DE ZEEUW KLOOSTERBALSEM TWEEDE BLAD DE KABINETS-FORMATIES IN 1933 EN 1937. HET KIND VAN TREFUSA Uit de Provincie. HET PLAN-WESTHOFF. Wat er deze week voorviel. Gemengd Nieuws. Leestafel FEUILLETON MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. AKKER'S VAN ZATERDAG 10 DEC. 1938, Nr 81. In het D'ecember-nummer van „Stem men des Tijds" (Uitg. G. J. A. Ruys' Uitg. Mij, Zutphen) geeft G. J. Lammers een proeve van een analyse van de Kabinets formaties in 1933 en 1937. Na een algemeen overzicht noemt hij1 in het kort de punten van verschil tusschen de formatie van 1933 en 1937, formeel en materieel. „Formeel. Dr Colijn heeft zich in 1937 niet meer tot de fracties gericht, doch heeft een door hem zelf opgesteld program aan de aangezochte personen voorgelegd. Materieel. Het program van 1937 onderscheidde zich wezenlijk van dat van 1933 doordat het anders gericht was nar melijk op beveiliging der positief Chris telijke grondslagen. Naast deze punten van verschil wordt ook op een overeenkomst gewezen. Zoowel in 1933 als in 1937 vroeg Dr Colijn medewerking van alle groepen, die van goeden wille waren. D'och de Vrijzinnigen hebben niet meegewerkt, in een Kabinet van breede samenstelling op genomen te worden. Zij hebben zichzelf uitgesloten, omdat hun diepere beginselen hen in een andere richting trokken. Dat is ook in het thans afgesloten par lementaire jaar wel gebleken. Wij be hoeven slechts te herinnoren aan de ge voerde debatten over Zondagsrust en Hu welijkswetgeving om het bewijs te vinden, dat er inderdaad een antithese bestaat. Zij is niet „uitgevonden", doch heeft haar oorsprong in het verschil tusschen de hu manistische en de Christelijke levensbe schouwing. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, A.s. Woensdag zullen de 17 leden d'ex vroedschap beslissen of in de toekomst de 8199 Middelburgsche fietsers en fiet- stertjes hun karretjes tegen de stoepen en trottoirranden kunnen blijven par keeren, of dat zij op andere wijze deza nuttige vervoermiddelen in stilstand mo gen hebben. Vorig jaar April hebben 9 van de 17 leden gezegd, het is zoo gemakkelijk en het is zoo de gewoonte, dus zullen we alles laten zooals het is, en de overige 8 hebben zicb daarnaar moeten gedragen. Maar nu hebben de georganiseerde auto-menschen gevraagd, verlos ons van dien hinder op den weg en verbied' dat toch asjeblieft en de Commissi© van de Strafverordeningen heeft gezegd, ge lijk hebben jullie, het moet nu maar eens uit zijn. En bet laatste woord is nu aan den raad. Nu sinds de laatst© jaren de z.g. trot- to'ir-fietstegels meer en meer toepassing vinden, en hiermee een ideale oplossing van bet fietsen-parkeervr aagstuk is be reikt, zal de raad wellicht de beslissing van Apri 1937 herzien. Als dat zoo is, dan zal er wel ©en levendige handel in deze artikelen ko men gedurende de eerste maanden en zullen vele metselaars en straatmalkers divers© stoepen en trottoirs van fietswiel sleufjes moeten voorzien. In het zeer uitgebreide verslag van de voorbespreking op de begrooting heb ik iets gelezen over bet leegzuigen van de binnenstad, veroorzaakt door den ge rieflijken, modernen nieuwbouw aan den rand en gedeeltelijk binnen de gemeente grenzen en voor een nog grooter gedeelte daar buiten. Ik heb nagedacht over een oplossing daarvoor. Vele groote huizen, solide gebouwen door S. K. HOCKING. 113) (Slot.) Sedert Edward op Pendormic terugge keerd was; was hij zeer vaak in diens ge zelschap. Zij maakten samen ritjes en dwaalden samen rond. Dorothee wende zich met bewonderens waardig gemak aan de gebruiken van Pendormic, of liever zij wist ze naar haar smaak te wijzigen. Peter kreeg haar lief; zij was zoo mooi, zoo levendig, zoo opge ruimd, zoo vriendelijk, dat zij1 al de over blijfselen van het goede in de ziel van den ouden man weer nieuw leven inblies. Pendormic scheen een andere plaats sedert Dorothee er gekomen was. Haar verstand, haar smaak, haar talent om iets te bestieren, waren overal merkbaar. Bovendien had zij zoo geheel en al het hart van den ouden man veroverd, dat zij slechts over een nieuw tapijt of een nieuw meubel behoefte te spreken of het werd besteld. De inwoners ivan St. Aubyn aanbaden haar bijna, en tante Jans voelde dat haar eigen positie verscheiden graden gestegen was. Zij sprak dan ook altijd van haar nicht „Mevrouw Edward Trefusa van Pendormic". vaak, staan jaren en jaren leeg, worden op den duur voor ©en appel en een ©i van de hand gedaan en krijgen dan ©en minder passende bestemming als garage, pakhuis, werkplaats of iets dergelijks. Het moet toch mogelijk zijn met behoud van het uiterlijk aanzien, deze woningen inwendig zoodanig te moderniseeren, dat ze niet van nieuwbouw te onderscheiden zijn. De oude gevel, de oude stoep, etc. kan blijven voor wat bet is, bet uiterlijk stedenschoon behoeft niet geschonden, het gaat er slechts om, om de gerief lijke inrichting, de donkere gangen, en kronkeltrappen, de ongezellige kamers en duistere alcoven te doen verdwijnen en de frissche .gangen en lichte kamers er voor in de plaats te- doen komen. In den regel is er ruimt© genoeg voor aan wezig, men kan vaak nog wat achteruit bouwen, van een ongeschikt© kunnen dikwijls heel goed 2 geschikte woningen gemaakt worden, het kan allemaal, maar het gebeurt niet. Of als het gebeurt, dan is het zóó op een koopje gedaan, dat het ook niet bevalt ©n de huurders schuw maakt. Ik kan de gedacht© niet van me afzet ten, dat er in dit opzicht veel gebrek aan particulier initiatief is en dat vele huiseigenaren de oude spreuk vergeten zijn, dat de cost voor de baet gaat. Dat zoovelen „buiten" gaan wonen, komt niet daarvandaan, dat ze zoo graag „buiten" zijn, maar omdat ze dezelfde gerieflijkheid en moderne voordee-len in de huizen „binnen" missen. Hier ligt een taak voor de particu liere bouwnijverheid en huiseigenaren. En kan men de stedelijke overheid geen verwijten doen. Hoogstens kan de hulp dier overheid gevraagd worden om de plannen soepel en vlot tot verwezenlijking, te brengen. Men zou eens zien hoeveel buiten- menschen weer naar „binnen" zouden komen, als ze achter den ouden gevel de gemakken en voordeelen van een moderne woning vonden. En kan de oude woning niet op zoo danige wijze inwendig veranderd' worden, {Lan maar geheel en al tegen den grond en een nieuwe er voor in de plaats, Dan kan dat heel vaak nog veel goed- fcooper zijn dan aan het oude blijven vastzitten, zonder ©enige redelijke kans op rendement. Laat men dan in dit geval ©en voor beeld nemen' aan wat de Overheid ten onzent deed. Ge hebt in extenso kun nen lezen, in het blad van gisteravond, hoe het met ons oude Gasthuis is ge gaan. Met trots kunnen we thans wijzen op ons nieuw ziekenhuis. Het nieuwe, dat is niet alleen .de „vriendelijke aan blik" van buitenaf gezien, niet alleen de moderne inrichting en de betere 'ligging voor de zieken en het meerdere comfort voor het medisch en verplegend' perso neel, maar dat is ook, en dat is niet; minder waard, door d'e economische in richting een veel grooter rendement. Of nog anders gezegd, met veel en veel minder kosten een beter resultaat. Daarom is deze Overheidsdaad' van wijdere strekking en van grooter beteeke- nis dan alleen uit ziékenhuisbedrijfsoog- punt bekeken. Het is een voorbeeld. Dat navolging verdient. Ook op ander terrein dan zie- fcenhuisexploitatie. Dat meeat tenminste je toegenegen STENTOR. Rijwielen tegen trottoirbanden. Naar aanleiding van het voorstel van de commissie voor de Strafverordeningen strekkende een verbodsbepaling vast te stellen inzake bet plaatsen van rijwielen tegen stoep- of trottoirranden, heeft bet bestuur der Vereen. Handelsbelang zich tot den raad gewend met een adres, waarin bet zijn bezwaren tegen zulk een bepaling, neergelegd in een adres van 0 April 1937 onverzwakt meent te moeten handhaven. Het gevoelt echter ook, dat deze kwestie tevens uit een oogpunt van algemeen verkeersbelang moet worden be zien. Dorothee ging haar tante vaak opzoe ken', en bij bijzondere gebeurtenissen vond tante Jans altijd den weg naar Pen dormic. Na eenigen tijd kwam ook Doro- tbee's vader haar nu en dan opzoeken. Maar haar stiefmoeder weigerde zij hard nekkig te zien. „Wij zijn gelukkiger als wij elkaar niet zien," zei zij gewoonlijk. Het was echter een bittere vernedering voor mevr. Grey. De liefdeshistorie ivan Ned rijpte snel, al ging het ook in het geheim. Het moet echter worden vermeld, dat de antipathie van mevr. Tom tegen den naam Fowey aanmerkelijk verminderde toen zij hoor de, dat hij in het bezit was van een groot fortuin. Toch werd zijn naam maanden later nog niet op het paviljoen genoemd, maar wanneer mevr. Tom hoorde dat Mona en Ned vaak samen werden gezien, deed' zij of zij er niets achter zocht en zei geen woord. Edward en D'orothee bemerkten spoe dig 'hoe de zaken stonden en werkten de jongelui in de hand. Om de waarheid te zeggen hadden zij niet veel aanmoediging noodig. Ned weet niet hoe of wanneer hij het geheim uit Mona kreeg, maar de liefde heeft verschillende wegen om zich te openbaren', en op zekeren dag zei ze tegen hem, heel ongekunsteld „Ted zei altijd tegen mij, dat ik niet meer om hem zou geven wanneer ik jou kende". „Maar je geeft toch nog wel om hem?" r Het bestuur vraagt daarom als de Raad meent de bepaling te moeten in voeren, een uitzondering te maken voor bestelfietsen van leveranciers, mits de berijder zich in de onmiddellijke nabij heid aan de buitendeur van het betref fende perceel ophoudt. Daar het volgens het bestuur niet oir- baar is te achten, dat in het algemeen rij wielen tegen winkelramen worden ge plaatst, o.a. omdat Tustige bezichtiging der etalages vrijwel onmogelijk wordt ge maakt, meent het bestuur, dat aan dit euvel ware tegemoet te komen door het op uitgebreide schaal van gemeentewege doen aanleggen van voldoend breede trot toirs voorzien van z.g. rijwielblokken. De Zuid-Bevelandsche Dórcas be deelde heden 85 behoeftige stadgenooten. Ze werden verblijd met dekens, lakens en ondergoed, waarvoor het bestuur zeer dankbaar is. Westkapelle. D'e vlagjesverkoop voor den Chr. arbeid in de "Weermacht bracht f 7,20 op. INSTEMMING VAN DEN N.C.L.B. In de red©, waarmede die heer H. Sie- mons, voorzitter van den Nederl. Chr. Landarbeidersbond d'e algemeene verga dering van dezen Bond opende, zeida hij o.m.: Het stemt ook tot verheuging, dat de regeering heeft verklaard, niet afwijzend te staan tegenover het plan van Ir West- hoff, wat deze in een lijvig boekdeel heeft ontvouwd, als grondslag te nemen voor het bevorderen van uitbreiding en verruiming van werkgelegenheid en werk- objecten. Dit plan, dat in groote lijnen beoo>gt, door nog meer als tot nu toe, de ge legenheid te benutten woeste gronden in cultuur te brengen, plassen droog te leggen, de ontwatering ter hand te nemen, en alles te doen wat dienen 'kan de uitbreiding van cultuurgronden te be vorderen, om daardoor ook voor d'e toe komst meer blijvende werkgelegenheid te scheppen, verdient, aldus spr., onze har telijke instemming. Temeer, daar dit plan tevens beoogt de werkverschaffing in d© toekomst meer het karakter te geven van het vrije be drijf, wat ook het gevoel voor de arbei ders, die er in werken, ten goede zal be ïnvloeden. Als Ge geplaagd wordt door schrale huid, kloven, gesprongen handen, dan komt dat doordien Uw huid door de schrale wind te veel is uitgedroogd, te weinig vet bevat en niet voldoende functlonneert. Verzorg Uw huid dan dadelijk met Kloosterbalsem. Wrijf 's avonds wat Kloosterbalsem op Uw huid, wrijf goed in. Na een kwartier is de Kloosterbalsem door Uw huid opgezogen. Gedurende de nacht doet de Kloosterbalsem zijn huidgenezende en huidversterkende werking, Kloosterbalsem dringt diep in de weefsels en maakt Uw huid gezond, glad en gaaf, bestand tegen 't ruwe klimaat. Akkert Kloosterbalsem bijt niet, zooals andere middelen en is ook niet te verge lijken met geparfumeerde crèmes, die wel aangenaam ruiken, maar niet genezen! Per pot van 26 Gram f 0.62'/j, pot van 60 Gram f 1.04 „O ja, ik houd heel iveel van hem, maar o kijk eens wat een lief eekhoorntjel" „Laat dat eekhoorntje daar maar zit ten," zei hij. „Wat wilde je nog meer zeggen?" „Ik wilde 'zeggen wat ik zei," ant woordde zij met een ondeugende flikke ring in haar oogen. „Ik zal je 'hier houden tot je het mij gezegd hebt!" zei hij' met voorgewende strengheid. „Wat zul je een honger krijgen!" zei zij op meewarigen toon. „O, Mona, laat me niet langer raden!" „Sommige menschen zien de dingen niet die vlak voor hun neus worden ge zet," antwoordde zij. En toen ja, toen nam hij haar in zijn armen en kuste haar. Den volgenden dag ging hij naar Mevr. Tom en op zijn gewone ronde manier ver telde hij 'haar hoe de zaken stonden, en vroeg hij1 haar toestemming tot hun hu welijk. Mevr. Tom barstte eerst in tranen los en zei dat zij onmogelijk van Mona kon scheiden en dat zij het nu al eenzaam genoeg had en dat zij zou sterven als Mona haar verliet. Maar Ned was niet zoo spoedig uit 'het iveld te slaan. Hij zei dat hij een nieuwe vleugel aan het paviljoen zou bouwen, en dat zij allen onder één dak konden wonen. Mevr. Tom antwoordde dat zij er met den grootvader van Mona over zou spre- Ook deze week had de K.L.M. weer een ernstige vliegxamp te hoeken. Het gaat haar den laatsten tijd niet voor den wind, al hebben ook buitenlandsche maatschappijen met tegenslagen te kam pen. Na de Ijsvogel verongelukte nu ook in de onmiddellijke nabijheid van Schiphol de Ekster en helaas moesten daarbij vier menschen' het leven laten. Aan ernstige waarschuwingen over de broosheid en vergankelijkheid van ons leven en over het onvolmaakte van 's menschen techniek, ontbreekt het waarlijk niet. Men kan daarop op verschillende wijze reageeren. Men kan ernst maken met het leven en men kan ook 1 zooals dezer dagen de inzittenden deden van een vliegtuig, dat dreigde te vergaan op goddelooze wijze met den dood spot ten. Van de overige binnenlandsche ge beurtenissen kunnen wij zeggen, dat al les stond in het teeken van begrootings- werk. De Tweede Kamer is er nog on vermoeid mee bezig, de Staten van ons gewest en de Raad van Middelburg zijn bezig er zich op voor te bereiden, terwijl weer andere gemeentebesturen zich af vragen, wat hoogere colleges van de vastgestelde begrootingen zullen zeggen. Eigenaardig en weinig elegant was' wel de houding der R.-K. Tweede Kamer fractie tengenover den Minister van On derwijs, dien zij zooveel mogelijk tracht ten te negeeren (in spelling Marchant wordt dit woord op dezelfde wijze ge schreven als een ander, dat zooveel als plagen beteekentl), maar tegen wiens begrooting zij per saldo niet durfde stemmen vanwege de politieke conse- kwenties. D'e sterkste fractie in ons par lement moest zich voor zoo iets maar niet meer laten leenen Haar pres tige wordt er niet door verhoogd. Dezer dagen is te Parijs de Fransch- Duitsche vredesverklaring geteekend. Niemand weet eigenlijk goed, wat hij' aan dit document heeft; of hij het moet be schouwen als het uitgangspunt van ver zoening tusschen de twee landen, die elkaar eeuwen door als erfvijanden hebben beschouwd; dan wel of men het papier eenvoudig kan neerleggen bij: de Inbraak in een station. Gisternacht bevonden zich een agent van politie Faber met een hulpagent op hun controletocht nabij bet station Vlaar- dingen-Oost te Vlaardingen. Toen zij' met bun zaklantaarns ook bet plaatskaar tenbureau onderzochten, zagen zij plot seling een persoon dwars door de rui ten naar buiten springen. Zij wisten de zen man te grijpen en terwijl zij hem vasthielden zagen zij nog: twee man nen, die de vlucht namen. D'e agent zette onmiddellijk de achter volging in, doch een van de twee holde langs de spoorbaan en wist in de duis ternis te ontkomen, de andere holde den spoordijk af en door een sloot heen. De agent loste vijf schoten, maar miste in het donker doel en zoo kon ook de twee de vluchteling ontsnappen. Bij onderzoek bleek, dat de inbrekers met het aanboren van de brandkast reeds waren aangevangen. De aangehoudene is een zeer goede be kende van de politie, zekere R., wonen de te Rotterdam. Bij' hun vlucht hebben de inbrekers een volledig stel inbrekers werktuigen achtergelaten. De politie te Rotterdam heeft later een van de ontvluchte inbrekers uit Rotterdam voor z,ijn woning kunnen ar resteeren. De man had zijn doorweekte plunje nog aan. Oneerlijk© collectant. Zon dag j.l. heeft ©en jongetje in het water van den Stationssingel t© Rotterdam een collectebus gevonden van de op Zaterdag gehouden nationale collecte. De' bus is bfy de politie gedeponeerd, die onmid dellijk een onderzoek heeft ingesteld aan ken. Het gelaat van Peter was, toen het ge beurde hem verteld werd, merkwaardig om aan te zien. Een Trefusa trouwen met een Fowey! Het was te dwaas. Maar hij kwam tot de overtuiging, dat zelfs deze beker ook nog door hem geledigd moest worden. Zijn 'dagen van macht waren voorbij. Het jonge leven dat rondom hem opkwam verdrong het oude leven. Hij voelde scherp de bittere ironie van deze gebeurtenis, maar bad geen macht om weerstand te bieden. Toen de roman zicb verder ontspon zag hij den nieuwen vleugel van bet paviljoen optrekken en werd hem verteld, dat bet nog mooier zou worden dan Pendormic Hall zelf. Hij1 hoorde ook dat men Heide- hoek verbouwde, maar hij ging er niet zelf naar kijken en ivroeg ook niet wie daar kwam te wonen wanneer het gereed zou zijn. 'Abram scheen 'zich gaandeweg met de omstandigheden te verzolenen en had 'de gewoonte aangenomen bijna iederen avond bij den ouden John Treleven aan te Ioopen om met hem ©en pijp te rooken. Hij' ontdekte ook, dat Kitty, hoe meer hij haar zag steeds meer geleek op Kitty voor dertig jaar. Verschillende stembui gingen en gebaren waren nog geheel zoo als in die gelukkige dagen van lang voor dezen. Wat de toekomst zal geven kunnen wij niet zeggen, maar er Ioopen gerucnten dat Edward bezig is een boek te schrij- vele stukken, al of niet vergeeld, die de handteekeningen van de meest vooraan staande staatslieden dragen en die nu niet meer de minste waarde hebben. Er zijn er ook, die meenen, dat Frank rijk van Duitschland den vrede ten ge schenke heeft gekregen. Het betaalt de zen vrede met zijn stilzwijgende belofte, het Derde Rijk de handen vrij te laten in de rest van Europa. Een merkwaardig samentreffen is het, dat in denzelfden tijd, ais waarin het Duitsch-Fransch vredesverdrag wordt geteekend, Italië het bezit van Tunis en Corsica opeischt. Ciano, de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, heeft wel ver klaard, dat de fascistische regeering voor de Kamer-manifestaties geen verantwoor delijkheid kon dragen en dat deze eichen niet moesten worden beschouwd als een uiting van de Italiaansche poli tiek, maar ieder denkt daarvan het zijne. Zoo'n Kamer toch, die, tegen den wil van den DUce, de Italiaansche regeexing in ongelegenheid brengt! Zoo'n onbe kookte publieke meening toch, dio, gelijk in democratische landen, uit den band springt! En dat in een dictatoriale staat! Voorloopig kunnen we wel aannemen, dat dit heibeltje niet uit is en dat dit wel eens het begin van nieuwe verwikke lingen zou kunnen zijn. Misschien kan Chamberlain straks de opgewonden gemoederen te Rome kalmee rent Het is, zooals dezer dagen een der buitenlandsche correspondenten van de „N. R. G." schreef: Het ©ogenblik voor het ontketenen van deze actie is meesterlijk gekozen. Duitschland immers moet langzamerhand gaan inzien, dat het weinig kans heeft om zijn koloniale aanspraken uitslui tend door middel van overreding verwe zenlijkt te krijgen. Zonder druk gaat het niet. Maar hoe kan Duitschland an deren druk achter zijn koloniale Ver langens zetten, dan met behulp van Italië, door steunverleening aan een Italiaansche actie, welke kans heeft een heele koloniale herverdeeling van Afri ka actueel te maken? Zoo beschouwd, is Duitschland tot steun aan het Italiaan sche streven niet alleen verplicht maar heeft het daar ook rechtstreeks eigenbe lang bij. wien de bus was uitgereikt, aangezien de verzegeling van de bus was verbroken. Het bleek, dat de bus stond op den naam van een t© goeder naam en faam bekend staanden sigarenwinkelier aan den Binnenweg. Deze wist van niets, maar wel herinnerde d'e man zich, dat hij' op 1 of 2 Dec. j.l. was opgebeld door iemand, die zeide te spreken namens den Raad van Arbeid. Deze had eenige gegevens noodig in verband met de invulling van een nieuwe rentekaart en de winkelier, die filiaalhouder is, had toen precies zijn naam en voornamen, zijn leeftijd en zijn woonadres opgegeven. Met deze gegevens moiet de oneerlijk© collectant zich hebben vervoegd op bet Oude Raadhuis, waar hij een bus en een bewijs, dat hij voor de collect© geld mocht ophalen, 'kreeg. Paedagogisch Tijdschrift voor het Christelijk Onderwijs. Het December-num- mer van den! 31sten jaargang van dit tijdschrift, dat door al onze Christelijke onderwijzers behoorde gelezen te worden, heeft den volgenden inhoud: „Practische paedagogiek" door J. Hoogwerf; Willem do Olercq; en, zijn strijd, door P. W. J. Steinz, bij onze lezers wel bekend. Verder: „Vragenrubriek", „Op verkenning uit" en „Uit de paedagogische literatuur". Uit geefster is Dagblad en Drukkerij „De Standaard", Amsterdam. Wij Jonge Vrouwen. Het December nummer van dit tijdschrift (uitgave Bosch en Keuning te Baarn), geeft op een warm roodbruin getint omslag een aardige foto van een jonge vrouw, die zoo juist haar Sint Nicolaas- of Kerst geschenk schijnt te ontvangen. ven; dat Ned zijn vrijen tijd aan econo mische studies wijdt, met het doel bij de volgende verkiezingen voor het parlement zich candidaat te doen stellen. Men ver zekert dat hij1 dan ook zal trouwen. Men voorspelt algemeen, dat Abram den avond van zijn leven op Heidehoek zal doorbrengen, en dat Kitty hem gezel schap zal houden. Werkelijk wijzen alle kenteekenen in die richting. Walter Smith heeft een andere Doro thee gevonden een vrouw die heel veel verschilt ivan Dorothee die wij kennen; maar daar bij heel voldaan schijnt over zijn keus, behoeft er niets meer van ge zegd te worden. Er loopt ook nog een gerucht in St. Aubyn dat Mr Carve, die weduwnaar is, vriendschapsbanden beeft aangeknoopt met tante Jans Pendray, en dat deze da me, te oordeelen naar de veelvuldige be zoeken van den advocaat, heel wat rechts kwesties heeft te behandelen. Natuurlijk zijn er menschen die zeggen dat de advocaat niet altijd over wetten praat, wanneer hij bij juffrouw Jans is, wat wel weer kan zijn. Wij geven het ge rucht zooals het verteld wordt. Zij heeft zich om niemand .te bekommeren, en wanneer -zij den weg verkiest te volgen waarop de jongeren baar zijn voorge gaan, heeft niemand het recht daar aan merking op te maken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5