Ruwe handen 3rdienstan eening. Ter navolging. De Indische begrooting voor 1939. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten Ailoop Verkopingen en Aanbestedingen epalingen, ale zaken heeft ten vervolge op icember j.l. be- van verdiensten dgende medege- ag niet -worden len ondersteun- irdiensten geldt als voor inwo- ag mag worden unregeling, ver- us de gezinsin- zijn dan ander- ig van den on- ien van de ver- ijblijven, buiten ok voor de ver- nde werksters, ng van hetgeen igheden moeten zinsarbeid van )r werkzaamhe- doch niet van verpleging, of schoonhouden an enz. geldt de niet. ten moeten ook ezinsinkomsten- ,er namens zijn sche zaken me- ekening van de B- en G-boe- worden toege- s bovenbedoeld, ing mogen wor- cheele, tulband, aauwe, tulband, tihoek, tulband. 'ALCHEREN ;avond hield de r. Landarb.bond ider voorzitter- Ie jaarverslagen kt vereenigings- traden toe, zoo- gedraagt. )t zijn rekening rsleden werden van het hoofd- over: „Waarom sakelijk is". het Districts- irenbond brach- steravond hield den C.B.T.B. voorzitter, dhr het nieuwe jaar n, hun vertrou- het jaar erslag dat de vereeni- bieef en goede sloot met een rouder van den positie van den Dun. behandelde risismaatregelen lier volgde ten ng op. ezocht de Com- deze gemeente luis een bespre- fe leidende per- an de luchtbe- ag van het in- net loeiende si- ing het sein is: Daags tevoren er medegedeeld, irsoneei bij den beteekende het .angewezen pos- burgemeester L. plaats vond. Naar aanleiding van de eervolle ver melding van de A.-R. Propagandaclub te Goes, wordt aan de Standaard het volgende gemeld: Een K.V. (200 leden) van een niet groote stad in het Noorden des lands, heeft met medewerking van de Pro- paganda-club voor een door haar in gesteld Lectuurfonds, onder den zegen Gods, meer dan 500 contribuanten ge worven, met een jaaropbrengst van ruim f500,—. Daardoor is zij in staat de volgende aantallen „N.W." te verspreiden: a. gedurende de verkiezingscampagne, elke 14 dagen, 11.000 ex. huis aan huis; b. gelijktijdig =t 1000 ex. in nabij gelegen plaatsen, waar geen K.V. bestaat, en waarvan de bezorging geschiedt door middel van de „huis-aan-huis-bestelling" der posterijen, en daarnevens nog telkens 1300 ex. aan twee niet-financiëel krach tige zustervereenigingen; c. na de verkiezingen, elke 14 dagen, ruim 4000 ex. deur aan deur. Voorts had zij het voorrecht, in 1938, ieer belangrijken steun te verleenen aan de vaststelling van den aanslag der Kamercentrale. Een verblijdend bericht. Er wordt in verband met de a.s. Sta tenverkiezingen met name door de N.S.B. weer een geweldige actie ontwikkeld. Maar uit berichten als het bovenstaan de blijkt, dat er ook in eigen kring een verblijdende actie valt waar te nemen. Laten de genoemde voorbeelden tot navolging prikkelen. NOORD-BEVELAND Kortgene. De werkliedenvereeniging „Onderlinge Hulp" tot steun vergaderde Woensdagavond onder voorzitterschap van den heer P. Hollestelle. De eere-voor- zitter, de heer A. Maas, werd speciaal welkom geheeten. Gezien het nadeelig slot, zoowel in 't ééncentsfonds als in de hoofdvereeniging, hoopte de voorzitter, dat 1939 beter mag zijn dan het vorige jaar. De financiën loopen achteruit. Spr. is misschien wat pessimistisch, doch vreest, indien de vereen, geen tijdige en betere maatregelen weet te treffen, dat zij wellicht moeilijk te handhaven zal zijn. De rekening van het „Ééncentsfonds" over 1938 gaf aan als inkomsten f 144.18; uitgaven f244.90. Nadeelig slot f 100.78. In verband' met het nadeelig slot werd de uitkeering over 1939 van bet bedoelde fonds aldus geregeld, dat 60 pet. uitge keerd zal worden van het 'oorspronkelijke bedrag. De vereeniging „Onderlinge 'Hulp tot steun" gaf als inkomsten over 1938 aan f 569.58, uitgaven f 615.47, nadeelig slot f 45.89. In kas is f 735.40. Er wanen: 38 ziektegevallen. In verhand met het nadeelig slot stelde het bestuur ivoor om de Contributie te handhaven op hetzelfde bedrag (evenalls de uiükeeringen), doch 2 dagen af te trekken van ieder ziektegeval dat uitge keerd wordt. Het bestuursvoorstel werd aldus gewijzigd, dat besloten werd om de 2 dagen niet af te trekken als een1 lid twee of meerdere malen ziek wordt. Bij' 'overlijden werd de uitkeering op f 20 ge handhaafd. De eere-voorzitter dankte daarna voor een attentie op 4 Mei j.l. en hoopte, dat hij als oud man niet mtoet zien, dat de vereeniging te gronde gaat. Versaag niet, aldus spr., alle hens aan denk, doe je best. De voorzitter dankte voor deze woor den en merkte op, dat er geen jongeren toetreden. Het zijn juist de ouderen die de grootste uitgaven brengen. Tot slot deelde de secretaris mede, dat het ledenaantal van 80 tot 73 is gedaald. Hij hoopte daarbij dat de jongeren O. H. niet 'zullen vergeten. Jaarverslag Gewestelijke Landstorm- commissie over 1938. Aan dit verslag ontleenen wijl: Mochten we in ons vorige jaarverslag van een vruchtbaar jaar voor het Land- stormkorps Zeeuwscih Verband gewagen, ook op 1938 kunnen we met voldoening en dankbaarheid terugzien. Weer ging het Korps in aantal vooruit. De geest was uitstekend, terwijl de me dewerking van Plaatselijke Comimissieën, Officieren en Plaatselijke Leiders alles zins bevredigend was te noemen. In het begin van vorig jaar deed de heer Commissaris der Koningin in Zee land Jhr. Mt J. W. Quarles van Ufford den Zeeüwsohen Landstorm de buitenge woon groote eer aan het Eere-Voorzitter- schap der Gewestelijke Landstormoomi- missie te aalnvaarden. De sterkte van den eersten ban bedraagt thans 2865, die van den tweeden 493, to taal 3358, eeif vermeerdering van 56. Het aantal aangesloten Officieren bleef 67. Het Gewest telt thans 111 afdeelingen. Er kwamen geen nieuwe afdeelinigen bij. Door het bereiken van den vastgestel- den leeftijd, vertrek of andere redenen, kiegen we nieuwe Plaatselijke Leiders in: Aardenburg, Grijipskerke, Hulst, St. Jansteen, Lewedorp, Meuwd-orp, West- dorpe, Wilhekninadorp. Evenals vorig jaar werden weer tal van laatselijke Commissieleden aangesteld om de Plaatselijke Cioimim'issiën volledig te malken. Thans is 'dit werk bijna vol tooid. Het aantal leden bedroeg eind 1938 J63, tegen eind 1937 326. De Gewestelijke Landstormcommissie kwam vier maal. in vergadering bijeen. Be meeste afdeelingen hebben in 1938 onder leiding der Plaatselijke Commissie vergaderd. De Landstormfilm werd in enkele plaatsen vertoond. Op 15 Jan. hield de Commandant een vergadering met de aangesloten Officie ren. Vergaderingen van Commandant met Plaatselijke Leiders werden gehouden te: Zierikzee, Oostburg, Axel, Scherpenisse. Groote landstormbdjeenkomisten wer den gehouden te: Poortvliet, Nisse, Breskens, St. Maar tensdijk, St. Laurens, Ierseke, Borssele, Hulst en 's Hleerenhoelki. Er werden in bijna alle afdeelingen plaatselijke wedstrijden 'gehouden. Et was veel animo voor het schieten. Te Goes werd op 18 Juni de eerste wedstrijd voor Officieren gehouden. Bij de opening van de nieuwe scherpe baan te St. Maartensdijk werd door deze afdeeling een gewestelijke wedstrijd ge organiseerd. Deze wedstrijd werd druk bezocht, even als de districtswedstrijden te Axel, te Brouwershaven en te IJzendijke. Op Zaterdag 2 Juli j.l. won ons Korps op den Nationalen Schietwedstrijd te Utrecht de Generaal Insingerbeker. Op Zaterdag 27 Augustus j.l. werd ons Korps bij het défilé voor H, M. de Konin gin vertegenwoordigd door 60 pet. onzer Officieren en bijna 100 pet. onzer Plaat selijke Leiders. In samenwerking met den Comman dant van den Motordienst de res. kap. J. G. Persant Snoep werden eenige avon den georganiseerd. De verhouding der 'beide Korpsen is 'goed te noemen. Op 1 Januari 1933 waren er 2984 landstormers, 1934 2919; 1935 3150; 1936 3161; 1937 3184, 1938 3302; 1939 3358. In deze aantallen zijn niet begrepen ■de leden van motordienst en vaartuigen- dienst. Met deze mede zou dit getal nog met ongeveer 700 landstormers vermeer derd worden. Er zijln 21 Gewestelijke Commissieleden, 97 Plaatselijke leiders, 363 plaatselijke Commissieleden. Totaal dus 481 leden. NEDERLANDSCHE ARBEIDERS IN DUITSCHLAND. In verband met de berichten in de Ne- derlandscbe pers dat de Duitscbe over heid in de grensgebieden Nederlandscbe arbeiders en wel vooral de z.g. grensloo- pers (die in Duitschland werken, maar in Nederland met bun gezin blijven wonen) in grooten getale ontslaat, vernam bet „Vader 1.", dat bet de Duitscbe over heid in verband met de zwakke Dhitsche cieviezenpositie inderdaad niet aange naam is, wanneer niet-Duitschers het in Duitschland verdiende loon in bet buiten land verteren. Indien er echter een middel kan wor den gevonden, waardoor dit niet tot ver zwakking der Duitsche deviezenpositie zou leiden, zou de Duitsche overheid er geen bezwaren meer tegen hebben. Bo vendien merkt men op, staat het den Ne- derlandscben arbeiders vrij' zich met hun g'ezin in Duitschland te vestigen; ook dan behoeft geen ontslag te worden gevreesd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hagestein, P. M. van Galen, eand. te Monster. Bedankt voor Winsum, D. Colenbran- der te Peperga. Belgische Nat. Kerk. Beroepen te Antwerpen (2e ipred. pl.), Jhr P. H. W. M. van der Meer de Wal cheren, hulppred. aldaar. Cbr. Geref. Kerk. Tweetal te Ede, E. du Marchie van Voorfchuyzen te Urk en A. Dubois te Oud- Beyeriand. Vacatures Ned. Herv. Kerk. In tegenstelling met de Geref. Kerken, waar van een candidaten-overvloed kan worden gesproken, is er in de Ned. Herv. Kerk een gebrek aan candidaten. In het begin dezes jaars bedroeg op een totaal van 1674 predikantsplaatsen in de Ned. Herv. Kerk het aantal vaca tures 235. Ongeveer een zevende deel dei' predikantsplaatsen gevestigd in 1430 ker kelijke gemeenten is dus onbezet. Provinciegewijze waren deze vacatures aldus verdeeld: Noord-Holland 49, Zuid- Holland 28, Gelderland 34, Friesland 44, Groningen 33, Noord-Brabant met Lim burg 15, Zeeland 10, Overijssel 7, Utrecht 8 en Drenthe 7 predikantsplaatsen. Momenteel zijn nog volgens de offi- ciëele opgave 77 candidaten niet als pre dikant in een gemeente beroepen. Drie en dertig candidaten zijn als hulppredi ker werkzaam. Het aantal theologische studenten aan de drie Rijks-Universiteiten is echter van dien aard, dat binnen kort tijd ook in de Ned. Herv. Kerk van een candi daten-overvloed gesproken zal kunnen worden. Voorloopig verslagi der Tweede Kamer. Zeer vele leden teleurgesteld door voor stellen inzake verdeeling vlootkosten. Aan het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de begrooting van Ned.- Indië voor 1939 is het volgende ontleend: Algemeen stemde het tot voldoening, dat de belangstelling voor de overzeesehe gewesten meer en meer toeneemt, het geen onder meer blijkt uit de aaindacht, welke de ipers en de film tegenwoordig daaraan wijden. Ook de snellere en veel- vuldiger diensten van de K.L.M. dragen biertoe bij: Zeer vele leden waren teleurgesteld door de voorstellen tot een nieuwe ver-' deeling van de vlootkosten, welke zij' zeer ongunstig voor Ned.-Indië achtten. Of schoon de verdediging van dat gebieds deel alle aandacht verdient, is een finan cieel beleid, waarbij versterking van de defensie leidt tot sociale verzwakking van het volk ongewenscht. Zeer vele andere leden betuigden daar entegen bun waardeering voor bet uit de begroeting blijkende Tegeerings-beleid. Vrij algemeen bracht imjen den Gouver neur-generaal hulde voor zijn rustig, rechtvaardig en tactvol optreden, waar door hijt zich een goeden naam heeft ver worven bij de Indische gemeenschap, de nationale volksbeweging inbegrepen. Verschillende groepen van leden ves tigden er de aandacht op, dat de nieuwe crisis-vlaag opnieuw heeft aangetoond dat Ned.-Indië in economisch en finan cieel opzicht in te 'groote mate afhanke lijk is van crisisiinvloeden van buiten af. Verscheidene leden stelden voorop, dat een verbetering van den uitvoer uit Ned.- Indië voorshands niet is te verwaohten en de economische politiek van dat stand punt uit moet worden gezien. Deze leden achtten het een hoopgevend feit, dat in steeds breeder 'kring, zoowel in Nederland als in Ned.-Indië, de nood zakelijkheid wordt ingezien om in dezen zin een rijks-economisch systeem op te bouwen, teneinde niet alleen zeer drei gende economische, doch ook .politieke gevaren af te wenden, Verscheidene leden achtten den b u d- getairen toestand van Ned.- Indië weinig rooskleurig. Omtrent de uitgaven, ten behoeve der defensie merkten verscheidene leden op, dat ook de bevolking Van Ned.-Indië de onvermijdelijkheid van deze uitgaven in ziet en aanvaardt. Intussohen is een ontzaglijke verzwa ring van den druk hiervan het gevolg, zoodat het vraagstuk van de v e r - deelingi der defensiekos- ten over de doelen van het K o n i n k r ij' k thans meer dan ooit een politiek probleem van de eerste orde wordt. Zoooals deze verdeeling thans is geregeld, achten deze leden haar te ongunstig voor Irndië. Vele leden waren van oordeel, dat de ontspanning, welke 'de strijd tus- sbhen Japan en1 China in het Zuidelijk ■deel van den Stillen 'Oceaan tij'dens 1938 had doen ontstaan, meer schijnbaar dan werkelijk moet worden geacht. Al is het waar, dat de naderende vol tooiing van de Engelsche vloot'basis te Singapore en de uitbreiding van de En gelsche vloot, de 'balans der militaire en maritieme krachten in het Verre Oosten wellicht weder iets meer in evenwicht zal brengen wat slechts aan onze positie kan ten goede komen het is ook waar, dat nieuwe Aziatische machten binnen zeer afzien- baren tijd eveneens gewicht in de (s c lh a a 'li z 11 e in legglen. In dit verband werd de ivraag gesteld, of Ide minister in staat is de juistheid te bevestigen van de geruchten, dat bet Sia- meesohe 'leger in de laatste jaren veel aan kracht en goede organisatile beeft gewonnen en de Siameesche luchtvloot reeds bestaat uit 350 vliegtuigen in de eerste linie en tevens een aanvang is ge maakt met den bouw eener niet onbe- teekenende Siameescbe vloot. Is het waar, dat de Siameesche regee ring in 1937 aan Japansche werven op dracht heeft gegeven tot den bouw van 12 torpedojagers en dat onlangs in Italië de contracten werden afgesloten voor den bouw van twee lichte kruisers, gevolgd door den bouw van twee snelvarende „zakforxnaat"-slagsohepen van 10.000 ton Deze ontwikkeling van een nieuwe macht zeer dicht in de nabijheid der Ned. - Indi sche wateren is van te meer beteekenis, omdat alle ver schijnselen er op wijzen dat er zeer intieme 'betrekkin gen bestaan tusschen Siam en Japan en via Japan met Italië en misschien Duitsch land. Is de regeering van oordeel, dat deze verschijnselen aanleiding behaoren te zijn tot herziening van ons Nederlandsch ivlootprogram? Vele leden betuigden hun instemming met de houding Ider Indische Regeering tegenover de politieke partijen en groe pen. Vele 'leden achtten het wenschelijk, dat krachtig worde opgetreden tegen de actie van de extremistische groepen. Zij vrees den, dat de Minister en de G.G. 'de ge varen onderschatten, welke in het bijzon der van de zijde der N.S.B. dreigen. Verscheidene leden vroegen, of het vlootplan 1930, dat indeitijd reeds als het minimum gold, nog wel een vol doende 'grondslag is voor den opbouw van 'onze staatsmarine, nu in de geheele wereld, het 'Oosten niet in de laatste plaats, de internationale toestand aan merkelijk ongunstiger is geworden. Zeer vele leden achtten tie thans op komende propaganda ivoor slag schepen, zelfs uit zuiver militair- maritiem oogpunt een gevaar, vooral voor de tijdige versterking van de weer kracht onzer vloot in de Indische wate ren, aangezien de bouw van deze sche pen en de inrichting van dokgelegenheden enz. voor slagschepen in onze vloot'basis zoo geruimen tijd in beslag zouden ne men, dat het meest critieke tijdperk ver moedelijk voorhij zou zijn voordat der gelijke schepen gereed en in gebruik zou den zijn. Over de financieele zijde van dit vraag stuk zouden deze leden gaarne het oor deel der Regeering vernemen. HET PRINSELIJK PAAR NAAR DEN HAAG. Naar wij vernemen zal bet Prinselijk Paar met Prinses Beatrix in het laatst van deze maand zich naar Den Haag be geven om daar gedurende ongeveer een week ten Paleize te verblijven. DRIJVENDE PONTON GEVONDEN. VLISSINGEN. Vanmorgen werd bier gerapporteerd, dat in de Wielingen nabij het gezonken Zweedsche motorschip Nip pon een onbeheerde lichter drijvende was gezien, welk gevaarte de scheepvaart be dreigde. Na een ingesteld onderzoek bleek het een ponton te zijn, vermoedelijk gebruikt bij bet bergen van gedeelten van het wrak van de Nippon. Deze is op sleeptouw ge nomen en zal naar Zeebrugge worden ge bracht. Boternoteeringi DEN HAAG. De commissienoteering voor Nederlandsche boter is heden vast gesteld op fO,84. De officieele Deensche boternoteeTing is vastgesteld op f0,96. ONTPLOFFING IN IERLAND. LONDEN. Vanochtend vroeg is bij een hotel te Tralee (Ierland) een ontploffing geweest. Honderden ruiten in de buurt zijn ver nield. Frank Chamberlain, de zoon van den premier, die in het hotel kamers heeft, is ongedeerd gebleven. Een vrouw werd door dén luchtdruk uit baar bed 'geslingerd. Aan het hotel werd geen schade toe gebracht. Na de ontploffing in de electriciteits-centrale te South ward De ramen werden door den luchtdruk weggevaagd van de omliggende gebouwen. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig GOES. Huw. aang.: Willem Slabbe- koorn, 38 j. jm. en Pieterneflla Elisabeth van Kleunen, 33 j. jd.Adriaan Duvekot, 30 j. jm. en Geertruida Magdalena de Mul, 27 ij. jd. Gehuwd: Jan Bartholomeus Anthonie van Boven, 27 j. jm. te Middelburg en Jannetje Pieternella Ventevogel, 22 j. jd. Geboren: Marijnis Marinus Arnoldus, z. van Marinus Johannes 'Hubertus van Nispen en Wilhelmina Theodora Willems. MIDDELBURG. Bevallen: E. C. Mun ters geb. Sommer z.; E'. L. van Nugteren geb. D'ees z. Overleden: D. Schipper, 57 j„ wedn. van W. Cornoelje. (M. C.) Over de maand December. ST. ANNALAND. Geboren: Jacob Adriaan z. v. A. Dake en A. Goedegebuu- re; Jacoba Wilhelmina, d. v. I. J. Goud zwaard en C. W. Carol; Thona Mattbea d. v. D. Moerland en M. Rijnberg. Overleden: Jacobus Johannes Hendri- kus Altena 38 j., echtg. van N. Pleune; Abraham Leune, 57 j., wedn. van L. - 60ct. Bij Apotlun Drogisten Keur; Cornelis van der Klooster, 77 j., echtg. van J. Quist, eerder wedn. van P. van Dommele. Gehuwd: Cornelis G. Bentschap Knook, 33 j. te St. Maartensdijk en Geertruida G. Goedegebuure, 23 j.; Arie W. Levering, 21 j. en D'ina E. Rijnberg, 19 j. (Th. G.) OUD-VOSSEMEER. Geboren: Cornelis Désiré, z. v. J. Boonman en J. J. M. G. Hiel; Franciscus Anthonius Maria, z. v. Th. L. Huijsmans en G. A. de Koek; Hen- drika Maria, d. v. J. A. J. Capelle en J. de Witte. Gehuwd: M. Vos 29 j. en E. A. v. Dijke 24 j. Overleden: C. van Dijke 52 j. man van L. L. Vaders. (Th. G.) ST. MAARTENSDIJK. Geboren: Jaco bus Johannes z. v. J. Pot en W. J. Lind- houdt; Urbanus Jozua z. v. A. J. op den Brouw en C. J. Vroegop; Alida Albertina d. v. B. J. van 'Oost ien P. E. Ktooijman. Overleden: P. Rijnberg, 87 j., weduwe van I. Fase; Cornelia Wilhelmina, 4 mnd., d. v. L. A. Stoutjesdijk en P. Geld hof; H. W. Gijzeling, 74 j., man van E. G Beeke. Getrouwd: L. A. van Gorsel, 28 j. jm. en I. J. Nelisse 21 j. jd.; L. Landman 32 j. en J. G. Hoek 25 ij. jd. Van 9—16 Januari. WESTSKAPELLE. Getrouwd: P. de Pagter 26 j. jm. en Eliz. Verhust 25 j.jd. Overleden: Win, Verstraate 71 j., ongeh.; Mag. Joha. Van der Schaaf, 87 j., ongeh.; Joha. W. Minderhoud 75 j., wed. v. Abr. Clarisse. (M. G.) I 1 Driewegen, D'e landbouwver. heeft de levering van onderstaande kunstmeststof fen gegund: Kosten se, Kruiningen: Tho mas 15 c. per zwavel f5,25, kalk- ammon. f 5,95, poederkalk f 1,55. C. v. d. Velde te Ellewoutsdijik: kalksalpeter f 5,75, kalizout f4,32. Kooman, Dirksland: chili f 6,33, ammoniak-super 7 X 9 f 2,95, pa tentkali f4,97. Schouten en De Groot te Utrecht: Super 17 f 1,93. MIDDELBURG, 19 Jan. 1939. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Schokkers f 11-11,75, gelezen witte boo- npn f 25.50-26.50, ongel, f 24-25, maan zaad f 30.50-32. Aangevoerd door boerinnen: Boter f0.72V2, kipeieren f4, eenden eieren f 5. Aangevoerd door handelaren: Boter f 0.72V2, kipeieren f 4, eenden eieren f 4. Part. prijs van den marktzetter: Boter f0.80, kipeieren f5, eendeieren f6. Part. prijs van den handel: Boter f 0.80, kipeieren f 4.60, poelje eieren f 4,25, eendeieren f 3,85. Veilingsvereen. Walcheren. Aanvoer 24.000 eieren. Witte kipeieren: 50-52 kg f 3.42-3.50; 52-54 kg f 3.48-3.52; 54-56 kg f 3.57-3.62; 56-58 kg f 3.68-3.72 58-60 kg f 3.77-3.82; 60-62 kg f 3.90-3.91; 62-64 kg f 3.97-4; 64-66 kg f 4.02-4.08 66-68 kg f4.10; 68- 70 kg f4.18; 70-72' kg f 4.40. Bruine: 50-52 kg f 3.50; 52-54 kg f 3.53; 54-56 kg f3.49; 56-58 kg f3.67; 58-60 kg Een speciale tentoonstelling van gebroeide to lp en in verschillende rassen is in „Bloemlust" te Sassenheim geopend. Kostbare exemplaren zijn er te bewonderen-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3