Onbegrijpelijk. Gemengd Wieuws Met de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden Land- en Tuinbouw Rechtszaken Politieberichten Radioprogramma. EER Dwa Destr THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. LOOP DER BEVOLKING. DONE 53e J/ Dit numri h li Terwijl zich gelukkig in steeds breeder kring een streven openbaart tot meer be vordering van de Zondagsrust, zegt de „Rotterdammer", schijnen sommige militaire autoriteiten daarvoor in het ge heel geen oog te hebben. Een circulaire, uitgaande van de Com missie tot viering van het 125-jarig be staan van het achtste en negentiende Re giment Infanterie te Arnhem, ondertee kend door een kapitein en een reserve 2e luitenant legt daarvan onverbloemd, we zouden haast zeggen, onbeschaamd ge tuigenis af. Deze commissie deelt mee, dat op Z o n- dag 8 Januari a.s. des middags om half vier in één der bovenzalen van een be kend restaurant een thé-dansant zal worden gehouden. Wel is waar, wordt om de onkosten der feestviering te be strijden, een toegangsprijs van 50 cents geheven maar het comité rekent op de militairen om deze bijeenkomst, waar ook burgerij aanwezig zal zijn, met hun tegenwoordigheid te vereereu. Werkelijk? Rekent de commissie er op, dat Christen-militairen en die zijn er gelukkig toch ook nog bij deze Regimen ten! aan deze wufte feestviering op Zondag zullen deelnemen? Dan toonen de organisatoren toch wel een ontstellend ge brek aan kennis van de Godsdienstige kaart van Nederland. Of, heerscht hier misschien nog de meening, dat men met deze achterlijke lieden geen rekening behoeft te houden? Het is mogelijk; maar het eene is al niet beter dan het andere. Vermoedelijk heeft het comité toch ook een uitnoodiging gezonden aan den Mi nister van Defensie. Is het bij' niemand opgekomen, dat Dr Van Dijk zeer beleefd, maar zeer beslist zal antwoorden, dat hij een thé-dansant op Zondagmiddag niet met zijn tegenwoordigheid zal vereeren? Onbegrijpelijk! Oranjeboomstraat C 91, naar Bruinisse, Lange Ring A 230; Cornells Helmstrijd en gezin, van Sluisplateau C 77, naar Bruinisse, Zijpe C 55; Jan Hellebrand, van Oudepolderweg A 19, naar Aarden burg, Olieweg 120. Ovezamde. De Gemeenteraad benoemde opnieuw tot lid van het Burg. Armbestuur dhr C. Vermeule. Daar in de naaste toekomst een andere stortplaats voor huisvuil in gebruik zal worden genomen, werd besloten hiervoor een regeling vast te stellen, waarbij de genen dio hiervan gebruik wenschen te maken een kleine vergoeding zullen moe ten betalen. Besloten werd aan de Lagere Land bouwschool en aan de Middeüstandscur- sus te 's-Heerenhoek een subsidie te ver- leenen. Tholen. Maandag is men met enkele zware motorschepen bezig geweest de ri vier open te krijgen, waarbij' schade kwam aan schroef en roer. Aanvankelijk gelukte het het ijs te breken, doch eenigon tijd daarna zat het weer vast, zoodat de vaart nog gestremd is. Nu de vorst over is en men de kuilen met aardappelen opent, blijkt, dat vele partijen ernstige schade hebben bekomen van de vorst. Ook de op het veld staande groenten als prei en spruiten hebben zeer veel geleden van de vorst. De schade aan het graangewas valt over het algemeen wel mee. Door een hond gebe ten. Maandag is het 13-jarig zoontje van den landbouwer J. H. te Haps N. Br. plotseling door een kwaadaardigen hond aangevallen en zoodanig in de bee- nen gebeten, dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Daar moest men gisteren tot amputatie van een voet overgaan. De toestand van den jongen is levensgevaarlijk. De gevaarlijke hond is onschadelijk gemaakt. Nachtelijke vechtpar- t ij. In den nacht van Zondag op Maan dag keerde een troepje jeugdige land bouwers uit het gehucht Wijbosch onder de gemeente Schijndel, die den avond in een herberg hadden doorgebracht, naar huis terug, toen onderweg oneenigheid ontstond. De jongelui die allen min of meer onder den invloed van sterken drank verkeerden, gingen elkaar te lijf, waarbij van messen/ gebruik werd ge maakt. Bij deze steekpartij! liepen 5 man nen verwondigen o/P'. De landbouwers J. v. d. M. en G. v. d. O. waren er het ergst aan toe. Zij zakten hevig bloedend ineen en bleken door messteken aan hals en hoofd ernstig te zijn getroffen. Drie an dere vechtersbazen waren minder ernstig gekwetst. Twee dokters uit Schijndel ver leenden de eerste hulp. Rijksveldwacht en gemeentepolitie hebben een onderzoek ter plaatse ingesteld. Dood el ijl ik ongeluk in een fabriek. In de Amsterdamsche Super- fosfaatfabriek te Rotterdam is een ern stig ongeluk gebeurd, dat den 43-jarigen molenbaas P. Sprayt uit Hoogvliet, het leven heeft gekost. S. was bezig met het opbrengen van een drijfriem, op een schijf en bijl dat werk is hij door de machinerie gegrepen. Hij werd tegen den grond geslagen en GEMEENTE 1 Januari 1938 Geboren Gevestigd Huwel. Overleden Vertrokken 1 Januari 1939 M. V. Totaal M, Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal Ovezand 691 669 1360 14 11 25 14 17 31 6 3 7 10 19 24 43 697 666 1363 Heinkenszand 912 975 1887 22 18 40 24 27 51 13 5 3 8 40 64 104 913 953 1866 Kattendljke 639 603 1242 8 11 19 9 20 29 13 5 4 9 15 30 45 636 600 1236 Aagtekerke 367 362 729 5 5 10 9 11 20 2 3 5 12 24 36 367 351 718 Oostkapelle 740 769 1509 25 16 41 27 42 69 5 9 14 35 48 83 752 770 1522 Sint Laurens 677 683 1360 17 10 27 55 64 119 5 9 14 54 59 113 690 689 1379 Vogelwaarde 2117 1891 4008 30 33 63 51 85 136 28 12 18 30 96 119 215 2090 1874 3964 N.- en St.-Joosland 630 590 1220 17 12 29 19 22 41 8 7 4 11 22 26 48 637 594 1231 Vrouwepolder 542 510 1052 11 13 24 16 23 39 7 4 11 25 25 50 537 517 1054 zoowel bij U zelf als bij Uw kinderen. Dampo-verkoudheidsbalsem, hiermede 's avonds keel, borst en rug inwrijven, dit lucht op en 's morgens is Uw verkoudheid weer verdwenen. Pot 50, Tube 40. Doos 30 ct. Dampo-bonhons bij schorheid, pijn lijke keel en hoest. Doos 25 ct. Dampo-neusdruppels bij neus-calarrh en verstoptheid in het hoofd. Flacon met druppel spuitje 60 ct. Uw waarborg; 'tKomt van Mijn hardt! zoo ernstig verminkt, dat hij eenigen tijd later is overleden. Vraohtautoreed 't trot toir op. Een dooie, twee gewonden. Gistermiddag heeft op het Rap'enburgerplein te Amsterdam een ernstig verkeersongeluk plaats gehad, waarbij een vrouw het leven verloor en haar zoontje werd gewond, terwijl ook een wielrijder verwondingen opliep. Een vrachtauto wilde Techts de Foeliedwars straat inrijden. De chauffeur nam echter de bocht verkeerd, waardoor de wagen het trottoir opreed. Hier liepen een der tigjarige vrouw met haar achtjarig zoon tje. Zij geraakten, evenals een veertien jarige fietser, die juist /kwam aanrijden, bekneld tusschen de auto en den muur. De vrouw, liep hoogst ernstige ver wondingen op, terwijl haar zoontje en de wielrijder lichtere kwetsuren kregen. De drie slachtoffers werden naar het zieken huis overgebracht, op weg waarheen de vrouw aan haar wonden is bezweken. Na te zijn verbonden konden de heide andere slachtoffers het ziekenhuis verla ten. De chauffeur van de vrachtauto is aangehouden en opgesloten. Een treurig geval. Een aantal werkloozen uit Naaldwijk had een spaarkas opgericht, om daarin van week tot week' een klein bedrag te storten en aldus tegen Kerstmis een zeker bedrag aan eetwaren te kunnen besteden. Een •hunner, die hat volkomen vertrouwen genoot, werd aangewezen als penning meester en ontving opdracht, de ingeko men gelden op een spaarbankboekje te zetten. Gedurende een jaar heeft men al dus kleine bedragen ingelegd en ver zuimd controle op den penningmeester uit te oefenen. Toen nu met Kerstmis de werkloozen hun potje wilden verdeelen, kwamen zij tot de ontdekking dat de pen ningmeester alles te eigen bate bad aan gewend. Aangifte bij' de politie volgde, zoodat tegen den ontrouwen /penningmeester proces-verbaal is opgemaakt wegens ver duistering. Kranig werk, van de poli tie. In den Oudejaarsnacht kwamen de bewoners van een perceel aan de Van Alkemadelaan te 's-Gravenhage om on geveer twee uur thuis. Zij vonden een bureautje opengebroken en ook een!ge kasten geopend. Bij onderzoek bleek er ongeveer f 250 aan zilver- en papiergeld te zijn verdwenen benevens een gouden horloge, dasspeld en een paar gouden ringen. Het bleek, dat de inwonende dienst bode, een ongeveer 21-jarig meisje, niet thuis was. D'e familie verklaarde aan de politie, dat het meisje een paar dagen vrij had, doch dien avond thuis zo-u ko men. Inderdaad verscheen zij eenigen tijd later. Zij verklaarde, desgevraagd, dat zij bij haar familie in Breda was geweest. De politie informeerde telefonisch naar de juistheid van deze mededeeling, waarbij k.wam vast te sta'an, dat zij niet in Breda was geweest. Onder tranen bekende zij daarop, dat zij uit geweest was met den 30-jarigen stratenmaker L. Zij had den Oudejaars avond in zijn gezelschap doorgebracht. Daar was ook aanwezig geweest een vriend /van den man, de 21-jarige apo thekersbediende. Daar de politie de zaak niet vertrouw de, ging zij op onderzoek u-it bij familie leden van L. De moeder van een nicht van L. stelde daarbij aan de politie een pakje ter hand, dat haar dochter haar in bewaring bad gegeven. Zelf was zij onbekend met den inhoud, welke bleek te bestaan uit alle gestolen sieraden bene vens ongeveer f200. Men beeft daarop het nichtje gehaald, de 43-jarige naaister F., die na een lang durig verhoor bekende, dat zij het pakje van haar neef in ontvangst had geno men. Daar zij inhoud en herkomst ken de, vond zij' het beter bet niet in huis te honden. Zij1 had het daarom aan haar moeder gegeven. Het bleek nu, dat de dienstbode het slachtoffer geworden was van de beide mannen. De stratenmaker had haar op zijn kamer gehouden en de vriend wist ongemerkt den 'huissleutel van het per ceel in de Van Alkemadelaan in handen te krijgen. Het dienstmeisje bleek volko men onschuldig te zijn. De beide man nen en het nichtje zijn opgesloten. Ergerlijke vervuiling in een woonschuit. Door bijzondere omstandigheden heeft de Groningsche politie Maandag in een woonschuit een ergerlijk vervuilingsgeval ontdekt. In de avonduren was door een winkelier aan den Bedumerweg aangifte gedaan, dat een tasch met boodschappen, welke in zijn winkel gereed stond, op onopgehel derde wijze was verdwenen. De verden king viel op een scharenslijper, die in de buurt in een woonschip huist. Toen de rechercheurs, die op onderzoek uit gingen, de scharenslijper, den 57-jarigen J. v. d. W., in diens scheepje opzochten, ontkende hij. De rechercheurs vonden echter in de woonschuit een vrouw, die in zulk een vervuilden toestand verkeer de en die tevens zoo ernstig ziek was, dat onmiddellijke overbrenging naar een ziekenhuis noodig was. Onder het bed van de zieke vrouw, kwam een deel van de ontvreemde boodschappen te voor schijn. Het scheepje werd nog bevolkt door honden en kippen. De scharenslij per is gearresteerd en ter beschikking der politie gesteld. Schandelijke kinderver waar 1 o o z i n g. In Krimpen aan de Lek is een schandelijk geval van kinder- verwaarloozing aan het licht gekomen. Buren van het gezin v. B. vermoedden reeds sinds geruimen tijd, dat man en vrouw hun nog geen twee-jarig dochter tje verre van behoorlijk behandelden. Men kon evenwel niets bewijzen en daar om moest ingrijpen ook uitblijven. Dezer dagen echter, aldus de „Rott.", tijdens de periode van de felle koude, hoorden de buren het meisje voortdurend huilen en kreunen. Men stelde de politie met het geval in kennis, en in gezelschap van een familielid van het echtpaar trok de gemeente-veldwachter, toen het echtpaar weer niet thuis was, er op uit. Door het opschuiven van een raam verschafte men zich toegang tot de woning en men vond het kind zittend op de knietjes in haar bedje. Bij een ingesteld onderzoek bij het meisje bleek, dat haar rechtervoetje zoo goed als geheel bevroren was en haar linkervoetje gedeeltelijk. Men vond in dit ernstige geval van verwaarloozing aanleiding, om het meis je aan de ouders te ontnemen. Het kind wordt thans in een ziekenhuis te Rotter dam verpleegd. Tegen de ouders Is proces-verbaal op gemaakt. Leider van vluchtelingen kamp Hoek van Holland ont slagen. Verdacht van verduis tering. Tot commandant van het vluch telingenkamp te Hoek van Holland, on middellijk ingaande, is benoemd de re serve-kapitein Schot. De kapitein die tot dusver het bevel over het kamp voerde, is op staanden voet ontslagen wegens gepleegde ver duistering. O.m. is gebleken, dat de kapi tein een bedrag van f 100 had ontvangen van een in het kamp verblijvenden Duit- scher, die hem dit geld ter hand had gesteld om het door te zenden naar het Vluchtelingencomité. Het staat vast, dat dit geld voor het grootste deel zijn be stemming niet heeft bereikt. De zaak is in handen der Justitie. RIJKSLANDBOUWPROEFVELDEN IN ZEELAND. (Slot.) Wintertarwe proefvelden- De wintertarwe-proefvelden toonen .dui delijk aan, dat door de roest-aantasting de opbrengst 'van het ras Joncquois in sterke mate is gedrukt en daardoor be langrijk beneden die van Ju/liana is ge komen. De val van dit ras is thans wel heel diep en er zuilen wel niet veel land bouwers gevonden worden, die na de on gunstige ervaringen van 1937 en 1938 de proeven met dit ras n'og zullen voort zetten. Het ras Juliana 'heeft zich in 1938 best gehouden, zoodat dit ras, met de Impe rial Ha, in 1939 wél verreweg de 'hoofd schotel van 'bet tarwe-rassen sortiment zullen vormen. Beide rassen kunnen dan ook zonder voorbehoud worden aanbe volen. De rassen Carstens V, Invicta en Will- ma hebben weinig voldaan. D'e roode Carstens V, .die reeds 'gedurende 5 jaren op de Zeeuwsche proefvelden is verge- I leken, komt wat opbrengst betreft onge veer met Juliana op één lijn, doch door de verdere eigenschap'pen van dit ras is 'bet weinig of niet in de praktijk door- gedrongen; tenminste niet in het Z.W. deel van ons land. Voor de omstandig heden in onze provincie mag dit ras niet boven Juliana worden gesteld. De opbrengsten van Invicta zijn op de Zeeuwsche proefvelden veelal teleurstel lend geweest, zoodat ook dit ras slechts sporadisch in de praktijk wordt aange troffen. En terecht. Wilma beeft minder goed voldaan. De opbrengsten konden die van Juliana niet benaderen, terwijl dft ras voor onze klei gronden bovendien te slap stroo beeft. Van de nieuwere rasisian, hebben voor- loopig de Jubilé, Bersée, Pieardie en Alba een goeden tot zeer 'goeden indruk ge maakt. Deze rassen, waarvan de eerste twee roodzadig zijn, komen zonder twijfel voor verdere beproeving in aanmerking. De praktijk zal nog even moeten uitwij zen in 'hoeverre deze indruk bestendig zal blijken te zijn. De ervaringen met Joncquois nopen in deze wel tot voor zichtigheid. De indruk van de rassen Staring G.B. en Jan Kops C.B. is wat verdeeld. Hier en daar werden goede resultaten verkre gen; in andere gevallen vielen de op brengsten tegen. Verdere beproeving zal ook 'hier uitkomst moeten geven.; voorloo- pig zouden we deze rassen echter nog niet boven Juliana willen stellen. Zomergerst. Van een te St. Maartensdijk aangelegd proefveld waren de opbrengsten aan graan per are-kg. als volgt; Kenia 55.5, Isaria 54.7, Mansholt's 2- rijïge 53,3, Saxonia 55.3 en Weibull's Puke II 46.8. Hoewel Kenia hier de h'oogste opbrengst gaf, zijn de verschil len met Saxonia en Isaria zeer gering. Biji de rassenlkeuze dient men echter te vens in aanmerking te nemen, dat deze twee laatste rassen langer stroo hebben en slapper zijn. Het ras Weibull's Puke II kon wat opbrengst betreft niet mee; hierbij moet echter worden opgemerkt, dat door den storm van 28 Juni bij dit ras de kaf naalden werden afgeslagen, waardoor de opbrengst waarschijnlijk gedrukt is. Haverproefveld. De gemiddelde opbrengsten aan graan van een te Aar- den'burg aangelegd proefveld waren in kg.-are voor Adelaar 57.3, Binder 57.1, Early Miller 49.1, Heine's Silber 52.9 en Flamingsgo'ld 58.6. Bit laatste ras gaf weliswaar de 'hoogste opbrengst, doch het stroo is vrij lang en. slap. Voor de klei gronden lijikt dan ook Binder of Ade laar meer te prefereeren. Binder is 'kor ter en steviger, Adelaar iets langer en ook wat 'later rijp. Dit laatste kan een voordeel zijn in verband met een goede werkverdeeling. De tarweoogst kan dan voorbij zijn wanneer de haver rijp is. Vlas. Op het interprovinciaal vlas proefveld te Oosterland waren de gemid delde opbrengsten aan ongerepeld vlas in kg.-are Concurrent 105.5, Blenda 85.5, Blau we Ster 90.7, Liral Crown 101, Stormont Cirrus 98 en Stormont Gossamer 89.5. Concurrent gaf wederom de hoogste op brengst. Uiteraard zal naast de kg.-op- brengst ook 'de kwaliteit van het geoogste product een woordje meespreken. Dit on derzoek vindt intusschen plaats, de resul taten er van zijn echter nog niet bekend. Door een expert op het gebied van den vlashandel werd Concurrent echter gun stig beoordeeld. Arts veroordeeld. Een Almelosche arts is door den kan tonrechter veroordeeld tot 150 gulden boete of 150 dagen hechtenis wegens het afgeven van een overlijdensacte, zonder dat hij lijkschouw had verricht. Hij had verklaard, dat dit vaak gebeurde om per sonen, die ver af wonen, een dubbelen loop te besparen. In booger beroep was voor de Almelo sche rechtbank schuldigverklaring zon der oplegging van straf gevorderd. Thans beeft de rechtbank den arts veroordeeld tot tien gulden boete of vijf dagen hech tenis. Gevonden voorwerpen te Middelburg. Te bevragen aan het Bureau van Po litie te Middelburg, des Dinsdags, Don derdags en Zaterdags van 6 tot .8 uur n.m.: handschoen, paar kniekousen, handschoen, kastsleutel, lederen cein tuur, vulpotlood, huissleutel. Bij vinders; knipmes, J. J. Cappon, St.- Jorisstraat 19; hondenpenning, Frits Co- sijn, St.-Jorisstraat 31; bankbiljet, J. Janse, Lange Burg 10; paar handschoe nen, P. Hoefkens, Noordweg B 159, St.- Laurens; baaltje uien, N. Kleinepier, O.- Vlissingsche weg B 159; damesportemon- naie, G. Davidse, Schroeweg 35; dames- taschje, P. Broodman, Volderijstraat 24; overschoen, P. Willems, Rozenstraat 13; handschoen, J. Wattel, K. Noordstraat 18; rozenkrans, A. Kok, Penninghoeksingel 21; kinderportemonnaie, F. de Voogd, Hoogelande B 75, Grijpskerke; kinder handschoen, A. de Jonge, Veerscheweg 11; schaatssleuteltje, Corrie Rijkse, Vol derijstraat 21; koffer met inhoud, A. Adriaanse, Koudekerksche weg D 2; huissleutel, C. Schuilwerve, Huidevetters- gang 2; handbeschermer, v. Houten, Brug wachterswoning Kanaalweg; groene muts, mej. Goedbloed, Smitsbolwerk; zak uien, P. Hendrikse, Singelstraat 46; R.-K. ge bedenboekje, A. Wisse, Veersche weg 126; huissleutel, H. v. Keulen, Vlasmarkt 26; heerenhandschoen, J. Janse, Oude Vliss. weg E 403; zakmesje, Gemeente-veldwach ter de Muynck, Noordweg A 22; hand schoen, C. Janse, Verl. Julianastr. 23; bosje tulpen, C. J. Goeman, Noordweg 8; rijwielbelastingmerk, P. J. Tisserand, Volderlaagte 23; muziekharp, C. On- derdijk, Middelburgsche weg 16; tol, S. Mielzinet, Dam 51; kinderhandschoentje, Kooman, Nadorstweg 23; tasch met bol sajet, mej. C. v. d. Weel, Volderijstr. 35; haarkam, Jaap Schenk, Seissingel 34; damesportemonnaie met inhoud, P. Vo gelenzang, Meidoornlaan 32; huissleutel mej. Flipse, Oude Vlissingsche weg 13; boerenbroche, E. Flipse, Oude Veersche weg 23; rijwielbelastingmerk, L. J. Ver- hage, Lage Weg E 236, Koudekerke; por- temonnaie, I. Poortvliet, Spanjaardstraat 24; wanddoekje met speld, Chr. Zeeveld, Koningstraat 8; kinderportemonnaie met inhoud, H. Raats, Noordsingel 92; heeren portemonnaie met inhoud, Chef Station N.S.; portemonnaie met inhoud, Basti aanse, Lange Viele 7. Donderdag 5 Januari 1939. HILVERSUM I, 1875 en 301.5 m. AVRO uitzending. 8.Ü0 Gram. (ca. 8.15 ber.). 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gew. muziek (gr. pl.;. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporke:-' (opn.). 11.20 Orgel. 12.00 Gram. (ca. 12.15 Ber.) '12.30 AVRO-Aeolian-orkest. 1.15 Ensemble Jetty Cantor. 2.00 Causerie „De nieuwe gezinstaak voor de vrouw". 2.30 Ensemble Jetty Cantor. 3.00 Cursussen voor de vrouw. 3.45 Gram. 4.00 Voor zie ken en thuiszittenden. 4.30 Orgel. 5.00 AVRO-Week-Kaleidoscoop. 5.25 Gelukw 5.30 AVRO-orkest. 6,25 Ber. 6.30 Sport halfuur. 7.00 Voor de kinderen. 7,05 Viool en orgel. 7.30 Eng. les. 8.00 Ber. ANP., Radio-journal, Meded. 8.20 Verkorte ope ra „Hofmans vertellingen". 9.20 Radio- tooneel. 9,45 De T'willight Serenaders. 10,30 D'isconieuws. 11,00 Ber. ANP. Hier na: het AVRO-orkest en solist (opn.). 11,40'—12,00 Gram. HILVERSUM II. 415,5 M. 8,00-9,15 KRO, 10,00 NCRV. 11,00 KRO. 2,00- 12,00 NCRV. 8,009,15 Gram. Ca. 8,15 Ber. 10,00 Gram. 10,15 Morgend. 10,45 Gram. 11,30 Godsd. causerie. 12,00 Ber. 12,15 KRO- orkest. 1,001,20 Gram. 2,00 Handweri-- uurtje. 3,00 Gram. 3,45 Bijbell. 4,45 Gram. 500 Handenarbeid voor de jeugd. 5,30 Apolloensemble en gram. Ca. 6,30 en 7.00 Ber. 7,15 Boekbespr. 7,45 Gram. 8,00 Ber ANP., herh. SOS-Ber. 8,15 Russi-, gem. koor en gram. 9,00 Causerie „IJs- landsche sagen". 9,30 Arnh. O'rkestver- eeniging en solist. 10,00 Ber. ANP, act. halfuur. 10,30 Gram. 10,45 Gymnastie les. 11,00 Gram. Ga. 11,5012,00 Schrift lezing. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: weer: te Vlissingen betrokken; wind: Z. matig; temperatuur 1; minimum hedennacht 0; neerslag afgeloopen et maal 0. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur; Voor de kuststrook en het Zuid-Westen: aanvankelijk krachtige later afnemende Z.O. tot Z. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, natte sneeuw, later regen, iets zachter. Voor bet binnenland en het Oosten: meest matige Z.O. tot Z. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, aanvankelijk sneouw, later sneeuw en regen, temperatuur om het vriespunt. Waarschuwingen voor bet verkeer: gladde wegen in het geheele land, aan- vankelijk het meest in Zee land. Stand van hedenmiddag 3 u.: Uitgave: „Luctor Bureaux i Postreken Bljkantoo J,J. FA! Directeur Wonderlij1 laatsten tijd De vorige wezen, boe overvloed vf was, de inte werden, omi Den Haag voor de noot Er was w maar inplaa den gezet m worden geho Toen het ging smelten beleefd. In tal van lang het pu en vaak onb ben. Tegen de het groot aa ten aan de gedaan. De oorzaa De Minist' niet toe, dal verschaffingt En de Rijk tefinanciën die een belai den uittrekik En de geste aan het wer ken voor dei Ook hierui lijk het is dt kelij.khei'd va wordt gemaa hoe dan ook hun eigen za Minister d deze richting Ook aan w ven bezware toch een sta En het is het moreel v/ dat het wordt herste ARTES De voorho dreigt thans naar Tarragc lijken de ope toren, maar zet. Wat de r Artesa betref zijn geweest, maar wel he corpsen Arte/ bezig den rin balen. De vorderii die aanvallen nixa, werden beperkt in ten van Cerv opgerukt lang teren vorderd ondanks bet de stellingen In bet legt gisteravond v nen gisteren 1 van Castell m wonden hebbt Dit legerbei lianen gistere: ben en er in g eenigszins te lijke aanvalle: zijn met groo' Iers afgeslage: vallen van de: Stand van gistermiddag 3 u.: 756. Licht op voor fietsers: Donderdag 4 u. 30 min. De luchtmat gisteren drie gona. Bij dit boml nen werden v tig personen g men nog bezij gen, verscheel 25 bommenw twee uur lang Tijdens een Barcelona zijn troffen. Persoonlijke uiet gevallen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6