De ïweede Kamer. Ingezonden Stukken. Gemengd Mieuws Rechtszaken Radioprogramma. SCHOUWEN -DUIVELAND. NOORD-BEVELAND. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. Grijpsknrke. Maandagavond vergaderde de afd. van den G.B.T.B. alhier onder voorzitterschap van dhr A. P. Koster. De voorzitter werd bij acclamatie als af- deelingsbestuurslid herkozen. De nieuwe contributieregeling werd zonder hoof delijke stemming aangenomen. Dhr Wis- kerke, te Middelburg, in dienst bij den Rij'kslandbouwvoorlichtingsdienst sprak daarna over „Het Kalkvraagstuk". Op eenvoudige en duidelijke wijze beant woordde Spr. de vragen: Welke rol speelt Ikalk in den grond? en Op welke wijze j wordt de kalk uit den grond verdreven. Ook werden de verschillende kalkmest- stoffen als kluitkalk, poederkalk, Kenei- ca, enz. behandeld, in verband mot de aanwending daarvan. Een drukke be spreking volgde. Aagtekerke. Dammen. Maandagavond speelde Aagtekerke I een competitiewed strijd voor den Zeeuwschen Dambond tegen Souburg I: A. WillemseW. Boogaard 0—2, D. TriellerW. Cysouw 20; P. VisserJ. v. Eenennaam 11; S. Blaas—J. Maring 1-1; C. JongepierH. Ronhaar 02, L. TriellerJ. Franke 02, J. Maljaars L. Leijnse 02; D. HugenseF. v. Eenennaam 20, A. Provoost.J. Boo gaard 02, A. BosselaarJ. Koch 20. Uitslag Aagtekerke 8 punten, Souburg 12 punten. Veere. Voor de afd. Veerevan den G. B. en T. B. hield Ir Royackers een lezing over „Veroudering Poldergronden en wat daar landbouwkundig uit voortvloeit". Spr. toonde aan hoe door bodemwater en plantengroei door den loop der jaren aan verschillende noodzakelijke voedingsstof fen een tekort is ontstaan en hoe weten schappelijk hierin de juiste verbetering is aan te brengen. Op deze lezing volgde een drukke be spreking en tot slot een filmvertooning over winning en bereiding der kalizou- ten. Koudekerks. Maandagavond werd in het gymnastieklokaal der O. L. school een groote propaganda-avond gehouden van de afd. Koudekerke van de Bijz. Vrijw Landstorm, ter herdenking van het twin tigjarig bestaan. De voorzitter der plaatselijke commis sie, burgemeester J. L. Drogmans, opende de vergadering, zette in het kort uiteen, dat de B. V. L., hoewel nog nooit actief opgetreden, allerminst als overbodig kan worden beschouwd en herdacht den over leden landstormer J. Tevel. Spr. sprak zijn voldoening uit over de goede opkomst. Vertoond werd de klankfilm: „Sluit de Gelederen". 'D'aarna hield de secretaris der gewestelijke landstorm commissie, dhr Eek-hardt, een lezing met lichtbeelden, getiteld: ,,'t Is Oranje, 't blijft Oranje!" A mem ui de m. De matroos P. d. N., va rende op het motor-visschersvaartuig de ARM 40, had het ongeluk, toen hij aan den wal gegaan was, om het vaartuig vast te leggen, zoodanig uit te glijden, dat hij voorover viel. Hij- kwam zoo ongelukkig terecht, dat zijn kin en bovenlip gespleten werden. Hij stelde zich onder geneeskun dige behandeling bij- de plaatselijke medi cus, die de wonden heeft gehecht. Dinsdagavond hield de Ned. Herv. Meisjesvereen. haar jaarlijksohe uitdee- lingsavond. Uitgedeeld werden onder de airmen der gemeente 125 stuks kleederen, waaronder veel beddegoed en ondergoed. Westkapelle. Dinsdag werd alhier het stoffelijk overschot van dhr B. Louwerse ter aarde besteld. Bij den stoet sloten zich o.a. aan de burgemeester, de wethouders, drie raads leden en de secretaris. Een tweetal bloem kransen dekte de kist: één van het col lege van B. en W. en den secr. en één van de Ver. „Het Groene Kruis". Namens de gemeente voerde de burge meester het woord, den overledene schet sende als iemand, die in zijn werkzaam leven op verschillend gebied zijn beste krachten gaf. Spr. memoreerde hoe ernstig hij zijn taak opvatte als lid van den Raad ge durende den tijd van 19181936, waar van 9 jaren als wethouder; als lid en voorz. van het Burg. Armbestuur. Zwaar viel het dan ook den overledene, dat hij een paar jaar geleden zich genoodzaakt zag, om gezondheidsredenen, zich uit het openbare leven terug te trekken. De heer P. de Vos, secretaris van „Het Groene Krus" en voorz. van de Muziek- vereen., bracht namens deze vereen, dank voor de groote toewijding, waarmede vele jaren de overledene als penningmeester deze vereenigingen heeft gediend. De heer Baaij, thans te Nieuwersluis, herdacht den overledene als vriend. Nadat Ds Reus nog het woord had ge voerd, dankte de oudste zoon, diep ge roerd, voor de gesproken woorden en de laatste eer, zijn overleden vader bewezen. Zierikzee. In de gisteren gehouden vergadering van het bestuur van het wa terschap Schouwen deelde de voorzitter mede, dat bericht was ingekomen van den beer A. P. van der Weijde, dat hij bedankt voor de functie van heemraad Besloten werd tot het uitvoeren van bestortingswerken in het district Koude kerke, waarvan de kosten door den inge nieur worden begroot op pl.m. f 18,000. De begrooting voor het volgende dienst jaar werd goedgekeurd met een geraam de ontvangst en uitgaaf van f 547,169,45, met een onvoorzien van f 6843,24. De voor den gebouwden eigendom zul- worden geheven als vorig jaar. Ver- s -l ode posten, o.a. die voor de verde- •iguig van den vooroever in Koudekerke werden tot één leening samengevoegd, groot f 75,000, welke men onder wenscht DE BEGROOTING VAN HET VERKEERSFONDS. Gisteravond was in de Tweede Kamer de begrooting van het Verkeersfonds aan de orde. De uitkeering van Waterstaat aan dit fonds kon dit jaar 2 Y> millioen gulden verlaagd worden, dank zij het verlies op de spoorwegen, dat voor 1939 op 22 millioen kon geraamd worden, te gen 31 milloen voor het loopende jaar. Het grootste deel van deze winst wordt echter door andere afdeelingen opge slokt: voor landwegen niet minder dan 7,4 millioen. De heer VanLidth de Jeude (Lib.) herinnert aan de interpellatie in zaJke de wilde busdiensten, waar bij het beleid van den Minister van Ju stitie vrij algemeen werd afgekeurd, en aan het arrest van den Hoogen Raad d.d. 6 dezer, waarbij het R.A.P. niet bindend is verklaard. Er is thans een noodwetje toegezegd. Spr. had liever gezien, dat de Minister daarmede eerder ware geko men. Thans blijft de rechtsongelijkheid vooralsnog bestaan. De heer De March ant et d'A n- sembourg (N. S. B.) acht het ver- keersvraagstuk met de werkloosheid en de bevordering van den handel tot de be langrijkste vraagstukken van dezen tijd. De minister ziet niet de groote betee- kenis van het motorverkeer voor ons land. Trouwens, de geheele regeering ziet die niet. De heer Diepenhorst (A. R.) wenscht aansluiting op snelverkeerswe- gen voor rekening van het Rijk te doen uitvoeren. De eisch tot verwarming van bussen acht spr. te ver gaand, althans voor gemeentelijke bussen. De heer Zandt (Staatk. Ger.) vestigt de aandacht op het groote belang van goede landwegen. Spr. wenscht maatregelen om de autobussen zoo gerie felijk en veilig mogelijk te maken. De heer v. d. .Waerdea (S.D.) vraagt de aandacht voor de traversen, de minis ter neemt een te eng standpunt in. Be taalt het rijk de traversen door Amster dam? Toch ware uitbreiding van het stel sel der bijdragen billijk. Minister van Buuren merkt op, dat de verkeerseconomie een afzonderlijke economie is, in verschillen de landen in één ministerie onderge bracht. Ook bij spr. is het algemeen be lang richtsnoer, en het gaat er niet om, een bepaald onderdeel van het verkeer te beschermen. Integendeel, elk onderdeel moet de plaats hebben die het toekomt. De spoorwegen staan in modernisee ring niet achter en zijn zeker geen ver ouderd bedrijf. Alles te combineeren zou groote vertraging veroorzaken. Door het noodwetje in zake de „wilde" bussen zal niet op de groote onderwerpen worden vooruitgeloopen; het wil alleen zoolang een gebleken spleet dichten. Do traversen door de gemeenten mar ken een verbinding uit van het Rijkswe genplan. Door verder te gaan, zou men 'komen op gemeentelijk terrein. Bij afd. Spoorwegen wenscht de heer Duymaer van Twist (A.R.) beperking van het rei zen op Zondag tegen ver laagde tarieven, b.v. naar internationale voetbal wedstrijden. Hier wordt in strijd met de Troonrede gehandeld. Het stimu- leeren van het reizen op Zondag moet worden achterwege gelaten. De heer E b e 1 s (V.D.) wijst op de be- teekenis voor het platteland van ophef fing van spoorlijnen en stations. Dikwijls is de opheffing als financieel onafwend baar te beschouwen. Een tegemoetko mende houding wordt echter steeds aan genomen. De heer T j a 1 m a (A. R.) heeft hulde voor de moderniseering bij' de Spoor wegen. Spr. vraagt zich af, of soms niet te veel gevergd wordt van de stoomlo comotieven. Spr. wil Diesel- tractie op de lijn Vlissin- g e nL eeuwarden. Hiji vraagt een betere tabellarische inrichting der spoor boekjes, en meer overzichtelijkheid. Spr. wil invoering van w e e k e n d-r e t o u r s mits ze van Zaterdag tot Maandag gel dig zijn. Geen vervoersonderneming moet tot Zondagsdienst gedreven worden. De heer Van Braambeek (S.D.) vraagt de aandacht voor de jaarlijksche tekorten der spoorwegen op de exploitatierekening. Met voldoe ning hadden vele leden in het V.V. ge zien dat het bedrag ter dekking van het tekort in de Verkeersfondsbegrooting van f 31 millioen in 1938 nu geraamd is op f 22 millioen. Maar de minister dempt die voldoening in de Memorie van Ant woord. Het moet komen tot vermindering der kapitaalslasten der spoorwegen. De heer Bakker (G. H.) zegt, dat de Zondagsdienst zooveel mogelijk moe<t worden beperkt. Spreker vindt het vreemd, dat 'zulke opmerkingen onder dit Kabinet noodig zijn. De heer Bierema (Lib.) vraagt, of, als de rentabiliteit eener lijn den door slag geven moet omtrent de opheffing, er nog veel lijnen zouden overblijven. Laat de post het bestellen na, waar er geen voordeel aan verbonden is? Er moet ook rekening gehouden worden met den toe stand der wegen in de streek en met de vraag of daar voldoende vervoer mogelijk is. De vraag is, of een spoor economisch in een zekere streek kan worden gemist. Daarom ook draagt de Staat in spoorweg tekorten bij. De heer Van Lidth de Jeude (Lib.) zegt, dat van bezuiniging inderdaad iets is te verwachten als ze gepaard gaai met verhooging van inkomsten. Allerlei maatregelen, ook het opheffen van stati ons e.d., dragen bij tot verlaging der uit gaven. Doch wat men ook doet, er is nog bet nog oploopend tekort van het spoor wegpensioenfonds. Hoe moeilijk het moge zijn, de Regeering zal dit vraagstuk onder de oogen moeten zien. De heer Zandt (Stk. Geref.) betoogt, dat het zoo met de spoorwegtekorten tocb niet kan doorgaan. Spr. noemt beperking of stillegging der spoorwegen op Zondag een groot maat schappelijk nut. Doch de regeering maakt zelf propaganda voor Zondagsontheiliging door middel van reclamebiljetten en der gelijke. Minister van Buuren ver klaart dat verdere bezuiniging een punt van het beleid der spoorwegdirectie is. De nieuwe directie moet eerst tot een bepaald programma komen. De vermeerdering van inkomsten moet verkregen worden o.m. door herwinning van het goederenvervoer. De inkrimping van het personeel houdt in ondergeschikte mate verband met de inkrimping van het net, doch veeleer met de rationaliseering. Bij de spoorwegen is niet van onereuse concurrentie, mogelijk wel van zeer eon- curreerende aanbiedingen sprake. Ophef fing van stations en spoorlijnen moet ge schieden als ze niet rendabel zijn, doch daarbij moet aandacht worden gegeven aan 'het feit, dat er in alle deelen des lands gelijkheid en geen bevoorrechting moet bestaan. De belangen der streek worden steeds in overweging genomen. Op andere wijzen moet inderdaad in de behoefte van het verkeer worden voorzien. Van de monopolistische positie der spoorwegen is niet veel overgebleven Dit bedenke men ook ten opzichte van de wilde autobussen. Wat de stationskruiers betreft, spr. is niet van alle kleine personeelskwesties op de hoogte. Spr. zal de desbetreffende op merkingen ter kennis brengen van de Ned. Spoorwegen. Wat de klachten over het materiaal en de uitoefening van den dienst betreft, spr. zal naar verbetering doen streven. Er is aangedrongen op krachtig beleid inzake de onbewaakte overwegen. Van 1924 (toen de bewaking der overwegen begon te worden opgeheven) tot 1937 was het gemiddeld aantal dooden en gewon den per jaar 37.2. Nu is het gemiddelde 40. Dat is, bij de toeneming van het aantal auto's niet verontrustend. Inmiddels moet gedaan worden wat kan. Spr. is zich van tekortkoming inzake het Zondagsvervoer niet bewust. Hij be vordert den Zondagsdienst niet. Maar er is een officieel goedgekeurd tarief voor goedkoope treinen en er is een traditie voor die treinen op Zondag. Spr. breidt niet uit, wat tot nu toe bestaat. Bij het geen hierover bij de algemeene beschou wingen is gezegd, was bet geheele Kabi net aan het woord. Sedert 1927 trouwens is het aantal treinen op Zondag met een vierde verminderd. Als er geen behoefte is aan een trein op Zondag, is spr. bereid dien te laten vervallen. De afdeeling spoorwegen is afgehan deld. De vergadering is te 1.10 uur verdaagd tot hedenochtend elf uur. te brengen tegen ten hoogste 4 pet. Naar aanleiding van een uit den boezem der vergadering gedane vraag hoe het staat met de suatiegelden der aangrenzende polders en in verband daarmede met de samenvoeging van verschillende polders in één waterschap, deelde de voorzitter mede, dat wellicht eerst in Januari 1941 deze kwestie, waarover de stemmen ver deeld zijn, in do algemeene vergadering ter sprake zal kunnen komen Colijnsplaat. Maandagavond vergaderde alhier onder voorzitterschap van dhr M. J. Contant de A.R. Kiesvereeniging. De vergadering was niet druk bezocht. Op stelling had plaats van de groslijst can- didaten voor de Prov. Staten. Dhr J. B. van Gilst hield daarna een referaat over „De Christelijk-Democrati- sche Unie", waarop een flinke bespreking volgde. Tholen. Maandagavond had onder zeer groote belangstelling de ouderavond der Openbare Lagere school alhier plaats. De voorzitter, dhr Jac. v. Elsacker, memo reerde dat sinds 10 jaar geen ouder avonden zijn gehouden, daar de vroegere ouder-commissie door vertrek en niet meer voorzien in vacature's niet meer voltallig was. Hierin is nu verandering gekomen. Een aantrekkelijk programma was voor dezen avond samengesteld. De kinderzang, onder leiding van den voorz., viel zeer in den smaak. Door dhr L. K. v. Dijk, oud-hoofd der O. L. School, werd de toestand van het onderwijs zoo als die heden is. en die van de O.L. school te Tholen in 't bijzonder onder de loupe genomen. Vervolgens gaf dhr van Liere een bij drage, getiteld „Vrijheid", een paedago- gische causerie. Voor en na de pauze werden eenige films vertoond. In de pauze werd thee aangeboden en kon het werk der leerlin gen worden bezichtigd. De Oost- en Noordkant van Tholen wordt momenteel geplaagd door een in vasie van duizenden kleine vliegen, wel ke de woningen binnen dringen. Door het zachte weer der laatste dagen komen deze in zwermen van hun broedplaatsen, de groote hoopen mosselschelpen en het vuil en slippers uit de oesters, welke bij de loodsen op den oever der Eendracht worden gestort. Stavenisse. Maandagavond j.l. speelde de damclub „De Denkers" haar eersten wedstrijd in dit winterseizoen tegen de zustervereeniging uit Oud-Vosmeer. De voorzitter verzocht den burgemees ter om aan het eerste bord de eerste zetten te willen doen, waaraan Z.Ed. gaarne voldeed. Hierop nam het spel een aanvang. De uitslag van het eerste tiental was Stav. 9 punten en Oud-V. 11 punten; die van het tweede tiental St. 9 pt. en Oud.- V. 7 pt., zoodat het eindresultaat was ieder 18 punten. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie, Gaarne had ik voor onderstaande re gelen een plaatsje in uw veel gelezen blad. Is het den leden van de Melkfederatie voor Zeeland buiten Walcheren gegaan als miji op de vergaderingen van de krin gen der Melkfederatie? Bij mij kwam de gedachte naar voren, wij zijn verkocht en geleverd zonder ons medeweten. Want ons is ten eenenmale het recht om een bestuur te kiezen onthouden. Of de groote voortvarendheid van den oprichter of de oprichters daar van de oorzaak is weet ik niet. Als met opzet deze regeling gemaakt is, dan geeft het te denken en zij men op zijn hoede. Zou het nu niet op onzen weg liggen onzen plicht te doen door gezamenlijk voor onze rechten te waken en te zor gen dat ons recht wedervare? Want den leden wederrechtelijk hun stemrecht onthouden, is een handeling die tegen alle rechtsorde en waardigheids- gevoel, aan beide kanten, indruischt. Met hartelijken dank voor de plaatsing. Goes, Dec. 1938. EEN DER LEDEN. Brutale inbraak te Noord- wijk En een kordate jongeman. Te Noord wijfc-B innen is in den nacht van Zondag op Maandag een brutale inbraak gepleegd in een rijwielhandel. Tegen 12 uur hoorde een alleen thuis zijnd jongmensch van 19 jaar beneden onraad. De trap afgaande werd hij on verhoeds aangevallen door twee perso nen, die hem de handen op den rug en een doek voor den mond bonden on der bedreiging van een revolver. Daar na werd bet geheele huis doorzocht. Een geldkistje, dat met een cijferslot gesloten was, werd in het bijzijn van den jongeman, die op een stoel zat, ge forceerd. Juist toen «Ie inbrekers bet aanwezige geld en bankpapier, ter waar de van ongeveer f300, er uit zouden balen, schopte de jongen de tafel om, zoodat alles op den grond en onder de divan rolde. Tegelijk viel de doek van zijn mond, zoodat hij luidkeels om hulp begon te roepen. Do dieven kozen toen het hazenpad'. Zij, hadden ongeveer f45 bemachtigd met nog een f 25 aan winkelwaar. De rest werd naderhand gevonden. De jongeman wist daarna met zijn mond de kruk van de telefoon om te draaien en 'de politie te waarschuwen, die onmiddellijk arri veerde. Deze stelde een uitgebreid' onderzoek in en heeft zeer belangrijke aanwijzingen gekregen. (N. R. C.) Nieuwe smokkelwaar. Nabij Roosteren aan de Maas werden door de rijksambtenaren eenige personen, die pak ken op hun rug vervoerden, tot staan blijven gesommeerd. Zij gingen echter aan den haal met achterlating van de pakken, waarin 25.000 batterij-gloeilamp jes werden vervoerd, welke frauduleus over de grens waren gebracht. Felle brand in Driebergen. Gisternacht is brand uitgebroken in de kurkplatenfabriek der firma Pul te Drie bergen. Het vuur vond gretig voedsel in de voorraden bewerkte en onbewerkte kurk en teerprooedé, waarmee de platen worden vervaardigd. Toen de brandweer arriveerde, stond dan ook het gebouw in lichte laaie. Met zeven stralen tastte de brandweer het vuur van verschillende kanten aan, doch zij kon niet verhinde ren, dat het geheele pand uitbrandde. De omliggende perceelen wist men echter te redden. Vier uur nadat de brand was uitge broken, viel er eerst vermindering in den vuurgloed, welke een enorme hitte en veel rook ontwikkelde, waar te nemen. Tot gisteren laat in den middag echter had de brandweer nog werk aan de na- hlussching. Van mestwagen geslingerd. Gistermiddag is de 28-jarige arbeider C. die onder Alphen aan den Rijn met een driewieligen mestwagen reed, doordat het daarvoor gespannen paard op hol sloeg, van bet voertuig geslingerd. De man kwam eerst met bet hoofd tegen een lantaarnpaal terecht en bleef vervolgens ernstig gewond op den weg liggen. Per ambulance-auto werd de ongelukkige naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. De toestand van O. is zorgwekkend. Tram grijpt vrachtauto. Gis termorgen heeft onder Soesterberg een aanrijding plaats gehad tusschen een clectrische tram der Nod. Buurtspoorweg- Maatschappij en een vrachtwagon. De autobestuurder merkte de tram te laat op. Hjj trachtte op het laatste oogenblik nog een botsing te vooikomen, doch zijn wagen werd in do flank door de tram gegrepen en tegen een boom gedrukt. De auto werd geheel gekraakt, de tram wagen werd uit de rails gedrukt, maar kon weer in het rechte spoor gebracht worden. Zoowel de chauffeur als de tram passagiers kwamen met den schrik vrij. Fraude bij den Provincialen Waterstaat. Eenige maanden geleden werd bij den provincialen waterstaat van Zuid-Holland een fraude ontdekt, welke gepleegd moest zijn door den inmiddels gepensionneer- den bouwkundig ambtenaar H. F.P. Deze werd gearresteerd en legde een volledige bekentenis af. Gisteren had hij zich voor dit feit voor de strafkamer van de Haag- sche rechtbank te verantwoorden. Het bleek, dat hij aan een groote fir ma, welke werken voor de provincie uit voerde, een voorschot had gevraagd voor onvoorziene uitgaven. Het was gewoonte dat dergelijke bedragen op de giroreke ning van den betreffenden ambtenaar werden gestort en zoo geschiedde bet bier ook. P. heeft zich deze gelden even wel toegeëigend en toen hij daardoor in moeilijkheden kwam, heeft bij een „staat van meer en minder werk" vervalscht door materialen hooger op te geven, dan de waarde was. Bij de ontdekking van deze fraude bleek, dat hij vier jaar lang deze prac- tijken heeft bedreven en zich een bedrag van ongeveer f 4000 onrechtmatig heeft toegeëigend. Verdachte gaf de feiten volmondig toe. De Officier van Justitie eischte zes maanden gevangenisstraf. De verdediger drong op een voorwaar delijke gevangenisstraf aan. Uitspraak 27 December. □onderdag 15 Dec. 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 m. 8.00 —9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 gram. 8.15 Ber. 10.00 gram, 10.15 Morgend. 10.45 Gram. 11.30 Godsd. causerie. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 KRO-orkest en .gram. 2.002.55 hand- werkuurtje. 3.00 voor de vrouw. 3.30 Gram. 3.45 Bijbell. 4.45 gram. 5.00 Cur sus handenarb. voor de jeugd. 5.30 gram. 5.45 orgel. 6.45 sportpr. 7.00 Ber. 7.15 Journalistiek weekoverz. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP, herh. SOS-ber. 8.15 Chr. Har monie te Enschedé, en gram. 9.00 Cau serie „Dingaansdag". 9.30 Het NCRV-- salonofkest. 10.00 Ber. ANP, act. halfuur 10.30 De Gooilanders. 10.45 gymnastiek les, 11.00 verv. Gooilanders. 11.25 gram 11.5012.00 Schriftlezing. HILVEBSUM II. 301.5 m. AVRO-uitz. 8.00 Gram. 8.15 Ber. 10.00 Morgenw 10.15 gram. 10.30 voor de vrouw. 10.35 omroeporkest en soliste. 11.35 declamatie 12.15 Ber. 12.30 „De Romancers", en so liste. 1.30 AVRO-Aeolian-orkest. 2.00 cau serie „Laat uw leven sober zijn, doch rijk in feesten". 2.30 AVRO-Aeolian-or kest. 3.00 Cursussen voor de vrouw 3.45 gram. 4.00 Voor zieken en thuiszit tenden. 4.30 Piano. 5.20 AVRO-Weet kaleidoscoop. 5.25 Felicitaties. 5.30 AV RO-Amusementsorkest. 6.25 Ber. 6.30 Sportbalfuur. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-orkest en solist. 7.30 ber. ANP, hierna bet Concertgebouw-orkest, toon kunstkoor en solisten. 9.30 Causerie over de Intern. Kamer van Kooph. 10.45 Her denking van de Groote Trek. 11.00 Ber. ANP, gram. 11.40—12.00 Orgel. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur was: weer: te Vlissingen meer regenbuien; wind: Z. Z.O. matig; tempe ratuur 8; minimum hedennacht 7; neer slag afgeloopen etmaal O.2. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor N.- en Z.-Holland, Zeeland en West-Brabant zacht weer, zwaar bewolkt tot betrokken met plaatselijk eenige lichte regen, matige Z. wind. Voor bet overige deel van ons land: iets kouder, in den morgen plaatselijk ne vel of wind, overigens zwaar bewolkt of betrokken, geen regen van beteekenis, zwakke tot matige Z.O. wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 765. Licht op voor fietsers: Donderdag 4 u. 17 min,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6