Aspirin JKEELPUty Het gevaarlijke Christendom. Jft ^eg Huz*VL&nr~ Het wassende water. Uit dn Provincie Kerknieuws MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. Liever dadelijk een paar Aspirintjes dan een paar dagen onder de wol. Geen beter middel tegen verkoud heid dan HET PR O 0 II C T V A N V E RT R O U W E N I deel, dat na tventueele opheffing der in- voerbeperkende maatregelen wederom een overmatige prijsbedervende invoer uit be paalde landen zal ontstaan, üok thans is de situatie op do binnenlandsehe markt en in den betrokken bedrijfstak nog niet van dien aard te achten, dat de gevolgen van een vergrooten invoer zonder meer zouden kunnen worden weerstaan. De minister achtte het derhalve raad zaam, de onderhavige contingenteeringen voor den duur van een jaar te verlengen. Als basistijdvak werd opnieuw het jaar 1934 vastgesteld. De percentages bleven eveneens onge wijzigd: voor schoeisel van leder en leest- klaar schoenwerk 100 van het aantal pa ren, voor schoeisel van rubber 35 van het aantal paren en voor schoeisel (geen leder of rubber) 70 van het aantal paren. EIERUITVOER NAAR DUITSCHLAND. Het contingent voor den uitvoer van eieren naar Duitschland gedurende de maand Januari is voor vrije levering ge lijkgesteld aan het Novembercontingent. STEUN AAN MOBILISATIE- INVALIDEN. Naar aanleiding van het besluit van den minister van sociale zaken om bij de vaststelling van den steun van werk- loozen en in de werkverschaffingen te- werkgestelden alle verdiensten van ge zinsleden, verkregen met het verrichten van gezinsarbeid van huishoudelijken aard, buiten beschouwing te laten ten einde arbeid van dezen aard van Neder- landsche meisjes te bevorderen, heeft zich het bestuur van den bond van mobi lisatie-invaliden en van hunne nabe staanden te Drachten met een schrijven gericht tot den minister van defensie. Naar aanleiding van den nood, die in tal van gezinnen van mobilisatie-invaliden en van hun nabestaanden heerscht, ver zoekt het bestuur den minister van defen sie, eenzelfden maatregel voor deze ge zinnen te willen toepassen en ook daar bij het verleenen van steun de aldus ver kregen gezinsinkomsten buiten beschou wing te willen laten. DE VOORGENOMEN HUUR- EN WINSTBELASTING. De exploitatie van onroerende goederen. Het bestuur van 'de Vereeniging van directeuren van N.V.'s tot exploitatie van onroerende goederen, heeft een adres aan dien ministerraad doen toekomen, waar in volle instemming wordt betuigd met de motie, welke op 17 November 1938 betreffende de aangekondigde huur- en winstbelasting door de vereeniging van huis- en grondeigenaren Het Eigendom is aangenomen, in welke motie ernstige teleurstelling over de aangekondigde huur- en winstbelasting wordt geuit. Adressant betoogt in het bijzonder, dat, afgezien van de zeer belangrijke inkom stendervingen welke 'het gevolg moeten zijn ivan een eventueele huurbelasting, de N.V.'s tot exploitatie van onroerende goe deren bovendien zwaar zullen worden ge troffen door de mede aangekondigde winstbelasting van 8 pet. op do,or rechts personen gemaakte bedrijfswinsten. Eenerzijds hebben de eigenaren van het gebouwd onroerend goed groote offers moeten brengen door het noodgedwongen toepassen van 'huurverlagin-gen en boven dien ernstige verliezen geleden als gevolg van leegstaan en de vele verhuizingen en anderzijds mochten die eigenaren geen enkele verlichting ondervinden van eertijds vastgestelde en later nog ver zwaarde overheidslasten. Adressant verwacht van de regeering hulp om tot volledige aanpassing van hun verplichtingen aan de omstandig heden te geraken en verzoekt het daar heen te willen leiden, dat aan de ont wrichting op het gebied van 'het gebouwd onroerend goed een. einde wordt ge maakt. EEUWJAAR EN DE POST. Tc Amsterdam anderhalf mllllasn kaartjes verwerkt Ook de jongste jaarwisseling heeft na tuurlijk voor de posterijen weer een hoog tepunt van activiteit èn drukte beteekend. Er fe- ltató s-si/ar nio'; isaUs- cLeuca- etreeren dan door zoo'n heel enkel „cijfer tje": te Amsterdam zijn zoo juist in en kele dagen tijd. niet minder dan circa an derhalf millioen Nieuwjaarskaartjes ver werkt! Alle andere correspondentie telt daarbij dus nog niet mee. De taak voor de post werd daarenboven dit jaar nog verzwaard, doordat 1 Janu ari op een Zondag viel. Want als het be gin van het jaar met een w e r k d a g be gint, beteekent zulks, dat er dan tenmin ste één v o 1 1 e d i g e besteldienst ge schiedt en dat de meeste menschen der halve op Nieuwjaarsdag z e 1 v e de ge- lukwenschen van vrienden en verwanten in ontvangst mogen nemen. Doch dat was thans anders. Er moest immers gewoon volgens Zondagsdienst gewerkt worden, zoodat alleen d i e cor- repondentie werd rondgebracht, welke ook anders steeds op Zondag besteld wordt. Voor de posterijen komt er dan nog deze moeilijkheid bij, dat de verlaagde tarieven het verkeer per brief aanmerke lijk bevorderd hebben en de toevoer van post daardoor op' dagen als deze nog veel grooter wordt dan hij reeds was. PARKEERPLAATSEN LANGS DE WEGEN. Stoppen cp snelverkecrsbaan gevaarüjk. Naar aanleiding van het feit, dat dezer dagen voor het Rijks weggedeelte Krui- ningen-Goes o.m. den aanleg van een aantal parkeerplaatsen wordt aanbe steed, schrijft de A. N. W. B. ons het vol gende. Deze parkeerplaatsen zijn van groot be lang voor de verkeersveiligheid. Zij komen langs vele wegen voor doorgaand ver^eei voor, maar helaas parkeeren toch nog tai van automobilisten op den rijweg, som.-- zelfs in de onmiddellijke nabijheid vau pui parkeerpaatsl Het aantal ernstige onge vallen, waarbij1 op den rijweg stilstaande auto's worden aangereden, is dan ook he laas nog groot. De A. N. W. B. vestigt daarom de aan dacht op het groote gevaar dat ook overdag is verbonden aan het stilstaan op den rijweg voor snelverkeer en op de noodzaak hiertoe van de parkeerplaatsen gebruik te maken. Verschillende rivieren „kruien". IJsdammen op tal van plaatsen. Hoewel de dooi reeds dagen geleden is ingetreden, begint er eerst thans be weging te komen in de rivieren, die ge- ruimen tijd in den ban van het ijs ver keerden. Aan het H d b 1. werd hieromtrent o.m. gemeld: Het is één groot ijsveld, dat zich van Arnhem tot Gulemborg uitstrekt. De ri vier is overal, zoover het oog reikt, nog geheel dichtgevroren. Op sommige plaat sen vertoonen zich verraderlijke wakken, waardoor het onmogelijk is geworden over het ijs naar den overkant te loo- pen. Het is nu bijna niet meer mogelijk overgezet te worden. Het groote verkeer gaat via de vaste bruggen bij Arn hem en Vianen. Bij het fort Honswijk en Vreeswijk hadden zich gisteren twee kolossale ijs- dammen in de Lek vastgezet. Meters hoog heeft het drijfijs zich hier opgesta peld. Het gevolg hiervan is, dat het water aanmerkelijk wast en het ijs volkomen los ligt. Tegen twaalf uur gisteren kwam er bij Eek en Wiel beweging in het kolos sale ijsveld in den Rijn. Met een hevig gekraak ging dit gepaard en het hooge water op de rivier was oorzaak, dat de ijsschotsen enkele honderden meters ver der zich wederom vastzetten. Het was een fantastisch, doch tevens angstwekkend gezicht dit „kruien" van de rivier. Meters hoog sloegen de schotsen over de krib ben. Enkele roeibootjes moesten het ont gelden, doch groote averij liepen zij niet op. Dit „kruien" heeft zich in de middag uren nog enkele malen herhaald, doch daar zich telkens ijsdammen in de rivier hebben gevormd, kan het ijs niet stroom afwaarts drijven. Enkele schepen liggen midden in de rivier en gaan bij dit „krui en" steeds verder, de schippers zorgen er echter voor in enkele open wakken te manoeuvreeren. Het water wast geregeld, het is onge veer 2 3 cm. per uur. Thans staat er ruim 1% meter water te veel op den Rijn volgens den waterstand van Keulen. Als het water blijft wassen, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de ijsschotsen over enkele kribben slaan en dan' tegen de aldaar liggende schepen terechtkomen. Ook op andere plaatsen langs Lek en Rijn zijn verschillende schepen, die in eenzelfde positie verkeeren. Bij Wijk bij Duurstede was gisteren de overtocht over de Lek nog steeds vol komen gestremd. Het ijs is hier ook eenigszins opgeschoven, doch dit mag geen naam hebben. WATERMASSA'S IN DEN ACHTER HOEK. Ten gevolge van den dooi is het water in de riviertjes en beken van den Ach terhoek zeer hoog. Gisteren steeg het water zoo onrustbarend, dat ds rijksweg RuurlooGroenlo over een afstand van eenige honderden meters on derliep. Tal van ijsschollen schoven zich vast op den weg, vaak ter dikte van tien tallen centimeters. In het gebied van den Ouden IJssel zijn tal van landerijen en binnenwegen ondergeloopen. Hieruit blijkt opnieuw, dat ck Oude IJsstl :;ist in st&ai is voer een voldoende afwatering te zorgen. De aanhangige plannen tot verbetering van de afvoercapaciteit van deze rivier komen weer des te meer klemmend naar voren. GEVAARLIJKE DRUK VAN HET IJS IN DE BUURT VAN DINANT, De dam van Malzerei bij Namen voor een deel bezweken. Sedert Dinsdagochtend heerscht een ware paniekstemming onder de bevolking van de Maasvallei tusschen Dinant en de Nederlandsche grens. Ten gevolge van den ingetreden dooi had zich een gewel dige ijsmassa opgehoopt nabij Anseremme ten Zuiden van Dinant. Deze massa strek te zich uit over een lengte van ongeveer twintig kilometer. Weldra werd de druk op sommige schutsluizen en dammen zoo groot, dat de dam te Maizeret bij Namen voor een groot deel bezweek. Dinsdagochtend om negen uur zijn de eerste ijsschotsen op de Maas te Luik verschenen. Talrijke schepen moesten onmiddellijk in veiligheid worden ge bracht. De ijsmassa beweegt zich voort met een snelheid van ongeveer vier kilo meter per uur. De nieuwe brug te Mon- sin bij Luik, op de plaats waar het Al- bertkanaal in de Maas uitmondt, is zwaar beschadigd. Alle Maasbruggen zijn door de politie en de gendarmerie bewaakt. Het verkeer over deze bruggen is zoo goed als geheel gestremd. De ingenieurs van den Belgischen rijkswaterstaat be vinden zich ter plaatse om alle noodig geachte maatregelen te treffen. Zelfs in dien zich geen verdere verwikkelingen voordoen, zal de scheepvaart na den ijs gang gedurende een week moeten wor den gestremd, om de reparaties van de beschadigde sluizen en dammen en het weer op normaal peil brengen van de rivier mogelijk te maken. DE POSTBOOT„VON GEUSAU"IN MOEILIJKHEDEN. Gisteravond is aanvankelijlk gemeld, dat de postboot „Von Geusau" op het IJsselmeer in nood zou verkeeren. Later kwam evenwel bericht, dat het vaartuig wegens het invallen van de duisternis zijn pogingen om het eiland Urk te be reiken, heeft moeten staken tot het aan breken van den dag. Om elf uur gisteravond werd van boord gemeld, dat alles wel was en dat men zich naar kooi begaf. Nog nader wordt gemeld, dat de „Von Geusau" geheel door het ijs is ingesloten, zoodat het schip voor-, noch achteruit kan. De gemaakte geul is geheel met ijs opgevuld, terwijl de schotsen meters hoog tegen het achterschip zijn opgekruid. Ook is het ijs onder het schip opgestuwd, zoo dat het schip ten deele is opgelicht. Hoewel er geen onmiddellijk gevaar is, bevindt het vaartuig zich in een zeer moeilijke positie. Aan boord bevinden zich vier opvarenden. Gisternamiddag om. half zes is de ijs- vlet met 38 zakken post, welke waren afgehaald van de postboot „Von Geusau", op Urk teruggekeerd. Aan boord van de „Von Geusau" be vindt zich nog een groote hoeveelheid pakketpost. Daar de postboot het eiland gister avond niet meer heeft kunnen bereiken, zal hedenochtend de ijsvlet andermaal vertrekken om deze post naar Urk te brengen. GIDS VOOR DE LUCHTBESCHERMING Nieuwe, handige uitgifte van de Ned. Ver. voer Luchtbescherming. De luchtbescherming mag zich hier te lande in de laatste maanden steeds meer in de belangstelling van het publiek ver heugen. Ons volk wenscht met de maatre gelen voor zelfbescherming op de hoogte te komen, betgeen o.m. tot uiting komt door de zeer bijzondere groei van de Ne derlandsche Vereeniging voor Luchtbe scherming (Nassau Ou werker kstraat 3, Den Haag). Telde deze landelijke Vereen, op 1 Januari 1938 nog slechts 20.000 le den, op 1 dezer bedroeg bet ledental bijna 80.000. Onderscheiden goed-verzorgde geschrif ten en brochures deed de N. V. L. naast de uitgifte van het maandblad „Luchtge- vaar" reeds in korten tijd bet licht zien. Het aantal uitgaven is thans weer met één vermeerderd; de keuze hiervan lijkt ons zeer geslaagd. Het betreft n.I. een „Gids voor de Luchtbescherming - 1939". Uit den titel mag geconstateerd worden, dat de vereeniging van plan is, elk jaar tot een dergelijke uitgifte over te gaan. In dezen Gids, in zakformaat uitge voerd, voorzien van een stevig schutblad, waarop in rustige kleuren en letters den titel vermeld staat, wordt in het kort aan gegeven, hetgeen iedere Nederander van de noodzakelijkste maatregelen inzake de luchtbescherming moet weten. Zoo is de aandacht gevestigd op de schuilplaats, de bescherming tegen brand- en gasgevaar, wenken voor den kooper van een gasmas ker, voorkoming van lichtuitstraling en de bedrijf sbescherming. Wat de „wenken voor het platteland" betreft, hier zijn beknopt samengevat voor de eerste maal in ons land, tal van de zoo dringend noodige maatregelen vermeld, welke de boer, vóór en na een luchtaanval heeft te nemen. Duidelijk treedt hierbij de practische eenvoud op den voorgrond. Ook de „Medische Wenken", op deskun dige wijze besproken, worden thans voor de eerste maal onder de aandacht van het geheele volk gebracht; tot heden waren deze wenken slechts in een enkel vakblad gepubliceerd. Zij werden samengesteld door do gezamenlijke besturen van het Oranje Kruis, bet Roode Krui en de 1 ©vandaag en morgen verkouden I E Bescherm Uw keel tegen infectie L met de beproefde geneeskracht O«oort tioov Opgenomen zijn voorts „Aanwijzingen voor iederen Nederlander", terwijl een korte uiteenzetting van de Wet betreffen de bescherming tegen luchtaanvallen mede opgenomen is. Aan het slot wordt opgave gegeven van de Uitgaven van de N. V. L. van Nederlandsche geschriften op lucht- beschermingsgehied en van een aantal tijdschriften (ook buitenlandsche). Door de vermelding van het respecta bel aantal afdeelingen (ruim 300) zou on willekeurig de indruk gevestigd kunnen worden, dat deze „Gids" alleen bestemd is voor leden der Vereeniging. Dit is ech ter niet het geval: deze uitgave valt door den geringen prijs van 10 cent, onder ieders bereik. Het ligt o.m. ook in de bedoeling, dat hij binnen enkele dagen verkrijgbaar zal zijn aan alle stati onsboekhandels en kiosken. De waterleiding en de vorstperiode. Het D. v. Z. vernam van den directeur van de Waterleiding-Mij. Zuid-Beveland te Goes, ir J. van i oelgeest, dat het be drijf zelf niet veel stagnatie van de vorst heeft ondervonden, doordat de dienstlei dingen zich goed hebben gehouden en slechts een paar lekken ontstonden. De ernstigste breuk kwam voor nabij Krui- ningen. Voor het bevriezen van het water in de reservoirs is geen gevaar geweest. Het bij Ossendrecht opgepompte water heeft al tijd een temperatuur van tien graden bo ven het vriespunt en de laagste tempera turen in de reservoirs dobberden om de vijf graden boven nul. Had de strenge vorst echter nog lang aangehouden, dam zou het moeilijker zijn geworden. Bij de particulieren is de ontreddering groot geweest. Van de tiendui zend aangeslotenen bij de Mij hebben er naar schat ting 2000 efeabe vroren lei ding1 g eik regen en niet minder dan 200 waterme ters zijn stuk gevroren. Nog steeds is men druk in de weer om de menschen te helpen. Hier en daar is in de woningen een ware ravage aangericht toen de dooi in trad en 't water door de ontstane barsten sipoot. Ook de buizen van centrale ver warmingen zijn hier en daar bevroren en gesprongen. Bet snel i/nvallen van de hevige vorst heeft aan dit alles veel schuld. Zij die b.v. op Zondag 18 Dec. vian huis waren, om op Maandag thuis te komen, vonden alles reeds toegevroren. Ook het onoordeelkundige leggen der leidingen werd vaak oorzaak van de na righeid. Gisteravond hield de afdeeling Pa trimonium haar jaarvergadering. De voor zitter, dhr W. A. den Hollander, betreur de het, dat in Zeeland de noodige samen werking op sociaal gebied ontbreekt, al wordt er in deze richting gewerkt. Juist in dezen tijd is er arbeid te over voor de Chr. sociale organisatie. Dhr J. Duvekot bracht jaarverslag uit als secretaris, waarbij ook de propaganda- oommissie en het lectuurfonds behandeld werden. „Volksbelang" kwam met een nieuw complex woningen gereed. Het le dental daalde iets, doch er werden drie nieuwe leden ter vergadering opgegeven. Het jaar sloot met een batig saldo. Een druk gebruik is gemaakt van de bibliotheek. Ook werd verslag uitgebracht over het Ziekenfonds. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen. Gaslucht. In de omgeving van Loskade, Station straat en Goesche Korenmarkt, werd gis teren een gaslucht waargenomen. Men dacht, dat een lek was ontstaan waardoor gas in het riool kwam en zich daardoor verspreidde. Direct toen men meende, de plaats van het gaslek te hebben gevonden, ging men aan het graven, doch kon ter plaatse geen lek vinden. Hedenmorgen achtte men het mogelijk, dat er sprake kan zijn van rioolgas. De lucht was nu weg, doch men zou heden middag opnieuw zoeken naar toch nog mogelijke lekken in de gasleiding. GOES. Organisatie-jubileum. In Januari 1914 is opgericht de afd. Goes van den Ned. Chr. Grafischen Bond. Verscheidene van de leden, die loen toe traden zijn in deze kwart-eeuw overleden of vertrokken. Alleen de heeren SG. Kuij- per, G. K. Maartense, A. Sinke en D. de Lange zijn in deze periode onafge broken lid der afdeeling geweest. Op 21 Januari 1914 zijn ze officieel inge schreven als leden van den Bond, zoodat op dien datum feitelijk hun jubileum wordt gevierd. De heer Kuijper is sedert 1917 pen ningmeester der thans 22 leden tellende afdeeling, terwijl de heer Maartense van af 1921 het voorzitterschap bekleedt en met ingang van de in werking treding der districts leerlingencommissie in de typografie (1817) lid is dezer commissie. Reeds vroeger werd in de rubriek Onze Oost" van het „Handelsblad" de brute opmerking geplaatst: „Bali blijve voor zending en missie gesloten". Dit was, zegt de Maasbode, blijk baar nog niet duidelijk genoeg het moest nog even worden aangedikt. Thans heet het: „Onze cultuur en godsdienst kunnen er niets brengen wat er niet is. Wel kan onze onrust de harmonie op Bali be derven." Uitsluitend repressief optreden ter be veiliging van „orde en rust" tegen dat harmonie-verstorend en onrust-brengend christendom is niet voldoende. Het „Handelsblad" zou onder die te beveiligen orde en rust verstaan: „de orde van het harmonische Balische leven, de rust der Balische ziel, die door ker stening zal worden verontrust". Maar het blad vreest, „dat deze zuiver men- schelijke uitleg niet door de overheid zal worden gegeven... En zoolang Christen leeraars niet tot relletjes aanleiding geven, zal vermoedelijk geen regeerings- ingrijpen mogen worden verwacht". En dat betreurt het „Handelsblad" ten zeerste! „Voor Bali en voor onze eigen cultuur". Dit laatste doet de deur dichtl Wat verstaat het „Handelsblad" hier onder „onze eigen cultuur", die bedreigd gaat worden door het... Christendom? 't Is meer dan ergerlijk, en dergelijk geschrijf in een ernstig en overigens hoogstaand orgaan, dat ons eenige <ie- cennniën terug verplaatst in een wereld van grof-liberale overheersching, slaat als met één slag den bodem in aan alle verwachtingen van hen, die christelijke politiek op breeders basis dan weleer mogelijk achten. Een dergelijke volslagen blindheid voor de verheven waarden van het christen dom, dat zelfs aan een heidensche cul tuur, vol van de meest barbaarsche tra- ditiën men denke aan de weduwen- verbranding! niet raken mag, is diep, diep treurig en een grove beleediging voor- de gevoelens van een christelijk volk. Tegenover een dergelijke cynische men taliteit is slechts één houding mogelijk: „geen gemeenschap!" Of liever: het meest feJle en verbeten verzet. Zij is noch zuiver, noch menschelijk en door en door onchristelijk en speelt met de „Balische ziel" een zoo verfoei lijk spel, als men helaas ten onrechte! niet meer mogelijk had geacht. Wij kunnen ons dan ook niet inden ken, dat de hier geuite gevoelens nog algemeen in liberalen kring worden ge deeld. Op verzoek herinneren wij er aan, dat de jeugdclub, uitgaande van den Ghr. Besturenbond, zooals reeds is geannon ceerd, Donderdagavond om half acht vergadert. Nia een inleiding volgt een improvisatiewedstrijd. Dammen. Uitslag dammen le kl. afd. B. tusschen Kruiningen I en Krabbendijke I. M. v. d. Parel-L. Zuidweg 20; J. Pas man-W. Hoogesteger 20; J. Krijger-J. Lindenberg 02; E. Westveer-M. Meeuw- sen 20; 'I. Pasman-J. Hoogerheide 02; M. Bouwman-J. v. Oosten 02; J. v. d. Parel-M. v. Nieuwenhuize 02; A. Dek- G. Wagenaar 02; E. de Bel-J. Holle- stelle 20; A. v. d. Sande-Niet opgeko men 20. Officieele uitslag 1010. Wemeldinge. Het motorschip Res- nova schipper van Houdt, geladen met vlas en op weg van Kolijrusplaat naar België, is oip de Oosterschelde door on bekende oorzaak in brand gevlogen. De drie opvarenden, de kapitein, diens vrouw en een knecht, werden met groote moeite door een passeerende schipper Heydens met een roeiboot gered. Zij zijn te Wemeldinge aan wal gebracht. Het schip moet als verloren worden be schouwd. St Laurens. Loop der bevolking over de maand December. Ingekomen: W. J. Net en gezin, machi nist, Noordweg B 155b, uit Middelburg; J. M. Houterman en gezin, Jcoopman, Noord- weg B 53n, uit Koudekerke (Z.); Jac. v. d. Voorde en gezin, Rijksambtenaar, Noordweg B 168, uit Middelburg; Fr. v. Kempen, z. b., Noordweg B 82c, uit Til burg. Vertrokken: E. Barentsen, z. b., van Noordweg B 145 naar Soeburg; P. M Flipse, onderwijzeres B. L. O., van Noord weg B 12, naar Axel; A. Gerritse, ver pleegster, van Noordweg A lg naar Rot terdam; A. Meeuwse en gezin, z. b., van Noordweg B 37, naar Souburg; J. de Man z. b., van Noordweg B 37, naar Souburg. <3 Westkapelle. Doop der bevolking over de maand December. Vertrokken: Korns. Dekker, waterbouwk. opzichter, naar 's-Graven'hage; Willem Roelse, zonder beroep, naar Koudekerke. Ingekomen: geen. De kerkelijke kwestie te R ij s s e n. Eenige dagen geleden word ge meld, dat een reeds lang hangende kwes tie tusschen de Gereformeerde Gemeente Walstraat te Rijssen en de zelfstandige Gereform. Gem. onder het Kruis aldaar tot een bevredigende oplossing was geko men.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2