DE ZEEDW IENIS Levenswijding. OR DE Beschadig mgnfctf O TWEEDE BLAD Aanbestedingen Een nieuw Parlements gebouw in Den Haag. 'H+ Hq Prn»»«nr Engeland en onze Tuin bouwproducten. zn sport? n Droste U nü onden in IQSTE'S KKING. IETSES LAMPEN e r s Co. N V. [GERICHT 1909 PERS. FFUILLETON MIDDELBURG. VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND GEBRUIK. IMV VAN DONDERDAG 2 FEBR. 1939, Nr 106. 'A g n s SRING VAN: J en teekenaar Ik inziet komt Ie suggestieve kind gelukkig irs is het een ld 75 ct. wie ling ontvangt iteekenen om bekhandelaar. GRATIS week- IETS. lendeneieren 3.80, |reen. „De Een- tijnsburger Uien 17.74, id. drielin- |.01, Zaaipootuien 4—6, Wittekool werd door no- Ipubliek verkocht pen een woonhuis Kooper dhr F. Ir heeft den bouw legund aan Joh. Isdag werd alhier publiek verkocht: schuur en erf te L. 27 c.A. aan M 1530. |root 4 A. 20 c.A. voor f18. VAN BINNENHOF NAAR PARK ZORGVLIET. In de residentie is men doende met het sloopen van het betonnen bouwsel aan den Hofweg, dat tijdelijk tot woning heeft ge diend van het departement van Arbeid Na zijn verdwijning binnen afzienbaren tijd zal het Kamergebouw zich onbelem merd en ongesluierd aan den volk9 kun nen vertoonen. Dit feit was voor den Haagschen brief schrijver van „De Tijd" aanleiding zijn jongste epistel te wijden aan de huisves ting van de Staten-Generaal. De toestand van het oogenblik, zoowel voor de Eerste als de Tweede Kamer, schil dert hij in zwarte kleuren: „Geen van beide vergaderzalen voldoet aan de meest bescheiden eischen, welke er aan moeten worden gesteld. De acou- stie-k is ondanks geluidsversterkers bene den peil, de ventilatie laat veel te wen- schen over, de zitplaatsen zijn nauw en bekrompen en de publieke tribunes, in clusief die van de pers, noodigen zeker niet tot een veelvuldig of langdurig bijwo nen der vergaderingen. De rest van de in richting is al niet veel beter. Met name tarten de studeer- en wachtkamers elke beschrijving, gezwegen nog van de ver trekken bestemd voor de pers; de griffiers de stenografen en het verdere administra tieve personeel. Bovendien is aan d& ar chitectuur der beide historische zalen op vandalistische wijze geweld aangedaan door het inbouwen van amphit-heatersge- wijze opgestelde tribunes en zitplaatsen". De schrijver meent, dat er meer dan één reden is om thans tot de stichting van een nieuw parlementsgebouw te besluiten. Vooreerst zou hij1 tot het uitvoeren der bouwplannen willen adviseeren uit het oogpunt van bestrijding der werkloosheid. Bovendien is nu nog tusschen Den Haag en Scheveningen een ideaal gelegen ter rein beschikbaar, dat bijna tien jaar ge leden door de erven Goedkoop gratis ter beschikking van het Nederlandsche volk is gesteld om daar een bouwwerk van re presentatief karakter te doen verrijzen. Het aloude park Zorgvliet, door Vader Cats en na hem door tal van aanzienlijke geslachten tot een def schoonste natuur monumenten binnen de residentie gecul tiveerd, wacht nog steeds op zijn bestem ming. Zijn de tien jaar waarvoor de toe zegging der tegenwoordige eigenaars van kracht is, verstreken, dan heeft ons volk zijn kans gemist. Daar komt nog bij, dat in de binnen stad groote behoefte bestaat aan ruimte Voor de zich steeds uitbreidende regee- ringsbareaux en voor representatieve doeleinden. Maar boven alles zou de schrijver in de stichting van een nieuw Parlementsge bouw een symbolische daad willen zien, een daad van vertrouwen in onze histori sche, en in het zieleleven van onze bevol king diep verankerde, Gehechtheid aan onze staatkundige instellingen en vrijhe den HIT VLIEGVELD HAAMSTEDE. Heeft nachtveriichtino noodig. Sedert 1938 zijn vrijwel alle binnen- landsche luchthavens in het bezit van een nachtverlichtings-installatie. Een uit zondering hierop maakt de luchthaven te Haamstede en de K. L. M. heeft daarvan de moeilijkheden ondervonden bij het samenstellen van haar winterdienst- regeling. 2) JL0_ „Dat geloof ik wel, maar jij behoort er vast niet bij," zei ze met een ver trouwelijke 'lach. „lik ben er zeker van üat je altijd thuis zult komen overladen oiet eeretitels." Trevor's gelaat kleurde 'bij haar arge- Iooze vleierij, maar hij antwoordde kairn: „_Het is erg twijfelachtig, vrees ik, maar 1 zal mijn best doen. Ik wil noch mijn vader, noch mijn oom teleurstellen." „Hoe graag zou ik ook zulk een voor uitzicht hebben," riep Hanni impulsief ait- „O, Trevor, elke 'keer dat je thuis komt, zul je me zoo dom vinden, zoo ver, ver beneden je in kennis, en je zult op. me neerzien en onze oude, gelukkige vriendschap zal verb'leeken." „Niets daarvan," zei hij vastberaden, „mets kan ooit onze gelukkige kameraad schap verbreken. Je bent juist 'knap ge- n°eg als je moet wezen, Hanni. Ik zou i'ij graaS willen zien, dat je je ontwik- kom"''0'' 0611 s'^'ve en Spilde 'blauw- „Ik zou niet weten waarom niet," pro- esteerde ze. „Ik behoef geen akelige ceren of brillen te dragen, als ik dat De-ze moest onder de gegeven omstan digheden zóó ingericht worden, dat de vliegtuigen 'bij daglicht in Haamstede starten en landen. Dit heeft den gevolge, dat de tijden der winterdiensten naar en van Zeeland drie maal in den loop van den winter gewijzigd moeten worden, het geen voor de continuïteit van het vervoer nadeelig is. De winterdienst op Zeeland wordt 'hier door in een nauw keurslijf gewrongen, wat in het bijzonder voor het steeds belangrij ker wordende verkeer op Vlissingen nadee lig is. Vlissingen heeft een uitmuntende nachtverlichting, doch hiervan heeft het niet het geringste voordeel, zoolang te Haamstede een dergelijke installatie ont breekt. Want de reiziger, die 's morgens om 7.45 uit Vlissingen vertrekt, kan toch niet later dan 16.10 weer te Vlissingen terugkeeren. D'at doet aan de reislust van de Vlissingers afbreuk. Hoe belangrijk het verkeer op Haam stede ook is, toch overweegt de K. L. M. om, indien geen nachtverlichting aange bracht wordt, in d en herfst en winter van dit jaar sommige diensten geentus- schenlandingen meer te Haamstede te laten maken. Vlissingen wordt een steeds belangrijker factor in het binnenlandsch luchtverkeer en de K. L. M. wil haar Vlissingschen passagiers niet langer uren van vertrek en aankomst opdringen, welke uit zake lijke overwegingen niet gewenscht zijn. Dammen. Uitslag Dam wedstrijd tusschen Niéuw-dorp I en Goes D.I.-D. P. BrasserA. -Corstanje 11; A. Beukema-H. M. Slabbek-oorn O2; Joh. BlankenburghA. de- Jong 20; A. Blankenburgh'C. Sim-ons 20; J. Huis- so-on-C. Kole 20; N. Schoolmeester J. Nieuwdorp O2; Jo'h. Modderkreeke F. Fokke 11; P. DeurlooG. J. Tem merman 2O; Joh. v. d. Berge J. Rouw O2; H. -DeurlooJ. Fokke 20; totaal uitslag 128 in 't voorde-el van Nieuw- d-orp. Het neuende solistenconcours. Verschenen is het programma van het negende solistenconcours van den Bond van Harmonie- en Fafarevereenigin-gen in Zeeland, hetwelk op 11 en 18 Februari a.s. te Middelburg zal worden gehouden. Op den eersten dag ziullen 80, op den twee den dag 78 nummers door in totaal 170 loden worden uitgevoerd. De prestaties zullen beoordeeld worden door den heer Pd. Flipse, dirigent van het Philharmo- nisch Orkest te Rotterdam. Een vreemde staking. Toen het muziekgezelschap „St. Caeci- lia" zich van zijn clublokaal naar de ach terplaats van de „Willem III" wilde bege ven deed zich een ongewone en niet on vermakelijke gebeurtenis voor. Er brak namelijk een staking uit onder de fakkel dragers. Deze weigerden mede te gaan, wanneer hun geen loonsverhooging werd gegeven. Na eenige onderhandelingen kon men hri eens worden en werden de „loo- nen' met een dubbeltje verhoogd. Hier mede was het „conflict" bijgelegd en in pais en vrede kon de harmonie afmar- cheeren. (V. G.) Het „Volksblad" meldt, dat het in cb bedoeling van de liberale en vrijz.-dem. kiesvereeniging hier ter plaatse ligt o-m bij de a.s-, gemeenteraadsverkiezingen met één gecombineerde lijst uit te komen. Als lijstaanvoerder wordt genoemd de tand arts Knoop, terwijl de tweede plaa's zal worden bezet door den heer Korte weg tv.d.). D'e aftredende leden Paap en An ker, beide v.-b., en de heer De Wilde (v.-d.) zullen niet meer in den raad te rugkeeren. GOES Lijk opgehaald. Dinsdagmiddag is bij Everdingen het lik opgehaald van den 44-jarigen schip per V. uit Goes afkomstig, die op 21 No vember 1.1. in de Lek overboord gevallen en verdronken is. niet verkies. Maar ivrouwen mo-gan in de-zen tijd evengoed als mannen naar een positie streven." „Ja, -dat weet ik wel; maar ik hoop, dat je dat t-o-c-h niet zult willen, Hanni," zei hij ernstig. „Er is geen noodzaak en je kunt niet gemist worden thuis. Strath- ïnore zou maar somber zijn zonder jou zonnige tegenwoordigheid." „Dus ik mag niet zelfzuchtig -en begee- rig zijn," zei ze met een lichte zucht, geen acht slaand op. -zijn laatste woorden. „Mijn plaats schijnt hier te zijn in dit dierbare heerlijke huis, en ik moet tevre den zijn." „Zeker -geen erg moeilijke taak," ant woordde Trevor met een beteekenisvollen blik naar het statige, oude huis en zijn fraaie omgeving. Dan plotseling viel zijn oog op het schitterende armband-horloge om haar pols en boog hij- zich naar haar om het te bekijken, terwijl hij- met jon gensachtige geestdrift uitriep: „Wat een prachtig ding, zeg. Kreeg je dat van je vader?" Ze knikte met haar zonnig gelaat en liet hem haar ring zien. Tevor vervolgde treurig: „Niet al je vrienden Hanni, kunnen jou zulke kost bare geschenken geven. Ik schaam me haast om je te vragen, mijn armzalig ca deau aan te nemen, terwijl je zelf zooveel zeldzame bloemen hebt. Maar ik herin nerde mij dat dit je lievelingsbloemen wa ren." En hij overhandigde haar een sier- Afscheid cursisten. Men schrijft ons: De oud-cursisten van den cursus voo-r gas- en waterfitters aan de Ambachts school hebben op eenigszins officieele en feestelijke wijze afscheid genomen van personeel en directie. De heer D'. Bolle voerde daarbij het woord voor de cursis ten, betuigde zijn dank voor het gegeven onderricht en overhandigde daarna aan elk een aardige en praktische herinne ring. D'e heer J. H. B. Buthfer, algemeen leider van den cursus constateerde met genoegen dat de onlangs gediplomeerden reeds allen in meer- of mindere mate suc ces van hun diploma hadden. Ook spr. betuigde zijn dank aan het personeel voor hetgeen zij voor den cursus deden. Vorder werd nog het woord gevoerd door c'e leeraren de heeren J. Melse en W. S-tuart die getuigden van den prettigen geest tusschen cursisten en personeel. Ook de concierge de heer A. van Sabben, sprak nog enkele woorden. Uit hetgeen naar voren gebracht werd bleek wel, dat de cursus, die nu aangevuld is met prak tijk-fitten in een groote behoefte voor Goes en omgeving voorziet. Ellewoutsdijk. Alhier is opgericht een vereeniging tot controle -van vet en m eik gehalte. 12 personen gaven zich als lid op met een totaal aantal van 78 koeien. Het bestuur is als volgt samengesteld: J. Smallegange, voorzitter; D. Zoeter, secre taris, terwijl als controleur werd aange wezen de heer P. Verheijke, al'hier. Na een lezing van den heer Bier man over -de luchtbescherming ate zelf bescherming, is hier opgericht een ver eeniging voor Luchtbescherming. Alle aanwezigen konden als lid worden geno teerd. Het aantal led-en is inmiddels aan gegroeid tot over -de honderd. Wemeldinge. Loop der bevolking over üo maand Januari. Ingekomen: Cornells van Boven, van Kralbendijke, Zuidweg B 123, naar We- meldinge, Nooidelyke Achterweg A 118; Jacob Prins en gezin, van Vlissingen, Scheldestraat 32, naar Bierweg A 91b. Vertrokken: Rosalia M. Dierickx, van Nieuwendijk G 84, naar Tilburg, Oister- wijkschebaan 67; Willem Schout, van D-orpsstraat B 187, naar Vlissingen, Zwa- nenburgscheweg 5a; Marinus Oudeman, van Daniëlstraat B 68, naar Amsterdam, Ad. Elisabeth Wolfstraat 171; Pieter Zan- ciee, van Wilhelminastraat B 151, naar O.- en W.-Souburg, Marnixplein 2; Maria C 'Hardenb-erg, van Wilhelminastraat B 151, naar 0.- en W.-Souburg, Marnix plein 2; Willemina Zandee, van Wilhel minastraat B 151, naar O-.- en W.-Sou burg, Marnixstraat 2; Pieter J. Paarde- kooper, van Oranjeboomstraat B 86, naar Kortgene, 160; Jacobus A. Zuiddijk, van Chezeeweg A 72, naar Breukelen, St. Pie- »n Chamberlain begeeft zich met zijn echt- genoote naar het Parlementsgebouw te Londen voor de bijwoning der zitting van het Parlement, waar de buitenlandsc-he politiek der regeering behandeld werd. lijke, met mos bedekte mand vol purper kleurige viooltjes, welker mooi-fluweelen blaadjes zich nestelden tusschen fraaie varens-bladen. „O, maar deze zijn veel mooier dan al de andere", riep ze verrukt. „Ze zijn veel mooier dan al deze prachtige bloemen." „Ik wist dat je ze mooi zou vjnden, an ders zou ik niet de durf hebben gehad ze je te brengen", antwoordde hij, glim lachend om haar blijdschap. „Ik wensch jo geluk, Hanni, voor het komende jaar, en vele, vele jaren daarna." „Ik heb niet anders gekend", zei ze vroolijk. „Mijn leven was enkel vreugde en blijdschap, zonder een schaduw van zorg of verdriet." „Ja", stemde hij gedachtenvol toe, „maar ik vermoed, dat dat niet steeds zal auren. In elk geval hoop ik dat dit jaar even blij en vroolijk voo-r je zal zijn als het vorige." ,Met een betooverende glimlach zag ze hem in zijn ernstig gelaat, terwijl ze een van de fluweelen bloemen van het mos bed nam en zacht tegen haar lippen druk te, schuchter zeggend: „Ik vind geen en kel cadeau zoo mooi, als dat van jou, Tre vor. Weet je nog, dat je me een krans van madeliefjes maakte op mijn verjaar dag in dien lang vervlogen tijd, toen we beide nog kleine kinderen waren?" Een blij geluk blonk in zijn bruine oogen, welke haar strak aanzagen. „Ik ge loof het wel", was zijn -haastig antwoord. „Wat schijnt dat lang geleden. Maar dat Naar aanleiding van de berichten, vol gens welke de Britsche regeering in be ginsel zou hebben besloten, -den invoer an sommige land- en tuinbouwproducten uit een groot gedeelte van ons land met ingang van 15 M-ei te verbieden, uit vrees voor het binnensleep-en, met die producten, van den. col-o-rado-kever, deelt de regeeringspersdienst mede: Zwaks békend mag worden veronder steld, -heeft de Britsche regeering reeds sinds eenige jaren den invoer van som mige land- en tuinbouwproducten uit Frankrijk, Zwitserland, België en Luxem burg verboden gedurende het geheele jaar of een -deel van het jaar op grond van het veelvuldig voorkomen van den colo radokever in genoemde landen. Nu die kever in -den l-oop van 1938 ook in het zuiden van ons land op onder scheidene plaatsen is aangetroffen, heeft de Britsche regeering aan de Nederland sche regeering -doen weten, dat zij zich genoodzaakt ziet, ook ten aanzien van den invoer van soortgelijke producten uit Nederland maatregelen te nemen. Omtrent deze maatregelen zijn besprekingen tusschen Nederlandsche en Britsche officieele instanties gaan de; een beslissing is nog niet genomen. D'e N. R. C. 'heeft zich gewend tot den voorzitter van -den -bond Westland, den heer J. Barendse, die verklaarde, dat speciaal voor het Westland -de uitvoering van -de plannen een ernstigen slag zou betee-kenen, Inmiddels zal nog veel afhangen van de onderhandelingen, welke thans wor den gevoerd. Als- men er in slagen kan, den datum van inwerkingtreding te -do-en verschui er tot -in Juni, zal er reeds vee'l gewon nen zijn. -Onze zoogenaamde rijensla en rijenbloemkool komen n.l. grootendeels in Mei of begin Juni aan de markt. Vooral voor den sla-export heeft Engeland 'be- teekenis: het vorige jaar nam dit lan-d zelfs meer sla af dan DuitscMand. 'Ook zo-u het van belang zijn, als men voor de belangrijkste centra van onzen tuinbouw, die binnen het getroffen gebied l-iggen, afwijkingen c.q. gunstiger bepa lingen bon treffen. tors Zandpad 106; Maria Leijs, van Oost zijde Kanaal C 61, ndar Rupelmonde (B.), Broekstraat 23; Ester Christina Bolle, j van Oostzijde Kanaal C 61, naar Rupel- monde (B.), Broe'kstr. 23; Geertje Maatje Leendertse, van Hoogeweg A 12, naar i 's Gravenhage, Weteringkade 135. Gisteren hield de melk- federatie „Wemeldinge-Kattendijke" haar jaarvergadering onder voorzitterschap j van -den heer J'ac. Wabeke. Uit het jaar verslag van den, secretaris -bleek, dat door de leden in 1938 is omgezet 290.000 L. volle melk en 25.000 liter karnemelk. De rekening over 1938 sloot met een batig j saldo. De aftredende bestuursleden de heeren Jac. Wabeke en M. Mieras te Wemel dinge en J. -Smits -van Katt-endijke wer den herkozen. Tot bode werd benoemd de heer Jac. Son-ke. Dinsdagavond werd-en alhier d-o-or Dr van Gelderen uit Vlissingen de exa mens afgenomen voor het Een'heidsdiplo- ma „E.H.B.'O.", uitgaande van het Ned. Roode Kruis, afdee-ling Zuid-Beveland- Oost. Bij -de examens waren aanwezig Dr W. F. Gnirrep van Wemeldinge en Dr C. J. Pheiffer van Kapeile-Biezelinge, wel ke bei-den de lessen heFben gegev-en. Het diploma kon worden uitgereikt aan de vol en-de personen: C. J. Schipper, M. A. de Groene Pz., M. H. Glerum, W. Vervenne, M. Sch-ouwenaar, W. Zuijddijk -en J. Nijs- s-en,, allen -van Wemeldinge en aan: A. J. van Willigen en J. van de Schraaf beide te 'Kapelle-Biezelinge. Vijf can-didaten werden afgewezen, welke over plm. twee maanden her-examen kunnen -doen. WALCHEREN St. Laurens. Loop der bevolking over de maand Januari. waren gelukkige dagen, Hanni. Ik zou wel willen weten, wat de toekomst voor jou en mij verbergt." HOOFDSTUK II. Een droeve avond. „Hanni! D'e nieuwe auto is juist op tijd voor je verjaardag gekomen", kondigde de heer Allister vroolijk aan, toen ze van ae lunch opstonden. „Wanneer kun je klaar zijn voor een proefrit?" „Zoo gauw u maar wilt", riep ze vol vreugde, want ze hield veel van het jach tende jagen over de wegen, en door de landerijen, en het avontuurlijke daaraan verbonden. „Ga je zelf de nieuwe wagen besturen, man?" vroeg mevrouw Allister angstig. „Neen, vrouwtje, maak je maar geen zorgen", antwoordde hij, glimlachend over haar vrees. „De chauffeur is met den wa gen gekomen en als hij half zoo bekwaam is, als hij beweert te zijn, ben ik tevre den." „Wilt u ook niet mee, moeder?" vroeg Hanni, terwijl ze voorover boog en haar moeder een zoen gaf op haar bleeke voor hoofd. „Vandaag niet, kind", was het vriende lijk antwoord; „ik kan mijn vrees nog niet overwinnen, en vaak verlang ik te rug naar ons oude rijtuig met de oude, stevige paarden." „D&n zul je ze terug hebben, lieveling", Ingekomen: P. L. Louwerse en kinde ren, z. b., uit Middelburg naar Nadorst B 119m; M. Louwerse, landbouwerskn., uit Serooskerke (W.); naar Nadorst B 131; J. van der Burgh en gezin, Opper- wachtm. Administrateur uit 's Graven hage naar Noordweg A 69; E. A. Tille- raan en gezin, Res. Ie Luit. Inf., uit Ber gen op Zoom naar Nadorst B 1191. Vertrokken: Joh. C. Abrahamse, on derwijzeres B.L.O., van Noordweg B 108 r.aar 's Gravenhage; C. Munnikhof en ge zin, reiziger, van Noordweg A 115f naar Goes; J. van Gemert en gezin, huiskn.- ehauffeur, van Noordweg B 22 naar Zeist (Bosch en Duin);A. W. Zandee en gezin, commies prov. griffie, van Noord weg B 7 naar Middelburg; H. Tissink en Zn., z. b., van Van Cittersstraat A 47 naar Veere; A. P. H. Schouten, reiziger, van Noordweg B 90a naar Rotterdam; II. Ch. Schmetz en kinderen, z. b., van Noordweg B 90a naar Rotterdam. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand Januari. Ingekomen: Dingeman van -der Laan, gem. veldwachter, en ge zin, uit Rotterdam; Ohristiaan Verha-ge, landbouwersknecht, uit Middelburg. Vertrokken: Willem-ina Roelse, zonder beroep, naar Koudekerke; Andries van Rooijen, zonder beroep, naar Heemstede. Veere. Alhier hield de afd. van d-en G. B. T. B. -haar jaarvergadering, die goed bezocht was, De jaarverslagen we- j zen op een gunstig Vereenigingsjaar. D'e voorzitter dhr D. Kasse, werd herkozen. I Dhr B. Koole gaf verschillende toelich- i tin-gen -zoowel ivoor tuinbouw als land- bouw. Dhr Ikkink, directeur van Coöp. I Eiland Walcheren, besprak no-g de aan- koop over de co-öp. en hoopte, zoo moge lijk deze te helpen verho-o-gen. Verschil lende zaken betreffende landbouw-aan-ge- legenheden werden besproken. Nw. en St. Joosland. Dinsdag hield de Kolenverecniging alhier algemeene ver gadering. De voorzitter, de heer C. Janse Wz. deelde in zijn openingswoord een -en ander mede over de gang van zaken in 1938 -o.a. 'hoe de k'olenconventie en de prijzencommissie tot staan gekomen zijn en hoe -die nu werkten. De secretaris, -de heer P. van Leerdam, bracht jaarverslag uit. Hieruit bleek o.m. -dat aangekocht waren 203.500 kg. eierkolen, 19.000 kg anthraeiet, 35.000 kg. stukkolen. en 5000 kg. briquetten. Het vervoer der kolen naar -de leden kosten 6 c-en-t en het uit dragen uit het \schip 8 cent per H.L. I De heer P. Mericfste bracht financieel I verslag uit. -Ontvangen was f 4273, uit gegeven f 4295, nadeelig saldo f 22. -Dit i nadeelig saldo- wordt feitelijk een voor- deelig sal-d-o als m-en de in voorraad zijn de brandstof berekent tegen de prijzen van 1938. Aan 'de led-en- kon een dividend worden uitgekeerd -van 7 procent. De aftredende bestuursleden, de hee ren P. Meli-efste -en, J. Deliebe-ke, werden faebko-zen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. Poppe Wz., werd gekozen de heer Iz. CorneTsse. D'e voorzitter betuigde -dank aan dhr Poppe voor de werkzaamheden in het be lang -der vereeniging door hem verricht. Op voorstel van een der leden werd besloten de jaarwedde van den penning meester te verho-o-gen met f 25 -en alzoo te bepalen op f 125. Door een der leden werd 'het bestuur dank gebracht voor het vele werk, -dat in 1938 is gedaan. Uit de verslagen is geble ken, dat het „een veel bewogen" jaar is geweest door nieuwe regelingen -die moes ten worden getroffen,. In de bestuursvergadering is als Pen- VIM I OP ELKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN tlflt-Olll' zei haar echtgenoot haastig. „Maar ga, om Hanni een genoegen te doen, vandaag eens een rijtoertje meemaken." „Ja, doe het maar", smeekte het meisje. „Het zal heerlijk zijn. „We kunnen zon der u lang niet zoo goed genieten." Mevrouw Allister keek haar lieveling in heur smeekend gelaat en weifelde in haar beslissing. „Ja, kom maar mee, dan ben je een dapper vrouwtje", drong haar echtgenoot nogmaals aan. „We zullen zoo goed als 't maar kan voor je zorgen en je in de beste veiligheid terugbrengen." Aldus overreed, gaf mevrouw Allister, tegen haar zin, toe en een poosje later gleed de luxieus ingerichte wagen weg o-p zijn proefrit met de kostbare vracht van menschenlevens. Hanni juichte in haar zelf van plezier, toen ze daar heen tuften, heerlijk snel langs de groene landerijen, voorbij zon- verlichte weiden, bedekt als met een we lig groen tapijt, en heggen getooid met feestelijke schoonheid, langs wuivende korenvelden en rustige boerenhoeven, al les overgoten met de gouden schittering van een zo-nnigen zomerdag. Zij kon de angstige vrees van haar moeder niet be grijpen, en zich omkeerend om haar ver rukking uit te zeggen, werd ze plots ver schrikt bij het zien van het lieve gezicht naast haar, dat angstig-bleek was gewor den. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5