een Koe, DE ZEEUW tweede blad et Vlasland. ichtvarkens, te Jongen, {dienstbode. Hoe de heer Jan Dekker speelt met de werkloozen. LOUISIANA Dampo bij Hoofd- Neus- Keel- en Borstverkoudheid De Vliegveldkwestr. J >0 k.g. üetaardappels, I Melkhandel, Noord- lis. feuilleton V Uit de Provincie GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. KOOP: WERKPAARDEN, veulendr. en een /AARS. RITTHEM. I: M. JANSEN, Groote rg HUUR: 5ANDEE, Lewedorp. KOOP: LG. BEESTEPEEËN kenkraag. DEKKER, Hoede- 13. bij de rekening. KOUDEKERKE. GEVRAAGD: INK, Slager, Brak- feestraat, Middelburg. (Mei: EEN KNECHT Tevens te koop: en achterblokken van men wagen; as jdriewielskar. Adres: Iburg. 1 Maart: DIENSTBODE, P.G., v. dag en nacht, ie werken en eenv. Ig.v. Groote wasch |lenwater 85, M'burg. Houtkade 21, Mid- een vonds nè. 7 uur. BENTHEM JUT- ;urg 51, Middelburg, DIENSTBODE, |g en nacht. ïpoedig mogelijk in vader en zoon), een FROUWDE HUIS- 3STER, loH. VAN KOEVE- -Bath, Zandbaan 1 VAN DINSDAG 24 JANUARI 1939, Nr 98. Onder het kopje „Een brief met een P.S.", lezen wij in de M i d d e 1 b. C r t. In het weekblad van E.D.D., hetwelk veel aandacht schenkt aan de actie van het „Comité door Verzet tot Zuivering", hetwelk in de N.S.B. tegenwoordig tegen deszelfs leiding ageert, treffen wij onder- staanden brief aan van den „Districts leider" in District 21, den heer Jan Dekker, Goes, aan den „Hoofdverkie- zingsleider" te Utrecht. De brief draagt tot datum 4 Januari 1939 en luidt, in overdruk, als volgt: „Kameraad, Nog slechts 3 maanden zijn wij van de verkiezingen af en nog steeds heb ik geenerlei mededeeling over welke mid delen ik zal komen te beschikken. Ik ben van meening, dat wat wijl de laatste 3 weken doen in een conserva tieve provincie als Zeeland vrijwel nutte loos is, De bevolking voelt dit als stem- menlokkerij. Thans zonder het minste uitstel moet begonnen worden, anders komen wij m.l. voor een fiasco! Ook met het gering aan tal werkers heb ik dezen tijddringend noodlg, Vorige maal kreog ik 1000 gulden. Ik begrijp, dat er met geld gewoekerd moet worden, maar U verstaat ook wel, dat een provincie met 7 afzonderlijke eilan den ongelooflijk duur is om te bewer ken. Bovendien is district 21 een vol ledige provincie met car, 110 dorpen en gemeenten. Gaame zag ik spoedig eenig bericht van U tegemoet. Met nat.-soc. groet HOU ZEE (w.g.) J. Dekker. P.S. Ik weet niet of het U als verkie zingsleider interesseert, maar ik deel U mede, dat wij momenteel in Zeeland een actie onder de werkloozen voeren, welke groote successen belooft te leveren. Deze actie wordt in drie deelen gevoerd: a. een verzoek aan den Gemeenteraad ter plaatse, met verwijzing naar de 1.50 van Colijn, om beduidende ver hooging der steunnormen. (Doel: aantoonen, dat de democratie onzin is); b. na afwijzing van dit verzoek (dit geschiedt prompt), een fel artikel aanbieden aan de diverse plaatselijke bladen. Dit artikel wordt even prompt ge weigerd (doel: aantoonen, dat de persvrijheid voor de arbeiders be drog is); c. daarna besloten vergaderingen (aan gekondigd door pamfletten, waar ge zegd wordt hoe de N.S.B. over een en ander denkt). In Zierikzee heb ik nu 2 X voor de z.g, „Roode Club" gesproken. Men is al gemeen van meening, dat in het roode Zierikzee de S.D.A.P. absoluut kapot is. Reeds 13 arbeiders lieten zich als lid in schrijven, dat aantal zal nog sterk toe nemen als de werkloosheidsverzekering voor 'e anderen inet „de Rijswijksche" geregeld is. En ik nam gisteren kam. Schuurman er mee heen en wij kregen ze waarachtig aan het zingen. De geheele zaal (een klein zaaltje stampvol met 95 arbeiders) zong tot slot „Vrijheid en recht" en als einde „De zwarte soldaten (met Anton Mussert zijn wij in het ge vecht"). Wanneer U nu bedenkt, dat hieronder erkende voormalige opruiers tegen de N.S.B. waren en van de 95 per sonen er slechts 5 leden waren en de anderen voor minstens 95 pet. de laatste maal S.D.A.P. gestemd hebben, geeft dat te denken. Een dergelijke act'e is in "ang te Goes en Vlissingen, terwijl Mid- door FRANCES H. BURNETT. 33) HOOFDSTUK XVI. Wees tegen niemand onrechtvaardi g." Hij was niet heel lang ziek. Tegen het einde van de tweede week was het huis steeds vol bezoekers, 'die kwamen om hun deelneming te 'betuigen, -en naar den ziéke te vragen, en raad te geven, en die, in gevallen', mijlen ver van hun boer- erh daarheen kwamen, gedreven door 'ft nieuws, dat „oom Elbert Rogers heel s echt lag". Ze kwamen te paard en in rijtuigen of sjeezen de mannen in grof innen kielen en de vrouwen met groote zonnehoeden op en ze bonden hun Paarden bij (het hek vast, traden op on- neüolpen wiize, maar met heefl bedrukt gezicht, het huis binnen, bleven een paar minuten zwijgend bii het bed staan en apten dan naar den haard, om met ge- empte stem het geval te bespréken. „De oude man ligt heel slecht," zeiden delburg in voorbereiding is. Me dunkt, dat de 1.50 van Colijn „uitsluitend voor voeding, dekking en kleeding per per soon per dag voor de Joden" een zoodanig „Gefundens Fressen" is en dit van groote waarde kan zijn voor de a.s. Verkiezin gen". V Tot zoover deze schoone brief. Voor de wijze, waarop ook dit compromitteerende stuk den weg naar de openbaarheid heeft gevonden, zal men in abstracto geen be wondering kunnen koesteren, maar het spreekwoord zegt nu eenmaal: met die ven vangt men diefjesmaat, en in den strijd op leven en dood vervallen be paalde regelen... Wat leert ons echter dit nobele epistel van den heer districtsleider nr 21? De brief zelf vertolkt een niet al te rooskleurige verwachting omtrent de ver kiezingssuccessen voof onze provincie. Als tegenstander der N.S.B. kan men zich daarover voorzichtig verheugen, mits dit maar niet tot verminderde activiteit voert. Maar het belangrijkste is 't „P.S." Daar uit kan men het zuiver demagogi sche systeem der heeren zwarthem- den nu eens helder en klaar zien. Want wat is het wezen der demagogie? Demagogie is volksmisleiding, dat wil dus zeggen: het volk dingen vertel len met heel andere dan de wezenlijke bedoelingen, dus met verborgen, anders gerichte wezenlijke doeleinden. Zeggen: wij willen dit. Maar daarbij denken: ik wil heel wat anders, maar dat zeggen we jullie niet! Welnu, wat onthult dtstrictsleider J. Dekker, Goes, ons hier? Dat hij een ver zoek aan den gemeenteraad doet, of doet doen, om aanzienlijke verhooging der steunnormen. Men zou zeggen: met het doel het lot der gesteunden te verbete ren? Weineen, die gebruiken we slechts tot ons doel: „om aan te toonen, dat de democratie onzin is"... Vervolgens: dat hij hoopt dat is im mers het systeem dat dit verzoek af gewezen wordt. Hij wéét tevoren zelfs, dat dit „prompt" geschiedt. Verontwaar digd over dit gebrek aan deemis van den gemeenteraad met het lot der gesteun den is de heer J. D. niet, integendeel: het verheugt hem. Zóó gaat het goed. N u kan hij immers „een fel artikel aanbieden aan de diverse plaatselijke bladen". Alweer niet om voor die gesteunden te pleiten, o neen, die gebruiken we slechts: dat artikel moet, volgens het „systeem", geweigerd worden. Het zal dit ook „prompt", zegt J. D. Weder om heeft de geniale districtsleider zijn doel bereikt, want door deze uitgelokte weigering kan hij nu „aantoonen, dat de persvrijheid voor de arbeiders be drog is". En als de zoo gebruikte werkloozen dan door dit misleidende, kwazi-nobele gedoe „rijp" gemaakt zijn, dan volgt een beslo ten vergadering, waar de heer J, D, zich zooals E.D.D. in een kort commentaar terecht opmerkt, er „stiekum in verkneu kelt als zij „waarachtig aan het zingen gekregen worden" We behoeven hier niet veel aan toe te voegen. Als de Zeeuwsche arbeiders, werkloo zen en gesteunden den heer Jan Dekker, Goes, nu nog eens voor zich zien en hoo- ren optreden („de actie is in Goes en Vlissingen aan den gang en in Middel burg in voorbereiding") dan beschikken zij thans over het materiaa1 om zelf te beoonleelen oi deze aanstaande gouwlei der van Nederlands Zuidwestmarke wer kelijk door liefde tot zijn medemenschen bewogen optreedt... of dat het niets dan volksmisleidende propaganda is, waarbij men zich zelfs niet ontziet gebruik (liever: misbruik) te maken van de droe- i vige positie der werkloozen en gesteun den, om leden en stemmen te werven, die den heer Jan Dekker, Goes en zijn schildknaap zoo aanstonds weer op het gestoelte der eere in de Statenzaal van Zeeland moeten brengen! „beduidend" staat er in den brief, maar dat is geen Nederlandsch, doch „overgezet"... Duitsch. PROVINCIAAL COMITÉ A. R. KIESVEREENIGINGEN. Naar wij vernemen wordt de vergade ring van het Prov. Comité van A. R. Kies- vereenigingen, met afgevaardigden van aangesloten vereenigingen op a.s. Zater dag niet gehouden in het Militair Te huis, maar in het gebouw „Sint Joris", Balans te Middelburg. AFD. ZEELAND VAN DE VEREEN. TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Onder voorzitterschap van den heer J. Kraamer hield de afdeeling Zeeland van de Nederl. Vereeniging tot bescherming van dieren, Maandagavond haar alge- meene vergadering te Middelburg. Medegedeeld werd o.a., dat het maand blad thans ook op alle booten en in de wachtkamers van den Prov. Stoomboot- dienst op de Westerschelde mag liggen. Verder dat op een desbetreffende vraag van gemeentewerken te Middelburg is vernomen, dat tijdens de vorst in Decem ber j.l. op 5 plaatsen bijten in het ijs zijn opengehouden voor de eenden en dat voor voedsel voor deze diertjes is gezorgd. Een ingekomen stuk gaf aanleiding tot een vrij uitvoerige bespreking van de kwestie van het coupeeren van paarden staarten. Het bleek, dat men zich buiten de bij de rechtbank aanhangig geweest zijnde zaak heeft gehouden, maar dat men zich toch wel op het standpunt stelt, dat de staart behoort bij het paard en men geen recht heeft het daarvan ten deele te ont doen. Daar men echter wel voelde, dat men dit idee niet ineens zal ingevoerd krijgen, besloot men in de eerste plaats op te zullen treden tegen het coupeeren door niet-deskundigen, temeer daar uit de vergadering werd gerapporteerd, dat dit ook in Zeeland meermalen gebeurt en dit soms met voor de dieren duidelijk blijkende pijnlijke gevolgen. Naar aanleiding van een volgend stuk werd medegedeeld, dat men contact heeft gekregen met in Zeeland wonende leden van de vereeniging Dierenbescherming en opvoeding en dat men hoopt met deze, die het meest in onderwijskringen wor den aangetroffen, zoo noodig samen te kunnen werken. Opgetreden is inzake het niet behoor lijk afgesloten zijn van den stal bij het woonwagenterrein te Goes. Men hoopt, dat bij de nieuwe inrichting van het 1 terrein ook aan den stal de zoo hoog noodige aandacht zal worden geschonken en dat men dan het voorbeeld van Mid delburg zal volgen wat betreft het te ge bruiken materiaal. Voor zoover de correspondenten een verslag inzonden, werden deze in het kort besproken. De correspondent te Oost- kapelle doet zeer veel om zieke vogels, die op het strand gevonden worden, te behandelen en te genezen. Zoowel te Domburg als te Oostkapelle zal een filmavond worden georganiseerd. De secretaresse, mevrouw Dentz—van Hoek, bracht haar jaarverslag uit, waar uit blijkt, dat de vereeniging 30 honden in het leven hield door de eigenaars in staat te stellen de hondenbelasting in termijnen bij het bestuur af te betalen. Er werden 46 zwerfdieren opgenomen met een totaal van 297 verpleegdagen. 24 werden pijnloos afgemaakt, en 22 kre gen een nieuw tehuis. Negen dieren kre gen gratis geneeskundige behandelingen 23 behandelde klachten brachten verbete ring in het lot van een dier. Tijdens de vorstperiode werden eenden en in 'twild levende vogels bijgevoederd en kregen woonwagenpaarden, die niet meer in den stal konden, óf andere stal ling, óf extra dekmateriaal. Bovendien werd 4400 kg hooi verstrekt. Verschei dene gehavende vogels vonden verzorging bij den jongen vogelvriend Geert Kögeler. De propaganda kreeg een flinke kas dit jaar. De secretaresse meent, dat men moet komen tot een beter contact met de cor respondenten, door het instellen van een inspectie in de provincie en het zich niet zoo bijna uitsluitend bij Middelburg be palen. Het jaarverslag werd goedgekeurd. De penningmeesteresse, mevr. Dekker Koers bracht bet financieele verslag uit, waaruit bleek, dat ontvangen is f719 en uitgegeven f641, zoadat 1938 een goed slot opleverde van f75, wat het .goed saldo deed stijlgen tot f 175 Het afzonderlijke fonds voor bet ver schaffen van bondenpenningen daalde van f 262 in 1936 tot f 31, als een gevolg van bet niet voldoen van velen aan de toezegging het voorgeschotene af te be talen. De rekening werd goedgekeurd. De vergadering herkoos tot bestuursle den anejuiffr. J. Ersnerins en den heer J. Kraamer. Medegedeeld werd dat in het laatst van Mei de vereeniging haar algemeene vergadering in Middelburg hoopt te huiden, evenals dit in 1926 het geval is geweest. Een commissie werd gevormd, om die ontvangst dier algemeene verga dering voor te bereiden. PROVINCIAAL VREEMDELINGEN VERKEER. Nu ook de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer te Oostkapelle besloten heeft zich aan te sluiten bij de Prov. Zeeuwsche Vereen, voor Vreemdelingen verkeer, zijn alle V.V.V.'s bij de Provin ciale aangesloten in Zeeland. Dammen. Om bet Damkampioenschap van Zee land werd in groep A de volgende partij gespeeld, met als uitslag: J. Sinke te KlöetingeI. Pasman te Kruiningen 20 Aangewezen als adjunct Districts hoofd van den Telefoondienst te Leeu warden de Referendaris 2e klasse bij de Posterijen, Telegrafie en Telefonie J. Duns Wzn., thans aangewezen als ad junct Districtshoofd te V1 i s s i n g en, zulks met ingang van 1 Maart a.s. Ook hier kogelgaatjes. In een pand in de Wilhelminastraat en ook in een pand in de Corn. Eversdijk- straat zijn kogelgaatjes in de ruiten ge vonden. De politie stelt een onderzoek in. Borssele. Zondagavond hield de Geref Mannenvereen. „Onderzoekt de Schriften" haar 8e jaarvergadering. De voorz. Ds H. Fransen sprak een openingswoord naar aanleiding van 1 Cor. 13, M. Karelse leverde een inleiding over den profeet Amos, en Jac. van Westen over de Ge loofsbelijdenis („De Voorzienigheid"). Een uitgebreide bespreking volgde op beide inleidingen. De Meisjes- en Jongelings- vereen. brachten gelukwenschen uit. Kapelle, De heer A. v. d. Have, wet houder dezer gemeente, stelt zich voor de a.s. gemeenteraads-verkiezingen niet meer beschikbaar. Ook zal hij geen can- didatuur voor de Prov. Staten aanvaar den. Schore. Ten behoeve van uit te voeren werken aan de verbreeding van het ka naal door Zuid-Beveland, ligt het in de bedoeling de oprit vanuit de kom der ge meente naar de Schorebrug en den weste lijken Kanaalweg van de Schorebrug tot de nieuwe verkeers- en spoorbrug, gedu rende de maand Februari, voor het open baar verkeer af te sluiten. Sint Laurens. Maandagavond 'hield de Burgerwacht haar jaarvergadering. Voor zitter de heer P. Boon. Uit de jaarver slagen bleek, dat bet aantal leden 42 be- Wonderlijk zooals dat helpt zoowel bij- kinderen als volwassenen. Pot 50 ct. Tube 40 ct. Boos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. ze altijd, „heel slecht". En 'dan voegden ze er onder elkaar bij, dat hij „altijd heel knap was geweest, en een goede buurman." Toen zij1 hen op 'die wijze over hem hoorde 'spréken, wist Louisiana wat dit beteekende. Ze verliet de kamer in 't ge heel niet meer, na den eersten dag, dat zij zoo gespbotkien 'haJdden, en bij groepen naar hem kwamen kijken, en zich dan omwendden en zeiden dat hij heel goed voor hen geweest was. De mannen spra ken in 't geheel niet tegen haar, nadat zij haar in 't eerste oogen'blik met een hoofdknik hadden begroet, en de vrou wen deden 't slechts zelden, maar ze wierpen dikwijls van terzijde een haas tigen blik op haar, terwijl ze naast het bed van den zieke zat of stond. Hoe 't kwam wisten ze niet, maar ze 'hadden geen van alleen een gevoel alsof ze 'op heel vertrouwelijken voet met haar ston den, 'hoewel ze allen op den vriendelijk- sten toon over haar spraken, als „een 'heel lief kind, een best, jong schep seltje". Als ;ze haar bleekheid zagen, en den zielsangst die in haar blik te lezen stond, waren ze wel van meening, dat ze 't zich vreeselijk aantrok, en geen won der ook, maar ze wisten niets van de doffe smart en het wanhopige gevoel van verlatenheid, die haar bezielden. „Oom Elbert zal heel wat nalaten", zei den ze fluisterend tot elkaar. „Louisian- ny zal goed verzorgd achterblijven". En ze zorgden voor hun patiënt en pas ten hem troüw op, terwijl ze zelf niet wei nig bedroefd waren als ze aan de vrien delijkheid en gulle goedhartigheid van hun buurman dachten, en aan de harte lijke gebeden, waardoor hij in de „oefe ningen" bekend was geweest. Op den laatsten dag van de tweede week hield de dokter huiten de kamer een beraadslaging met tante Nervy en tante Ca'line eer hij vertrok, en toen zij de kamer weer binnenkwamen, spraken zij op nog zachter fluisterenden toon dan te voren, en liepen zij1 op de teenen. De dokter zelf reed langzaam weg, en hield voor een paar huizen op den straatweg stil, waar hij geen patiënten had, om aan de bewoners mee te deelen wat hij ook aan de beide ziekenoppassers had mede gedeeld. „We konden niet verwachten dat hij al tijd bij ons zou blijven", zei hij, „maar we zullen hem erg missen. Hij had geen enkelen vijand in den heelen omtrek geen enkelen!" Dien namiddag, toen de zon onderging ontwaakte de zieke uit een langen, diepen slaap. Het eerste wat hij1 zag was de hel dere, bleekgele tint van een boom buiten op het erf, die, sinds hij dien het laatst gezien had, geheel van kleur veranderd was. De boom was nu bij' het dalende zon licht met een gouden gloed overtogen, en de bladeren ruischten zacht in don avond wind. Het tweede, waarvan hij zich be wust werd, was dat er menschen in de kamer waren, die daar zwijgend neerza ten, en met vriendelij'ken, zelfs eerbiedi gen blik naar hem keken. Toen wendde hij zich een weinig om en zag zijn kind, dat zich met wijdgeopende oogen en van ontroering bevende lippen, over hem heen boog. Een zonderlinge, onzekere herinne ring aan doorgestane pijn, en onrustige, afmattende dagen en nachten kwam in hem op, en toen begreep hij alles, maar hij' gevoelde geen vrees. „Louisianny!" zei hij. Hij kon slechts fluisterend en gebroken spreken. Zij, die rondom hem zaten, hiel den hun adem in. „Leg je hoofd op het kussen naast me", zei hij, Ze deed wat hij' vroeg, en lei toen haar hand in de zijne. Groote tranen stroom den haar over de wangen, maar ze sprak geen woord. „Ik ben niet lang bij je gebleven kindje", stamelde hij. „Maar de Heer ■zal voor je zorgen". Toen bleef hij een paar minuten lang stil liggen, met zwakke, gejaagde adem haling, maar met een glimlach op het ge laat, terwijl de wijd geopende oogen op het gouden gebladerte van den boom rustten. „Hoe geel is het!" fluisterde hii. Het is als goud. Ianthy hield er altijd zoo veel van. 't Is alsof die bladeren me Nu Defensie een veld aanlegt bij Katwijk. Het besluit van de Regeering om bij Katwijk een militair vliegveld aan te leggen, zooals uit het dezer dagen ge publiceerde antwoord van den minister van Defensie op de schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid, den heer Krij ger, blijkt, heeft de oplossing van het vliegveldvraagstuk voor de burgerlucht vaart, indien men althans nog tot één centraal vliegveld zou willen komen, aanzienlijk moeilijker gemaakt. Uit bedoeld antwoord toch blijkt dui delijk, aldus de „Maasbod e", dat er van een centraal vliegveld in de nabij heid van Leiderdorp geen sprake meer kan zijn. Voor een centraal vliegveld zal nu eventueel naar een plaats op groo teren afstand van het militair vliegveld bij Katwijk moeten worden gezocht, zegt de minister. Men heeft vroeger reeds gesproken over een terrein bij Bodegraven, maar naar wij vernemen, is de bodem bij Bodegraven voor een groot vliegveld niet erg geschikt. Tegen Schiphol als eenig centraal vliegveld voor het internationaal lucht verkeer heeft de Tweede Kamer zich door de aanneming van de motie-v. d. Waer- den met groote meerderheid uitgesproken. Met deze oplossing zal de minister van Waterstaat dus niet bij de Kamer kun nen komen. Maar wat dan? Zal het tenslotte dan toch uitdraaien op twee vliegvelden voor het internationaal verkeer, één te Am sterdam en één te Rotterdam? In ambtelijke kringen vindt men de huidige situatie nog al verward. Met be langstelling wordt uitgezien naar de wijze waarop minister van Buuren Btraka den knoop zal doorhakken. De minister vertoeft thans nog met ver lof in het buitenland, zoodat het nog wel een paar weken zal duren, voordat een beslissing kan worden genomen. draagt en dat in het afgeloopen jaar 9 K.S.-O.-sohietoefeningen en 3 met scherp werden gehouden. De rekening over 1938 werd goedgekeurd met een bedrag van f 139 in ontvang en f 131 in uitgaaf. D'e voorzitter, de heer P. Boon, werd her kozen. Een voorstel van het bestuur om leden, die de boete wegens het niet bij wonen van schietoefeningen niet willen betalen, te royeeren, werd aangenomen. Wegens het behalen van het hoogst aan tal punten kwam aan P. Hoefkens de wisselbeker toe. Aangezien deze reeds in het bezit van een' dergelijke beker is, zag hij er van af en werd deze aan den op volger, K. Wouterse toegewezen. Vrouwenpolder. Maandagmiddag hield „Het Vleeschfonds" alhier zijn jaarver gadering. Voorzitter dhr H. Maljaars. Uit de verslagen bleek, dat er 54 leden met 296 koeien zijn. Als bestuurslid werd herkozen dhr H. Maljaars. De bestaande vleeschiprijzen blijven gehandhaafd. In het afgeloopen jaar werden er 24 on gelukken' geboekt,-wat ongeveer 'de helft meer is dan gewoonlijk, Het uitgekeerde bedrag is f 3717.70. Besloten werd om koeien en ikalfvaar- zen die op T.B.G. gemerkt zijn, niet op te nemen in het fonds. Volbloed stieren staan gelijk met melkvee. Colijnsplaat. Maandagavond werd in de zaal van den beer Gast op initiatief van het bestuur van den Ghr. Landarbeiders- toewenken". 't Scheen alsof hij er zijn oogen niet van kon afhouden, en de stilte, die nu volgde duurde zoo lang, dat Louisiana het niet langer kon uithouden; ze lichtte haar hoofd op en kuste hem. „Vader!" riep ze. „Zeg iets tot mij! Zeg iets tot mijl" Die woorden schenen zijn gedachten tot het tegenwoordige terug te voeren, en hij keek haar in de oogen, terwijl zij zich over hem heenboog. „Je zult gelukkig worden zei hij, „binnen niet langen tijd. 't Is me alsof ik het weet. Wat heb ik je liefgehad, kindje en je hebt het verdiend je hebt het verdiend. Wees jij tegen nie mand onrechtvaardig". En toen, terwijl zij haar wit gelaat weer op hel kussen liet zinken, zag hij haar langzamerhand niet meer, noch de an dere menschen, noch de kamer, maar hij 'lag volkomen stil, met halfgeopende lip pen en wijdstarende oogen, nog altijd met een glimlach opziende naar het gouden gebladerte, dat zich wuivend en wenkend bewoog in den avondwind. Dit scheen hij 't laatst van alles te zien, en hij scheen 't zelfs nog te zien, toen iemand, zwijgend maar met betraand ge laat, naderde en hem de oogen sloot. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5