m Uit de Provincie. Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws Men is nooit te oud om talen te leeren. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten Rechtszaken van allerlei aard MIDDELBURG. VLÏSSINGEN, GOES. WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. verdrijft U snel en zeker met Koker 12 stuks 50 cl. Proeldoosje 2 stuks 10 ct. SCHEEPSONGELUK OP DE WESTERSCHELDE. Italiaansch stoomschip omhoog gevaren en gebroken. Het Italiaansche vrachtschip „Atlan- tido", dat van Antwerpen kwam, is gis teravond op de Westerschelde ter hoogte van het Nauw van Bath omhoog gevaren en gebroken. Dte „Atlantide", welke vroeger onder den naam „Sommelsdijk" tot de Neder- landsche koopvaardijvloot behoorde, is het eigendom van de reederij „Atlantide" te Genua. Het schip is in 1909 gebouwd en heeft een inhoud van bruto 6300 en netto 3966 ton. De „Atlantide" geraakte ter hoogte van den Zimmerman-polder aan den grond en kwam in een gevaarlijke positie te verkee- ren. Het schip heeft radio-telegrafisch om sleepboothulp verzocht, waarop de nabij Walsoorden gestationneerd liggende Bel gische sleepboot „Max" voor het verlee- nen van assistentie naderbij gevaren is. Het bleek, dat de „Atlantide" tijdens het aan den grond varen gebroken was. Het schip bekwam echter midscheeps aan beide zijden een scheur ter breedte van een voet. Het maakte veel water en de ge zagvoerder achtte de positie een oogen- blik zoodanig, dat de bemanning is over gegaan op de inmiddels in de nabijheid gekomen sleepboot „Max". Intusschen is met de Belgische ber gingsmaatschappij een Lloydscontract aangegaan. Sleepbooten van Vlis3ingen, Terneuzen en Antwerpen alsmede ber gingsvaartuigen zijn onderweg. De „Atlantide" is geladen met kolen. Tegelijkertijd geraakte eveneens het Engelsche s.s. „Nyroca", thuis behooren- de te Southampton, even boven Terneuzen omhoog. De positie is ongevaarlijk. Verder is nog een tweetal tot op heden onbekend gebleven stoomschepen op de Westerschelde omhoog geraakt. PROVINCIALE BOOT ZIERIKZEE KATSCHE VEER. De Provinciale boot zal hedenmiddag inplaats van half vijf, reeds te half drie haar laatste reis maken van Zierikzee, en te 4,10 inplaats van te 6.10 van Kat- sche veer terug keeren. De Kerstboom op de Markt. Gisteren is midden op de Markt een kerstboom geplaatst bijna even hoog als de lantaarnpaal midden op het plein, die den boom tot steun dient. De electrische verlichting zal hedenavond ontstoken worden. Tentoonstelling van de M. T. V. De Middelburgsche Tentoonstelling Ver- eeniging houdt tijdens de Kerstdagen wederom een tentoonstelling van konij nen, pluimvee en duiven in de voorma lige vleoschhal van het stadhuis. Er is een groot aantal dieren bijeengebracht. Een 20-tal kleine langooren vermaken zich op en in een keurig opgebouwden ko nijnenberg. Zoowei in het verslag als in het overzicht van de laatste Raadsvergade ring maakten wij melding van een (ver worpen) voorstel van den heer Van der Feltz tot schrapping van het georgani seerd overieg in de verordening voor personeel werkend op burgerlijke ar beidsovereenkomst. Da heer Van der Feltz vestigt er ech ter onze aandacht op, dat zijn voorstel geen betrekking had op straffen, maar op art. 19 (waarin het gaat over het vaststellen van een werkrooster' door het hocfd van den dienst) en op art. 36 (be trekking hebbend op het verrichten van anderen dan gewonen arbeid in geval van staking). Natuurlijk kan men van meening ver schillen over de vraag, of het niet bil lijk is, evenals B. en W. voorstelden en de meerderheid van den Raad aannam, het georganiseerd overleg in te schakelen, maar de opmerkingen van weth Onder- dijk, dat hij het onbillijk vond iemand te straffen zonder hem gehoord te hebben, bleken in dit verband niet te passen. Daardoor is bij ons misverstand ont staan. Kerstuitdeeüng aan werkloozen. De Chr. Besturenbond alhier heeft aan 67 werkloozen van bij haar aangesloten organisaties een bedrag van f 535 uitge keerd, in bedragen van f 10, f 7,50 en f 6. In oer. loop dor crisisjaren is uit het steunfonds eer. bedrag uitgekeerd van ongeveer l 4000. Eert nfèsws k&sern®. Binnen afzienharan tijd, aldus de „Yliss. Grt.", ?al het te VÜasingen gelegerde eer ste bataljon van hst XIs regiment Kust- a-tillerie de beschikking krijgen over een nieuwe kazera® dia gahaal naas de aiscben des iijds zal zijn ingericht. Behalve slaap zalen yoor de onderofficieren zullen in dit nieuwe gebouw ook de bureelen en de ver schillende recreatieverblijven worden on- dergebraoht, die tot nu toe in de Bomvrije kazerne gevestigd waren. Besloten is op het terrein van de Bom vrije Kazerne aan de zijde van de West straat en den Mosselmansgang dit groote gebouw te doen verrijzen. Het gebouw krijgt een frontbreedte van 63 m. Vermoedelijk zal de aanbesteding van den bouw medio Januari plaats vinden, terwijl de kazerne op 1 Oct. d.a.v. gereed zal moeten zijn. De ruimten die in de Bomvrije kazerne en in het eveneens op liet terrein staan de onderofficiersgebouw zullen vrijkomen, worden dan voor logieslokalen voor de soldaten ingericht. Ter navolging. De commissie voor economische spijs- uitdeeling ontving van een stadgenoot een gift voor een extra uitdeeling. Nw. en St. Joosland. Op Donderdag 22 December werd alhier in het Koffiehuis de Roode Leeuw de eindles gehouden van de in deze gemeente gehouden cursus in Landbouwhuishoudkunde. De lessen zijn gegeven door mej. Dekker uit Bterssele, Mej. van As uit Kruiningen, de heeren Wattel uit Middelburg en Maelzake uit ArnemuMien voor Landbouw enz. Alvo rens aan de eindles werd begonnen was er gelegenheid het werk van de cursisten te bezichtigen. Alles was keurig ten toon gesteld. Te ruim 2 uur opende de heer Kleinepier, secretaris van de afd. Walcheren der Z. L. M. de bijeenkomst. Tegenwoordig waren de voorzitter en waarn. voorzitter van de Afd. Nieuw en St. Joosland; B. en W. dezer gemeente verschillende ouders van de cursisten, our-'leerlingen, Commissie van toezicht en eenige belangstellenden. De voorzitter sprak een woord van hartelijken dank voor de medewerking enz. Ook eieni bij zonder woord van welkom en dank sprak hij uit aan de commissie van toezicht. Dank brengt spreker 'ook aan de Kerfe- voogdij voor het gebruik van een lokaal. De burgemeester voerde hierna het woord. Het was het gemeentebestuur een genoegen te vernemen, dat er een derge lijke cursus hier gehouden zou worden en daarom beeft «het ook niet geaarzeld daaraan volle medewerking te schenken. Na de eindles ging de voorzitter 'over tot het uitreiken der diploma's met pun- tenlijisten. Alle leerlingen kregen deze. De cursisten waren: de dames J. C. Baur- doux; K. de Goffau; J. W. Klompe; N. Mesu; L. Crucq; F. Keur; M. Crucq; P. Eikenhout; J. S. Adriaanse; P. M. Ilage; J. G. Verhulst; Nellij Brand en P. M. Kuzee. De voorzitter wenschte hen harte lijk geluk met het verworven diploma. Nadat ook ntoig de leeraressen en de leeraars hun leerlingen gefeliciteerd had den, heeft de voorzitter het officieele ge deelte gesloten. Een der 'leerlingen heeft toen namens alle cursisten de Z.L.M., Gemeentebestuur, Kerkvoogdij, leeraressen en leeraren har telijk dank betuigd voor alles wat hun teni deel gevallen is. Deze dank ging ver gezeld van een stoffelijk blijk van waar deering voor de leeraressen en leeraars. Hierna volgde een gezellig samenzijn. Terneuzen. Gemeenteraad. Donderdag vergaderde de Gemeenteraad. Benoemd werd tot onderwijzeres aan de openbare U.L.O.-school Mej. E. M. J. van Donkelaar te Zeist. Naar aanleiding van een verzoek van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij werd besloten de oprichting van een land- bouwhuishoudschool alhier noodig te oor- deelen. Een nieuwe school zal hiervoor moeten worden gebouwd, waarvan de kosten op f 20.000 worden geraamd. De jaarlijksche kosten voor de gemeente zouden ongeveer f1000 bedragen. Met betrekking tot het bouwen eener O. L. school te Sluiskil handhaven B. en W. hun voorstel tot het bouwen eener school volgens een der daarvoor door den gemeente-bouwmeester gemaakt ontwerp, n.l. een éénverdiepingsschool. Dit voorstel is na een breede discussie aangenomen. Omtrent de voorziening in kantoorruim te voor den gemeentebouwmeester, stelden B. en W. voor, onder intrekking van het vroegere voorstel, eenige kantoorlokalen te bouwen bij de remise. De kosten wor den geraamd op f2500 bij' aanbesteding van het werk en op f2250 bij' uitvoering in eigen beheer. Tenslotte namen B. en W. over een voorstel om die kantoorruim te te bouwen op het terrein bij de kop- school aan de Walstraat. Zaamslag. Gemeenteraad. Tot aansluiting aan de waterlei ding besloten. In de gehouden raads vergadering op Donderdagnamiddag wa ren alle leden present." De voorzitter deelde mede, d'at wegens ziekte van den secretaris als waarnemend secretaris en ook als waarn. gemeente-ontvanger is benoemd de heer J. W. Kusee, ambte naar ter secretarie. Deze legt de daartoe vereischte eeden af. Het voorstel van B. en W. inzake sa- lariëering van den klerk-b ode-concierge, waarover in de vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt, wordt nu ver worpen. Dit hield in een tweejaarlijksche verhooging. Het voorstel van de com missie van onderzoek der begrooting wordt aangenomen, zoodat het nu een ©eixjaarlij'ksche verhooging wordt. Het voorstel van dezelfde commissie tot toekenning van een presentiegeld aan leden van stembureaux van f5, waarover ook de vorige vergadering de stemmen staakten, werd nu verworpen. Aan het comité voor werkloozen zorg wordt een bedrag van f40 beschikbaar gesteld. Ged. Staten hebben de begrooting 1939 goedgekeurd. Een verzoek van P. M. Geelhoed en anderen om opheffing van het voetpad Benzinegebouwtje-Groenstr. wordt druk besproken. Enkele leden wijzen er op, dat men tenslotte niet meer kan wan delen dan op de drukke openbare wegen Anderen wijzen er daarentegen op, dat de paden oorspronkelijk niet bestemd waren voor wandelpaden. Het voorstel van, B. en W. tot opheffing wordt ver worpen met 6 tegen 5 stemmen. Een voorstel van B. en W. om het meermalen besproken gedeelte van do Westzijde der Ned. Herv. Kerk te be planten, wordt aangenomen. De aansluiting aan de waterleiding. Breedvoerig wordt hierover gesproken en gediscusseerd. Er waren over dit punt reeds een paar vergaderingen gehouden in comité. De meerderheid van B. en W. stelde voor tot aansluiting over te gaan. Weth. de Koeijer (minderheid van B. en W.) motiveert zijn stem. Het nut wil hij niet betwisten. Maar de finan cieel© opoffering is te groot en niet di rect noodzakelijk. Hij wijst er op, dat andere dingen moeten worden uitgesteld. In den zelfden geest spreken de heeren De Visser, H. de Feijter en Maas. Dhr Koopman bespreekt het nut van de waterleiding. Ook weth. de Feijter meent, dat het nu de tijd is aan te sluiten, om later niet voor duurdere aansluiting en hoo- ,gere tarieven te staan. Hij wijst in dat verband op Borsele. Voor het voorstel van B. en W. stem den de heeren Koopman, Hamelink, de Jonge, Florussen, Wisse, Haak en weth. de Feijter. Tegen weth. de Koeijer, da Visser, Maas en de Feijter. Het is dus aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. De voorzitter hoopt, dat dit besluit door de bevolking gunstig mag ontvan gen worden en tot zegen mag zijn voor de inwoners der gemeente. Hoe beveilig ik de radiator van mijn auto tegen bevriezen in den winter. Iedere automobilist kan U hierop het antwoord geven, n.l.: Ga naar Mulder, koopt Glyserine of Brandspiritus en meng het door het koel water. Vraagt men dan echter: hoeveel heb ik voor mijn auto noodig, dan blijft men het antwoord nog al eens schuldig. Wij' laten de juiste verhouding hier volgen: Wanneer U een auto hebt met een ra diator die 10 Ltr koelwater bevat en U mengt door het koelwater: 1 L. Glyserine, is U veilig tot 2H gr. vorst 2 L. Glyserine, is U veilig tot ö'/a gr. vorst 3 L. Glyserine, is U veilig tot 9 gr. vorst 4 L. Glyserine, is U veilig tot 14 gr. vorst Voor Brandspiritus gelden ivoor de zelfde auto onderstaande cijfers: 1 L. spiritus is veilig tot 4 graden 2 L. spiritus is veilig tot 8 graden 3 L. spiritus is veilig tot 15 graden Wij maken er U nog speciaal op attent, dat men bij gebruik van Brandspiritus van tijd tot tijd moet bijvullen, aangezien spiritus verdampt. Bij gebruik van Glyserine is dat niet noodig, zoodat U daar met 1 X vullen voor den geheelen winter klaar is. Fa Gebr. Mulder houdt zich voor de levering van Glyserine of Spiritus ten zeerste aanbevolen. (Adv.) Geref. Kerken. Aangenomen naar Gapinge, W. de Graaff, cand. te Zutphen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Gorinchem, J. G. van Minnen te Huizen. Ned. Herv. Kerk. Goes, 9.30 u. ds Homburg (medew. kerk koor en bazuinblazers), 6 u. ds de Vries, Maandag 9,30 u. ds Steinz. Wilhelminadorp, 9.30 u. ds Steinz, 5,30 u. ds Odé. Hansweert, 9.30 u. ds Plaggemars, 6.30 u. ds Mortier. Geslaagd te Rotterdam voor cos- tumière N. de Boer te Wissekerke, J. van Kruiningen te Ierseke, H. Verbeek te Goes en S. Zandee te Wemeldinge. Meubelfabriek te Rotterdam afgebrand. Bij: een temperatuur van 15 gr. onder nul heeft de Rotterdamsche brandweer gisteravond een vinnigen strijd gestreden tegen een fel uitslaanden brand, die de meubelfabriek van de fa. v. d. Heym, welke gelegen is aan de Hudsonstraat, grootendeels heeft verwoest. Het was omstreeks kwart over vijf, toen een bewoner van een belendend per ceel een brandlucht waarnam. Hij' heeft onmiddellijk de brandweer gewaar schuwd. Met een twaalftal stralen heeft men drie uur lang een feilen strijd tegen het vuur gestreden. Ondanks het feit dat er groote hoeveelheden water in het vuur werden geworpen, breidde de brand zich steeds meer uit. Om zeven uur stonden de bovenverdiepingen van de vier dub bele panden in lichterlaaie. Tegen half acht had de brandweer het vuur pas eenigszins onder de knie. Een klein ge deelte van de fabriek was toen nog niet aangetast. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Het personeel, in totaal 45 man, heeft om vier uur het fa brieksgebouw verlaten. Alleen een baas is pas om 5 uur naar huis gegaan. Hij heeft de deuren gesloten. De eigenaar van de fabriek was tegen brandschade verzekerd. IJsberichten. De ijsgang op de Waal bij Tiel is aanzienlijk toegenomen. De communica tie wordt door de groote ijsvorming zeer bemoeilijkt. Door de dampvorming op de rivier is het zicht zeer slecht. Donderdag gingen nog verschillende booten stroomafwaarts, thans is het geheele scheepvaartverkeer gestaakt. De toestand bij het Zwijndrecht- sche Veer is er niet beter op gewor den. De overtocht duurt lang en ten koste van veel inspanning slaagde men er toch in een vaargeul open te houden. De situatie begmt ernstig te worden. Van regelmatig overzetten is geen sprake meer. Er vormen zich lange file's auto's, die aau de huidige vervoerscapaciteiten van het veer te groote eischen stellen. Zoodoende kan het gebeuren, dat auto's 2 13 uur moeten wachten eer zij aan de beurt komen. Z 5 heeft Ameland niet be reikt. De torpedoboot Z 5, die gister morgen, zooals wij meldden, met onge veer veertien passagiers en een ton post uit Den Helder naar Ameland is vertrok ken, is gistermiddag te ongeveer twee uur tot op ongeveer 150 meter van de Amelandsche kust genaderd, d'och kon door den geweldigen ijsgang geen com municatie krijgen. Een sloep 'kon het vaartuig niet be naderen. De torpedoboot moest onver- richterzake naar Den Helder terugkee- ren. Met de auto over het ijs naar Marken? De eerste auto's zijn Donderdag te Marken reeds gearriveerd1. Vrijdag zijn ze door steeds meer gevolgd'. De toestand op Ur'k. Gisteren hebben enkele bakkers wegens gistgebrek niet kunnen bakken en hebben de meeste andere bakkers hun laatste gist ver bruikt. Heden zullen dan ook slechts een paar bakkers brood kunnen bakken. Een en ander is het gevolg van het feit, dat men er op gerekend had, dat de gist per vliegtuig zou worden aangevoerd. Het toestel, dat voor den tocht naar Urk door de K. L. ,M. was gereed ge houden, de PHOTO, kon echter .tenge volge van den mist om JJrk en op Schip hol niet vertrekken. Men hoopt ,nu, dat dit heden mogelijk za.l zijn. Op Urk wordt men thans /ongeduldig. Men eischt, dat in elk geval maatrege len zullen worden genomen voor het overbrengen van gist en de post, hetzij per ijsvlet of auto, temeer daar het ijs tusschen Kampen en Urk sterk genoeg blijkt te zijn. Goederenwagen ont spoord. Gisteravond om half zeven is op het Goederenemplacement der Ned. Spoorwegen aan de Witte Poort te Leiden een wagon van een rangeerenden goede rentrein ontspoord nabij een wissel. Het gevolg was, dat de wagon dwars over de rails kwam te staan waardoor de baan geheel versperd werd. Dientenge volge was het verkeer in de richting Utrecht geheel gestremd. Reizigers uit Leiden werden per autobus naar Alphen en van daar naar Leiden vervoerd. Het verkeer kon om kwart voor tien weer normaal hervat worden. Felle brand' te Alkmaar. Gisteravond om ruim acht uur is een felle brand uitgebroken in de slagerij1 van den heer J. de Wit te Alkmaar. Toen de brandweer arriveerde stond het bovenste gedeelte van het perceel in lichter laaie en was de toestand zeer critie'k geworden, want reeds had het winkelhuis van de firma Albert Heyn, dat tegenover de sla gerij gelegen was, vlam gevat, terwijl de dakgoten van een bloemenmagazijn ook reeds brandden. Met zes stralen: werd het vuur aange tast en na een uur hard werken was men den brand meester. Het geheele bovenhuis, 'bestaande uit twee verdiepingen, was totaal leegge- brand'. Van den inboedel werd niets gered. Door trein overreden. Gis termiddag is de 29-jarige arbeider E. C. de Raat, ëlectricien bij bet seinwezen van den spoorwegdienst der staatsmijnierii, op de terreinen der staatsmijn Maurits onder een trein geraakt en overreden. De man was onmiddellijk dood. D'e Raat was ge huwd en vader van twee kinderen. Hij was woonachtig te Treebeek. Door de koude bevangen. Te Apeldoorn is Donderdag de 62-jarige heer K. in een greppel nabij' zijn woning door de koude bevangen aangetroffen. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand was gisteravond zorgwekkend. Aan de gevolgen overleden. De 34-jarige wielrijder Z. te Alphen a. d. Rijn, die Donderdagmorgen aldaar met zijn fiets in de sneeuw slipte en tegen een auto botste, is in het Ziekenhuis te Leiden, waarheen hij was vervoerd, aan zjjn verwondingen overleden. Alleen wilt U niet aan tijd gebonden zijn. Daarom is de Linguaphone zoo practisch: U studeert wanueer U lust hebt en zoo lang U wilt. U leen dan bovendien volgens do natuurlijke methode, door luis teren en naspreken, met behulp van de gramofoon. LINGUAPHONE, Hoofdkantoor: Spui 25 L, Amsterdam, Telefoon 31749. Dood langs den weg gevon den. Op den Rijksstraatweg te Nieuwen- brug (gemeente Bodegraven) werd de 76- jarige O., liggende in de sneeuw gevon den. Omwonenden brachten den man naar zijn in de nabijheid liggende woning waar de ontboden geneesheer den dood constateerde. DE HERBOUW VAN DE BOVENVER DIEPING VAN HET CENTRAAL STATION TE UTRECHT. UTRECHT. Naar wij vernemen, over weegt de directie der Nederlandsche Spoorwegen den herbouw van de boven verdieping van het Centraal-Station te Utrecht, in aanpassing aan den gemo- derniseerden onderbouw. TWEE CHAUFFEUR-MONTEURS IN GARAGE DCODGEVONDEN. AMSTERDAM. Vannacht zijn 2 chauf feurs van een autogarage in de Ostade- straat te Amsterdam tijdens het verrich ten van werkzaamheden aan een auto, om het leven gekomen. Toen vannacht een chauffeur van een rit terugkeerde, ontdekte hij in de garage een zware lucht van benzinedamp. Ook brandde er geen licht. Midden in de garage stond een auto, waarvan de koplichten brandden. Twee van zijn collega's, de 32-jarige K. J. en de 30-jarige M. G., die bezig waren geweest, deze auto te repareeren, lagen op den grond en gaven geen teeke nen van leven. De chauffeur haalde on middellijk hulp. Met zuurstof-apparaten heeft men nog getracht de levensgeesten op te wekken, doch vergeefs. Vermoede lijk zijn de mannen door benzinedampen bedwelmd geraakt, doch zij kunnen ook door den electrischen stroom zijn gedood. Beiden waren gehuwd. ECHTELIJK DRAMA. ROTTERDAM. Gisteravond heeft zich in een woning aan de Paul Krugerstraat een echtelijk drama afgespeeld. De 42-jarige J. E. en zijn echtgenoote de 30-jarige A. E. K. waren samen in de huiskamer, terwijl de 2 kinderen, jongens van 8 en 9 jaar, buiten aan het spelen waren. Er ontstond ruzie. De man wond zich zoodanig op, dat hij een hamer greep en de vrouw op het hoofd sloeg. Hevig bloe den vluchtte zij naar buren. De politie vond den man bloedend op den grond liggen. Met een mes had hij zich aan de polsen verwond. Voor zijn leven wordt gevreesd. De toestand van de vrouw is niet levensgevaarlijk. Van 1522 December. KRUININGEN. Geboren: Andries Da vid z.v. Jacobus Wesdorp en Serfina Paulina van Ertvelde. Overleden: te Goes, Jan Oostdijk, 42 j. echtg. van Maatje van Burg. (I. G.) Van 1522 December. WEMELDINGE. Gehuwd: Jacob Meij- aard 24 j. jm. en Martina v. d. Gingel 2'3 j. jd. Geboren: Foort Marinus Gornelis z.v. K. J. Dominicus en J. Meulenberg (I. G.) Van 1724 December. IERSEKE. Geboren: Cornelia Francina, d.v. Adr. Cornelisse en Jannetje Nouse. Levenloos aangeg. een kind van het vrouw, geslacht van Hubrecht Slabbe- koorn en Jacomina Nieuwenhuize. C.) MIDDELBURG, 23 Dec. Groentenvei- ling. Spruiten 1326, Witlof 723, Schorseneeren 913, Koolrapen 13.5, Andijvie 1215 Peen 15.5, Uien 1.5 4.5, Kroten 56.5, Savoyekool 38, Roo- dekool 513, Boerekool 1013, Prei 1218, alles per kg.;Peen 6.5, Selderie 312, Knolselderie 16,alles per bos; Bloemkool 28 ct. per stuk. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Vrijdag 23 Dec. 1938. Andijvie 7.50, Breekpeen 35, Sprui ten 20'24, Uien 11,50, Roodekool 4, Gr. Sav.kool 5-7, Boerek. 7-9.50, Prei 12, Witlof 820, alles p. 100 kg.; Knolselde rij 1.102.lOper 100 stuks; Blauwe Druiven 3033 per 100 kg.; Fazanten 0.48—0.80, Patrijzen 0.21—0.28, Wilde Konijnen 0.61, Wilde Ganzen 0.50 alles per stuk. Appels (stek) 615, Peren (stek) 8.5Ö 9 per 100 kg. Rechtbank te Middelburg. Door A. A. Fenijn, 27 jaar, visschcr te Bres'kens, is hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis der Arrondis sementsrechtbank te Middelburg van 16 December 1938, waarbij hij wegens ver-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2