DE ZEEDW SUNLIGHT ZEEP TWEEDE BLAD De kogelgaatjes te Amsterdam en te Den Haag. LOUISIANA FEUILLETON LOOP DER BEVOLKING. Uit de Provincie *7 ïbo al VAN VRIJDAG 13 JANUARI 1939, Nr 89. DUITSCHE STAP BIJ DE NEDER- LANDSCHE REGEERING. Naar aanlei-dimig vam het bericht uit Duitsche bron in zake een stap van den Dmitschen gezant te 's -Gravenhage bij de Nederlandsche regeering vernemen wij van bevoegde zijde, dat de Duitsche gezant reeds onrniddellijSki na de gecon stateerde feiten zich tot den minister van buitenlandsohe zaken-heeft gewend. De minister heeft zijn leedwezen uitgespro ken en een onderzoek toegezegd. Uit Berlijn werd gisteravond gemeld: De meeste Berüjnsohe avondbladen geven het bericht over de opdracht tot den Duitsohen stap in Den Haag zander comirnlentaar weer. Het feit, dat de Ne- derlainldsche regeering bijl monde van mi nister i atijin nog vóór deze opdracht tot tweemaal toe zijn leedwezen tegenover den Duitsohen gezant heeft betuigd, wordt hier ter ingelichter plaatse toege geven doch in de pers niet vermeld. Vele Joden hebben zich hier opnieuw ongerust gemaakt. Vélen van hen meen den beter te doen wederom niet thuis te slapen; maar dibmtaal kon men hen vol komen geruststellen. Immers er is geen reden om te twijfelen aan de verzekering, dat ditmaal generaal veldmaarschalk Göring zich de beslissing heeft voorbe houden, of er vergeldingsmaatregelen zullen worden genomen en zoo ja, welke en op wellk tijdstip. In geen geval zou, naar imlen uit goede bron hoopt, daarvani sprake kunnen zijn, vóór en aleer het resultaat van het on derzoek van de Nederlandsche politie be kend zal zijln. Daarom heeft de Duitsche gezant in Den Haag dan ook opdracht gekregen, zich voortdurend van den loop van dit onderzoek op de hoogte te hou den en de Duitsche regeering rapport uit te brengen. De „D e u t s c h e diplomati sche p o 1 i t i s c b e Korres ponden z" schrijft: „Het wereldjodiendo-m schijnt in zijn strijd -teigen helt nationaal-socialistische D' litschland, welke het op het gebied en op kosten van andere landen pleegt te voeren, een nieuw gevec-h-t-sve-ld te hebben gezocht. Nadak deze vernietigende „miaoht" erin is geslaagd na een laffen moord oolk een propaganda-veldtocht in de gehee-le wereld te ontketenen tegen het derde rijk, waarbij' een New-Yorksch blad ongestraft tot nieuwe moorden waagde -aan te sporen, zijn op Neder- landsch grondgebied schoten gelost tegen exterritoriaal gebied. Er bestaat geen twijfel omtrent herkomst en doel van deze schoten. terwijl in vooraanstaande 'buitenland- sche kringen wordt gepoogd om een nor male oplossing te vinden voor het jood- sche vraagstuk in midden-Europa, zijn andere krachten aam het werk om een conflict in acuten vorm te i erwekken. In dien nu door hen, die aan de touwtjes trekken, blijkbaar Nederland is uitoeko- zen als terrein voor hun actie en misda dige bedoelingen, dan zal hiervan een zekere toegeeflijkheid jegens de j «odsche aanmatiging en provocatie de reden zijn. Blijkbaar is in verband met gebeurtenis sen dezer dagen de indruk gewekt, dat men bij toonaangevende Nederlandsche kringen niet volledig rekening behoefde te houden srtet den erns-ti-gen w'l, i-ni het belang^ van de verhoudingen tusschen de verschillende mogendheden, krachtig en duidelijk op te treden tegen alle storende loodscthe kuiperijen. 25) door FRANCES H. BURNETT. o „Uit New York". „Uit New York?" herhaalde ze, terwijl ze belangstelling trachtte voor te wenden, der» *e';s besteld had, va- „Ik heb 't ook nooit te voren gedaan", antwoordde hij. „Maar die dingen mi.s- scinen komen ze vandaag wel, en dan zal Je ze zien". Ze deed geen verdere vragen, in de ver onderstelling, dat hij 't een en ander ge rent had ter versiering van de nieuwe "amers, en dat hij haar daarmee wilde errassen. Nadat hij vertrokken was, uacnt ze er met een gevoel van treurigheid an, hoe goed en vriendelijk hij' tegenover „„ar ,wa® ei) boe weinig ze die goedheid V~vr\? ikheid eigenlijk verdiende. s Middags kwam hij terug, en bracht Pril-s dien hij veroverd had, met zich. Bij reed langzaam het hek binnen met iet newuste voorwerp achter zich in den t Was een groote, nieuwe koffer grooter en sierlijker dan één van die GEMEENTE 1 Januari 1938 Geboren Gevestigd Huwel. Overleden Vertrokken 1 Januari 1939 M. V. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal Krutningen 2061 2000 4061 41 35 76 97 120 217 35 18 15 33 97 136 233 2065 2004 4069 Poortvliet 812 853 1665 23 24 47 18 21 39 8 8 4 12 26 36 62 860 817 1677 Zonnemaire 446 394 840 7 4 11 6 14 20 4 5 9 16 20 36 439 387 826 Arnemuiden 1235 1216 2451 20 41 61 22 33 55 24 10 17 53 47 100 1214 1236 2450 Thans moot men in Nederland de nieu we waarschuwingsschoten hebben ge hoord. Zij duiden eenerzdjids erop, dat Nederland blijkbaar geschikt wordt ge acht om als strijdperk te dienen voor een ras aoinider wortel tegen een staat, welke met Nederland betrekkingen van goede nabuurschap! onderhoudt. Anderzijds hoopt men top deze wijze de goede be trekkingen tussohen bei-de staten te ver storen en hierdoor het eigen front, dat tot nu toe -o-p het Euro-peesche vasteland nog -niet goed vasten, voet kon krijgen, te verbreeden. Dé Nederlands-clie autoriteiten zullen een daad, welke ero-p gericht is de zoo nadrukkelijk beschermde neutraliteit af breuk te -doen, nd-et zonder meer voorbij kunnen -gaa-n. Men zal niet kunnen nalaten ernstig er a-ver te denken of -de grootmoedigheid en toegeeflijkheid, welke tot nu toe in acht werden genomen jegens de vernieti gende pogingen van den joo-dsohen in vloed, ook dan nog verantwoord is, wan neer hierdoor, zooals thans het geval is geweest, -de in Nederland geaccrediteerde vertegenwoordiger van het Duitsche rijk gevaar loopt Want de zorg van Neder land voor z-ijn veiligheid is indet in de laat ste plaats een onderpand voor het voort bestaan van de -o-ude betrekkingen vol vertrouwen". 0-ok de overige Duitsche bladen schrij ven, -dat de „aanslagen" welke op Neder- lan-dsohen bodem tegen officieele Duit sche vertegenwoordigers zijn ge-pleegd en waaromtrent -de Duitsche regeering te 's Gravenhage heeft -geprotesteerd, in vloed kunnen uitoefenen op -de Duitsch- Nederlandsohe betrekkingen. Het „Berliner T a g e b 1 a 11" merkt o.a. o-p, dat men het als van zelf sprekend m-o-et beschouwen, dat de Nederlandsche regeering zich niet zal -onttrekken aan den plicht, rekening te houden met het Duitsche pro-test. Wat zij verder zal doen om den invloed van -die kringen te bre ken, -door wie dergelijke misdaden wor den uitgedacht, aangemoedigd en ge ënsceneerd, is haar eigen zaak. Zij moet -zich er we-1 va.n bewust zijn, hoe gevaar lijk dit drijven v-an -deze kringen, wan neer mien -ze verder duldt, ieder oo-gen- bli-k kan worden voor de internationale betrekkingen va-n het la-nd. Omtrent de „-aanslag" te 's Gravenhage wordt nog aan het „Hdbl." gemeld: Het kogeltje is in een der -kame-rs v-a-n het apa-r-tement van den legatieraad Y -o- -n P u t t 1 i t z gevonden, dus niet in het eigenlijke gezantschap-sge- b-ouw. „Huize Vijverberg" en bet gez-ant- schaps-ge-bouw verschillen uiterlijk (zoo wel -architectonisch als in kleur) in zeer sterke mate van e-lkaar. Beide geb-ouwen hebb-en niets met elkaar ge-mieen en het verband, dat er thans tusschen he-t ge- zantschap-sgeb'ouw en -het -hotel-pension betato, is voo-r den buitenstaander abso luut -:et te ontdekken. Fee gezantsch-aps-ge-bouw staat sedert vele maanden -onder voortdurende bewa king van de Haagsche politie. Er zijn perioden geweest, waarin deze politie bewaking niet -noo-dig werd ge-oordeeld. Maar sedert de critieke dag-en van Sep tember heeft er onafgebroken, zoowel overdag -als 's nachts een politie-agent voor Vijverberg 8 op p-o-st -ges-taan En die staat er van-daag den dag n-o-g. Er staat vioris v-oortdurend een politie-agent aan de achterzijde van het -gebouw, dus in de Hooge Nieuwstraat, waar het mecrendeel van het publiek,, dat op de legatie iets te regel-en heeft, zich heeft te vervoegen. In September, en ook bijl andere gele- welke ze te Oakvale gezien had. Hij steeg uit, en in het voorportaal naar baar toetredende, lei hij- zijn 'hand op baar -schouder. „Ik zal ze naar binnen laten brengen en dan kun je ze bekijken", zei hij. „Het zijn eenige nieuwe dingen, die je noodig had". Ze begon een vaag vermoeden te krijgen van betgeen hij- bedoelde, maar ze volgde den koffer in huis, zonder iets te zeggen. Toen ze dien hadden neergezet, bleef ze er bij- staan kijken, terwijl haar vader naar den sleutel zocht en, toen hij dien gevon den had, hem in het slot omdraaide en het deksel terugsloeg. „Hier zijn eenige dingen die je noodig had", zei hij. „Ik hoop, dat ze je zullen be-vallen, kindje". Ze wist niet wat bet was in zijn stem, of zij-n gelaat, o-f zijn houding, dat haar zóó deed ontroeren, maar ze keek in het geheel niet naar hetgeen hij had meege bracht ze liep naar hem toe en greep zij-n arm, liet haar ge-laat daarop zinken, en barstte in tranen uit. „Vader vader!" riep ze. „0- vader!" „Bekijk ze eens, Louisianny", hield hij op vriendelijken toon vol „en zie of ze je bevallen. Er is geen re-den om te schrei en, kindje". Die woorden brachten haar nog meer van streek. Ze hield op met schreien en keek naar hem o-p, onzeker of haar ont roering hem misschien niet aangenaam genheden, waren deze politi-e-posten zelfs verdubbeld. In totaal stonden er dan dus vier agent-en ter bewaking van bet lega tie-gebouw. D-en laatsten tij-d wordt er met in totaal twee agenten volstaan. En ook thans s-baat -aan -de v-oorzij-de en aan de achterzijde slechts één. politieagent. De Haagsche politie verzekert catego risch, dat haar m i e t s van he-t gebeurde b-ek-end i-s. -Een feit is echter, dat een kogeltje, nog kleiner dan die voor z.g. flau-bert-b-uksen worden gebruikt, in het ap-artement van -den legatieraad von Putt- litz is gevonden, De Duitsche gezant heeft van -deze vondst -gisteren aan minister Patijin- kennis gegeven. Uiteraard wordt een mii-nitieus onder zoek ingesteld, -dat' echter klaarblijkelijk niet door de Haagsche politie geschiedt, d-oc-'h door de rijksrecherche. PROV. COMITÉ A.R. KIES- VEREENIGINGEN. Het Provinciaal Comité van AR. Kies- vereenigingen in Zeeland zal met de af gevaardigden -der aangesloten kiesiver- eenigin-gen een vergadering houden op Zaterdag 28 Januari a.s, des- nam. te 1 uur in het Militair Tehuis te Middel burg. Aan -de orde^omt o.a. bespreking ad vies van het Prov. Comité voor de a.s. verkiezing van ledran der Pro-v. Staten en behandeling der vragen gesteld aan -de leden der Staten. Deze vergadering is toegankelik voor alle leden der aangesloten Kie-sivereeni- gingen. A. v. d. Kamer, f Op 58-jari-gen leeftijd is te Utrecht overleden de -heer A. van de Kamer, directeur van de Coöperatieve Apothe- kersvereeniging De O-nderlinge Pharma- ceutiscbe Groothandel. D'e heer Van de Kamer ils 4 Mei 1880 te Middelburg geboren, waar hij de H. B. S. -afliep. Hij studeerde te Utrecht in de p-harmacie en legde in 1902 het exa men af v-oor apotheker. Na het voleindi gen van zijn studie is hij eenigen tij-d in verschillende apoth'éken als provi-sor werkzaam geweest, waarna hij eenigen tijd werkte in enkele laboratoria in Duitschlan-d om vervolgens nog als schei kundige" te arbeiden op het Rijksland- btouwproefstation te Goes. In 1907 werd de o-verledene adjunct directeur van den -Ouderlingen Pharma- ceutischen Groot-handel te Utrecht -en in 1910 volgde zijn benoeming tot directeur. Besmettelijke ziekten. In -de week van 1 tot en met 9 Januari kwamen in onze provincie 3 gevallen van besmettelijke ziekten voor, n.l. een geval van roodvonk, te Aarden-burg (het 2-dr> geval in één gezin) en te Kloetinge en één -geval van -diphtherie te Middelburg MIDDELBURG. Intrekking verordening op losloopen en schutten van vee. Art. 46 der nieuwe algemeene politie verordening geeft in bijzonderheden voor schriften hoe zal worden gehandeld ten aanzien van trekdieren, honden en vee, waarvan de eigenaar onbekend is, en welke -o-p of langs -den openbaren weg of op eens anders grond, zonder toestem ming van den eigenaar of gebruiker van dien grond, worden aangetroffen. Het art. schrijft ivo-or, dat lo-sl-oopende dieren op daarvoor aan te wijzen plaatsen zul len worden geschut en op kosten van den was, maar hij zag haar niet in het gelaat en scheen verlangend te zijn dat zij de dingen, die hij meegebracht had, zou be kijken. „Ik heb je niet alles verteld wat ik in het hoofd had ik toen naar Oakvale ging", zei hij. ,,'tWas een inval van me, dat ik zelf eens naar 't een en ander wilde gaan zien. Ik wist wel dat je me niet zoudt vragen om die -soort van dingen die je noodig had, en ik wist wel dat ik van zoo iets in 't geheel geen verstand had, daar om zei ik tot mezelf: „Ik ga er heen en blijf een dag, en zal dan eens uitkijken, dan kom ik er misschien wel achter. En ik ging, en ik kwam er ook achter. Er was daar een jonge vrouw, die mooier gekleed was dan al de anderen. En ze scheen heel vriendelijk o-o-k, en toen lei ik het zoo aan dat we- met elkaar aan 't praten raakten. Ze had een japon aan van zwarte, dikke stof, die ik erg mooi vond je weet wel, 't was koud in die dagen, na dien zwaren regen een toen we aan 't praten waren vroeg ik haar of ze er niet tegen had mij den naam er van te vertellen, en waar ze het gekocht had. En zij- lachte een beetje, en zei dat het fluweel was, en dat ze het in een winkel te New York ge-kocht -had. En ik vroeg haar of ze 't eens wilde op schrijven, daar ik thuis een meisje had, vo-or wie ik -zoo'n japon wilde koopen en toen, ik weet niet hoe het kwam, toen kwam van 't eene woord het andere, en ik eigenaar worden gevoed en verpleegd. Na 8 dagen zullen -de geschutte en niet af gehaalde trekdieren en vee in het open baar worden verkocht en de geldelijke opbrengst na alle gemaakte kosten en - erpleeggelden, gedurende -drie jaren ter beschikking van dien eigenaar blijven. Bij afhalen binnen 8 dagen, zal ter-uggave volgen tegen betaling van alle iverple- gings en an-dere kotsten. Honden, die niet binnen 4 dagen zijn afgehaald, 'kunnen gedood worden ien ook als de eigenaar weigert -de ge-maakte kosten te vergoe den, Door dat artikel i-s het voortbestaan van de bij Raadsbesluit van 14 December 1859 vastgestelde, herhaaldelijk gewijzig de Verordening' op -het losloopen en schutten van vee overbodig geworden. B. en W, stellen voo-r -die afzonderlijke ver ordening in te trekken. Eervol ontslag. B. en W. stellen vo-or overeenkomstig diens verzoek aan den heer R. van der Wielen, eer-vol ontslag te verleenen als leeraar aan de Avondschool voor Nijver heidsonderwijs en te bepalen, dat dit ont slag geacht wordt te zijn verleend met ingang van 1 Januari j.l. KOMT ER EEN ABATTOIR? In 1926 besloten de gemeenteraden van Middelburg en Vlissingen aan een neu trale commissie ivan deskundigen op te dragen een onderzoek, in te stellen naar de meest gewenschte oplossing om te ge- rak-en tot een gemeenschappelijk abattoir voor geheel Walcheren. Bei-de gemeenten zegden t'o-e zich neer te zullen leggen bij h-et rapport dier commissie inzonderheid wat betreft de plaats, waar zulk een in stelling zou worden gebouwd. In -den -zomer van 1927 vereenigden bei-de gemeenterad-en zich met de plan nen -der Commissie, volgens welke het abattoir zou worden gesticht vlak bij Middelburg aan den Nieuwen V'lissing- sdhen we-g, op het terrein waar nu nog steeds volkstuinen zijn. Van deze plannen is niets gekomen, daar in Vlissingen de slagers -destijds -be sloten tot de oprichting van een coöpe ratief slachthuis. Het gemeentebestuur meen-de toen niet langer aan -de toezegging inzake één abattoir voor Walcheren gebonden te zijn, en verleende steun aan de plaatse lijke slagers bij hun po-gingen. Intus-sc'hen bleef Middelburg zonder een modern slachthuis en moest men zich daar sindsdien blijven te vreden steken met -een slachtplaats in -de gebouwen van de -opgeheven .stalhouderij ,,-de Vijf Rin gen". Aan dezen -ongewenschten toestand zal, als wij -goed hebben beluister-d, binnen kort een ein-de kunnen ko men als een te verwachten voorstel -om aan den Seis- weg een gemeentelijk abat toir te stichten, zulks met hulp van -het werkfonds, zal zijn ingediend en aangeno- ZUID-BEVELAND. Rilland. Gevonden 4 bossc'hen met planthout, vermoedelijk fruithoompjes, Inlichtingen te bekomen bij den gemeen te-veldwachter. (Belangeloos bericht.) lorseke. Naar thans blijkt heeft op ver schillende perceelen in de Kreek en in het Schaar van Wemeldinge het kruiende ijs veel schade veroorzaakt aan de op den kant staande mosselen. Vooral veel zaad en halfwassen mosselen zij-n geheel ver dwenen. In diep water is in 't ge-heel geen schade. Wel zijn de mosselen nog zwak, maar dit zal wel terecht komen. Wemeldin-fle. Woensdagavond kwam de burgerwacht in jaarvergadering bijeen. Ook de burgemeester was aanwezig. Na het vaststellen van jaarverslag en begrooting werden de aftredende bestuurs leden, dhrn D. de Witte en G, Veerhoek herkozen. Vervolgens was het woord aan den bur gemeester, die eerst het doel en het nut van de burgerwacht uiteenzette. Na gewe zen te hebben op de gespannen internatio nale toestanden, sprak hij de hoop uit, i dat wij hier van onrust verschoond zul len mogen blijven. Maar zoo niet, dan hoopt spr. op de Burgerwacht te kunnen rekenen, vooral met bet oog op de lucht bescherming. Vervolgens reikte hij- de koningsmedail- le's uit aan dhr J. Hannewijk, welke beide medaille's hij- zoowel voor scherp als met de buks in -het afgeloopen jaar behaalde. D'eze behaalde thans het koningschap voor de zesde maal achtereen en was in totaal reeds elf maal schutters-koning. De burgemeester feliciteerde ook de bei de opvolgers van dhr Hannewijk, dhrn De Witte en Wielemaker, welke laatste reeds boven de 70 jaar is en toch nog toont tot de beste schutters te behooren. Ook de schietvereen. „Koos de la Reiji" alhier, hield haar jaarvergadering. Besloten werd om in 1939 dezelfde con tributie te- h-effen als in het afgeloopen jaar, D-e aftredende bestuursleden, dhrn J. Wiele-maker en A. Kosten werden bij acclamatie herkozen. -De koningsmedaille der vereen, werd uitgereikt aan dhr Chr. de Zeeuw, welke deze heeft gewonnen met 224 punten. Woensdagavond vergaderde de Gei- tenhoudersvere-en. „Helpt Elkander" al hier onder voorzitterschap van dhr J. Hamelink, welke in zijn openingswoord o.a. mededeelde, dat thans ook de verze kering voor de geiten -haar werkzaamhe den hee-ft aangevangen. Uit de verslagen bleek, dat de vereeni- ging zich in een flinken groei mag ver heugen; er zijn momenteel 78 leden, wel ke plm. 150 geiten houdon. Als b'O-khouder werd benoemd dhr J. Houtekamer, terwijl als bode werd be noemd dhr J. M. van Oosten. Bes-loten werd ook -dezen zomer een keuring te houden. Een voorstel om hier voor medaille-s- beschikbaar te stellen, kon wegens financieele omstandigheden niet aangenomen worden. Wel zullen enkele prijzen worden aangeschaft. - Het ziekenfonds „Draagt Elkanders Lasten" alhier, kwam in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van dhr M. Noussen. Aam het jaarverslag van den penning meester o-ntleenen wij- het volgende: Saldo f 6-56,32. Ontvangsten f 1164,31. Uitgaven f 535,03. Saldo 1938 f 629,28. Aan zieken geld werd uitgekeerd f 416 over 314 dagen aan 16 personen. V4IM ONBEKENDE HERKOMST zei tegen baar: „Ze heeft niets van mij. Als u haar kon zien, zou u nooit denken dat we vader en dochter waren". Ze had je nooit gezien, ze wa,s den avond geko men toen vertrokken was, maar toen ik haar meer van je vertelde, zei ze: „Ik geloof, dat ik wel van haar gehoord he-b. Ik hoorde, dat ze er erg aardig uitzag". En ik vertelde haar wat ik van plan was, en 't scheen wel, alsof ze plezier er in had mij te helpen, want ze zei, dat ik papier en potlood zou halen, en dat ze me dan zou zeggen wat ik bestellen moest. En ik heb gedaan wat ze me ze-i en hier zijn de dingen nu". Ze kon hem niet zeggen, dat de bestelde zaken niet geschikt voor haar waren om te dragen. Ze keek in verwarring naar de rollen zij-de, en de kanten, en de sieraden, die den koffer vulden. „Alles is zoo mooi", zei ze. „Ik heb nooit gedacht dat ik zulke dingen eens bezitten zou". „Er is geen reden_ waarom je ze niet bezitten zou", zei hij. „Ik had er al vroe ger aan moeten denken. Bevallen ze je, Louisianny?" „Ik zo-u al heel moeilijk te yoldoen zijn, als ze me niet -bevielen", antwoordde ze „Ze zij-n alleen te mooi voor een meisje zooals ik". „Dat kunnen ze niet zij-n", zei hij ern stig. „Ik heb -daar te- Oakvale geen meisje gezien, dat er beter uitzag dan jij, Louisi anny, en ik -zei tegen de dame, die bet alles voor mij opschreef, „ze moet het zelfde hebben wat de besten van haar heb ben. Ik wil niet, dat het iets minder is dan hetgeen -ze graag zou he-bben als ze in New York of Philadelphia was groot gebracht. Er bestaat geen enkele reden, waarom ze 't niet krijgen zou. Van elf kin deren is zij- al wat ik -over heb, en ze ver dient het zoo goed als de beste. Ze is jong en mooi en ze verdient het". „E-n wat zei ze daarop?" vroeg Loui- sianna. Hij- aarzelde even eer hij antwordde. „Ze- keek me een oogenblik wat vreemd aan", antwoordde hij- eindelijk. „En toen zei -ze, „ze- moet wel een heel gelukkig meisje zij-n met zulk een vader", en ik zei, „nu ja, dat geloof ik wel". „Alleen, dat geloof ik wel", zei -het meisje, „alleen dat geloof ik wel vader!" Ze liet de- rol -zij-de, die ze vasthield, zakken, en ging naar hem toe. Ze lei haar hand weer op zijn arm en -schudde dien een weinig, terwijl ze op dezelfde koorts achtige, zenuwachtige manier lachte, als op den dag van haar terugkomst, toen ze in het voorportaal naar hem toegekomen was. Een blos was haar plotseling naar de wangen gestegen, en baar oogen schit terden, zooals- hij1 ze op dien dag had zien schitteren. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5