DE ZEEUW tweede blad WINTERvdeten KLOOSTERBALSEM Spionnage van Duitsche dienstmeisjes. (Jit de Provincie. AKKER'S Gemengd Nieuws LOUISIANA Wat er deze week voorviel. FEUILLETON LAMSVLEESCH IN BLIK? VAN ZATERDAG 7 JANUARI 1939, Nr 84. Men herinnert zich wellicht het feit aldus de Avondpost dat onlangs een in Duitschland werkende Nederlandsche vrouw, die hier met verlof was geweest, by haar terugkeer op het politiebureau werd geroepen, en dat haar toen allerlei vragen werden gesteld, waaruit bleek, dat men van haar doen, laten en spre ken hier op de 'hoogte was. Waar zit de spionnage? hebben wij toen gevraagd. Thans deelt in de „Haagsche Post" iemand mede, dat hij dezer dagen een gedrukt formulier in handen kreeg, het welk zijn Duitsch dienstmeisje had laten slingeren. Het was afkomstig van het Duitsche consulaat in zijn gemeente. Op dat formulier werden het meisje allerlei vragen gesteld, ook omtrent de familie waarbiji zij: diende. Of deze Arisch was of niet; of zij: pro-Duitsch was; of er anti- Duitsche gesprekken werden gevoerd; wie er zoo al bij de familie op bezoek kwamen enz. Hier hebben we 'dus de spionnage bij den staart. De Duitsche dienstmeisjes blijken ge bruikt te worden om de families, bij' wel ke zij dienen, te bespionneoren en aller lei inlichtingen er over te verstrekken. Dit is onduldbaar, Uit dit oogpunt be schouwd, kan het niet anders dan een ze gen worden genoemd, dat de meisjes naar haar vaderland worden terug gehaald. Ware dit niot zoo, dan zou er allo aan leiding zijn, de regeering te vragen, eens een ernstig onderzoek naar deze dingen in te stellen. En misschien is deze aanleiding er tóch wel. Want wanneer de spionnage aldus wordt georganiseerd, zal zij heusch haar werk niet staken omdat de dienstmeisjes weg gaan, maar zal ze zich van andere middelen en methoden bedienen. Trou wens er is. geen enkele reden om aan te nemen, dat de spionnage alleen dienst meisjes gebruikt om haar doel te berei ken. Het moet een ellendige gedachte zijn voor hen, die Duitsch personeel hebben, dat dit wellicht óók gebruikt wordt om te spionneeren. Wie kan men op deze manier tegenwoordig nog vertrouwen? Bovendien vraagt men zich af: waar heeft men in Duitschland dergelijke ge detailleerde inlichtingen over Nederland sche gezinnen toch voor noodig? Met welk doel worden dergelijke dossiers aange legd? Op hoogen toon heeft Hitier herhaalde lijk aan het buitenland den eisch gesteld, dat men zich niet zal bemoeien met de binnenlandsche aangelegenheden van Duitschland. Zelfs de Joden-vervolging werd tot een binnenlandsche zaak terug gebracht (terwijl men ze wegjaagt naar het buitenland!). Maar als men zulke eischen stelt, waar haalt men dan den moed vandaan, Duitschers te laten spionneeren in Nederlandsche gezinnen? Wij voelen niets dan minachting voor dit duistere bedrijf, dat jonge menschen tot spionnen maakt van de familie, bij welke zij hun brood verdienen. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, Op Nieuwjaarsmorgen stond onze oude trouwe Jan weer met onbeschermden kop in den wind. Hij heeft de „operatie" 1938 goed door staan. 1 Fier en trotsch staat zijn torenspits weer in ons monumenten-rijke centrum. Als vanzelf gaan onze gedachten weer naar 1938 terug. Daar was nog eens een keer een „sensatietje" om die Abdijtoren in de „Middelburgsche Courant" en in den Raad. I Maar we leven snel en de meesten van ons hebben een kort geheugen. Trapt iemand zijn buurman op de tee- nen dan zeggen beiden „pardon" en men gaat weer over tot de orde van den dag. Dan naast de Abdij-toren, was er de Abdijhotel-kwestie. Van ingrijpende im portantie. Veroorzaakte nog een extra- Raadsvergadering. Maar vandaag aan de dag is dit ook al geen kwestie meer, Opgelost. In 1938 werd er nog veel meer opgelost. Ik denk aan het ziekenhuisvraagstuk. Wat een lijdensweg van tekorten en cri- tiek. Hier bracht 't werkfonds en een gloed nieuwe crisis-commissie de uitkomst. Wat een vriendelijk gebouw is er aan ons stuntelig Noordpoortplein(tje) verre zen. Ik hou me maar liefst erg op de vlakte over „architectonische waarden" en bepaal me tot m'n eigen indruk, zoo op pervlakkig mogelijk weergegeven; vriende lijk. Uit buitengewoon vriendelijke wijze is dit ook van binnen vriendelijk-uitziend gebouw, plechtig geopend. Vlak in de buurt is er een monumentale Militaire School verrezen, die nog wel niet plechtig in gebruik is genomen, maar wat toch iederen dag te verwachten is, Deze school, dit gebouw, zal ons nog langen tijd, de critieke voor- en najaars dagen 1938 in herinnering brengen, en was van deze en soortgelijke gebeurtenis sen min of meer de onmiddellijke aan leiding, Intusschen werd ook van een ander grootsch gebouw in 1938 de eerste paal geheid. Een gebouw waar de administra tieve staf van ons vooruitstrevend provin ciaal electrisch bedrijf straks huisvesting zal vinden. Al deze bouwwerken brachten naast de gewone bouwerij: „leven in de brouwerij". Sterke vermindering der werkloosheid on der de 'bouwvakarbeiders. Begunstigden de werkloosheidsstatistiek 1938 in onze gemeente. Voor de gemeentebedrijven was 1938 ook weer een goed jaar. Waarvan de ver bruikers profiteerden, Zoowel het gas- als het electrieiteitsbedrijf verlaagde' de ta rieven. Natuurlijk geschiedde dit niet op volmaakte wijze. Wie kan er nu ook vol maakt werk leveren? Laten we hopen, dat eventueels oneffenheden in 1939 worden gladgestreken. Dan schieten er met de volgende jaarwisseling geen mopperaars meer over, Ons gasbedrijf heeft een prachtreclame gemaakt met vele Middelburgsche huis moeders te verrassen met een prachthuis- houdboek van 130 bladzijden, waarin op buitengewoon instructieve wijze de vele toepassingsmogelijkheden van gas worden aangegeven. Het is een boekwerk, wat vele vrouwen en sommige manneo als een roman „ver slinden". Ook het waterleidingtarief werd ge wijzigd en voor eenige honderden verbrui kers verlaagd. v Ten opzichte van deze verbruikers schaar ik me aan de zijde van diegenen, die het betreurden, dat het sedert de op richting van het bedrijf in 189J toege paste welstandstarief, plaats moest maken voor het verbruikstarief. In ons stedelijk bestuur waren er twee „stroomingen". De wijziging kwam tot stand met 9 tegen 7 stemmen. Dus erg O'p het nippertje. Zoo terugziende op 1938 klopt ons hart vol verwachtine voor 1939. Zal er zooveel werk in de bouwbedrij ven blijven? Krijgen we een gemeentelijk uitbrei- dings- en bouwplan, voorziende in de be hoeften van eenige tientallen jaren? Waarheen wordt ons Abdij-hotel-bedrijf verplaatst? Wat gaat er met de electrische tram verbinding Middelburg-Vlissingen gebeu ren? Zal de Zegam Pezegam worden en de andere „gam"s opslokken? Dit lijstje van vragen ware uit te brei den. We zullen het niet doen. Ook in 1939 zal weer blijken, dat de „tijd" de meeste vraagstukken oplost, daarbij geholpen of tegengewerkt door de „tijdmenschen". Ook nu, met de beste wenschen voor 1939. Een amicalen groet van STENTOR. CENTRALE VOOR WERKLOOZENZORG Voor de Centrale voor Werkloozenzorg is door de plaatselijke comité's ingeza meld f 71,927,56, terwijl aan particuliere giften is ontvangen f 4175,38, totaal dus f 76.102,92. Uit Zeeland kwamen de volgende col lecten binnen; Aardenburg f 19,65, Arne- muiden f 62,95, Biggekerke f 31,18, Co- lijnsplaat f 100,95, Domburg f 75, Gapin- ge f 23,84, Goes en omgeving f 1013,50, 's-Gravenpolder f 80,64, Groede f 51,60, Hoofdplaat f 7,55, Kamperland f 17,85, Kats f 6,32, Kortgene f 18, Koudekerks f 138,44, Krabbendijke f 45,45, Kruinin- gen f 77,51, Middelburg f254,24, Nieuw- dorp f 25,50, Nieuwerkerk f 25,74, Nieuw- vliet f 34,75, Noordgouwe f 77,65, Oost burg f 69,45, Oudelande f 42,34, Rilland- Bath f 54, Schoondijke f 100,91, Seroos- kerke (W.) f 81,35, Souburg f 97,20, Ter- neuzen f 321,60, Tholen f 53, Vlissingen f 375, Vrouwepolder f 43,10, Wissekerke f 21,60, Zaamslag f 78,65, Zierikzee f 98,16 Zonnemaire f 76,45, Zuidzande f 21,37. Besmettelijke ziekten. In de week van 25 tot en met 31 De cember kwamen in onze provincie twee gevallen van besmettelijke ziekten voor, n.l. één geval van febris typhol'dea te St.- Maartensdijk en één geval van roodvonk te Souburg. VLISSINGEN. Naar Indië. Met het s.s. „Soemba" van de Mij. „Ne derland" zijn gisteren 79 manschappen van de Koloniale Reserve te Nijmegen uit de haven van Vlissingen naar Indië vertrokken. Het is de eerste maal, dat de zeereis van militairen voor Indië te Vlissingen aanvangt. I I Hoe spoediger U I I er Kloosterbalsem op doet, boe betert winterteenen, winterhielen, winterhanden ontstaan, doorat er vergiften zich hebben vastgezet in Uw weefsels. Deze schadelijke stoffen prikkelen van binnenuit Uw huid. Deze wordt rood, jeukt, zwelt en gaat open. Neem 's-avonda een heet voetbad en doe dan een verband met Kloosterbalsem erop. Dadelijk verdwijnt de jeuk. Doe er ook 's-morgens Kloosterbalsem op en verras send snel zult Ge er vanaf zijn, zelfs als Uw winterteenen al zijn open gegaan. Onovertroffen als huidgenezend middel bij gesprongen handen, kloven, schrale huid. Fer pot van 25 Gram f 0.621/2, pot van 50 Gram f 1.04 Moord te Utrecht? Bejaarde vrouw dood gevonden. In haar woning aan de Jacob Camp- huysstraat, te Utrecht, is gistermorgen een bejaarde vrouw vermoord gevonden. Men vermoedt, dat roof de drijfveer van deze afschuwelijke misdaad is. 'Het slachtoffer van deze misdaad is de ongeveer 68-jarige mejuffrouw E. Sibbing, die in een benedenhuis in de Jac. Camphuysstraat woont. Zij werd gisteren te half twaalf, dood op bed ge vonden door een controleur van het ge meentelijk gasbedrijf, die den meter kwam opnemen. Daar hij de voordeur open vond en door FRANCES H. BURNETT. 20) ^o- „Louisianny dacht dat ze 't bost deed naar bed te gaan en haar hoofdpijn uit te slapen, in plaats van naar Oakvale te rug te rijden", zei hij. „Ik zal binnen een dag of twee daar zijn om haar rekening en dat alles af te doen. Ik geloof dat de baden haar niet veel goed hebben ge daan. Ze is niet heel en al zooals ze we zen moet. Ik wist wel dat ze dat niet was, toen ze vanavond zulke wonderlijke denkbeelden in 't hoofd kreeg. Zulke din gen is ze anders niet gewoon, als ze wel is." „We zijn u zeer verplicht voor uw vriendelijkheid", zei Ferrol, toen bij1 de teugels nam. „O, dat beteekent niets. Ge zijt me wel kom geweest. Maar ge zoudt het hier be ter getroffen hebben, als Louisianny in haar gewone doen was geweest. Vaarwel! Ge zult helder maanlicht hehben op uw tocht." Ze volbrachten den langen rit zonder i een woord te wisselen. Toen zij: aan de I plaats hunner bestemming waren geko men, en Olivia uit het rijtuig was gehol pen en in het maanlicht op de verlaten galerij stond, waar ze dien morgen met Louisiana gestaan had, zag ze er in de hoogste mate verdrietig en moedeloos uit. „Lawrence", zei ze, „ik zie eigenlijk niet in waarom je zoo boos over de zaak zoudt moeten wezen. Ik heb er zelf zoo veel verdriet van als iemand maar zou kunnen wenschen." Zonder te antwoorden, stond hij een oogenblik met afgetrokken blik naar het door de maan beschenen landschap te staren, 't Was doodstil daarbuiten, en 't scheen alsof over alles een waas van droefgeestigheid verspreid lag. „We zullen er niet over spreken", zei hij eindelijk, „maar je hebt me een slech ten dienst bewezen Olivia." HOOFDSTUK IX. „W e r k e 1 ij k n i e t, L o- u i s i a n n y?" Terwijl broeder en zuster die woorden wisselden, zat Louisiana in de huiska mer op een laag stoeltje aan haar vaders knie, en staarde in het vuur. Ze was niet naar bed gegaan. Toen hij naar buis was teruggekeerd, had haar vader baar daar gevonden, en ze had sinds dat oogenblik haar plaats niet verlaten. Er was hout vuur in den haard aangelegd, omdat het in de hooge bergstreek koel was gewor den na den regen, en 't scheen haar te be vallen daar stil te zitten en peinzend in het vuur te staren. Ook de heer Rogers was in een naden kende stemming. Nadat hij zijn gasten uitgeleide had gedaan, had hij zich, met een vrij vastberaden uitdrukking op 't ge laat, neergezet. Hij had de deuren geslo ten en zijn geliefkoosden, houten, groen- geverfden stoel voor den dag gehaald. Toen was hij gaan zitten, en zijn tabaks doos uit den zak halend, bad hij er, steeds met dezelfde ernstige, afgetrokken uitdrukking in zijn blik, een flinken greep uit gedaan. Toen leunde hij met zijn stoel gen weinig achterover, sloeg de beenen over elkander, en begon langzaam de ta bakspruim te bewerken. „Louisianny", zei hij'. „Louisianny, ik wilde 't rechte van de zaak wel eens hoo- ren." Ze antwoordde hem met gedempte stem, ,,'tls bet vertellen niet waard", zei ze. ,,'t Was bij1 slot van rekening, maar een heel flauwe grap." Hij keek haar snel terzijde aan ter wijl hij zijn over elkaar gekruisde beenen langzaam wreef. „Was het?" merkte hij aan. „Bij slot Het eerste openbare woord, dat de Brit- sche minister-president Chamberlain in het nieuwe jaar gesproken heeft, was er een van optimisme. „Ik denk, zeide hij, dat 1939 een rustiger jaar zal zijn dan 1938." Ieder zal hopen, dat hij gelijk heeft. Maar dit woord beteekent allerminst, dat niet vele problemen aan de orde zullen komen, welke staatslieden en politici nog heel wat zorgen kunnen baren. Duitschland zorgde al voor het eerste probleem in het nieuwe jaar. Het heeft aan Groot-Britannië zijn voornemen te kennen gegeven, over te gaan tot uitbrei ding zoowel van zijn vloot van duikboo- ten als van kruisers. De bewapeningswedloop ter zee, welke tijdelijk scheen bedwongen, gaat dus weer voort, ook al zegt men 'van Duit sche zijde dit niet te willen. Hoevele mil- lioenen ponden, in Engeland en over de geheele wereld, in den bodemloozen put der bewapening weer zullen wegzinken, is niet te zeggen. Als een bepaald land weer „iets" doet, ziet men met spanning uit, hoe het an dere land zal antwoorden. In Engeland gaan reeds stemmen op, die aandringen op versnelling of uit breiding van het vlootbouwprogram in bepaalde opzichten. Ook in Frankrijk, dat langen tijd wat de duikbooten betreft ter zee nummer één was, maar sedert kort door Italië is ingehaald en thans door de Duitsche plannen definitief in de minderheid dreigt te geraken. En welke zal de reactie in de Vereenigde Staten zijn? Men bouwt daar oorlogsschepen en vliegtuigen in reeksen. En voor al dit oorlogsmateriaal zijn vliegvelden en ba sissen noodig: het departement van ma rine te Washington acht er voorloopig, maar dan ook met den grootst mogelij ken spoed, minstens dertig noodig, wel ke zich in de door Japan en door Duitsch land bedreigde zönos zouden moeten be vinden. En dit is nog slechts een onder deel van het grooto bewaponingsplan, dat in een speciale boodschap van presi dent Roosevelt deze week aan het con gres der Vereenigde Staten is voorgelegd, Voor de jaarlljkscho boodschap van dezen president bestond ditmaal meer dan gewone belangstelling, vooral voor dat deel, dat aan de buitenlandsche po litiek gewijd zou zijn. geen antwoord op zijn geroep kreeg, trad hij de achterkamer binnen, waar hij' de oude vrouw dood op haar bed zag lig gen. Er zijn teekenen die er op wijzen, dat bier van moord sprake is. Treinvertraging op de 1 ij' n Rotterdam-Amsterdam. Door het breken van rail-koppeling tusschen Rotterdam en Schiedam heeft gistermorgen het treinverkeer Rotterdam- Amsterdam 40 minuten vertraging onder vonden. Om tien over half negen was het defect hersteld en de storing opgeheven. Arbeider gedood. De 51- jarige pakhuisknecht S. T„ werkzaam bij de kaas-exporteurs gebr. S. te Haarlem, was bezig een wastrommel, die met een electro-motor gedreven wordt, te reinigen. Terwijl de trommel draaide, boog hij zich voorover om een putje schoon te maken. Zijn kleeren kwamen in aanraking met de as van den motor en rolden zich op, waardoor een strop ontstond. Vervolgens werd de arbeider met kracht tegen den trommel geslagen. Toen de collega later in de fabriek kwam, vond 'hij; S. dood. De politie en arbeidsinspectie hebben een onderzoek ingesteld. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen achter. 'Plotseling den weg over gestoken. 'Gisteravond is op den straatweg Enschedé-Buurse de 68-jarige J. H. aangereden door een hem achterop rijdende auto. H„ die aan de linkerzijde van den weg liep, was hardhoorend en begaf zich plotseling naar rechts. Hij werd aangereden en met een schedelbasis- fractuur naar het ziekenhuis vervoerd. Daar is hij overleden. i van rekening een flauwe grap? Wel,,.dat is niet goed." Het kalme geduld, dat op zijn gelaat te lezen stond, zou voor een toeschouwer 't bestudeeren waard zijn geweest. Hij ging voort zijn been te wrijven, met nog langzamer bewegingen dan te voren. „Dat is niet goed", zei hij' weer. „En hoe kwam 't, denkt ge dat het geval zoo slecht is afgeloopen Louisianny" „Ik heb me vergist", antwoordde ze. „D'at was alles." Plotseling wendde ze zich naar hem toe lei haar beide handen op zijn knie, en haar gelaat daarin verbergend, begon ze te snikken. „Ik had er niet naar toe moeten gaan", riep ze. „Ik had hier bij u thuis moeten blijven, vader." 't Bloed steeg hem naar het hoofd, en hij werd genoodzaakt aan zijn gevoel lucht te geven door in het vuur te spu wen. „Louisianny", zei hij, „ik moet je één ding vragen. Was daar soms iemand, die niet nu ja, die je niet eerbiedig genoeg behandelde die zich misschien eenigszins onbedachtzaam of vrij of kwetsend gedroeg. Bij' voorbeeld, een of andere letterkundige 1 om nu maar een voorbeeld te noemen?" „Neen, neen!" antwoordde ze. „Ze wa ren altijd heel vriendelijk voor mij." Als men zijn rede leest, krijgt men wel den indruk, dat Roosevelt ernstig bezorgd is voor oorlogsgevaar. De aanval vreest hij vooral van den kant van de totalitaire staten, zooals Duitschland, Italië en Ja pan, maar ook, hoewel in mindere mate, van Rusland. Krachtig was zijn bestrijding van het beginsel der dictatuur en warm zijn ver dediging van godsdienst, democratie, recht, vrijheid en menschelijkheid. Natuurlijk is men over deze rede in de dictatoriale landen niet best te spre ken. Durfde men het in Duitschland aan, men zou ongetwijfeld de diplomatieke betrekkingen met Amerika verbreken. Maar niet ten onrechte vreest men, dat men daarbij aan het kortste eind zou trekken. Hitier zal in den Rijksdag wel op de hem eigen manier van leer trek ken tegen de waardige rede van Roose velt. De verhouding tusschen Italië en Frankrijk was deze week weer niet be paald hartelijk. Oorzaak daarvan was het bezoek van Daladier, den Franschen premier aan Corsica en Tunis, als ant woord wellicht op de recente manifesta ties in de Italiaansche Kamer en op het gestook in de Italiaansche pers. Misschien was het ook een indirect antwoord op het bezoek, dat Mussolini in Maart 1937 aan Libye bracht. De Duce heeft zich toen opgeworpen als de groote beschermer van den Islam. Daladier's reis naar Corsica en Tunis heeft geen twijfel gelaten omtrent Frank- rijks houding en omtrent Italië's kansen. Daladier heeft Rome ondubbelzinnig te verstaan gegeven, dat Frankrijk voor de ongeschonden handhaving van zijn bezittingen op zijn wapenen steunt. Mag men afgaan op de geestdriftige demon straties van de bevolking zoowel van Corsica als van Tunis voor de Fransche republiek, dan laat ook haar gezindheid niet don minsten twijfel. Van belang is ook het bezoek, dat de Poolsche minister van buitenlandsche zaken Bock te Borchtesgndon aan Hitier heeft gebracht. Als Duitschland in Oost- Europa bepaalde doeleinden wil ver wezenlijken (Danzig, don Corridor, Poolsch Qpper-Siloziö en Oekraïne), dan vindt het Polen op zijn weg, dat kort geleden nauwe rolatlos mot Rusland hoeft aangeknoopt. Europa is nu weer vol belangstelling naar de reis van Chamberlain naar Rome. Aan spanning ontbreekt hot ook in de eerste weken van 1039 niet. Regeering stelt belang in de mogelijkheid er van. Naar 'het Hdbl. vernam heeft het departement van Economische Zaken be langstelling voor de mogelijkheid, om van eventueel uit de markt te nemen schapen een bruikbaar blikvleesch-product te ma ken, geschikt ivoor distributie aan werk- loozen 'en béhoeftigen. Proeven genomen op verzoek van 'bet Texelsche Schapen- stamboek hebben bereids aangetoond, 'dat mits niet te vet een uitstekend product kan worden verkregen. Voor het uit de marlkt nemen en ver werken van 10 pet. van het aantal daar voor in aanmerking komende dieren zou, na aftrek der opbrengst van het blik- vleesch, een bedrag noodig zijn van on geveer f 90.000. Zooals men weet, zegt 'het blad, i's1 'de schapenhouderij tegenwoordig zonder meer noodlijdend. Bij de telling in de tweede helft van Mei was de totale sterk te van onzen schapenstapel: in 1930 485.000 in 1934 642.000 (330.000) in 1935 680.000 (363.000) in 1936 655.000 (358.000) in 1937 608.000 <327.000) in 1938 654.000 (332.000) Tusschen haakjes zijn de aantallen lammeren vermeld. Van 1937 op 1938 nam 'het aantal lammeren toe met 5000 stuks (IV2 pet.); 'dat van de fokooien met 20.000 (9 pet.); dat der fo'krammen met ruim 2000 ('54 pet.) en dat der overige schapen met 19.000 (33 pet.). De export van 'schapen bleef in de eerste elf maanden van 1938 ruim 800 stuks ten achter bij: dien in 1937, nl. 309 „Wees maar niet bang 'tme te vertel len, Louisianny", ging hij voort. Ik noemde maar een voorbeeld op, omdat ik wel eens heb booren zeggen dat let terkundigen soms nu ja wat dat betreft dat ze soms nog al. „Ze waren altijd heel goed voor mij", herhaalde ze, „altijd". „Als dat zoo was", antwoordde hij, „doet me dat veel genoegen. Ik word oud, Louisianny, en met mijn gezondheid gaat 't niet zoo heel best dat boesten, dat ik den laatsten tijd doe, doet een man van mijn leeftijd geen goed", ging hij op stel- ligen toon voort. „Maar als er daar iemand geweest was, die je nu ja, die dat gedaan bad, dan zou ik hem eens on der banden hebben genomen hoesten of geen hoesten." Hij lei zijn hand op haar hoofd, en streek langzaam over heur baar. Hij streek 't den verkeerden kant uit, maar bij deed 'tmet de teederheid van een vrouw. „Ik zal je geen vragen meer doen", zei hij, „behalve nog één. Is er iets dat je misschien veranderd zoudt willen hebben in huis in de zitkamer bijvoorbeeld ja, laten we bijvoorbeeld zeggen in de zit kamer." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5