MIDDELBURG. FEUILLETON LOUISIANA ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Kerknieuw? WALCHEREN. van negen maanden overleden de heer E. H. P. van Nahuis, burgemeester van Dreisohor en Noordgouwe. Sinds 1908 was de overledene, die zich vooral in de oor logsjaren voor zijn gemeente verdienste lijk 'heeft gemaakt, burgemeester van Dreisohor. In 1912 werd hij ook benoemd tot burgemeester van Noordgouwe. Burgemeesters. Bij Kon. besl. is aan J. J. d e K e ij z e r, op zijn verzoek, met ingang van 1 Maart 1939, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Grijpskerke en Meliskerke. Met ingang van 15 Januari 1939 is be noemd tot burgemeester der gemeente Stavoren: P. W. ter Haar, met toekenning van gelijktijdig ontslag als burgemeester der gemeente R i 11 h e m. Voogdijraden. Bij Kon. besluit is aan mr A. J. M. Gonincx op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn functie van lid van den voogdijraad te Middelburg, onder dankbetuiging voor de als zoodanig be wezen diensten. Damkampioenschap van Zeeland, groep A. Zaterdag speelden te Goes de volgende heeren om het) persoonlijk kampioen schap van Zeeland: M. v. d. Parel, Krui- tndngeniL. Dekker, Kloetinge 2—0; I. Pasman, KruiningenP. Brasser te Le- wedorp 11. Bedelende kinderen. De laatste weken hebben wij' een paar maal waargenomen, dat kinderen op be dekte wijze liepen te bedelen, zelfs onder toezicht van de ouders. Thans heeft de politie aangehouden een 13-jarig meisje en een 10-jarigen jongen, afkomstig uit een woonwagen, toen zij het publiek las tig vielen. Het meisje was in het bezit van een marmot. D-or vallende kisten getroffen. Van een passeerenden wagen geraak ten op de Bree een aantal kisten los, doordat het touw, dat de kisten samen hield, brak. Tengevolge hiervan werd een fietsend meisje aan een der knieën en aan het voorhoofd getroffen. VLISSINGEN. Gemeenteraad. Gis teren vergaderde de Gemeenteraad. Af wezig de heer v. Oorschot. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten dat er geen termen aanwezig zijn. om de jaarwedde van de wethouders te verhoogen. Geen bezwaar is er tegen een verordening betreffende de pensionnee- ring van de weduwen en weezen van de wethouders. Verder een schrijven van Ged. Staten, dat het presentiegeld van de leden van stembureaux, inclusief de kos ten, van verteer, niet meer dan f 4 per lid en per verkiezing mag be dragen. Hieruit volgt, aldus de voorzitter, dat geen presentiegeld kan worden verleend. Beschikking van Ged. Staten d.d. 18 November, waarbij het beroep van het bestuur der vereeniging voor bijzonder lager onderwijs op Geref. grondslag on gegrond is verklaard (aanschaffing brandblusch-apparaten). Schrijven van den Minister van Sociale Zaken tot het toekennen van een voor schot van f41.000 uit het Werkfonds ten behoeve van de doortrekking van den verkeersweg om den voormaligen Gevan gentoren aan den Boulevard de Ruyter, met verzoek vóór of op 1 Maart a.s. met de uitvoering van het werk te be ginnen. Nadat diverse benoemingen zijin ge schied, worden de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde lid, den heer J. L. de Wit, onderzocht en in orde bevonden. De heer G. J. Fros, onbezoldigd ambte naar van den Burg. Stand alhier, ver zoekt een regeling, aangaande het verlee- nen van een gratificatie aan de onbezol digde ambtenaren van den Burg. Stand vast te stellen. In verband met den financieelen toe stand der gemeente stellen B. en W. voor op het adres afwijzend te beschikken. Verschillende leden verlangen een na dere bespreking met Ged. Staten omdat een dergelijke gratificatie te Middelburg wel wordt gegeven en billijk wordt geacht. B. en W. zullen dit nogmaals bij Ged. Staten bespreken. Ingewilligd wordt een verzoek van het kerk- en schoolbestuur der R. Kath. pa rochie alhier om de benoodigde gelden beschikbaar te stellen voor het aanbren gen van een electrische verlichting, in de Meisjesschool aan de Breestraat. De kos ten worden geraamd op plm. f 1090. Het voorstel tot het geven van namen aan straten wordt z.h.st. aangenomen. De vereeniging „IJsclub Vlissingen" verzoekt kwijtschelding van de door haar over het tijdvak 25 November 1938 tot en met 24 November 1939 te betalen pachtsom ad f 100 voor de bij haar in pacht zijnde perceelen grond, liggende aan den West-Souburgschen weg, aange zien over deze terreinen door haar niet beschikt kon worden. Dit wordt inge willigd, hoewel sommige leden bezwaren hebben. Ten behoeve van de verbetering van den West-Souburgschen weg, wordt be sloten tot aankoop van het Rijk van een stiook grond, liggende aan dien weg vóór de brugwachterswoningen bij de Keersluis en den daarnaast gelegen tuin, ter oppervlakte van 170 M2, tegen een prijs van f 0,25 per M12. Enkele leden vragen inlichtingen over dit werk aan den Nieuwen Vliss. weg, daar dit elk oo(genhlik wordt gestag neerd. De voorzitter wijst er op dat de aan nemer zeer veel tegenslag heeft gehad, vooral nu de winter is ingetreden. Voor- loopig kan geen vast wegdek gemaakt worden. Het verkeer ondervindt inder daad geweldige stagnatie. Ook de wethouders Anker en Rorije wijzen er op, dat deze weg goed moet worden afgeleverd. Anders neemt de pro- lincie hem niet over. Verdienstelijk politieman met pensioen. Een herinnering aan 1918. De majoor-rechercheur van politie al hier, de heer J. Prins, heeft den dienst met pensioen verlaten. Hi, M. de Koningin heeft den heer 1 rins beloond met de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Het afscheid heeft Zaterdag in allen eenvoud plaats gehad, doch toen Zater dagavond de Koninklijke onderscheiding bij' den burgemeester arriveerde, heeft de heer Van Woelderen den heer Prins op het Wooldhuis ontboden, om hem daar, in tegenwoordigheid van den commissa ris van politie het eere-metaal te over handigen, waarbij de burgemeester de groote verdiensten van den scheidenden politieman heeft gememoreerd en hem dank heeft gebracht voor het zeer vele, dat de heer Prins voor de gemeente heeft gedaan. Een deputatie uit het personeel heeft den heer Prins een blijvend aandenken overhandigd. De heer Prins begon zijln politieloop baan in 1907 te Breda als agent van politie 3e klasse, werd in 1909 bevorderd tot agent 2e kl., om in 1910 benoemd te worden tot veldwachter te Fijnaart. In 1917 volgde zijn benoeming tot hoofd agent-rechercheur te Vlissingen, waar hiji in 1920 werd bevorderd tot majoor- rechercheur, in welken rang hiji dus bijina 20 jaar te Vlissingen heeft gediend. Zijn eerste onderscheiding verwierf hij in 1911, n.l. de medaille voor het redden van drenkelingen, toen hij hiji den storm in September van dat jaar, tijdens een dijkdoorbraak te Fijnaart een vrouw met groot eigen levensgevaar van den dood redde. Nog maar slechts één jaar te Vlissin gen deed rechercheur Prins reeds van zich spreken. Biji de Kon. Marine alhier was n.l. een belangrijke diefstal gepleegd en wel van zeer waardevolle stafkaarten. Rechercheur Prins werd met de opspo ring belast en spoedig had hij den draad te pakken. Wellicht is hij' de eenige poli tieman, die er zich op mag beroemen, dat voor hem een extra trein heeft ge reden. Dit was noodig in genoemden diefstal. Hiji vertrok met dezen extra trein 's morgens 7,30 u. van Vlissingen naar Rotterdam en reeds vier en een half uur later waren aldaar de stafkaar ten in beslag genomen en de daders van den diefstal gearresteerd. Hiji verwierf door FRANCES H. BURNETT. 15) o— Zij was vertrókken eer hij er iets tegen in kon brengen. 't Zou misschien toch niet in hem opgekomen zijn het te doen. Zonder dat hij kon verkla ren waarom, had hij ©en gevoel, alsof zij beter van den stand van zaken hier op de hoogte was dan hij, en dus liet hij het gewillig aan haar over, te doen wat zij het best oordeelde. Met haastigen, ongelijkmatigen tred liep zij de gang door, naar het achtergedeelte van het huis, waar de keuken was. Een groote, zwaar gebouwde negerin stond bij een tafel en was bezig versch klaargemaakte beschuiten in een pan te doen. Ze stond met haar rug naar de deur en zag niet wie er binnenkwam. „Tante Csssandry", begon het meisje, toen de vrouw zich tot haar wendde. „Wie is daar?" riep deze uit. „Meisje, wat doet ge me schrikken! Ik ben Cas- sandry niet." 'tWas een onbekend gelaat, dat Loui siana voor zich zag, en 'twas duidelijk, dat oc'r zij voor do vrouw een volkomen vreemde was. „Waar is mijn waar is mijnheer Rogers?" vroeg ze. „Ik wilde hem spreken". 'tWas zonderling, dat het zien van dat vreemde gelaat Louisiana zoo sterk schokte, maar het was zoo. Zij had een zucht als van verlichting geslaakt, toen. zij het zag. „Hij is daar juist naar het achterpor- taai gegaan, kindlief. Daar loopt hij." 't Meisje zag hem en snelde de deur uit, naar hem toe. Haar hart klopte hevig en haar ademhaling was kort en snel. „Vader!" riep ze. „Vader!" Ga niet in huis!" En zij legde haar handen op zijn beide schouders en deed hem omkeeren. Hij herkende haar in het eerst niét in haar veranderde kleeding en met haar grooten strooien hoed op. Hij was niet gewoon aan die soort van dingen, en was in de meening dat zoo iets eigenlijk alleen op schilderijen thuis behoorde. Hij staar de haar een oogenblik aan; toen uitte zich zijn verbazing in een uitroep: „Louisianny". Ze hield haar oogen op zijn gelaat ge richt. Die oogen schitterden koortsach tig, en Tiaar wangen waren hoogrood gekleurd. Ze lachte met een onrustigen, I zenuwachtigen lach. -.Spreek niet te hard", zei ze. „Er zijn daarvoor een zeer eervolle vermelding van den opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, een onderscheiding waar de heer rins erg trotsch op is. In hetzelfde jaar werd ons land be dreigd door een revolutie. Te Vlissingen was toen veel marine gevestigd, o.a. de kruisers Hr, Ms. Heemskerk en Hr. Ms. Noordbrabant, henevens onderzeebooten en torpedojagers. Het gistte reeds geTui- men tijd onder het mindere personeel van deze schepen. Rechercheur Prins was er achter gekomen, dat in het lokaal „Admiraal de Ruyter" te Vlissingen een geheime samenkomst was belegd, waar een voorman van de S.D.A.P. het woord zou voeren voor de ontevreden marine- schepelingen. De heer Prins verstopte zich met een collega, nu wijlen de heer De Boo van Uijen, op het tooneel achter het scherm, doch de zaal liep zoo vol, dat men besloot ook het tooneel in gebruik te nemen. Ongemerkt wisten beide po litiemannen zich in het donker van het tooneel te verwijderen in een achterka mertje. Met behulp van een fretboortje werden een (paar gaatjes in den wand geboord en bij het flauwe lichtschijnsel dat daar doorviel, wist Prins de geheele rede stenografisch op te nemen. Hetgeen in deze vergadering werd besloten, was wel zeer belangrijk. Men zou n.l. op het eerste sein uit Den Helder, aan boord van genoemde marineschepen de officie- Ten en onderofficieren ontwapenen. De Heemskerk zou dan de Schelde beheer- schen, daarin bijgestaan door de onder zeebooten, terwijl de Noordbrabant de haven zou bewaken. Na afloop dezer belangrijke geheime bijeenkomst werd door aanwezigen ont dekt, dat men was afgeluisterd en het zag er voor de beide politiemannen niet zoo best uit. Dank zij een groote tegen woordigheid van geest wisten beiden door een donkeren kelder te ontkomen en zich te vervoegen bij den commissaris. Nog denzelfden avond kwamen beiden in een onooglijke plunje bij den schout-bij nacht te Middelburg, die onmiddellijk alle marinevaartuigen door de sluizen naar binnen liet schutten en het minder personeel van de onderzeebooten aan den wal zond. De duinen van Walcheren en Souburg werden met spoed bezet door de artillerie en door deze maatregelen was het verzet te Vlissingen radicaal gebro ken. De heer Prins gaat binnenkort Vlissin gen verlaten, om zich in Wemeldinge te vestigen. Kloetinge. De Arjaclub „Groen van Prinsterer" hield Vrijdagavond haar maandelijksche vergadering. D'oor het lid J. Herdink werd een inleiding gehouden over artikel 18 van het Antirev. Begin selprogram „De Internationale verhou dingen", waarop een drukke bespreking volgde. Verslag werd uitgebracht over de gehouden vergadering van het streek- verband Zuid-Beveland. Het politiek maandoverzicht werd geleverd door G. Kole. Loop der bevolking over de maand December 1938. Ingekomen: Jan Nieuwdorp, zonder beroep uit Valkens- waard, Wilhelminalaan A 15; Laurina Polderman, zonder beroep uit Renesse, C 90; Cornells Milhous, zonder beroep uit Den Helder, Heernisseweg B 36; Ma ria Alleimekinders, dienstbode uit Ka- pelle (Z.), Hollandsche Hoeve B 4. Vertrokken: A. H. Scheeuwe, zonder beroep naar Amsterdam, Weteringschans 219; Cornelia Hollestelle, dienstb. naar Breda, Wilhelminapark 30; Wed. P. Zwart epoorte en gezin, naar Goes, Oude Singel; Dirk Toorenaar, landbouwer naar Nisse nr 57; Jacob v. d. Weele en gezin, loodgieter naar Goes, Piccardstr. 41; Jacomina Oele, zonder beroep naar Goes, Trompstraat 27; Cornelia S. Poort vliet, huishoudster naar Kapelle, West straat A 285; H. Hoogerbrugge, fruit- kweeker, naar 's Heer Arendskerke, Le- wedorp F 236; J. F. L. Polderman, zon der ber. naar Schoonhoven, Opweg 40; J. J. Witkam zonder beroep naar Boe kei Al; A. Akkerman monteur naar Utrecht, J. iS. Bachstr. 49; Jan Kroin- been, zonder beroep naar Wemeldinge, Achterweg A 118. Rilland-Bath. Gemeenteraad. Vrijdagnamiddag vergaderde de Gemeen- vreemde menschen in huis en en ik wilde u iets vertellen." Hij was een bedaarde, eenvoudige man, en het duurde ©enigen tijd eer hij zich volkomen duidelijk kon voorstellen, dat zij daar werkelijk in levenden lijve voor hem stond. Weer zei hij: „Lousianny!" en hij voegde er vriendelijk bij: „Wat heb je mij verrast!" Toen trók de verandering in haar klee ding weer zijn aandacht. Er lag een sta pel hout in het portaal, waar zij ston den, en hij zette er zich op neer, om naar haar te kijken. „Wel, je hebt een nieuwe japon aa.n!", zei hij. „Misschien is het dat, waardoor je er wat vreemd uitziet. Ik herkende je bijna niet." Toen herinnerde hij zich, wat ze ge zegd had, toen ze hem 'teerst zag. „Waarom wil je liever niet, dat ik in huis ga?" vroeg hij. „Wat voor menschen zijn het?" „Ze zijn met mij van Oakvale „geko men", antwoordde ze, „en é'n ik wilde een een grap met hen hebben." Ze bracht haar handen naar haar bran- dendheete wangen en bleef zoo staan. „Een grap met hen?" herhaalde hij. „Ja", zei ze, zeer snel sprekende. „Ze weten niet dat ik hier woon, ze deniken dat ifc uit een of andere stad kom, ze i zjjn zelf op die gedachte gekomen, en nu wilde ik her» in dat denkbeela' laten, teraad. Ingekomen was bericht van Ged. Staten dat het Raadsbesluit betreffende de afschaffing der zakelijke bedrijfsbe lasting is goedgekeurd. Een verzoek van de commissie voor ontwikkeling en ontspanning voor jeug dige werkloozen, om gedurende de maan den December, Januari en Februari f60 per maand subsidie te mogen ontvangen, werd toegestaan. Tot afgevaardigde naar de Waterlei- ding-Miji. werd benoemd wethouder J. v d. Sande, en tot plaatsvervanger wethou der J. Dansen. Als lid van het Burg. Armbestuur werd herbenoemd de heer M. Boonman. Oip voorstel van B. en W. werd voortaan voor stemdistrict I als stembureau aan gewezen, een lokaal der O.L. school te Rilland, aangezien het niet wenschelijik wordt geacht hiervoor het nieuwe Raad huis te 'gebruiken. Voor stemdistrict II werd wederom als stembureau aangewezen de bijzondere school aan den Hoofdweg. Na eenige bespreking werd besloten een overeenkomst aan te gaan met de N. V. Gekro te Overschie voor de destructie van gestorven slachtdieren. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten aan de werkloozen (hoofden van ge zinnen) een Kerstgave van f 1,50 te ge ven. De heer van Iwaarden vraagt hoe het werk voor de werkloozen is verdeeld. De voorzitter zegt, dat dit zoo billijk moge lijk geschiedt, doch steeds moeilijkheden oplevert. De heer v. Iwaarden vindt het onbillijk dat van overheidswege onder steuning wordt verleend aan verzekerden bij' werkloozenkassen, terwijl niet verze kerden daarvan zijn verstoken. Een verzoek van de brandweer, om een klein presentiegeld uit te keeren, aan de bestuursleden der brandweer, voor het bezoeken der vergaderingen, wordt inge willigd. De heer Dronkers vraagt wan neer met de bestrating te Bath zal wor den begonnen en of de rioleering daar onder begrepen is. De voorzitter ant woordde dat de voorbereidende werk zaamheden nog eenigen tijd zullen duren, en ook de weersomstandigheden in acht moeten worden genomen. Zaterdag geraakte een sleepkast van de N.V. Nautilius te 'Antwerpep, schipper C. de Jager, te Bergen op Zoom, bij' hoog water omhoog, en bleef zitten op de brug aan het eind van de pier te Bath Hot schip was niet geladen, en zit in zeer gevaarlijke positie dwars over de brug heen. Het gevaar dat het schip zal breken is groot. totdat we van elkaar gaan. 'tZal zoo'n aardige grap zijn." Ze trachtte heel vroolijfc te schijnen, maar bleef midden in een schellen lach steken. Met de beide in een koperkleu- rigen pantalon gestoken beenen over el kander geslagen, zat haar vader haar zwijgend aan te staren, terwijl hij be daard bezig was de tabak, die hij in den mond had, de gebruikelijke bewer king te doen ondergaan. „Begrijpt u dat niet?" vroeg ze. „Nu", antwoordde hij, „eigenlijk niet precies". Weer lacht© ze, met een zonderling opgewonden lach. „Ik heb er niet over gedacht voordat ik zag dat het Cassandry niet was, die in de keuken stond", zei ze. „Die vreem de vrouw kende me niet, en toen kwam het me in de gedachte, dat dat we hen wel eens een beetje voor den gek konden houden." „Nu, we zouden het kunnen doen", stemde hij toe, op nadenkenden toon. „Dat is zoo. We zouden het kunnen doen als het ten minste noodig is." ,,'tls maar voor de grap", hield ze vol. „Dat is zoo", herhaalde hij. „Dat is zoo". Hij stond langzaam op en klopte met de hand op zijn koperkleurige been, om er de houtspaanders af te slaan. „Heb je veel genoegen gehad, Lousi- koopvaardij, B 47, naar Leiden, Fagel- straat 19. Westkapelle. Vrijdagavond vergaderde alhier onder voorzitterschap van den heer L. van Sluijs de varkensfondsvereeniging „Draagt elkanders lasten". Uit het jaarverslag 1938 bleek, dat de Vereeniging 188 leden telt. Ingeschre ven waren 288 varkens. Uitbetaald aan ledenbij ongelukken met varkens f 482,24. De inkomsten met het batig slot van 1937 bedroegen f 153,62V2, de uitgaven f 123,621^, alzoo een goed slot van f30 Door een lid werd de opmerking ge maakt, dat eerst na 9 dagen bij een on geluk met een varken slechts de helft en na 14 dagen het volle bedrag ui'be- taald wordt. Na eenige bespreking werd op voorstel van den voorzitter bepaald, dat bij een ongeluk na 8 dagen het volle bedrag uit gekeerd zal worden; deze bepaling geldt met een proeftijd van een jaar. Aagtekerke. De heer J. de Voogd, graf delver dezer gemeente, heeft met ingang van 1 Jan. 1939 eervol ontslag gevraagd. De heer de Voogd werd 1 Juli 1911 in deze functie benoemd, zoodat hij deze ruim 27 jaren heeft vervuld. Armemuidem Onder leiding van dhr J. Koster Iz. hield de Geref. Jong. Vereen. „Immanuel" haar jaarvergadering. En kele inleidingen werden geleverd. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental 22 bedraagt. Er is een batig saldo van ruim f 34. Daarna volgden felicitaties. Ter afwis seling werden een voordracht en een sa/- menspraak ten beste gegeven. Ds Scholing sprak het slotwoord. Zaamslag. Onder leiding van den eere voorzitter der J. V. dhr J. Roose-Gové hielden de J. V. en M. V. op Ger, Grond slag hun jaarvergadering. De belangstel ling van de zijde der jeugd was tamelijk groot. Het verslag der M. V. was in samen spraak verwerkt. De verslagen getuigden van een opgewekt vereenigingsleven. De M. V. bestaat uit 2 afdeelingen. Enkele onderwerpen werden ingeleid. Verder vulde men den avond met voor drachten en enkele zangnummers. En kele leden der M. V. voerden op het de- clamatorium „De jaargetijden". Ned. Herv. Kerk. anny?" vroeg hij. „Ja", antwoordde ze. „Heel veel ge noegen". „Dat moet wel", zei hij, „anders zou je niet zoo gestemd zijn om grappen te maken". Toen veranderde hij zoo plotseling van toon, dat zij er verschrikt van opkeek. „Wat wil je hebben dat ik doe?" vroeg hij dan. Ze lei haar hand op zijn schouder en trachtte weer te lachen. „U houden alsof u me niet kent u houden alsof ik nooit te voren hier geweest ben. Die grap is toch nog al aardig, niet waar? Dat zullen ze ook vinden, als ik hun later de waarheid vertel. 0 gij dom vadertje. Waarom lach je niet?" „Misschien", zei hjj, „is 'twel alleen, omdat ik dom ben, Louisianny. Mis schien zal ik er straks wel om beginnen te lachen." „Maar begin dan niet op het verkeerde oogenblik", zei ze, nog altijd op denzelf den opgewonden toon, „of u zou de heele zaak bederven. Ga nu maar mee naar binnen, en en houd u alsof u me in 't geheel niet kent", vervolgde zij, terwijl ze hem bij den arm meetrok. „Ze zouden iets kunnen gaan vermoeden als we zoolang wegblijven. Al wat u te doen hebt is, u houden alsof u me niet kent." (Wordt vervolgd.) Hansweert. Het Fransche sleepschip „Naphta 7" is Zaterdag op de Ooster- schelde doordat zijn sleepboot in het ijs vastliep in aanvaring gekomen met de sleepboot waardoor het schip belangrijke schade aan het voorschip bekwam. Het heeft echter de reis naar Antwerpen kun nen voortzetten. lerseke. Vrijdagmorgen is de hoogaars YE 77 dn de haven van Yerseke gezon ken. Het schip had door de hevige vorst schade opgeloopen aan vlak en hoorden, en met den dooi is het schip openge barsten en gezonken. Tegen het einde van het jaar is de verzending van oesters erg meegevallen. Vooral naar België en Duitschland zijn zeer veel oesters weggegaan. De Fran sche oesters in de binnenputten hebben weinig schade van de vorst. In buiten- putten is de schade aanzienlijker. Vrouwenpolder. Loop der bevolking over December 1938. Ingekomen: G. de Visser, dienstbode, A 91 uit Middelburg. Vertrokken: Mej. L. v. d. Broeke geb. Jongepier, zonder beroep, A 45, naar Middelburg, Noordweg 97; Mej. J. Pou- wer geb. Besuijen, zonder beroep, B 106, naar Middelburg, Kapoenstraat 8; Mej. G. Polderman, zonder beroep, A 104, naar Utrecht, Jutphaascheweg 132; A. M. den Hollander, kippenfokker, A 79, naar Oostkapelle, Vroon B 51; J. Meijers, bakkersknecht, B 77, naar lerseke, Vier- straat 13; Mej. J. Joosse, dienstbode, B 129, naar Oostkapelle, Domburgscheweg B 12b; Jac. Suurmond, machinist ter Beroepen te Termunten, A. Bongenaar, cand. te Utrecht. Té Groote Lindi (toez.), J. de Ruiter te Aalsum. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Steenwijk, H. W. Nieu- wenhuijzen te Franeker. Geref. Gemeenten. Beroepen te Terneuzen, M. Heikoop te Utrecht. DsG. J. vanPaasen. In den ouderdom van 71 jaar is te Haarlem over leden Ds C. J. van Paasen, em. pred. van de Ned. Herv. Gemeente aldaar. B'e overledene werd in 1891 te Lang weer in het ambt bevestigd en diende daarna de gemeenten te Meppel en sinds 1901 te Haarlem waar hij op 16 Novem ber 1935 eervol emeritaat verkreeg. i Emeritaat. D's P. C. IJsseling, Ned. Herv. pred. te Loenen a. d. Vecht, heeft eervol emeritaat aangevraagd. D s J. Plomp. Naar de Rot terdammer veriyam, heeft Ds J. Plomp, voorheen te G r ij; p s k e r k e, op den avond van. den Eersten Kerstdag in trede gedaan bij de Geref. Kerk te Soe- rabaja. Dr P. SMIT. f De president van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk gisteren overleden. 1939 zet voor de Ned. Herv. Kerk wel droef in, want nauwelijks was de eerste dag van het nieuwe jaar aangevangen, of de president van de Alg. Synode dier kerk, dr P. 'Smit, Ned. Herv. predikant te Heumen, blies in zijn pastorie in dit Gel- dersche dorpje den laatsten adem uit. Ds Smit, die in Nov. j.l. de najaarszit-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2