Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Politieberichten. Burgerlijke Stand. Radioprogramma. De zwerftochten van Kees. besteed, doch er komen zware auto's over. De specie kan zich niet vastzetten. De weg is met de fiets niet te berijden; de groote steenen komen er bovenuit. De voorz, antwoordt: De Breeweg is reeds verbeterd. Het vuil wordt er door de bewoners blijkbaar gebracht. Inzake de Waterleiding zijn de offi- cieele gegevens nog niet binnen, doch er zal vermoedelijk slechts 10 pet. voor aan sluiting zijn. De Groeneweg is bij Koudekerke in ta melijk goeden staat, doch Souburg laat na te verbeteren. Koudekerke is bereid om de helft (dat meer dan zijn deel is) in de kosten bij te dragen. Het Bokswegje komt wel in orde. Wat de Lageweg betreft, deze is veel verbeterd en er zal binnenkort macadam op gebracht worden. Weth. Contant zegt: de wegen worden uitgesleten. Vandaar het rond leggen. Onze wegen zijn feitelijk niet bestand te gen die zware lasten die men er thans over vervoert. Dhr Sanderse wil op advies van een deskundige de specie er in walsen. De voorz. antwoordt: ongeveer drie jaar geleden hebben wij ook wegen ge walst, doch het heeft niets uitgewerkt. Dhr Lorier vindt de gevolgde methode geheel foutief. Het uitkisten houdt de specie vast en dit Is hier niet geschied. Om er nu macadam op te brengen geeft niets. Dhr Contant zegt: de weg wordt eerst 10 cm uitgediept en er wordt 25 cm spe cie opgebracht. Dhr Moens meent dat de zaak wel wat overdreven wordt. De aanleg van den weg is niet zoo verkeerd. Hierna slui ting. NED. CHR. LANDARBEIDERS BOND. De vergadering van den Ledenraad te Utrecht. In de te Utrecht gehouden vergadering van den Ledenraad van den Ned. Ghr. Landarbeidersbond kwam aan de orde een voorstel van het hoofdbestuur om in dien een gehuwd lid van den Bond komt te overlijden, aan de weduwe een uitkee- ring te verstrekken. Het hoofdbestuur kan niet verder gaan en ontried dan ook alle adviezen inzake nabestaanden, kostwinners, enz. Hier is alleen sprake van een steun voor de we duwe en daarmee dienen de Bondsleden voorloopig genoegen te nemen. Genoemde bepaling zal niet gelden voor hen, die den 65-jarigen leeftijd be reikt hebben en zoodoende in het ouder- domsfonds vallen. Nadat de voorzitter en de penning meester de (sociale (beteekenis van dit voorstel hadden uiteengezet, werd het tenslotte zonder hoofdelijke stemming door den ledenraad goedgekeurd. De heer M. Ruppert hield een refe raat over het onderwerp „Onze taak in dezen t ij d". Spr. wees er op, dat de wijze, waarop thans het loon wordt vastgesteld, prin cipieel verschilt van die, waarop het in komen van het landarbeidersgezin vroe ger werd bepaald. Voorheen waren de 'boerensociëteit en de markt de plaatsen, waar over het wel en wee van het landarbeidersgezin werd beslist. Thans is het in een belangrijk gedeelte van ons land de conferentietafel, waar boer en landarbeider als gelijkgerechtig de partijen over de hoogte van het loon beraadslagen. Duidelijk blijkt dit uit de toenemende beteekenis van het instituut der collectie ve arbeidsovereenkomsten in den land en tuinbouw. Meer dan 20.000 werkgevers zijn ge bonden aan het collectief contract! Meer dan 70.000 arbeiders, die thans onder de vigueur van dit vredesinstituut werkenl Dat zulk een enorme ontwikkeling van het aantal collectieve contracten in de laatste jaren mogelijk is geweest, houdt nauw verband met het groeiende orga nisatiebesef onder de land- en tuinarbei- ders. Daarnaast is in verschillende streken ook het organisatiebesef onder onze werkgevers toegenomen. Ook onder de land- en tuinbouwers verliest het libe rale individualisme, zij het langzaam, maar toch gestadig terrein. Toch is de vermeerdering van het orga nisatiebesef op het platteland niet de eenigste factor, die invloed heeft uitge oefend op de ontwikkeling van het col lectief contract in onzen vaderlandschen land- en tuinbouw. Hoewel zeer veel landbouwers ook ge durende de laatste jaren blijk gaven, dat zij vrijwillig overleg met de landarbei dersbonden op prijs stelden, een minstens even groot aantal landbouwers heeft dit overleg, gedurende langen tijd, en dik wijls thans nog, geweigerd. De Overheid kon hier niet lijdelijk toe zien. De Landbouw-crisismaatregelen, aan wier totstandkoming ook de landar beidersbonden met hart en ziel hebben medegewerkt, hebben tot doel het be drijf in stand te houden en behooren derhalve ten goede te komen aan alle bedrijfsgenooten, dus ook aan de arbei ders. Een eerste voorwaarde daartoe is dat er overleg tusschen de bedrijfsgenooten wordt gepleegd bij de vaststelling van de loonen en verdere arbeidsvoorwaarden. En wanneer dat overleg op de meest hardnekkige wijze wordt geweigerd, dan heeft do Overheid, die de crisismaatre- !eu in het leven riep, niet slechts het rer::;. doch ook de plicht, van de land- bouvmn te eischen, dat dit overleg wel plaat, heeft. Al zouden we bepaalde dingen graag anders zien, dat neemt niet weg, dat er door de Regeering op dit punt goed werk is verricht. Spr, wees er voorts op, dat men van de Regeering vraagt: houd de kosten voor levensonderhoud toch vooral laag, waar bij men blijkbaar niet beseft, dat men gelijktijdig van de Overheid vraagt: houd toch vooral de landarbeidersloonen laag. Want tenslotte is de hoogte van het loon der landarbeiders in de eerste plaats af hankelijk van de rentabiliteit van het be drijf en derhalve voor een belangrijk deel van het prijspeil der landbouwproducten. Doodelijk ongeluk bij Olde- mar'kt. Terwijl de 72-jarige A. J. B., uit Ossenzijl, bij Oldemarkt bezig was met het schoonmaken van zijn punter, naderde het motorschip van schipper Z. Dit schip bleek in het nauwe vaarwater moeilijk bestuurbaar te zijn en begon uit het roer te loopen. De schipper, die een aanvaring vreesde, riep B. toe den punter te verlaten. B. trachtte echter nog een aanvaring te voorkomen door den punter te verhalen. Dit werd hem nood lottig. Met groote kracht liep het mo torschip op den punter, die daardoor kantelde, met het gevolg, dat B. be kneld raakte tusschen het schip, den punter en den wal, zoodat hij zware verwondingen opliep. B. is korten tijd later aan de bekomen verwondingen over leden. Valsche aangifte gedaan. Na een uitgebreid onderzoek is de po litie te Bleri'k overgegaan tot de aan houding van den ruim 50-jarigen manu- facturier P. B. aldaar, die zich had schul dig gemaakt aan een valsche aangifte van diefstal met braak, waardoor hij voor ongeveer f 1500 zou zijn benadeeld, ten einde zich in het bezit te stellen van de verzekeringssom. De vermiste goederen zijn in -den kelder van zijn woning teruggevonden, alsmede in den tuin, waar ze in den grond gestopt waren. D o o d e 1 ij k e val van een t i m- m e r m anGistermiddag verloor de 44- jarige timmerman B., terwijl hij bezig was met herstelwerkzaamheden aan het dak van de manege te Blaricum, zijn evenwicht. De man kwam in de manege terecht en brak daarbij den rugwervel, waardoor hij op slag dood was. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Souburg, 7 Dec. 1938. Mijnheer de Redacteur, Als getrouw lezer van „De Zeeuw" kwam mij ook onder oogen het verslag van de rede die de heer A. Vingerling Zaterdag 3 Dec. heeft gehouden voor de Chr. landarbeiders in Goes. Gaarne zal ik hierover enkele korte opmerkingen willen maken. Allereerst dit. Terecht merkt de heer V. op, dat de inkomsten in de agrarische bedrijven voornamelijk zijn gedaald, door dat de export der producten zeer belang rijk terugliep (451 millioen in den tijd van 8 jaar). Dit noemt hij een der oor zaken van ontslag en lagere loonen. Er zijn echter m.i. nog meer factoren in 'tspel, waardoor de werkgelegenheid en werkrnogelijikheid werd verminderd, o.a. een doorgevoerde rationalisatie en me chanisatie in de bedrijven, waardoor veel arbeid vlugger en in de meeste gevallen ook voordeeliger geschiedt ten koste van de landarbeiders. Een gevolg hiervan is dat zelfs bij mogelijke verruiming van den export, dit verlies van arbeid niet meer voor 100 procent wordt terugge wonnen. In de tweede plaats is er voor vele werkgevers (dus niet alleen in den land bouw) een toestand geschapen, waardoor men gemakkelijk zijn arbeiders ontslag geeft, zonder dat er schande van wordt gesproken. Immers zijn er de Bonden en de steunregelingen, zoo redeneert men, ze staan toch niet direct zonder brood op straat. Dit is ook een factor, die men niet over het hoofd mag zien. Dit is dus zoowel een licht- als een schaduw zijde van de organisatie der arbeiders in het algemeen. Ik geloof wel dat u mij begrijpt. An ders gezegd: er is geen vastheid meer van arbeid bij de werkgevers, omdat er voorziening is door de steunmaatregelen. Of nog duidelijker: het verantwoordelijk heidsgevoel voor het leven van degenen, die in dienst zijn, wordt min of meer verzwakt bij de werkgevers. De publieke opinie laakt ook niet meer het ontslag, gelijk dit vroeger nog wel eens het geval was. En ook werkt m.i. de verplichte arbitrage het ontslag in de hand (zoo dra dit mogelijk is) bij sommige werk gevers. Dit ten opzichte van het ont slag. Dan wordt voornamelijk door den heer Vingerling gesproken over de verhou ding van het loon in den landbouw en de industrie. Dit is m.i. een zeer moeilijk punt, en niet zoo maar op te lossen met een meerdere waardeering voor den factor ar beid. Want ook in de industrie zijn de hoogere loonen daarvan niet een bewijs, maar meestal is het loon een deel van de onkosten in het productiepro ces dat tevoren meestal kan worden uitgerekend als loonen d. Dus wan neer de loonen worden verwerkt in de onkosten die men maakt door fabrikatie, uitvoering of aflevering, is dit betrek kelijk eenvoudig. NIEUWE EMIGRATIE- MOGELIJKHEDEN. De stichting „Landverhui zing Nederland" wil emigra tie naar verschillende overzee- sche landen bevorderen en een onderzoek naar nieuwe emigratiemogelijkheden in stellen. De kosten van ver tegenwoordiging der stichting in Canada, Australië, Chili, Argentinië en Zuid-Afrika worden geraamd op f 41.000. Minister Romme zal binnen kort een ontwerp-aanvullende begrooting voor 1938 indienen, waarbij dit bedrag zal wor den aangevraagd. 71. De man in de dameskleeren voegde zich bij hen en samen beraadslaagden ze fluisterend met elkaar. Daarop trok de kerel die Kees gevangen had genomen, de dames kleeren uit. Alles werd ingepakt, en toen kwamen ze op Kees af, die onder dwang werd meegevoerd. Weldra stonden ze buiten. 72. Hardhandig werd Kees door een der kerels beetgepakt en voortgeduwd. Zoo kwa men ze buiten het hek van den tuin. Vaag onderscheidde Kees de omtrekken van een auto. Hier werd hij ingeduwd. Een der kerels nam achter het stuurwiel plaats en... voort ging het. Dit nu kan in de agrarische bedrijven juist niet. Hier hebben wij in de eerste plaats te doen met de natuur (die nooit te berekenen is) maar waarvan een ^groot deel afhangt van de uitkomsten in de bedrijven wat de voortbrenging van den bodem betreft. Maar dan komt in de tweede plaats in niet mindere mate het onberekenbare van den afzet der voortgebrachte productie. Dit zijn m.i. wel de twee voornaamste factoren waardoor geen gelijkstelling der loonen mogelijk is bij landbouw en industrie. Men spreke dus niet te vlug, van „een wanverhouding tusschen hen die in den landbouw en in de industrie werk zaam zijn, die niet 'kan worden besten digd". Wij hebben hier niet enkel te doen met schuldige plichten van de zijde der werkgevers. Er moet ook in alle deelen mogelijkheid zijn om ze te vol doen wanneer dit zoo was en het gebeurde niet, dan pas zou ik het woord „wanverhouding" gebruiken. Verder zou ik dit nog willen zeggen, als ik zoo enkele uitdrukkingen van den heer Vingerling lees, zooals b.v.: „de arbeiders moeten met deze toestanden geen genoegen nemen", beluister ik dan hier de taal van den klassenstrijd? Ik meen, dien weg moet het niet op. Dit zal de samenwerking tusschen de orga nisaties niet bevorderen, maar kweekt afkeer van beide zijden. Ook in de pro- paganda-vergaderingen blijve men actief in woord en daad in de lijn, zooals in de Heilige Schrift den geloovige wordt geteekend zoowel voor werkgevers als werknemers. Het is m.i. meer een zaak van geloof en gebed dan van betooging en toespit sing. Hierin kan men zoo licht te ver gaan en de eigenlijke zaak waar het om gaat meer afbreken dan opbouwen. U, mijnheer de redacteur dankend voor de plaatsruimte: S. VAN S0ELEN. Gevonden voorwerpen te Middelburg. Te bevragen aan het Bureau van Poli tie te Middelburg, des Dinsdags, Donder dags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m.: Sportpak, Kastsleutel, Koperen Ge wicht, Oorringetje, Bril in étui, Mantel band, Kindertaschje, Kinder-want je. Bij vinders: Dameshandschoen, Bloe- menmag. „Iris", L. Delft; Kindermutsje, mej. S. Wielemaker, Veersche singel 110; paar Dameshandschoenen, Piet Holleman, Dokstr. 18; Dameshandschoen, mej. Snoep, Oude Werfstr. 1; Badhanddoek, mej. B. Overwijk, Singelstr. 42; Kinder muts, R. Roskam, Winterstr. 9; Dames handschoen, H. de Munck, Leliestr. 24; Heerenhandschoen en kaart v. kindervoe ding, P. Heiligers, Oude Kerkstr. 21; Rij- wielbelastingmerk, A. J. Davidse, Noord- weg B 74, St.-Laurens; Poesje, mej. Pluij- mers, Zusterstraat 38; Muts en Das, J. Bostelaar, Jacob Catsstraat 53; paar Hand schoenen en Handbeschermer, W. J. Gui- ran, St.-Pieterstr. 14; Dameshandschoen, G. Melse, Rouaansche Kaai 3; Kinder handschoen, Wadel, Jasmijnstr 49; hand beschermer, A. Mersie, Seisweg 80; Hon- denriem, J. Langendijk, KL Vlaanderen 23; Radiateurdop, M. Hiebels, Bellinkstr. 16; Kinderhandschoen, J. Izedoom, Zuid singel 26; Poes, Asyl Dierenbescherming, Seisweg 21; Rijwielbelastingmerk, Joppe, L. Delft 97; Alpinomuts, H. Jobse, Oud- Arnemuidsch Voetpad 34; Kindermuts, B. Meijers, Breeweg D 231, 'tZand; Regen- beenpijpen, J. Walraven, V. Citterstr. A 53, St.-Laurens; Tortelduifje, P. Pieterse, Seisweg 23; Potlood met houder, A. Ga- briëlse, Noordsingel 164; Dameshand schoen, J. de Bruijne, O.-Vlissingschestr. 23; Rijwielbelastingmerk, G. Provoost, Seisweg 252; Knot wol met handwerkje; J. W. van Aartsen, K. Noordstr. 16; Hee renrijwiel, v. Amerongen, K. Giststraat 5; Autowieldop, Wed. Frangooijs, Volderij- laagte 20; Damesportemonnaie, Mevr. van Vuuren, Molstr. 7; Dameshandschoen, J. Lammerts v. Buren, Turfkaai 31; Bril- garnituur, C. Steijn, Molenberg 61; Hon denpenning C. Steijn, Molenberg 61; Cein tuur v. regenmantel, L. Villier, Lam- brechtstr. 27; Handschoen, G. Overweel, Oostkerkpl. 8; Rijwielbelastingmerk met indruk, J. W. Jobse, Kromme Weele 11; Portemonnaie W. v. d. Voorde, Zusterstr. 29; Snoer Koralen, H. van der Walle, Veer sche Singel 218. Indien bij één der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan terstond kennis aan het Bureau van Politie. MÜDD'ELBURG. Overleden: J. Bolier 69 j. man van M. S. E. Augustijn; B. Louwerse 61 j., wedn. van N. Gabriëlse. Ondertrouwd: J. van den IJssel 26 j. en W. R. Hendrikse 21 j. Getrouwd: G. J. van den Broek 24 j. en G. Potter 16 j., J. H. Verduin 34 j. en S. Hariot 27 j. (M. G.) Van 812 December. VLISSINGEN. Ondertrouwd: W. A. Bos 29 j. en W. F. Leijdekkers 30 j. Bevallen: J. A. Prince geb. Dinge- manse d.; C. L. de Vin geb. Rogge d. Overleden: J. Notebaart, 58 j., man van C. W. Bos; P. de Booij, 75 j., man van M. S. Pieters; E. A. Rombouts, 70 j, wed. van J. H. Bezooijen. (V. G.) Van 310 December. OOSTKAEELLE, Bevallen: J. Poppe geb. de Visser, z. (M. C.) Van 1'8 December.) KRUININGEN. Geboren: Hubrecht Cornelia z.v. Leunis -Stevense en Corne lia Adriana Pbilipse; Cornelia Tannetje d.v. Jan de Witte en Tannetje Sonke; Gornelis Marinus z.v. Jacob Hartboorn en Christina van de Plasse. Ondertrouwd: Gornelis Waverijn 24 j. jm. te Kerkrade en Elena Pieternella Poleij 23 j. jd.; Foort de Back 25 j. te Woensdrecbt en Adriana Wilhelmina Steutel 21 j. jd. (I. C.) Van 410 December. VROUWENPOLDER. Ondertrouwd: Jao. Suurmond 27 j. jm. en J. Ghazot 20 j. jd. Overleden: P. Sturm man van F. Aamoutse 70 j. (M. G.) Over de maand Nov. SGHORE. Geboren: 8, Magiel Diik z. v. Cornelis Znijdwegt en Adriana Saaman; 9, Georgius Josephus z. v. Leo Verdur- men en Rozalia Christina de Wael. Gehuwd: Marinus Pekaar 28 j. jm. te Ierseke en Wilhelmina Christina Potter 23 j. jd. AXEL. Gehuwd: 3, Alphonsus van D'amme (van Hontenisse) 32 j. en Gelina Maria Paulina Eggermont 31 j.; 10, Pie- ter Dekker 27 j. en Kaatje Oggel 26 j.; 17, Gilles de Feijter 22 j. en SuzannaD'e- bora de Pooler 21 j.; Minikus Maarten Loof 24 j. en Neeltje Elisabeth van Ben- degem 24 j.; 22, Geert Sijtema (van Dja- tiroto, N.O.I.), 24 j. en Geertruida T'e- cia Wiechmann 25 j.; 23, Jacobus van Tatenhove (van Zaamslag) 23 j. en Jo hanna Dina van de Velde 18 j.; Adriaan Hamelink 32 j. en Catelijntje Dronkers 24 j. Geboren: 3, Sitse Denis z. v. Richard Emiel de Smet en Catharina de Pooter; 4, Wilnelmina Maria d. v. Pieter de Jonge en Laurina Carolina Rouw; 5, Frank Filibert Clement z. v. Francois Clement Antheunis en Irma Marie Tho- maes; 7. Erna Leonie d. v. Aobiel Re- guluis Pharaildus Heijens en Marie Ra chel de Badts; 8, Francina, d. v. Wil lem de Bruijne en Pieternella Jansen; 10, Cornelia, d. v. Levinus Bakker en Catharina Lourens; 13, Levina Jacoba d. v. Abraham van Driel en Jacoba Le vina Wieles; 15, Ebrina d. v. Jacobus Schieman en Jacomina de Koeijer; 17, Adriaan z. v. Meeuwis de Bruijne en Dina Verpoorte; 19, Jacob z. v. Paulus Donze en Adriana Goossen; 29, Piet, z. v. Philippus Haak en Cornelia Sol. Overleden: 6, Cornelia Adriana Wit te, 3 j., d. v. Marinus Pieter Witte en Aaltje Catharina van der Hooft; 10, Arij de Koeijer, 82 j., wedn. van Cornelia Ba- vico; 11, Sara Zegers, 86 j., wed. van Jacobus de Kok; 12, Adriana de Feijter, 74 j., wed. van Willem de Feijter; 21, Lourina Boeije, 54 j., echtg. van Wil lem Cornelis Ruijtenburg; 26, Gijsbreoht Heijnsdijk, 74 j., echtg. van Cornelia Christina de Smit; 27, Jan Hamelink, 60 j., wedn. van Levina den Exter. (Ax. Ct.) HOEK. 'Huwelijks-aangiften: 17, Al- brecht Meeusen 22 j. jm. en Jacoba Moerman, 21 j. jd. Gehuwd: 10, Jacob Herrebout, 24 j. jm. en Krina Jansen 21 j. jd. Geboren: 6, Andries Pieter z. v. Wil lem Jacobus Deij en Adriana Leijs; 23, Sara Christina Jacoba d. v. Cornelis van Doezelaar en Jacoba de Feijter. Overleden: 10, Andries Pieter, 4 da gen, z. v. Willem Jacobus Deij en Adri ana Leijs; 26, Sara Beaufort, 34 j., echtg. van Jacobus de Zeeuw. (T. G.) STAVENISSE. Getrouwd: Marinus W. Kloet 21 j. en Maatje S. Stoutjesdijk; Hendrik Goedegebuure 29 j. en Jannetje Potappel 23 j. Geboren: Pieternella Maria d. v. M. Smits en J. Dorst; Abraham Leendert z. v. J. van Oeveren en G. L. Potappel. (Th. G.) OUD-VOSSEMEER. Geboren: Jacobus z. v. F. Hommel en P. Hommel; Sara Jozina d. v. A. J. v. d. Stel en I. M. Geuze; Alida Anthonia Sara d. v. G. Je- roense en M. Duine. Gehuwd: M. Vos 29 j. en E. A. v. Dijke 24 j. Overleden: Anth. de Rijke 77 j., wedn. v. M. J. Wagemaker. (Th. G.) KATS. Geboren: 26 Nov. Anna Hen- drika Janna, d.v. Jan Marinus de Wild en Jozina Cornelia Verhulst; 3 Dec. Pie ternella Tannetje, d. v. Marinus Klaas- sen en Martina Verbuist. (N. B.) Woensdag 14 Dec. 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onder wijs! voor de Scbeepv. 8.00 Schriftl., medit. 8.15 Ber., gram. 9.309.45 Gelukw. 10,30 Morgend. 11.00 Gram. 11,15 Viool met piano en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Orgel. 1,30 Gram. 1,45 Zang met piano en gram. 2,252,55 Voor jeugdige postzegelverza melaars, 3,00 Amst. Kamermuziekkwar- tet en gram. 4,15 Gram. 5,00 Voor de jeugd. 5,45 Gram. 6,00 Land- en tuinb.- causerie. (Ga. 6,30 Ber.). 6,30 Taalles en causerie over bet Binnenaanv.-regiem. 7.00 Ber. 7,15 Missiepr. 7,45 Causerie „Leerbewerking". 8,00 Ber. ANP., herh. SOS-Ber. 8,15 Utr. Sted. Orkest. 9.40 Causerie „Nazorg bij tuberculose-behan- deling". 10.10 Ber. ANP., act. halfuur. 10,40 Gram. 10,45 Gymnastiekles. 11,00 Gram. 11,5012,00 Schriftl. HILVERSUM H. 301,5 M. VARA-Uitz. 10,00—10,20 vm. en 7,30—8,00 VPRO. 8,00 Orgel. 8.16 Gram. 8,30 Gram. 9,30 Keukenpraatje. 10,00 Morgenw. 10,20 Voor Arbeiders in de Continube drijven. 11,40 Voor de werkloozen. 12,00 Gram. 12,15 Ber. 12,30 Esmeralda. 1,00 '1,45 VARA-orkest. 2,00 Voor de vrouw. 3,15 Voor de kinderen. 5,30 De Ramblers. 6,00 Orgel. 6,286,30 Ber. 6,35 Gram. 6,40 Causerie „Staatspen sioen: Organisatie der verzekering". 7,00 VARA-Kalcnder. 7,05 Felicitaties. 7,10 Vocaal concert. 7.30 Causerie „Het pro bleem van bet ras". 8,00 Herh. SOS- Ber. 8,03 Per. ANP, VARA-Varia. 8,15 Voor schakers. 8,16 VARA-orkest. 9,00 Radiotooneel. 9,45 Zang en piano. 10.00 Ber. ANP. 10,05 Mignon. 10,30 Gram. 11,00 Viool en piano>. 11,3012,00 Gram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur was: weer: te Vlissingen be trokken; wind: Z. Z.O. matig; tempera tuur 10; minimum hedennacht 8; neer slag afgeloopeu etmaal 0.3. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor de kuststrook zacht weer, nevelig, zwaar bewolkt, geen regen van beteeke nis, meest matige Z. wind. Voor het binnenland zacht weer, des ochtends nevelig, overdag gedeeltelijk be wolkt, geen regen van beteekenis, zwakke tot matige Z.O. tot Z. wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 760. Licht op voor fietsers: Woensdag 4 u. 18 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6