Het noodwetje inzake de wilde bussen. Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Radioprogramma. Telegrammen. NOORD-BEVELAND. Colijnsplaat. Vrijdagavond vierde de Geref. Jongel. Vereen. „Timotheüs" haar 60-jarig bestaan. De belangstelling was zeer groot. Ds H. Veenstra sprak een ope ningswoord naar aanleiding van Pred. 11. De secretaris, de heer L. van Gilst, gaf een overzicht over de 60 jaren. Van Ds F. Staal, em.-predikant, de vroegere eere-voorzitter, was een schrijven ontvan gen vergezeld van een boekwerk. De heer J. B. van Gilst hield een inleiding over "De Schepping in het algemeen", de heer Anth. Verburg over „Ons standpunt in- '.ake^ oorlog". Het declamatorium getiteld „Soli Deo Gloria", door Ba Veenstra ter dezer gelegenheid samengesteld, werd op zeer verdienstelijke wijze door de leden ncr jubileerende vereeniging uitgevoerd. SCHOUWEN-DUIVELAND Nieuwerkerk, Landbouwschuur Bij Griep en Koorts. Uit den Middelburgsehen Raad. Voorloopig Verslag van de Eerste Kamer. Is de voorgestelde oplossing doeltreffend? Blijkens het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot aanvulling en wijziging van de al- deelingen 9 en 10 der wet van 29 Novem ber 1935 tot verlaging van de openbare uitgaven, hebben verscheidene leden uiting gegeven aan hun teleurstelling over het beleid der Regeering ten op zichte van het vervoerwezen. Sedert jaren treft, dus betoogden zij, op dit in het economische leven zoo uiterst kwetsbare gebied een verre gaand gemis aan de zoozeer gewenschte orde en regelmaat. Wat inzonderheid de aangelegenheid betreft, die tot de indiening van dit wetsontwerp heeft geleid, betreurden deze leden ten zeerste, dat de Regeering de uitspraak van den Hoogen Raad in het laatste proefproces niet heeft afge wacht. Het arrest van ons hoogste rechts college, d.d. 5 December 1.1., toch, kon geenszins een verrassing zijn en bracht wel duidelijk aan het licht, dat de regee ring, indien zij uiteraard prijs stelde op het behoud van haar prestige, verstan diger zou hebben gehandeld door de met politiedwang genomen maatregelen ach terwege te laten. Dat op het gebied, door dit wetsont werp bestreken, zoovele moeilijkheden zijn gerezen, is h.i. o.a. een gevolg hier van, dat niet zelden wordt overgegaan tot het ontwerpen van wetten, die be oogen een groote regelingsvrijheid aan de Kroon te geven, zonder dat te voren de strekking' van de te nemen maat regelen nauwkeurig wordt overwogen. De leden, hier aan het woord, achtten het zeer gewenscht, dat de Regeering duidelijk zou omschrijven, welke betee- kenis aan het oorspronkelijk ingediende, welke aan het nadien gewijzigde wets ontwerp moet worden toegekend, en dat zij zou mededeelen, of tenuitvoerlegging van de regeling in haar huidige redactie staking van de wilde-busdiensten inder daad tot gevolg zal hebben. Eenige leden zouden het een waardi ger houding van de Regeering hebben geacht, indien zij, in plaats van dit wets ontwerp in te dienen, aan de autobus ondernemers de vruchten van hun over winning in de gerechtszaal had gegund, totdat deze aangelegenheid definitief zou zijn geregeld. De Regeering stelt thans voor, een wet, welke de rechterlijke macht heeft ge ïnterpreteerd op een wijze, welke aan de Regeering niet welgevallig is, zoo spoedig mogelijk in overeenstemming te brengen met een onwettig gebleken reglement. Verscheidene leden, die hun definitief oordeel over dit wetsontwerp nog op schortten, gaven als hun meening te kennen, dat de Regeering op wel wat al te simplistische wijze de oplossing heeft gezocht door de wet in overeen stemming te brengen met de bepalingen van het op die wet gegronde reglement autovervoer personen. Andere leden spraken hun voldoening uit over het wetsontwerp, zooals het nu luidt. Eenige leden maakten de opmerking, dat het aanvankelijk door de Regeering ingediende voorstel wel zeer ingrijpend is gewijzigd gedurende de behandeling er van in de Tweede Kamer en wel door de aanvaarding aldaar van het eerste amendement-Diepenhorst c.s. Zij hadden zich afgevraagd, of de Eerste Kamer een zoo ver gaande wijziging in de oorspron kelijke voordracht wel mocht aanvaar den. Bedoeld amendement toch had een strekking, geheel afwijkende van die voordracht, zoodat daarmede de grenzen, in ons Staatsrecht aan het recht van amendement gesteld, werden over schreden. doetje qoed! Lesloten vergadering van Dinsdag j.l. werd opgeheven. Vrouwenpolder. De geitenfokvereen. al hier hield haar jaarvergadering. Voorzit ter dhr W. v. d. Broeke. Uit de verslagen Week, dat het ledental stijgende is en dat de penningmeester een batig saldo kon boeken. Aan prijzen op de gehouden keu ring is uitgegeven f 12. Aftredende be stuursleden werden herkozen. P. Melse vtsrd als bokhouder herbenoemd. Het dekgeld werd vastgesteld op f0,60 per geit. D'hr Versluis, secr. der Prov. Vereen., 'hied nog een practisehe lezing over de voeding en stalling der geiten. Voeding en stalling zijn niet te scheiden. Al is de voeding uitstekend en de stalling is niet in orde, dan wordt het volle suc ces niet bereikt. Koudekerke. Verschillende vereenigin- gen hadden Vrijdagavond in de consisto riekamer der Ned. Herv. kerk een bijeen komst belegd om afscheid te nemen van Db J. W. van Kooten. Op deze bijeenkomst waren o.m. aanwezig de burgemeester, dhr J. L. Dregmans, weth. A. Contant, de gemeentesecretaris, dhr A. Terwoèrt, de hoofden van scholen, dokter v. d. Harst en verschillende andere notabelen der ge meente. Burgemeester Dregmans sprak namens de bewaarschool, 't Groene Kruis, de Oranjevereen., de Zondagsschool, de kleine meisjesvereen., de vereen, van de Jong Hervormden, de Chr. Jongemannen vereen., de Volksbibliotheek, de Herv. schoolvereen.., de Chr. Jongeliedenvereen. en de Jongensclub van welke vereen. Dr Van Kooten voorzitter was. Spr. wees er op, hoe de leiding van Ds van Kooten altijd een genoegen was. Immer werden op de vergaderingen de agenda's vlot af gewerkt. Aan uw leiding, aldus spr., zul len we steeds met de grootste waardee ring terugdenken. Namens de genoemde vereenigingen bood spr. Ds Van Kooten een door den heer A. Rottier te Vlissin- gen vervaardigd schilderstuk aan: een ge zicht op de kerk tijdens de Kerstdagen, toen alles onder de sneeuw lag. Ds Van Kooten zeide, dat, wat het vlug ge afwerken van een agenda betreft, hij dit zeker van den burgemeester heeft ge leerd. Spr. had in Koudekerke een druk ken werkkring gehad, doch hij heeft het altijd prettig gevonden om buiten het spe ciale ambtelijke werk ook eens ander werk te verrichten. De aanbieding van het schilderij en de keus van het onderwerp deed Spr. veel genoegen. ahcitaties werden uitgevoerd namens zustervereen., kerkeraad, mannenvereen. enz. De Geref. Meisjesvereen. gaf een bij- ui Het verdere van den avond werd gevuld met zang en voordracht, panto nine enz. D'e heer Joh. Hoogerheide te Wemel- omge, die langen tijd voorzitter dezer ver eeniging is geweest spoorde de leden aan rouw te blijven in het bestudeeren der feestav was een welgeslaa-gde afgebrand. Vrijdagavond is, vermoe delijk tengevolge van kortsluiting, brand uitgebroken in de groote landbouwschuur van de hofstede „Nooit gedacht" van den landbouwer A. van Oeveren te Nieuwer kerk. Dte schuur met inhoud, bestaande uit een groote hoeveelheid hooi en stroo, brandde tot den grond toe af. Een vette os kwam in de vlammen om. Het andere vee kon gered worden. Het belendende woonhuis bleef behouden. Verzekering dekt de schade. Bruinisse. Vrijdagavond vergaderde de A R.J. A. in; geoombineerde vergadering met de A.R. Kiesvereeniginig, onder lei- ding van Db Unger. Dhr W. v. d. Berg K'Zn., voorz. der Kiesvereen., hield een referaat over „Revolutionaire stroomin gen in haar eenheid en onderscheiden heid", waarop een vruchtbare bespreking volgde. Mijnhardtjes maken U griep- en koorts vrij. Doos 30 en 50 ct. (Adv.) i Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Cothen, Chr. v. d. Leeden, cand. te Dubbeldam. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Enschedé, J. Tammin- ga te Harderwijk. Bevestiging en intrede. Na in den morgendienst bevestigd te zijn door ds Ruis van Duchteren uit Zonne- maire met 'n prediking over Handelingen 4: 29b, deed des middags ds O. G. Bunjes, overgekomen uit Sir Jansland, zijn in- tiode bij de Ned. Herv. Gemeente te B o r s s e 1 e, met een predikatie over 1 Corinthe 4: 1. Wederzijdsche toespraken werden gehouden. Op verzoek van den consulent werd den nieuwen leeraar toe gezongen Gez. 224:1. Beide beurten was het kerkgebouw vol. Afscheid. Na een verblijf van (bijna 5 jaar nam Zondagmiddag D's J. W. van Kooten afscheid van de Ned. Herv. gemeente de Koudekerke, met de woorden varai Mat tb. 16 vs 26. Na de predikatie werd de scheidende leeraar toegesproken door den burge meester de heer Dregmans, den consu lent Dis de Ru en door ouderling J. Roelse op wiens verzoek werd toegazon- igen Ps. 1214. Het kerkgebouw was tot in alle hoeken gevuld. W. M. Q u i s t f Op 58-jarigen leeftijd isteVlissingen overleden de heer W. M. Quist, leeraar in de Duitsche taal en letterkunde aan de R. H. B. S., welke betrekking 'hij sinds 1 September 1918 be kleedde. Dhr Quist ontving zijn eerste op leiding aan de R. H. B. S. te Goes was daarna werkzaam bij het Handelsonde- wijs te Amsterdam en vervolgens leeraar aan de Gem. Hoogere Burgerschool te Vlissingen sedert 1 Sept. 1910, waarna zijn benoeming aan de R. H. B. S. volgde. Verduistering van 20.000 gulden. De recherche te Groningen heeft gearresteerd een commissionair in effecten aldaar, verdacht van verduiste ring van aan zijn cliënten toebehoorende fondsen tot een bedrag van f20.000. Boeken en bescheiden zijn in beslag ge nomen. Op straat onwel gewor den en overleden. De 70-jarige C. M. is in de Noordmolenstraat te Rot terdam onwel geworden en in elkaar ge zakt. Hij is overgebracht naar het zieken huis, waar hij' bij aankomst reeds bieek te zijn overleden. Van 'hooizolder geval len. Zaterdagmorgen was de 27-jarige landbouwerszoon H. J. te Weerselo, be zig op den zolder stroo naar beneden te werken door een luik. Op een gegeven oogenblik zette het stroo zich in het luik vast, waarop H. J. trachtte het door het luik heen te duwen. Daarbij gleed hij uit, viel en sloeg door het stroo heen naar be neden, waar hij met het hoofd op de stee- nen terecht kwam. De man bekwam een schedelfractuur en brak een halswervel. Hij was op slag dood. Autobus ramt een auto. Zaterdagmiddag was de 23-jarige K. te Oegstgeest een kleinen D. K. W.-wagen aan het proefrijden. Toen de bestuurder de auto op zijn rem men wilde beproeven en plotseling stopte, toen een autobus achterop reed, sloeg de autobus boven op de D. K. W. Daarna schoof de auto onder de autobus vandaan en kwam omstreeks 100 m verder aan den linkerkant van den weg tot stilstand. Het bleeek, dat de bestuurder bewuste loos in den dagen zat. Hij had een ernsti ge hersenschudding en een gapende won de aan het achterhoofd opgeloopen. In zorgelijken toestand werd hij naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Wisselsmeerder door locomotief gegrepen. Za terdagmorgen heeft bij Utrecht een ern stig ongeluk plaats gehiad. Eén spoor wegarbeider, de 45-jarige wisselsmeer der A. v. d. L., is daar door een ran geerenden locoimlotief gegrepen en ge dood. Het slachtoffer was zoo ernstig ver- minJkit, dat twee medearbeiders bij den aanblik van hun gedooden collega totaal overstuur geraakten en naar bun wonin gen moesten worden vervoerd Het slachtoffer was gehuwd en vader van eenige kinderen. Droevig ongeluk met een geweer. Toen Zaterdagmiddajg de ongev. 45-jarige R. N., veehouder in de Koegras, in gezelschap van zijn ze venjarig zoontje op zijn erf op jacht was naar een bunzing, 'ging op eens het ge laden geweer af. De lading hagel kwam in het lichaam van het kind terecht. In hoogst emstigen toestand werd de jongen naar het ziekenhuis te Den Helder over gebracht, waar terstond een operatie werd verricht. Dit mocht echter niet mieer baten. Korten tijd later is de jon gen overleden. Melkwagen door tram gegrepen. Zaterdagmorgen heeft op een onhewaakten tramoverweg te Noordwijlk een ernstige botsing tusschen een tramwagen en een melkwagen plaats gevonden. De 25-jarige melkhandelaar L. H. had de tram, door bet slechte uitzicht ter plaatse, niet zien aankomen. D>e melkwagen werd dooT de tram ge grepen en naast het tramspoor geworpen. De bestuurder van den melkwagen liep zware inwendige kneuzingen en een arm en beenbreuk op. Het slachtoffer werd in zorgelijken toestand naar bet ziekenhuis te Leiden vervoerd. 'Vreemde historie. Op den Rijksweg van Utrecht naar Bunmik heeft zich Vrijdagavond een merkwaar dig ongeval voorgedaan. Een luxe auto ging, nadat een tegenligger normaal ge passeerd was, hoe langer hoe meer 'aan den linkerkant van den rijweg rijden en fcwanr# tenslotte pardoes in de vrij» diepe sloot terecht. Een wielrijder 'kon nog één der portieren van het langzaam zinkende voertuig openkrijgen. Hij zag den be stuurder kalm in het water zitten. De man deed geheel geen pogingen om zich uit zajö benarde positie te bevrijden. Daarom ging hij er toe over om den chauffeur uit de auto te trekken, welke meer en meer in de modder wegzakte. De drenkeling stond even later rustig op den wegberm en sprak nog steeds geen woord! Toen naderde imet groote vaart een vrachtauto. Bij de plaats van het ongeval piepten de remmen van dit voertuig en stapte een man uit, die den nog steeds zwijgenden bestuurder van de te water geraakte auto beetpakte en in de cabine van zijh wagen duwde. Hierna verdween de auto met groote snelheid inaaT Utrecht. Fraude te Gouderak. De voorzitter en de penningmeester van het voormalig burgerlijk armbestuur te Gou- deraik, die eenigen tijd geleden, verdacht van het plegen van onregelmatigheden onet gelden van. het Armbestuur, werden aangehouden, zijn, na een voorarrest van negen weken te Rotterdam., op vrije voe ten gesteld. De zaken komen t.z.t. voor de rechtbank. De „Groote Trek" der Duit sche dienstmeisjes is begon nen. De week, waarin de Duitsche dienst meisjes naar hun vaderland terug moe ten keeren, is aangebroken. De meesten zullen pas aanstaanden Woensdag gaan. Toch zijn Zaterdag reeds eenige tien tallen Duitsche dienstmeisjes vertrokken. Een aantal hunner werd uitgeleide gedaan door „meneer en mevrouw" en verschillenden kregen nog wat lekkers mee voor onderweg. Dat de meisjes met geestdrift en vreug de in het hart het land verlieten, waar zij in vele gevallen al jarenlang in hun onderhoud hadden kunnen voorzien, kan moeilijk gezegd worden. Zij keken verre van vroolijk. Zouden ze ook in Duitschland weer huishoudelijk werk krijgen, waren ze be stemd voor den slecht betaalden, zwaren arbeid op het land? óf zouden ze in de fabrieken de plaats moeten innemen van de mannen, die in het militaire apparaat zijn opgenomen of vestingen bouwen? Zonder eenig enthousiasme gingen zij weg Lid van den Indische n Volksraad »verdwenen. Se dert eenigen tijd wordt te Utrecht vermist de heer G. de Raad, gekozen lid vani den Volksraad in Indië en voorgedragen als voorzitter »van de Ghx. Staatkundig Geref. hart ij,. De 'heer De Raad vertoefde met verlof in Nederland en had zich tijdelijk te Utrecht gevestigd. Zonder opgaaf van re den is hij verdwenen en zijn familie is ge heel onkundig van» zijn verblijfplaats. De politie heeft Zaterdag per politie- radio mededeeling van zijn verdwijnen gedaan op verzoek van de familie. Die iNieuwjaarsredwoeningen zijn in vele Zeeuwsche gemeenteraden nog in trek. Tot een afschaffing is het nog niet gelkoimien. Redevoeringen zooals de bur gemeesters van Middelburg en Vlissingen ze houden, kan men een vervroegd, ver kort en meer leesbaar gemeenteverslag noemen. (Het laatste verschijnt meestal een jaar te Iaatl) Ook nu gaf de hoofd stedelijke 'burgervader een overzicht van den gang van zaken bijl de bedrijiven enz. De burgemeester bleek eenigszins ont stemd te zijn over de publicatie van het bericht inzalke een eindelijk te bouwen abattoir. Misschien kan de pers het ook omgekeerd zeggen: Hlet gemeentebestuur heeft te lang gedraald imiet deze mededee ling. Zij 'kan nu eenmaal niet wachten tot het nieuws door en door oudbakken is geworden. Eindelijk kan ook voor Middelburg wor den aangekondigd een gemeentelijk uit breidingsplan, nadat er zoo hier en daar al veel is verlkinioeid, wat niet of moeilijk meer te herstellen zal zijn. De heer De Bruin kreeg van den voor zitter het formeel juiste antwoord, dat B. en W. nog geen schriftelijk be richt hebben ontvangen van Gedep. Sta ten, dat de subsidie aan de school voor Chr. Buitengewoon L. O. moet worden teruggebracht vani f 30 tot f 15 per leer ling per jaar. Of B. en W. werkelijk niets meer van deze kwestie afweten kan na tuurlijk moeilijk in het openbaar worden gezegd. Het officieele besluit van de hoogere ooileges wordt nu afgewacht. Intuissohen scthijint men te Vlissingen wel zooveel te weten, dat men voorzichtig heidshalve nog even wacht met de stich ting van een openbare school voor L.O. Om zdjln stand op te houden (en omdat Volgens den heer Jerouimus Den Haag het toch betaalt) besloot de Raad tot toe treding tot een gemeenschappelijke rege ling met betrekking tot radio-diensten. Na een zeurig debat werd overgegaan tot een verzekering tegen imlolest-risico. De tapverboden op 'bijzondere dagen blijven van kracht. Laten we hopen dat we nu voor langen tijd van deze doodge- pirate kwestie af zijln. Een onbekookt voorstel van den heer Jeronimus om het verbod voor de a.s. kermis maar eens buiten werking te stellen kreeg zoo waar nog de stemmen van de heeren Lamber- mioimt, die een waar verdediger van den drankhandel 'bleek te zijn, en van den heer Forth eine. Dertien leden hielpen het verwerpen (volgens den voorzitter) of den nek omdraaien (volgens Mr v. d. Feltz). De Raad wilde trachten de centrale 7e klasse^söhool te behouden, hoewel de heer Kögeler er op wees, dat de Chr. scholen HeerengraohtGravenstraat één gemeenschappelijke 7e klas hebben, die daar tot het L.O. wordt gerekend en dus heel wat minder koet. Afgewacht moet worden of (Gedep. 'Staten deze zekere luxe zullen tolereeren. Nadat het agendum (althans voor Middelburg) "vrij vlot was afgewerkt, kwamen er nog drie punten bij, die veel tijd vroegen. De begrootiing 1938 moest nog eens op de helling. De Raad moest wel het hoofd buigen en voor dat jaar met f 4500 min der extra-bijdrage genoegen nemen. Dat kon, ornldat 1938 inmiddels is verstreken en nu is gebleken, dat de wijziging in de electriciteitstarieven niet in September, maar in November is ingegaan. Dergelijk cijfer-gegoodhel is toch feitelijk geen se rieus 'be gr o o tings werk meer. Verder kreeg ondanks protesten ivan enkele leden 1 het gebouw van de luchtbescherming naast het politiebureau alsnog centrale verwarming, nu de ini- sch rijving voor laatstgenoemd bureau is meegevallen. Nog voordeeliger ware wel licht geweest direct voor beide gebouwen samen te laten inschrijven. Als een cadeautje bij de opening der nieuwe S.D.O.A.-school zal de gemeente aanbieden: een stukje telefoonkabel van de 'kozennie naar de school, een cadeautje, waarop de commandant blijkt reeds ge rekend te hebben. Om 5 uur was ook dit afgedaan. Toen volgde een geheime zitting van twee uur. Of de Raad ook praten kan, als de pers er niet 'bij is! De gemeente zal zioh zoo werd na heropening 'besloten verweren tegen den eisoh van een dame en heer om ver goeding van de schade ontstaan door een om/gervallen boom. Verder zal de reeds eenigen tijd met verlof gezonden directeur van den rei nigingsdienst met i Maart worden weig- ■gereorgainiseerd, omdat deze dienst met gemeentewerken za1 worden samenge voegd. Hij 'krijgt echter eervol ontslag en wachtgeld. Als men tmiag afgaan op de roode ge- Zichten van isommige he er erf, schenen de debatten in de geheime zitting de ge moederen nogal opgewonden te hebben! Dinsdag 31 Januari 1939. HILVERSUM I. 1875 en 301.5 M. AVRO- uitz. 8.00 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Morgenw. 10.15 Gew. muz. (gr. pl.). 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroepork. m.m.v solist. (11.1511.45 „Wenken voor de huish.", en om 12.15 n.m. Ber.). 12.30 Het AVRO-Amusementsork. 1.15 Gram. 2.00 Het Lyra-trio. 2.45 Kniples. 3.45 Repor tage. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Het Omroepork, 6.15 Hel Renova-kwintet. (Om 6.25 Ber.). 7.00 Vooi de kinderen. 7.05 Piano. 7.30 Eng. les. 8.00 Ber. ANP; radiojournaal; meded. 8.20 Gram. 8.30 Bonte Dinsdagav.tr. 10.00 Ra- diotooneel. 10.20 Disco-nieuws. 11.00 Ber. ANP, hierna tot 12.00 Lajos Veres' Zi geunerensemble en orkest. HILVERSUM II. 415.5 M. KRO-Uitz. 8.00 9.15 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO ork. (1.00—1.20 Gram.). 2.00 Vrouwenuur tje. 3.00 Modecursus. 4.00 Gram. 5.00 KRO- Melod. en solist, (5.456.05 Gelukw.). 6.35 Ber., sportpr. 7.00 Ber. 7.15 Cyclus „Naar de nieuwe gemeenschap". 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP, meded. 8.15 Sted. Orkest van Maastricht en soliste. (9.00— 9.20 Gram.). 10.05 Gram. 10.15 Carillon 10.30 Ber. ANP. 10.40 Sigmund Gaspari en zijn Hongaarsch orkest. 11.05—12.00 Gram. Wiilhelminadorp. Plotseling sterfgeval. Bij de heden alhier gehouden hengstenkeuring is de he'er J. Thorenaar uit 'slHeer Hendrikskinderen bij het uitdraven van een hengst plotse ling onwel geworden. Dr v. d. Berg, die spoedig ter plaatse was, constateerde den dood door hartverlamming. HET BESLAG OP DE PERSEN VAN HET NAT. DAGBLAD OPGEHEVEN. DEN HAAG. D'e Haaigsohe rechtbank heeft in haar beschikking op het be zwaarschrift dat door Mr van Vessem voor de N.V. Boekdrukkerij v,h. L. van Niftrik Zn. op 26 Jan. tegen de in beslagneming van de persen va-n het Nat. Dagblad werd ingediend, de opheffing bevolen van het beslag. PUTSCH ONDERDRUKT. PUIGCERDA. (Spaansche grens.) Van nacht is een poging der extremisten een putsch te oint'ketenen direct onderdrukt. AARDSCHOK GEVOELD. RO'ME. Het observatorium te Sienna heeft vannacht plm. half vier een zeer hevige aardschok waargenomen, waar van 'het epicentrum! is' gelegen op onge veer 8000 K.M. SAMENZWERING ONTDEKT. BANGKOK. In een officieele per radio verspreide mededeeling svordt een sa menzwering tegen de regeering van Siam onthuld. Verklaard wordt dat de samen zweerders hun vroegeren koning Rajad- hipok of diens broeder prins Nagor oip den troon wilden plaatsen. In het geheele land is het volkomen rustig. D'e staf van het leger deelt mede, dat een groot aantal officieren op non-activi teit is geplaatst zonder toekenning vara wachtgeld of pensioen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3