Emigratie naar West-Canada mogelijk? Toenemend aantal motor rijtuigen in ons land. Gemengd Nieuws. Rsnht^ke" Radioprogramma. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. STERKSTE TOENEMING VERTOONEN DE LICHTE MOTORRIJWIELEN. Dezer dagen verschijnt de statistiek der motorrijtuigen, bewerkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek, welke den om vang en de samenstelling van het Neder- landsohe motorrijtuigenpark op 1 Aug. 1938 weergeeft. In de inleiding tot deze statistiek, welke in vergelijking met haar voorgangsters belangrijke wijzigingen ver toont, is er naar gestreefd, den samen hang te belichten, welke tusschen de ont wikkeling van het Nederlandsche park van motorrijtuigen en het verkeer valt waar te nemen. Voorts zijn enkele nieuwe tabellen op genomen, waarin het aantal motorrijtui gen per 1000 inwoners, volgens de eoono- misch-geografische indeeling van Neder land is vermeld. Wat den inhoud der statistiek der mo torrijtuigen betreft, kan worden vermeld, dat op 1 Aug. 1937 tot 55.140, op 1 Aug. 1938 het aantal motorrijtuigen in alle ca tegorieën is toegenomen. De sterkste toe neming vertoonen wel de motorrijwielen, die van 48.974 op 1 Aug. 1937 tot 55.140 op 1 Aug. 1938 toenamen, welke toene ming voornamelijk voor rekening van de lichte motorrijwielen komt. Het aantal motordriewielers steeg in genoemd tijdvak van 5110 tot 5161, het aantal autobussen van 3841 tot 4088, en het aantal vrachtauto's van 49.156 tot 50.998. Zijn in de groep der personenauto's vooral de lichte automobielen toegenomen, bij de autobussen en de vrachtwagens zijn het juist de zwaardere gewichtsklassen, die verhoudingsgewijs de sterkste ver meerdering vertoonen. Ook het aantal aanhangwagens is in genoemd tijdvak belangrijk vermeerderd, terwijl bovendien blijkt, dat verhoudings gewijs de vrachtauto-met-aanhangwagen een steeds belangrijker plaats in het Ne derlandsche wagenpark gaat innemen: op 1 Aug.' 1938 was 14.24 pet. van de in het Rijk aanwezige vrachtauto's van een aanhangwagen voorzien, tegen 10.85 pet. op 1 Aug. 1933. „De val van Jericho". Jan van Gilst oiver „Prins Willem III". Vertoond werd de film van den toog- dag, gehouden te Amsterdam. Een vo-or- drachtenwedstrijd werd gehouden, waar bij Kaatje Tazelaar een eerste prijs ver overde. Corry Dourleijn een tweede. Van de jongens Kees de Waal een eerste en Louis van Gilst een tweede. Vertoond werd een schimmenspel, ge titeld „Boerke Naes" door de jongens. Door de meisjes „'Onder 't appelen schil len" en „Het snoepwinkeltje". Opgevoerd werd een samenspraak. Fe licitaties werden door verschillende afge vaardigden uitgebracht. Tholen. Door de abnormale warmte in Parijs is er op het oogenblik stagnatie ge komen in de verzending van geschoonde mosselen, daar deze bij aankomst door de warmte niet zoo goed houdbaar zijn en zoodoende sterk in waarde en kwaliteit verminderen. OPLEIDING VAN JONGE JODEN IN DEN LANDBOUW. Uitzending uit Friesland naar Palestina. Opnieuw zullen dezer dagen een aan tal Joodsche jongelieden, die zich bij boe ren in de omgeving van Franeker in de practijk en de theorie van den landbouw hebben bekwaamd, naar Palestina ver trekken. Reeds eenige jaren bekwaamt een groep Joodsche jongemannen zich in ons land in den landbouw, met het tioel, de hier verworven kennis eerlang in Palestina in toepassing te kunnen brengen. Te Fra- neker is een centrum van deze „Ohaloet- sien" gevestigd. De in Friesland opgeleide werkkrach ten voldoen in Palestina over het alge meen goed, een gevolg mede van het feit, dat op de Friesche akkerbouw- en vee teeltbedrijven hooger eischen worden ge steld dan in andere deelen van ons land. De thans openvallende plaatsen in het Franeker centrum zullen spoedig weer grootendeels worden ingenomen door uit Duitsch'land komende Joodsche jonge mannen. De opleiding zal eenigermate worden versneld, zonder dat de vakbekwaamheid en de theoretische kennis daardoor in het gedrang komen. Officier-vlieger gewond. Gistermorgen is op 'het vliegveld Schip- bol een militair vliegtuig, een Fokker D 17 van de Java tijdens* ©en landing af gegleden en over den kop geslagen. De eenige inzittende, eerste luitenant vlie ger O Thate, werd vrij' zwaar gewond en moest per ziekenauto naar het Wilhe'l- minagasthuis te Amsterdam worden ver voerd. Tijdens de landing schijnt de piloot eön verkeerde manoeuvre te hebben gemaakt, zoodat de machine plotseling afgleed en onverwachts den grond raakte. Vervol gens sloeg het vliegtuig over den kop. Het vliegtuig moet als verloren worden beschouwd. 1 Ve r g i f t i g i n g o n d e r s c 'h o o 1- kinderen. 'Op een school ivan mijn- Door C. I. DOYES. H. West-Canada. Britsch Columbia is het beste met N. Zwitserland te vergelijken, doch vergele ken met deze streek is veel minder land voor landbouwdoeleinden aanwezig. Het grootste gedeelte van de provincie is te bergachtig en heeft bovendien een te ge ringen neerslag om uitoefening van een rendabelen landbouw mogelijk te maken. Door de groote uitgestrektheid van het gebied is de hoeveelheid cultuurgrond echter nog zeer groot. Centraal Britsch Columbia, waarmede hier wordt bedoeld de door mij bereisde 400 mijl (640 km) lange strook tusschen Prince George en Prince Rupert is een land van kleine bergen, meren, rivieren en beken, uitgestrekte naaldhout- en hier en daar loofhoutbossohen (populier, wilg). De hoofdweg slingert zich, verschillen de rivierdalen volgend, door het gebied van Prince George tot de Coast Range, een gebergte, dat zich langs de gebeele kust uitstrekt. De in de Coast Range ge legen plaatsen waarvan Terrace de voor naamste is, zijn dan ook slechts per trein vanuit het Oosten, of per boot langs de Skeena rivier vanuit het Westen bereik baar. De spoorlijn van Prince George naar Prince Rupert loopt, dezelfde rivierdalen volgend, voor het meerendeel parallel aan den hoofdweg. Drie keer per week is er een treinverbinding tusschen Prince Ru pert en Edmonton (Alberta) via Prince George. Rondom de dorpen zijn meer of minder groote nederzettingen gevestigd met daar- tusschen verspreid meer geïsoleerde be drijven. De dorpen hebben in het algemeen niet meer dan een 400-tai inwoners, doch bezitten vlugger het karakter van een stadje dan in Nederland het geval is. De oorzaak van dit feit is gelegen in de groo te afstanden, zoodat men al spoedig een bank, hotel, Regeeringsdiensten enz. aan treft, Het klimaat is tengevolge van de lig ging van de streek meer gematigd, dan dat van de prairieprovincies. Plaatselijk zijn de klimaatverschillen tengevolge van het bergachtig karakter, vrij groot. Extreem lage temperaturen houden in het algemeen niet lang stand, doch de werkerslkinideren te Lievin bij Arras (Fr.) hebben zich '25 gevallen van vergiftiging voorgedaan. De lessen zijn voorloopig ge staakt. De te hu'lp geroepen arts heeft de oorzaak van het ziektegeval, dat in de streek groote opschudding verwekt, niet kunnen vaststellen. Men meent, dat de kinderen meisjes van 9 tot 11 jaar op weg naar school giftige gassen uit een fabriek hebben ingeademd. i Arbeider onder een zand- trein. Beide beenen afgere- d e n. Bij het zandafgraivingswerk in den polder Lutjeswaard onder Hoornaar is gistermiddag een ernstig ongeluk ge beurd. De 24-jarige J. de K. wilde oip een rijdenden 'zandtrein etappen, doc'h kwam te va'len. Hij geraakte onder den trein, waarbij zijn beide beenen werden afgereden. D'e ongelukkige is naar het ziekenhuis te Gorcum overgebracht. Zijn toestand is ernstig. Met vuur werken op daken. Nadat in Augustus 1937 de rechtbank te Rotterdam in hooger beroep een lood gieter 'had vrijgesproken, die met een voor dit doel gemaakt petroleumtoestel, met behoorlijke afscherming, op een dak werkzaamheden had verricht, is te Mid delburg in November j.l. tegen een lood- gietersknecht iproces^verbaal opgemaakt, toen deze op een dak van een woning aan bet Noordbolwerk werkzaamheden verrichtte, waarbij hij zulk een toestel gebruikte. Deze zaak werd nu voor den kanton rechter te Middelburg behandeld, waar bij het 'O.M. verschillende deskundigen bad gedagvaard. De ambtenaar, Mr B. J. Besier, achtte het gepleegde feit strafbaar en eischte tegen den loodgieter, die order tot deze wijze van werken 'had gegeven een boete van f 10 of 10 dagen hechtenis. De verdediger, Mr E. A. Kan uit D'en Haag, pleitte vrijspraak. De Kantonrechter, Mr J. Moolenburgh, zal schriftelijk vonnis wijzen. Dag. Bestuur der Z.L.M. !Het D'agelijksch Bestuur der Zeeuw- sche Landbouw-Maatschappiji vergaderde Maandag te Goes onder leiding van den heer A. I. Leenhouts, die in zijn ope ningswoord de beste wenschen voor 1939 uitsprak voor de leden, zoowel voor hun- De gezinnen als voor hun bedrijf. Spr. wenschte den voorzitter en vico-voorzit- ter, die wegens ziekte niet aanwezig kon den zijn, een spoedig herstel toe. Compensatie-transac ties. Een der zusterorganisaties heeft dr vraag onder oogen gezien, of wel steeds alle mogelijkheden uitgebuit wor den om door middel van z.g.n. goederen- winter met sneeuw en vorst is toch be trekkelijk lang en duurt van begin No vember tot half April, terwijl soms reeds in October de eerste sneeuw valt, De zomer is warm, met koele nachten, De regenval is niet groot, dooh voldoende om een behoorlijke uitoefening van den landbouw mogelijk te maken. De grond is zeer verschillend van kwa liteit en samenstelling, maar in het alge meen krijgt men den indruk, dat de Gana- deesche boer zijn eischen in dit opzicht heel wat hooger stolt dan de Nederland sche. Een moeilijkheid, waarmede men trou wens ook dikwijls in de overige door mij in de prairieprovincies bezochte gebieden te kampen heeft, is het vinden van drink water. Dit bezwaar is echter niet onover- komenlijk; na voldoende zoeken kan meestal een waterader worden aange boord. Het Terrace district heeft een geheel ander klimaat. De Skeena rivier, welke door het gebied stroomt, heeft tot Terrace het karakter van een zeearm. Hierdoor is de streek sterk beïnvloed door de Pacifio, zoodat het klimaat meer gematigd is dan verder Oostelijk, en ongeveer gelijk is aan dat van Vancouver. Alhoewel natuurlijk veel verscheiden heid in den vorm der bedrijven in Cen traal Britsch Columbia voorkomt, treft men in hoofdzaak het gemengde bedrijf met dikwijls zaadteelt aan. De kolonist koopt óf een bedrijf, waar op reeds gebouwen aanwezig zijn, óf een complex land zonder gebouwen. In het eerste geval kan 'hij' zich beperken tot het eventueel aanbrengen van verbeteringen aan de woningen en de bijgebouwen; in het laatste geval zal hij zich eerst een huis en de meest noodzakelijke bijgebou wen moeten bouwen. Al naar het bedrag dat hij na aankoop van het land nog be zit, kan hij zich een primitief of grooter en beter ingericht huis bouwen. Het huis is meestal een blokhuis. De wanden wor den gevormd door ruwe boomstammen, welke de kolonist zelf op eigen bedrijf ge kapt en verzameld heeft. Met hulp van buren of familieleden wordt gebouwd. De inrichting binnenshuis is gewoon lijk zeer eenvoudig, want in de meeste ge vallen blijft na de afbetaling van het land en den aankoop van eenige koeien en paarden en de allernoodzakelijkste werk tuigen en machines weinig kapitaal over. Al naarmate de verdiensten zijn, worden de eerste primitieve gebouwen langzamer hand veranderd, vergroot en verbeterd of vernieuwd. ruiltransacties den export van onze land bouwproducten en wel speciaal naar D'uitschland te verruimen. Bedoelde or ganisatie heeft het Landbouw-Comité ver zocht zich met de andere landbouworga nisaties in verbinding te stellen, teneinde deze aangelegenheidzelf pormanent in studie te nemen. Het D'agelijksch Bestuur besloot dit verzoek te steunen. Steun aan de schapen- houd e r ij. Teneinde zoo spoedig mo gelijk een optrekken van de prijzen voor de schapen in geheel Nederland te ver krijgen acht het Dag. Bestuur het ge- wenscht, dat de Regeering op een nader vast te stellen tijdstip een aantal schapen tegen redelijke prijzen uit de markt zal nemen. Voorts is er bij het Landbouw-Comité op aangedrongen de Regeering te verzoe ken een toeslag per ooi te verleenen aan alle houders van kuddeschapen, onver schillig in welke deelen van het land deze hun bedrijf uitoefenen. Kinder bij slagverzeke ring. Nu bij de Staten-Generaal het wetsontwerp voor een kinderbijslagverze kering is ingediend, geeft het Dagel. Be stuur van de Groninger Mij. v. Landbouw in overweging het oordeel van den land bouw aan de Kamerleden bekend te ma ken, opdat dit bij het Afdeelingsonder- zoek zoo' goed mogelijk naar voren komt. In tegenstelling met verschillende an dere sociale wetten kent het ontwerp geen premie-verhaal op de arbeiders. Voor den landbouw is deze regeling van groot belang, daar het landbouwbedrijf als onbeschut bedrijf in tegenstelling met vele andere bedrijven, de hieruit voort vloeiende lasten niet kan afwentelen. Het Dag. Bestuur is dan ook van mee ning, dat de richtprijzen der landbouw producten zoodanig dienen te worden vastgesteld, dat de bedrijven de grootere lasten welke uit genoemde sociale maatregel voortvloeien kunnen betalen. L a n dbouwonderwijs. E!en der zusterorganisaties heeft bij' het Land bouw-Comité de wenschelijkheid bepleit, dat iedere toekomstige landbouwer ver plicht wordt landbouwonderwijs te vol gen, zoodat uiteindelijk iedere boer in het bezit zou moeten zijn van een diplo ma landbouwwinterschool, lagere land bouwschool of landbouwcursus. Alhoewel het Dag. Bestuur van oordeel is, dat een verplichting tot het volgen van landbouwonderwijs wat te ver gaat, werd het zeer wenscholijk geacht, dat een com missie in het leven zou worden geroepen welke tot taak heeft na te gaan op welke wijze het volgen van landbouwonderwijs kan worden bevorderd. Aardappelregelinfj 1 9 3 9. Het D'agel. Bestuur sprak als zijn meening uit, dat de aardappelrege ling allereerst, zoo niet uitsluitend, een prijsregelende werking behoort te heb ben. Dit geldt zoowel voor de klei- als voor de zandaardappelen, onafhankelijk of deze voor binnenlandsche consumptie, dan wel voor export worden verbouwd. Bij de bestaande aardappelregeling is men hiervan echter in hooge mate afgewe ken door voor aardappelen die ook vroeger De gemiddelde grootte van een boerderij in deze streek is 160 acre (64 ha), waar van in het algemeen 5140 acre zijn ont gonnen; de rest bestaat uit grond, welke om de en of andere reden de kosten tot ontginning niet loont: te bergachtig, te veel steenen, of te zwaar bosch, of wel de eigenar van de boerderij had niet voldoen de werkkracht disponibel, of was te wei nig arbeidslustig om meer land te ont ginnen. Bij vestiging in deze streek is de meest aan te bevelen handelwijze, dat men na aankoop van een degelijke „semi-impro- ved farm", een span paarden, twee of drie koeien, een paar fokvarkens, kippen en de benoodigde werktuigen koopt, terwijl men zoo nodig reparatie aan de gebouwen ver richt. Vooruitgang is mogelijk, doordat men 'bet bedrijf verder gaat ontginnen, zoo dat men na verloop van jaren de waarde er vankan verveelvoudigen. Koeien (natuurlijke weidegronden zijn in het algemeen op elk bedrijf te vinden) en kippen leveren den kolonist direct reeds enkele inkomsten; overigens moet hij er op rekenen, dat een zeker bedrag van zijn kapitaal beschikbaar blijft voor levensonderhoud gedurende de eerste maanden. Elke boer verbouwt zijn eigen groenten en bakt zijn eigen brood. Vleesch wordt geleverd door eigen vee en door het vele wild. Enkele Nederlandsche gezinnen hebben zich reeds verspreid en in dit gebied ge vestigd. Alle waren blij' de groote stap naar Canada, te hebben gedaan. Naast verbouw van tarwe, haver en gerst (de opbrengsten van de beide laat ste granen worden in het algemeen niet verkocht, doch dienen om het eigen vee te voeren) heeft men den laatsten tijd suc ces de winning van klaver-, lucerne- en timotheezaad. Het Vanderhoof district ten Westen van Prince George is vooral geschikt voor den verbouw van haver en lucerne. Hetzelfde kan worden gezegd van het gebied rondom Burns Lake, welk gebied men het „merendistrict" zou kunnen noe men. Voor landbouw geschikt land is in niet aaneengesloten complexen in groote hoeveelheden, vooral ten Zuiden van Burns Lake aanwezig, en vooral ook ten Zuiden van het Zuidelijk van het Burns Lake gelegen Francois Lake, welk meer echter voorloopig een hinderpaal voor de verdere ontwikkeling van deze streek vormt. noch voor consumptio in het binnenland, noch voor export als consumptie-aardap pel of pootgoed in aanmerking kwamen, een denaturatietoeslag' toe te kennen. Indien men voor denaturatie slechts aardappelen in aanmerking liet komen, die aan redelijke consumptie- en export- eischen voldoen, ook wat de minimum- en maximummaat betreft, zou bij dezelfde hoeveelheid aardappelen en tëeltheffing de denaturatietoeslag op de aardappelen, die wel aan deze eischen voldeden hooger kunnen zijn, waardoor de prijsregelende werking van de denaturatietoeslag meer effect zou sorteeren dan thans het ge val is. Voorts acht het Dagel. Bestuur een be perking van het met aardappelen beteel- de areaal noodzakelijk, wanneer de Re geering niet bereid zou blijken te zijn als nog prijsverhoogende maatregelen voor de aardappelen te nemen. Arbitrage en loongeschil- 1 e n. D'e drie centrale landbouworgani saties hebben den Minister van Economi sche Zaken een schrijven gezonden, waar in wordt medegedeeld, dat omtrent de praktijk der verplichte arbitrage in loon- geschillen bij den boerenstand in ver schillende deelen des lands groote onte vredenheid bestaat. Aan de hand van voorbeelden van uit spraken van arbiters kan gemakkelijk worden aangetoond, dat deze bij' het be palen der arbeidsvoorwaarden te weinig rekening houden met de uitkomsten der bedrijven. Meer dan eens is het voorge komen, dat een loonsverhooging werd vastgesteld, terwijl de bedrijfsresultaten een dalende tendenz vertoonden. Daar de bedrijfsuitko-msten in belang rijke mate afhankelijk zijn van de richt prijzen, welke van overheidswege voor de verschillende land- of tuinbouwproducten zijn vastgesteld, volgt daaruit, dat loons verhooging behoort te worden gecompen seerd door richtprijsverhooging. Voorts hebben de drie G.L.O'. den Mi nister verzocht de arbiters op te dragen de uitspraken uitvoerig te motiveeren. Uitvoer land- en tuin bouwproducten. Besloten werd de Directie van den Landbouw, afdeeling Buitenlandsche Landbouwvoorlichting te verzoeken pogingen in het werk te stel len opdat de Belgische Regeering toe stemming zal verleenen tot den invoer van land- en tuinbouwproducten via het douanekantoor te Selzaete. Voor O. Z. Vlaanderen kan de invoer van deze pro ducten per vrachtauto in België thans uitsluitend via Kapellebrug plaats vin den, wat groote onkosten en ongerief me debrengt. Thoolsche brug. Medegedeeld werd, dat een commissie uit het Bestuur van den Kring Tholen en St. Philipsland der Z.L.M. een onderhoud met het college van Gedep. Staten van Zeeland heeft ge had betreffende afschaffing der heffing van bruggelden voor de Thoolsche brug. Gedep. Staten hebben met veel belang stelling de uiteenzetting van de commis sie aangehoord. Voorts is besloten te dezer zake tevens een audiëntie bij den Minister van Wa terstaat aan te vragen. MOND- EN KLAUWZEER TEISTERT HET VEE. Sedert half September 1937 zijn i zoo wordt officieel bericht aan mond- en klauwzeer bezweken: 5994 runderen, 6668 kalveren, 4787 varkens en biggen, 386 schapen en 85 geiten. In de week van 8/14 Januari j.l. be droeg het aantal sterfgevallen nog 16 runderen, 38 kalveren en 5 varkens en biggen. Zaterdag 21 Januari 1939. HILVERSUM I, 1875 en 301.5 m. VARA-uitzending.. 10.0010/20 vm. en 7.30—8.00 VPRO. 800 'Gram. (om 8.16 Ber.). 10.00 Morgenw. 10.20 Voor arb. in de Oontinu-bedrijven. 12.00 Gram. (om 12.15 Ber.). 1.00 VARA-orkest. 2.00 Cau serie „Stad »en platteland in België". 2.20 2.55 Piano. 3.00 Reportage. 3.30 Resi dentie-orkest en soliste (opn.). 4.30 Espe- ranto-uitz. 4.50 Verv. concert. 5.30 Film land. 6.00 Orgel. 6.28 Ber. 6.30 De Ram blers. 7.00 VAR A-kalender. 7.05 Gram. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 Bijbel- vertellingen. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Ber. ANP, VARA-Varia. 8.15 Voor scha kers. 8.16 Orgel. 9.00 Korte toespraak, hiema Gram. 9.15 „En nu.. Oké". 10.30 Ber. ANP. 10.40 Gram. 11.15—12.00 VARA-orkest. HILVERSUM H, 415.5 m. KRO-uitz. 8.009.15 Gram. (ca. 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KR'O-Melodisten en solist (1.00 1.20 Gram.). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gram. 2.45 Kinderuur. 4.00 KRO- orkest. 4.30 KR'O-Boys en solist (4.50 5.10 Gram). 5.30 Esperanto. 5.45 KRO- Nachtegaaltjeis. 6.15 Gram. 6.20 Journa listiek weekoverzicht. 6.45 Ber., gram. 7.00 Ber. 7.15 Economische causerie. 7.35 Act. aetherflitsen. 8.00 Ber. ANP, meded. 8.15 Medit. met muzik. omlijsting. 8.35 Gram. 8.35 KR'O-orkest <9.15—9.35 Russ. koor en Balalaika-orkest). 10.00 Gram. 10.10 idem 9.15. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Filmpraatje. 10.5512.00 Gram. Zondag 22 Januari 1939. HILVERSUM I. 1875 en 301.5 M. 8.55 VARA. 10.30 Ned. Evangelische Vereeni- ging. 12.00 AVRO-, 5.00 VPRO. 5.30 VARA 6.30 VPRO. 8.00—1200 AVRO. 8,55 Gram. 9,05 Tuinbouwpr. 9,30 Gram. 9,45 Causerie „Van Staat en Mij." 10,00 Piano. 10,30 Ned, Herv. Kerkd. 12,00 Causerie „Levenswaarden, die ter zake doen". Hierna: Ber. 12,20 Gram. met toel. 12,50 Dte Vagebonden en solist. I,30 Causerie „Sport in Indië". 1,50 Gram. 2,00 Boekenhalfuur. 2,30 Omroep orkest en solisten. 3,50 Gram. 4,15 AVRO- orkest. 4,45 Gram. 5,00 Gesprekken met luisteraars. 5,30 Voor de kinderen. 6,30 Gram. 6,40 Wijdingswoord. 7,00 Ned. Herv. Kerkd. 8,00 Ber. ANP., Radiojour naal, Meded. 8,20 Omroeporkest en so liste. 9,05 Radiotooneel. 9,25 Gev, progr. II,00 Ber. ANP., hierna tot 12,00 Gram. HILVERSUM II. 415,5 M. 8,30 KRO. 9,30 NCRV. 12,15 KRO. 5,00 NCRV. 7,45 —11,00 KRO. 8,30 Morgenw. 9,30 Gram. 9,50 Geref. Kerkd. Na afloop: Gew. muz, (gram.). 12,15 Causerie „Met z'n allen aan het werk". 12,30 KRO-orkest. 1,00—1,20 Boekbespr. 2,00 Vragenbeantw. 2,45 Gram. 3,00 Parijs. blaaskwintet en gram. 4,00 KRO-Kamerorkest. 4,30 Religieuze cau serie. 5,00 Prot. Kerkkoor „Excelsior" en gram. 5,40 Gew. muz (gram.). 5,50 Ned. Herv. Kerkd. Na afl.: Gew. muz. (gram.). 7,50 Filmmuziek (gram.). 8,00 Ber. ANP., meded. 8,15 Russisch koor en Ba lalaika-orkest. 8,35 Causerie over de dwergen en oerwoudnegers van de Oubangui-rivier. 8,55 Verv. van 8,15. 9,15 Radiotooneel. 9,45 Gram. 10,00 Marek Weber met zijn orkest (opn.). 10,30 Ber. ANP. 10,40—11,00 Epiloog. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: weer: te Vlissingen lichte regen; wind: krachtig, Zuid; temperatuur 6; mi nimum hedennacht 6; neerslag afgeloo- pen etmaal 4. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor de kuststrook: zacht weer, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, plaat selijk nog lichte regenbuien, matige tijde lijk krachtige Z. tot Z.-W. wind. Voor het binnenland: zacht weer, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, plaat selijk nog lichte regenbuien, meest ma tige Z. tot Z.-W. wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 753. Licht op voor fietsers: Zaterdag 4 u. 50 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6