SCHEEPJESWOL De opening van het nieuwe Middelburgsche Gasthuis. Kerknieuws Onderwijs Voor beter breiwerk betere wol, dus: Gemengd Nieuws. Finantiëele Berichten. Laatste Berichten. Burgerlij Rech Land- en KLEINE ADI Tele „De K.L.M verc GOES. "de (thkpiciajtüfam." MIDDELBURG. Het vlieg Vie 81 Augustus1 September, aan onder- steun ing bij ziekte of ongevallen was uit gekeerd f 249,18. Het bezit van bet fonds was op 1 September j.l. f 1927.10. Een zeventigjarige dirigent. De directeur van het muziekgezelschap „Hosanna" alhier, de heer C. G. Go- vaart 8, van Bergen op 'Zoom, vierde Maandag j.l. zijn 70sten verjaardag. Dit heugelijke feiit is niet onopgemerkt voorbijgegaan. Hosanna bracht gister avond haar directeur een serenade, waar bij de heer A. M. Duyvewaardt den heer Govaarts gelukwenschte met zijn verjaar dag, waarna men gezamenlijk over de Beestenmarkt, Magdalenastraat, Markt, St. Adriaanstraat, Wijngaardstraat en Blee- kerstraat, naar het repetitie-lokaal, de Christelijke Bewaarschool, ging. Van de zijde van het publiek ontbrak het, on danks het slechte weer, niet aan belang stelling. Den jubilaris werd namens de leden een mooie leeslamp aangeboden, waarvoor de heer Govaarts hartelijk dank te. Daarbij verbelde hij over zijn muzi kale loopbaan het een en ander. Hij leeft reeds meer dan 60 jaar in en voor de muziek en is directeur van vele „goede" en minder goede vereenigingen geweest, terwijl hij één jaar zijn parti culiere muziekloopbaan heeft onderbro ken, om den dirigeerstok te zwaaien bij heit regiment huzaren. Hosanna is tegenwoordig zijn besta vereeniging. Hij is er zeer graag, en denkt er nog niet aan, ondanks den aandrang van familieleden, die vinden, d'at hij1 zich reeds meer dan genoeg aan de muziek heeft opgeofferd, om heen te gaan. Hij zal zijn leven lang de muziek blij ven liefhebben en zal zoolang het bem mogelijk is, al was het, dat bij met een stokje moest loopen, Hosanna blijven di- xigeeien, tenzij deze vereeniging hem wegjaagt, wat spr. evenwel niet verwacht. Hierna, werd de jubilaris gelukgewenscht door enkele echtgenooten van bestuurs leden, welke hem bloemen aanboden, door den beer W. L. B. J. Dekker, lid van de oommissie van advies, die de hoop uitsprak, dat Hosanna onder de uitstekende leiding van haar directeur mag groeien en bloeien, en door den heer W. C. de Beste, die de vele moeilijk heden en tegenspoeden in de familie, waarmede de jubilaris den laatsten tijd te kampen bad, memoreerde en er zijn blijd schap over uitsprak, dat de verhouding tusschen directeur, bestuur en leden uit stekend is. Het gouden jubileum staat voor de deur. De kern, aldus spr., is steeds in de vereeniging gebleven, doch de kwaliteit is nog steeds vooruitgaande, wat ook blijkt uit de successen welke in den loop der jaren behaald zijn op groote concoursen. Spr. hoopt dat d'e zeer goede verhou ding in de vereeniging bestendigd] zal blijven. .Tusschen de verschillende redevoerin gen door werd het a.s. 50-jarig Jubi leum, hetwelk in Augustus a.s. gevierd zal worden, besproken. Een commissie hiervoor is samenge steld. De avond droeg een gezellig ka rakter. (Slot.) Wij; meldden gisteren reeds, dat in de statige Statenzaal gistermiddag een groot gezelschap autoriteiten en genoodigden bijeen was om de officieele opening van het Gasthuis te Middelburg bij te wonen. Ook gaven wij reeds verslag van de zoo nu en dan met 'humor gekruide rede van den voorzitter van het Bestuur der Godshuizen, den heer Berdenis van Beriekom, welke rede een enkele maal door applaus werd onderbroken en door een krachtig handgeklap werd gevolgd. Volgende spreker was de heer M r Frederiks, secretaris-generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken en voorzitter van de interdepar tementale commissie. Deze wees er al lereerst op, dat hier de Commissaris der Koningin moest staan, als eerste ambte naar der Koningin, als hoogste drager van, het staatsgezag in 'dit gewest. Hij toch heeft leiding gegeven aan dezen ar beid in de achterliggende jaren. Dat was maar geen formeele leiding, maar een leiding, die haar uitgangspunt vond in het Ziekenhuis zelf. Spr. heeft meerma len versteld gestaan over de kennis van zaken van den Commissaris der Konin gin. Hij 'heeft ook dikwijls hiervoor rei zen naar Den Haag moeten maken en daar dingen weten to bereiken, waarin anderen niet geslaagd zouden zijln. Zijtn leiding waa met het hoofd, maar ook mot het hart, zoo als oen geboren Zeeuw dit niet zou hebben verbeterd. Spr. noemt den Commissaris ©en genaturali seerde Zeeuw .en brengt bem ©en eere- saluut. Vervolgens legt Spr. getuigenis ai van de liefde voor dit ziekenhuis, die de in- terd.epariementalvi commissie bezielt, Dit is toch haar eerstgeborene, al is dit zui ver toeval. (Een ander ziekenhuis had vóór kunnen zijn, maai wilde/ niet. Toen kwam het vsrzoak uit Middel burg, Sprskói's vaderstad. Middelburg is wel niet de grootst© stad van Zeeland. Wanneer da burgemsestar van Vlissin- gen hier was, zou hij zeggen: „Ik ben burgemeester van de grootste gemeente in Zeeland". Maar voor Spr. is Middel trap auxtuaaa één. VERDOOVENDE MIDDELEN TEGEN RHEUMATISCHE PIJNEN. Zij zijn min of meer gevaarlijk lap werk en het resultaat is slechts tijdelijk. Bovendien is een rheumatieklijder, door de bij rbeumatische aandoeningen optre dende storing in de huidfunctie, bijzon der gevoelig voor tocht en kou, waardoor ook na het minste tochtje de pijnen weer zullen beginnen. U moet ook niet de pijn bestrijden, maar de oorzaak hiervan, die ligt in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Ge moet het kwaad met de wortels uitroeien. Wat ge noodig hebt is een bloedzuiverende kuur met Kru- schen Salts, dat lever, nieren en inge wanden aanspoort tot krachtige, regel matige werking, waardoor het schadelijke urinezuur, dat Uw pijnen veroorzaakt, zal worden verwijderd. En als U de Kru- schen-gewoonte trouw blijft, zullen Uw pijnen geleidelijk verdwijnen, om nooit meer terug te komen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothe kers en drogisten 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). (Adv.) Het groote tdkort van, ongeveer een halve ton, maakte maatregelen noodzake lijk. Op een gemiddeld aantal bedden van 60 70, was er een personeel van 104, waarvan 50 voor de verpleging. Aanvan kelijk dacht Spr. dat de helft van dat personeel naar huis zou kunnen. Maar dat bleek een vergissing. Er kon niemand gemist worden. ©pr. komt er met kracht tegen op, dat de interdepartementale commissie een commissie zonder hart zou zijn, een commissie, die met het domme potlood werkt. Het bewijs is wel, dat inzake het eerste het beste ziekenhuis, waarover zij te oordeelen had, is gezegd: breek af en bouw op. In kranig korten tijd is het ziekenhuis tot stand gekomen, al heeft Spr. van sommigen veel moeten eischen. Hoofd en hart hebben hier meegewerkt. Zeeland ligt Spr. na aan het hart en Middelburg in het bijzonder. Dit mooie land, waarvoor onze vaderen hebben ge leden en gestreden en 'dat ze zoo mooi hebben gemaakt, mpeten we hoog hou den. De steenen monumenten, ons in glo rierijken vorm overgeleverd, moeten we in goeden staat houden, voor zoover ze er nog zijn en in oude glorie terugbren gen, als ze verwaarloosd zijn. Middelburg mag geen doode stad wor den. Het moet bieden, wat iedere moder ne stad bieden kan, zonder aan de histo rie schade te doen. Daartoe behoort ook een modern ziekenhuis. Spr. hoopt, dat 'het Middelburgsche ziekenhuis moge gloeien en bloeien, tot, heil van de lijdende menschheid, tot ze gen van het eiland Walcheren en ver hooging van den roem van Middelburg. Daarna deed Spr. onder hartelijk ap plaus mededeelingvan de rente-verla ging van het voorschot en van de aan de heeren Berdenis van Beriekom en Verbaas verleende Koninklijke onder scheidingen, waarvan wij nog gisteren melding konden maken. De Commissaris der Ko ningin, Jhr MrQuarles van Uf f o r d, herinnerde aan de weinig eco nomische inrichting van het oude ge bouw. Wel was de verpleging er uitste kend, maar de indeeling van het gebouw, met zijn doolhof van trappen en gangen, zijn labyrinth van zalen en zaaltjes, zijn zolderetage met sombere hokjes voor de zusters, voldeed niet aan moderne eischen. Dit was ook oorzaak van de verre boven het normale liggende peil der personeelskosten. De commissie-Frederiks schonk ter stond aandacht aan dit ziekenhuis en legde direct den wijken wijsvinger bij deze wondeplek. Met groote erkentelijkheid wil 'Spr. hier uitspreken, dat men hierin geen aantasting van de (gemeentelijke auto nomie heeft gezien. Spr. is dankbaar voor den steun van werkfonds en regeering. Ook dankt Spr. de commissie-Frederiks en haar actie ven voorzitter voor haar waardevol ad vies. Spr. heeft groote waardeering voor het vele nuttige en goede dat deze com missie nastreeft. Voor het ziekenhuiswezen in Neder land heeft Spr. groote lof en wel om ie de goede inrichting der ziekenhuizen, 2e de bekwame behandeling door de ge- neesheeren en 3e de groote liefde en toe wijding van het zusterscorps. Spr. feliciteert Middelburg van harte met dit nieuwe Gasthuis, dat zeker de begrooting zal ontlasten. Ook het Gast- huisbestuur en speciaal den voorzitter en secretaris-penningmeester. Moge Gods zegen in rijke en ruime mate tot in lengte van jaren rusten op dit ziekenhuis en op al den arbeid, hier ver richt. De burgemeester, de heer M. Forn ix o u t, meende, dat de blijdschap over de tot een gelukkig einde gebrachte vernieu wing van het ziekenhuis, bij verschillen de aanwezigen nog weer bijzonder ge tint is. Spr. denkt speciaal aan twee partijen Ziekenhuisbestuur en gemeenteraad. Dat een ziekenhuisprobleem bestond, was, naar spr. bij zijn komst in 1933 bleek, tusschen die beide collages in eonlesso. Over de wegen en middelen om tot op lossing daarvan te komen, was in beider kring en ook over en weer, bij herhaling gesproken. Niet steeds hadden alle klan ken van de zijde der ééne partij verno men, de andere als énkel muziek in de ooren geklonken. Zoo was men medio 1933 beland in dat stadium, waarin het zorg vuldig in acht nemen van behoedzaam heid in het oordeelen en spreken, niet maar alleen eisch van rechtvaardigheid, maar ook van goed beleid was te achten. Want ziekenhuis-quaesties zijn spoediger geboren dan opgelost. Juist toen spr. zich in 1935 wat inge werkt achten mocht, is men op onge dachte wijze bevrijd geraakt, van de kans op een zoo weinig aantrekkelijke zaak als een plaatselijke ziekenhuisstrijd ge woonlijk is. Als door een cyoloontje zag men dat gevaar weggezogen. Nu dit groote werk gereed is gekomen, spreekt de burgemeester namens de ge meente Middelburg gaarne tot de Com missie-Frederiks woorden van grooten dank voor het door haar ten dezer zake genomen initiatief en voor de voor haar aan deze zaak zoo krachtig gegeven leiding. Woorden van bijzonderen dank richt spr. tot den Commissaris der Koningin, die op zoo tactvolle wijze het contact tusschen commissie, ziekenhuisbestuur en gemeentebestuur heeft tot stand ge bracht en het welslagen van de plannen zoozeer heeft weten te bevorderen, tot het bestuur der Godshuizen voor de tal rijke bemoeiingen en tijdroovende be slommeringen, die het onder aanvoering van zijn voortreffelijken president en ge steund door zijn toegewezen secretaris penningmeester, heeft willen getroosten. Woorden van hulde richt spr. tot den medischen straf, den verplegenden en huishoudelijken dienst voor het onge stoord volbrengen van de groote en ver antwoordelijke taak van eiken dag, onder zoo moeilijke omstandigheden. Een woord van gelukwensch in het bij zonder richt spr. tot den voorzitter der Commissie, voor wien deze er één zijn moet van groote voldoening. Het is be kend, dat al wat Middelburg en zijn be langen raakt, Dr Frederiks persoonlijk raakt en zeer bijzonder ter harte gaat, De weg van zijn denken één, of zijn gaan néér Middelburg, moge niet altijd uitsluitend over rozen gaan. Thans pluk te hij daarvan een reuzenbouquet te gelijk, Met de beste wenschen voor bet nieu we Ziekenhuis besloot Spr. Het oudste lid van het bestuur der Godshuizen, arts L. W e ij 1, zeide daar na, dat de meeste leden van. bet bestuur zich. nog scberp de vergaderingen herin neren uit de eerste jaren van heit voor zitterschap van den heer Van Beriekom. De stemming in die tot lang na midder nacht durende vergaderingen, zakte vaak evenredig aan de, stijging van .het te kort. Het gasthuis, dat door den voor- uitzienden blik van menschen als dr J. C. de Man, en den vader van 'den voorzitter, dr J. P. Berdenis van Ber iekom, als het beste in geheel Zeeland was gesticht en dat lange jaren aan de gestelde eischen kön beantwoorden, was alleen ten koste van steeds weerkeerenda groote uitgaven in stand te houden. Spr. zag met den voorzitter in November 1935 de todkomst van het gasthuis door een donkeren bril. Maar toen het contact met Provinciaal Bestuur en Commissie- Frederiks tot stand gekomen was, veran derde ook spoedig het be.eld!. Het bestuur weet zeer wel, hoevele moeiljjke en langdurige besprekingen hier en in Den Haag noodig zijn geweest, doch het heeft in die moeilijke jaren geen oogeriblik geaarzeld de vaste lei ding van den voorzitter te volgen. Er was maar één keer verzet. Dat was toen de voorzitter weigerde, dat zijn naam in steen aan den buitenkant van bet ge bouw zou worden verbanden. Het oude gasthuis, mede door zijn vader opge richt en waar zijn broer, de toenmaals jonge dr J. J. Berdenis van Beriekom vele jaren heeft gearbeid, is mede door de hulp van den voorzitter gedoemd ge weest te verdwijnen. Maar het is zeker voor een groot deel zijn werk, dat nu een modern, practiscb en goed te ex- ploiteeren ziekenhuis is verrezen. Hierna deelde spreker mede, dat in een vergadering zonder den voorzitter be sloten is tot bet aanbrengen van de gisteren reeds vermelde bronzen plaat en dat men er in wil zien een blijvende herinnering voor wat de heer van Ber iekom in de geschiedenis van het gast huis heeft beteekend en een uiting van waardeering voor de buitengewone lei ding, die er van hem is uitgegaan in de heel moeilijke periode, die zijn geheeda voorzitterschap tot nu toe heeft geken merkt. De voorzitter kreeg ten slotte ge legenheid zijn groote erkentelijkheid uit te spreken voor de hem verleende ko ninklijke onderscheiding en dankte daar na alle sprekers hartelijk voor de ge sproken woorden en de aangeboden ge- lukwenschen. Spr. sloot zich gaarne aan bij de buide den secretaris gebracht. Na dat ook de heer Verbaas uiting had gegeven aan zijn dankbaarheid voor de ontvangen onderscheiding en verzekerd had, dat het werken in de interdeparte mentale commissie onder leiding van dr Frederiks, van zeer prettigen aard is, werd de plechtigheid in de Statenzaal beëindigd. Naar het Gasthuis. Allen begaven zich nu naar het nieuwe gasthuis waar dr Frederiks met de zil veren sleutel de deur opende waarin mevrouw van Beriekom in de hal de plaat onthulde. Ia de door tal van bloemstukken op- gevroolijkte regentenkamer kwamen velen bijeen. Daar hing een schilderij voor stellende het oude gebouw. De heer L. J. H. Brongers, de ge neesheer-directeur, gaf vervolgens een kort overzicht van de inrichting van het nieuwe ziekenhuis. Men heeft zoo laag mogelijk gebouwd, al is men niet zoover gegaan als in Ame rika, waar men maar tot 3 M. hoogt© schijnt te gaan. Het blijkt dat de lage lo kalen geen beletsel zijn voor ruime toe treding van zon licht en lucht. Een ziekenhuis moet drie afdeelingen hebben een voor de patiënten een voor de behandeling en een voor administra tie en huishouding. Men heeft wel enkele offers moeten brengen in 'het belang der patiënten, voor wie rust en afzondering hoofdzaak zijn. Daarom zijn er lokalen van 6 bedden, die tooh zoo gegroepeerd zijn, dat men een verplegingsgroep krijgt. Goed is het ook, dat men direct rechts van den ingang de onderzoe'kingsafdeelingen heeft, die men dan bereikt, zonder dat de patiënten er hinder van hebben. Ook de keukenafdee- ling staat afzonderlijk en daartusschen was nu gelegenheid voor bet onderbren gen van de administratielokalen en uit breiding van de zusterafdeeling. Alle patiëntenkamers liggen op de zon zijde van bet gebouw. De kinderafdeeling is zeker klein, maar dit is ook economisch, omdat men grootere kinderen zoo noodig in de afdeeling voor volwassenen kan ver plegen, maar niet omgekeerd een volwas sene in een kinderbed. Hierna beeft de heer Brongers da ge noodigden rondgeleid!. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wageningen, J. T. Door nenhal te Woubrugge. Te Schildwolde, P. A. v. d. Vlugt te Nieuwe Pekela. Te Wa penveld (toez.), J. C. Terlouw te Garderen. Te SchaJsum, J. Aalbers te Annerveen- schekanaal. Te Eelde, P. van Leeuwen te Oude Pekela. Bedankt voor Weesp, Y. Al'kema te Aalsmeer, Geref. Kerken. Tweetal te Naarden, W. Kreuzen, cand. te Laren (N.-H.) en G. H. Lindeboom, cand. te Utrecht. Ghr. Geref. Kerk. Beroepen te 's-Graven'hage CC.), M. Holtrop te Hilversum. VZift IX 1 VAN SCHUPPEN - VEINENJXAJU dertig jaar lang heeft zij gefloreerd. Zij betaalde een hoogere rente dan andere banken. Zij had het vertrouwen van alle menschen. Van die dertig jaar stond zij vijf jaar lang, (de eerste van haar bestaan) on der „Utrecht". Zij maakte deel uit van het groote aantal bij de Goöp. Raiffeisen- bank aangesloten banken en werd van dit centrum uit gecontroleerd. Toen ging zij zelfstandig worden. De huidige kassier, haar eerste en eenige sinds dertig jaar, zag meer voordeel in zelfstandigheid! Mien had het volste vertrouwen in de bant en haast nog meer in haar eenigen vertegenwoordiger, haar kassier en be heerder, den eenigen man, die de zaken deed, den thans in arrest gestelden heer K. G. Hij was niet alleen de man van de bank, hij was ook de groote man van het dorp, de vraagbaak van iedereen, een der grootste boeren, een vermogend man. Hij 'had! geen adviseurs, zelfs geen personeel. Hij was zelf de bank en het bestuur heeft hem blijkbaar in alles den baas en in alles vrij gelaten. De débacle, die als een donderslag uit 'helderen hemel kwam, was dat eveneens voor het bestuur. De leden stonden per plex. Eerst zijln toen de rijksaccountants gekomen met den opperwachtmeester van de marechaussee. Zij inspecteerden de boekhouding, zooals een boekhouding ge controleerd dient te worden en dat was waarschijnlijk de eerste maal in 25 jaar, en vonden voldoende termen om de leege brandkast te verzegelen. Een goede week later werd de kassier gearresteerd en naar Assen gebracht. Prof. Dr A. H. de Hartog f In den ouderdom van 69 jaar is van morgen te Amsterdam overleden Prof. Dr A. H. de Hartog, hoogleeraar aan de Uni versiteit te Amsterdam in de wijsbegeerte van de Godsdienstige Zedekunde en Wijs- geerige inleiding tot de Godgeleerdheid Sinds 1926 was hij bijzonder Hoogleeraar aan de R. U. te Utrecht. De overledene werd 11 October 1903 in de Ned. Herv. Kerk te Ommeren beves tigd. Daarna diende bij de gemeenten Heemstede 1905, Haarlem 1910 en Am sterdam 1917. Van zijn hand verschenen tal van pu blicaties. Koudekerks. Een legaat. De diaco nie der Ned, Herv. Gem. ontving een legaat van 1000 gld., vrij; van successie rechten in de nalatenschap van den heer W. H. de Bruijn van Melis- en Mariënkerke, oud-burgemeester van Kou- dekerke. Zaamsiag,. In de plaats van mej. Bou- man, die als kweekelinge met akte be noemd is aan de Gbr. school te Drie wegen bij Terneuzen, is met ingang van 1 Januari 1939 benoemd tot kweekelinge met akte aan de Ghr. school te Othène mej. van Wijck te Terneuzen De onregeelmatigheden bij de boeren leenbank te Roswinkel. Hieromtrent wordt nog gemeld: Het accountantsonderzoek is nog niet geëindigd, zoodat over den stand van za ken nog geen nauwkeurige informaties kunnen worden gegeven. De directeur G. genoot het volle vertrouwen in zijn woon plaats en ver daarbuiten. Hijl was een van de grootste boeren uit de streek en leefde in geen enkel opzicht boven zijln stand. Het schijnt dan ook, dat het te kort in hoofdzaak moet worden geweten aan een te gedurfd beheer van de aan de bank toevertrouwde gelden. De Coöperatieve Boerenleenbank te Roswinkel ia een van de grootste instel lingen op dit gebied in Drenthe en stond geheel op zichzelf. Zij was niet aangeslo ten bij! den ring van boerenleenbanken in Drenthe, noch bij de centrale bank te Utrecht. Controle werd er dus alleen uitgeoefend door bestuursleden en door den raad van toezicht, allen eenvoudige boeren ter plaatse, die zich in de meeste gevallen volledig lieten leiden door den invloed van G. Daar de directeur uitgebreide bezit tingen heeft, is het mogelijk, dat de ge dupeerde spaarders voor het grootste ge deelte schadeloos gesteld kunnen worden. Bijzonderheden zijn daaromtrent nog niet bekend. De Telegr. meldt nog: Dertig jaar lang heeft de Goöp. Boe renleenbank te Roswinkel bestaan en BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes vorige koers beden H. V. A. 468/9 4647s Ned. Ind. Handelsbank 13134 1303$ Philips 2187s 21134-2 Unilever 14134 14134 A. K. 38Vs 37 34 Amsterd. Rubber 22034 217-8 Kon. Olie 313 310-3$ Deli Mij. 260 256 Scheepvaart Unie 116Vs 116 Kon. Boot 122 1203$ 3 pet. Nederland 1938 101Vs 1013$ 3 pet. Nederland 1937 997/s 997/s U. S. Steel 467/s 463$ Anaconda 25 3$ 24"/n-ö Bethlehem Steel 523/b 617/e Cities Service 61/» 5 Intern. Nickel 403$ 397/s Shell Union 103$ 10ll/ie Kennecott 32 34 33 Radio 6 6 Gar Foundry 213$ 21 Tidewater 10 9"/i8-10 Midcont. Oil ll6/s llVa General Motors 367/u 363$ Am. E'nka 273/s 26Vs Am. Water Works 93$ 9Vs Republic Steel 168/n 163/a Continental Oil 213$ 207/s De stemming was heden weer onge animeerd en gedrukt. Philips lagen op nieuw flauw in de markt en waren 6 pet. lager. Groot was het aanbod niet, maar er stond bijna geen vraag tegenover. Ook Kon. Olie waren enkele pet. lager we gens arbitrage verkoopen. H.V.A. en Amsterd. Rubber verloren 23 pet. terwijl Fokkers ongeveer 6 pet. lager waren. De Scheepvaartafdeeling hield zich goed en was nauwelijks ver anderd; hier bestaat bijna geen ant woord. D'e Amerikanen waren in overeenstem ming met New-York ook New-York ook hier wat lager maar er was weinig nei ging tot verkoopen, zoodat de openings koersen ongeveer gehandhaafd bleven. Op de Staatsfondsenafdeeling waren de Duitsche obligaties flauw speciaal Youngleening. Ook de Fransche waren iets lager, terwijl de Nederlandsche goed prijshoudend bleven. Wisselkoersen. Amsterdam 9 Dec. 2.30 u. Berlijn 73.70—73.90. Londen 8.588.60. Parijs 4.834.85. Brussel 30.95—81.00. New-York 1.83V21.843$. Niot tegen deuren en ramen leunen. De politie heeft den laatsten tijd wei der meermalen verbaliseerend moeten op treden tegen jongelui, die speciaal in de Langedelft tegen ruiten of deuren leu nen of zich op stoepen blijven ophouden. De aanrijding In de Nedersitraat. Van de zijide van belanghebbenden is er ons op gewezen, dat bij de gisteren vermelde autobotsing in de Nederstraat da schuld niet zou te zoeken zijn bij den bestuurder van de auto, die uit het Arne- Van 58 VLISSINGEN. tenburg S3 j. en Stouthamer 25 j. j.; G. Klootwijk 26 hout 26 j. Getrouwd: S. J. en M. W'. Sauvé, 31 33 j. en S. Konings Bevallen: M. G. 1 tholomeeusen, d.; H Butz, z.; H. J. Reic J. E. van Graning M. F. van den Be J. M. Izeboud geb. Over de r 'sHEER AREND 3, Jacomina, d. v. Magdalena Kloost Laurentius z. v. Ji sina Boudens; 10, bregt Heijnsdijk en Gerardus Johannes en Pieternella Grim Adriaan Moerdijk 15, Christiaan z. v. en Johanna van d beth d. v. Marinus tina Slabbekoorn; aan z. v. Willem en Pieternella West Gehuwd: 2, Jaco j jm. en Johanna j.; 9, Jacob Jan t Zonnemaire en Ad: 10, Gijsbertus Jol 41 j. jm. en Neeltje Overleden: 8, Isa ongeh.; Jacobus D'oi naar van Janna var BIGGEKERKE. 0 Bevallen: P. Kar M. de Visser, geb Getrouwd: L. Ma Melis'kerke en L. V< Overledente V vr. van L. Harpe, Kantongerecht De Kantonrechter veroordeeld wegens: In de gemeente S ning van den Burger muziek maken: F. A of 3 dagen. In de gemeente VI ten de daartoe beste Maastricht: f 2 of 2 Als houder van daarin bezoekers h tijd tusschen het voi de uur en 5 uur des G. te Vlissingen: f 7 Zich als bezoeker lofslocaliteit tussch/ bepaalden tijd en 5 D. te Vlissingen: f 5 aingen: f 5 of 5 d. TEXELSCHE SCI COI Nationaal Instituu Het Nationaal li bou wp roef n emingen go te Brussel nee: fokken van Texelsch go. Dezer dagen w geregistreerde ramn gistreerde ooien voo: De Belgische kooper geboden qualiteit zei De kleine ad Dinsdag en opgenomen, 75 cent bij muidsc-he voetp van de auto, di kwam. Het zal tie moeten worr beslissen. AMSTERDAM morgen is in d een ernstig vli De „Ekster" na den start op hol, afgegleden, gevlogen. Het toestel li. Haarlemmennee weg. Aan boord va gestegen voor f

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2