DE ZEEDW Brandkasten, tweede blad lo u i s i a n a istbode De financieele toestand van ons land. De Regeering en de gemeente-financiën. Uit de Provincie. lende ïrsknecht naast beperking van uitgaven is belastingverhgoging noodzakelijk. feuilleton MIDDELBURG. VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. VAN VRIJDAG 27 JANUARI 1939, Nr 101. BAAR als le hy- erijen en lande- ag van 60 der e, tegen 3 ider letters B. R., te Goes. OOP: VERTROUWD PAARD, E. I. DE REGT, perland. J, Rijwielhandel, 0 TE KOOP: WERKPLAATS, 3 EN TUIN, weg. WELS, Borssele. Wissenkerlce. 5ANDIJK, Land- 3EN, Zuidsingel vraagt wegens snwoordige, met UENSTBODE, de koken. 'LEEGSTER, 23 ille huish. werk- tr. bij hulpbeh >f bij kinderen ers M. R., Bur iS. MEISJE, Goes, voor win den onder motto iau „De Zeeuw Be regeerinig schrijft naar aanleiding van het afdeeüngsverslag over de begroo ting aan de Eerste Kamer,, dat zij zich bewust is, en dit ook bij onderscheidene gelegenheden heeft uitgesproken, dat de financieele toestand zorg eischt, en dat zij diensvolgens in 'sLands belang ver plicht is zich de noodige zelfbeperking ook door het aanbrengen van verdere be zuinigingen, op te leggen. Den leden, die zich afvragen of 't werk- loosheidssuhsidiefoinds na de voorgeno men saneerinig nog tekorten in de toe komst zal opleveren, kan worden mede gedeeld, dat de Regeering een sluitende fondsbeigrooting als een noodzakelijke voorwaarde voor het financieel herstel beschouwt. Meer dan er in het fonds be schikbaar is, zal voortaan niet meer over de gemeenten worden verdeeld. De geluk kige omstandigheid, dat de werkeloos heid niet toeneemt is een factor,die ver trouwen kan geven, dat het fonds in de naaste toekomst aan het gestelde doel zal beantwoorden. De Regeering kan niet instemmen met de leden, die van oordeel zijn dat alleen verbetering dn de financieele positie is te brengen door een doeltreffende wel- vaartspolitiek. Wèl kan worden toegegeven, dat een aanimierkelijke verbetering alleen van een opleving van het bedrijfsleven kan worden verwacht. De Regeering doet dan ook alles wat in haar vermogen is om de welvaart van het land te bevorderen. Zeker kan, wat de saneering van het budget betreft, niet worden afgewacht, welke de gunstige weerslag op de op brengst der rijksmiddelen zou zijn van een ook door de Regeering vnrig verlang de opleving van het bedrijfsleven. Daar om is thans, naast beper king van uitgaven, aan b e- lastingverhooging niet te ontkomen. Hoewel de belasting zwaar is, meenen de Ministers van Algemeene Zaken en van Financiën, diat niet kan worden ge zegd, dat de bevolking haar niet zou 'kun nen dragen. De Regeering heeft de stellige overtui ging, dat -zij met de voorgestelde maatre gelen alles heeft gedaan wat in haar ver mogen is om de financieele positie van het Rijk zoo gunstig mogelijk te doen zijn. Met de belastingplannen streeft zijl in de eerste plaats dit doel na; in de tweede plaats maakt zij langs dezen weg een be gin met een reorganisatie van he' belas tingstelsel. Le Regeering is van oordeel, dat om een sluitende begrooting te bereiken, aan het nemen van maatregelen tot verdere bezuiniging op de staatsuitgaven niet kan worden ontkomen. Naar aanleiding van de opmerking over de voortd urende toeneming van het aant'ii' amibtenanen, meer in 1 et hijzonder bij den crisisdienst, zij opgemerkt, dat van een dergelijke toeneming bii; dien laatsten dienst in het geheel geen spra ke is. Er is integendeel een zeer belangrijke vermin dering, gevolg van voort durende reorganisatie- maatregelen, op te mer ken. Wat de landbouwcrisisdiensten be- 'r°ft, is het aantal ambtenaren, dat eind 1935 plm. 4500 bedroeg, tot plm. 3000 aan het eind van 1938 teruggeloopen. an, salarissen wordt op het oogenblik aog plm, f 5 imlillioen per jaar betaald door FRANCES H. BURNETT. 36.) _0- »Ja, ik moet zeggen, ze is erg droef geestig", stemde juffrouw Nance toe. ,,Ze is erg droefgeestig, maar ze zal het wel te boven k'omen. Dat doen jonge menscben altijd." Maar ze kwam 'het niet zoo spoedig te boven als juffrouw Nance verwacht had, ondanks haar jeugdigen leeftijd. De da gen schenen haar al langer en eenzamer °e, naarmate 't meer en meer winter verd ien ze zich eindelijk in staat had gevoeld tot lezen en tot het overdenken 'an t .geen ze gelezen had. En toen er sneeuw lag, en ze niet meer buiten kon rondlbopen, werd, ze nog 'bleeker. „Louisianny," zei juffrouw Nance, toen w op zékeren dag de kamer binnenkwam, orwiji het meisje voor het raam naar uiten^ stond te staren, „ge begint tegen- Vee^ 05 uw lanle Melissy te ge- „Doe ik dat?" antwoordde Louisiana. e 1S i°ng gestorven, is 't niet?" »Ze was nog maar negentien jaar," Dat 'de Regeering hij haar bezuini- gingsarbeid groote moeilijkheden te over winnen heeft, kan zij gereedelijk toege ven. Het is niet onmogelijk, uitgaven, welke de wet thans eisoht, te verlagen; de Re geering zal niet aarzelen zoo noodig de medewerking van de Stat-en-Generaal in te roepen om tot wijziging van die wetten te geraken. GROOTERE FINANCIEELE ONAF HANKELIJKHEID VAN DE GEMEENTEN. Over de gemeentefinanciën wordt in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer, over de Rijksbegrooting het vol gende opgemerkt: Het verheugt de regeering, dat haar streven om een regeling te scheppen, waardoor aan vele gemeenten een groo- tere financieele onafhankelijkheid wordt gewaarborgd, erkenning heeft gevonden en met instemming wordt begroet. Zij verwacht de plannen, die bij haar in overweging zijn, te kunnen uitwer ken op een wijze, waardoor het beoogde doel in belangrijke mate zal worden be reikt. Het is baar echter niet mogelijk reeds thans concrete mededeelingen te doen met betrekking tot de uitwerking dezer plannen, noch ten aanzien van het aan de gemeenten toe te kennen equiva lent voor de door de gemeenten af te stane belastingen, noch ten aanzien van de uitbreiding van het bijdragestelsel vol gens objectieve normen. Zoo spoedig mogelijk zal aan de nadere uitwerking van de voornemens der regeeringop het stuk der gemeentefinan ciën openbaarheid worden ge geven. Het stelt teleur, dat de .hier aan het woord zijnde leden niet meer waardee ring toonen voor het ernstig streven der regeering ook reeds in de achter ons liggende crisisjaren aan den dag gelegd, om de gemeente de zware lasten van de abnormale werkloosheid te helpen dragen. De leden, die van meening zijn, dat in vele plaatsen nog veel kan worden bezuinigd, wijzen daarmede op een weg, waarvan het betreden, hoe moeizaam ook, mede door de regeering als noodzakelijk wordt gezien om de bijzondere omstan digheden, waarvan hierboven sprake is, het hoofd te kunnen bieden. FAILLISSEMENTEN IN 1938. Zeeland slaat een goed figuur. Uit een mededeeling van de afdeeling gerechtelijke- en armenzorgstatistiek van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat het voorloopig cijfer der uit gesproken faillissementen per 100.000 in woners in totaal 29.1 bedroeg tegen resp. 51.7 en 36.3 in 1936 en 1937. Het relatieve cijfer (per 100.000 inwoners) van Noord- Holland was wederom het hoogst (in de jaren 1936, 1937 en 1938 resp. 75.3, 51.6 en 41.1) en dat van Zeeland het laagst. In onze provincie werden n.l. in totaal 32 faillissementen uitgesproken, d.i. 12.6 per 100.000 inwoners. In 1936 en 1937 be droegen deze cijfers resp. 67, 26.4, 39, 15.3. Mutaties in den Raad. W" meldden reeds, dat dhr Heemskerk niet in den nieuwen Raad, die in Sep tember zal optreden, zal terugkeeren. Naar wij thans vernemen zal ook dhr L. Helder (C. H.) zich bij de e.k. verkie zingen niet meer beschikbaar stellen. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. De herdenking van het 20-jarige be staan van dit instituut zal in feestverga- dering voor Middelburg e.o. plaats vin den op 10 Februari. Z. E. generaal Duymaer van Twist zal daarbij tegenwoordig zijn. Bovendien zul len een tweetal B. V. L.-films worden vertoond. Bljz. VrIJw, Landstorm. De afd. van den B. V. L. hield giste ren in de groote zaal van Grand Hotel „Brittannia" een propaganda-filmavond, welke zeer druk bezocht was. De voorzitter der plaatselijke land storm-commissie, kapitein der infanterie P. A. 'Geelhoed, heette allen welkom. Na vele jaren wordt thans door de af deeling Vlissingen weer een 'behoorlijke propaganda-avond gehouden. Door den eere-voorzitter der afdeeling was de commissie in staat gesteld, dat 'de Vlissingsche militairen der vijf jong ste lichtingen tot dezen avond werden uitgemoodigd. Hij1 'hoopte dat velen van hen tot den B.V.L. zullen toetreden. De eere-voorzitter, burgemeester van Woelderen, sprak nu een kort woord. Hij wenscht de commissie geluk met de groote opkomst. Tenslotte verzocht de eere-voorzitter aan te 'heffen het le couplet van het Wilhelmus, waaraan door alleen spon taan staande werd voldaan. Kapelaan B. G. A. van Zijl van 's-Hee- renhoek, sprak vervolgens een propagan- da-woord. Hierna werden vertoond de Nationale Landstormfilm, en een film betrekking hebbend op het 40-jari'g regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin, terwijl door Jhr Sc'huürbeque Boeye, burge meester van -Zierikzee, vice-voorzitter der Gew. Landstorm-commissie Zeeland, het slotwoord werd gesproken. D'e burgemeester prees de activiteit van de plaatselijke commissie in haar 'huidige samenstelling. De laatste jaren mankeer de hier wel wat aan. Spr. wees op doel en positie van den B. V. L. De ouderen verlaten vanzelf de gelederen en nu is het noodig, dat deze door jongere krachten aangevuld worden. Daarna wees spr. op den ernst der tijden. Alle goede Nederlanders dienen toe te treden tot den B. V. L. Gaarne wekken wij op verzoek van het bestuur der Oranjevereen. onze lezers op tot vlaggen ter gelegenheid van den eersten verjaardag van Prinses Beatrix op 31 dezer. Donderdagmiddag was het voor de kinderen der Chr. Bewaarschool een bij zondere middag. Er werd officieel af scheid genomen van Mej. N. M. N. Wes- sels, die een reeks van jaren de school als onderwijzeres gediend had en die nu we gens huwelijk dezen arbeid had neerge legd. Nadat Mej. Wessels en haar bruidegom, dhr G. van Gelderen en familie door het hoofd der school, Mej. L. Breel, waren binnengeleid, zongen de kinderen het bruidspaar een welkomstlied toe. Hierna nam de voorzitter van 't school bestuur, dhr L. Duvekot, bet woord. In gevoelvolle woorden schetste hij wat Mej Wessels voor de fröbelschool wak geweest en bracht haar daarvoor hartelijk dank. Verder wenschte hij namens bestuur en ouders Gods baston zegen aan bet bruids paar toe. I Nadat Mej. Brod, namens personeel e: kinderen eenige fraaie geschenken had aangeboden, worden eenige kinderfilms door „Focus" op hel doek geprojecteerd. Daarna volgde tractatie, waarna dhr Van Gelderen namens zijn bruid dankte voor deze kinderhulde. Weth. A. L. van Melle sloot dezen wel geslaagden feestmiddag met dankzegging. Openstelling postkantoor op a.s. Dinsdag. Op 31 Januari a.s. zal het P.T.T.-kan- toor voor den Postdienst slechts tot 12 uur voor het publiek zijn opengesteld. Gedurende de openstelling worden alle onderdeolen van den dienst behandold als op andere werkdagen. D'e 2e bestelling van brief- en pakket- post, alsmede van aangeteekende stukken en de 2e en 3e stadsbuslichting zullen niet worden uitgevoerd. Loop der bevolking: Ingekomen: J. W. Lefévre, monteur te legrafie, van Middelburg, Westwal 26; P. A. Maas, dagdienstbode, van Rotterdam, Scheldestraat 8; C. Munnikhof en gezin, reiziger, van St Laurens, Leliestraat 14; A. Zweedijk, huishoudster, van Wolfaarts dijk, Scbengestraat 2; J. G. Koedijk, leur der, van Zaandam, Ad. van Westerw. buurt 5; J. M. J. Korstanje, dienstbode, van Kattendijke, Kloet, weg 42; J. Strijd, geb. Raamsdonk, zonder beroep, van Vlis singen, Zaagmolenstraat 1 A; F. Meul- broek, bakkersknecht, van 's-H. Arends- kerke, Nieuwst raat 47; J. van Loo en ge zin, veldarbeider, van Kattendijke, Wes terstraat 2; G. A. van Otterloo, instru mentmaker P. T. T., van Voorburg, West singel 15 E; H. de Ruiter, instrumentma ker P, T. T., van Den Haag, Klokstraat 3; P. van Oosten, idem; A. C. Steketee, kap ster, van Borssele, Heernisseweg 15; A. Verschoore de la Houssaye, winkelbedien de, van Den Haag, M. Smallegangebuurt 45; J. J. van der Meer, filiaaalhouder, van Den Haag, Schengestraat 9; D. J. Volmer, instrumentmaker P. T. T., van Rotterdam, Westsingel 15 E; A. Schrier, geb. van Sahben, part. verpleegster, van Colijnsplaat, Couwervestraat 44. Vertrokken: M. Berman en gezin, rei ziger, van Beestenmarkt 7, naar Middel burg; A. Schrijver, tegelzetter, van West singel 77, naar Amsterdam; J. van Hese, dienstbode, van Scheldestraat 12, naar Den Haag; 'C. de Lange, winkelbediende, van M. Smalleg. buurt 45, naar Den Haag J. Wolzak, winkeljuffrouw, van L. Kerk straat 41, naar Amersfoort; G. F. J. Over- gaauw, lichtmatroos, van Kamperfoelie straat 26, naar Vlissingen; J. P. van Bo ven, geb. Ventevogel, zonder beroep, van 's-H. H.kinderendijk 69, naar Middelburg; A. J. Adriaansen, geb. de Rooij en doch ter, naaister, van St Jacobstraat 40, naar Bergen op Zoom; A. P. Bakker, bakkers knecht, van Nieuwstraat 47, naar Hein- kenszand; R. J. G. Bol, off. Leger d. Heils, van Ravelijn 10 naar Nieuwer Amstel; R. Westra, idem, naar Breda; J. M. E. Grau- mans, liefdezuster, van Kloet, weg 5a, naar Maastricht, Wemeldinge. Door den Rijksbaken- meester van het Rijksvaartuig „Kil" en de bemanning van de sleepbooten „Se- cunda" en „Zeehond" is een onderzoek ingesteld naar de ligging en 'diepte van het gisteren gezonken sleepschip „Aline", waarbij' is gebleken dat op het wrak 25 M. water staat. Uit het ingesteld onder zoek zal moeten blijken of het schip ge licht zial kunnen worden. lerseke. Onder leiding van ds v. Eg- imiond vergaderde ho^ bestuur van de afdeeling lerseke van het Ned. Bijbelge nootschap. Ds Bows verklaarde zich be reid in plaats van den tijdelijken secre taris, Ds M. J. Mooy, het secretariaat op -zich te nemen. Uit het jaarverslag b'eek, dat het aantal leden en donateurs stationnair blijft. B. en W. gaven toe stemming tot het houden van een collecte voor den arbeid van 'het Bijbelgenoot schap in de week van 611 Febr. a.s Zoo mogelijk wordt 12 April in deze ge meente een Bijbeltentoonstelling gehou- IHflt 'y, (MK/ikA zei juffrouw Nance, kortaf. „Ze had een soort van liefdeshistorie, en toen die jongen met Emmerline Ruggles trouwde, werd 't heelemaal mis met haar. Ze had dien te zamen ruzie 'gehad en hij was van een driftigen, hartstochtelijken aard, en trouwde met Emmerline in zoo'n opge wonden bui, Melissy was een mooi, aar dig meisje, maar eenigszins teringachtig, en ze had geen kracht genoeg om er zich overheen te zetten. Acht 'of negen maanden nadat zij' die ruzie te zamen hadden gehad, stierf ze. Misschien zou ze toch gestorven zijn, maar dat zal haar dood wel verhaast hebben. En nu ben jij op een ongelukkige ma nier aan 't treuren geraakt over uw vader, en dat doet u erg aan. Ge ziet er uit, alsof ge niets meer op de wereld over hebt en ge stelt nergens belang in. Ge moest wat meer afleiding zoeken en uitgaan." „Ik ben van plan straks uit te gaan, als Jake met de sjees terug is," zei Louisiana. „Waarheen?" „Naar de stad." Een oogenblik'keek juffhouw Nance bet meisje, dat aan haar zorg was toever trouwd, onderzoekend aan, maar einde lijk werd ze door haar gevoel overmees terd. Zij had in den laatsten tijd al meer malen over dat onderwerp gedacht. „Louisiana," zei ze, „ge wilt naar het kerkhof gaan, daar wilt ge heengaan, en dat is niet goed Voor u, waarlijk niet. Jonge menscben moeten niet op die ma nier toegeven aan hun verdriet dat is niet natuurlijk en ook niet goed. El- bert zou er zelf tegen wezen als hij 'het wist." Louisiana keerde weer naar haar raam terug. Ze leunde met het voorhoofd tegen een der ruiten en staarde gedurende een oogenblik naar buiten. Maar einde, ijk sprak ze weer. „Misschien hebt ge gelijk," zei ze. ,,'tls waar, dat het hem zou gehinderd hebben als hij hier was. Ik geloof ik zal prdbeeren wat opgewekter te zijn." „Ik ga nu uit de koude lucht zal mij goed doen, en als ik terugkom zult ge zien dat ik wat beter ben." „Nu", raadde juffrouw Nance, „als ge gaat, stop u dan goed in en blijf niet te lang weg." D'e brave vrbuw stond in het voorpor taal toen de sjees werd voorgebracht, en nadat ze het meisje goed in een sjaal gewikkeld 'had, bleef ze staan om haar te zien wegrijden. „Misscien dat mijn praten wel wat ge holpen heeft," zei ze. ,,'t Was alsof ze er eenigszins door getroffen werd en tot nadenken gebracht. Ze heeft altijd heel veel van haar vader gehouden, en ze was altijd een heel lief, zachtzinnig klein ding, dat wel naar raad wou luisteren. Och, och! ze ziet er bepaald nog erg vervallen uit." HOOFDSTUK XVIII. Liefde. 't Was bijna donker toen de sjees terug keerde. Toen Jake naar het hek reed, boog hij zich voorover om naar iets te kijken. „Daar is een paard aan het hek vast gebonden", merkte hij op. ,,'t Is geen paard van hier uit den omtrek. Ik heb liet nooit te voren gezien". Juffrouw Nance kwam hun in het voor portaal tegemoet. Ze was een beetje op gewonden over een bericht, dat zij kwam brengen. „Louisianny", zei ze, „daar is een heer in de zitkamer. Hij' zit op u te wachten. Ik vroeg hem, of hij iets te verkoopen had, en hij zei, neen, hij had niets. Hij is heel goed en fatsoenlijk gekleed, hoewel ik zou zeggen wel wat erg eenvou dig, en hij heeft beleefde manieren". „Heeft hij! lang gewacht?" vroeg Loui siana. „Hij1 zit hier al zoowat een half uur, en ik heb het vuur in de kamer aange maakt toen hij kwam". Louisiana deed haar hoed en mantel af en gaf ze aan juffrouw Nancy. Ze deed het heel langzaam en toen ze het gedaan had, ging ze de gang door naar de zitka- EEN WARME, DIKKE JAS EN EEN DIKKE SHAWL, IS GOED VOOR RHEUMATISCHE PIJNEN. Dan denkt U dat U het gevonden hebt. Maar als het zoo eenvoudig was, zou men U in de apotheek immers geen fleschje meegeven, maar een warme jas! Want U kunt niet zooveel aantrekken of U hebt het toch weer zoo te pakken, omdat een rheumatieklijder door de bij rheumatische aandoeningen optredende storing in de huidfunctie overgevoelig is voor koude, vocht etc. Wees verstandig en neem se rieus de bestrijding van de oorzaak ter hand, die ligt in het onvoldoende werken van de afvoerorganen, als lever, nieren en ingewanden, waardoor afvalstoffen gelegenheid krijgen zich op te hoopen. Wat ge noodig hebt is een bloedzuive rende kuur met Kruschen Salts, dat Uw organisme reinigt van he.t overtollige urinezuur, dat Uw pijnen veroorzaakt. En als U Kruschen trouw blijft, zullen Uw pijnen geleidelijk verdwijnen, om nooit terug te keeren. Kruschen Salts is uit sluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). (Adv.) den. Naar de vergadering van de Prov. Commissie werd de heer C. J. de Jonge afgevaardigd. In het najaar zal D'.V. een spreker de belangen van het Bijbelge nootschap in deze gemeente komen be pleiten. Donderdagmiddag vergaderde de vereen. Handelsbelangen. De aftr. bestuursleden werden herko zen. Het bestuur vroeg of er belangstel ling was onder de leden om een tentoon stelling te houden. De animo daarvoor was niet groot. Voor een gezamenlijke reis naar de Jaarbeurs gaven zich be reids 13 leden op. Vanwege de firma Van Nelle aal in samenwerking met Handels- langen een rookwedstrijid worden gehou den. Bijl de rondvraag werd besloten om op Hemelvaartsdag, Bid- en Dankdag de winkels der leden te sluiten. Hansweert. Het Belgische sleepschip Frederica, op weg van Antwerpen naar Gent, is hier in de haven binnengeloopen, maar voer tegen den berm, waardoor het schip belangrijke lekkage bekwam. Het schip is in de vluchthaven binnen ge sleept, waar men zal trachten het schip lens te pompen. Als dat gelukt zal men een noodreparatie aanbrengen, opdat het schip de reis zal kunnen voortzetten. Heinkenazand. Onder leiding van dhr A. Simonse Bz. hield de afd. Heinkens- zand van de vereen. „Eigen Erf" haar jaarvergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat over 1938 een tekort was van f 1,00. In kas is van vo rige jaren f 47,94. De bestuursleden Joh. IJzerman en G. IJzerman werden her kozen. Kapelle. Ook hier werd een rookwed- strijid gehouden, uitgaande van Van Nel- le's fabrieken. De leiding was bij. dhr Van Geest, vertegenwoordiger van deze firma. Aan den wedstrijd namen deel 58 roo- kers, waarbij ook de 85-jarige W. K. C. Schrier. Uitslag wedstrijd inzake het langst roc ken: le pr. M. Goetheer, tijd 2.45 uur: 2e pr. Johs. Walrave: 3e pr. Johs. de Witte. Troostprijzen: W. K. C. Schrier, als oudste deelnemer; Janus Mferas, H. Glas Pz., Johs. Schipper Dz., Jb Glas Mz. en Jac. Korstanje Chr.z. Ritthem. De ziekenkas „Onderlinge Hulp" hield gisteravond haar algemeene 1 jaarvergadering. Over 1938 waren de in komsten f 372.87, de uitgaven f 382.61, alzoo een nadeelig slot van f9.74. Aan 19 leden werd voor 317 ziekteda- gen f 323.12 uitgekeerd. Aftredende be- stuursleden werden herkozen. In de contributie, de uitkeering en de I I mer, opende de deur en trad binnen. 1 De kamer was niet anders verlicht dan door het haardvuur, maar dat brandde heel helder, zóó helder, dat ze nog geen twee stappen in de kamer gedaan had, of ze zag duidelijk het gelaat van den man, die op haar zat te wachten. 't Was Lawrence Ferrol. Ze bleef plotseling staan en liet haar handen zinken. Haar hart klopte zoo he vig, dat ze niet in staat was te spreken. Ook zijn hart klopte hevig, en 't klopte nog heviger toen hij haar zwarte kleeding opmerkte en gewaar werd hoe bleek en vervallen zij er uitzag. Hij trad op haar toe, en een harer handen in de zijne ne mende, leidde hij haar naar een stoel. „Ik heb u doen schrikken", zei hij. Laat mij niet denken, dat ik verkeerd gedaan heb met hier te komen. Wees niet boos op me". Ze zette zich neer op een stoel, dien hij haar gaf, en toen bleef hij voor haar staan en wachtte op 't geen ze zeggen zou. ,,'t Is wat onverwacht", zei ze, maar ik ben niet boos". Er volgde een stilte van enkele secon den, omdat 'hij zoo getroffen was door haar veranderd uiterlijk, dat hij' zich niet in staat gevoelde zijn stem en zijn woor den voldoende te beheerschen. ,.Zijt gij ziek geweest?" vroeg hij einde lijk op vriendelijken toon. (Slot volgt.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5