Onpwenschte concurrentie van de Lanrisdrnkkerjj. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw V CRÈME Telegrammen. Burgerlijke Stand. Rechtszaken Radioprogramma. DEREN. Laatste Berichten. Ook Prinses Juliana naar Vlissingen. MIDDELBURG. VLISSINGEN. len, Fagel- vergaderde n den heer vereeniging bleek, dat Ingeschre- etaald aan varkens g slot van :e uitgaven it van f30. erking ge- Aj een on- de helft Irag ui'ba- op voorstel at bij' een ledrag uit- aling geldt >ogd, graf- net ingang gevraagd, li 1911 in it hij deze van dhr J. g. Vereen, ering. En- rd. secretaris lagt. Er is Ter afwis- sn een sa- ord. den eere- toose-Cové er. Grond- belan-gstel- s tamelijk in samen- getuigden sleven. De m. Enkele met voor- ners. E'n- ip het de- longenaar, dl (toez.), W. Nieu- leikoop te In den iem over- pred. van ar. te Lang- in diende en sinds 6 Novem- reeg. IJsseling, d. Vecht, raagd. de Rot- ft Ds J. e r k e, op ■stdag in- k te Soe- Synode overleden. Kerk wel de eerste gevangen, node dier sdikant te dit Gel- em uit. ajaarszit- veel ge- iders zou rappen te seling van opkeek. vroeg iouder en 'kent >ren hier i nog al ze ook waarheid rom lach el alleen, y. Mis- beginnen verkeerde i denzelf- zou de ïaar mee alsof u olgde zij, trok. „Ze oeden als te doen iet kent." ervolgd.) ine van de Algemeen© Synodale Gom- nissie nog heeft gepresideerd, werd de aatste weken overvallen door een alge- neene lichaamszwakte, die in de laatste iao-en van het vervlogen jaar het ergste rreezen deed. Dr Smit bereikte den fudei'dom van 66 jaar. De overledene ving zijn loopbaan aan als predikant bijl de Ned. Herv. Gem. van Heumen. In '15 vertrok hij naar Wamel en Dreumel en 15 Febr. 1920 verbond hij sich opnieuw aan de gemeente van Heu men, die hij tot aan zijn dood heeft ge- Hij volgde enkele jaren geleden wijlen dr J G. Weijland te Veere op als presi dent'van de Alg. Siyn. Commissie, alsook voorzitter van de commissie voor de Rui- tenlandsche Kerken. Hij maakte eveneens deel uit van het Algemeen College van Toezicht op helt beheer der kerkelijke goederen en fondsen in de Ned. Herv. Kerk en was ook president van het Prov. Kerkbestuur v>an Gelderland. Zaamslag. In de plaats van dhr K. de IKraker Kz., die zijn benoeming tot ouderling niet heeft aanvaard, is in de Geref. Kerk tot ouderling gekozen dhr |W. Faas. Mej. T. Minderhoud is benoemd tot Itijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school te Axel. PROF. R. N. ROLAND HOLST. Zaterdag is in zijn woning te Bloe- mendaal overleden prof. R. N. Roland Holst. Met prof. R. N. Roland Holst verliest Nederland een grooten en veelzijdigen kunstenaar, die zich tevens een blij ven den naam verworven heeft als schrijver, schilder en teekenaar In 1938 werd Roland Holst als buiten gewoon hoogleeraar verbonden aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten, van welke Academie hij van 1926 tot 1934 de leiding heeft gehad als hoogleeraar- directeur. Van de belangrijkste werken die prof. R. N. Roland Holst als monumentaal en de coratief kunstenaar geschapen heeft, kunnen o.m. genoemd worden de wand schilderingen in de Amsterdamsche [Beurs, in het gebouw van den Nederland- schen Diamantbewerkersbond en in het gebouw van de Nederlandsche Heide- maatschappij te Arnhem. Auto-botsingen. Gisterennacht zijn onder de gemeente Pijnacker twee luxe auto's tegen elkaar gereden, doordat één slipte. Mevr. R. uit Den Haag, bestuurster van I één der wagens, brak een rib, terwijl de 1 bestuurder van den anderen wagen, de heer J. uit Rotterdam, ernstig aan hoofd en 'hals werd verwond. Kort daarna reed een derde auto, ko mende uit Groningen tegen de defecte wa- gens. Ze werd zwaar 'beschadigd. De in- zittenden bekwamen geen 'letsel. Vlak daarop volgde een botsing met een wagen uit Noord-Holland. Ook dit ge~ sehiedde niet zonder söhade. Alle beschadigde auto's zijn weggesleept Zaterdagmorgen is te Beekbengen j gen door de gladheid van den weg een aanrijding ontstaan tusschen een autobus j van den dienst A.peldoorn-Arnhem en een vrachtauto met aanhangwagen. De vracht auto botste eerst tegen de bus en daarna tegen den gevel van een hotel, terwijl de aanhangwagen in den tegenoverliggenden tuin terecht kwam. Van de betrokken per- sonen kreeg alleen de chauffeur van de i vrachtauto een hoofdwonde. 1 In den nacht van Vrijdag op Zater- i dag is op den rijksstraatweg onder Voort- huizen luit. kol. M. Brevet, commandant i van het remonte-depot te Nieuw-Millin- gen mot zijn auto, vermoedelijk door de j gladheid van den weg tegen een voor hem rechts langs den weg geparkeerde vracht- auto gebotst. Hiji kreeg ernstige verwoh- dingen aan gelaat en beenen, een 'knie- i schijf werd gescheurd. Zaterdagavond is op den Soester- I weg te Amersfoort een bestelauto door i sterk remmen op den gladden weg geslipt en tegen een boom gehotst. D'e 36-jarige kreeg een zeer ernstige hoofdwonde en werd naar een ziekenhuis vervoerd. Op het kruispunt van wegen onder de Duitsöhe grensgemeente Aldekerk is Zaterdagmiddag een personen-auto uit Venlo tegen een Duitsche vrachtauto ge hotst. De ongeveer 40-jarige B. uit Venlo werd tegen de voorruit geslingerd en liep een gapende hoofdwonde en. ernstige in wendige kneuzingen op. V a u keldertrap geval- ten. Zaterdag is de 63-jarige echtge- noote van den heer M., bakker te Nieu- weschans, in haar woning van de kelder- trap gevallen. Ernstig gewond bleef de vrouw bewusteloos liggen. In het zieken huis te Winschoten, zonder bij kennis te êekomen, aan de gevolgen overleden. -Noodlottige twisten op oudejaarsavond. Twee doo- aen. 0P oudejaarsavond heeft de acht- lenjarige landarbeider J. van der P. te osternijkerk (F.) bijl een twist zijn orpsgenoot P. C. de Boer, die even oud tl v m? een. za-fcm6s een achttal steken het bovenlichaam toegebracht. w-L-i^ ®'acktoffer werd in hoogst zorg- e- enden toestand opgenomen en is tij- uens net vervoer naar het ziekenhuis te «seuwarden aan zijn verwondingen be- Het drama speelde zich op straat af, terwijl verscheidene inwoners van hei plaatsje buiten een praatje stonden te maken. Tusschen de twee genoemde jon gelieden ontstond een hoogloopende ru zie, waarschijnlijk uit minnenijd oveT een zestienjarig meisje. Het schijnt, dat v. d. P. uit zelfverdediging gehandeld heeft, toen de ander hem bij' de keel zou hebben gegrepen. Des nachts is de dader van zijn bed gelicht en ingesloten. In den Oudejaarsnacht ontstond een vechtpartij tusschen twee inwoners van Helmond, waarbijl de 31-jarige A. V. door zijn tegenstander, den 45-jarigen G. S. met een mes in den huik werd gesto ken, tengevolge waarvan de ongelukkige in het ziekenhuis is overleden. Zaterdagavond, in den vooravond, troffen de beide mannen elkaar in een café. Zij waren niet „drankvrij" en al spoedig kregen de lieden oneenigheid. De vrouw van den kastelein wist de twist te sussen, waarop S. zich na eenigen tijld verwijderde. Kort na twaalf uur evenwel, nadat het café gesloten was, kwam S. aan de ach terzijde van het café, de keuken binnen, waar V. met den caféhouder en diens echtgenoot© aan de koffie zat. Opnieuw laaide de ruzie op. V. verzocht den ander de zaak buiten af te wikkelen. Hier zou V. zijn tegenstander eenige kaakslagen hebben gegeven, waarop B. zijn mes trok en in het wilde weg V. enkele steken toebracht. V. zakte hevig bloedend in elkaar. Hiet slachtoffer werd naar het gasthuis vervoerd, waar men operatief ingreep, hetgeen evenwel niet meer mocht baten. De man is in den loop van Zondagmid dag overleden. De dader kon gearresteerd worden. Dood el ijk ongeluk. Zaterdag was de 4-jarige S. vlak voor de ouder lijke woning te Rotterdam aan het spe len. Het kind trachtte op een stilstaan- den vrachtauto te klimmen, juist op bet moment, dat de chauffeur den wagen startte. Toen de auto zich in beweging zette werd bet kind tegen de straat ge slingerd en overreden. In bet ziekenhuis is het kind aan de bekomen kwetsuren bezweken. Met een ij s schots weg gedreven. Een spannend avonduur, dat hem dat hem bijna het leven heeft ge kost, heeft de zestienjarige P. v. d. M. uit Gorinchem op de rivier de Merwede beleefd. De jongen stond rustig aan den walkant te visschen tusschen de ijsschot- sen, toen hij: plotseling bemerkte, dat hij1 niet meer op den wal stond maar op een ijsschots, die blijkbaar was afgebroken en door den stroom de rivier opging. Zijn hulpgeroep bleef onbeantwoord en hij: dreef op de schots, die gestaag af brokkelde, steeds meer naar het midden der rivier in de richting Werkendam. D'e jongen verwachtte hulp van den wal maar zij kwam uit de lucht I Een juist passeerend vliegtuig had de benar de positie van den jongeman opgemerkt en scheerde laag over het drijfijs, ver moedelijk in de hoop daardoor de aan dacht te trekken. Dit lukte wonderwel, want spoedig waren een paar jagers in een roeiboot op weg naar v. d. M., die juist bijtijds werd opgepikt en aan een politievaartuig, dat snel was komen aan varen, werd overgegeven. Dit bracht hem weer veilig aan den wal te Gorinchem. (Tel.) - Pech bij landing o p Urk. De Vrijwillige Organisatie Sportvliegers (V. O. S.), die de laatste dagen zich zoo verdienstelijk heeft gemaakt met het brengen ven post en levensmiddelen door do lucht naar het geïsoleerde Ürk, heeft Zaterdag pech gehad. Een harer leden de heer iH. Hijmans, vertrok des mid dags tusschen 12 uur en half één van Schiphol met zijnPH-JUH om post naar het eiland te brengen. In Friesland is de vlieger in een sneeuwhui geraakt en heeft daardoor den koers verloren. Meer dan twee uur lang heeft het toestel rondgevlogen eer de heer Hijmans er in slaagde de richting naar het eiland te vinden, dat hij tegen half drie bereikte. D'e pech was hiermede echter nog niet uit. Tijdens de daling kreeg n.l. het toestel motorstoornis. Met groote vaardigheid landde de vlieger on middellijk, maar raakte een hekje. Onge deerd stapte de heer Hijmans uit zijn toestel, waarvan de rechtervleugel en de metalen propeller licht beschadigd zijn. Het vliegtuig zal voorloopig op Urk moe ten blijven. Nog meer winter? De „Sun day Express" voorspelt dat iedere aan wijzing er voor spreekt, dat het eerste kwartaal van 1939 wintersche periodes zal hebben, die de strengste zullen zijn sinds 1929. Om te rillen. D'e heer Schul- tink, oud 46 jaar, uit Woerden, heeft gisteren te Zandvoort een zeebad geno men, dat begrijpelijker wijze veel belang stelling trok. De heer Schultink neemt geregeld een zeehad en laat zich daarbij niet door de seizoenen afschrikken. Hij: heeft het jaar gesloten met een bad te Kamperduin en het nieuwe jaar geopend met een duik in de kille golven te Zandvoort. Brand in een postauto. Za terdagavond werd brand ontdekt in de la ding van een postauto, welke van 'sGra- venhage naar Amsterdam was gereden met een hoeveelheid briefpost en post pakketten. D'e brandweer bluschte het vuur met een straal op de tank. Hoewel men ijlings de postzakken op straat wierp, werden toch acht zakken brieven en postpakketten door het vuur vernield. Effecten verdwenen. De Haagsche politie heeft aangehouden en in arrest gesteld den 55-jarigen commis- sionnair in effecten J. L. V., die zich schuldig zou hebben gemaakt aan ver duistering ten bedrage van f 4500, toebe- hoorende aan een oude dame, voor wie hij de effecten in beheer had. Een varken op den weg. Donderdagavond wist een varken, wegende plm. 150 pond, hij den loon- dorscher B. bij Rolde, uit het hok te ont snappen. De heer B., die dit bemerkte, trachtte het dier te vangen, doch door de gladheid van den weg viel dit niet mede. Op een zeker oogenblik liep het dier in de- richting van den provincialen weg, terwijl uit de richting Rolde een auto na derde. Het dier werd overreden en tot groote verbazing van den heer B. pakte de chauffeur het overreden varken beet, gooide het achter in zijn wagen en ver dween in de richting Assen. De politie stelt een onderzoek in. Inbraak in spoorweg station te Zaandam. Gister nacht hebben tot nu toe onbekenden een bezoek gebracht aan het ispoorwegsta- tion van de Nederlandsche Spoorwegen te Zaandam. In het plaatskaartenbureau hebben zij getracht de brandkast, waar in zioh eenige duizenden guldens bevon den, open te breken, doch dit is hun niet gelukt. De geheele buit bestond slechts uit vier belastingplaatjes, toebehoorende aan den stationschef. Het Kamerlid mr W. G. Wende- laar (lib.) zegt in „De Vrijheid" naar aanleiding van het antwoord van den Minister op zijn vraag inzake de uitgave door de Landsdrukkerij van een aldaar gedrukte reproductie naar een foto van H. M. de Koningin, dat deze uitgave noo- dig was om de Rijksdiensten te voorzien van een nieuw portret van de Koningin en dat het voor particulieren niet verkrijg baar is: Met dit antwoord voor zich zal menig een zich afvragen, of ik niet wat te vlug m'n vragen tot den Minister had gericht: ik zelf althans zie er geen bezwaar te gen dat de Landsdrukkerij uitsluitend voor Rijksdiensten de daar benoodigde foto's van de Koningin drukt. Maar het ongelukkige is, dat ik m'n vragen had gesteld naar aanleiding van een aanbie ding van deze Rijksfoto aan een ander dan een Rijksdienst. Ik weet dan ook ze ker dat het antwoord van den Minister niet nauwkeurig, niet volledig is. Want de aanbieding, welke in mijn bezit is, staat klaarblijkelijk niet op zichzelf. Vol gens de op het adres bijgevoegde functie van den geadresseerde moet ik aanne men, dat deze aanbieding driet alleen aan hem is gedaan, maar aan al zijn colle ga's, zijnde de hoofden van (bizondere) la gere scholen. Toen de Minister mijn „vragen" ging beantwoorden, hoeft men het blijkbaar niet noodig geacht hem dit mede te dee- len, en maakte men alleen gewag van de aanbieding aan Rijksdiensten. Maar men vergat daarbij, dat men den Minister, dusdoende, onjuiste, immers onvolledige inlichtingen liet geven. E'n dat op een principieel punt. Want, als ik bereid ben mijn bezwaren tegen het drukken van deze foto ten behoeve van Rijksdiensten te laten varen, ik doe dat niet met de aanbieding van deze foto aan (bizondere) lagere scholen. Ik zie geen voldoende mo tief om de op die scholen gewenschte fo to's ter Landsdrukkerij: te doen vervaar digen. Ik stel mij voor om deze zaak opnieuw ter sprake te brengen. Het particuliere bedrijf heeft hot vooral in dezen tijd te moeilijk, dan dat we er genoegen mee kunnen nemen, dat het Rijk het een on- noodige concurrentie aandoet. WESTLANDSCHE VEILINGEN ZETTEN MEER OM. 1938 was een goed jaar. Voor bijna twee milli'oen -gulden hebben de twaalf veilingen, vereenigd in den bond „Westland", in het afgeloopen jaar meer geveild dan in 1937. Dit is een vooruit gang weike van beteekenis is en de stij ging, welke het vorige jaar inzette, be langrijk overschrijdt. De twaalf Westland- sche groentenveiilingen hebben in bet af geloopen jaar een omzet bereikt van totaal f 13.816.445 tegen f 11.977.873 in 1937, een stijging dus van f 1.838.687. Sinds de crisisjaren was de omzet der Westlandsc'he veilingen in snel tempo ge daald. In het 'jaar 1930 leverde het West- land een omzetcijfer van ruim f 20 mil li'oen. D'aarna begon echter de daling met vrij groote sprongen. Tot 1936 bleef de daling doorgaan. Ieder jaar ging er iets af, totdat nog slechts ruim f 11 millioen overbleef. Maar het vorige jaar werd de eerste schrede naar betere tijden gezet, toen een stijging met ruim f 900.000 zich deed gelden. De stap is thans grooter ge weest. 't Zijn enkele vroege producten, die den st'oot in de goede richting hebben ge geven, terwijl ook de koude druiven het er dit jaar heel wat beter afbrachten dan het vorige jaar. Tomaten-invoer in België. De invoer in België van tomaten is van 1 Januari tot nader order in onbe perkte hoeveelheden toegestaan. De ge wone invoervergunning blijft voor dezen import gehandhaafd. een weldaaa vnnr Uwhutd Zooals bekend, zal de Koningin op Zaterdag 14 Januari Vlissingen bezoe ken. Bij deze gelegenheid zal Zij de eer ste der beide nieuwe mailbooten van de Stoomvaart-maatsch. Zeeland te wa ter laten en het schip Koningin Emma doopen. Ca. l1/a maand later loopt de tweede mailboot van stapel. Prinses Juliana zal naar alle waarschijnlijkheid de laatste beletselen wegnemen en hiertoe om streeks 11 Maart Vlissingen bezoeken meldt het Vad. De tweede mailboot zal Prinses Beatrix gedoopt worden. Onderscheiding. Bij Kon. Besluit is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau de heer J. Sdheele te Terneuzen, ontvanger-grif fier van den Bontepolder. De middag-sneltrein heeft oponthoud. Het was vanmiddag druk aan het sta tion voor den trein, die om 13 u. 58 van hier naar Goes moest vertrekken en die reeds met tien minuten vertraging het station binnenreed. Te Vlissingen waren de achterste wa gons geheel bezet en daarom werd aan de file wachtenden order gegeven van voren in te stappen. Toen de trein echter binnenkwam brak een koppeling van een 3e klasse wa gon, zoodat enkele tientallen reizigers moesten overstappen in een andere wa gon. Nadat de bewuste wagon uitgeran geerd werd, kon de trein vertrekken. Het was toen inmiddels 14 u. 22 geworden 1 Botsing tusschen auto en tram. Gisterenmiddag had op den hoek Ach tersingelZandstraat een botsing plaats tusschen een taxi en een electrische tram. De tram kwam uit de Zandstraat en de auto van de Achtersingel met de bedoe ling de Zandstraat in te rijden. De chauf feur had te laat de belsignalen van de tram gehoord. Door de botsing werd de auto aan de voorzijde beschadigd. D'e po litie maakte proces-ver baal op. Jubileum. Zondag was het 30 jaar geleden, dat de heer H. Pasveer, majoor der ge- meente-politie alhier, bij: dezen tak van dienst zijin werkzaamheden aanving. Zoowel zijn chefs als het personeel en vele particulieren gaven van hun belang stelling blijk. Van den A.N.W.B. ontving de heer Pasveer de zilveren medaille. DE POST VOOR URK. KAMPEN. Vanmorgen 'is de Geusau van hier vertrokken met post voor Urk. Van het eiland is de postvlet het schip tegemoet gegaan om de post over te ne men. DE VERBINDING MET AMELAND. Er is nog geen geregelde postverbin ding met Ameland. Nadat Zaterdag de postboot „Ahie- land" van Nes naar de Friesche kust was vertrokken, is deze gistermorgen om 10 uur van Holwerd naar Ameland ge gaan met 17 passagiers, post en vracht goed aan boord. De tocht werd belemmerd door een zeer zware ijisgang, zoodat de boot 20 uur inplaats van 1 uur over den tocht heeft gedaan. Vanmorgen om 6 uur kwam de boot bij Ameland aan. BURGEMEESTER OVERLEDEN. GRONINGEN. In den ouderdom van 63 jaar is in het R.K. ziekenhuis alhier overleden de burgemeester van Wilder- vauk, de heer D. P. Teenstra. Door auto gedood. NIJMEGEN. Vannacht is een 23-ja- rige man door een personenauto aange reden! en op slag gedood. AANSLAG OP DOUANEPOST VAN N.-IERLAND. BELFAST. D'e douanepost Tullyson- noel, aan de grens van Nooid-Ierland en lore, is vannacht opgeblazen. Terroristen hebben reeds in November getracht op dézen douanepost een dy- namietaanslag te plegen. HET BOMBARDEMENT VAN BARCELONA. BARCELONA. Het bombardement van 31 December was het hevigst waaraan Barcelona sinds 19 Maart 1937 heeft blootgestaan. Er zijn 31 dooden en ver over de 100 gewonden. D'e slachtoffers behooren allen tot de burgerij. E'r is een honderdtal bommen uitgeworpen. Havas meldt uit Saragossa, dat het dorp Granadella bijna geheel is verwoest. DE OPRICHTER VAN DE NAT.-DEM. PARTIJ IN POLEN OVERLEDEN. WARSCHAU. Roman Deawski, de op richter en leider der Nat.-Dem. partij is overleden, in den ouderdom van 75 jaar. D'e laatste jaren heeft hij niet meer ac tief deelgenomen aan het politieke leven. Over de maand Dec. KLOETINGE. Geboren: Jacoba Pieter- nella Neeltje d. v. Willem Bazen en Fie- ternella Neeltje Florijn; Neeltje Fransina d. v. Pieter Zandee en Jannetje de Roo. Ondertrouwd: Marinus Joost Fraanje 26 j. jm, te Urk en Johanna Heijnsdijk 23 j. jd. Getrouwd: Jan Pieter de Munck 25 j jm. te Goes en Jacomina Oele 26 j. jd.; Johannes Adriaan Rijnberg 29 j jm. te Schoonhoven en Jannetje Francma Lau- rina Polderman 24 j. jd. Overleden: te Goes, Gornelis van Liere, 74 j., echtgenoot van Helena Trimpe; Jannetje Goeree, 91 j., weduwe van Johannes Nijsse. Kantongerecht te Middylhurg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet en/of het Motor- en Rijwielreglement: G. W. te Middelburg f 5, f 2.50 en f 2,50 of 5 d., 2 en 2 d.; 'G. L. B. te Ierseke: Na gedaan verzet f3 of 3 d., met toewijzing der civiele vordering ad f 44,65 aan getui ge J. S.; M. G. te Kats, berisping; M. W. te 's-Heer Arendskerke f2,50 of 2 d.; L. v. E. te 's-Heerenhoek f 3 of 3 d.; W. J. K. te Vlissingen f 1 of 1 d.; J. M. D. te Mid delburg f 5 of 5 d.; C. M. K. te Vlissingen f 5 of 5 d.; P. B. te St Laurens f 5 of 5 d.; P. G. te Kapelle f2 of 2 d.; H. P. M. te Souburg f2 of 2 d.; L. H. te Souburg f 1 of 1 d.; A. v. d. D. te Goes 3 maal f 1 of 3 maal 1 d.; L. G. te Middelburg f 1 of 1 d.; P.. J. te N.- en St Joosland f 5 of 5 d.; P. G. te Kapelle f 15 of 10 d.; J. S. te Vlisi- s'ingen f3 of 3 d.j P. S. te 's-Gravenpol- der f 10 of 5 d.; K. F. te Zoutelande f 3 of 3 d.; J. K. te Hansweert f3 of 3 d.; I. J. te Middelburg f 1,50 en f 0,50 of twee maal 1 d.; J. A. S. te Goes f3 of 3 d.; J. N. te Kapelle f2 of 2 d.; G. B. te Ierseke f 1 of 1 d.; M. de R. te Ruophen f 5 of 5 d.; M. P. te Goes' f3 en f2 of 3 d. err 2 d.; G. V. te Middelburg f 1 of 1 d.; G. v. 'tH. te 's-Heer Arendskerke f 2 of 2 d. Een Rijkskanaal bevaren zonder de voorgeschreven verlichting: N. D. R. te Hansweert f 3 of 3 d. h. Vleesoh van de eene gemeente -naar de andere vervoeren zonder dat aan de voor waarden krachtens de Vleeschkeurings- wet wordt voldaan: M. B. te Veere f 10 of 10 d. h. Eén aan keuring onderworpen slacht dier zonder vergunning slachten: J. H. te Wemeldinge f 10 of 10 d. h. Vleesch, dat aan keuring is onderwor pen, doch niet van het voorgeschreven merk is voorzien, in voorraad hebben: J. H. te Wemeldinge f 25 of 10 d. h. Overtreding van de Gemeentelijke Vis- scherijverordening voor de gemeente Vlissingen: G. 'S., te Vlissingen f 3 of 3 d. h., teruggave van de opbrengst van de verkochte viseh. Overtr. ventverbod te Ierseke: J. J. B. te Vlissingen, f 3 of 3 d. h. Te Goes op den apenbaren weg Gods naam vloekende gebruiken: H. T. v. S. te Goes f 5 of 5 d. h. Te Vlissingen zonder vergunning van den bewoner zich onnoodig in een por tiek ophouden: J. M. te Vlissingen f 1 of 1 d. h. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: weer: te Vlissingen betrokken; wind: Z.-Z.-W. krachtig; temperatuur 4; minimum hedennacht 3, neerslag afge loopen etmaal 8.6. Verwachting' geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor de kuststrook: buien met regen, hagel of natte sneeuw, meest zwaar be wolkt, iets kouder, matige tot krachtige W. tot N. wind. Voor het binnenland: buien met regen of natte sneeuw, betrokken tot zwaar be wolkt, met tijdelijke opklaringen, iets kouder, meest matige Z.-W. tot N.-W. wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 764. Licht op voor fietsers: Dinsdag 4 u. 27 min. Dinsdag 3 Januari 1939. HILVERSUM I. 1875 en 301,5 M. AVRO-Uitz. 11,0011,30 v.m. en 6.30 7,00 RVU. 8,00 Gram. Ca. 8,15 Ber. 10,00 Mor genwijding. 10,15 Gram. 10,30 Voor de Vrouw. 1035 Omroeporkest. 11,00 Cau-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3