SCHUDT UW LEVER WAKKER Mogen de meeste Dnitsche meisjes blijven? Binnenland. Gemeenteraad van Middelburg. Kinderbijslag 3 pet. van het verdiende loon. WAT DOET ENGELAND ALS TUNIS WORDT AANGEVALLEN? Chamberlain gaf op deze vraag geen antwoord. Ondanks het feit, dat Chamberlain in zijn redevoering van Dinsdagavond ver klaard heeft, dat de Engelsche betrekkin gen met Frankrijk zóó nauw zijn, dat zij verre uitgaan boven zuiver wettelijke verplichtingen, heeft de liberaal Mander Woensdag in het lagerhuis opheldering gevraagd over de betrekkingen tusschen beide landen. Hij vroeg of het niet zeer belangrijk was, dat Frankrijk zou weten, of G r o o t-B rittannië aan zijn zijde zal staan, wanneer Corsica of Tunis zouden worden aangevallen. Chamberlain gaf op deze vraag geen antwoord. Wel zei hij: Naar de opvatting der Britsche regee ring is de verplichting tot eerbiediging van den statis quo in de Middellandsche Zee, zooals die is vastgesteld in het En- gelsch-Italiaansche accoord, zeker van toepassing op Tunis en ieder optreden in strijd met die overeenkomst zou natuur lijk een zaak van groote bezorgdheid zijn voor de Britsche regeering. DE MAGINOT-LINIE VAN TUNIS GEREED. De „Maginot-linie van Tunis", met welker bouw de Franschen verleden jaar begonnen zijin, is practisch gereed, meldt Un. Press, en met het oog op de Italiaan- sche aspiraties hebben thans de Fran sehe militaire ingenieurs een plan uit gewerkt voor een netwerk van nieuwe wegen en spoorlijnen, teneinde in staat te zijn ten spoedigste, indien noodig, uit Algiers naar Tunis en andere strategisch belangrijke 'punten versterkingen te kun nen zenden. Buitenlandsche en Fransehe strategen zijn het er over eens, dat er gemiddeld drie vijandelijke soldaten tegen één Franschen soldaat noodig is, om door de Maginotlinie van Tunis heen te breken. Bij de uitvoering van het plan zal er in de eerstkomende maanden voor dui zenden arbeiders werkgelegenheid zijn en, hoe paradoxaal het moge klinlken, een groot deel van dit werk zal aan ïtaliaan- sche arbeiders, die in het gebied van Tunis wonen, worden toevertrouwd. Volgens zeer betrouwbare militaire inlichtingen heeft deze linie, die een co- pie op kleine schaal van de Maginot linie langs de grens met Duitschland is, een lengte van 320 kilometer. Ze wordt onderbroken door forten en andere spe ciale versterkingen. KRACHTIGE WOORDEN VAN BONNET OVER ITALIAANSCHE EISCHEN. Bonnet, de Fransehe minister van Bui tenlandsche zaken, heeft gistermiddag in de Fransehe Kamercommissie voor Buitenlandsche Zaken mededeelingen ge daan over de Fransoh-Italiaansche be trekkingen, speciaal met het oog op de Tunis- en Corsica-kwestie. De Italiaan- sche minister van Buitenlandsche Zaken, aldus verklaarde hij, graaf Ciano, had den Franschen gezant, Poncet, meege deeld, dat de Italiaansche regeering geen verantwoordelijkheid aanvaardde voor de betoogingen in de Italiaansche Ka mer, en men inzake de buitenlandsche politiek slechts met de verklaringen der Italiaansche regeering diende rekening te houden. Bonnet deelde mede, dat de Fransehe regeering geen enkele eisch van de Ita liaansche regeering had ontvangen. Zelfs als een dergelijke eisch zou worden ge formuleerd aan Italiaanschen kant, zou er voor de Fransehe regeering toch geen spra ke van kunnen zijln,toe te staan in den afstand van ook maar een duim van haar grondgebied. E! e n dergelijke eisch zou slechts tot een gewapend conflict kunnen leiden. SCHACHT TE LONDEN. Het bezoek van Dr Schacht aan Londen wordt druk besproken. Men is van mee ning, dat hij hoofdzakelijk besprekingen zal voeren over: 1. De mogelijkheid om de emigratie der Joden uit Duitschland te verbinden met een verhooging van den Duitschen export; 2. het probleem van de Engelsch-Duit- sche handelsbetrekkingen naar aanleiding van de voorteekenen, dat Engeland de concurrentie op de wereldmarkt wil ver scherpen. In sommige kringen is men van mee ning, dat, gezien het feit dat Duitschland nu sedert korten tijd waardevolle vroegere Tsjechische gebieden bezit, de Engelsche vertegenwoordigers bij Dr Schacht zullen aandringen op deelneming van Duitsok- land aan de Tsjechische leening. piwmiiii i«inin IIHTTH1HI1I1I niii«>in mm»m«n>»a>wiwm*iiiwiiwiiiii^ VERBINDING ANTWERPEN— BERGEN OP ZOOM. Nieiiv/o tariefregeling. Er bestaan op het oogenhlik twee ver bindingen tusschen de West-Brabantsche Bjad Bergen op Zoom en Antwerpen. De eenG is een uitsluitende autobus-lijn over Putte, de tweede loopt over Zandvliet, met een traject per autobus Bergen op Zoom—OssendrechtZandvliet en een electrisene tram van Zandvliet naar Ant werpen. 'Wiaarschijnlijk om het «wA*-r Jarigs Een aantal van 3000 moet echter uiterlijk 1 Februari naar Duitschland terug. Volgens het „Hbld." zijn de geruchten dat de Duitsche regeering besloten zou hebben alle Duitsche dienstboden het betreft hier ongeveer 25.000 die in Nederland in betrekking zijn, de eerst volgende maanden terug te roepen, on juist. Uit nadere informaties in regeerings- kringen blijkt, dat het slechts geldt 3000 Duitsche dienstboden, in hoofdzaak die welke in Joodsche gezinnen dienen, die naar Duitschland moeten terugkeeren, omdat daar gebrek aan vrouwelijke ar beidskrachten is in het gezin en op het land. Zij zullen haar dienst zoo tijdig moeten opzeggen, dat zij op 1 Februari naar Duitschland kunnen vertrekken laatstgenoemde route te bevorderen is voor het Belgisch gedeelte een drie- daagsch retourbiljet en een nieuw tarief ingevoerd. Het Belgisch Staatsblad bevat name lijk het volgende besluit: „Voor de ver binding AntwerpenBergen op Zoom worden retourbiljetten afgegeven, waar van de prijs Antwerpengrens (Zand vliet) op 7.50 frank is vastgesteld. Deze biljetten zijn drie dagen geldig". RIJKSVERZEKERINGSBANK EN DE MIDDENSTAND. Vertegenwoordiger in Raad van Toezicht benoemd. De minister van Sociale Zaken heeft voor eenigen tijd gunstig beschikt op een verzoek van de contact-centrale van de drie Nederlandsche middenstandsbonden, strekkende tot het verkrijgen van een ver tegenwoordiging van den georganiseer- den middenstand in den Raad van Toe zicht op de Rijksverzekeringsbank. Bij ministerieele beschikking is thans met ingang van 15 November j.l. en tot 1 Maart 1940, op voordracht van de drie Nederlandsche middenstandsbonden, tot lid benoemd de heer H. J. Peletier te Leeuwarden en tot plaatsvervangend lid de heer H. L. Jansen te 's Gravenhage. TEELTPREMIE VLAS. Medegedeeld wordt, dat voor vlas van den oogst 1938, dat werd verkocht vóór 1 December 1938, geen teeltpremie zal worden verleend. RIJKSUITGEVERIJ CONCURRENT VAN DEN HANDEL Het Tweede-Kamerlid W endelaar heeft aan den Minister van Binnenland- sche Zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat de rijksuitgeverij een portret naar een opname van God fried de Groot in een lijst van Slavonisch eikenhout en voorzien van glas .verkrijg baar stelt, waardoor een dergelijke, met groote 'kosten en een niet onbeteekenend risico ondernomen particuliere uitgave naar een schilderij van Willy Sluiter in gevaar wordt gebracht? 2. Wordt het in de eerste vraag bedoel de portret gedrukt ter landsdrukkerij en worden ter landsdrukkerij voor deze uit gave gedrukte prospecti als dienststuk verzonden? 3. Draagt het rijik een altijd mogelijk nadeelig saldo van deze uitgave? 4. Meent de minister, dat de vervaardi ging van dit portret en van de daarvoor rondgezonden prospecti behooren tot het rijks drukwerk, dat uit zijn aard ter lands drukkerij vervaardigd behoort te worden? 5. Zoo neen, meent de minister dan, dat het vervaardigen van reproducties van een portret en van prospecti voor de uit gave daarvan behooren tot het werk, dat de landsdrukkerij „ter opvulling" noodig heeft om haar voor het drukken van re- geeringsstukken en van de handelingen der Staten-Generaal noodzakelijke machi nes economisch te kunnen exploiteeren? 6. Indien ook deze vraag ontkennend beantwoord wordt, is de minister dan be reid deze uitgave, welke in dat geval in strijd zou zijn met de aan de Kamer mee gedeelde inzichten van den minister, te verbieden? Gistermiddag vergaderde de Raad van Middelburg. Dhr Flipse komt later ter vergadering. Verordening nopens indienst neming op burgerlijke arbeids overeenkomst. Dhr Paul stelt verschillende, meestal kleine, redactiewijzigingen voor en vraagt enkele inlichtingen. De voorzitter vraagt met nadruk bij wijziging van verordeningen derge lijke opmerkingen in 'tvervolg vooraf toe te zenden èn ter wille van B. en W. èn ter wille van de Raadsleden. Dhr v. d. F e 11 z wil zich liever hou den aan het Rijksreglement. Spr. wil enkele zinsnoden schrappen, waarin overleg met de vakorganisaties wordt voorgeschreven. Volgens Spr, moet er een. krachtig gezag zijn. Er is altijd recht van heroep op den Raad. Weth. Onderdijk verdedigt het voorstel van B. en W. Dé zinsneden over overleg met de vakorganisaties betreffen spoedgevallen bij staking enz. Dhr v. d. F e 11 z: Hierin moeten B. en W. beslissen. Dhr Onderdijk: Ja, maar na over leg. Dhr v. d. F e 11 z: Neen. Dhr Onderdijk: Dus zonder we derboor? Bfear bks ik tegen. Dhr Jeronimus vindt het onjuist van het overleg de niet-georganiseerde werknemers uit te sluiten. Weth. Onderdijk zou het onbillijk vinden deze bepaling, die in het ambte- naren-regelement wèl voorkomt, hier te schrappen. Dhr Wondergem merkt op, dat een dergelijke bepaling ook in het Rijks reglement voorkomt. Dhr v. d. F e 11 z; Dat is daar ook on juist. Dhr Onderdijk vindt het onbillijk straf toe te passen, zonder de betrokke nen vooraf te hooren. Het voorstel-v. d. Feltz wordt verwor pen met 12 togen 4 st. Vóór dhrn v. d. Feltz, Jeronimus, Portheine, Helder. 'Het voorstel wordt aangenomen. Rekening 1937 Burg. Armbestuur. Mevr. W e ij 1 maakt enkele opmerkin gen over het overwerk bjj dit lichaam. De voorzitter merkt op dat B. en W. te dezer zake een schrijven aan het B. A. hebben gericht. Dhr K g e 1 e r deelt mede, dat over werk noodig was, omdat reorganisatie der administratie veel extra-werk in 1937 met zich bracht. De rekening wordt goedgekeurd. De gemeente-rekening 1937 wordt even eens vastgesteld. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Elscht Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. Nader besluit met betrekking tot bijz. school voor buitengewoon L.O. De voorzitter spreekt er zijn blijd schap over uit, dat deze nuttige inrich ting hier is gevestigd. Hiermee feliciteert Spr. niet alleen de ouders der kinderen, maar ook de gemeente. In antwoord op een vraag van den heer Mo n d e e 1 zegt de v o o rz i 11 e r, dat het Raadsbesluit dezen zomer geno men door Ged. Staten nog niet is goedge keurd. De „commissie van overleg" in Den Haag had bezwaar tegen beschik baarstelling van de lokalen. Maar B. en W. hebben geantwoord, dat de gemeente voor die lokalen 'geen emplooi had. Bo vendien is de situatie veranderd, door dat de beschikbaarstelling der lokalen nu is vervallen. Wellicht is een gToot be zwaar der commissie nu van de baan. Misschien heeft zij nog bezwaar tegen de niet-verplichte bijdrage van f 15 per leerling boven de verplichte f 15. We moeten dit afwachten. Het voorstel wordt aangenomen. Rooiing van boomen. D'hr M o n d e e 1 vraagt of het wel noodzakelijk is zoo'n groot aantal boo men (197) te rooien. Dhr Heemskerk acht radicale maatregelen noodig, als het zieke boo men betreft. Maar onnoodig moet er niet worden gerooid. Weth. Onderdijk antwoordt, dat B. en W. met het rooien van boomen zeer voorzichtig te werk gaan. Soms is het ge- wenscht, ook enkele gezonde boomen te rooien, die alleen zouden blijven staan. In plaats van de te rooien iepehoomen komen linden, tamme kastanjes, enz. Het voorstel wordt aangenomen. Eveneens de volgende voorstellen: Vaststelling nieuwe schoolgeldverorde ning Avondschool voor Nijverheidson derwijs, wijziging alg. salarisverorde ning, wijziging ambtenaren-reglement, overneming onderhoudsplicht Nadorst- weg, gebruik vroeger tbc-consultatiebu- reau Noordbolwerk, gebruik gymnastiek lokaal school J en verhuring vroeger brandspuithuisje aan de Segeerssingel. Ook dat tot verkoop van gemeente grond bij den Nieuwlandschen weg. Verhuring perceel Korte Delft Nieuwstraat. De huurder de Steur vroeg huurver- mindering met f 50 en vrij waterleiding, wat ook op f 50 komt. Op deze voorwaar de wil hij voor drie jaar huren. B. en W. stellen voor alleen de water leiding voor gemeente-rekening te ne men, maar de huur niet te verlagen, en voor één jaar te verhuren. In antwoord op een vraag van den heer Lambermont zegt weth. Onderdijk dat vrij waterleiding voor gemeentewoningen geen regel maar uitzondering is. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Benoemingen. Aan de orde was nu een heele reeks benoemingen: a. voorzitter en 2 leden van de Com missie van financiën. Herbenoemd werd mevr. Weijl tot voorzitster en de heeren van der Feltz en Mondeel als leden; b. vier leden der Commissie van bij stand der bedrijven. Herbenoemd de hee ren den Hollander, Lambermont, Por theine en Paul; c. 4 leden der commissie van bijstand der gemeentewerken enz. Herbenoemd de heeren Heemskerk, Wondergem, Jeroni mus en Helder; d. 4 leden de? commissie voos de straf verordeningen. Herbenoemd mevr. Weijl en de heeren Portheine, Heemskerk en van der Feltz; e. 3 leden der commissie voor onder zoek bezwaarschriften straatbelasting en vergunningsrecht. Herbenoemd de heeren Paul, Lambermont en de Bruin. f. van een lid van het bestuur der Godshuizen. Herbenoemd arts L. Weijl; g. drie leden van het Burgerlijk Arm bestuur. Heibenoemd de heeren mr F. B. Evers, W. P. Cornelisse en C. Verwaal. h. 4 leden der commissie van toezicht op het l.o. Herkozen mej. J. G. G. de Gleijn-Brem, en de heeren S. Brouwer en P. M. Wolters. Voor de vacature-Cn. J. Bakker, die nu de plaats inneemt van den voorzitter, die ambtshalve als wet houder van onderwijs lid is, werd ge kozen de heer Louwerse; i. van een lid der commissie van toe zicht op de avondschool voor N.O. Her benoemd werd de heer A. Heijboer; j. van een leeraar aan den typografen- cursus der Avondschool voor N.O. Be noemd werd de heer J. H. Buising, thans tijdelijk. GEMEENTEBEGROOTING. Te ruim 4 uur wordt met de behande ling der begrooting 1939 begonnen. Algemeene beschouwingen. De voorzitter heeft zich ernstig afgevraagd of hij moest komen met een voorstel tot beperking van den spreektijd. Hiervoor bestaan zeker voldoende rede nen. Het zou ook practisch uitvoerbaar zijn. Vlissingen deed zes uur, Goes drie uur over de begrooting. Volgens een sys teem, dat Spr. ontworpen heeft, zou 4% uur voldoende zijn voor algemeene be schouwingen, antwoord van B. en W. en replieken. Daardoor zou het mogelijk zijn vandaag met de begrooting gereed te komen. De situatie is nu geheel anders dan enkele jaren geleden. Alle leden hebben de begrooting commissioraal besproken. B. en W. hebben uitvoerig schriftelijk ge antwoord. Langdurige debatten zijn vol gens Spr. niet meer noodig. Beperking van den spreektijd zou steun vinden in de volgroeide overtuiging bui ten den Raad. Spr. 'leest een artikel uit een niet-politiek blad voor, waarin geconstateerd wordt, dat er voor be- grootingsdebatten weinig of geen belang stelling meer bestaat. Spr. doet een beroep op den Raad tot vrijwillige beperking een voorstel tot spreektijd-beperking zal hij nu nog niet doen teneinde vandaag de begrooting af te doen. Dhr Paul merkt op, dat de begrooting een somber aspect vertoont. Er is een tekort van f 98,000. Wel zijn we nog niet in optima forma nood lijdend, maar we zijn er -slechts f 10.000 van daan. Spr. zet de oorzaken hiervan uiteen: overheveling van belasting-op brengst naar het Rijk, meer uitgaven voor B. A., uitgaven voor werkloosheid, enz. De werkloosheid daalt niet noemens waard in deze gemeente. Wel is het per centage tewerkgestelden verhoogd. Spr. juicht werkverschaffing op groote schaal toe (plan Westhoff), maar voorloopig zal de gemeente hier zelf het mogelijke moe ten doen. Spr. noemt wegneming van bochten in den singel, aanleg van [rij wielpaden achter de boomen (vooral waar rooiing moet plaats hebben), werk in de plantsoenen, enz. Spr. heeft zich meermalen geërgerd over de bemoeizucht Van hoogere col leges. Van de gemeentelijke zelfstandig heid is weinig overgebleven. Spr. behandelt ook de in de sectie ter sprake gebrachte verlenging van den arbeidstijd voor gemeente-personeel. Met het afwijzend prae-advies van B. en W. kan Spr. zich vereenigen. Spr. merkt op, dat fractiegenooten van dit lid, dat deze kwestie aansneed, te Amsterdam pleitten voor verkorting van den werk tijd. Spr. dringt er op aan, dat B. en W. zich zullen wenden tot de vereeniging van Ned. Gemeenten inzake de aanhan gige voorstellen tot wijiziging van de fi- nanciëele verhouding tusschen Rijk en Gemeente. Hoewel de Raad niet vrij was in zijn doen, geeft Spr. -een opsomming van de belangrijke besluiten die de laatsta jaren toch zijn genomen. De bedrijven staan er heter voor dan de gemeente zelf. Belangrijke tariefsver lagingen zijn ingevoerd. Over de vast- rtchttarieven is Spr. nog niet voldaan. We zullen nog omlaag moeten. Ook over de beschikbaarstelling van bouwterrein is Spr. niet tevreden. Daar is in de laatste jaren te weinig aan gedaan. De wrange vruchten (Nadorst, Veerscheweg) worden nu z'icbtbaar. Men kan den trek uit de oude binnenstad naar meer moderne woningen niet tegen houden. Het voorstel tot subsidiëering der mu ziekkorpsen juicht spr. toe. Men zegt wel, dat dit geld beter beschikbaar kon worden gesteld voor uitzending van kin deren, maar het is wel zoo goed als zeker dat dit van hoogerhand niet zou worden goedgekeurd. Wat de verkeersregeling betreft, met deze kan Spr. nog niet ten volle accoord gaan. Spr. doelt op die Maikt, waar de autobussen nu genoodzaakt zijn onnoo dig de trambaan te kruisen. Zoo noodig wil Spr. aan de autobussen een andere staanplaats geven. Op de punten betreffende het abattoir en de samenvoeging van gemeente-diens ten zal Spr. nu niet ingaan. De afgeloopen vierjarige periode was moeilijk. Spr. hoopt, dat de gemeente spoedig weer zelfstandig zal worden. MAXIMUM UITKEERING BEDRAAGT ƒ0,25, MINIMUM ƒ0,10 PER DAG. In aansluiting aan het uittreksel uit de Memorie van Toelichting tot het wets ontwerp houdende regelen inzake kinder bijslag verzekeringdient nog te worden gemeld, dat krachtens art. 25 van het ontwerp de kinderbijslag per arbeidsdag zal bedragen f0.10, f0.15, f0.20 off0.25 zulks naar gelang van de hoogte van het loon van den arbeider. Gemiddeld komt een kinderbijslag neer op ongeveer .3 pet. van het verdiende loon. De letterlijke tekst van het voorgestelde art. 25 luidt: 1. Voor arbeiders met een loon: a. per maand van f 100 of minder; b. per week van f 24 of minder; c. per dag van f 4 of minder; bedraagt een kinderbijslag 10 cent. 2. Voor arbeiders met een Joon: a. per maand van meer dan f 100, doch niet meer dan f 150; b. per week meer dan f24, doch niet meer dan f36; c. per dag van meer dan f4, doch niet meer dan f6; bedraagt een kindertoeslag f015. 3. Voor arbeiders met een loon: a. per maand van meer dan f 150, doch niet meer dan f200; b. per week van meer dan f 36, doch niet meer dan f 48; c. per dag van meer dan f6, doch niet meer dan f8 bedraagt een kinderbijslag £0.20. 4. Voor arbeiders met een )oon: a. per maand van meer dan f200; por wéék van meer dan f48; c. per dag van meer dan f8; bedraagt een kinderbijslag f 0.25. 5. De kinderbijslag wordt uitgekeerd over iederen dag, waarop de .arbeider heeft gewerkt. Dagen, waarop niet .ge arbeid is, maar waarover de .arbeider van zijn werkgever loon heeft ontvangen, wor den mede als arbeidsdagen beschouwd. Over zeven achtereenvolgende dagen wordt den arbeider echter nooit .meer uitgekeerd dan zes maal het hem per arbeidsdag aan kinderbijslag toekomende bedrag. De uitbetaling van den kinderbijslag geschiedt ten minste eenmaal in de 3 maanden. De voorzitter: Hulde voor uw be knoptheid. Mevr. W e y 1 (v.d.) acht het haast niet mogelijk, hij de behandeling der begroo ting nieuwe dingen te bereiken. De Raad staat onder streng toezicht. Critiek op B. en W. heeft Spr. niet. Integendeel. De samenwerking in den Raad was meestal van aangenamen aard. Een aantal belangrijke beslissingen kon in de afgeloopen vier jaar worden ge nomen. Helaas moesten allerlei subsi dies worden geschrapt of verminderd1. Maar van beteekenis waren toch, ondanks de armoede der stad!: verkeersverbeterin- gen, rioleering, reiniging van de singels, verbetering Dokhaven, nieuw Ziekenhuis met barakken, nieuwe installatie der wa terleiding, wijziging in de tarieven, enz. Hoewel Spr. betreurt, dat geen open bare school voor buitengewoon L. O. tot stand kwam, is toch de bijz. school voor dit onderwijs van groote beteekenis. Spr. is ook dankbaar voor behoud van den schouwburg. Langgekoesterde wenschen komen wel licht in uitvoering (trottoirs in de Lange Delft). Misschien ook het abattoir? Helaas is de werkloosheid pog altijd groot. De uitgaven voor het B. A. stij gen. De fin. toestand der gemeente is moeilijk. Wenschen op onderwijsgebied moeten we maar niet eens uitspreken. Toch noemt Spr. onderwijs ,aan spraak- gebrefckigen, zwemonderwijs, en tandheel kundige verzorging. Gelukkig heeft Spr. ook gezien, dat billijke ^wenscheq op den duur worden vervuld (wethouderspensi- oen, enz.). We moeten piet moedeloos worden. Qp donkere tijden volgen toch ook betere. Dhr Lambermont (R.K.) zou gaar ne zien, dat voortaan de begrooting in een speciaal daaraan gewijde zitting wordt behandeld. Wat betreft de- werkverschaffing, be treurt Spr. het, dat de werkobjecten soms zoo ver van de woonplaats af liggen. Spr. juicht behoud van den schouw burg toe, maar had hem graag op een andere plaats gezien. Verder bepleit Spr. uitbreiding der sportterreinen. Na twee jaar zijn we daarmee nog geen stap ver der. Spr. vraagt de bijzondere aandacht van B. en W. voor den middenstand. Spr. wijst op de uitbreiding van het grootwinkelbedrijf. In dit verband juicht Spr. de aangekondigde verlaging van be lasting voor den middenstand toe. Graag zag Spr., dat ,aan verzoeken tot meer openstelling van winkels zoo ruim mogelijk wordt voldaan. Spr. bepleit ook subsidie aan het mu ziekgezelschap St. Caecilia". Het crite rium van „het geven van openbare con certen" acht Spr. niet geheel juist. Dit corps is reeds in het openbaar opge treden en zal binnenkort wel in 't publiek concerteeren. Verder vraagt Spr. rapport over het resultaat van de werking van de nieuwe regeling van 't politiekorps. Oök betoogt Spr., dat de Raad het recht heeft critiek te .oefenen jop de com missie voor de Sportterreinen. De huur der tennisbanen had reeds jaren geleden moeten zijn verlaagd. Ze waren het melk koetje van het sportterrein. Men heeft de winst op deze banen jiooit gereser veerd. Nu ligt er een armzalig iets, dat indertijd met grof geld door ingezetenen is betaald. Ook zijn er nog tal van andere klachten over het sportterrein.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2