DE STRENGE WINTER. louisiana Uit de Provincie. Dl- ZEEUW van Dinsdag 20 Dec. 1938 - Tweede Blad. De scheepvaart belemmerd. Eilanden geïsoleerd. feuilleton MIDDELBURG. „Ja." THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. De ongewoon strenge vorst heeft niet alleen heel wat ongerief gebracht in tal van gezinnen, maar ook het verkeer te water is daardoor in belangrijke mate belemmerd, De Gcheopverblndlngen van Urk. De stoombootdienst Urk-Enkhuizen is gisteren stopgezet. De beurtschipper Rom- kes heeft den dienst Urk-Kampen even eens tot nader order stilgelegd. Het s.s. „Idonea" van de Urker Stoom bootmaatschappij vertrok gistermorgen om negen uur met vijftig passagiers, in hoofdzaak vissohers, naar Kampen en ar riveerde daar met drie uur vertraging. Om tien uur des morgens vertrok de stoomboot „Von Geusau" van dezelfde maatschappij in omgekeerde richting van Kampen en bereikte des middags om twee uur het eiland, d.i. twee uur te laat, Het schip was volgeladen met levensmid delen, welke door de onverwacht ingeval len vorst zeer schaarsch op het eiland waren geworden, Te voet over de Gouwzee. Het eiland Marken is gistermiddag uit zijn isolement verlost, Vier Markers, on der wie twee van het personeel van de veerboot, hebben- te voet den tocht over het ij's, naar liet vasteland ondernomen en zijn er in geslaagd, Monnikendam be houden te bereiken. De mannen kwamen om de post voor het eiland te halen. Na dat zij de postzakjes in ontvangst hadden genomen, hebben zij den terugtocht over het ijs naar het eiland aanvaard over de bevroren Gouwzee. K. L. M. vliedt naar de Wadden eilanden. In verband met het feit, dat Schier monnikoog en Ameland geheel ge.so- leerd zijn, heeft de K.L.M. besloten heden ochtend een vliegtuig daarheen te zenden teneinde het post- en goederenverkeer in stand te houden. Lemmerboot in het ijs bekneld. De Lemmerboot, die Zondagavond van Lemmer naar Amsterdam vertrok heeft op het IJselmeer ongeveer 5 K.M. buiten den DUrg'erdammerstrekdam in het ijs- be kneld gezeten. De kapitein van de boot de „Jan Nieveen" heeft geen kans gezien de Oranjesluizen to bereiden. De sleepboot met ijsbreker van de reederij Goedkoop is in den loop van den mid dag derwaarts gezonden om de „Jan Nie veen" uit het ijs te bevrijden. Even voor tien uur gisteravond is de ijsbreker „Wilhelmina Goedkoop" in de Oranjesluizen teruggekeerd, op korten af stand gevolgd door de „Jan Nieveen", die op eigen kracht naar Amsterdam kon op- stoomen. IJs in de Lek. Gisteren was de rivier de Lek te Gu- lemborg- voor ongeveer de helft overdekt met dryfijs. De overtocht per gierpont en per roeiboot is gestaakt, terwijl auto's o,er de brug bij Vianen rijden. Wanneer cle vorst zoo hevig blijft aanhouden, zal het ijs in de rivier spoedig vast gaan zitten. Verkeersstremmingen. D'e A. N. W. B. meldt, dat het veer GorinchemS.eeuwijk met groote veer- boolen voorloopig blijft varen, üe kleine motorboot is uit de vaart genomen. Des nachts kunnen dus geen fietsers en voet gangers worden overgezet. Het Bergstoepsche veer is gestremd. Overtocht is alleen mogelijk voor perso nen, fietsers en motorrijwielen per motor boot. D'e K.N.A.G. meldt nog, dat de pont en veerdiensten over de Lek, stroomop waarts tot Vianen voor het overzetten van automobielen zijn stopgezet. Perso nenvervoer is nog mogelijk. De veerdienst over de Noord van Rid derkerk naar Alblasserdam, wordt ook alleen voor het overzetten van personen lot 6 uur des middags onderhouden. door FRANCES H. BURNETT. 6) -o- Met half onderdrukte, grenzenlooze ver bazing en -een soort van ontroering sloeg haar ondervraagster de handen in elkaar. ,0", riep ze uit, „wat zijt ge vree- seujk verwaarloosdI" Ze gevoelde zich inderdaad' terneerge slagen do-or de gedane ontdekking, maar haar „protégé" was dit in nog zooveel erger mate, dat ze het als haar plicht beschouwde zich te bedwingen en op meer opgeru:mden toon voort te gaan. „Nu, het ko-mt er niet op aan", zei ze- „Ik zal u alles wel vertellen wat ik van hen weet, en" na een oogen- 'c vau stilte, waarover ze er over nadacht welke wending ze aan de zaak zou kunnen geven eigenlijk gezegd, is dat ook zooveel niet; ik zal u wat boeken leenen om te .lezen, en u een Ust geven van ee-nige andere, die ge uw vader vragen moet voor u te fcoopen, cu dan zal alles in orde zijn. 't Is een eetje naar, de namen van dergelijke De veerdienst bij Dordrecht werkt nor maal, die bij Gorinchem ondervindt eeni- ffe vertraging. Ook het veer bij Tiel heeft nog geen moeilijkheden van het zieh vormende ijs ondervonden, Binnenkort worden hier echter moeilijkheden voorzien en zal ook daar slechts personenvervoer mogelijk zijn. Schip met twee opvarenden op het IJsselmeer vermist. Zaterdagmorgen is de beurtschipper Kamper uit Urk met de IJsselstroom van Hoorn naar Urk vertrokken. Hij is tot nu toe niet op het eiland aangekomen. De fa milie van den schipper, die niet wist, dat K. met zijn sc'hip Zaterdag Hoorn had verlaten en dus dienzelfden middag te Urk had moeten aankomen, heeft eerst gisterochtend een onderzoek doen instel len. Men heeft zich met alle kustplaatsen van Noord-Holland in verbinding gesteld doch zonder resultaat. Bewoners van Urk hebben verklaard, dat zij- Zaterdagavond tijdens den hevigen storm een lichtje in zee zagen, dat plotse ling verdwenen was. Zij hebben hieraan verder geen aandacht besteed. Gistermid dag meenden schippers van de wal af nabij Enkhuizerzand het vermiste schip te zien. Sleepbooten van de N. V. Zanen en Verstoep voeren daarop het Urkerval, dat nog ijsvrij' was, af, doch gisteravond keerden zij onverrichterzake terug. Met den schipper bevindt zich aan boord van de IJsselstroom de knecht II. Kiefte, eveneens van Urk. Slachtoffers van de koude. De koude is velen op straat te machtig geworden. Er zijn vooral te Amster dam talloozen onwel geworden. In sommige straten zijn personen flauw gevallen. Dan schoten hulpvaardigen toe, die de slachtoffers ergens binnen brach ten. Weer anderen gevoelden zich zoo' on wel, dat zij een winkel binnen gingen en daar de komst van den dokter afwachtten. De Geneeskundige Dienst reed af en aan. De patiënten werden langs den weg der geleidelijkheid weer op streek ge bracht. Toedekken met dekens, zoo moge lijk op de plaats zelf een kop heete koffie en niet direct te dicht bij de kachel. Tien door de koude bevangen personen moesten zelfs een oogenblik naar het zie kenhuis. Het grootste aantal werd in den vroe gen morgen, op weg naar fabriek of kan toor, overvallen. Veel meisjes ware er bij, die te dun gekleed waren, en zich erg ge haast hadden op hun rijwiel om tijdig op het werk te zijn. Ook te 's Gravenhage zijn enkele personen door de koude bevangen. Som migen werden in de tram onwel. In Rotterdam moest de G. G. D'. niet minder dan 50 menschen, die door de 'koude bevangen waren, behandelen. De burgemeester van Urk heeft zich in verbinding gesteld met de K.L.M die den bestuurder van het extra-toestel, dat naar de waddeneilanden vertrekt, gezagvoer der Von Weyrother, opdracht heeft ge geven tijdens de vlucht boven het IJsel meer naar het vaartuig uit te kijken. Nader wordt gemeld, dat hetK. L. M. - vliegtuig het vaar tuig heeft ontdekt, op 15 K. M. ten Z.O. van E'nkhuizen. Van Urk is daarop een sleepboot vertrokken, met aan boord een vlet, teneinde het inge vroren schip hulp te bieden. Schade en overlast in het Westland. In het Westland heeft de strenge vorst aanzienlijke schade veroorzaakt. In de stookkassen hebben de jonge tomaten planten te lijden gehad: de verwarming bleek niet bij machte, de vorst atloendc buiten de warenhuizen te houden. In het bijzonder heeft de bloemencultuur groote schade geleden. Le vele chrysanthen, die, mede als gevolg van het zachte winter weer, nog in, grooten getale in de koude kassen stonden, zijn vrijwel alle vernie- menschen niet te kennen; hoewel ik eigenlijk geloof dat er weinig menschen zijn, die hml" Zij gevoelde hier ernstige, onverbid- delpe gewetensbezwaren oprijzen, die haar in haar woordenvloed stuitten. In dien zij dit jonge schepseltje op den weg der letterkunde tot gids zou moeten strek ken, dan moest ze haar een hongeren maatstaf van verdienste aanwijzen, dan de eenigszins 'Onbepaalde en onbetoe- fcenende, dien zij in haar voortvarend heid bijna in verzoeking gekomen was haar vóór te houden. Zij had dikwijls over „richtsnoeren" en „idealen" hoo- ren spréken, en als ze eenmaal over het onderwerp begon, en ze was in de gewenschte stemming, dan kon ze zelve omtrent die punten heel welsprekend wezen. „:Ge zult met ernst moeten gaan wer ken," zei ze, plotseling geheel van taktiek veranderend. „Als ge er werkelijk iets aan wilt hebben, dan moet ge met nauw gezetheid en overleg lezen, en met een bepaald doel." Ze was eenigszins trotsch op die laatste uitdrukking. „Moet ik?" vroeg Louise, heel nederig. „Ik zou 't heel graag doen als ik maar wist waarmee ik moest beginnen. Wie is Worth? Was hij een dichter?" Een donkere blos vertoonde zich plot seling op juffrouw Ferrol's gelaat. tigd en de schade aan dit product beloopt in de duizenden guldens. Ooik hier baatte het niet, al liet men nog de verwar mingsinstallaties op volle kracht werken. Hier en daar zijn ook verwarmingsin stallaties stuk gevroren. Een probleem op zichzelf vormde het transport naar de veilingen; sedert Vrijdagmorgen is er in het Westland geen veiling geweest. Alle vaarten, waarlangs de kweekers anders hun producten aanvoeren lagen Maan dagmorgen dicht. Slecht ijs in de vesten. Het ijs in de vesten is zeer slecht van kwaliteit. Men passé dus op en begeve zich niet op het ijs in de vesten voor het officieel is goedgekeurd. Dit is trouwens bij de vernieuwde politieverordening ver boden. Er zij aan herinnerd, dat men biji glad heid onmiddellijk verplicht is langs de volle lengte van het pand, dat men geheel of althans beneden bewoont, of anders van het pand, waarvan men eigenaar is, ter breedte van minstens één meter, tweemaal daags en wel voor half negen des morgens en des namiddags tusschen 4 en 5 uur, genoegzaam zand of fijne asch te strooien of te doen strooien. Men is ook verplicht sneeuw of ijs van het voetpad of het trottoir voor zijin pand op te ruimen of te doen opruimen, nadat het bevel daartoe door den burge meester zal zijn bekend gemaakt. Ook is het verboden op den openbaren weg hetzij: glijbanen te maken of te glij:- den en sleden onbestuurd te laten glijden, tenzij op daarvoor door de politie aange wezen plaatsen. Wellicht is het goed er ook aan te her inneren, dat bijl vriezend weer aan den openbaren weg geen water voor reini- gingswerk mag worden gebruikt of wa ter mag worden weggeworpen of uitge stort. Door de koude bevangen. 'Gistermorgen vernamen wij van een tweetal gevallen, dat personen in de om geving van het station door de koude bevangen werden. Een van hen bij den ingang van het station, een tweede op den kanaalweg. De laatstgenoemde is door een pas- seerenden automobilist opgenomen en naar de stationswachtkamer gebracht en later van daar met een andere auto huis waarts. De eerstbedoelde is ook in de wachtkamer weer op zijn verhaal gei'ko- men. De Burgerwacht. Een onderscheiding uitge reikt. Gisterenavond had in het oefenings lokaal van de Middelburgsche burger wacht een bijzondere samenkomst plaats. De voorzitter, mr W. F. E. baron van der Feltz, zeide, dat het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging van Bur gerwachten, heeft gemeend den secreta ris, den heer I. S. Blokpoel, te moeten begiftigen met de medaille voor bijzon dere toewijding. Spr. is overtuigd, dat ieder, die weet welk een omvangrijken arbeid het secretariaat medebrengt en hoe de heer Blokpoel van het begin af de moeilijke tijden mede maakte, weet, dat de onderscheiding volkomen verdiend is. Het is vooral ook dank zij zijn werken, dat de Middelburgsche burgerwacht eind September paraat was. Spr. ziet in deze onderscheiding er een voor de geheele burgerwacht. De heer Blokpoel zeide altijd groote liefde voor het instituut Burgerwacht ge had te hebben. Hij erkent veel werk te hebben moeten verzetten. Spr. roept de leden toe: „blijft paraat". I De commandant, de heer J. H. Voort- hu ij z e n, wist namens alle leden van de Middelburgsche Burgerwacht te spreken, j als hij den heer Blokpoel gelukwenscht met de hem verleende onderscheiding, i Spr. wees er op, dat de burgerwacht o.a. bij de luchtbescherming haar bestaans recht heeft bewezen. Daartoe is een voort durend contact met de leiding van de politie gewenscht. De commissaris van politie, de heer „O", antwoordde ze, met eenige ver legenheid, „ge ge behoeft nu niet juist met Worth te beginnen. Hij' maakt zoo veel niet uit werkelijk niet." „Ik meende," zei juffrouw Rogers, op bedeesden toon, „dat 'tu nog meer hin derde dat. ik niet gelezen had wat hij ge schreven heeft, dan dat ik niets van al die anderen wist. „O, neen. Ziet ge de zaak is, dat hij' nooit iets geschreven heeft." „Wat deed hij dan?" vroeg ze, verlan gend nader omtrent dien geheimzinni- gen persoon te worden ingelicht. „Hij1 „deed" niets, hij: is nóg doende. Hij maakt japonnen." „Japonnen!" 't Was maar een enikel woord, maar een dozijn uitroepteekens zou den toon van onbegrensde verbazing niet kunnen teruggeven, waarmee dat woord werd uitgesproken. „Een man?" „Ja." Er volgde een doodsche stilte. Toen be gon de verbazing van het natuurkind langzamerhand een anderen vorm aan te nemen, en in belangstellende nieuwsgie righeid over te gaan. „Maakt hij" vroeg zij op argeloozen toon „maakt hij mooie japonnen?" „Mooie!" herhaalde juffrouw Ferrol. J. Fontijne, heeft ook namens zijn korps den heer Blokpoel gelukgewenscht, deze is steeds overal waar hij wezen moet en zijn onderscheiding is dan ook ten volle verdiend. Na dit officiëele samenzijn hebben ver schillende leden van de Burgerwacht hun kunnen op het gebied van het schermen met stok of degen op zeer verdienstelijke wijze gedemonstreerd. Een Kerstboom op de Markt. De buurtcommlssie van de Markt heeft op Initiatief van haar secretaris besloten van Zaterdag a.s, tot 2 Januari midden op het plein nabij de lantaarn een kerst boom van ongeveer 10 Meter hoog te plaatsen, waarin des avonds vele gekleur de lichtjes ontstoken zullen worden. Ijsvermaak. De beide tennisbanen in den tuin van St.-Joris zijn tot ijsbaan ingericht. Reeds velen hebben hiervan gebruik gemaakt. Luchtbescherming. Gisterenavond had in de bovenzaal van het Ned. Koffiehuis de vierde cursus plaats van de Vereeniging voor Lucht bescherming, waaraan ook velen van bui ten de gemeente hebben deelgenomen. Zij hebben kunnen génieten van de vele lichtbeelden, slaande op de verschillende onderdeden dor algemeene, maar ook der individueele luchtbescherming. De voorzitter, de heer H. Bierman, en de heer A. J. W. Matthljssen hebben ver schillende vragen beantwoord. De heer Bierman heeft met een krach tige opwekking te blijven werken voor een goede zelfbescherming door de be volking en voor aansluiting bij de Ver eeniging, de bijeenkomst gesloten. WALCHEREN. 't Zandt. Vrijdagavond kwam de A.R. Kiesvereen. in ledenvergadering bijeen onder leiding van den voorzitter, den heer J. Lorier, Drie nieuwe leden traden toe. Mede- deelingen werden gedaan in verband met de „Nederland Waakzaam"-actie, Een extra gave zal gevraagd worden voor het vormen van een „strijdkas". Een uitgebreid rapport werd uitgebracht over de kort geleden gehouden vergade ring der „Centrale". Namen werden vastgesteld in verband met de weldra te vormen groslijst. Arnemuiden. Dë Geref. Knapen Vereen, hield een gecombineerde jaarvergadering met de Kleine Meisjesvereen. „Het Mos terdzaadje". Een tweetal onderwerpen, Bijbelsche en Vaderlandsche Geschiede nis, werden behandeld. Ter afwisseling was er zang door de M.V., voordracht en samenspraak. Na de pauze vertoonde de heer P. de Haas een serie films, o.a. „De Oranje film van het alhier gehouden Oranjefeest op 10 Sept. 1938. De leider dankte na afloop Dr de Haas hartelijk voor deze mooie vertooning. Ds Scholing sprak een pittig slotwoord en ging voor in dank gebed. N.- en St. Jcosland. Vrijdag vierde de Chr. Jong. Vereen. „Ora et Labora" al hier, onder zeer groote belangstelling, haar jaarvergadering in de Chr. school. Het openingswoord van den voorzitter en het jaarverslag van den secretaris (hetwelk op rijm was), getuigden van een goed vereenigingsjaar. Het program ma werd op vlotte en prettige wijze af gewerkt. ZUID-BEVELAND. Nisse. Zaterdagavond organiseerde de Oranjevereeniging alhier een filmavond in de O.L. school. Nadat de voorzitter dhr A. J. v. Dijke de aanwezigen, die in zeer grooten getale waren opgekomen, welkom had geheeten begon dhr A. v. d. Poest Clement Jr zijn filmvertooning, o.a. een film die hij had gemaakt van de volks feesten gehouden bij het regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin. De voor zitter sloot met een woord van dank aan allen die tot het welslagen hadden mee gewerkt de vergadering. Rilland-Bath. In de 52e jaarvergade ring der Coöp. Kolenver. „De Vrijheid" U.A. waren aanwezig 47 leden. Uit 't ver slag van den secretaris bleek, dat het ledental nog steeds toeneemt; er zijn thans 214 personen lid. Ontvangen was f 10317,25, uitgegeven f9653,93; kasgeld 30 ,,'t Zijn kunstwerken! Ik heb er drie in mijn koffer." „Hól" zuchtte Louisiana. Juffrouw Ferrol stond op van haar stoel. „Ik zal ze u laten zien," zei ze. „Ik ik zou ze u wel eens willen aanpassen." „Ze mij aanpassen!" stamelde he! kind, op een toon van ontzag. „Ja," zei juffrou Ferrol, terwijl ze den koffer ontsloot en het deksel opensloeg. „Ik heb er naar verlangt ze u te zien aan hebben, van den eersten dag af dat ge hier zijt gekomen." Zij haalde de costuums te voorschijn en legde ze uitgespreid op het bed. Be schroomd trad Louise nader, en met een uitdrukking van eerbiedige, grenzenlooze bewondering op 't gelaat, bleef ze voor het bed staan. Er was een roomkleurig avondtoilet bij', van quasi-antieke, zachte, doffe zijde, met gouden garneersel opge maakt. „Zie eens," zei juffrouw Ferrol zacht bijna plechtig. Er volgde een geheimzinnig, majes tueus gebaar. „Kom hier," zei ze. „Ge moet het aan trekken." Louise trad een schrede terug. „Ik o! ik durf niet," riep ze ,,'t Is te mooi!" „Kom hier," herhaalde juffrouw HET STOPSEIN OP DEN WEG. Uniform stopteeken voor bevoegde ambtenaren gewenscht. Het gebeurt herhaaldelijk, dat automo bilisten op den weg worden aangehou den, zonder dat men kan zien of de per soon, die het stopsein geeft, daartoe ge rechtigd is. Ambtenaren zijn veelal niet in uniform gekleed en bovendien voor zien van de meest uiteenloopende stop seinen, waarvan iedereen, eventueel met minder goede bedoelingen gebruik kan maken om een auto te doen stilstaan. Vertrouwt men den aanhoudenden per soon niet en rijdt men door, dan pleegt men, indien de betreffende persoon een bevoegd ambtenaar is een strafbaar feit. Het is daarom voor de algemeene veilig heid hoogst gewenscht, dat het stop gebod door alle met controlewerkzaam heden belaste ambtenaren op dezelfde wijze wordt aangegeven. Vooral ook bij duisternis is zulks van het grootste be lang. De minister van Financiën had in de Memorie van Antwoord op het voorloo pig verslag over de begrooting van Finan ciën voor het dienstjaar 1037 medegedeeld dat een doelmatig stopteeken verkregen j was. Do A.N.W.B. hoeft toen don minister 1 van Economische Zaken, Waterstaat en Justitie verzocht dit apparaat, indien het zou blijken te voldoen, ook door de amb tenaren van hun departementen te doen gebruiken. Sindsdien is gebleken, dat In den toe stand slechts in dier voege verandering is gekomen, dat ook door het departe ment van Justitie proeven worden ge nomen met een stopteeken, doch afwij kend van dat, waarmede het departement van Financiën experimenteerde. Aangezien de zoo dringend gewensch te eenheid daardoor nog steeds niet ver kregen is, heeft de A.N.W.B. zich ander maal tot de betrokken ministers gewend met het verzoek door onderling overleg de vaststelling van een dos nachts duide lijk verlicht, kenteeken zooveel moge lijk te willen bespoedigen, Nov. 1938 f 663,42. Winst- en Verliesreke ning wees aan f 11492,95. Balans: actie! en passief f 1839,12. Herkozen werden tot bestuurs leden J. Bolier en A. Goeree; tot lid der commissie van toezicht G. Prevo. Be noemd tot kascontrolecommissie B. Rooze en P. Prevo. Besloten werd toe te treden tot de kolenconventie. Het vervoer der brandstoffen voor 1939 werd gegund aan G. Ossewaarde; het lossen aan N. de Leeuw. Stavenisse. In de Maandag gehouden raadsvergadering werd met algemeene stemmen tot hoofd der O.L. school be noemd dhr W. G. van Dissel, onderwijzer aan de O.L. school te Bodegraven. Aan de daarvoor in aanmerking komende wer- keloozen zal een kolentoeslag toegekend worden, ingevolge de normen, vastgesteld door den Min. van Soc. Zaken. Medegedeeld werd, dat de werkver schaffing voorloopig tot 7 Jan. wordt stopgezet. De werkloozen, die niet uit de werkloozenkas trekken, zullen in de steun regeling worden opgenomen. De begrooting van de N.V. Waterlei ding-Mij is vastgesteld op f 89958,16, waar in een geraamde winst van f 4037,49. De rente van het schuldenkapitaal dezer N.V.is teruggebracht van 4 op 3Vè In zake een besluit van den Commis saris der Koningin, waarbij bepaald werd, dat de gemeente procentsgewijze moet bijdragen in de kosten van de Ulo-school te Tholen, werd besloten aan den Com missaris te verzoeken in mindering te mogen brengen de vervoerkosten, die nu de gemeente vergoedt aan de schoolgaan de kinderen. Conform de regeling, vervat in een schrijven van den Minister van Soc. Za ken, werd besloten aan de daarvoor in aanmerking komende werkloozen een Kerstgave uit te reiken. Tholen. De Zaterdag j.l. gehouden Groene-Kruis-collecte heeft opgebracht de som van f 64,7lV2. Eten hartelijk Ferrol. Aarzelend gehoorzaamde ze en stelde zichzelve in handen van haar bescherm ster, Ze was zoo bedeesd en zenuwachtig, dat zij den geheelen tijd terwijl haar toi let gemaakt werd, beefde. Juffrouw Ferrol reeg de rugzijde van het kleed dicht met de dunne gouden ■koorden, en schikte met kenners oog de zware-, breede plooien van den sleep. Van den schouder tot aan den zoom was geen schaduw van een rimpel te bespeuren: 't zou niet mogelijk geweest zijn een kleedij te vinden, die de schoon heid dier jeugdige, bevallige gestalte zóó volkomen tot haar recht deed komen. Er was slechts een laag lijfje aan, en in 't geheel geen mouwen, maar 't geheel maakte een ver-bazend effect, en dit was, naar men begrijpt, de hoofdzaak. 1 „Wandel de kamer eens door," beval juffrouw Ferrol. Louisiana gehoorzaamde. „Nog eens," zei juffrouw Ferrol. Toen voor de tweede maal aan haar bevel voldaan was, sloeg zij de handen ineen, terwijl in haar houding en in de uitdrukking vam haar gelaat louter opge togenheid te lezen stond „Ik heb 't wel gezegd!" riep ze. „Ik heb 'twel gezegd! Ge hadt heel goed in New-York geboren kunnen zijn!" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5