i: 1 D BOJ 1 i m Tooneeisfeer. Uit de Provincie Leestafel Het Vrouwenhoekje Radioprogramma. De zwerftochten van Kees. In de bespreking door de „Arbeiders pers" van een tooneelstuk, vinden wij, zegt de „Avondpost", deze opmerking: „De volle zaal applaudisseerde har telijk. Vreemd eigenlijk, dat al die onbe- schrjjfelijk-fatsoenlijke dames en heeran geen bezwaren hebben tegen zoo'n stuk. In de pauze zien ze er toch zoo scrupu leus uit". Inderdaad. En dit is een opmerking die op ver schillende stukken betrekking kan heb ben. Wij achten het een bijzonder onge zond verschijnsel, dat in verscheidene tooneelstukken nog steeds immoreele op vattingen en verhoudingen worden voor gesteld, (stukken, veelal zonder eenig£ kunstwaarde) en dat volle zalen van de dames en heeren daarbij zitten te gillen van plezier en te klappen van vreugde- In het stuk, dat bovenstaand citaat bedoelt, treden ook kinderen van een jaar of achttien op (d.w.z. in het stuk (hebben ze dien leeftijd) die op de moest gewone manier, zonder blikken of blo zen, de vraag behandelen, of zij „een verhouding" zullen aangaan. Er gebeurt nog heel wat meer in dat genre. En de zaal luistert ge-interesseerd en lacht en klant. „En in de pauze zien die dames en jieeren er toch zoo scrupuleus uit!" In een gesprek met Minister de Wilde maakten wij onlangs de opmerking, dat do calvinisten zich wel wat te veel levensvreugde ontzeggen, die op-zich-zelf toch niet onbehoorlijk is. De Minister antwoordde ons, dat er nergens in den Bijbel staat, dat hij niet naar de komedie mag gaan, „maar het is de sfeer, waarin wij ons niet thuis voelen." De praktijk van het tooneel maakt zulk een uitspraak, helaas, maar hl te begrijpelijk, zoowel wat „de sfeer" op de planken als wat die in de zaal be treft. Het blijft een raadsel, dat tallooze menschen in den schouwburg met vreug de genieten van situaties, die zij, in het gewone dagelijksche leven, walgelijk zou den vinden. Is er ook hier niet een taak voor de moreele herbewapening? De beurtvaarten van Botterdam Zeeland. De beuTtvaart tusschen Rotterdam en Zeeuwse h-V laanderen onder vindt tengevolge van ijlsgang op de Oos- terschelde en verder op naar Dordrecht en Rotterdam ernstige stagnatie. In beide richtingen 'moesten alle diensten worden gestaakt. De Telegraafboot, die Woens dagmiddag uit Rotterdam naar Z. Vlaanderen vertrokken is, kon niet ver der komen dan Dordrecht. Voor de vaart in omgekeerde richting bestaat op de Westerschelde en het kanaal door Zuid- Beveland nog geen belemmering, doch omdat men op de Oosterschelde ni9t ver der kan heeft het geen beteekenis uit Z.-Vlaanderen te vertrekken. De dienst tusschen Antwerpen en Rot terdam kan evenmin worden uitgeoefend. Wel is de boot Donderdagmorgen uit Antwerpen vertrokken, waarna men ook Walsoorden in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft aangedaan, doch men heeft Rotter dam niet kunnen bereiken. Ook de an dere beurtvaartondernemingen hebben de diensten moeten staken, voorzoover deze de Oosterschelde moesten passeeren. Er kan via de Westerschelde van Bres- kens en Terneuzen nog wel naar Vlis- singen en Middelburg worden gevaren. Door de Alg. Transport Onderneming A. T. O., die een eigen vrachtdienst onder houdt tusschen Hansweert en Terneuzen, wordt nog normaal gevaren, wat voor het goederenvervoer naar en van Z -Vlaan- deren van groote beteekenis is. ZUID-BEVELAND. Kattendijke, De Chr. groote Meisjes- veroen. „Dient den Heer met blijdschap" en de kleine Meisjesvereen. „Het Mos terdzaadje" beiden onder leiding van mevr. Lammers, gaven in deze week we der teeken van leven, zooals zij dat ieder jaar omstreeks Kerstmis doen. Door de groote Meisjesvereen. werden gedurende 1938 op de wekelijksc'he ver- eenigingsavonden niet minder dan 145 stuks kleeding klaar gemaakt en door de kleine Meisjesvereen. 74 stuks, die als Kerstgave aan verschillende gezinnen werden uitgereikt. Het Schouwvenster, geïllustreerd Chris telijk weekblad (uitgave H. A. van Bot tenberg, Amsterdam) geeft deze week een speciaal Kerstnummer van meer dan 30 bladzijden. Het beval een rijkdom van afwisselende lecjtuur en is rijik geïllu streerd. Prof. Br F. W. Grosheide opent met een meditatie ran volgen in bonte verschei denheid verhalen en artikelen, gedichten, prijsvraag, dam- sa sohaakrubriek. enz. Onder de opgenomen kunstfoto's is een poort te Zienk'jae. Als bijdrage is inge voegd oen fraai uitgevoerde reproductie r.ua.; een schilderij van Soypperus. Een schitteren d Herstauraraer. Ons algemeen Christelijk geloof, door Br X. Sietsma. Uitgevers-Mij. „Heiland", Amsterdam. Br K. Sietsma hield het vorig jaar in lint M'ts-aiek o/cou-'d .o Amstevdam-Zuid op initiatief van het Gereformeerd Comité „Levensvragen" een cursus over de apos tolische geloofsbelijdenis. Genoemd comité bedoelt bijeen te ver gaderen de ernstige zoekers en belang stellenden onder de ontwikkelde en meer vooraanstaande medemenschen, om met hen te bespreken het antwoord op de groote levensvragen, dat in het Evangelie van Jezus Christus, d.i. in het Woord Gods, gegeven is en wordt. Voor dezen cursus werd als onder werp gekozen de apostolische geloofsbe lijdenis omdat zij zich door haar beknopt heid uitnemend leent voor een cursorische behandeling in een beperkt aantal avon den, terwijl zij toch de vitale waarheden alle naar voren brengt en in bespreking doet komen. Als aanhangsel is aan deze uitgave toegevoe„d een voor broederen kring ge houden lezing over het gezag der Heilige Schrift. Deze uitgave naar Dr Sietsma in een korte inleiding opmerkt, is in de eerste plaats bedoeld als een getuigenis voor de genoemde catgorie, de ontwikkelden in stad en land, die immers door alle stroo mingen en bewegingen ten prooi gekozen worden om hen van het Christelijk geloof af te trekken of te houden. De schrijver eindigt zijn inleidend woord met den wensch, dat wie de waar heid in Christus lief heeft gekregen en dit boekje niet tè ongeschikt acht, het ter le zing zal aanbevelen aan hen, die hiji een korte samenvatting van de Christelijke geloofsinhoud in handen wenscht. Wij voor ons willen gaarne aan dezen wensch voldoen en bestudeering van dit werkje van heeler harte aanbevelen. Uitnemende evangelisatie-lectuur voor meer ontwikkelden. Maar ook eén pracht-werkje voor hen die zich nader op den inhoud van de apostolische geloofsbelijdenis willen be zinnen. Rondom het land van morgen. Land en volk rondom de Zuiderzee, door K. Norel. Uitgave Gebr. Zoimer en Keuning's Uitg. Mij., Wagenin- gen. Een prachtboek. Norel, die het iland van het volk rond om de Zuiderzee door en door kent, geeft daarvan een schitterende beschrijving. Hij voert ons in de steden en dorpen langs den wijden plas, geeft een kijkje op het karakteristieke van de bewoners, brengt ztoo ongemerkt een belangrijk stuk je historie in de herinnering, en vergeet niet weer te geven wat de afsluiting van de Zuiderzee, voor de visschers- en scb.ip- persbevol'king in haar verschillende 'gene raties beteekent. En door alles heen loopt het verhaal van Geert Eleveld uit Blok zijl en Luut Nentjes uit Urk, die elkaar tenslotte toch nog krijgen. Norel houdt zijn lezers van begin tot eind vast. Hij toont zich hier weer een scherp opmerker en een 'geboren vertel ler. Als hier van een schaduwzijde gespro ken kan worden dan zou het deze zijn, dat de bevolking hier beschreven, soms wel wat veel wordt geïdealiseerd. In overeenstemming met den inhoud van dit boe'k zijn de schitterende kunst foto's van H. Heu'kels. De uitgeefster zorgde voor een pas sende uitvoering eni dank zij de 'op name in de spieigelserie een ongeloof lijk lagen prijs. - SF-' '/.«M DE FOSFOR-KALI MESTSTOF SULKAPH05. IV. In onze vorige artikelen constateerden we, dat inzonderheid de tuinders vreese- lijk beangst zijn voor de gevolgen van bo- demverzouting. Men heeft van zeitere zijde wel eens beweerd, dat de kwestie van bo- demverzouting ook in het landbouwbe drijf een rol van beteekenis zou spelen. Vooralsnog behoeven we ons daar o.i. niet druk over te maken. Toch willen we de kwestie in het kort vermelden. De onder zoekingen liepen over perceeien rogge in de provincie Drente. Deze rogge vertoonde ziekteverschijnselen, die deden denken aan de Hooghalensche of zure ziekte. Waar echter de verschijnselen ook op bekalkte perceeien optraden moest er wel 'n andere oorzaak zijn. Allerlei gissingen en vergis singen werden gemaakt. Perchloraatver- giftiging of gebrek aan stikstof waren eveneens uitgesloten. Na vele onderzoe kingen gelukte bet tenslotte aan Prof. Elema om de oorzaken van het ziektebeeld vast te stellen. Hij weet deze n.l. aan de veel te hooge concentratie van het bodem- vocht, welk een gevolg was van het toe dienen van groote kwantums kunstmest ïu het late voorjaar, gevolgd door een lang durige droogte. Inderdaad verdween het ziektebeeld na hevige regens radicaal. Hoewel we reeds naar voren brachten, dat men zich o.i, op de kleibedrijven geen -Zorg behoeft te maken over bodemverjju- ting, toch willen we terloops er op wijzen, dat men op de Zuidhollandsche en de Zeeuwsche eilanden veelal de slechte ge woonte heeft, om speciaal de fosforzuur- en kalibemestingszouten vesl te laat uit te strooien. Het blijft ons immer nog een raadsel, waarom men niet met die oude sleur breekt.Waarheidsgetrouw willen we echter hierbij vermelden, dat ons reeds verscheidene boeren bekend zijn, die in bet najaar bij het ploegen op wintervoer bet ik&Hwtu ondsrpiöegen. Kolendampvergiftiging. Gisternacht heeft zich op het station te Wadenoyen een geval van kolendampvergifti ging voorgedaan, waarbij twee personen bewusteloos geraak ten. De beambte van het station te Tiel bemerkte omstreeks half vier, dat hij geen ver binding kon krijgen met het station Wadenoyen; hij hoor de een zwak gekreun door de telefoon. Door lusschenkomst van de Tielsche politie liet hij de politie te Wadenoyen waar schuwen. Deze stelde onmid dellijk een onderzoek in. Het bieek, dat de beambte W. en diens vrouw in hun woning door kolendamp vergiftigd waren. Een geneesheer heeft het echtpaar spoedig tot be wustzijn gebracht. De oorzaak is nog niet bekend. 81. Weldra waren ze aanland gestapt. De man voerde Kees langs een weg door de duinen. De morgen was inmiddels aan gebroken. Eindelijk kwamen ze aan een ver laten herberg. De man klopte aan de deur en een groezelige kerel in zijn hemdsmou wen kwam te voorschijn. De kerel fluisterde een paar woorden met hem. Ze konden hier blijven, en weidra lag Kees in bed, waai hij uitgeput in een diepen slaap viel. 82. Het was al vrij laat, toen de kerel hem wekte. Hij moest zich aankleeden, kreeg wat te eten, en weldra bevonden ze zich weer op weg. De man was niet erg spraak zaam en Kees durfde niets te vragen. Keeren we thans na deze uitweiding tot onze tuinders terug. Eén der gevolgen van bodemverzou- ting is het bederven van de structuur van den grond in kassen enz. Op aen duur wordt deze grond zoo onhandelbaar, dat deze totaal ongeschikt wordt voor het ver bouwen van tuinbouwproducten. Nu staan gelukkig den tuinders tegenwoordig verschillende middelen ten dienste, om de bedorven structuur te verbeteren. Wij stippen b.v. terloops aan het verdelven der kassen, de kassen doorspoelen; den grond stoomen en het middel, zooals men dat in groote tuinbouwcentra aantreft, n.l. den grond vrijmaken door het glas er van te verwijderen, om daardoor de regen gele genheid te geven op den grond in te wer ken. Het is zonder meer wel duidelijk, dat daardoor de opgehoopte ballaststof- fen of droogxesten naar den onder grond kunnen verdwijnen. Het is dus, zouden we zoo zeggen, een levenskwestie voor den tuinder om niet noodeloos de zoutconcentratie van het bo- demvocht te verhoogen. Het devies voor den tuinder is en zal blijven luiden: Ver laging van het zoutgehalte I Hoe zal de tuinder hierin kunnen sla gen? Het antwoord zou kort kunnen zijn en aldus kunnen en moeten luiden: Door het uitsluitend gebruik van hoogprocentige, ballastarme bemestingszouten. Wanneer b.v. de tuinder, inplaats van enkelvoudige, ballasthoudende bemestingszouten, ge bruik maakt van Sulkaphos, dan behoeft hij het gevreesde verschijnsel van bodem- verzouting niet te vreezen, daar als bal last in genoemde meststof slechts een ge ringe hoeveelheid sulfaat voorkomt. En deze aanwezigheid van zwavel mag nog niet eens ten volle als een nadeel be schouwd worden. Het mag op het eerste gezicht vreemd toeschijnen, dat men met een geconcen treerde meststof, zooals o.a, Sulkaphos, een veel minder sterke zoutconcentratie krijgt, dan hiji het gebruik van enkelvou dige bemestingszouten. Toch is deze kwestie al heel simpel. Immers de uit drukking „concentratie" heeft betrekking op de hoeveelheid plantenvoedsel en daar deze in een geconcentreerde meststof groot is, heeft men zooveel minder hoe veelheid voor dezelfde oppervlakte noo- dig, dan bijt het gebruik van enkelvoudige bemestingszouten. Bijgevolg zullen er dus belangrijk minder zouten in den bodem gebracht worden. We willen dit met een voorbeeld nader toelichten: Het is algemeen bekend, dat in het tuinbouwbedrijf vaak zeer zwaar bemest wordt. Groote kwantums kunstmest wor den op kleine oppervlakten uitgestrooid. Het zeer intensieve tuinbouwbedrijf stelt terecht zeer hooge eischen aan de vrucht baarheid van den bodem. Het uitstrooien van b.v. 175 kg zuiver fosforzuur en een gelijke hoeveelheid kali per H.A. in twee of meerdere malen is geen uitzondering. Zou men voor deze hoeveelheden gebruik maken van enkelvoudige bemestingszou ten, met een laag gehalte aan planten voedsel dus, dan zou men uit moeten strooien b.v. ongeveer 1000 kg van een fosforzuurmeststof van 18 pet. en plm. 675 kg kali van 26 pet. (chloorvrij). Sa men zou dit dus een hoeveelheid beleeke- nen van bijna 17 balen. Indien men, om dezelfde hoeveelheid plantenvoedsel in den bodem te brengen, gebruik maakt van de geconcentreerde fosfor-kalimeststof Sulkaphos A, bevatten de 22 ü/o fosforzuur en 22 °/o chloorvrije kali, dan heeft men noodig 795 kg of on geveer 8 balen. Dit eenvoudige rekensommetje is dus wel een duidelijk en overtuigend bewijs, dat door de aanwending van enkelvou dige bemestingszouten heel wat ballast- stoffen in den bodem gebracht worden. Acht balen Sulkaphos A geven dus de zelfde hoeveelheid plantenvoedende stof fen als 17 balen enkelvoudige kunstmest stoffen. Hierbij moet niet uit het oog ver loren worden, dat het fosforzuur in Sul kaphos voorkomt in den vorm van dical- ciumfosfaat, de vreemde naam voor de fosforzuur-kunstmeststof bij uitnemend heid Fertiphos: een zuivere samenstel ling van fosforzuur en kalk. Deze beide stoffen zijn geheel opneembaar voor de planten. De kali komt in Sulkaphos voor in den vorm van zwavelzure kali dus chloorvrij. We zouden dus zoo zeggen: De tuin ders beschikken in Sulkaphos over een zeer sterk wapen om de geducht'; bodem- vexzouliag te heaUijdea en te voorkomen. Voor Oud en Nieuw. Sneeuwballen. 125 gr. (l'A ons) bloem, 65 gr. boter, 2 dL melk, 46 eieren, 1 eetlepel suiker, 1 eetlepel kren ten, 1 eetlepel snippers of sucade, thee lepel zout, goede slaolie en poedersuiker De melk aan de kook brengen, de boter er in laten smelten, het zout en de ge zeefde bloem toevoegen en van het vuur roeren tot de massa glad en soepel is. Vervolgens de eieren één voor één bre ken en er (oolk één voor één) doorroeren, daarna de suiker, de gewasschen en ge droogde krenten en de snippers. De sla olie in een diep pannetje zoo heet laten worden, dat de damp eruit opstijgt; met behulp van twee lepels langwerpige bal letjes uit het deeg steken, deze een goed model geven en in de heete slaolie gaar en bruin bakken. Als ze even afgekoeld zijn worden ze dik met poedersuiker be strooid. Oliebollen. 1 pond meel (half tar webloem, half boekweitmeel), 30 gr. gist, 5 kopjes lauwe mellk, lVs ons krenten, lepel zout. Bloem en boekweitmeel door elkaar mengen in een kom. De gist aanmengen met wat lauwe melk en dit bij! het meel doen. Dan al roerende de helft jan de melk toevoegen. Kloppen tot er geen kluitjes meer in zijn en de rest van de melk, het zout en de gewas schen krenten toevoegen. Het beslag op een lauwe plaats goed dicht gedekt i uur la ten rijzen. Een ijzeren potje met vet dam pend heet laten worden. Twee lepels in de heete olie dompelen en hiermee bol len beslag in het vet laten glijden. De bollen niet te vug bruin en gaar bak ken. Op een schotel stapelen, waarop een stuk grauw papier en bestrooien met sui ker. Appelbeignets. 2 ons tarwe bloem, 3 kopjes ondermelk, 10 gr. gist, 'P'lm. 10 zure appelen en iets zout, een potje met olie of vet om in te bakken. De gist met een beetje lauwe melk aanmen gen. Van 't meel, de gist en de melk een mooi glad beslag maken en dit plm. uur laten rijzen. De appelen schillen, in plakjes snijden, in het beslag wentelen en vlug in her heet gemaakte vet (waar een blauwe damp af moet komen) bruin bak ken. Een paar lepels suiker over de koekjes strooien. A n ij s m e 1 k. 1 L. melk, 3 lepels suiker, 1 lepel anijszaad, 1 lepel maizena. Het anijszaad in een schoon lapje binden, in de melk doen en de melk langzaam aan de kook brengen. De anijs zachtjes eenige oogenblikken laten trekken. Daar na de anijs er uit nemen, de suiker en de aangemengde maizena toevoegen en de anijsmelk roerende een paar minuten doorkoken. Kruidenpunch. V2 L. water, 3 ons suiker, 10 kruidnagelen, stukje pijp kaneel, stukje foelie, 3 citroenen, 3 si naasappelen, schil van 2 citroenen en van 1 sinaasappel. De schillen met het water en de kruiden in een goed gesloten pan 2 uur laten trekken, de suiker erin op lossen en van het vuur af het uitgeperste vruchtensap toevoegen, dan zeven. De glazen voor 1/3 hiermee vullen en bijvul len met heet water. Bisschop. flesch bessensap, 1% flesch water, 1 citroen, 10 kruidnagelen, stukje pijpkaneel, suiker. De citroen wasschen, de kruidnagelen erin prikken. De bessensap en het water met de citroen en de pijpkaneel in een gave pan 1 2 uur op een zacht vuur laten trekken. Voor het gebruik de citroen en de pijp kaneel verwijderen. Kamer-bloembollen. Hyacinthen op glazen worden dikwijls verknoeid. Dat komt door het ongeduld van de bezitters. De bollen hebben gewor teld in de donkere ruimte, waar ze wer den neergezet. Dan begint langzaam de neus te groeien. We zien eerst een klein geel puntje, dat al grooter en grooter wordt. Wanneer dat puntje enkele c.M. hoog geworden is, worden de glazen al in het licht gezet! Ja er zijn liefhebbers, die in notitieboekjes opschrijven, wan neer de glazen in de kast werden gezet en ze halen ze precies zes weken later te voorschijn. Mis! Ieder glas moet er blijven tot de neus van den bol 8 10 cM. lang geworpen is. Anders komt de bloem er niet uit. Breng nooit de glazen te vroeg in het licht. Een andere methode om bollen in bloei te brengen is die op schalen, gewoon tus schen kiezel en water. De schaal is met een laag grint gevuld. Hierop zijn de bol len gezet en tusschen de bollen is weer wat grint gedaan, om het omvallen te voorkomen. Tusschen het grint is water gevoegd. De bollen maken wortels en gaan ook uitloopen. Alle moeten in don ker blijven tot de neuzen weer lang ge noeg geworden zijn. Alleen de Paper- whites niet. Deze bekende grint-narcissen worden direct in het volle licht gezet, anders worden ze veel te lang. Andere bolgewassen, die zich voor deze methode leenen zijn: Crocus (neuzen van 7 4 8 centimeter). Miniatuur hyacinthjes (neuzen 7 él 8 c.M. en gewone Holland- sche narcissen (neuzen 8 a 10 c.M.). Maandag 26 Dec. 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. 8,30 KRO. 9.3012.00 NCRV. 8.30 Kindermis. 9.30 Ghr. Geref Kerkd. Hierna gram. 11,30 Ned. Herv. Kerkkoor en carillonspel (opn.). 12.00 Gram. 12.15 Amsterdams Salonorkest en gram. 2.00 2.55 Kerstdeclamatorium. 3.00 Ghr. Mu ziekkorps „Euphonie", en het solokwar tet „De Hofstad". 4.30 Viool met piano en gram. 5,15 Voor de jeugd. 6.15 D'eclam. en gram. 7.00 De Ghr. Oratoriumvereeni- ging Hilversum, het NGRV-Orkest en so liste. 8.00 Ber. ANP., herh. SOS-Ber. 8,15 Verv conc. 8,45 Gram. 9.00 Verv. conc. 10.00 Ber. ANP, actueel halfuur. 10.30 Viool, cello en orgel, en gram. 11.20 Gram 11,50—12,00 Schriftl. HILVERSUM II. 301,5 M. 8,00 AVRO, 10,00 VPRO. 12,00'12,00 AVRO. 8,00 Gram. Om 8,15 Ber. 9,00 Morgenw. 915 AVRO'-Morgenw.-koor, orgel en viool. 10,00 Zang en orgel. 10,30 Remonstrant- sche Kerkdienst. 12,00 AVRO-Aeolian- orkest en solist. Om 12.15 Ber. 12,40 Gram. 1,00 Ensemble Jetty Cantor. 2,00 Declam. 2,30 Goncertgeb.-orkest en solis ten. In de pauze: Gram. 4,20 Gram. 4,30 Causerie „Grootmeesters van de klein kunst". (Met gram.). 5,30 Bram Kwist's Tokkelorkest. In de pauze: Zang en pia no. 6,15 AVRO-Amusementsorkest (opn.). Om 6,25 Ber. 7,00 Gram. met toel. 7,30 Kerstallerlei. 8,00 Ber. ANP; meded. 8,10 Gevar. concert. 9,00 Radiotooneel. 9,20 Les Gars de Paris, en soliste. 9,50 D'eclam. 10.15 AVRO-Amusementsorkest, en solisten. 11,00 Ber. ANP. Hierna tot 12,00 gram. Dinsdag 27 December 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 'm. KRO- Uitz. 8,00 Gram. Om 8,15 Ber. 10,00 Mor- oauserie. 12.00 Ber. 12.15 De KRO-Melod. en solist. (1.001.20 Gram.). 2.00'3.00 Voor de vrouw. 3.0'5 Modecursus. 4.05 Ber. en Gram. 5.14 Het KRO-orkest. 4.45 Gram. 5.00 Het KRO-orkest (5.456.05 Gelukw. 6.30 Ber.) 7.00 Ber. 7.15 „Volk tegen Volk", causerie. 7.45 Sportpraatje. 8.00 Ber. ANP, Meded. 8.15 de KRO-Me- lodisten en solist. 8.50 Liedjes aan den vleugel. 9.10 Causerie over weldadigheids postzegels. 9.20 Het KRO'-Symphonie-or- kest en solist. 10.15 Gram. 10.30 Ber. ANP 10.40 Sigmund 'Gaspari's Hongaars orkest 11.05'12.00 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. AVRO-Uitz. 6,30—7,00 RVU. 8,00 Gram. Ca. 8,15 Ber. 10.00 Mor genw. 10.15 Gew. muz. (gram.) 10,30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Rent meester. 11.00 Huish. wenken. 11,30 En semble Rentmeester. 12.15 Ber. 12.17 D'e Twillight Serenaders. 1,00 Omroeporkest. 2,00 AVRO-Vaudeville-orkest en soliste (gram.). 2,45 Knipcursus. 3,45 Gram. 4,30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5,30 Omroeporkest. 6,25 Ber. 6,30 Cau serie „Graphologie middel tot menschen- kennis". 7.00 Voor de kinderen. 7,05 Viool en piano. 7.30 Causerie „Het huwe lijk in de Dierenwereld". 8.00 Ber. ANP., Radiojournaal. Mededeelingen. 8,20 Gram. 8,30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10,00 Ra diotooneel. 10,20 D'isco-nieuws. 11,00 Ber. ANP. 11,3012,00 Veres Lajos' Zigeu- nerkapel.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6