DE ZEEÜW tweede blad De begrooting van Financiën. louisiana Voür de A.R.J.A. Uit de Provincie. FEUILLETON MIDDELBURG. VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. VAN WOENSDAG 25 JANUARI 1939, Nr 99. DE MEMORIE VAN ANTWOORD AAN DE EERSTE KAMER. De nieuwe belastingplannen. Aan de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake de begrooting van het departement van financiën voor 1939 is het volgende ontleend: Maatregelen, bestaande in het iverlee- nen van tijdelijke vrijdom of ver mindering van belasting voor wat betreft bedragen, besteed voor het doen uitvoeren van werkzaamheden of voor de aanschaffing van bepaalde za ken, zijn biji den minister niet in over weging. Wat betreft de nieuwe belas tingplannen, wordt beoogd door een systeem van heffingen bij1 de bron te komen tot een belasting van bet zuiver inkomen. Niet de bruto-winst doch de netto winst zal dus worden belast. Aan het vraagstuk der afwenteling wordt bij het uitwerken van de plannen voor de nationale inkomsten- en winstbelasting de noodige aandacht besteed. Met de leden die meenden te moeten waarschuwien voor den nog steeds op de regeering geoefenden aandrang tot ver meerdering van het aantal onderwerpen van staatszorg, acht de minister h e t aangaan van leeningen ter voorziening in den finan- o i e e 1 e n nood v e r w e r p e 1 ij k. In den gedaohtengang die aan de in uit zicht gestelde vrijstelling van personeele belasting voor winkels, café's en restau rants ten grondslag ligt, past een vrij^ stelling voor sociëteiten niet. Ten aanzien van de belasting op landgoederen verwijst de minister naar de commissie-Bodenhausen, die aan het slot van haar rapport voorstelt een verlaging van de tarieven van de ver mogensbelasting en de iverdedigingsbelas- ting I, waardoor de totale druk dier be lastingen met plm. f 8.000.000 zal ver minderen Met deze vermindering houdt de regeering bij haar belastingplannen rekening. De klacht, dat de schatting van de verkoopwaarde van groote landhuizen en kasteelen nog veel te hoog is, aoht de minister ongegrond. Ook in de Tweede Kamer toegezegde nadere overweging van het denkbeeld eener algemeens herziening van de be lastbare opbrengst der gebouwde eigen dommen heeft in het standpunt van den minister, dat zulk een herziening wegens de daaraan verbonden 'hooge kosten in de 'bestaande omstandigheden niet ge rechtvaardigd 'zou zijn, geen wijziging gebracht. Het bankgeheim. Overeenkomstig zijn in de Tweede Ka mer gedane toezegging heeft de minister zich tot den Oeconomischen Raad gewend met de vraag, welke, naar het oordeel van den raad, de directe en indirecte ge volgen zouden zijn van een gedragslijn van de belastingadministratie, waarbij niet langer gehandhaafd wordt 'het on derscheid dat thans gemaakt wordt tus schen bank- en andere ondernemingen wat betreft ihet gebruik tegenover derden van bij controle verkrijgbare en verkre gen gegevens '(dit is het 'bankgeheim, zoo- als het aan de ambtenaren is opgelegd). Na ontvangst van 'het rapport van den Oeconomischen Raad zal de minister 'de hier besproken aangelegenheid opnieuw in overweging nemen. De commi'ss'ie-Fleskens in zake tege moetkoming aan groote gezin nen, heeft haar rapport betreffende de punten waarover de minister haar advies heeft gevraagd, dezer dagen uitgebracht. De stijging van den omzet van het Rijksinkoopbureau is een gevolg van het toenemend gebruik, dat de rijks diensten van het bureau maken, waar door voor 's lands financiën belangrijke besparingen worden verkregen. Al is het van meetaf de bedoeling van de regeering geweest, door het Werk fonds inzonderheid die werken te doen uitvoeren, welke geacht kunnen worden de oeconomische weerkracht van het land te versterken, toch heeft het Werkfonds in 'het belang van de werkverruiming, mede steun verleend voor de vervroegde uitvoering ivan werken. Het monetaire beleid. Omtrent de beteekenis van het Kon. besluit van 26 November 1938, ten ge volge waarvan de noot hij den post Munt en muntmateriaal in den weekstaat van de Nederlandsohe Bank, betreffende de opgave van het goud in het buitenland, is komen te vervallen, zegt de minister, dat het vervallen van deze noot geschied is, ten einde te voorkomen, dat uit de veranderingen in den goudvoorraad in het buitenland de speculatie zekere con clusies zou kunnen trekken, hetgeen niet in het belang van een rustige ontwikke ling van den koers van den gulden zou zijn. D'e regeering heeft nimmer het doel van het egalisatiefonds omschreven als te zijn een streven naar stabiliteit 'der wisselkoersen, daargelaten, dat dit een Volkomen onbereikbaar streven zou zijn. Nogmaals moge worden herhaald welk doel bij de Instelling van het egalisatie fonds heeft voorgezeten, nl. schommelin gen in den guldenskoers, die een gevolg zijn van verplaatsingen van belangrijke kapitalen, welke op korten termijn wor den aangehouden en van speculatieve bewegingen, zoover mogelijk te voorkeu- men, althans te beperken. Het spreekt voor zioh zelf, dat de re geering bij de bepaling van haar beleid op dit gebied rekening 'houdt met alle in aanmerking komende factoren. Zij kan zich echter niet inlaten met een discus^ sie over details van dit beleid, aangezien geheimhouding daarvan een essentieel element ie, hetgeen bovendien door de Staten-Generaal is aanvaard; ook wordt het nut daarvan boven twijfel gesteld door de jongste ontwikkeling op mone tair gebied. Statenverkiezing. De lijst voor Walcheren van de ge combineerde Lib. Statenkieskringen Mid delburg en Vlissingen luidt als volgt: 1. jhr mr A. F. C. de Casembroot, West- kapelle; 2. H. B. J. Knoop, Vlissingen; 3. J. C. Paap, Vlissingen; 4. mr Th. Por- theine, Middelburg; 5. L. A. Stofkoper, Middelburg; 6. dr J. M. van den Hoek, Souburg'; 7. dr S. S. Smeding, Middelburg. Ook voor den kieskring Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen is de lijst thans vastgesteld; zij luidt als volgt: 1. L. J. Geelhoedt, Ter- neuzen; 2. J. v. d. Pijl, Terneuzen; 3. J. D. Haak, Hoek; 4. A. Meertens, Hoek; 5. A. Lindenberg, Terneuzen; 6. C. de Jonge, Zaamslag. De Kroon vernietigt een besluit van Gedeputeerde Statera De Raad der gemeente 's-G raven- polder was bij de Kroon in beroep gekomen tegen een besluit van Ged. Sta ten waarbij goedkeuring werd onthouden aan een raadsbesluit van 21 Juli 1938, strekkende tot verzekering van gemeente gelden (niet verzekeren van de gelden van het Burg. Armbestuur). Bij Kon. Besluit van 13 Dec. 1938 is thans het bestreden besluit van 'Gedep. Staten van Zeeland vernietigd en het be sluit van den Raad der gemeente 's-Gra- vanpolder goedgekeurd. THEE doet door FRANCES H. BURNETT. 34) _o_ HOOFDSTUK XVII. Een blad. Op een halven mijl afstand van het stadje bevond zich een oud, belommerd kerkhof, waar de bewoners van Bowers- ville hun dooden onder het lange gras ter ruste legden, en de geheele omtrek kwam leen, toen zij' den ouden man daar aan 0 zijde van zijn vrouw een plaats bereid- en- Zijn buren zongen den lijkzang voor iem, en bewezen hem met welgemeende 'artelijkheid de laatste eer, en toen zij eengingen en hem daar op den dooden ger achterlieten, was er geen man of rouw onder hen, die niet gevoelde, dat ij een vriend hadden verloren. To ^aren heel g°ed voor Louisiana, rante Nervy en tante Ca'line lieten de g voor haar eigen gezinnen aan ande- n over' °m bij1 haar te kunnen blijven totdat alles voorbij zou zijn, en ze deden haar best baar zoo goed mogelijk te troos ten. 't Was tante Nervy, die bet eerst op de gedachte kwam het nichtje te ontbie den, aan wie indertijd de koffer met klee- ren gegeven was. „Laten we om Luther's Jenny zenden, Ca'line", zei ze. „Misschien dat het haar goed zal doen een meisje van haar leef tijd bij zich te hebben. Meisjes begrijpen elkaar nog al, en Jenny hield altijd erg veel van Louisiana". Dus werd Jenny ontboden en zij kwam. Uit haar nederige positie als één van de dertiên kinderen uit een huishouden „zon der fortuin", had ze haar leven lang vol bewondering tot Louisiana opgezien. Al de vroolijkste, aangenaamste dagen uil haar herinnering had zij' biji oom Elbert, in het gezelschap van haar lievelings nichtje doorgebracht. Maar alle vroolijk- heid was thans uit het huis geweken Toen zij aankwam en naar boven gezon den werd, naar de fraaie, nieuwe kamer, waar Louisiana nu verblijf hield, vond zij het meisje gekleed te bed liggen. Ze zag er bleek en teer uit in haar zwarl kleedje; haar wang rustte op haar saam- gevouwen handen en haar oogen waren wijd geopend. Jenny snelde naar haar toe en knielde naast het bed neer. Zij kuste haar en be Jaarvergadering A.R. Kiesvereeniging. Candidaatstelling voor den Gemeenteraad. Gisteravond had de jaarvergadering plaats van de A.R. Kiesvereen. „Neder land en 'Oranje", onder leiding van den voorzitter, Dr K, Huizenga, Mededeeling wordt gedaan van -de can- didatenlijst voor de a.s. Gemeenteraads verkiezing. Deze lijst bevat 11 namen en evenals 4 jaar geleden komt de heer W. A. den Hollander daarop als lijstaanvoerder voor. Voorts bevat deze lijst nog de volgende namen J. W. Kögeler, Qhr, de Bruin, A. Rothuizen, J. S, Hoek, Mr J. W. Goedbloed, P. Me- liefste, L. J. Lorier, A. G. van der Hooft, P. van Sluys, B J. van den Berg. Hieruit blijkt, dat de beer J. F. Heems kerk thans zittend raadslid, niet meer terugkomt in den nieuwen raad. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat bet nadeelig saldo van vorig jaar nog niet geheel is wegge werkt. De voorzitter deelt mee hoe de nieuwe commissie voor het vormen van een. strijdkas is samengesteld en zal wer ken. De secretaris doet verslag van de werk zaamheden in 1938. De vereeniging telde eind 1938 233 leden. Naar het Prov. Comité worden afge vaardigd de heeren: J. Terpstra, S. Cal- jouw, J. S. Hoek, A. Rothuizen en A. P, v. Aalst. Naar de Statencentrale worden afge vaardigd de heeren: A. P. v. Aalst, Ghr. de Bruin, S. Cal jouw, G, W. Graafhuis, J. S. Hoek, L. J. Lorier, W. Pel, R. van der Welle, J. Poppe en A. Rothuizen. De aftredende bestuursleden de hee ren W. A. den Hollander, J. S. Hoek en S. Cal'jouw worden herkozen. Daarna spreekt de heer W. A. den Hol lander over de gemeente-politiek. Hij wijst op het toenemend scherper toezicht van hoogere colleges oip de 'handelingen van den raad en het onbevredigende van den tegenwoordigen toestand. Hij geeft ver schillende cijfers van de posten, die met het leeuwendeel van het besrootingsbe- drag gaan schuiven. Daarna geeft hij een overzicht van eenige in 1988 door den raad genomen besluiten en besluit met het principieele standpunt door de A.R. beleden, dat alle gezag van God afdaalt en dat dit ook in het stadsbestuur tot uitdrukking moet worden gebraeht. Nadat nog eenige vragen zijn gesteld, wordt de vergadering gesloten. Een film over den Gasthulsbouw. Gaarne hebben wij 'gisterenavond een half uurtje in de regentenkamer van het nieuwe gasthuis vertoefd om de vertoo- ninig bij' te wonen van de door de firma 'Corns. Henming opgemomien film over den bouw vain het gasthuis, die een der heeren Henning voor het bestuur der Godshuizen draaide. Bijzonder heldere heelden doen de ver schillende stadia van den bouw,, nadat bet vorige gebouw was gesloopt, aan het oog voorbij gaan en geleidelijk ziet men het gebouw 'groeien, totdat in Mei 1938 de eerste dakspant wordt geplaatst. Op den dag van de officieels opening, Donderdag 8 December, ziet men eerst verschillende vooraanstaaande personen den weg nemen naar de Statenzaal. Ver volgens zijn de officieele personen in die zaal, waar de officieele toespraken zijn gehouden, op het doelk gebracht. De aan komst hij het 'gasthuis, de officieele ope ning van het gebouw door Imir dr K. J. Frederiks, de onthulling van de gedenk plaat 'in de vestibule door mevrouw Ber denis van BerlekomFak Brouwer, het aanbieden van bloemen aan de dames der voornaamste autoriteiten, niets is ver geten. Tenslotte worden no-g verschillende 'kijkjes in het gasthuiis, op de gangen, in een ziekenkamer, in het laboratorium, in de kantoren en in de zusterskamer ge draaid, Het is een mooie herinnering aan het gon te schreien. „01" snikte ze, „ik had me nooit kun nen voorstellen, dat ik eens hier zou ko men en oom Elbert niet zou vinden. Hel lijkt me zoo wonderlijk toe het geeft me een gevoel alsof ik op een geheel vreem de plaats kom". Toen 'brak ook Louisiana in snikken uit. ,,'t Is ook een vreemde plaats!" riep ze ,,'t is een vreemde plaatsI O, als er maar één oude kamer overgebleven was slechts één, waar ik zou kunnen heen gaan en me niet zoo diep verlaten ge voel en I" Maar ze had die woorden nauwelijks gezegd, of ze berispte zichzelf, dat zij ze had uitgesproken. „O, dat had ik niet moeten zeggenl" riep ze. „Ik wil 't niet meer zeggen. Hij heeft het alles voor mij gedaan, en ik ver diende het niet". „Ja, dat deed je wèl", zei Jenny, ter wijl ze haar liefkoosde. „Hij zei altijd, dat je zoo'n goed kind voor hem was ge weest en dat hij' nooit het minste verdriet van je had gehad". „Dat kwam omdat hij zoo goed was", zei Louisiana. „Niemand anders in de ge heele wereld was zoo goed als hij. En nu is hij' heengegaan, en ik kan hem nooit zeggen of toonen, hoe dankbaar ik was en hoe lief ik hem had". Wanneer we terugzien op betgeen het jaar 1938 te aanschouwen gaf, dan be merken we onder meer, dat een bange onzekerheid zich van de geesten van de wereld meester maakte. Die onrust was te heviger bij het opgroeiend geslacht. Wat rotsvast scheen, wankelde. Men ver loor zijn zelfvertrouwen en gaf zich wil loos en werktuigelijk over aan een leider, een I ührer, welke door alles heen ge volgd wordt: „Du gehst, wir folgenl" (Gij gaat, wij1 volgenl) Elders bezoekt men het gxaf van een voor'geruimen tijd gestor ven staatsman, die, ware hij nog in leven, zeker redding zou kunnen bewerkstelli gen. Meerdere voorbeelden zouden kunnen worden aangehaald, maar deze zijn reeds voldoende om te laten zien hoe groot de ellende is van het leven van hen die geen Christus kennen. Z ij' verstaan het niet welk een rust ons eigendom geworden is door den Rots e'er eeuwen, den Trooster in smarten, de Schuilplaats voor het bedrukt gemoed. Bij Hem alleen is vastheid en zekerheid te vinden. Met Christus gaan we dan ook moedig voor het ziekenhuiswezen te Middelburg zoo belangrijk gebeuren. Vlerlngi van Oranjehoogtijdagen, Gisteravond had een bijeenkomst plaats van het bestuur van Uit het Volk—Voor het Volk met vertegenwoordigers van versch illende buur tcommiss ies. Die voorzitter van Uit het VolkVoor het Volk, de heer W. de Graaf, deelde mede, dat het bestuur van meening was, dat zoo eenigszins mogelijk op iederen dag, waarop een der leden van bet vor stelijk huis verjaart, of op een anderen hoogtijdag voor het Oranjehuis, Middel burg uiting moet kunnen geven aan het medeleven met dat feestelijk gebeuren. Spr. heeft vervolgens er op gewezen, hoe biji het jongste bezoek van H. M. aan Middelburg spontaan is medege werkt om aan dat bezoek een feestelijk karakter te geven. Vooral het belangeloos 'medewerken van alle muziekkorpsen is op zeer hootgen prijs gesteld. 'Spir. zegt, dat Uit het Volk aanvanke lijk alleen op 31 Augustus iets organi seerde, meestal een fakkeloptocht. Toen kwaimi er 30 April ook. bij, maar dit was alleen mogelijk door groote medewerking van het Middelburgsoh Muziekkorps en anderen. Nu 'is men tot vieï dagen, en wel op 29 Juni voor den Prins en op 31 Januari voor Prinses Beatrix gekomen. Spr. stelde de vraag o-f er iets op ieder dier vierdagen moet gebeuren, en bet antwoord luidde unaniem: Ja. Op een tweede vraag, hoe dat betaald moet worden, werd spontaan uit de ver gadering gezegd: onderling. De voorzitter kon hierop zeggen, dat dit ook het idee van het bestuur is en dat het zich 'gedacht heeft, dat alle buurt- comimissies ten Minste f5 per jaar voor dit doel zullen bijdragen. Dan zal het bestuur zorgen, dat er steeds het een of ander te doen is. Uit iedere buurtoom- missie die bijdraagt kunnen dan enkele personen worden aangewezen, 'die met den beer Tavenier samen komen voor het vaststellen van de .routes. Uit het VolkVoor het Volk zal op 31 Jan. uit eigen middelen een fakkeloptocht orga- niseeren. Men hoopt voor 1 Maart op gave te hebben welke huurtcomlmdssies willen medewerken en dan organiseert men in onderling overleg. Verschillende commissies hebben staande de vergadering fimancieele mede werking toegezegd. De vertegenwoordigers dier buurten zullen op Dinsdag a.s. als de fakkelop tocht te 9 uur van de Markt zal vertrek ken, kunnen medemarcheeren en ook die van andere buurtoomnnissies, die voot Idien tijd finamcdeele medewerking toe zeggen. goed en vastberaden voort op den weg waarop we zijn geplaatst, den weg van heden en morgen. Het nieuwe jaar weer in. Met jeugdigen moed geven we ons weer aan ons werk, Moeilijkheden zijn er om over wonnen te worden. Overal waar staat op ons werk en persoon wordt gemaakt, zul len we zorgen dat men op ons kan reke nen. Het motto „Nederland, waakzaam!" vertolkt onze bereidheid om altijd en overal klaar te zijn, gereed om onze be ginselen te belijden en uit te dragen in Kerk, Staat en Maatschappij. Met name de inrichting van onzen staat en zijn onderdeelen en de vraagstuk ken van het maatschappelijk leven wor den in onze vereenigingen behandeld. D'e studie van onze antirevolutionaire begin selen is ons een eerezaak. Niet alleen, maar bovenal een heilige roeping. Mede- Christen, beseft Gij Uw voorrecht en ver staat Gij Uw roeping? Dan zult Gij ons niet vergeefs laten vragen, wanneer we rieuwe vrienden en vriendinnen in onze clubs een hartelijk welkom kunnen toe roepen. Versterkt onze gelederen en trekt geza menlijk met ons op! Studeert en leeft met ons meel Ontwikkelt Uzelf en ons! Geeft U thans als lid opl B. R. Uit de vergadering kwam de vraag of het niet goed zou zijn als iedere buurt- commissie een vlag had. De voorzitter zeide, dat hij dit zeker zou toejuichen, maar iedere commissie moet dat voor zichzelf beslissen, Spr. heeft wel eens er over gedacht of het niet mogelijk zou zijn eens een vaandel défilé te Middelburg te organiseeren, waarbij alle vereenigingen, die vaandels hebben, 'kunnen medewerken. Dan zou den ook buurtoommissies met vlaggen daarbij Ikunnen ikoimen. Men bedenke ech ter, dat vlaggen en vaandels bij avond alleen tot hun recht komen als zij ver licht worden. Sptr. heeft nog eens met klem opge wekt, dat men alles doet oun de buurt- oommisMes, al is het maar met een zeer lage wekelijiksche of maandelijksche contributie intact te bomden, Diit is mede igewensoht, omdat men hoopt op 81 Augustus 1940 den zestigsten verjaardag ve,n de Koningin te kunnen vieren. Band van Buurtverenigingen. Deze Bond hield gisteravond een ver gadering, onder voorzitterschap van den tweeden voorzitter, de heer S. Schout, daar de voorzitter, de heer F. G. Lem mers, door ziekte verhinderd was. Dit was ook het geval met den len secre taris, den 'heer J. Louwerse. Verder her innerde de voorzitter aan het gevierde feest van de kustartillerie en het bezoek van H. M. de Koningin. Voor de nieuwe kazerne der kustartil lerie zal een mooie electrische klok wor den aangeboden. Vervolgens kwam in bespreking de eventueele viering van den eersten jaar dag van Prinses Beatrix. Feestviering zal op zeer beperkte schaal moeten geschieden, gezien de ge ringe financiën waarover men beschikt. Het bestuur stelt voor op 31 Januari om ongeveer 7 uur 's avonds door de kinderen een lampion-optocht te doen houden door een gedeelte der stad, ver gezeld van de beide muziekkorpsen. Het staat de buurtvereeniging natuur lijk vrij' om in de middaguren afzonder lijk met de kinderen feest te vieren. Moest het -dien avond zeer ongunstig weer zijn dan gaat de optocht niet door. Dit voorstel werd aangenomen. Door enkele aanwezigen werd ontstem ming uitgesproken over de wijze waar op de afgevaardigden der buurtvereeni- gingen ontvangen zijn op 'het feest der kustartillerie. Dammen. Uitslag van den gespeelden wedstrijd tusschen Kruiningen II en Ierseke II, vo-or de 2e klasse, afd. B, van den Z. D. B.: M. v. Nieuwen'huizeD. v. Boven 11; J. v. d. Parel—K. de Wee 1—1; 'M. Blok F. v. d. Boomgaard 11; J. Meijer W. Poleij' 02; L. BaaijensJ. Goeman 02; A. BouwerJ. Lindenberg 02; „Dat wist hij wel", zei Jenny. „Neen", antwoordde Louisiana. „Er zou een lang, lang leven voor noodig geweest zijn, om hem te zeggen en te toonen al wat ik voelde, en nu, als ik terugdenk, schijnt het me toe alsof we maar zoo'n korte poos te zamen z;ijn geweest. 01 ik dacht dien laatsten avond, toen wij' met elkaar spra ken, dat wij' nog een lang leven vóór ons hadden i dat ik oud zou zijn eer hij mij verliet, en we al die lange jaren te zamen zouden doorbrengen". Na den terugkeer van het kerkhof werd er een langdurige beraadslaging gehou den tusschen de hoofden van de verschil lende takken der familie. Zij; vergaderden in een der benedenkamers, en spraken over Louisiana, die, in haar kamer boven, alléén voor het vuur zat. „Ze schijnt er niet over te denken uit het huis te gaan", zei tante Nervy. „Ze begon vreeselijk te schreien, toen ik dat punt by haar aanroerde, en wilde er niets van hooren. Ze zegt telkens en telkens weer: „Laat me in het huis blijven, dat hij voor me gemaakt heeft, tante Ca'line". Ik geloof, dat ze in het denkbeeld is, dat El- bert er op rekende, dat ze hier zou blij ven na zijn dood". „Nu", zei oom Luther, „ik geloof dat dit ook zoo was. Hij sprak er dikwijls over als hij eenmaal aan 't praten was. Hij heeft eens tot mij gezegd: „Ik wil alles in huis zóó laten inrichten als zij het 't liefst zou willen hebben tegen dat ze bier la ter alleen zal zijn, en zich dan misschien eenzaam zal voelen, zooals wel eens hel geval zou kunnen zijn". Het kwam me voor, alsof hij' er een soort voorgevoel van had, dat hij 't niet heel lang meer maken zou. Laten we haar in niets tegenwerken. Dat heeft hij' ook nooit gedaan. Hij was altijd heel teeder en zorgvol voor haar". „Ik zag Marthy Nance vanmorgen", be gon tante Ca'line, „en ik zei tegen haar, dat ze hier eens zou komeu om alles na te zien. Ze is tegenwoordig heel alleen, en ik geloof, dat ze er niets tegen zou heb ben hier de zorg voor het huishouden op zich te nemen". „Ik zie niet in, dat daar iets tegen zou zijn", merkte oom Steve op, „als Louisian- ny het ten minste goedvindt. Ze is een vrouw van leeftijd, die getrouwd geweest is, en die nu geen sterveling heeft om voor te zorgen, sinds Nance dood is". „Ze was altijd een bedaarde, zorgzame vrouw", zei tante Nervy. „Ze zal stellig goed voor de huishouding zorgen en ze hield veel van Ebert. Zij. waren te za men opgevoed". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5