 Gram. 4,15 Gram. 4,45 Het Peregri- nos-ork. 5,155,30 Gram. 6,00 Land- en tuinb.causerie. 6,20 KRO-Orkest. Om 6,30 en 7,00 Ber. 7.15 Luchtvaartcauserie. 7.35 Musica Catholica. 8,00 Ber. ANP. 8,15 KRO-Operette-orkest en soliste. 9,00 Cau serie „Luxemburg 100' iaar onafhanke lijk". 9,15 Genie-Muziekkorps en repor tage. 10,30 Ber. ANP. 10,40 KRO-Boys en soliste. 11,00—11,15 en 11,35—12,00 Gram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: weer: te Vlissingen nevelig; wind: Oost matig, temperatuur min 3, minimum hedennacht min 3, neerslag af- I geloopen etmaal geen; te Den Helder: temperatuur min 4, minimum heden nacht min 4; te De Bilt: temperatuur min 4, minimum hedennacht min 4; te Gro ningen: temperatuur min 3, minimum he dennacht min 4; te Maastricht: tempera tuur min 4, minimum hedennacht min 4. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: zwakke tot ma tige O. tot Z.-O. wind, nevelig of be trokken tot gedeeltelijk bewolkt, droog weer, lichte tot matige vorst. Stand van hedenmiddag 3 u.: Febr. 3 Domburg, Kaphout, Blaupot. 3 Kattendijke, inboedel enz., de Kok 7 Ter Hooge, Kaphout, Blaupot. 8 Biezelinge, Huis, Meub. Goederen, Kram. Stand van gistermiddag 3 uur: 770. Licht op voor fietsers: Vrijdag 5 u. 7 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6