Gemengd Nieuws jrv "AI iWi'.'i Rechtszaken Ingezonden Stukken Radioprogramma. WALCHEREN. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Drukker treinenloop op het „middennet". Rheumatische pijnen 1») Afloop Verfcoopinp en Aanbestedingen Openbare Verkoopingen en Verpachtingen M. 'de BackJ, Ridderhof 02; A. v. d. BergeC. de Rooij 11; P. Penneweert J. Ztuidweg 02; M. GoereeA. de Munck 02; officieel© uitslag is 4—10 in het voordeel van I era eke II. Kapelle. De ARJA-club te Kapelle-Bie- zelinge vergaderde onder voorzitterschap van den heer W. Bogaards. De heer J. G. Keim behandelde „de Volkenbond" (het ontstaan van den Volkenbond, zijn werk wijze, successen, tegenslagen). Dhr J. D. Fossen gaf een internationaal politiek overzicht. lerseke. Door den officier van justitie zijn Dinsdagmiddag het lijk van den ver dronken P. van der Jagt en den mossel- bak, waarmede het ongeluk 'gebeurd is, in beslag genomen. Die politie stelt een uit gebreid en nauwgezet onderzoek in. Nisse. Maandag vergaderde de Gemeen teraad. Een verzoek van Ghr. A. Alme- kinders om vergoeding ingevolge art. 13 L.O.-wet werd aangehouden. Besloten werd tot het aangaan van een kasgeld- leening ad f 1000. Tot instandhouding der O.L, school werd met alg. stemmen beslo ten. Een schrijven van Ged. Staten inzake gemeenschappelijk bouw- en woningtoe zicht werd aangehouden. Een voorstel tot wijziging van het ambtenarenreglement werd niet ondersteund en kwam dus niet in behandeling. Oudolande. Gisteravond hield de afd. van de vereen, voor ziekenhuisverpleging op Zuid- en Noord-Beveland haar jaar vergadering, welke door 40 personen bijr gewoond werd. Het ledental bedraagt 596. De penningmeester deed verslag. De ont vangsten bedroegen f 1501,21, de uitgaven f 1339,55, alzoo een goed slot van f 161,66. Tot bestuursleden werden herkozen C. Meyaard Pz. en Jobs. Meeuwse. De bode werd herbenoemd. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden benoemd Johs Mol Ja en W. de Jager; plaatsvervanger A. Zandee. Verslag werd uitgebracht van de alge meene vergadering. Het bestuur heeft propaganda gemaakt voor de verzekering tegen de kosten van Sanatoriumverple- ging, doch zonder succes. Ook nu werd deze zaak besproken. Koudekerke. Loop der bevolking van 120 Jan. 1939. Ingekomen: W. Roelse, zonder beroep, Wilhelminalaan 7, van Westkapelle; M. J. W. Brasser, landbouwersknecht, B 263, van Veere; W. Lorier en gezin, zager, D 24, van Middelburg; M. H. Wesdorp, machine-bankwerker, A 155, v. Souburg; M. G. de Jager en gezin, smid, B 232, van Baarland; J. Goedbloed en gezin, sergeant inf., E 193, van Breda; J. Potteboom en gezin, 2e luit. mil. adm., E 336, van Bus- sum; M. Crucq, dienstbode, D 108, van Middelburg; Th. G. J. Marcelis, 2e luit. mil. adm., E 335, van Zutphen. Vertrokken: N. M. Smit, onderwijzeres, A 30, naar Delft; L. Duijnkerke, z. beroep, B 282, naar Goes; E. de Korte, dienstbode, B 253, naar Middelburg; A. de Rijke, z. beroep, E 49, naar Middelburg; J. Adri- aanse, sergeant-capitulant, D 107, naar Vlissingen. (V. G.) Gaping®. Maandagavond werd door de afd. van den Ned. Chr. Landarbeiders- bond een goed bezochte propaganda- avond gehouden, waarin o.m. de burge meester en weth. Langebeeke tegenwoor dig waren. De vergadering werd door Dr van Duijne, Ned. Herv. predikant, op de gebruikelijke wijze geopend, waarna de voorzitter der afd., dhr G. de Nood, een inleidend woord sprak. Dhr Vingerling uit Goes gaf een uit eenzetting van de werkwijze en het doel van den Bond. Hierna werd het woord gevoerd door burgemeester Maas, waarna sluiting volgde. Nw. en St. Joosland. Maandag hield het Ziekenfonds alhier de gewone jaar vergadering. De heer I. Wattel, voorzit ter, spoorde de aanwezigen aan om toch vooral niet te bedanken als lid, want daardoor zouden ook de ouden van dagen, die geregeld hun geld uit het fonds trek ken de dupe worden. 'Mededeeling wordt gedaan, dat de heer R. Goedhart 'heeft bedankt als bestuurslid. D'e voorzitter be tuigt namens de vereeniging dank voor hetgeen hij' vele jaren voor het fonds heeft gedaan. Verder feliciteert de voor zitter den bode, de heer Pleite, met 'zdjin 50-jarig huwelijksfeest. Het bestuur had reeds blijk ivan belangstelling gegeven door hem een cadeau aan te bieden. Uit het verslag van den heer Sluimer, penningmeester, blijkt, dat de ontvang sten over 1938 hebben bedragen f 765 en de uitgaven f 943, zoodat er een nadeelig saldo is van f 178. Aan ziekengeld is: be taald f 935.50. Het kapitaal der vereeni ging bedraagt thans f 1919. Het aantal leden is thans 114. 4 zijn er overleden en 3 hebben bedankt. Als bestuursleden werden herkozen de heeren A. J. 'de Weerd en L. Sluimer, terwijl in de vaca ture 'Goedhart gekozen werd de heer G. Kuiper. Maandagmiddag 'hield de Land- bouwvereeniging haar jaarvergadering. Voorzitter de heer Verhulst. De secreta ris, 'dhr A. Wisse, memoreerde in zijn jaarverslag het overlijden van den oud penningmeester, dhr Jan Baas, die deze functie 29 jaar heeft vervuld. Nadat de penningmeester verantwoor ding had gedaan van zijn gehouden be heer en de begrooting was vastgesteld, sprak Mr Bauman over „D'e nieuwe jachtwet". Spr. verwacht veel ivrucht van deze nieuwe wet. Enkele vragen werden gesteld, die door den spreker werden be- antuonrd. Hierna werd de film van Rij toer en l en toonstelling der Z. L. M. te Goes afgedraaid. Veere. Gemeenteraad, Gisteren vergaderde de Raad. Alle leden aanwe zig. Eén vacature. De voorzitter geeft een overzicht over wat er in 1938 zooal is voorgevallen. Het Raadslid, dhr Dek ker, 'overleed. Dhr W. Kasse heeft zijn plaats ingenomen. Nu heeft dhr Wouters bedankt. In zijn plaats is benoemd ver klaard dhr D. Kasse D'z., die deze be noeming heeft aanvaard. Dhr Simonse dankt den voorzitter voor het gesprokene. Verpachting Camipveersche Toren. De voorzitter deelt mede, dat bij de verpach ting op 6 Januari waren ingeleverd 3 briefjes: een van Jac. Huijbregtse te Vlis singen voor f 666; Jac. van Leur voor f 675 en van mevr. Schummelketel, Den Haag voor f 800. De voorzatter wil dit bespreken in geheime zitting. Aldus be sloten. Na heropening stellen B. en W. voor dit punt aan te 'houden tot een volgende vergadering. D'e beer Leer is daar tegen. Dhr Gidionse eveneens. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Verzoek pachtvtrmindering door den heer L. tv. Wallenburg. B. en W. stellen voor dit toe te staan. D'hr Gidionse zegt, dat alls we dit geven er misschien nog wel meer zullen komen om vermindering van pacht. Na breede bespreking werd besloten het verzoek toe te staan. Stembureau voor de a.s. verkiezingen wordt samengesteld. Besloten werd voor de luchtbescherming eenige artikelen aan te schaffen, die dringend noodzakelijk zijln'. Voor 1938 was hiervoor uitgetrokken f 2125 en voor 1939 f 300. Hiermede ging de raad accoord. De geloofsbrieven van den 'heer D. Kasse worden nagezien en in orde bevonden. Tot toelating wordt besloten. De voorzitter deelt mede, dat grondruil is gevraagd door P.T.T., en wel met ge sloten Beurs. Dit wordt toegestaan. Het buisje komt nu te staan achter 't slacht huis. Nu komt aan de orde beroepschrift weigering bouwvergunning S. W. v. d. Hooft. De meerderheid van B. en W. stelt voor om weer op de zelfde gronden afwijzend te beschikken. D'hr Poppe zou het verzoek willen toestaan. D'hr v. Be- veren kan de houding van dhr Poppe niet goedkeuren. Dhr Gidionse vraagt of er van Defensie niet op die plaats ge bouwd mag worden. De voorzitter zegt, dat 'Overheidsbelang moet gaan voor ge meentebelang. Na breede discussie wordt tot stemming overgegaan en staken de stemmen 3 tegen 3, dus aangehouden. ■Opnieuw wordt besloten om ook voor 1939 de openbare school te handhaven. Bij de rondvraag vraagt d'hr Simonse naar de Wagenaarstraat, daar er nu wel werkloo'zen aan kunnen werken. De voor zitter 'lidht hem hierover in en deelt mede, dat met Brouwer over het stukje grond een overeenkomst is gesloten. Ook over het stukje grond dat de gemeente werkman in bezit heeft. Spr. stelt voor 'hiervoor f 5 pacht te vragen. Aldus be sloten. Hierna sluiting. Aag'tekerke. Benoemd tot ambtenaar ter secretarie van Middelburg, de heer J. Visser, te Vlissingen, thans ambtenaar ter secretarie alhier. Tholen. Door den hevigen N. W. storm van Maandagnacht is het water in de Eendracht plotseling zoo hoog opgeloopen, dat men in allerijl de vloeibalken heeft moeten plaatsen. Hef Joodsche probleem opgelost. In het hotel van dhr N. aan de Markt alhier, zaten 'Dinsdagmorgen onder het genot van een afzakkertje en een fijne si gaar eenige kooplui en zakenmensohen genoeglijk bijeen. Spoedig kwam het on derwerp van den dag: de Jodenkwestie in Duitschland, aan de orde. De gemoede ren werden hierover zóó heftig, dat ver zocht werd deze kwestie liever buiten te behandelen. Daarop toog een veekoopman, zekere C. v. V. uit Oud-Vossemeer en een manufacturier uit Bergen op Zoom, zeke re v. L., 'het café uit en het marktterrein op en op de maat óén-twee-drie werden zulke heftige muilperen uitgedeeld, dat spoedig beiden aan 'het gelaat de kentee- kenen hiervan opliepen en beiden in het slijk op de markt rolden. 'Het slot heeft zich verder op het politiebureau af gespeeld. Zaamslag. Begrafenis J. Stolk Lzn. Maandagmiddag is op de algemee ne begraafplaats alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. Stolk Lzn, in leven secretaris dezer ge meente. Burgemeester van Hoeve dankte den overledene voor zijn arbeid, dien hij langer dan een kwart-eeuw voor de ge meente heeft verricht. Vervolgens is het woord gevoerd door den predikant der Ned. Herv. gemeente, Ds G. W. Korevaar en door den heer W. Dees, namens het polderbestuur waarvan de heer Stolk ontvanger-griffier was. Namens de Vereeniging van burgemees ters en secretarissen in O.-Zeeuwsch- Vlaanderen herdacht mr J. A. van Tien hoven, burgemeester van Hoek, den ar beid, dien de overledene als secretaris voor deze vereeniging heeft verricht. Een zoon van den overledene heeft namens de familie dank gezegd voor de belang stelling. IN MEI EEN HALFUURDIENST? Naar het Ut recht sc'h Nwsbl. van gis teravond meldt, bestaat bij de directie van de Ned. Spoorwegen het voornemen, met ingang van de nieuwe zomerdienstrege ling wederom aanzienlijke wijzigingen in te voeren, die thans zouden gaan in do richting van een nog grooter frequentie, n.l. een haif-uur-dienst op 't zoogenaam de middennet. Dit zijn dan de lijnen Am- sterdam-Utreoht-Arnhem en Rotterdam- Den Haag-Utrecht-Eindhoven. Naar aanleiding van dit bericht hebben we zegt de M s b. informaties ingewonnen bij de directie der Spoorw. Deze wenschte echter geen enkele mededeeling te doen over deze zaak. Niettemin meenen wij ech ter te kunnen zeggen, dat plannen in bo venvermelde richting inderdaad aan de orde zijn. Ze verkeeren evenwel nog in een stadium van voorbereiding en den minis ter zijn zij nog niet ter goedkeuring voor gelegd. Op het oogenblik wordt op het midden net sedert Mei van het vorige jaar een volledige uurdienst gereden. De frequen tie van de treinen zou dus, vinden de plannen doorgang, worden verdubbeld, wat tevens waarschijnlijk tot een verhoog de frequentie op aansluitende lijnen zal leiden. Mijnhardtjes doen deze snel verdwijnen. 12 stuks 60 ct. HOOG WATER. De Rijn valt, doch de Maas blijft wassen. De val van den Rijn, die Zondag was begonnen, zet door. Duitschland meldt: algemeen lagere standen. Lobith heeft 16 c.M. val over het laatste etmaal; in Arnhem constateerde men gistermorgen 8 c.M. val. De Waal begint het goede voorbeeld te volgen en bracht voor Nijmegen een 8 c.M. lager stand. De IJssel daarentegen wast nog, doch gehoopt wordt, dat ook op deze rivier de kentering spoedig zal intreden. De Maas blijft ook nog stijgen. Uit België wordt nog langzame was gemeld. De algemeene dienst van den rijks waterstaat bericht, dat de radiohoogwater- berichtgeving voor de Maas is ingesteld. Do ontploffing te Weesp. Een der slacht offers overleden. De heer Freen, die tijdens de ontplof fing, welke zich gistermorgen heeft voor gedaan bij Philips-van Houten te Weesp, ernstige brandwonden opliep en naar de Gerardus Majella stichting te Bussum werd overgebracht, is daar overleden. Haastige spoed is soms wel goed. Maandagavond is op zeer bru tale wijze ingebroken in de villa van mr Van V. te Hilversum. De inbreker heeft gebruik gemaakt van twee uren, dat de woning onbeheerd was. Mevrouw Van V. verliet omstreeks acht uur als laatste het huis en toen het dienst meisje om kwart over tien thuis kwam, vond zij alle kamers overhoop gehaald. Het is dus snel werken voor den man geweest, te haastig, naar zal blijken. Allereerst bemachtigde hij een bedrag van ruim f10 eigendom van het dienst meisje, terwijl voorts uit een kastje op de slaapkamer van den zoon des huizes een veel grooter bedrag voor goeden prijs werd verklaard. Den „hoofdschotel" vond de inbreker in het boudoir van mevr. Van V., waar hij een bijouterie-doosje vond. Hieruit be machtigde hij een aantal gouden siera den, armbanden, horloges, ringen e.d. ter waarde van ruim f 1400. Toch heeft de man te veel haast ge had. Uit het bijouterie-doosje heeft hij b.v. maar den halven inhoud meegeno men. Wat hij aanzag voor den bodem, was een tusschenschot en daaronder... lag nog voor ruim f1500 aan juweelen. Van het bureau van mr Van V. heeft de man alle laden overhoop gehaald, maar hier verzuimde hij in zijn haast te kijken in enkele doosjes, die óp het bu reau stonden. Daarin zaten bankbiljetten en munten ter waarde van ruim f500. De heer Van V. is niet tegen diefstal verzekerd. Vluchtelingen-leed en naastenliefde op oceaan- s t o o m e r. Eén van onze passagiers schepen vervoerde onlangs een aantal Joodsche emigranten met (bestemming West-Indië. Onder dezen bevond zich een gezin, be staande uit man, vrouw en dochtertje. Dit was ziekelijk en voorheen in behan deling bij specialisten. Met achterlating van alles waren zij' gevlucht en aan boord behoorden zij' tot de armsten onder de pas sagiers. Zij bevonden zich niet aan dek, maar waakten aan het ziekbed van hun meisje. Haar ziekte was in niet geringe mate verergerd door de doorgestane ellen de. De goede zorgen van de ouders ver mochten niet 'het kind in leven te houden en op een morgen ontsliep de arme kleine, 's Avonds zou het lijkje reeds over boord gezet worden; door gebrek aan geld kon den de ouders geen begrafenis aan land bekostigen. Hun leed en smart was niet aan te zien. Ergens op dien onmetelijken Atlantischen Oceaan zouden zij hun ge liefd kind moeten aohterlaten. Zoover kwam het echter gelukkig niet. Een lid van de bemanning nam het ini tiatief en kort daarna werd met goedvin den van den chef een inzameling onder de bemanning gehouden ter dekking van de kosten, welke vereischt waren voor .een kist en begrafenis op den wal. Het moet aandoenlijk geweest zijn te zien, hoe stoker, tremmer, olieman en al die anderen van hun gering bezit een deel offerden voor dit doel. Het resultaat was een bedrag van circa 500 dollar. Men had de passagiers onwetend gela ten; 't lekte echter uit en onmiddellijk na men twee ervan alles voor hun rekening. Deze royale geste doet echter niets af aan het treffend voorbeeld van naasten liefde der bemanning. Dien avond ging het lijkje niet over boord, dank zij de paraatheid van gevoe lige zeelieden. (Msb.) Te veel belangstelling. Maandgamiddag zon voor de Noord-Bra- bantsche Mij. van Landbouw regeerings- commissaris Louwes een rede houden over de vraag of de landbouw-crisismaat- regelen ook voor het vervolg nog behoo- ren te worden voortgezet. De belangstel ling voor deze vergadering bleek zoo groot te zijn dat de gehuurde zaal de te verwachten landbouwers niet kon bevat ten, zoodat de vergadering tot nader da tum in een andere zaal is uitgesteld. Op een rijksveldwachter geschoten. Het Amsterdamsche gerechtshof veroor deelde een jeugdigen notarisklerk, die verleden jaar te Dverdingen vier schoten op een rijksveldwachter heeft gelost, tot een gevangenisstraf van drie jaar met af trek van tien maanden voorloopige hech tenis. De veldwachter had hem aangehouden wegens een overtreding. Na een korte woordenwisseling had de klerk zijn revol ver getrokken en op korten afstand scho ten gelost. De veldwachter werd ernstig gewond doch herstelde. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Bij eventueele mobilisatie. Geachte Redactie, „Ten oorloog voorbereid", staat in uw blad nr 98, boven een stuk, weergevende de radiorede van Engelands eersten Mi nister, den vredeGaoekenidem) Minister. De burgerij van Engeland wordt aange spoord zich vrijwillig beschikbaar te stellen, oircu, terwijl bet nog kan, zich voor te bereiden om de aanstaande oor logsgevaren zoo veel mogelijk af te wen- Ken, en de (gevolgen te 'ondervangen of te verzachten I En als aandringende reden, staat in. een volgend stuk in uw blad, de schrikverwekkende mededeeling van de oproeping van een groote legermacht in Italië. Hebben deze berichten ook bij ons volk schrik of ontroering te weeg gebracht? Of zijn we zóó gedachtenlo os, of onver schillig voor de ook voor ons dreigende gevaren, dat we in stille rust maar voort leven, en aan maatregelen voor de toe komst niet met ernst denken? 't Is toch nog niet vergeten, de spanning van Maart en September 1938? Reeds in dien tijd (Maart, April) beb ik in een schrijven in uw blad, er op ge wezen, hoe noodzakelijk en goed het zou wezen, indien er in elke plaats uit de niet-dienstplichtige burgers coanité's wer den gevormd (nu het nog kan) o-m in tijd van mobilisatie zooveel mogelijk te zor gen voor de familieleden, dergenen, die te wapen werden geroepen. Wat zou het een groote geruststelling 'zijni, als onze mannen en jongens, verzekerd waren, '-dat bun gezinnen en zooveel mogelijk, bun zaken, tijdens hun afwezig zijn, zou den verzorgd en behartigd worden. En wat zoiu het voor de gemeentebesturen een steun kunnen zijn, 'dat ze vertrouwde personen konden gebruiken tot bewaring van orde en rust? Wie begint er aan hier op Zuid-Beve- land, 'Otn als getmleente, 'het voorbeeld te geven, door een redelijke organisatie in het leven te roepen tot bereiking van dit doel? 0'f moet 'het zoo blijven tot we onver hoopt in de ellende zitten? Dan, dan zullen we radeloos en redeloos daar staan, en beklagen den tijd, dien we nutteloos hebben laten voorbij'gaanl Nog staat in zooeven genoemde Zeeuw, een bericht van onzen Minister van Bin- nenlandsche Zaken, over aanschaffing van materialen voor luchtbescherming erz. Dit alles bijl elkaar, geachte redaac- tie, deed me besluiten een plaats te vra gen in uw blad, waarvoor ik u vriendelijk dank zeg. Biezelinge, 24 Jan. 1939, AUG. SLABBEKOORN Molenhof. Vlissingen. Gisteren heeft de Genie aanbesteed 'het uitbreiden van en het doen van voorzieningen aan de Bomvrije kazerne alhier. Inschrijvers waren: v. d. Sande Ha- ringmlan, Golijnsplaat f 120.Ü00; L. F. Grooamlan, Middelburg f 107,000; J. en H. Oort, Vrlezeveen f 105.000; J. W. Nieuwelink, Terneuzen f 103.000; S. J. Mielen, Terneuzen f 102.800; P. Daanse Wzn., Oostibuirg f 102.000; P. F. Voet, Hontenisse f 100.870; Gebr. v. d. Poel, Terneuzen f99.000; Aannemersbedr. van Wijnen, Dordrecht f 98.282; A. M. Kui per, Middelburg f 96.000; G. Hollema, Middelburg f 95.840; I. La Gasse Zoon, Koudekerke f 95.200; C. v. d. Klippe, Vlissingen f89.888; E. G. Lin- denbergh, Vlissingen f 89.380. (V. G.) Tholen. Onder architectuur van den bouwkundige W. Blaas alhier werd Maandagavond j.l. publiek aanbesteed de verbouw van bet heerenhuis bewoond door dr Duimker, gelegen Hoogstraat 40 48. Inschrijvers: (in massa) J. VosBur gers f 4494; Oor. van Noort f 3550; Timmerwerk: G. van Noort f 1700; Metselwerk: A. J. v. d. Boom f 1475; Schilderwerk: M. Bakker f 645, J. La- ban f 577,77; Smiidswerk: J. v. Dijk f 150; Loodgieter: J. v. Dijk f 148, G. Con tant f 145. Begrooting in massa f 4225. Alle inschrijvers wonen te Tholen. Gun ning voorloopag aangehouden. Jan. 28 Wemeldinge, Huizen, Kram. 27 Borssele, Afbraak, Thiery en Heij- boer. 28 St. Laurens, Inboedel, Willeboordse en Van Maaren. Febr. 1 Koudekerke, Inboedel, Loeff. 1 Krabbendijke, Woonhuizen en Bouw land, v. Dijke. 2 Middelburg, Bouwterrein, v. d. Harst. 3 Domburg, Kaphout, Blaupot. 8 Biezelinge, Huis, Meub. Goederen, Kram. 14 Meliskerke, Huis, Tuin, Loeff. 15 Wolfaaitsdijk, Woonhuizen en Ebt en meubilaire goederen, Jonkers. 15 Wolfaartsdijk, Inspan, v. Dissel. 15 Middelburg, Landb.inspan, Paap. 24 Baarland, Inspan, Jonkers. 27 Serooskerke, Wei- en Bouwl., Blau pot. Hofstede „Zwaak", J. C. Kram. Donderdag 26 Januari 1939. HILVERSUM I, 1875 en 301.5 m. AVRO-uitzending. 8.00 Gram. (ca. 8.15 Ber.). 10.00 Morgenw. 10.15 Gew. mu, 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Het Omroep orkest en soliste (In de pauze: Deel. Om ca. 12.15 Ber.). 12.35 Gram. 1.30 He AVR'O-Aeolian-orkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Het AVR'O-Aeolian-orke,-" 3.00 'Cursussen voor de ivrouw. 8.4 Gram. 4.00 Voor zieken en thuisz. 4.30 Gram. 5.00 AVRO-Weekkaleidoscoop. B.i Gelukw. 5.30 'Het AVRO-Amusement orkest (ca. 6.25 Ber.). 6.30 Sportpr. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-orket 7.30 Eng. les. 8.00 Ber. ANP, Radio journaal, Meded. 8.20 Het ConcertgeL oikest. In de pauze: Causerie „Rabela en wiji". 10.30 Gram. 11.00 Ber, ANP. Hierna tot 12.00 S'olistenconcert. HILVERSUM II, 415.5 m. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00- 12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gram. <ca. 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 10.15 Morgend. 10.45 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber, 12.15 Gram. 12.30 Het KRO-orkest <1.90 1.15 Gram.). 2.00 Handwerkuurtje. 2.55 Gram. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Grar 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram. 5.00 Han- I denarbeid voor de jeugd. 5.30 De Const- I nanten en gram. 7.00 Ber. 7.15 Jourca- I listiek weekoverz. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP, Herh. SOS-Ber. 8.15 Orgel. 0.00 Causerie „Wat lokt ons in den win'er naar het bosch?" 9.30 Oratorium-con- I eert (opn.). 10.10 Ber. ANP, act. half- I uur. 10.40 Gram. 10.45 Gymnastiek les. I 11.00 Gram. ca. 11.5012.00 Schrift!. TELEGRAFISCH WEERBERICHT D'e weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: weer: te Vlissingen betrokken; i wind: Zuid matig; temperatuur 2; mini- I mum hedennacht 2; neerslag afgeloopen I etmaal geen. Verwachting geldig van hedenavond tol I morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheeie land: plaatselijk neve- I lig of mistig, overigens zwaar bewolkt tot betrokken, met eenige regen, vooral in het I Z. van het land. Meest matige wind uit I O richtingen, weinig verandering in tem peratuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 702. Licht op voor fietsers: Donderdag 4 u. 54 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6