Bakkers en de Arbeidswet. Dagblad voor de Provincie Zeeland EERSTE BLAD. Vrede en Strijd. Amerika en Duitschland naar verbreking der diplomatieke betrekkingen? De strijd in Spanje. Aan de Lezers. Ruwe schrale huid PUROLÜ jramma. ZATERDAG 24 DEC. 1938 53c JAARGANG - No. 73 Buitenland. Binnenland. Vertraging in de Post bestelling. Dec. 1938. 1878 en 4,15 KRO- Ca. 8,15 Ber. 10,00 causerie. 12,00 Ber. or de rijpere jeugd. 5 Kinderuurtje. Ga. lelod. en solist. 4,45 peranton. 5,45 KRO- Gram. 6,20 Journ. gram. 7,00 Ber. 7,15 aetherfl. 8,00 Ber. 8,15 Meditatie met (5 Gram. 8,45 KRO- m en gram. 10,15 lNP. 10,40 Intern, m. 11,0012,00 Ad- im.) en declam. 301,5 M. VARA-Uit- v.m. en 7.308.00 16 Ber. 10,00 Mor- or Arb. in de Gon- Ca. 12.15 Ber. 1.00 Gram. 2,00 Causerie stmis hulst, sparre- '203,00 Gram. 3,05 Orkestvereen. (opn.) aranto-Uitz. 4,50 D'e Arnh. Orkestvereen. 0 Filmland. 6,00 Or- riesche uitz. 7,00 Gram. 7,10 Politiek ijbelvertellingen. 8,00 Ber. ANP., VARA- ïakers. 8,16 VARA- Gauserie „Opnieuw hierna: Gram. 9,15 30 Ber. ANP. 10,30 (opn.). 11,00 De 00 Gram. cember 1938. 175 en 415.5 m. 7.30 0 NCRV. 7.45—11.00 8.30 Morgenw, 0.30 ale Hoogmis. 12.00 eest. 1.00 Boekbespr. tO KRO-Nachtegaal- Rotterd. Philharm. solisten. 4.15 zieleen- ram. 5.50 Ned. Herv. muz. (gr. pl.). 7.45 Kerstfeest". 8.00 Ber. iRO-Kamerorkest en it piano. 9.15 Radio- aticaanstad: Gewijd 0 Ber. ANP. 10.40- 101,5 m. 8.55 VARA. fRO. 5.00 VPRO. 5.3G 1.00—12.00 AVRO. nbouwpr. 9.30 Gram. or geen tiranny ver- idschap (Esperanto). 10,30 Vrijz. Herv. „De dichter, ziener taal". 12.20 Arnhem's 1.10 Carillonconcert, feest in Indië". 1.50 r. 2.30 Omroeporkest otooneel. 4.30 Gram. teraars. 5.30 Voor de -cantate (opn.). 6.30 aal Dames-ensemble. Ie kinderen. 8.00 Ber. meded. 8.20 Solisten- rwedstrijd. 9.20 Om- 10.00 Toespraak. 10.05 i-kwintet. 11.00 Ber. ,00 Gram. INDERING GOLF- tïTEN. as. af zal, naar wij lande wederom een rerdeeling toegepast drie maanden gaan N.C.R.V. uitsluitend m) zenden; A.V.R.O'. 1 èn 301,5 m. WEERBERICHT. van hedenmorgen te Vlissingen mist, temperatuur te Den asingen min 9, te De ïroningen min 8, te inimum hedennacht l, te Vlissingen min te Groningen min 17; neerslag afge- singen 3. ig van hedenavond ;eveer 19 uur: land: zwakke tot ...ind, nevelig tot ge ldelijk nog betrokken, strenge tot ma- iUW, lenmiddag 3 u.: Uitgave: N. V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw" Bureaux Lange Vorststraat 7 0, Goes Postrekening 44455 Telefoon 11 Bijkantoor Middelburg: Fa. Boekhandel J. J. F A N O Y, Lange Burg 40. Telefoon 28 Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal Weekabonnementen voor Middelburg Goes en Vlissingen f 0.20 Losse nummers 5 cent Directeur - HoofdredacteurR. Z UID EM A Advertentiën 30 cent per regel Ingezonden mededeellngen 60 cent per regel Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags 0.75 bij vooruitbetaling Advertentiën onder letter of motto 10 cent extra Bij contract belangrijke korting middag 3 u.: 762. oor fietsers; n. Dit nummer bestaat uit 2 bladen Het Kerstfeest wordt door velen bij voorkeur aangeduid als het Vredesfeest bij uitnemendheid, een feest waarop wij zingen van vrede op aarde voor de men- schen des welbehagens. Meer dan ooit komt op het Kerstfeest het vredesverlangen tot uiting; de dich ters bezingen de schoonheid van den vrede en in artikelen en toespraken wordt de heerlijkheid van den algemeenen vrede in het licht gesteld. En wanneer er dan zijn, die ook op den Kerstdag spreken van den goeden strijd des geloofs, van den strijd voor het zuiver houden van de beginselen, die zijn naar het Woord Gods, dan gevoelen velen zich lichtelijk ontstemd. Zij, die zoo doen, worden dan gezien en veroordeeld als verstoorders van de rust en van den vrede. Op het Kerstfeest moet niet in de eer ste plaats worden gelet op wat kan ver- deelen en scheiding kan maken, maai dient op den voorgrond te worden gesteld wat kan vereenigen, terwijl alles wat den lieflijke vrede zou kunnen storen, behoort te word n geweerd. Nu mogen en moeten wij op het Kerst feest zeker zingen en spreken van vrede op aarde en in de ziel. Door middel vau de profeten heeft God de Heere den Messias doen aankondigen als den Vrede vorst, als vrucht van Wiens arbeid niet alleen de vrede met God zal worden her steld, maar ook de vrede in het rijk der natuur, in de dierenwereld, heerlijke wer kelijkheid zal worden. Toen de engelen aan de herders in Bethlehems velden de blijde boodschap brachten dat geboren was de Zalig maker, Christus de Heere in de stad Davids, toen was daar ook het machtige engelenkoor, dat zong van vrede op aarde. De profeet Micha profeteerde van den komenden Messias: „deze zal Vrede zijn" en later getuigt de Apostel Paulus van Jezus Christus: „Hij is onze Vrede". Wij mogen en moeten dus biji de her denking van de komst van Jezus Chris tus in het vleesch zingen van vrede op aarde. Vrede zal op aarde dagen, God heeft in den mensch behagen. Maar het is niet alleen vrede waarvan ons het Kerstfeest spreekt en waarvan wij op het Kerstfeest moeten spreken. De geboorte van Jezus Christus is niet los te denken van de verwoestende macht van zonde en dood, en van de macht van Satan, waardoor het menschelijk geslacht is gebonden. Jezus Christus is in de wereld geko men om tot den dood te strijden tegen den Overste der wereld. Hij: is gekomen om het slangenzaad den kop te vermor zelen, om den strijd aan te binden tegen de machten der hel. Daarvan spreekt ook het Kerstverhaal. Als Jezus is geboren, dan is daar een menigte des hemelschen heirlegers. Dan zijn daar de hemelsche strijdkrachten die zich als het ware scharen achter den grooten 'Strijder voor de eere des Heeren, Dan zijn er niet alleen de vrome her ders, die met verlangen de komst van den Messias verbeiden, maar dan zijn er ook de vijanden. Het is niet alles vrede en lieflijkheid daar in en om Bethlehem. Als Jozef en Maria met het Kindeke in den tempel verschijnen om Hem den Heere voor te stellen, dan is daar de grijze Simeon die het uitspreekt dat Je zus wordt gezet tot een val en opstan ding veler in Israël en tot een teeken dat wedersproken zal worden. Hij is de brenger van den vrede, Hij zelf is d e vrede, maar 'Hij: is ook de Rechter die zal verdoen allen die zich tegen Hem keeren. Als het Kindeke daar ligt in de kribbe, dan zijn er eenige wijzen uit het Oosten, die hunne schatten voor Hem openen en die Hem eerbiedig hulde brengen als den geboren Koning, maar dan is daar ook de goddelooze Herodes, die Jezus zoekt te dooden. Hij1 heeft het zeer wel begre pen, dat het voor hem een zaak is van leven en dood en dat het kleine Kind in de kribbe^ zijn ondergang zal beteekenen als hij niet bereid is zich daarvoor te huigen. f '^n JS ^aaruit, ook niet te verklaren het eit, dat alle dictatoren, zij mogen op Jjn manier dan nóg zoo godsdienstig zo° ze er al niet mee begonnen, on altijd eindigen met zich tegen den Christus te stellen? Wanneer wij hieraan denken, dan is e Kerstfeest nog niet anders en wat er dan het kweeken van een vrede lievende stemming. Ongetwijfeld, wij mogen op het Kerst feest zingen van vrede op aarde. Maar dan een vrede door recht. Een vrede die vrucht is van de erkenning van en het buigen voor het Woord Gods. Vrede op aarde als Tucht van het strijden en het lijden van den Vredevorst! Niets duidt er op, dat de houding der Amerikaansche regeering ten opzichts van Duitschland milder zal worden. Een hooggeplaatst regeeringsambte- naar heeft duidelijk laten doorschemeren dat de regeering te Washington een krachtige en positieve houding zal hand haven, zelfs indien dit zou uitloopen op een afbreken van de diplomatieke betrek kingen tusschen heide landen. In dien geest laten zich ook de meeste Amerikaansche bladen uit. Senator King, specialist voor buiten- landsche betrekkingen, heeft thans reeds onomwonden verklaard: „Als Duitschland voort gaat met de beestachtige vervolging der Joden, R.- Katholieken en andere minderheden, dan sta ik op verbreking van alle diplomatieke betrekkin gen metdat lan d." Het trekt zeer de aandacht, dat juist op dit oogenblik het belangrijk besluit van het ministerie van marine wordt be kend gemaakt, om, met ingang van 6 Ja nuari een gedeelte van de vloot perma nent in den Atlantischen Oceaan te sta- tionneeren. Het zijn vier slagschepen, acht krui sers, en 23 torpedohootjagers. In diplomatieke kringen houdt men rekening met de mogelijkheid van een ver breken van de diplomatie ke 'betrekkingen tusschen de Vereenigde Staten en Duitschland. In regeeringskringen doet men geen poging om den ernst van den toestand te verkleinen. NIEUW OFFENSIEF VAN FRANCO. Gemeld wordt dat de-op standelingen aan het C a - talaansche front plotse ling tot den aanval zijn overgegaan en op v i e r v er- schil lende punten de r e - publikeinsche linies h e bh e.n doorbroken. Tot ver over de Fransche grens was het donderen van de kanonnen te hooren. Blijkens mededeelingen, die de Fran sche grens bereikten, strekt Franco's of fensief zioh uil van Sort tot Balaguer, aan het Noord-front van Catalonië. Tarragona aan de kust is het eerste doel van den aanval. -Dit komt ook overeen met de berichten uit Tarragona zelf, volgens welke toebe reidselen getroffen worden, om de stad te verdedigen. In het algemeen geven de berichten den indruk, dat het offensief aan de Ebro ln het Zuiden betere vorderingen maakt clan in het Noorden, waar hevige sneeuwval de krijgsverrichtingen sterk belemmert. Uit Burgos zelf wordt nog vernomen, dat generaal Franco zelf de leiding va,n het zoo juist begonnen offensief op zich heeft genomen. Te Madrid heeft een hevige ontploffing plaats gehad. Een mijn, door de regee- ringstroepen in de universiteitsstad aan gebracht, was ontploft. De mijn bevond zich onder de veeartsenijschool, welk ge bouw totaal vernield werd. De gevolgen moeten zeer ernstig zijn. Vooral zijn veel slachtoffers gevallen on der de Moorsche troepen. DE NIEUWE JODEN WETTEN IN HONGARIJE. D!e Hongaarsche regeering heeft in een bijeenkomst der regeeringspartij 't wets ontwerp tot verscherping der Jodenwet- ten, gebaseerd op het rasbeginsel, voor gelegd. Volgens dit ontwerp wordt als niet- Jood beschouwd ieder, die voor ten hoogste een kwart Joodsch bloed in de aderen heeft. Van de toepassing der Jodenwetten worden uitgezonderd de Joden, die in den wereldoorlog gedecoreerd zijn of voor ten minste 50 pet. invalide zijn. Er zal een afzonderlijk kiesrecht ko men voor de verkiezing van Joodsche af gevaardigden, die hoogstens 6 pet. van het aantal afgevaardigden mogen uitma ken. Joden kunnen geen betrekking in de administratie van openbare ondernemin gen krijgen, geen medewerking aan be langrijke dagbladen verleenen, geen di recteur van schouwburg of bioscoop1 zijn, geen staatsmonopolie beheeren. In de intellectueele beroepen kunnen Joden slechts 6 pet. der betrekkin gen bezetten. GEEN ONEENIGHEID ONDER DE OPSTANDELINGEN IN SPANJE. Van gezaghebbende zijde wordt te Bur gos verklaard, dat de berichten over on- eenigheid onder de opstandelingen on gegrond zijn. Mlen geeft toe, dat te San Sebastian en in de provincie Guipuzcoa een zeker aantal arrestaties is verricht, doch men voegt daaraan toe, dat elders geen personen in hechtenis zijn genomen en dat geen officieren zijn aangehouden. De arrestaties waren in hoofdzaak het gevolg van de ontdekking van spionnage. Enkele aanhoudingen berusten op smok kelarij'. Het bericht, als zouden troepen naar het Noord-Westen zijn gezonden om de on rust onder de burgerbevolking te doén eindigen, wordt fantastisch genoemd. De Figaro verneemt, dat generaal Franco een ernstigen aanval van griep zou gehad hebben. Een officieel bulletin is niet uitgegeven. FRANSCHE BEGROOTING IN HAAR GEHEEL GOEDGEKEURD. Aan het einde van de kamerzitting heeft de Fransche regeering de kwestie van vertrouwen gesteld over de totale begrooting, Met 336 tegen 229 stemmen bleef het kabinet hierbij in de meerder heid. HET TEKORT AAN WERKKRACHTEN IN DUITSCHLAND. Een ernstig vraagstuk, waarvoor Duitschland op het oogenblik staat, is dat van 'het onvoldoende aantal arbeids krachten, hetwelk zich zoowel in den landbouw als in de industrie doet gevoe len. Duitschland wil, om hierin tegemoet te komen, eenige tienduizenden in het buitenland werkende D'uitschers terug halen. Tevens zouden 150.030 handar beiders, die tot dusver een zelfstandig be staan leidden, doch wier zaken slecht flo- reeren, in het leger van werkkrachten worden opgenomen. Voorts is er sprake van de officieele invoering van den tien- urigen arbeidsdag. TOELATEN VAN DUITSCHE VLUCHTELINGEN. Het aantal zal binnenkort zijn gestegen tot 7000. Op de vragen van het Tweede Kamer lid Albarda betreffende sneller afdoening van verzoeken om toelating van Duitsche vluchtelingen hier te lande en het aantal toegelaten vluchtelingen heeft de minis ter van justitie o.m. het volgende geant woord: Verzoeken tot toelating van vluchtelin gen, welke blijkens de daarin vervatte gegevens voor een gunstige beslissing in aanmerking komen, plegen zeer spoedig te worden afgedaan. In noodgevallen heeft de behandeling veelal telefonisch plaats. Dank zij de toegepaste werkmethode is het mogelijk geweest op korten termijta groote aantallen vluchtelingenzaken te behandelen. Het percentage der gevallen, waarin de minister in verhand met het politie onderzoek op zijn aanvankelijke beslis sing moest terugkomen, is gering. Het aantal gevallen, waarin door den minister sinds 7 November 1938 toestem ming is verleend tot toelating in ons land van vluchtelingen voor opneming ln ge zinnen, kampen en koloniehuizen, zal zeer binnenkort zijn gestegen tot 7.000. Oip deze wijze is in de daarvoor het meest in aanmerking komende gevallen, binnen de grenzen van hetgeen voor ons land mogelijk is, hulp verleend geworden. Verdere toelating van de groote aantallen vluchte lingen (voor de to elating van kinderen bestaat nog eenige ruimte) acht de re geering niet verantwoord. Na afwikkeling van de nog in behande ling zijnde verzoeken zal zij er tot haar leedwezen toe moeten overgaan, terug te keeren tot het stelsel, dat slechts in zeer bijzondere omstandigheden toestemming tot binnenkomst hier te lande wordt ge geven. Waar na bovengenoemden datum eeni ge honderdtallen vreemdelingen (deze getallen zijn niet in het cijfer van 7.000 begrepen) ons land- zonder de vereischte toestemming heimelijk zijn weten binnen te komen, zijn nadere maatregelen tot het tegengaan van zoodanige verdere binnenkomst moeten worden genomen. Mededeeling van hei hoofdbestuur der posterijen. Het hoofdbestuur der P. T. T. deelt mede, dat tengevolge van de treinvertra- gingen bij de spoorwegen ook het post vervoer in zooverre eenige vertraging kan ondervinden, dat door het missen van aansluitingen de mogelijkheid be staat dat poststukken een of twee bestel lingen later worden bezorgd. In verband met de aan het einde van de week veelvuldig verschijnende perio dieke bladen moet er rekening mede worden gehouden, dat deze wellicht niet overal des Zaterdags zullen kunnen wor den besteld. Echter zal overal in het land op den Tweeden Kerstdag een bestelling plaats vinden, waardoor eventueel ongerief in dit opzicht zooveel mogelijk wordt weg genomen. NEDERLANDSCHE ARBEIDERS IN DUITSCHLAND. Hei resultaat der Nederlandsch Duitsche onderhandelingen. Omtrent het resultaat van de Neder- landsch-Duitsche onderhandelingen over de wijziging der arbeidsmarkt-overeen komst, welke de vorige week Zaterdag geëindigd zijn, vernemen wij, dat aan de bezwaren van Nederlandsche zjjde geopperd ten aanzien van de hooge be lastingheffing op het loon is tegemoet gekomen. De Nederlandsche arbeiders in Duitsch land werken onder dezelfde arbeidsvoor waarden en tegen dezelfde loonen als de Duitsche arbeiders. De bijdragon voor sociale verzekeringen zyn ook voor bei de groepen even hoog. Vervolgens is overeengekomen, dat ln geval van werkloosheid do Nederland^ sche arbeiders steun zullen ontvangen in gelijke mate als hun Duitsche collega's. Op het oogenblik zjjn ongeveer 40.000 Nederlandsche arbeiders in Duitschland werkzaam, waarvan ongeveer 5000 grens arbeiders zjjn, dat zijn arbeiders, uit het Nederlandsche grensgebied, d'ie in het Duitsche grensgebied werken. Van hetgeen de Nederlandsche arbei ders in Duitschland verdienen, mag ten hoogste 85 pet. naar Nederland worden overgemaakt. Dit geschiedt over de clea ring. DE KWESTIE VAN HET CENTRALE VLIEGVELD. En de plannen van Defensie. Het Tweede Kamerlid K r ij g e r heeft aan den minister van defensie de volgen de vragen gesteld: Is de minister bereid mede te deel en, of waar is dat plannen in voorbereiding zijn voor het aanleggen van een militair vliegveld in de omgeving van Katwijk, welke plannen direct in verhand zouden staan met het voornemen van de regee ring om Schiphol in te richten tot cen traal vliegveld? Is de minister, gelet op de in de ver gadering van de Tweede Kamer van 20 December j.l. gehouden beraadslagingen, bereid voor de uitvoering van het in de vorige vraag bedoelde plan zich tot niets te binden, vóórdat de volksvertegen woordiging van die plannen kennis heeft kunnen nemen en gelegenheid heeft ge had zich er over uit te spreken, in ver band met definitieve plannen van de re geering ter oplossing van het vliegveld- vraagstuk voor de internationale lucht vaart? Dank zij de stagnatie van het verkeer tengevolge van sneeuw en koude, gaat het met de bezorging van „De Zeeuw" niet overal naar wensch. Telkens komen pakketten kranten te laat, en wordt de bestelling vertraagd. Wij trachten o.a. door vervroegde ver schijning, aan de bezwaren zooveel mo gelijk tegemoet te komen, maar het re sultaat is niet steeds bevredigend. Aan dezelfde oorzaak is het te wijten dat brieven en berichten en advertentiën soms telaat in ons bezit komen. Wij doen een beroep op de lezers, om zoolang deze weersgesteldheid aanhoudt eenige tegemoetkoming te betoonen. Maandag a.s. tweeden Kerstdag, zal „De Zeeuw" niet verschijnen. van handen en gelaat, schrale lippen, gesprongen handen genezen snel met Doos30-60t, Bl| Apoth. en Drogisten MIJNHARDr GBSWH Een voorontwerp tot wijziging van eenige bepalingen bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt. De Minister van sociale zaken heeft bjj den (Hoogen Raad van Arbeid een voorontwerp van wet tot nadere wijziging van de bepalingen der Arbeidswet 1919 betreffende den arbeid in brood'bakkerijen aanhangig gemaakt. Aan de toelichting ontleenen wij: Reeds geruimen tijd is het een alles zins begrijpelijke wensch van de werk gevers- en werknemersorganisaties in het broodbakkersbedrijf, dat de bakkersar- beid op algemeen erkende Chr feestdagen verboden zal worden, op dat ook de bakkers en hun gezellen op die dagen vrij van werk zijn. De minister meent, dat hjj aan het verlangen van de werkgevers en werk nemers in het bakkersbedrijf in deze moet voldoen, en stelt daarom voor, het eerste lid van artikel 35 der Ar beidswet 1919 in dien zin te wijzigen, dat de bakkersarbeid op bedoelde feest dagen wordt verboden. Alleen wanneer de Tweede Kerstdag op Dinsdag of op Zaterdag valt, zal het verbod van arbeid op den tweeden feestdag niet te hand haven zijn en zal dus een uitzondering gemaakt moeten worden. Evenals thans reeds op het verbod van bakkersarbeid op Zondag, worden ook op het verbod van bakkersarbeid op de genoemde feestdagen voor het hoofd of den bestuurder enkele uitzonde ringen gemaakt, terwijl tevens in bepaal de gevallen het verrichten van banket bakkerswerkzaamheden op deze feestda gen mogelijk wordt gemaakt. De meerderheid in het georganiseerde bedryf acht het voorts gewenscht, het aan van g s u ur op 'Zaterdag e n op de daarmede overeenkomende dagen op 3 uur des voormiddags te stellen. Wel werd deze meening niet'door allen gedeeld, doch van overwegend bezwaar ten deze was in elk geval geen sprake. De Minister meent, dat inwilliging van dezen wensch geboden wordt door het bedrijfsbelang en dat niet-inwilliging daar van schade beteékent, zoowel voor de be trokken groepen van producenten als voor den verbruiker. Het euvel heeft zich ook voorgedaan, dat men bakkersgezellen hun arbeid in de broodbakkerij deed' onderbreken, om hen gedurende die onderbreking te be lasten met het rondbrengen van brood, of hen in de gelegenheid te stellen, als zelfstandig slijter op te treden, terwijl i op de arbeidslijst deze onderbreking als rusttijd vermeld stond. Het is uiterst moeilijke een dergelijke overtreding van de Arbeidswet, welke een zeer langen werktijd ten gevolge kan hebben, te con- staleeren. Ten einde in de toekomst dit euvel tegen te gaan, wordt voorgesteld, aan artikel 40 der Arbeidswet 1919 een nieuw derde lid toe te voegen, dat de tijdruimte, gelegen tusschen het begin en het einde van den werktijd, begrenst. „UIT H00GE ACHTING". Zooals men weet, zegt de „Avondpost", hebben de nationaal-socialisten in de Eerste Kamer obstructie gevoerd, door telkens stemming te vragen. Toen Hoofdstuk I der begrooting (Huis der Koningin) aan de orde was, zei de heer Van Vessem, volgens de Handelin gen: „MijinheeT de Voorzitterl Uit hooge achting van het Koninklijk Huis zal de nationaal-socialistische fractie bij dit ontwerp geen stemming vragen". Schattigl „Uit hooge achting" verzweeg de na tionaal-socialistische (pers, dat Prinses Juliana een bezoek bracht aan „De Jood sche Invalide". „Uit hoogachting" verzweeg zij1 eenige redevoeringen van de Koningin (o.a. die, welke zijl tot den Koning van België hield) omdat er uitlatingen in voorkwa men, die des N.S.B. onwelgevallig zijn, „Uit hoogachting oefent zij! zoodoende censuur op Oranje. „Uit hooge achting" voert zij een felle actie tegen onze vrijheden waarvoor Wil lem van Oranje de grondslagen heeft ge legd, die zijn levenswerk vormen, en waaraan onze Koningin slag op slag haar trouw en verknochtheid heeft betuigd. Allemaal achting. Dat respect, dat nu plotseling bij1 een formaliteit in de Eerste Kamer voor den dag kwam, is schijn. De lommerd geeft er geen cent op.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 1