Kerknieuws Burgerlijke Stand. Land- en Tuinbouw Het Vrouwenhoekje Radioprogramma. De zwerftochten van Kees. tegenover 1122 stuks. De uitvoer van echapenvleesch bleef ongeveer gelijk, nl. rond anderhalf millioen kilo, waarvan ruim twee derde deel naar België gaat. De binnenlandsche consumptie is vrij wel nihil, in tegenstelling tot andere landen. Meer dan de helft van den totalen schapenstapel wordt gehouden in de provincies Noord-Holland (221.000 of 34 pet.), Friesland (121.000 of 18 pet.); daarna komen Groningen en Zuid-Hol land met elk 65.000 stuks. In de vroegere zoo schapenrijke pro vincie Drente worden nog slechts 23.000 schapen gehouden, tegen 70.000 in 1910, waarvan 54.000 heideschapen. NA VIJF JAREN NOG NIETS GEDAAN In middenstandskringen worden be zwaren ontwikkeld tegen het groot-win kel- en filiaal bedrijf en tegen de con centratie van groote ondernemingen. Vele beschouwingen, zegt „Patrimo nium", zijn eenzijdig. Maar wij ontken nen niet, dat hierbij een vraagstuk aan de orde is, dat ook onze belangstelling ten volle verdient. Er kunnen uit de concentratie nadeelen voortvloeien, niet alleen voor den middenstand, maar ook voor de maatschappij in haar geheel. Een andere vraag is evenwel, of de maatregelen, die men in middenstands kringen gaame tegen het groot-winkel- bedrijf genomen wil zien, principiëel en practisch wel den toets der critiek kun nen doorstaan. Sommigen eischen zelfs, dat de Overheid de verdere ontwikkeling der grootwinkelbedrijven kortweg zal beletten. Over de vraag, of dit prin cipiëel geoorloofd zou zijn, maakt men zich niet druk. Dat doet natuurlijk ook niet het or gaan van de N.S.B. Het maakte dezer dagen melding van een motie, door een roomsch-katholieke middenstandsorgani satie aangenomen, waarin werd gewaagd van een „krachtige actie" tegen het groot-winkelbedrijf. Het teekende daarbij aan: „En nu maar afwachten, wat do democratie tegen deze euvelen gaat doen". Ja, ja, wij wachten nu al meer dan vijf jaren op hetgeen in Duitschland door het nationaal-socialisme tegen deze „euvelen" gedaan zal worden. Vóór 1933 trachtten Hi tl er c.s. den kleinen middenstand te winnen door maatregelen te belooven tegen de groot bedrijven. Zij werden geloofd. Maar er is niets gebeurd. Alleen gingen enkele Joodsche grootbedrijven in „Arische" handen over. Maar voor den midden stand maakt het practisch geen verschil, of de leiding van een groote zaak berust bij een Jood dan wel bij een „Ariër". Het nationaal-socialisme laat overi gens de grootwinkel- en filiaalbedrijven volkomen ongemoeid. Het vraagt zich nooit af, of het wel geoorloofd is, dat de Overheid op eenig gebied ingrijpt. Prin- cipiëele overwegingen zullen niet tot onthouding leiden. Kennelijk geven hier overwegingen van practisch-economi- schen aard den doorslag. Dat moge aan de Nederlandsche nationaal-socialisten stof tot nadenken geven. Of staat het woord „nadenken" niet in hun woorden boek? Adviesstichting Geref. Kerken. Eenigen tijd geleden heeft zich een commissie gevormd, teneinde te over wegen of wellicht door concentratie van, de brandverzekeringen der kerken een geldelijk voordeel ten bate der kerken zou zijn te behalen. De werkzaamheden dezer commissie hebben er toe geleid, dat reeds verschil lende kerken hun verzekeringen door haar tusschenkomst deden verzorgen, ter wijl reeds verscheidene kerken hebben toegezegd bij het afloopen der bestaan de overeenkomsten de bemiddeling der commissie te zullen inroepen. Nog regel matig komen aanmeldingen binnen. De commissie is van meening, dat het in het huidige stadium der zaak ge- wenscht is voor de voortzetting van haar arbeid een lichaam van meer blijvenden aard in het leven te roepen. Zij besloot tot oprichting van een Stichting. Ge meend wordt, dat er in onze kerkelijke gemeenschap, buiten de brandverzeke ring nog andere punten zijn ten aanzien waarvan de Stichting met vrucht werk zaam zal kunnen zijn. Hoewel nog geenszins plannen bestaan, zou in dit verband gedacht kunnen wor den aan het geven van voorlichting bij het sluiten van leeningen, het uitoefe nen van administratie en financiëele controle, enz. Het aanvaarden van eigen financiëele verplichtingen, aïcmeae het loopen van financiëele risico's ten behoeve dier Ker ken zal, volgens de Statuton, de Stich ting niet geoorloofd zijn. Van de Adviesstichting te Amsterdam Is de heer W. de Vries Gzn te Amster dam Voorzitter en de heer J. A. Valk te Leiden Secretaris. Bestuursleden zijr. voorts de heeren A. M. Brouwer, Utrecht; S. Bisma, Am sterdam; Mr G. H. A. Grosheide, Amster dam; J. D. F. van Halsema, Assen; C. ven de Linde, Aerdenhout; Mr L. Linde bom czn, Der- Kaag; H. M. van Mar- kusse, Leiden; C. J. van der Maas, Oister- wijk; ir A. van der Meer, Hillegerslierg; F. G. C. Rothuizen, Goes; Ds Chr. W. J. Teeuwen, Heere; P. van der Tas, Leiden; J. Wijnbeek, Zwolle; Ds H. A. Wiersinga, LtliSwr. i-tt R. yyf&s/L Leiden, MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. P. Grondman 32 j. jm. en D. J. de Koning 23 j. jd.; N. Meijer 28 j. jm. en C. N. Paul 27 j. jd.; J. Geljon 22 j. jm. en J. B. A. Boel 20 j. jd.; G. P. Houtop 44 j. jm. en J. Pattenier 39 j. jd. Bevallen: J. M. Baak geb. Vervoorn d.; M. Schuilwerve geb. Willems z. Overleden: G. G. Akkerman, 45 j., vr. van A. V. A. Pettersson; J. S. Martijn, 61 j., vr. van L. A. van den Broek; J. Goedbloed, 83 j., man van G. Houpt. (M. G.) Van 29 Dec.3 Jan. SOUBURG. Bevallen: G. M. Kooiman geb. Houtekamer z. Overleden: K. G. Geljon 90 j., wed. van A. Bosschaart. (Nwbld.) Over de maand December. SER00SKERKE (W.). Getrouwd: J. Dekker 36 j. jm. en M. de Visser 30 j. jd.; L. van den Broeke 20 j. jm. en A. M. Smits 19 j. jd. Bevallen: M Meyer geb. Jakobsen d. Overleden: P. Meijers 84 j., weduw naar van F. van der Meule (overl. te Middelburg). (M. G.) Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. De hulp aan kleine grondgebruikers in Zeeland. De hulpverleening aan kleine grond gebruikers wint ook. in onze provincie veld. Waren er in het vorig jaar 45 ge meenten, die zich er by aangesloten hadden: voor bet nieuwe jaar werd dit 51, terwijl Kloetinge gebeel zelfstandig de hulp verstrekt. Slechts een paar gemeentebesturen too- nen zich onwillig. Men boort wel eens beweren, dat de hulpverlecning practisch niet veel betee- kent, toch zijn het vorig jaar in onze provincie nog bijna 700 van deze men- schen kunnen worden geholpen met steun in geld of in natura. De volgende gemeenten in Zeeland zajn nu aangesloten: Schouwen: Zierikzee, Oosterland ien Bruinisse. Tholen en St. Philipsland: St. Philips- land, Tholen, Oud-Vossemeer, St. Anna- land, Stavenisse, St. Maartensdijk, Sc'her- penisse en Poortvliet. Walcheren: Domburg, Westkapelle, Zoutelande, Biggekerke (nieuw), Koude- kerke, Souburg, Serooskerke, Oost'kapelle, Grypskerke '(nieuw) en Arnemuiden. Zuid-Beveland: Baarland, Driewegen, 's-Graivenpolder i(nieuw), 'is-H. Arends- kerke (nieuw), 's-Heeren'hoek, Heinkens- zand, 'Hoedekenskerke, Kloetinge '(zelf standig), Kruiningen, Nisse, Ovezande, Wolfaartsdijfc en Ierseke. Zeeuwsch-Vlaanderen: Oostburg, Bier vliet, Sluis, Retranchement, Groede (nieuw), IJzondijke, Hontenisse, Vogel waarde, Clinge, Graauw, St. Jansteen, Koewacht, Overslag, Zuiddorpe, Axel, Zaemslag, Hoek en Philippine. TEKORT AAN APPELEN. De Bond van Nederlandsche Grossiers in versche Zuidvruchten en aanverwante artikelen heeft een telegram gezonden aan den minister van Economische Za ken, waarin hij er de aandacht van den minister op vestigt, dat op Dinsdag 3 Januari 1939, in veiling te Goes, de grootste veiling van Nederland, zijn aan geboden ten hoogste 400 kisten appelen, met prijzen voor goudreinetten A 38 cents per kg, B 36 cents per kg, G 32 cents per kg, bellefleur minste kwaliteit 24 cents per kg. De toestand voor fruithandelaren wordt kritiek genoemd en den minister wordt nogmaals verzocht, grooteren invoer van appelen mogeiyk te maken door onmid- deliyke verlaging van de monopoliehef fing. DE VORSTSCHADE. Nu de vorst uit den grond iö, heeft zoo langzamerhand elke boer wel een inzicht gekregen hoeveel aardappelen en voeder bieten aan de strenge koude van de af- geloopen weken ten offer zijn' gevallen. De berichten, die men hierover op de beurs kon 'hooren, liepen nogal uiteen- Er is aan de aardappelen en voeder bieten schade aangericht, bepaalde boe ren hebben zelfs belangrijke schade ge leden, doch gemiddeld over de geheele provincie ivalt het, voor zoover het Z. Lb. blad kon nagaan, nogal mede. Een niet minder belangry'ke vraag is, boe hebben gewassen als karwij, kool zaad, klaver en vooral de wintertarwe de strenge vorst doorstaan. Het blad meent, dat de vorstschade aan verschillende tarweras'sen, uitgezon derd sommige Fransche, in de praktyk belangrijk minder zal zijn dan de 'helft doodgevroren. De bovenste blaadjes mo gen, nu de grond gebeel is ontdooid, na genoeg verdwenen zijn, de planten als zoodanig zitten nog goed vast in den grond en de groene deden zyn nog te onderscheiden. De vorstschade aan de bedoelde tarwerassen zal imedevallen. De planten zijn eöhter door de vorst onge- twijfelrl zeer verzwakt, zoodat, als thans, nu de grond nat is, een periode zou volgen van vorst, waarbij de planten in ijs zouden komen te staan, de schade w-v "SS,? .mu kunnen worden. ÏJSBANEN GAAN WEER OPEN. Gouwzee in goede conditie. Nu de temperatuur zich de laatste dagen om het vries punt beweegt, wordt het ijs weer berijdbaar. In verschil lende plaatsen zijn de ijs banen opnieuw geopend. De ijsvzereeniging „Olym- pia" te Monnikendam meldt, dat de baan naar Marken in goede conditie verkeert. Op de Gouwzee heeft men vele tentjes opgesteld, die met vlaggetjes zijn versierd. Ook de groote ijsbaan te Halfweg zal heden den ge- heelen dag geopend zijn. 91. Thuis gekomen wachtte Kees nog een verrassing. Er was een telegram gekomen van zijn neef Ralph en toen Kees het open maakte, las hij: „Gelukwenschen met de redding ik kom over Ralph. De dag vloog verder om. 92. Toen Kees den volgenden morgen in zijn eigen bed ontwaakte, rekte hij zich eerst eens flink uit. Hè, wat had hij weer heerlijk geslapen. Nu gauw aangekleed en naar beneden. Misschien was Ralph er al. DE FOSFOR-KALI MESTSTOF SULKAPHOS. VI. In één onzer vorige artikelen stonden we een oogenblik stil bij de z.g. chloor- gevoelige gewassen. Wanneer men zich nu nader op de hoogte wenscht te stel len, welke cultuurgewassen dan wel onder de chloorgevoelige gewassen gerangschikt moetien worden, dan vindt men vaak een opsomming van gewassen, die ongevoelig zy'n voor chloor, aldus in de theorie, maar waarover de praktijk vaak anders oordeelt. We denken b.v. in dit verband aan aardappels. Vast staat wel, dat bij te late aanwending van een chloorhou- dend bemestingszout er een zeer groot gevaar bestaat, dat het gewas zal lyden aan chloorbeschadiging. Wy zien in gedachten reeds verschei dene landbouwers de schouders ophalen en meenien de opmerking te hooren, dat zullkls niet bestaat. Wü gaan volkomen met dat standpunt aocoord, wanneer bed üMoorhoudend bemestingszout zeer vroegtydig over bet land is gebracht. Dan heeft althans de chloor gelegenheid om uit te loopen en kan dus dan niet meer baar schadelyke werking op de plant uitoefenen. Maar, wy zouden den geach- ten lezer willen vragen, 'hoeveel chloor- houdende kalimeststof niet veel te laat aangewend wordt. Dacht U, dat het ge vaar voor chloorbeschadiging denkbeel dig is, wanneer zooals wy reeds vele malen hebben waargenomen, de chloor- houdende meststof een twee- tot drietal weken voor het pooten wordt uitgezaaid? Is 'het U reedis bekend', dat Duitsche landbouwdeskundigen alle producten, waarin bet in de eerste plaats gaat om de kwaliteit van bet oogstproduct als chloorgevoelig aanmeiken zooals b.iv. ta bak, groenten, fruit, aardappels en vlas. In de praktyk zal men dan ook o.i. te eeniger tyd rekening moeten houden met de gevolgen van de veelal te late aanwen ding van chloorhoudende bemestingszou- tien. 'Slechts dan wanneer bet chloorhou- dend bemestingszout omstreeks Nieuw jaar wordt uitgestrooid, behoeft men geen vrees te hebben voor chloorbescha diging. Maar zooals reeds opgemerkt, in de praktyk beeft de uitstrooiing veelal veel te laat plaats. Trouwens er komt o.i. nog een andere factor by. En wel deze: Er zyn gevallen bekend, dat ondanks bet feit, dat een kalibemesting op aardappelen werd toe gepast, bet „blauw" niet verdwijnen wilde. Het staat voor ons wel vast, dat 'op verschillende gronden, bet nuttig ef fect van een kalibemesting zeer gering zal zyn. Wü zullen dit in het kort trachten uiteen te zetten. Nemen wü als voorbeeld, dat een landbouwer uitstrooit een kalizoutmeststof. 'Het uitgestrooide Kalizout zal in het bodemwater oplossen, maar niet als zoodanig blüven. Het zyn de klei-huinusdeelen, als we 'het zoo in populaire vorm eens neer mogen schry^- ven, die zich meester maken van de kali en wel onder uitwisseling van kalk uit de kleisubstantie. Er gaat dus kali uit het bodemwater over in klei en omgekeerd kalk uit de klei in het bodemwater. Uit het laatstvermelde valt dus te concludeeren, dat, wil men werkelyk een voorraad ge- makkeiyk opneembare kali in den grond vormen, het noodzakeiyk is, dat de kali door het klei-huraus complex in uitwis selbaren vorm wordt vastgehouden. Eh wil dit gebeuren, dan zal de klei-humus- substantie voldoende ryk aan k'alk moe ten zyn. De lezer ziet dus wel uit het boven staande, dat het nuttig effect van een kalizoutbemesting afhankelyk is van den kalkvoorraad van den bodem. Wanneer de bouwvoor ontkalkt is of zoo goed als ontkalkt, dan zult u geen kwaliteitsverbe tering by uw consumptieaardappelen con- stateeren, al wendt u een bemesting met kalibemestingszout aan. Wel zal 't element kali niet uitspoelen, maar de klei-humus- deelen houden het zoo stevig vast, dat deze het niet meer loslaten, omdat er geen kalk aanwezig is, die voor de wisselwer king noodzakeiyk is. Nu hooren we reeds opmerken, dat er een eenvoudig middel bestaat om de kalkvoorraad te vergroo- ten. Men gaat n.l. eenvoudig kalken. Zeer juist. Maar in streken, waar een inten siever verbouw van aardappelen plaats heeft, daar haalt men juist door die be- kalking het paard van Troje binnen, .want dan krygt men pokkige aardappelen, aangetast door de aardappelschurft. Het is bekend, dat de schimmel zich het sterkst ontwikkelt op gronden, die ryk sijr esc. IkelV, t'.:?wjjl ook een gemakke lijke toetreding van de lucht de groei van den schimmel bevordert. Wil men aardappelen met een gladde schil verbouwen, dan adviseeren we om als fosfor-kalibemesting aan te wenden Sulkaphos, gerekend naar een hoeveel heid van ongeveer 800 kg per ha. Zeker het is waar, ook Sulkaphos bevat kalk en wel 20 pet. Maar deze kalk is gebonden aan het fosforzuur in den vorm van di- calciumfosfaat. En die vorm nu is n o o i t bijtend of schadelyk. By aanwending van Sulkaphos bestaat geen gevaar voor schurft of pokziekte. We zagen dit jaar aardappelen van per- ceelen, die bemest waren met Sulkaphos. Wat een pracht van een handelskwaliteit bezaten die aardappelen. Een mooie, glad de schil en dat dank zy de uitmuntende eigenschappen van Sulkaphos. Thee-propaganda. Het Thee-propaganda^bureau gaf weer een nummer wan de Thee-post uit, dat op een doeltreffende manier propaganda maakt voor het drinken van een lekker kopje thee. Een nieuwe t'hee-campagne is gereed. Op verschillende wyze zatl worden opge wekt meer thee te gaan drinken. Zoo schrijft Minister Weiter o.a.: „Per hoofd verbruikt de Nederlander nog steeds slechts iets meer dan K van het theeverbruik van den Engelsehen theedrinker. Moge bet aan de Thee-Propaganda ge lukken, dezen Britec'hen voorsprong in te halen, in het belang van den verbruiker in Nederland en den producent in Indië beiden; voor de welvaart ivan Java en Sumatra zou dat resultaat reeds van merkbare beteekenis zyn." Het recept. In dit nummer lezen we verder o.a.: Hoe di'kwyls gebeurt bet niet, dat uit een prima palkje thee door zorgeloosheid en onkunde der huisvrouw een slecht kop thee wordt gezet. Dan „deugt de thee niet", terwyl de fout toch elders te zoe ken is. Het theerecept van 'het Thee-Propagan- da-bureau nu stelt de Nederlandsche huisvrouwen in staat uit iedere soort thee met dezelfde bereidingswyze dat te halen, wat er aan aroma, geur en kwaliteit in zit. Dit thee-recept noemen wy het t'hee- A.B.C., omdat het zoo eenvoudig is en het luidt: 1. Doe per persoon één maatschepje t'hee in den theepot. 2. Giet versch kokend water op. 3. Laat drie tot vyf minuten trekken onder de theemuts. 4. Vóór het inschenken even omroeren. 5. Voeg suiker ien melk toe naar smaak. 'Het maatschepje wordt door het thee- Propagandabureau aan den handel ver strekt tegen kostprijs. Het is 'voor het zetten van elk merk thee onontbeerlyk. De uitverkoop-koorts. Januari is uitverkoopmaand. Dat kan men dezer dagen weer waarnemen. Gewoonlyk is het op een Maandagmor gen nu niet zoo 'heel druk in de steden, maar op dezen eersten werkdag van het nieuwe jaar, gonsde ihet van de zwermen bedryvige bijeen, die honing gingen pu ren uit de etalages' en magazynen. Rond om de toonbanken verdrongen zich al vroeg op uren, dat anders de wasch gedaan wordt vrouwen, tastend en graaiend, om het beste wat er is, op den kop te tikken, om koopjes te halen, al kan 't ook gebeuren, dat er zóóveel koopjes ge haald worden, dat de zuinigheid wat in het gedrang komt. De mannen kwamen thuis om te eten, maar niet averal was de tafel gedekt. „Moeder is nog niet terug van de uit verkoop", heette bet. 'Ook 's avonds, by de thuiskomst na volbrachte dagtaak. En hier en daar zal er wel iets niet heele- maal gaar geweest zyn of in de baast een weinig aangebrand. Van harte gunnen wy al onze lezeres sen, dat ze inderdaad koopjes hebben ge daan en dat ze gevrywaard zyn gebleven van stroppen en tegenvallers, die 'ook wel voorkomen. Koopjes halen1 in de opruimingen is ook een kunst I Minder fabrieks-, meer dienstmeisjes. Het besluit van de regeering ten op zichte van steuntrekkende gezinnen, waar ivi ouwelijke leden inkomsten 'hebben door het verrichten van huishoudelyken ar beid welke inkomsten voortaan vry zyn van aftrek 1 wordt algemeen toe gejuicht. Allereerst zullen zich nu meis jes komen aanbieden als dienstboden en werksters, zoo hoopt men. Mogen er nu spoedig maatregelen vol gen ten aanzien van fabrieken, met dien verstande, dat vrouwelyfe personeel daar zooveel mogelijk door mannelyk perso neel wordt vervangen. Men bereikt dan twee dingen: de werk loosheid onder de mannen en jongens zal minder worden en 'het aantal dienstmeis jes wordt vergroot, wat wel noodig zal zyn als straks de Duitsche vertrekken. Intusschen is er nog een bepaling, die belet, dat allo gezinnen van werkloozen van dezen nieuwen maatregel profiteeren. De steunregeling bepaalt n.l. dat een ge zin in totaal aan steun, plus inkomen van gezinsleden en toelagen niet meer mag ontvangen dan iVs maal bet grondbedrag dat wordt vastgesteld naar de grootte van het gezin. Enkele recepten. Een smakelijke Goulasch- schotel. Voor 6 pers. is een pond pekelvleesch noodig, 3 a 4 uien, 1 Mag- gi's Justablet, V2 pond gezouten of versch spek, peper, laurierblad, 1 eetlepel bloem en V2 L. water. Het in dobbelsteentjes gesneden spek en de gesnipperde uien bakken we lichtbruin, voegen hierby bet in blokjes gesneden pekelvleesch en laten dit eenigen tyd meebakken. Is dit wat bruin geworden, dan roeren we een lepel bloem er door en V2 L. kokend water. Het Maggi's Justablet wry ven we fyn en roeren het met wat koud water tot een glad papje, dat we 'onder roeren by het vleesc'h voegen. In de nu gesloten pan laten we dit nog ongeveer een uur zacht jes staven. Desgewenscht met laurier blaadje, een paar kruidnagelen en wat peper er aan toegevoegd. Abrikozenpudding. 2 ons ge droogde abrikozen, V» L. water, 1 ons suiker, citroenschip, 18 gram witte ge latine. Wascih de abrikozen, week ze en kook ze in het water met citroenschil tot ze zacht zijn. Los de geweekte gelatine er in op en wryf de massa door een paar denharen zeef. Maak de puddingmassa met suiker af en doe ze, zoodra ze ste vig begint te worden over in een met koud water omgespoelden puddingvorm. Maandag 9 Januari 1939. MILVERSUM I. 1875 en 301,5 M. Alg. Progr., verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram. Om 8,15 Ber. 10,00 Morgen- wyding. 10,15 Gram. 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Ensemble Jonny Kroon en gram. 12,15 Ber., gram. 1,00 Ensemble Spezialetti. 1,45 Gram. 2,00 Ensemble Spezialett.i. 2,30 Omroeporkest en soliste. 3,454,05 Causerie over de Oudercom missies en de Ouderraden by het L. O. 4,30 Discocauserie. 5,30 AVRO-Aeolian- orkest. 6,15 AVRO-Amusementsorkest (opn.). Om 6,25 Ber. 7,00 Banjo, viool en piano. 7,30 Causerie over Herman Boer- haave. 8,00 Ber. ANP. 8,15 Radiotooneel met muziek. 9,20 AVRO-Vaudeville-orkest en solisten. 10,00 Gram. met inl. 10,30 Orgel. 11,00 Ber. ANP., hierna tot 12,00 Gram. HILVERSUM n. 415,5 M. NCRV.-Uitz. 8,00 Schriftl., medit. 8,15 Eer., gram. 9,309,45 Gelukw. 10,30 Morgend. 11,00 Chr. Lectuur. 11,30 Gram. 12,0012,15 Ber. 12,30 Het Stichtsch Salonorkest en gram. 2,00 Voor de scholen. 2,35 G,am. 3,00 Wenken voor de keuken. 3,30 Gram. 3,45 Bybellezing, 4,45 Gram. 5,15 Voor de kinderen. 6,15 Gram. 6,30 Ber., vra genuurtje. 7,007,15 Ber. 7,45 Gram. 8,00 Ber. ANP., herh. SOS-Ber. 8,15 Utr. Sted. Orkest m.m.v. soliste. 9,00 Cither en gram. 9,30 Causerie „Iets over dialecten". 10,00 Ber. ANP., actueel helf- uur. 10,30 Gram. 10,45 Gymnastiekles. 11,00 Gram. 11,50—12,00 Schriftlezing.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6