een net Dienstmeisje Provinciale Staten van Zeeland. CHI$55H23IIL$ Kerknieuws Onderwijs Finantieële Berichten Marktberichten Telegrammen. Burgerlijke Stand. FOSTEPs MAACPILLEN Advertentiën. een Meid-Huishoudster, ATTENTIE. Agent is de heer W. DEKKER wat zij natuurlijk graag zoo willen hou den. Verder werkt de Diaconie veel samen met'de gemeente (B.A.). Wetib. Dees zegt, dat de Raadsleden eerder met hun be zwaren hadden moeten komen. Het gaat niet op, overal politiek achter te zoeken. Iedereen maakt er gebruik van, dus hoon het eigendom der gemeente te zijn. Weth. Van Dis wijst er op, dat de toestanden veranderd zijn. Vroeger lag de hegraaf- plaats ook om de Herv. kerk. Thans is het meer algemeen. Dhr de Pree zegt, dat de gemeente hier wel eens schade van kan hebben, waarop weth. Van Dis zegt, dat het B. A. helpt als een Diaconie in gebreke blijft. Dhr Vink zegt, dat het niet gaat om een bedrag van f 30, maar om de grief tegen de Diaconie, waarop dhr Contant zegt, dat bewezen moet worden, dat het een grief is. De voorzitter acht het raadzaam de dis cussies te sluiten, waarop het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek wordt verworpen met 4 tegen 3 st. Voor dhrn Dees, Van Dis en Contant. Dhr Hartog stelt daarop voor 't Raads besluit van 19 Oct. tot overneming van het lijkkleed in te trekken wat wordt aan genomen met 4 tegen 3 st. Tegen dhrn Dees, Van Dis en Contant. Een verzoek van het „Noodfonds" om een bijdrage van f 300 uit de gemeentekas wordt ingewilligd met alg. st. Een verzoek van dhr M. v. d. "Weele Pz. e.a. om verbetering van de Dorpsstraat wordt in handen gesteld van B. en W. voor het opmaken van een begrooting. Herbenoemd wordt als lid van de com missie tot wering van schoolverzuim, dhr P. Dourleyn. Benoemd in de vacature J. Huissen dhr J. Felius. Tot onderwijzeres aan de 0. L. school wordt met alg. st. benoemd Mej. J. C. Everse, tijd. onderw. aan deze school. Voorgelezen wordt een schrijven van Mr J. Elshout, betreffende schadevergoe ding aan het schip „Helena", schipper Padmos, welke in Aug. in de haven ko len heeft gelost. De beide wethouders worden uitgenoodigd nogmaals advies in te winnen. De voorzitter deelt mee, dat een twee tal brieven zijn ingekomen in verband toet de kwestie van grensscheiding bij de begraafplaats. Mevr. de Wed. Haringman verzoekt de gemeente de pas geplante doornhaag op de door het kadaster aan gewezen lijn te plaatsen. Dhr P. v. d. Weele Az. verzocht de in de vorige Raadsvergadering gedane be schuldigingen, als zou de grensscheiding in zijn voordeel zijn, te willen intrekken, daar bewezen is, dat dit niet het geval is. De voorzitter zegt, dat de Raad verplicht is zijn leedwezen hierover dan ook uit te spreken. Dhr Hartog zegt, dat dc Raad niemand heeft beticht. Hij heeft wel be sloten te onderzoeken, wat vanzelfspre kend is als de juistheid van de grens in twijfel wordt getrokken. Dus beeft de Raad hierover geen leedwezen uit te spre ken. Dhr de Pree verwondert zich dat weth Van Dis nooit heeft gesproken over de grens tussohen d'hr Snoep. Het voorstel van B. en W. om vanaf 1 Jan. aan hen, die hiervoor in aanmerking komen kolen- toeslag te geven van f 1,20 per week wordt met alg. st. een week vervroegd. Dhr Jan- se zal een lijstje van namen indienen, als ook voor de te verstrekken Kerstgave. Dhr D'e Pree zegt gevoelig te zijn over het feit, dat B. en W. niet tegenwoordig zijn geweest bij' het afscheid van dhr Huisson, voorheen onderwijzer aandc 0. L. sc'hool. Iemand, die 41 jaren het on derwijs dient, heeft dit wel verdiend. De voorzitter zegt, geen standjes in ont vangst te willen nemen. B. en W, zijn niet uitgenoodigd. Wisten zelfs niet op welk tijdstip dhr Huisson afscheid nam Dhr De Pree zegt geen standje te willen geven, waarop de voorzitter zegt, dat het er toch wel veel op lijkt. Na rondvraag wenscht de voorzitter den leden een gezegend Kerstfeest en een goed einde van 1938, waarop door Weh. Dees wordt geantwoord. D'e concierge Schrier en zijn vrouw ko men thans binnen. De voorzitter spreekt 'hen als volgt toe: Nog enkele dagen en U zegt den dienst vaarwel, die u met uw vrouw op nauwge zette wijze 25 jaren hebt verricht. Het is mij een groote vreugde u hiervoor harte lijk dank te kunnen zeggen, omdat u nim mer iets te veel is geweest. De samenwer king tusschen mij' als burgemeester en dhr Van Breda als secretaris was steeds van de beste. Steeds waart ge bereid wanneer eenigen dienst van u werd gevraagd. Bk denk terug aan de moeilijke jaren 1914 1918, de distributietijd. Menig verwijt i3 u toen misschien naar het hoofd gegooid. Ge hebt echter steeds als een eerlijk amb tenaar op de bres gestaan. Naast uw recht kendet ge ook uw plichten, wat wel eens bij velen te wenschen overlaat. Namens de gemeente daarvoor onzen hartelijken dank. Persoonlijk een woord van dank voor uw vriendschap, met de bede, dat ge nog vele jaren van de rust moogt genie ten. Namens den Raad wordt hierop een dressoir aangeboden. 'Dhr Schrier zegt hiervoor, ook namens zijn vrouw, hartelijk dank. schiere 20; J. J. KopmelsH. Deurloo 20. Uitslag 119. Dammen, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Eemnes-Binnen, J, Ronge, te Blokland. Te Benschop, J. J. Poot te Bunschoten. Aangenomen naar Oosterlittens, W. F. ten Bruggenkate te Geertruidenberg. Naar Schalsum, Joh. Aalbers te Anner- veen. Naar Kooten, I. F. de Jong te Hornhuizen. Geref. Kerken. Bedankt voor Wapenveld en voor Wormerveer, H. Veltman te Doornspijk. Voor Giessendam, Neder-Hardinxveld, J. A. van Arkel te Diever. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Steenwijk, M. W. Nieu- wenhuijze te Franeker. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Paterson (U.S A.), M. Hofman te Moercapelle. Voor Enkhuizen, A. Verhage te Middelburg. Voor Ridder kerk, M. Heikoop te Utrecht. Uit het ambt gezet. Het Prov. Kerkbestuur van Gelderland heeft Ds L. M. J. S. Herfkens, Ned. Herv. pre dikant te Beekbergen, uit zijn ambt ont zet. Ds Herfkens diende de gemeenten van Midlum, Zwaagwesteinde, Drachten (Evang.), Delfzijl, Assen (Evang.) en Beekbergen. Da D. A. van Haselen f. Zon dag is te 's Gravenhage overleden, 80 jaar oud, ds D1. A. van Hasselen, emeri tus predikant der Ned. .Herv, Kerk en ridder in de Oranje-Nassau orde. De overledene diende de gemeenten Zoeter- meer, Schipluiden, Alkmaar, Vlaardin- gen en Charlois. In 1928 verkreeg hij zijn emeritaat. Litslag vriendschappelijke wedstrijd gespeeld te Vlissingen tusschen Vlissin- gen I en Nieuwdorp I. Resp. VlissingenNieuwdorp: L, Goed- bloed-~PBrasser 0—2; O. Hellinga—A. Beukema 11; C. van BiemenA. Blan- kenburgh O2; A. KeymelJ. Huisson J- Blaasse, N. Schoolmeester 20; J- EgeraatJ. Modderkreke 11; J. GoedbloedP. Deurloo 1—1; G. Wolf— J- v. d. Berge 2—0; P. de Smet—M. Ge- Ter neuzen. Voor het doctoraal examen in de rechtswetenschappen aan de Rijks universiteit te Utrecht is geslaagd d'hr G. G. Wabeke, alhier. P. A. v. Schuppen f- Te Delft is op 51-jarigen leeftijd overleden de heer P. A. van Schuppen, hoofd der Chr. u.l.o.-school aan de Hugo de Grootstraat, directeur van de G'hr. handelsavond school. Afwezig de heeren Mes, Dieleiman, de Ridder, Moel'ker, Dekker en van Gorsel. Voorz. de Commissaris der Koningin. Ingekomen is o.a. een schrijven van het Ministerie van. Economische Zaken directie Landbouw, houdende de reeds bekende mededeelingen inzake openstel- stelling van Belgische grensikantoren voor den invoer van land- en tuinbouwpro ducten. G .d. Staten stellen voor aan te houden dc wijziging van het polder-ambtenaren- •reglement. Dhr de Baare (s.d.) vraagt, dit voor stel aan de orde te stellen in de buiten gewone Statenzitting. De voorzitter zegt dit toe, als het mo gelijk is. Ook wordt aangehouden de wijziging reglement calamiteuze polders. Eveneens dat tot vereeniging polder „Haventje van Biezelinge" en gedeelte calamiteuze Willem-Anna polder met wa terschap de Breede Watering bewesten Ierseke. Dhr Dominicus (A.R.) spreekt er zijn blijdschap over uit, dat Ged. Staten hun voorstel niet ongewijzigd willen handhaven. Misschien is het ook mogelijk, den toestand te laten, zooals hij is. Ook wordt aangehouden het voorstel betreffende den calamiteuzen Willem An na Polder. BRUG OVER DE ZANDKREEK. Dhr Sonke- (A.R.) spreekt zijn groote blijdscha uit over dit voorstel. Het is haast te mooi om waar te zijn. Spr. feli citeert Ged. Staten en vooral den heer van Vloten met dit succes. De toestand aan dit veer was Middeleeuwsch. Spr. wil de mogelijkheid van vervroeg de aflossing open stellen en ook de spoe diger intrekking van de bruggelden, als blijkt, dat het verkeer meer toeneemt dan Ged. Staten berekenen. Spr. verwacht dit laatste. Ten slotte verklaart Spr. in de blijdschap der NoordLBevelanders te deelen. Dhr Van Duin (C.H.) juicht ook het voorstel toe en hoopt, dat spoedig een bootdienst Zierikzee-Colijnsplaat tot stand zal komen. Deze verbinding is korter en practischer dan die naar Katsche Veer. Oo die wijze zullen ook de Schou wenaars in de voordeelen van de brug kunnen deelen. Dhr Edelman (R.-K.) is ook dank baar voor het voorstel en dankt er Ged. Staten voor. Dhr Onderdijk (s.-d.) hoopt, d!at het personeel, dat nu in dienst is van den veerschipper, straks in dienst der pro vincie zal worden genomen. Er bestaan verplichtingen tegenover deze menschen Spr. komt op tegen het bedoelen van een lid in de afdeelingen om het veer Veere-Kamperland op te heffen. Dan zou men de Noord-Bevelanders van Kam perland e.o., die op Middelburg zijn aan gewezen, dupeeren. Spr. gunt Goes graag de betere verbinding met Noord-Bevoland'. Maar vele Noord-Bevelanders zijn voor onderwijs b.v. op Middelburg aange wezen. Ook voor het bezoek van den marktdag. Dhr Boender (S.G.P.) juicht ook de totstandkoming van de brug toe. Natuur lijk zou Spr. een tolvrije Rijksbrug pre- fereeren. Maar dit zal wel niet mogelijk zjn. Ged. Staten zullen wel al het moge lijke bereikt hebben. Eerst achtte Spr. een verkeerstoename van 2 pet. per jaar te optimistisch, maar gezien de ervaring op de Thoolsche brug acht Spr. dit niet te hoog geraamd. Dhr Schippers (C.H.) gelooft de tolk te zijn van geheel Noord-Bevel and, als hij Ged. Staten dankt voor hun voor stel. Spr. hoopt echter dat het veer Veere-Kamperland behouden blijft. Dhr de Looze (C.H.) hoopt, dat de toekomstige leden van Ged. en Prov. Staten zullen vasthouden aan het schema dat nu is vastgesteld en niet telkens zullen aandringen op verlaging van ta rieven, als de resultaten eens meevallen. Wanneer dit laatste eens het geval mocht zijn, hoopt Spr. dat de reserves benut zullen worden niet voor tariefsverlaging, maar voor het veer Zierikzee-Colijnsplaat. Dhr Bouw ens (vrij R.K.) vindt het een „beroerd" ding, dat we d'e winst op het veer gaan prijsgeven en een tekort op een brug gaan accepteeren van f 10.000 per jaar. Dat is een groot offer voor 7000 zielen. Ook de verbinding met Schouwen-Duiveland moet verbeterd wor den. Dhr Vienings (R.K.) vraagt, bij Wa terstaat aan te dringen op spoedige in diening van een wetsontwerp inzake de brugrechten. Dhr Van Vloten (Ged. Staten) dankt voor 'de algemeene waardeering aan het adres van Ged. Staten. Spr. deelt inzake de Thoolsche brug mede, dat het onderzoek daarnaar in vollen gang is. Het spijt Spr., dat de be woners van het eiland Tholen niet zoo eensgezind zijn als die van Noord-Beve land. Een verbinding Zierikzee-Colijnsplaat zou het verkeer over de Noord-Bevel, brug doen toenemen. Maar hier .zijn nog problemen (vaarwater, inloophaven) op te lossen. Ged. Staten zullen voor deze mogelijkheid echter de oogen geopend houden. Wat het veer Veere-Kamperland betreft, zegt Spr., dat Ged. Staten volkomen bereid zijn dit veer te handhaven, maar wanneer door de brug het verkeer op dit veer sterk zou terugloopen en het verlies dan heel groot zou worden, dan zou een toestand kunnen ontstaan als op het veer Terneuzen-Vlissingen. Wat het financieringsschema betreft, acht Spr. het waarschijnlijk, dat de brug- gelden reeds het eerste jaar belangrijk zullen toenemen meer dan voorzichtig heidshalve is begroot. Dan behoeven deze gelden in volgende jaren minder toe te nemen om toch hetzelfde eindresultaat te krijgen. Ook "Ged." Staten willen een hoogere ontvangst dan geraamd is, in de eerste plaats aanwenden voor een flinke re serve om daaruit onderhoud en bediening te financieren als de brug tol vrij zal zijn. Wanneer de brug tolvrij is, zal de be diening natuurlijk minder kosten. Een reserve van 1350.000 zal noodig zijn. Eerst als die er is, kan aan verlaging van bruggeld worden gedacht. Nu heeft de heer Bouwens gezegd, dat voor de 7000 Noord-Bevelanders straks f40.000 per jaar meer zal worden uitge geven -dan nu. Dit is echter niet juist. Komt er geen brug, dan zal verbetering van het veer ook veel kosten. Het is niet billijk, dat alleen op dit veer een winst zou worden gemaakt, terwijl andere ve ren veel aan de provincie kosten. Ged. Staten hebben bij alle autoriteiten, ook bij den Minister van Waterstaat, op spoed aangedrongen. Dhr S O nke vraagt, of de bruggelden ongewijzigd zullen blijven, als de reserve van f350.000 er is en het verkeer de raming overtreft. Dhr Meertens pleit voor behoud van den bootdienst Vlissingen-Terneuzen. Dhr Dekker (N.S.B.) wil geld tegen een lagere rente dan 2il/2 pet. bij het Werkfonds aanvragen. Ook wil Spr. aan besteding onder Nederland'sche aanne mers. Dhr van Vloten zegt toe, dat tot tariefverlaging zal worden overgegaan, als de reserve zulks toelaat. Wat de rente betreft, een percentage van ty2 is pas van den laatsten tijd en was niet bekend in den tijd, toen Ged. Staten over deze brug onderhandelde. Ook kan spr. zich voorstellen, dat een lage rente wordt berekend als het een financiëel-krachtig lichaam geldt. De aanbesteding zal onder Nederlandsche aannemers plaats hebben. Dhr Edelman wil dit laatste ook uit strekken tot de onderdeelen. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. De voorzitter biedt aan de Staten en inzonderheid aan de Noord-Bevelan ders zijn gelukwenschen aan met dit be langrijk besluit. Subsidie herstel Abdijtoren Middelburg. Z.h.st. aangenomen. Idem restauratie Ned. Herv. Kerk Haamstede. 5 dagen. Bijna het geheele dorp was uitgeloopen om bij de landing tegenwoor dig te zijn, Het vliegtuig nam 9 passa giers mee op den terugtocht, GROOTE VORSTSCHADE. AALSMEER. In deze omgeving zijn :oo groote hoeveelheden planten en bloemen bevroren, dat de schade reeds in de dui zenden loopt. DE INGEVROREN IJSSELSTR00M URK. D'e sleepboot, die vanochtend van Urk naar de ingevroren IJsselstroom zou vertrekken en aan boord waarvan zich reeds 10 personen bevonden, heeft de reis niet kunnen ondernemen. Een sportvlieg- tuig is opgestegen om zakken brandstof uit te gooien. Er bevindt zich echter nie mand aan boord. Men vermoedt, dat de beide mannen pogingen doen om te voet den wal te bereiken. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A, 473 476 Ned. Ind. Handelsbank 130 130% Philips 218% 218 Unilever 139% 139 A. K. U. 39 38 Amsterd. Rubber 225V2 228 Kon. Olie 319% 318% Deli Mij. 250/1 248% Scheepvaart Unie 115 115 Kon. Boot 12lVs 121 3 pet. Nederland 1938 1015/i0 1015/i» 3 pet. Nederland 1937 99ls/n> 99lls/i» U. S. Steel 493/„ 493/ie Anaconda 26'/2 26Vi8 Bethelehem Steel 55% 55% Cities Service 5 5 Intern. Nickel 41 41 Shell Union 11% 11SA Kennecott 327/e 327/e Radio 6 6 Gar Foundry 22% 23 Tidewater 10 97/e Midcont. Oil 11 Va 12 General Motors 37% 37% Am. Enka 28 283/a Am. Water Works 10% 10 Republic Steel 1711/,» 17Va Continental Oil 22 22 De beurs was weinig veranderd maar prijshoudend, en alleen in de Suikeraan- declen was tamelijk veel handel. D'e Nivas heeft de prijzen verhoogd met 10 ets. en ruim 62000 ton voor export verkocht, in verband waarmede de Suikeraandeelen zeei vast waren. Java-Cultuur 208-9 pet., Nisu 217-18 pet., Vorstenlanden 91%-V2 pet. Verder waren de Rubberaandeelen ge middeld 2 pet. hooger wegens de vaste prijs van bet product, dat 8Vs d. no teerde. Overigens was er weinig verandering ook niet in de Amerikanen, die fractio- neel Jager waren. Pref. Cities Service was vast op 33V2, ongeveer 2 punten hooger. Van de buitenlandsche Staatsfondsen waren de Fransche opnieuw gevraagd en hooger. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 Dec., 2.30 u. Berlijn 73.70—73.90. Londen 8.58%8.60. Parijs 4.83'4.85. Brussel 30.97—31.02. New-York I.83V2—1.84%. GOES. Veiling van 19 Dec. Breek- peen 1,50, spruiten 18, uien 2,50, ronde kool 1,502, groene savoye kool 6,50, boerekool 6,50, prei 6,50'7.50, aardap pels 44,50, id. drielingen 1,801.90 gld. p. 100 kg. Goes, 20 Dec. 1938. Kookerwten f 9,50f 9,80, Schoklkers f 11—f 12,25; bruine boonen f 25 f 28,50. Eieren p. IOO f 4,30f 5,10, middenpr. p. 25 st. f l,17!/2, winkelpr. f 6; kleine eieren f 3,60f 4,05 p. 100 stuks. Eend eieren f 3,30 p. 100 stuks, Boter per kilo f 1,65; middenpr. p. ppnd 82,5 ct., winkelpr. 92,5 ct., 2e soort boerenboter 77,5 ctafwijkende bo ter 50 ct., Fabrieksboter 95 ct. Veilingsvereen. Zuid-Beveland, afd. Centrale Veiling. Kippeneieren groote f 4,30f 5,10, id. kleine f 3,60f 4,05, eendeieren f 3,30 p. 100 stuks. Aanvoer 30.000 stuks. EEN VLIEGTUIG VAN DE K. L. M. HEEFT OP AMELAND POST GEBRACHT. AMSTERDAM. Vanmorgen is op het strand van Ameland ten Z. van Hollum een Fokker van de K. L. M. geland. Het vliegtuig had post meegekregen Tan GOES. Geboren: Adriana Jacoba, dv. Jacobus Gornelis Bruggeman en Jacoba Polderdijk. Overleden: Maria Brandt, 87 j. wed. van Izak Jacobus Drever. Pieternella Okké, 62 j. wed. van Geerard Verheule. MIDDELBURG. Bevallen: M. J. Gel dof geb. Wondergem d. Overleden: A. de Smidt 71 j. wedn. van P. F. Pleijte. (M. G.) Van 1519 December. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. de Vis ser 26 j. en G. J. Gillissen 22 j.; A. van der Weele 22 j. en A. Kooning 19 j. Getrouwd: P. M. .But 33 j. en J. M. Monté 24 j.; A. van Eenennaam 27 j. en P. Meijer 22 j. Bevallen: W. Geelhoed geb. Minder hout z.; M. Keijmel geb. de Bruijne d.; M. van Belzen geb. Vogel d.; A. Peere boom geb Prins d. Overleden: J. Koppejan, 57 j., vrouw van J. Franse; C. Sorgedrager, 58 j., man van G. V, J, van Holthuijsen. (VI. C.) en «lachte ipijsverte.ing veroorzaksu j hoofdpijn, lusteloosheid, gsmolllkhïid, hartwater, maagpijn enz. Foster's Maagpnlen zijn het probate laxeermiddel en dragen zorg voor een volkomen normale ontlasr'r?, doordat zij zoo zacht werken. Prija 0.65 Van 1017 December OOSTKAPELLE. Getrouwd: E. H. Oos- terwold 31 j. jm. en J. Eckhardt 34 j. jd. Bevallen: C. M. Brand geb. Francke d. Overleden: G. F. Sprenger 84 j. ongeh. d. (M. C.) Goes. Maandagmiddag werd door B. en W. aanbesteed het onderhoudswerk voor 1939. Ingeschreven werd als volgt: Metserwerk: fa. J. M. J. Schrijver Zn., 17 pet. ben. tarief; 'Gebr. Schrijver 12 pet. ben. tarief; Loodgieterswerk: J. v. d. Klooster, 15 pet. ben. tarief; G. Reijerse, 9 pet. ben. tarief; Straatmakerswerk: G. M. Breas Zn. 6 pet. bov. tarief; fa. F. Iluijnhouwer 5 pet. bov. tarief; M. Wandel te Oostburg, 5 pet. ben. tarief; M. W. Knuist 7 pet. bov. tarief; Jalousiemakerswerk: J. P. Hopmans, 5 pet. ben. tarief; -Schilderwerk: J. de Graaff Zn. 10 pet. ben, tarief; M. W. Verplakke, 16 pet. ben. tarief; gebr. Bruggeman 16 pet. ben. tarief; L. M. Roosendaal, 17 pet. ben. tarief; G. S. Kuijper 8 pet. ben. tarief. 'Smidswerk: Iz. Adriaanse, volgens ta rief. Timmerwerk: fa. J. M. J. Schrijver Zn. 15 pet. ben. tarief; W. de Jonge 16 pet. ben. tarief; H. van Sabben 17 pet. ben. tarief; G. Corstanje 15 pet. ben. tarief; L. Boutens 18 pet. ben. tarief; J. P. Hopmans 8 pet. ben. tarief; Vrachtrij'derswerk: J. Westdorp 6 pet. ben. tarief; A. Corstanje Pzn. 6 pet. ben. tarief; A. van Maasdam 7 pet. ben. ta rief. Heden overleed plotseling onze innig geliefde Vrouw en Moeder ALIE AKKE VISSER, in den ouderdom van 36 jaar. Allen, die haar gekend hebben, zullen beseffen wat wij in haar verliezen. A. MOL. PIET. TINEKE. Goes, 20 December 1938. Westwal. Tegen hoog loon terstond gevraagd: wegens huwelijk der voorgaande, bij JAN CORNELISSE, Wilhelmina- dorp. Wegens huwelijk der tegenwoordige gevraagd tegen Februari a.s. Mevr. LINDENBERGH VAN GORSEL, „Bakkersboogerd", Wemeldinge. DE GEWELDIGE AFBRAAK VEILING te Middelburg, Kromme Weele, ten verzoeke van dhr C. WESTDORP, en ten overstaan van Deurwaarder C. HEIJBOER, is wegens de hevige koude UITGESTELD, en zal thans binnen enkele dagen plaats hebben. J. THIERY. Het Bestuur der Boerenleenbank Serooskerke (W.) maakt bekend, dat het kantoor der Bank op 23 en 30 December 1938, des voormiddags van 9—12 uur en des namiddags van 3—8 uur geopend zal zijn voor het betalen der voorschotrente. Nader zal worden bekend gemaakt wanneer de spaarbank- en reke ning-courantboekjes ter rente-bij schrijving en contröle moeten wor den ingeleverd. U gelieve dus tot nader bericht deze boekjes niet in te leveren. Namens het Bestuur: ADR. MELIS, Secretaris. Aan „GRONINGEN", Paarden- en Veeverzekering, Directie: LEOPOLD, UTRECHT, betuig ik mijn groote tevredenheid voor de vlotte uit betaling van mijn gestorven paard. Zoodra de noodige stukken waren opgezonden, ontving ik de volledige uitkeering. Ik zal dan ook deze Maatschappij overal aanbevelen. St.-Jansstraat 66, Middelburg. Aagtekerke, December 1938. A. WILLEMSE,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3