DE ZEEUW ABDIJSIROOP tweede blad Vastzittende s/ijm De „protectionistische11 koers van het Kabinet. LOUISIANA Uit de Provincie Land- en Tuinbouw Wat er deze week voorviel. de minister-president nog altijd overtuigd vrijhandelaar. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. mond- en klauwzeer. kamer van koophandel en fabrieken voor de zeeuwsche eilanden. AKKER'S i>eJistesi£te VAN ZATERDAG 28 JANUARI 1839, Nr 102. De houding van het Kabinet ten op zichte van onze handelspolitiek heeft bier en daar tot vrij scherpe critiek aan leiding gegeven. Meerdere linksche bla den meenden zelfs te mogen spreken van ,de overrompeling van Colijn". Naar aanleiding van hierover in de afdeelingen der Eerste Kamer gemaakte opmerkingen, schrijft thans de Regeering in haar memorie van antwoord: „Wat over den „protectionistischen" koers van het Kabinet en over het ver leden van deszelfs voorzitter werd opge merkt, mag niet met stilzwijgen worden voorbijgegaan. Nog altijd is de Minister-President een overtuigd vrijhandelaar, maar hij is dat niet in dien verwoeden zin, dat anderen wel onze goederen van hun markten zou den weren en wij daarentegen de hunne onbelemmerd op onze markt zouden moe ten toelaten. De vraag, hoe zich in dit rampzalige werelddrijven het best te verdedigen, is er zuiver een van p r a k t ij k. Bij veranderingen, die beperkt zijn in tijd, verdient het stelsel van contingenteerin- gen de voorkeur. Heeft men daarentegen te doen met verschijnselen, die van blljvenden aard geacht moe ten worden te zijn, dan ver dient bescherming der eigen markt door middel van een ta rief de voorkeur, hoewel ook dan de contingenteeringen uit handelspoli tiek oogpunt niet geheel gemist kunnen worden. Reeds in 1935 was de Minister-Presi dent tot de overtuiging gekomen, dat, met het oog op de verstarring, door de contingenteering in het leven geroepen, het vraagstuk tarief "of contingenteering nader onder de oogen moest worden ge zien. Dit punt maakte ook eenige malen een onderwerp van bespreking in den Raad van Ministers uit. Toen de Minister-President in 1937 op nieuw geroepen werd een Kabinet te formeeren, heeft hij in zijn program, dat op dit punt ongewijzigd aanvaard werd, o.a. opgenomen, dat de Nederlandsche handelspolitiek tot verweer of tot het afdwingen van concessies over alle wape nen moest kunnen beschikken, die voor dat doel doeltreffend geacht konden worden. Met name werd in dat program ook gewaagd van tariefsverhoogingen en voorts werd bepaald, dat de handelspoli tiek in haar fundamenteels vraagstuk ken zou worden behandeld in een mi- nisteriëele commissie, bestaande uit de Ministers van Buitenlandsche Zaken, van Economische Zaken, van Financiën en van Koloniën, onder leiding van den voorzitter van den Ministerraad. De voorzitter van den Raad van Mi nisters is aan zijn verleden op dit punt volkomen trouw gebleven. Overigens zal wel blijken, dat de bestempeling van den handelspolitieken koers van het Kabinet als „protectionistisch" niet van over drijving vrij te pleiten is." F E UILLETON door FRANCES H. BURNETT. (Slot.) 37.) Hij zag dat ze moeite deed zichzelf goed te houden en hem kalm te antwoorden, maar voordat ze gesproken had gaf ze zelfs de poging daartoe op. Ze deed haar best niet^ de groote tranen te verbergen of af te wissohen, die haar over de wan gen rolden terwijl ze naar hem opzag. ken niet ziek geweest", zei ze „Mijn vader is gestorven". En bij het uitspreken van die laatste woorden daalde haar stem bijna tot een gefluister. Een halve seconde lang keken zij elkan- er in het gelaat, en toen keerde ze zich jn haar stoel om, lei haar arm op den "°venkant er van, en haar gelaat op haar arm, met een gebaar van hulpeloosheid en smart. is sinds drie maanden dood", fluis- 3.® ze' schreiende. Zijn oogen waren vochtig, terwijl hij aar haar zat te kijken. Hij had daarvan °g niets gehoord. Hij' stond op en ging aar het andere eind van de kamer en bi'\Weer terug' tot tweemaal toe. Toen U haar voor de tweede maal naderde hij staan. Flikkerlichten op onbewaakte overwegen. Reeds eenigen tijd waren twee onbe waakte overwegen, n.l. te Steenwijlk en te Brammen voorzien van een flikkerlicht- installatie, Dezer dagen is door den mi nister van Waterstaat opdracht gegeven, 19 onbewaakte overwegen van een-auto matisch waarschuwingssein te voorzien. O.a. op de lijn Roosendaal-Vlissingeit, gemeente K1 o e t i n g e, Molenweg. Hansweert. Na gehouden onderzoek bij het gisteren geimielde lekke schip „Frede- rioa" is gebleken dat het schip niet met een noodreparatie gedicht kan worden. Mien is gistermorgen begonnen om de la ding kolen over te laden in het schip „Frasquita". Oudelande. D'e heer J. Goetheer heeft bedankt als lid van den Raad. In zijn plaats is benoemd de heer P. Baart. 't Zandt. Woensdagavond kwam de A.R. Kiesvereeniging in ledenvergade ring byeen onder leiding van den voor zitter, den heer J. Lorier. Rapport werd uitgebracht over de pas gehouden vergadering der „Centrale". E'nkele nieuwe leden traden toe. De heer J. J. de Vast sprak over het actueele on derwerp: Amti-Semietisme. IJzendijke. De gemeenteraad heeft op voorstel van B. en W. besloten, het Rave lijn aan te koopen. De regeering zal in do kosten Van aankoop 40 pet. bijdragen. Door dit besluit is de laatste herinnering aan de oude ommanteling van IJzendijke tegen verdwijning behoed. Binnenkort zal een begin worden gemaakt met het uitdie pen van de vesten en het herstel van de wallen. Het aantal sterfgevallen ten gevolge van het mond- en klauwzeer heeft in de week van 15 t.m. 21 Januari 1939 bedra gen: 31 runderen, 29 kalveren en 26 var kens en biggen. Sedert de week 1926 September 1937 zijn aan mond- en klauwzeer bezweken: 6007 runderen, 6697 kalveren, 4813 var kens en biggen, 386 schapen en 85 gei ten. Bigigenmerken. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat in de week van 9 tot 14 Januari zijn aan gebracht 52.212 biggenmerken, tegenover 40.451 in de overeenkomstige periode van 1938. Jaarrede voorzitter. In de gister (Vrijdag)avond gehouden vergadering dezer Kamer hield de voor zitter de heer W. Berdenis van Berlekom een jaarrede. Spreker wffl' eerst in herinnering roepen de heugelijke gebeurtenissen in het Vorstelijk huis, zoowel de geboorte van de Prinses, als het onvergetelijk regee- rings jubileum van de Koningin. Verder moet men het jaar 1938 zien als een periode van groote internationale po litieke onrust, zóó groot, dat men op zeker moment voor onze voeten den afgrond van een wereldoorlog aanschouwde. Niemand zal het nauwe contact ontken nen, dat tusschen handel en politiek be staat en met bezorgdheid ziet men hoe op het handelspolitieke schaakbord het spel wordt voortgezet; de zet van het eene tand lokt een contra zet van het andere uit en zoo komen wij niet verder. De wereld mag niet op betere tijden hopen, zoolang aan de onduldbare onderlinge bedreiging geen einde komt en dit einde kan slechts komen indien de internationale orde komt „Moet ik heengaan?" vroeg hij met on vaste stem. „'t Is me alsof ik geen recht heb hier te zijn". 1 Maar ze zeide hem niet of hij moest gaan of blijven. „Als ik blijf, moet ik u ook zeggen, waar voor ik,hier gekomen ben, en waarom ik niet langer kon wegblijven", zei hij; Ze leunde nog altijd met haar hoofd tegen den stoel en sprak niet, en hij' trad nog dichter op 'haar toe. ,,'t Schijnt niet het rechte oogenblik om tot .u er over te spreken", zei hij, „maar ik moet het u zeggen, ook al zou ik daar na dadelijk heengaan. Ik ben geen uur lang meer gelukkig geweest, sinds we op dien ongeluksdag van elkaar gingen. Ik heb nooit opgehouden aan iets te denken, waarvan ik vóór dien tijd was begonnen te droomen, mij vleiende met eenige hoop. Ik voelde toen, dat het nutteloos zou zijn er over te spreken, en ik heb bet gevoel alsof het ook nu nutteloos is, maar ik moet het zeggen. O!" barstte hij uit op wanhopigen toon, „wat zeg ik dat alles gebrekkig! Hoe zwak en onbeteekenend klinkt het!" In het volgende oogenblik greep hij haar hand, die hij; in beide de zijne hield gesloten. „Ik zal 'het eenvoudigste zeggen wat er te zeggen is", zei hij; „Ik heb u lief. Alles is tegen mij, dat weet ik, maar ik heb u lief, en ik weet zeker, dat ik nooit een andere vrouw zal kunnen liefhebben". Hij drukte haar hand vaster in de zij- te rusten 'op den grondslag van het recht en niet op dien van macht en geweld. Aan de hand van het jongste statisti sche Volkenbondsbulletin releveert Spr., dat de wereldhandel geenszins dood is, integendeel, ondanks alle moeilijkheden een toenemend herstel vertoont, Welis waar is de koopkracht der wereldbevol king nog niet zoodanig gestegen, dat de wereldvoorraden aan voedingsmiddelen en industrieele grondstoffen door een sterker verbruik konden worden vermin derd, doch de onrustbarend snelle stijging in de opeenhooping van goederen die in den zomer van 1937 begonnen was, is in het aigeloopen jaar slechts in een veel langzamer tempo voortgezet, hetgeen al leszins op een langzaam welvaartshorstel wijst. Wat de binnenlandsche handelspolitiek betreft vestigt spr. de aandacht op de be langrijke wijziging der Grisis-Invoerwet en der Tariefsmachtigingswet. Door de wijziging van eerstgenoemde wet is elk verband tusschen contingenteering en overmatigen invoer vervallen en is een principieel en materieel belangrijke ver andering in de wet aangebracht. Tegen over den oorspronkelijken opzet, bescher ming' van het Nederlandsche bedrijfsle ven tegen bovenmatigen buitenlandschen invoer moet thans gesteld worden de be- teekenis der contingenteering als onder handelingsobject ter bevordering van on zen uitvoer. In hoever deze maatregel be veiliging zal brengen tegen overmatigen invoer zal de toekomst leeren. In nauw verband hiermede staat de wij ziging der Tariefmachtigingswet welke de regeering het recht verleent maatregelen van sterk protectionistischen aard te ne men, maatregelen, die o.a. voor handels- en transportbedrijven van zeer ongunsti- gen invloed kunnen zijn. De verbetering, die men voor den middenstand verwacht, evenals een mogelijke verlevendiging der eigen industrie, welke dan weer tot ver mindering der werkloosheid zou leiden, komt velen zeer problematisch voor. Spr, komt zoo onwillekeurig tot de po sitie van den middenstand. Hij blijft nu reeds jaar in, jaar uit het groote zorgen kind onzer maatschappij. D'e belastingen en tarieven der overheid, omzetbelasting, de geweldige concurrentie van het groot bedrijf, zij' drukken den middenstand zóó zwaar, omdat hij noch in kapitaalkracht noch in expansie mogelijkheid tot het op vangen en verwerken dezer lasten kan vinden. D'e overheid heeft door verdere inwerkingstelling van de Vestigingswet althans aan de beunhazen op verschillend gebied een halt toegeroepen, doch het te gengaan van ongebreidelde en van oneer lijke concurrentie van 't cadeaustelsel en werken Uw ademhalingsorganen niet voldoende. Hun werking wordt gehinderd doordat de slijm de lucht- toetreding belemmert en de slijm vliezen prikkelt, waardoor by het ademhalen benauwdheden ontstaan. Neem die hinderpaal zoo snel mo gelijk weg door het gebruik van Abdysiroop. De heilzame krulden, w. o. de zeer actieve Aconitum en Drosera lossen die benauwdheid- veroorzakende slumlagen op, die Uw slümvliezen verontreinigen, maken ze los van het weefsel en zorgen dat U in den kortsten tüd weer heeriyk vry kunt ademhalen. tegen hoest, griep, bronchitis, asthma Flacon 90 ct., f 1.50, f 2.40, f 4.20. Alom verkrygbaar ne, en zij trok die niet terug. „Wilt ge niet één woord tegen mij zeg gen?" vroeg bij. „Als ge me maar alleen zegt, dat dit niet het rechte oogenblik er voor is, en dat ik nu moet heengaan, dan is 't nog beter dan iets anders dat ge zoudt kunnen zeggen". Ze richtte het hoofd op, en liet hem haar gelaat zien. „Neen", zei ze, ,,'t is niet dat het het rechte oogenblik niet is. 't Is een beter oogenblik dan eenig ander, omdat ik me zoo eenzaam en verlaten voel, en omdat mijn verdriet mijn hart zachter gemaakt heeft, dan het was toen ik zoo veront waardigd tot u sprak, 't Is niet, dat het rechte oogenblik er niet is, maar. „Wacht even", viel hij haar in. „Wees niet onrechtvaardig tegen me!" Hij had geen woord kunnen zeggen, ge schikter om de rechte snaar in haar hart te doen trillen. Ze herinnerde zich de laatste, stamelend uitgesproken woorden, die ze van den stervende gehoord had, toen ze zich over zijn kussen heenboog, terwijl de zon op 'het gouden gebladerte scheen, dat door den wind werd op en neer bewogen. „Wees tegen niemand on rechtvaardig, kindje wees tegen nie mand onrechtvaardig". „O!" riep ze uit, „hij' zeide 't me dat ik 't niet wezen moest hij zeide 't me, voordat hij' stierf'. „Wat!" zei Ferrol. „Zeide hij dat ge niet onrechtvaardig moest wezen tegen mij?" Barcelona door Franco's troepen be zet. Dat was wel het meest schokkende nieuws van deze week. Of daarmede ook deze oorlog een einde heeft gevonden, staat niet vast. D'e regee- ringatroepen hebben nog steeds een ta melijk groot gebied van Madrid tot de Middellandscke Zee in hun macht; het lijkt echter uiterst onwaarschijnlijk, dat zij, als eenmaal geheel' Catalonië zal be zet zijn, zij nog langen tijd zullen kunnen stand houden. Gemeld wordt reeds, dat ook het Estramadura-front snel ineen stort. Alls het einde er dus nog niet on middellijk is, is het in elk geval, men- schelijkerwijze gesproken in het zicht. Maar daarmede zijn de moeilijkheden niet opgelost. Integendeel. Nu beginnen de internationale problemen pas goed naar voren te komen. Immers de Spaansche oorlog was al lang geen burgeroorlog meer. Wie zou zoo naief zijn te denken, dat Duitsch- land en Italië, zonder eenige bijbedoeling Franco zoo krachtig hebben geholpen? Daar zat natuurlijk' hooge politiek achter. Wie gelooft in ernst, dat als vandaag Franco voor de volle 100 pet. overwin naar is, morgen de Duitsche en Italiaan sehe troepen zullen vertrekken? Er zal wel een motief gevonden worden, om ze voorloopig in Spanje te houden. Zelfs al wilde Franco ze kwijt, dan zou zulks nog wel niet gebeuren. Van een vrij en zelfstandig Spanje zien we voorlooipig no-g niets komen. Hitler en Mussolini zullen op de een of andere wijze voor hun hulp betaald moeten wor den. En vandaar, dat men in Engeland en Frankrijk op zijn hoede is. Europa is zonder oorlog door de Spaansche crisis heen gekomen, dank zij de fictie van een niet-inmengingspoli- tiek, maar zal dit ook nu gelNkk"?.? De Italiaansehe rekening zal, dat staat vast, vooral aan 'het adres van Parijs ge richt zijn. Men weet, heel in het vage, wat zij zoo ongeveer zal inhouden; en kent ook reeds het antwoord van Frank rijk; geen duimbreed grond, Ziehier het conflict in zijn scherpen vorm. Nu zal blijken, wat het denkbeeld van Mussolini betreffende een Viermo- gend'hedenpact precies beteekent en welke idee men zich heeft gevormd omtrent de toekomst van Europa. We gaan een belangrijken, maar tege lijk angstigen tijd tegemoet, vol gevaren. 'De toon in de Italiaansehe pers belooft weinig goeds. Wederom dreigen we in een periode van paniekstemming verzeild te raken. Het is bijna even erg als in de eerste Septemberweek van bet vorig jaar. De pers is weer in hoogspanning; op de beurzen zijn omvangrijke koersdalin gen merkbaar; de valuta blijken weer minder stabiel. In Engeland roept Chamberlain het volk op tot den vrijwilligen nationalen dienst. Maandag zullen we wel weer een drei gende rede van Hitier te hooren krijgen. En intusschen wordt er achter de scher men wel het een en ander ikl'aar gemaakt! Wat een onuitsprekelijk groot voor recht dat ons 'kleine Nederland gere geerd wordt door een Vorstin, die ook gisteren weer zulk een kloeke belijdenis heeft uitgesproken, en die haar vo'lk niet in een oorlogsstemming brengt, maar in tegendeel tot m o r e e 1 e en 'geeste lijke herbewapening oproept. We kun nen God daarvoor niet genoeg danken. Laat ons volk dan met zijn Koningin alle vertrouwen stellen op den Almachtigen God, tegen Wien, de 'op eigen kracht het meest pochende dictator niets kan uit richten. zoovele andere euvelen zullen, hetzij door de verschillende bonden, hetzij door indi- vidueele factoren, zelfstandig ter hand moeten worden genomen. De verslagen der verschillende Midden- standsvereenigingen in Middelburg, Vlis- singen, Zierikzee en 'sHeerenhoek zijn geen van allen in opgewekten toon ge steld. Slechts Vlissingen wijst er op, dat tengevolge der grootere bedrijvigheid bij de Mij. de Schelde in den kleinhandel een zekere opleving valt waar te nemen. In 1938 werden de vestigingseischen vastgesteld voor de reeds in '37 gesperde bedrijfstakken der slagers, broodbakkers en broodverkoopers. Sperverboden werden gevestigd voor schoenmakers en sehoen- vorkoopers, kantoorboekhandel, automo biel- en 'garagebedrijf, kruideniers, pou- liers, kappers en bloemisten. De wet werkt nog te kort om er een gedegen oordeel over te vellen, maar stellig kan men zeg gen, dat voor de beunhazen de onmoge lijkheid gebleken is zich te vestigen. An derzijds ontstaan vaak moeilijkheden ten gevolge der bezwaren die zich in den overgangstijd voordoen. 'Overgaande tot de meer specifiek Zeeuwsche belangen citeerde spr. enkele ingekomen rapporten. Ten eerste van de Z. L. M., die mede deelt, dat in 1938 de opbrengsten der meeste akkerbouwgewassen goed te noe men waren. De opbrengst der suikerbie ten viel echter zeer tegen. De prijzen, we'lke voor de producten konden worden bedongen, waren ondanks de Regeerings- maatregelen niet loonend. De financieele uitkomsten zullen over 1938 dan ook 'be langrijk slechter zijn dan over 1937, toen zij reeds c.a. 30 pet. beneden die van 1936 lagen. De maatregelen van over heidswege kunnen dan ook nog niet wor den gemist en men moet rekening houden met de mogelijkheid, dat zij van tijdelijk blijvend zouden kunnen worden. Bijzonder ernstig is de veehouderij ge dupeerd door het mond- en klauwzeer. Daar ook de veeprijzen en de prijzen van de veeproducten te laag waren, kunnen de uitkomsten over 1938 voor den boe renstand niet anders dan onbevredigend worden genoemd. De af deeling Zeeland der Nederl. Po- „Gij waart het, dien hij' bedoelde", ant woordde ze. „Hij wist dat ik bard tegen u geweest was en hij' wist dat ik. Ze hield aarzelend op, en Ferrol drukte haar in zijn armen. „Wees niet hard tegen me", fluisterde hij. „Ik ben zoo ongelukkig geweest ik heb u zoo innig lief. Wist bij dat ge. Toe, zeg het me, Louise". Ze lei haar hand op zijn schouder. „Hij; wist dat ik u lief had", zei ze, met een zachten snik. Zij stond zeer in de gunst bij de New- Yorksohe vrienden en vriendinnen van haar echtgenoot het volgende jaar. Een van haar voornaamste aantrekkelijkheden bestond, in hun oog, daarin, dat ze een „nieuw type" was. Dat herhaalden zij tel kens als ze met ingenomenheid over haar spraken, of tot elkaar zeiden hoe lief en eenvoudig en vriendelijk ze was. Schilders maakten schetsen van haar, en waren in opgewondenheid over haar schoonheid, terwijl de letterkundigen 't steeds met el kaar eens waren over haar geschiktheid voor romanheldin, namelijk voor die soort van heldinnen, die werkelijk lief weten te hebben en ter wille van haar liefde, leed en smart willen verduren. Maar dit alles behoorde natuurlijk maar tot de fantasieën der artistenwereld waar van Louisiana geheel onkundig bleef. Ze leidde een heel gelukkig en heel bezig le ven. Er liep een gerucht, dat soms tot vroolijke plagerijen aanleiding gaf, dat ze 1 mologische Vereeniging deelt mode, dat door het warme vroege voorjaar de fruit- boomen vroeg tot ontwikkeling kwamen, doch veel last is ondervonden 'van de nachtvorsten in Mei. Toch was de schade in Zeeland niet zoo groot als in andere provincies en gaven verschillende vrucht- soorten toch nog een bevredigenden 'oogst. Bessen gaven een matigen oogst, terwij] de prijzen goed waren; van de aardbeien bevroren vele bloesems, echter viel later de pluk wel mede, de prijs was behoor lijk; de pruimen waren plaatselijk geheel bevroren, oip> andere plaatsen echter wa ren ze vrij goed, prijzen goed; peren wa ren algemeen slecht in opbrengst, de prij"- zen waren hoog; appelen hadden eien re delijke -opbrengst, niet zoo slecht als in de andere fruitcentra van ons land, aan voer oip de veilingen viel mede, prijzen, waren zeer hoog. De Vereeniging tot bevordering van het Oesterbedrijf te Ierseke meldt, dat de broedval zeer onregelmatig is geweest, tengevolge van de onregelmatige weers gesteldheid. Mede tengevolge van de be trekkelijk lage temperaturen van het Soheldewater is de groei minder geweest dan in de twee voorafgaande zomers. De vraag naar consumptie-oesters bleef ook in de tweede periode van het seizoen 1937-1938 goed. Het nieuwe seizoen zette niet zoo gunstig in, doch later nam de 'verzending wel iets toe. Betreffende eenige vooraanstaande in dustrieën noemde spr. de allerbelang rijkste binnen het district der kamer: De Kon. Mij. „D'e Schelde". Zij gaf de vol gende gegevens: aantal werklieden eind December 1938 ongeveer 2800 zonder de vliegtuigafdeeling en aantal ambtenaren ongeveer 340, eveneens zonder de vlieg tuigafdeeling. Aan arbeidsloonen en sa larissen is over 1938 ruim f 3.5 millioen betaald. Het bedrijf was in 1938 goed van werk voorzien en ook in 1939 zijn nog verscheidene belangrijke orders onder banden. In tegenstelling met deze sprekende ge gevens, is de N.V. Haven van Vlissingen wel uiterst sober in haar rapport. Zij vermeldt slechts dat het bedrijf naar wensch verliep, de haven door meer een verbazende boekengeleerde was, en dat haar letterkundige kennis van dien aard was, dat gewone, zwakker sterve lingen bijna bang van haar moesten wor den. Ook zeide men, dat Ferrol heimelijk een hooge mate van ontzag voor haar koesterde, en voortdurend bevreesd was zijn onwetendheid in haar bijzijn te ver raden. 't Was intusschen waar, dat ze veel las, en een buitengewone mate van schranderheid en opmerkingsgave aan den dag legde, en dat ze Ferrol's trots en vreugde beide was. Bijna eiken zomer brachten ze in N.- Carolina door, en hun huis was dan ge vuld met diegenen onder hun vrienden, die het best in staat waren van het een voudige, rustige leven dat zij1 er leidden, mee te genieten. Tallooze schetsen werden bij zulke gelegenheden door deze laatsten gemaakt, en tallooze nieuwe „typen" ont dekt. „Maar men zou het nauwelijks kunnen gelooven", werd dan somtijds gezegd, „dat mevrouw Ferrol hier in deze streek is ge boren en opgevoed". "En hoewel 't overige gedeelte van het huis voor iedereen openstond, was er een kamer, waarin niemand dan Lawrence en Louisiana ooit binnenging een kleine kamer, met zonderlinge, smakelooze meu belen er in, en met hel gekleurde litho- graphieën aan den muur. Einde.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5