Bigigekerke. Onder leiding van dhr G. Clarisse hield Dinsdagavond de afd. van den Chr. Landarbeidersbond een proga- ganavergadering waarin als spreker op trad dhr Vingerling van Goes met het on derwerp: „Waar het om gaat". In zijn rede toonde spr. aan dat het op het ter rein van het sociale leven, niet in de eer ste plaats gaat om zaken het persoonlijk leven rakende, hoe belangrijk deze op zichzelf mogen zijn, maar dat het gaat om de zaak van Gods gerechtigheid. In Ziijn Woord zijn te vinden de richtlijnen voor ons persoonlijk, het maatschappelijk en ook ons vakvereenigingsleven. Waar nu dit Woord ons leert dat God ons schiep niet los van elkander, maar in or ganisch verband, hebben wij, als we voor ons leven wat doen willen, te verstaan, oat we dit niet moeten trachten te doen ais losse personen naast elkander, maar organisatorisch vereengd. In deze orga nisatie dient ieder zijn persoonlijke plaats NOORD-BEVELAND. Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Finantieële Berichten Burgerlijke Stand Telegrammen. Daarna hield de burgemeester zijn si- scheidsrede. Hij begon met te zeggen, dal het hem zwaar valt van Ritthem afscheid te nemen. Ruim 7V2 jaar geleden deed hij zijn intrede. Feestelijk werd 'hij ingehaald. Hij werd toen getroffen door die hartelijke ontvangst en door de schoonheid der Walahersche kleederdracht en van het landschap. Al de belangrijke besluiten, welke de gemeenteraad onder zijn leiding heeft ge nomen wilde hij niet memoreeren. Alleen wilde hij in het bijzonder noemen de elec- trificatie der gemeente en de groote ver betering van den straatweg naar Souburg. Hij 'hoopte, dat Ritthem tegen een matig tarief spoedig aan het waterleidingnet zal worden aangesloten. Ondanks den regeeringssteun heeft ook de landbouwende bevolking van Ritthem den druk der tijden ondervonden. Door de naburige haven van Ylissingen en het doen uitvoeren van werken door den pol der Walcheren, werd de werkloosheid in de gemeente niet groot. (De burgemeester dankte de raadsleden en de wethouders voor hun prettige sa menwerking. In den secretaris P. Daniëlse vond hij een steun en een vriend. Hij wenschte hem een gelukkige toekomst. Den ambtenaar op de secretarie, dhr Jongkoen, dankte hij voor zijn accuraat werk. Hij prees de vlotte en technisch bekwame wijze van handelen van den gemeente-opzichter dhr Korstanje. Aan beide geneesheeren bracht hij ook zijn dank. In het bijzonder prees hij den gemeenteveldwachter Vink als een bekwaam politieman. Mede namens zijn vrouw wenschte hij allen en heel de gemeente Ritthem Gods zegen toe. De eerste weth. W. Boogaard dankte den burgemeester namens den gemeente raad voor de aangename leiding der ver gaderingen en voor de genoeglijke samen werking. Hij wenschte hem geluk met zijn promotie door de benoeming te Stavoren. Het oudste raadslid P. J. de Pagter sprak in denzelfden geest. Dhr K. Louwerse prees als A. R. raads lid, mede namens zijn collega, de onpar tijdigheid van den burgemeester-. De secretaris, dhr P. Daniëlse, gaf een resumé van wat in de nu achterliggende 7V2 jaar is voorgevallen en prees de pret tige toon in de Raadsvergaderingen en in die van B. en W. Hij' dankte den burge meester namens het gemeente-personeel voor de aangename samenwerking. Waar de heer Ter Haar ook is benoemd tot ge meente-secretaris van Stavoren, hoopt Spr. dat deze voor hem nieuwe functie hem veel voldoening zal geven. Spreker wenscht hem een prettige-n werkkring toe. Na de rondvraag werd de officieele ver gadering gesloten. Daarna dankte dhr B. J. de Meij, mede namens het schoolbestuur en als hoofd der school voor de medewerking en de belangstelling, welke de burgemeester voor het Christelijk onderwijs heeft be toond. Ds H. Bartlema sprak als voorzitter van den kerkeraad van de Hervormde gemeente en als vriend. Hij dankte den burgemeester en zijn vrouw voor hun sa menleving met de Hervormde Kerk, of schoon zij ver van de gemeente woonden. Dhr N. de Pagter, voorzitter van de O'ranjevereen., sprak namens de leden de zer vereeniging, waarvan de burgemees ter eere-voorzitter was. Nog voerden het woord' de burgemees ter van Westkapelle, dhr De Casembroot, namens de vereen, van Burgemeesters en Secretarissen op het platteland van Wal cheren, de burgemeester van Souburg, dhr Stemerding, als hoofd dier aangren zende gemeente en de burgemeester van N.- en St Joosland, dhr Harf als vriend. Na elke toespraak bracht burgemeester Ter Haar aan iederen spreker zijn dank. Behalve de raadsleden, de gemeente ambtenaren met hun echtgenooten, waren aanwezig de genoemde burgemeesters die gesproken hebben, de burgemeester van Koudekerks, dhr Dregmans en de ge meente-secretarissen van Souburg en N.- en St Joosland. Verder eenige oud-raads leden en belangstellenden. Aan het einde der vergadering werd door den wethouder W. Boogaard namens den gemeenteraad en de gemeente-ambte naren aan den burgemeester en zijn vrouw een barometer aangeboden, welke onder dank werd aanvaard. Hierna volgde nog een kort, gezellig sa menzijn. Op Maandag 16 Jan. zal de burgemees ter te Stavoren worden geïnstalleerd. fluiWi te kennen> alzoo als Chris- ehjders ket doel te bereiken n.l. dat °P et maatschappelijk levensterrein eeda meer zal gerekend worden met Slechtigheid ons in Zijn Woord geopenbaard. Verschillende gestelde vragen werden door den spreker beantwoord. Besloten werd volgende weck wanneer de gemeente-secretaris dhr de Moor hoopt geïnstalleerd te worden als burgemeester van 's Heer Abtskerke, een tweetal afge vaardigden daarheen te zenden en hem te feliciteeren, zulks uit erkentelijkheid voor den velen arbeid in het belang van de arbeiders verricht en zijn welwillendheid steeds tegenover hen betoond. Kamperland. Hedenmorgen is tijdens zijn werkzaamheden plotseling overleden de heer J. W. Lamain, die vanaf de oprichting van ons blad ónze corres pondent is geweest. 'Ook was hij langen tijd bestuurslid van ivehschillende ver- eenigingen, zooals de A.R. Kiesvereeni- ging, de vereeniging „Een school met den Bijbel", ienz. Met groote toewijding heeft 'hij zich hieraan, evenals aan aller lei 'Ohr. vereenigingsaxbeid gegeven. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Qostzaan, J. Uitenhuis te Beets. Te Batenburg, W. Oorthuis, cand. te Hengelo. Te Sprang, J. de Lange te Wilsum. Bedankt voor Benschop, J. J. Poot te Bunschoten. 'Geref. Kerken. Viertal te Kantens, K. Doekes, cand. te Kampen; H. Hekman, cand. te Dedems- vaart; R. Koolstra, cand. te Utrecht en D. C. van Lo-nk'huyzen, cand. te Amers foort. D' s J. R. Van O or dt, pre dikant der Geref. gemeente te Zeist, viert 14 Jan. zijn 80sten verjaardag. Ds van 'Oordit was achtereenvolgens predikant te GbarloiS', Terneuzen, Middelburg, Rid derkerk en Opheusden, en deed 29 April 1928 zijn intrede te Zeist. M. de 'Graaf f. In den ouderdom van 85 jaar is te Zeist overleden de heer M. de Graaf, rustend hoofd der Geref. school te 't Zandt, vroeger hoofd der Chr. school te N i e u w d' o r p. Rumoerige N. S. B-vergadering te Winschoten. In een Dinsdagavond te Winschoten gehouden vergadering van de N. S. B., waar de leider dezer beweging, Ir Mus- sert, als spreker optrad, is het rumoerig toegegaan. De zaal was voor een groot deel gevuld met werkloozen, -die vrij' toegang hadden. De toeloop was zeer groot. Tijdens het eerste deel van de rede ont stond er een klein incident, toen een der Joodsche toehoorders zich verhief en uit riep, dat Nederland gelukkig nog geen concentratiekampen bezit. Ir Mussert voegde den zich verwijderend-en bezoeker toe, dat hij vermoedelijk uit het concen tratiekamp te Hoek van Holland was ontvlucht. Tijdens de pauze werden er vele vragen ingeleverd. Bij de beantwoording hiervan, speciaal van eenige vragen over de Joden kwestie, gaf een deel van het publiek dui delijk zijn misnoegen te kennen over het standpunt van de N. S. B. tegenover de Joden. Het publiek begon zich echter pas goed te roeren, toen Ir Mussert de vraag be antwoordde, of Duitschland onder het nieuwe regiem vooruit is gegaan. Spr. merkte daarbij o.m. op, dat tijdens het bestuur van de sociaal-democraten in Duitschland de meisjes gedwongen waren geweest om in Nederland den kost te gaan verdienen en dat ze thans bij duizenden uit zichzélf naar haar land terug gaan. Deze uitlating ontketende een luid gejoel in de zaal, waarop Ir Mussert het gratis- publie'k verzocht zich rustiger te houden. Een groote groep, welke een der balcon- vleugels geheel bezette, 'bleef echter ka baal maken, waarna Ir Mussert uitriep: „Als iemand wa.t te zeggen heeft, laat hij dan het lef hebben op het podium te ko men". Eén eenvoudige arbeidersjongen van Joodsche afkomst gaf hieraan gevolg. De heer Mussert begroette hem als een „zoon van bet oude volk", waarop ver schillende aanwezigen riepen: „Niet schimpen!" „Stilte, ik heb genoeg van 't gesc'hreew" riep Ir Mussert uit. De debattant wilde meehelpen het publiek te sussen, maar Ir Mussert verklaarde het alleen, wel te kun nen. De „niet-volksgenoot", zooals de lei der het uitdrukte, kreeg daarop bet woord en hoewel zijn oratorisch talent veel te wenschen liet, oogstte hij stormachtigen bijval, toen bij Ir Mussert toevoegde, dat de Joden wel gaarne Duitschland zouden willen verlaten, als ze hun geld maar mee mochten nemen. Er ontstond een leven als een oordeel en door de bijvalsbetuigin gen klonken ook kreten als: „Weg met de Joden!" Tijdens de repliek van Ir Mussert, waar in deze ook verklaarde, dat Nederland door de Joden eens in oorlog zou be trokken worden, verliet een groot aantal aanwezigen de zaal. Dit geschiedde met zooveel lawaai, dat Ir Mussert maar een eind aan de vergadering maakte, door de aanwezigen te verzoeken bet Wilhel mus te zingen. De zaal was toen reeds voor meer dan de .helft verlaten. Velen bleven evenwel voor het hotel wachten, waar zij door de politie op een afstand werden gehouden, en deden Ir Mussert bij zijn vertrek met gejoel uitgeleide. Meisje drinkt fleschje jodium leeg. Het ongeveer 3-jarig dochtertje van de familie G. de G. te Ber gen op Zoom 'heeft in een onbewaakt oogenblik een fleschje Jodium zoo goed als uitgedronken. In zorgelijken toestand is 't kindje naar 'bet gasthuis aldaar ver voerd. Met een dorscbmacbine in .aanraking gekomen. Dinsdagmiddag is het 4-jarig dochtertje van den landbouwer M. in de buurtschap A'lbergen met haar kleeren geraakt tus- schen de stangen van een dorschmac'hine, welke door paarden werd voortgetrokken. Het kind werd eenige malen met groote kracht tegen den grond geslagen waar door het aan het hoofd ernstige verwon dingen opliep. Terstond is geneeskundige hulp ingeroepen. De toestand van het meisje is ernstig. Auto tegen een boom. Gistermiddag is een auto, komende van Noordbroek en op weg naar -Slochteren, door de gladheid van den weg geslipt en tegen een boom gereden. In de auto was -alleen de gehuwde 30- jarige J. Roseboom uit S-ohee-mda geaten. Hij werd uit dien wagen geslingerd en bleef bewusteloos op 'den weg liggen. Met ernstige verwondingen en een ver brijzeld been werd de man opgenomen en 'maar het Ziekenhuis, te Groningen ver voerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Pastoor door auto. ge grepen. Dinsdagavond reed pastoor J. A. M. Moors te Heerle bij Wouw, per rijwiel naar huis. Bij' den viersprong De Roskam op den weg RoosendaalBergen op Zoom, wilde hij den weg oversteken, terwijl op hetzelfde oogenblik een auto passeerde. Ofschoon de chauffeur van de zen wagen door krachtig remmen nog een aanrijding probeerde te voorkomen, slaagde hij' hierin niet, zoo-dat de geeste lijke werd gegrepen en op den betonnen weg' werd neergesmakt. Na voorloopig te zijn verbonden, is het slachtoffer naar het ziekenhuis vervoerd. Hij had een gapende hoofdwonde opge- lo-open en inwendige kneuzingen. Men moet leeren slapenl Tot nu toe werd de .slapeloosheid ten -de-ele voor een ziekteverschijnsel gehouden. Een D'uitsoh geneesheer echter, Dr Brennin- ger, is "er van -overtuigd, dat slapen even goed kan worden aangeleerd als bijv. le zen of schrijven. Om zijn bewering waar te maken, heeft hij dezer dagen te Stutt gart een slaapinstituut geopend. De lessen beginnen -des avonds o-m tien uur in volslagen donker. Een slechte leer ling is hij', die den gansohen nacht geen oog -dicht d-oet; goede leerlingen sluime ren weldra in, om eerst tegen den volgen den morgen een uur of acht te ontwaken. Volgens de grondstelling van Dr Bren- ninger is slapen slechts een kwestie van zelfbehee-rs-ching. Daarom heeft hij uit zijn instituut a-lle soorten van geneesmiddelen v-erbannen. Van 'koude afwasschingen des morgens en waterkuren wil hij ook niets weten. De eenige raad, door dezen dokter aan zijn leerlingen gegeven is deze: „Gij moet -denken, dat alles -op de wereld volmaakt in -orde is en -dat al uw medemenschen toonbeelden van menschlievendheid zijn". Men denke niet, dat deze Duitsche dok ter zijn instituut in een verlaten oord ge vestigd heeft, of midden in een rustig park; het bevindt zich in een -der drukke stadswijken, waar het zelfs 's nachts niet geheel a-til wordt. De leerlingen moeten wennen aan alles-, wat tot het dagelijksch leven behoort, dus o-o-k aan lawaai. Eiken morgen komt Brenninger zijn pa tiënten bezoeken, om precies te vernemen, ho-e de nacht is: geweest. Zij', die goed heb ben kunnen slapen, moeten voor de vol gende nachten bepaalde moeilijkbeden zien te overwinnen. Men laat dan b.v. op hun kamer een waterleidingkraantje too- pen, plaatst op de tafel een hardtikkende wekker enz. enz. Hoog water rond Coe- v o r d e n. Sinds Maandagavond voert bet Lo-o-diep zulke geweldige massa's water aan uit de streek ten zuiden van de Ho-ogeveensche vaart, -dat de harde weg tusschen Go-evoxden en Steenwijks- mo-er over eenige honderden meters over stroomd is en alle verkeer tuss-chen Coe- vord'en en Ste-enwijksmo-er wordt belem merd. De bewoners van de huizen, staande te De Ballast langs den overstroomden weg, hebben hun stallen ten deele ontruimd, aangezien die -onder water zijn geloopen. Ook in verschillende woonhuizen is het water gedrongen en men kan slechts met behulp van planken in die 'huizen ver- keeren. De waterleidingen en duikers zijn niet in staat de geweldige watermassa's, die thans uit het Noorden worden aangevoerd te verwerken. Het water stijgt nog steeds, al hoopt men, nu de sneeuw gesmolten is, dat de toevoer spoedig verminderen zal en het water zal zakken. 'Jongen door vracht auto aangereden en gedood. Gisterenmiddag is bij het uitgaan van de scholen te Leidschen-dam het U-jarige jongetje A., toen hij plotseling den weg overstak, door een vrachtauto aangereden en op slag gedood. 'De vermiste tank booten. Twee schepen te Stavoren binnengebracht. Twee vliegers van de vrijwillige organisatie van sport vliegers (V. O. S.), de beeren Reinders en Gijzelaar, -hebben Dinsdag met een sport- vliegtuig een o-psporingstocht gemaakt om de drie op het IJs-selmeer vermiste sche pen te zoeken. Zij' slaagden er in de „Shell VI" en de „Leonidas VII" op te sporen, doch -de „Leonidas I" hebben zij' niet kun nen vinden. De beide schepen zijn behouden gister middag om half zes de haven van Stavo ren binnen gebracht. N-aar het schijnt 'hebben de beide tank booten slechts weinig schade opgeloopen. Van de „Leonidas I" is nog geen spoor gevonden. D'e-ze is vermoedelijk gezonken. Motorrijder botst tegen een auto. Te -Drunen is gisteravond de motorrijder H. V. bij bet pass-eeren in botsing gekomen met een auto, be stuurd door een heer uit Waalwijk. De motorrijder werd eenige meters over den weg geslingerd en bleef bewusteloos lig gen. Een geneesheer uit Drunen consta teerde ernstige verwondingen aan het hoofd, een gebroken been en inwendige kneuzingen. Hij' achtte overbrenging naar het ziekenhuis te 's-Herto-genbosch nood zakelijk. De toestand van den ongelukkige is zorgwekkend. Ex-notaris wegens verduistering veroordeeld. Het -gerechtshof te Amsterdam heeft arrest gewezen in de strafzaak tegen den ex-notaris van H., vroeger praktijk uit oefenende te Hoortm, die een belangrijk bedraig ten mude-ele van een cliënt had verduisterd De rechtbank te Alkmaar had hem tot één jaar -gevangenisstraf veroordeeld. Het gerechtshof verminderde, in verband iruet den hoogen leeftijd van verdachte, -de straf tot ze-s maanden en -bracht de ge- heele preventieve hechtenis, die eveneens zes maanden bedraagt, in mindering, zioodat verdachte onmiddellijk in vrijheid Werd gesteld. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel C. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 437 441 Ned. Ind. (Handelsbk. 128 127 Philips 206/7 206 Unilever 137 136% A. K. U. 37 37% -8 Amsterd. Rubber 211/12 212% Kon. Olie 316 317V£-8 Kon. Boot 118 116% Scheepv. Unie 114% 114 Deli Mij, 251% 249 Nederland 1937 99V2 99% Nederland 1938 1008/s 1007/ib U. S, Steel 49% 493/s-% Anaconda 247/s 247/a Bethl. Steel 557/s 55V2 Cities Serv. 6Vs 57/s Int. Nickel 40% 40l/2 Cont. Oil 216/e 21 Shell 10% 10^/s Kennecott 303/s 29s/e Radio 6 57/a Am. Enka 27V2 27 Car Foundry 23% 23Ve Tidewater 107/ib KF/ie Midpetco 11% I.1V2 Bep. Steel 177/e 17% Waterworks 10% 10 Gen. Motors- 36% 35% De stemming was heden ten beurze aanmerkelijk beter dan gisteren, hoofdza kelijk toe te schrijven aan den gunstige-n indruk -der redevoeringen van Mussolini en Chamberlain. Toch waren -de koersen niet veel beter -dan gisteren, doch de in- koopen hadden opgehouden en er bestond eenige vraag. De hoofdfondsen als- Kon. Olie en HVA waren 23 pet. h-ooger en ook overigens waren de koersen goed prijshoudend met oplo-opende tendenz. Dit gold ook voor de Amerikanen, waar ook de omzetten niet groot waren, met eenige vraag en weinig aanbod. 'Op de beïeggingsmarkt wa-s het stil. De emissie Heinekens Brouwerij-en werd uit 'het oogpunt van belegging gunstig beoor deeld. Wisselkoersen. Amsterdam, 12 Jan., 2.30 u. Berlijn 73.65—73.85. Londen 8.588.60. Parijs 4.83V24.85%. Brussel 31.0331.08. New-York 1,83%1,84V2. GOES. Overleden: Theophilus Verhoe ven, 51 j., echtg, van Sophia Elisabeth de Pauw. MIDDELBURG. Bevallen: A. S. Sinke geb. Laport z.; N. Geluk geb. De Groof z. Overleden: W. Willems, 60 j., geh. met C. de Waard; J. Schoolmeester, 70 j. jm. (M. C.) Van 29 Januari. WESTKAPELLE. Bevallen: Korna. Westerbeke geb. Stroo d. Overleden: Willa. van Rooijen, 61 j., echtgen. van P. Huybregsen. (M. C.) Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 ceni bij vooruitbetaling. DE K.L. M.-DIENSTEN. DEN HAAG. De middelen, die de K. L. M. heeft aangewend, om het passa giersvervoer 'op de binnenlan'dsche lijmen te doen toenemen, -zijn succete-vol geweest. In den zomer van 1939 zal betzelfde net in exploitatie worden gebracht als in 1938. 'Op 17 April zal de lijn op Eind hoven worden heropend en op 15 Mei die op 'Groningen en Leeuwarden. Die van Amsterdam 'op Texel zal op 1 Juli in be drijf -genomen worden. Met Twente zijn nog onderhandelingen gaande. DE BOTERNOTEERING, DEN HAAG. De officieele Deensche bo- ternoteering is heden vastgesteld op f 1. De commissie-noteering voor Ned bo ter op f 0.79 per kg. POLITIE-AGENT DOOR REVOLVER SCHOT GEDOOD. SOEST. 'Gisteravond was- de agent Jan sen op het politiebureau alhier, waar hij alleen de wacht had, bezig met het schoonmaken van zijn revolver. Teneinde door de loop te kunnen zien, richtte hij het wapen, -dat geladen bleek te zijn, naar zich toe. (Plotseling klonk een schot. De kogel trof 'den agent in de borst. Behalve een arrestant, die in een cel was opge sloten, bevond zich niemand op het bu reau. De agent heeft nog getracht bij het telefoontoestel te komen, doc'h dit is hem niet gelukt. Toen l-oste hij een vijftal schoten door ramen en deur om de aan dacht te trékken. De chef ivan de 'spoor- weghalte Soest-dijk hoorde de schoten, maar kon niet weg omdat hij alleen was en een trein naderde. Hij belde het sta tion te Soest op. Vandaar belde men den burgemeester, een inspecteur en twee doktoren op. De zwaar gewonde agent werd overgebracht naar het Ziekenhuis te Amersfoort, waar hij tijdens -de ope ratie is overleden. D-e man was gehuwd en vad-er van één kind. ULTIMATUM GESTELD. UTRECHT. D-e Ned. R. K. en de Alg. Ned. M-etaalbewe-rkersbo-nd voerden se dert 3 De-c. j.l. een actie bijl de N.V. Finus te Utrecht, om te komen tot verhoo-giinig en regeling van het loon. De actie had -geen resultaat. De direc tie werus-c-hte -de zaak met de arbeiders individueel te bespreken. In een motie heeft nu het personeel de directie bericht -dat het de organisaties machtigt met alle geoorloofde middelen de actie te doen slagen. Deze motie was voor de directie aanlei ding de arbeiders individueel voor de keus te stellen 'af te zien -van de bemid deling der organisaties of ontslag. Het personeel he-eft in een vergadering besloten de actie via d-e -organisaties voort 'te zetten. De besturen hebben nu aam -de directie het volgende ultimatum gesteld: le. dat de gegeven ontslagen ingetrok ken moeten worden; 2e. 'dat uiterlijk 16 Januari a.s. over eenstemming moet zijln bereikt over -de ei-schen van het personeel inzake arbeids voorwaarden; 3e. dat -indien o-p genoemden -da-tum ge-en overeenstemming is bereikt, op 17 Januari a.s. de arbeid zal worden neer gelegd. DE POST VAN EN NAAR URK. URK. Hedenmorgen arriveerden hier twee booten met 22 passagiers en 5 pak ken post en goederen. D'eze booten waren om 6 uur 'vanmorgen uit Kampen ver trokken. De miotorsleepboot Zeemeeuw is uit Urk vertrokken met twee ledige vracht schepen achter -zich, -op weg naar Kam pen. Indien er niet te veel wind komt dlie -de vaaTgeul -dicht drijft is de over tocht -niet meer moeilijk. GROOTE PARTIJ SIGAREN GESTOLEN UTRECHT. Vannacht is uit de sigaren fabriek De-nova te Utrecht een groote par tij sigaren ontvreemd ter waarde van ruim f 1000. De mogelijkheid bestemt, dat de partiji bij winkeliers tegen lageren prijs zal worden aangeboden. DE BESPREKINGEN TE ROME. ROME. Er valt niets te vernemen over de besprekingen 'die gisteren tusschen Chamberlain, Mussolini, Halifax en Gia- no gevoerd zijn. Uit antwoorden op vragen aan krin gen welke in nauwe betrekking staan tot d-eze vier, blijkt dat n'a de besprekingen een -gevoelen bestaat van -grooter ver trouwen in -den vrede. Er is geen kwestie van dat de zjg. Itiv liaamsohe ei-schen aan de -ord-e zouden zijn -gekomen en dus -is er ook geen k wes tie van een z.-g. onverzoenlijke houding van Frankrijk jegens de It-aliaansóhe as piratie-s. Tot nog toe schijnt -de verklaring van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3